Keresés

Részletes keresés

KBalazs Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2529
Szia !
Itt valami titokzatos dolog töténik azzal az ominózus levéllel. Megint megnéztem. Semmi. Megnéztem a többi mappát is ott sincs semmi. Lehet, hogy a freestartal van valami baj. Esetleg rosszul adtam volna meg az e-mail címemet?
Itt egy másik: koleseri@matavnet.hu
Légyszíves küld el ide. Előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv.:KBalazs

Előzmény: Nibiru (2519)
KBalazs Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2528
Szia Aquad !

Teljesen egyet értek a filozófiáddal. Az algagátlóról már egy ideje leszoktam. Bár állítólag léteznek olyan szerek amik állítólag az -ismertetők szerint- az algák táplálékát veszik el, és nem közvetlenül okozzák a pusztulásukat. Ám ez ugyebár megint magával vonja a biológiai egyensúly felbomlását.
Másrészt én nem bízok a leírásokban sem.
Mintha éppen itt olvastam volna , hogy valaki/ nem tudom ki/ az EasyBalanct túladagolta, és majdnem felfordultak a halai a nem toxikus vegyülettől. Háát..
Azt viszont nem tudom megoldani,hogy vízcsrekor ne használjak AquaSafet, mivel nincs lehetőségem arra, hogy napokig tároljam a halaimat más akváriumban, amíg a vízből elszáll a Klór,stb.
Részleges vízcserekor még csak-csak megy a dolog, de én rendszeresen ki szoktam takarítan az akváriumomat a kádban és utána friss csapvízzel töltök fel. Így inkább használok némi AquaSafet, mint hogy bedobjam őket az agresszív csapvízbe, ami sokkal veszélyesebb lehet rájuk nézve, mint a
Tetra AquaSafe. Egyébként szerinted miből áll egy ilyen lötty ? Valami mérgek ezek vagy természetes alapanyagokból vannak ? gondolom az előbbi.

Üdvözlettel: KBalazs

Előzmény: aquad (2517)
H.I.M. Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2527
Bocsi az offtopicért, de ha valakit érdekel:
Eladó 250 literes igényes kialakítású sarokpanorámás akvárium.Műanyagháttérrel világítással, szűréssel, mészkövekkel és sügerekkel, növényzettel egyben elvihető mindössze
60000 Ft-ért. Elvitel sürgős, fizetés ráér!!!!!!!
06-30-9-141-868

köszi

ON

Imhoteph Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2526
Köszi!!!

mail ment.
várom a hivást!

Imhoteph

Előzmény: Nibiru (2525)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2525
Azonnal cseréld le a víz minimum 50 %-át!
De előtte rohanj a boltba, és vegyél vagy Sera Aquatant, vagy Tetra vízkezelőt (most nem tudom a nevét)
A szűrés elégtelen nálad, és úgy érzem, mintha te a halakat egyszerre telepítetted volna, mindeféle bakteriális előkészítés nélkül, és mostanra a rothadó anyagok, meg a mérgek annyira felszaporodtak, hogy szegény halak nem bírják.
A megoldás nagyon alapszintű, ezért nem akarom untatni a nagyérdeműt, de ha elküldöd a számod emilben, felhívlak, és telefonon ledumáljuk gyorsan, hogy megmaradjanak a halaid.
Előzmény: Imhoteph (2524)
Imhoteph Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2524
Sziasztok!

A segitségeteket kérem. Kb másfél hónapja van akváriumom, 150 literes. 20 hal van benne, szépen levegöztetövel, szürövel, fütövel, minden ami elö van irva.
Egy halam sem döglött meg eddig, ezt talán jó jelnek kell vennem.
Viszont ma reggel nagyon meglepödtem és megijedtem, mert felfordult a vizem. Eddig 2 vizcserét csináltam (3 hetente ajánlották), mikoris a viz 1/3-át lecseréltem.
Mondjuk kb 3 hete a kis buborékoltató felett, ahol felérnek a buborékok habzást tapasztalok. Ez vizcsere után sem szünt meg. nemtudom mi lehet, de a halak ugyanúgy viselkedtek, ezért nem zavart.
Most viszont olyan homályos pocsojaszerü lett a vizem, hogy nagyon megrémültem.
Mitöl lehet ez? a legutóbbi vizcserénél próbáltam kicsit "porszivózni" az aljaztból, nemmondom, nagyon sok "kaki" volt lerakódva, és nemnagyon tudtam kitakaritani. Lehet emiatt? Mi a megoldás? Ti mit csináltok ezzel?

