Keresés

Részletes keresés

amat Creative Commons License 2012.03.11 0 0 23717

Ez tényleg szép, gratula neki!!

Előzmény: EperésSör (23715)
Bozótkutya Creative Commons License 2012.03.11 0 0 23716

Óriási!  :o  

Előzmény: EperésSör (23715)
EperésSör Creative Commons License 2012.03.11 0 0 23715

A március 31-ei veszprémi 6 órás futásra nagy tervekkel készülő Gabor Muhari tegnap Ausztriában megdöntötte Bogár János 12 éves országos csúcsát 6 órás futásban!!!

http://www.fitlike.at/fitlike/upload/results/12/6stundenlauf_lassee/6_stundenlauf_kl.pdf 

Az új rekord: 89451,2 méter!
Gratulálunk Gábor!

olipapa Creative Commons License 2012.03.11 0 0 23714

A cég terepcipőiben futok már két éve, a kaptafa ugyan az, ezért mertem rendelni látatlanban.

Előzmény: obor (23713)
obor Creative Commons License 2012.03.11 0 0 23713

Az látszik,h nem egy terep cipő:-)))) Hajrá!

Nem rizikós rendelni cipőt próba nélkül? Vagy már próbáltad?

Előzmény: olipapa (23712)
olipapa Creative Commons License 2012.03.08 0 0 23712

Idén szeretnék indulni rövid aszfaltosokon edzésként. Először érkezzen meg a cipőm. Ultra aszalt egyelőre nincs tervben, de ki tudja mit hoz a jövő.

Előzmény: obor (23711)
obor Creative Commons License 2012.03.08 0 0 23711

Szőnyi Feri miatt kezdtem figyelni ennek a versenynek az eredményeit. Bár az igazi terep versenyek eredményeinek gyűjtésére nem vállalkozom, ezt a versenyt felvettem a listáimba.

Te, nagyon hiányoztál ezekből a listákból, ezért örülök,h legalább ebben a formában felkerültél rá:-))))

Előzmény: olipapa (23708)
olipapa Creative Commons License 2012.03.07 0 0 23710

Lehet hogy rájöttem, viszont a Transgrancanariának kb max 5% aszfalt, ennyire majd az összes trailverseny is aszfaltos.

Előzmény: obor (23706)
olipapa Creative Commons License 2012.03.07 0 0 23709

Na akkor amig obor előkerül, hogy megvilágosítson mire gondolt az előző posztjában nézzük meg ezt a kellemes, tök jó Spartathlon filmecsét.

olipapa Creative Commons License 2012.03.07 0 0 23708

hm..

hogy mi történt, történik?

Előzmény: obor (23706)
bor_kedvelő Creative Commons License 2012.03.07 0 0 23707

??? indul?

Előzmény: obor (23706)
obor Creative Commons License 2012.03.06 0 0 23706

A tavalyi év egy kicsit különleges volt. Legalábbis abból a szempontból,h Olipapa elvesztette a szüzességét:-))))

Tavaly már nem ereje ellánállni az országúti-vegyes pálya burkolatú ultramaratoni futás varázsának:-)))) Most már Ő is benne van a kicsiny??? létszámú outi futók névsorában. Hajrá!:-))))

bodhiszattva Creative Commons License 2012.02.28 0 0 23705

:) el tudtam olvasni, csak gondoltam viccesen inkabb elterelem rola a szot, mint hogy leirjam rola a velemenyemet! Igy azonban, ahogy akarod:

Na, ez a hulye mutet utan nem egeszen 3 honappal, edzes nelkul fut 60 km-t...

Az okos ember a mas karabol tanul, de van olyan is aki meg a sajatjabol se (nem tudom hogy van pontosan ez a mondas :) )

kolulbelul ilyeneket gondoltam, persze nem ilyen finoman fogalmazva.

Vigyazz magadra!

Előzmény: combnyak (23703)
combnyak Creative Commons License 2012.02.28 0 0 23704

Köszönöm!

Aranyos vagy, vigyázok.