Kérek mindenkit, akinek használható ötlete van, segitsen, mert szerintem ha a mai napon nem orvoslom a dolgot, holnapra oda a sok szép halam! :(

köszi!

Koczeka Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2523
Hi,

Van tippetek, hol tudok Budapesten venni szép, 5-6 cm-es öves díszcsíkot ?

üdv

bmw001 Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2522
Papagájsügéreim vannak, igy:

Dél-amerikai, latin neve Cichlasoma Crassa. Színváltozatai currysárgától a cinoberpirosig mindenféle. Mérete max. 30 cm, nálam a legnagyobb már inkább 25, mint 20 cm. A jól táplált példányoknak közel korong alakja van, mely a diszkosztól eltérően elég testes. Nevét papagájcsőrhöz hasonló szájáról kapta, mely szemből egy háromszög alakú kis lyukban végződik. Elég félénk, amig meg nem szokja a helyét elbújik a gazdi elől, korlátozottan területvédő, meglepően békés faj. Szereti a rejtekhelyeket, lyukat ás, kavicsokat köpköd. A növények közül a hínárféléket lassan, de módszeresen kitépkedi. A hét végén jöttem rá, hogy afféle fészket készít: úgy fektette a kövek közé, hogy azok nem úsztak fel a víz színére, így már csak egy bejárat maradt, azt viszont már tudja védeni. Békés ugyan, de a lassabb rajhalakat kajának nézi és leherapja a fejüket. Nálam szumi a rajhal, mely nem egy biotop párosítás, viszont "életképesen" működik.

Előzmény: SÜGÉR (2515)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2521
Ki tudja:
Már többször is kérdeztem, de nem kaptam rá választ, ha a sügereken pöttyök vannak, sokszor szinte szabályosan, egy pikkely - egy pötty, és nem darakór, akkor az mi a csuda. Valami élősködő, de mi?
Valaki azt írta nekem, hogy próbáljam meg a Kliont, meg nifurpirinol hatóanyagú szerrel, de kísérletezni nincs kedvem, viszont szeretném meggyógyítani a halaimat.
Tudna valaki valami konkrétumot mondani?
Köszi!
bmw001 Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2520
Aquad:

A CLEAR SZAT viszont 1előre működőképesnek tűnik. Nitrátszintet ugyan még nem mértem, de a víz olyan tiszta, mintha desztillált lenne.

Előzmény: aquad (2517)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2519
Pedig elküldtem mindenkinek, aki kérte, neked is, és nem kaptam visszajelzést, hogy nem ment volna át...
Nem lehet, hogy csak elbújt a levélszekrényedben?
"Fw: Tájékoztató anyag" címen küldtem.
Ha nem találod, szívesen elküldöm még egyszer...
Előzmény: KBalazs (2510)
LuDus Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2518
Hello!

Suger:
Koszonom valaszod a frontosa-val kapcsolatban, kozben en is talaltam rola egyet s mast majd ha milliomos leszek csinalok egy nagyon nagy akvit abban majd uszkalhatnak :)

mas:
Nam tudja vki. veletlenul hogy hol tudnek olcson beszerezni AQUA-EL akvarium tetot??? A 80x35cm-es ives akvariumra valo valtozat erdekelne...

valaszokat elore is koszonve:
LuDus ludus@index.hu

Előzmény: SÜGÉR (2507)
aquad Creative Commons License 2001.06.18 0 0 2517
KBalazs

Annyiszor szóba került már, de állandóan visszatérnek a különféle vegyszerekkel kapcsolatos kérdések.
Álláspontom: Soha semmilyen vegyszert ne használjatok. (a gyógyszereket is csak külön kezelő akváriumban!!!) Se csigairtót, se algairtót, se (a példának okáért) Aquasefet. Itt nem rég volt egy vita, a vízzel kapcsolatban a környezetvédelemről. A legtöbben azonosultak ezzel a dologgal, aztán ki-ki elmegy a halasboltba, vásárol, majd készakarva kemikáliákat adagol az akváriumába, szétb..va azzal az egész természetes életközösséget. Mire jó ez?
Az Aquasafe ráadásul néhány esetben eléggé káros pl. a tengeri akvárium gerinctelenjein hártyát képezhet, ami eléggé árthat ezeknek a lényeknek, de mindegyiknek vannak nagyon hátrányos hatásaik. Ne hallgassatok a kereskedőkre, Ne használjatok vegyszereket!

Előzmény: KBalazs (2510)
SÜGÉR Creative Commons License 2001.06.17 0 0 2516
UI: vagy lehet, hogy kopoltyuféreg, de lehet tényleg kistubi.Allitolag a VERMOX tabletta hat!
SÜGÉR Creative Commons License 2001.06.17 0 0 2515
Not guilty!

Én egyszer amikor nem vettem észre, hogy egy kishal megdoglott és elbomlott a vizben, nekem is megjelentek ezek a valamik, még a uvegen is masztak./persze lehet hogy kozben tubival is etettem, mar nem emlekszem!/ De a Tofisugerek megettek oket.:)
jut eszembe tudja valaki, hogy mi az a tofisügér, és a papagájsugér? Nem talaltam roluk semmi infot!

Sügér

bmw001 Creative Commons License 2001.06.17 0 0 2514
Ez csak akkor lehetséges, ha már etettél élő tubival.
Előzmény: NOT guilty (2513)
NOT guilty Creative Commons License 2001.06.17 0 0 2513
Kedves AKVARISTÁK

Help me, please !

Időnként feltűnik az akváriumomban néhány tubifex-hez hasonlító, 3-4 mm hosszú, tekergőző, hajszál vékonyságú valami. Hullámzó mozgással közlekedik.

Mi lehet ez szerintetek ? Lehet, hogy tényleg tubi ? Vagy valami más "féreg"-szerűség. A halakat nem bántják, sőt a halak megkajálják ezeket. De nem akarnak elfogyni.

Új halaim nincsenek, csak új növényem. Lehet, hogy azzal hoztam őket ?

Mivel lehetne kiírtani őket ? Nagyon zavarnak, féltem a halakat is.

Köszönet előre is az ötletekért.

bmw001 Creative Commons License 2001.06.17 0 0 2511
Voltam a Duna Plaza Dzsungel díszállatkereskedésben, és jelentem a sok piranha
közül már csak kettő van ott. Úgy látszik elég keresettek.

Akárcsak az anaconda. Viszi haza a sok hülye magyar:)

Előzmény: KBalazs (2510)
KBalazs Creative Commons License 2001.06.17 0 0 2510
Sziasztok !

Voltam a Duna Plaza Dzsungel díszállatkereskedésben, és jelentem a sok piranha
közül már csak kettő van ott. Úgy látszik elég keresettek.
Voltam kint a Campona Tropical Zoo nevezetű
boltjában is ahol vettem 1 tubus TETRA AQUASAFET.
Van valakinek ezzel kapcsolatban valami TAPASZTALATA ? / A DZSUNGELBEN ilyen nem is volt./

Nibiru !
Nem tudom, elkülted-e a a fénycsöves levelet nekem, mert ha igen akkor nem kaptam meg.
Ha nem külted el, megkérlek tedd meg, fontos lenne. Előre is köszönöm !

psztacia !

Nálam hasonló a helyzet, de én inkább törlöm szorgalmasan. Az algásodásnak rengeteg oka van.
Fő oka a világítás. HA túl sok akkor zöld alga képződik, ha túl kevés akkor barna. Használhatsz algagátlót is, de szerintem hosszú távon nem ez a megoldás és egyébként is csak plussz vegyianyag, mert én nem hiszem el, hogy ezek a szerek nem toxikusak...

Üdvözlettel: KBalazs

psztacia Creative Commons License 2001.06.17 0 0 2509
Van vkinek ötlete, hogy mit lehet csinálni az 50féle algával? Hiába törlöm le és cserélek vizet, 3 nap múlva tiszta trutyi az egész.
birogabor Creative Commons License 2001.06.17 0 0 2508
Hello minden fórumozónak!

Mielőtt korán megörülnétek, én nem az vagyok akinek láccom (sic!)!
Lázár Gergely vagyok, a Semi-től!
Kihasználom, hogy itt ülök Gábor gépe előtt és írok az ő loginjével, mert nem lehetett éppen regisztrálni!

Csak annyit akartam, hogy:
http://forum.freeweb.hu/forum.fw?f_id=Semi

Remélem sikerült hibátlanul beszúrnom!! :-))

Tisztelettel:
semi.fw.hu

L.G.
Chevaller sans peur et sans reproche

u.i.: Megyek, kipróbálom a többi jelszavát is... :-))

SÜGÉR Creative Commons License 2001.06.16 0 0 2507
Csákó mindenkinek!

LuDus:

A Frontosa Tanganyika tavi sügér. A nagyobb testü, a mindenevök csoportjába tartozik, nagy alsó ajkakkal rendelkezik, amelyek arra szolgálnak, hogy a nagyobb algafoltokat legelés helyett egy határozott harapással eltávolitsák a kövekröl.
Az igényei: mivel nagy termetü, tágas medencét igényel! Én amit a halasnál láttam már kb. 22 cm hosszu és egy kb. 1200 literes aksiban van./szerintem egy 400-500 -as azér kel neki/
Én is szerettem volna tartani, de szerintem egy 300-as akvárium kicsi neki(vagy legalábbis rossz nézni, ahogy ott "feszeng" :)) Az igényei azonosak a legtöbb afrikai sügérével. Valahol olvastam a neten, hogy idönként marhaszivvel kell etetni.
Ja és az ára: ha vadonbefogottat akarsz, vagy rendelnél az árak az alábbi oldalon vannak:
www.tropheus.hu
Egy 4-5 centis példány ára ha jól emléxem ugy
1500-1600Ft. A kifejletté vagy 8-10 kiló./a zaire blue-é több!/
Hol lehet jozzájutni? : hol laksz??
Más: Én is örülnék, ha leirnátok azt az emlitett purhabos készitést, hisz ez a fórum szerintem, már bocs, de arra van, hogy egymástól tanuljunk, de elsösorban, hogy a profik tanitsanak minket!
Vagy holnap már ugy indul a cikk, hogy xy vagyok, és vagy 5 rugóér elküldöm emilbe az elkészitést?
Tudjátok rájöttem, hogy háromféle ember van a fórumon: van az, aki azér ir, hogy tanuljon, tanácsot kérjen, van aki csak azér ir, hogy valaki válaszát kritizálja, és van, aki azért ir, hogy jószivvel segitsen az amatör mazsolákon/pl. rajtam :)/ ilyen kedves ember többek között Aquad, Bmw001, Robi, Szillac, Nibiru, W_e_b_M, G-cart és még sokan mások!/bocs ha valakit kihagytam!/

Sequoia: Biztosithatlak, hogy rendesen alá volt támasztva! Én inkább a szar uvegre szavazok! A kovek pedig nem is tudhattak osszeborulni, mivel nem is voltak egymáson.
Egyébként drága anyukámnak volt egy aranyos megjegyzése: " nem lehet, hogy a sügér által kiköpött kavicstol tört össze?" :)

Szeretném, ha leirnátok ide, hogy szerintetek milyen aljzat/kavics,homok/ való ezeknek a halaknak, melyik a legtermészetesebb, illetve, hogy nektek milyen van?

Bocs a hosszu ömlengésért és kösz!

Sügér

Nibiru Creative Commons License 2001.06.16 0 0 2506
Okulásképpen:

Lejjeb említettem, hogy némi garis problémám támadt egy EHEIM 2213-mal.
Nos a nagyker visszaküldte, hogy semmi vóbaj vele, a szűrőanyag lehetett eltömődve.
Erre én meg mondom, hogy hát szóltam, hogy én kipróbáltam szűrőanyag nélkül is, és akkoria csak pisil a cső vége...
Ahogy ott magyarázom, észre veszem, hogy a fejrészből ki vannak törve darabok, és csörög.
Mondom ezt az eladónak. 2 hét múlva megyek érte, mert közben szabin is voltak, amikor is a tulajdonosnő azt mondja, hogy ez az ő hibája, hogy nem nézte meg amikor átvette (tőlem!) és hogy a fej szétszedése során törtem le (én!) több darabot a fejrész műanyagjából.
És hogy most ad nekem egy új fejet, de hát máskor ne úgy szedjem szét (én!) mert ez egy érzékeny szerkezet, és...
Szóval a nő meg van róla győződve, hogy én törtem össze a fejet, és vittem oda gariba, mert hogy ezzel a nagykerrel nem volt semmi gond, meg hogy ő milyen régi ügyfél ott stb.
Marha jó. Mondjuk kicserélte a fejet, szóval annyira nem izgat, de azért bírom, mikor meggyanúsítják az embert. Nagyon szar érzés.
Egyszer már történt velem ilyen, akkor azzal ganúsítottak meg, hogy aprópénzt loptam a Baradla barlangból. Akkoriban barlangásztam, és éppen jöttem ki a barlangból, amikor elhaladtam egy csoport mellett kifelé, és menet közben egy kissé távolabb áthajoltam a korláton, hogy a zsebemben lévő 10-20 filléreseket egy cseppkőoszlop peremére sikerüljön dobni.
A túravezető látta amit csinálok, és azt hitte, hogy én éppen LOPOM az aprót a barlangból.
Ezt persze elhíresztelte, amikor meg felháborodtam mrá a feltételezésen is, akkor egy másik f@sz közölte, hogy aki kiabál, az hazudik.
Én meg azóta is viselem a bélyeget a homlokomon.
Ez nagyon off volt, inkább "a legcikisebb helyzet az életemben" topicba illene, csak ide kívánkozott.
Bocs, ha valakit untattam. :)

WebM Creative Commons License 2001.06.16 0 0 2505
Hello, aha, ertem. Akkor ma este meg azik, holnap meg1x megfozom, kicsit meg csiszolok rajta, jol lemosom, aztan megy be.. Ugy is magas a PH, a csersav jot fog tenni. :)
Előzmény: Nibiru (2504)
Nibiru Creative Commons License 2001.06.16 0 0 2504
Hali!
Én amikor ilyet csináltam csak főztem egy üstben pár órát, többszöri vízcserével, majd durva csiszolóvászonnal megdörzsöltem, és ment be a tartályba!
Minél többet adjusztálod, annál kevésbé marad természetes szerintem.
Nib
Előzmény: WebM (2502)
WebM Creative Commons License 2001.06.16 0 0 2503
Ooops, elfelejtettem atolvasni, bocs a heJesirasert...
WebM
Előzmény: WebM (2502)
WebM Creative Commons License 2001.06.16 0 0 2502
Hello all!
Ma delutan egy teljesen kiszaradt szolodarabot kerestem egy rokonomnal, majd azt jol jelcsiszoltam, eloszor reszelovel, utana pedig furoval (ilyen drotkefe-szeru fejjel). Hazahoztam, es beaztattam. Par ora mulva erosen sos vizben foztem nehany orat (2-3-4, mar nem emlekszem pontosan :)), majd kivettem, es koromkefevel, furoval, kessel, mindennel nekiestem, es szedtem rola le a trutyit. Ahol eleg sima volt a felulet, es kitarto voltam, ott teljesen lejott a sotet szinu reteg, es szep, vilagos volt a fa, azonban azt sok helyen nem sikerult elernem. Most vissza tettem foni uj vizbe (kovel le van szoritva az edeny aljara). Kerdes: altalaban meddog szoktak leszedni a kulso reteget, addig le kell szenvedni, hogy olyan vilagos szinu legyen?

Thx,
WebM
PS: bocs, ez hosszu lett.

Sequoia Creative Commons License 2001.06.16 0 0 2501
Háttérkészítő praktikákat, anyagokat, ötleteket, ha lehet (ha nem Egoist vagy valaki szerzői joga védi :) ) írjátok ide a nyilvánosba! Szerintem többeket érdekel - engem biztosan.
Köszi
LuDus Creative Commons License 2001.06.15 0 0 2500
Cyphotilapia frontosa...
Tud rola valaki valamit??? Hol kaphato, mennyiert mik az igenyei??? Mert 1 biztos: gyonyoru...
KBalazs Creative Commons License 2001.06.15 0 0 2499
Hülye vagyok, kétszer írtam a témát.
+1 hozzá kapcsolódó dolog: -Tényleg létezik olyan dolog amivel közvetlenül le lehet ecsetelni a sebeket ?

Üdv.: KBalazs

Előzmény: KBalazs (2498)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!