Előzmény: Bozótkutya (23702)
combnyak Creative Commons License 2012.02.28 0 0 23703
"Nekem az idei első hosszabb futásom volt. Eddig összesen ebben az évben kilenc kilómétert futottam, majdnem három hónap alatt. Nem tudom leírni és talán nem is lehet az érzést, hogy megint futok. Ma mikor ezt írom izomlázam van, ami teljesen más fájdalom, mint amit már eddig megszoktam. Az első félmaratont egyben futottam két óra pár perc volt. Szünetekkel, pihenőkkel megszakítva óvatosan kényelmes tempóval kocogtam a többit. Éjjel 23 órakor hagytam abba. 60 km lett a vége. Kezdésnek szerintem ennyi elég. Ennyit magamról. Jani barátom később hagyta abba 96km."

 

A Te korodban már lehet, hogy kéne szemüveg.....


Előzmény: bodhiszattva (23701)
Bozótkutya Creative Commons License 2012.02.27 0 0 23702

Csodásan hangzik ez az ünneplés, igazán klassz lehetett! Boldogat az ünnepeltnek!

 

(te meg vigyázz magadra, te kis te! :)

Előzmény: combnyak (23700)
bodhiszattva Creative Commons License 2012.02.27 0 0 23701

Boldog Szuletesnapot Sanyibacsi!

Gratulalok nektek, jo lehetett.

Meg jo hogy az aprobetus reszt nem birtam elolvasni. Azert remelem 6 km-t te is kocogtal tiszteletbol, de remelem tobbet nem!

 

Sanyi tenyleg peldakep! Ritka eros! Sajnalom hogy nem vagyok olyan eros, nem birtam vele menni a szerpentinen...

Utolert, mondtam neki hogy nekem itt a vege (akkor ugy gondoltam, hogy korulottem mar senki nem erhet be), erre o azt mondja, hogy dehogy van itt vege, menjek vele, meg felsetalunk a hegyre, es onnan mar kenyelmesen bekocogunk. Igy is tett, en meg nem voltam melto...

Előzmény: combnyak (23700)
combnyak Creative Commons License 2012.02.27 0 0 23700

Kedves barátaim!

Képzeljétek el, milyen nagyszerű születésnapi buliban voltunk a hétvégén.

Noszik János barátommal Dunaszerdahelyre mentünk, szombat reggel. A DAC stadion mögötti szabadidőparkba. Itt már várt minket a Csallóközi Marathon Klub elnöke Vajas Roland az ünnepség főszervezője, és a kedves, segítők csapata. Jó volt látni, hogy a tavasziasan kellemes, kicsit szeles időben kipakolják az asztalokra a lakoma kellékeit. Édes és sós pogácsát, ásványvizet, banánt, izotóniás italokat, volt még meleg tea, citrom. Kezdésként ki kellett töltenem egy nevezési lapot. Kicsit fura volt, mert mi egy szülinapi bulira jöttünk, de szerencsére a futó felszerelés is velünk volt. Az újságírók riportot készítettek a szülinapossal, és Noszik János spártai Hőssel is.

Roland köszönte a vendégeket, támogatókat és Dunaszerdahely polgármesterét Dr. Hajós Zoltán fővédnököt.

A terv egy kellemes együttfutás volt 24 órán keresztül szombat déltől, vasárnap délig. Tettük ezt egy nagyszerű Sportember tiszteletére, aki a szlovákiai hatnapos futás csúcstartója, kétszeres spártai Hős! Sorolhatnám még, de biztos kitaláltátok már ennyiből is.

 

Bögi Sándor Barátom!

Isten éltessen sokáig, hatvanadik születésnapod alkalmából!

 

Nem verseny volt. Összejöttünk és jóléreztük magunkat. Ünnepeltünk a magunk módján. Ahogy csak a futók tudnak. Mindenki a maga által végiggondolt módon, kellemes tempóban, beszélgetve, vicces hangulatban. A pálya a szabadidőpark területén volt kijelölve. Jó kis kanyargós, egyáltalán nem unalmas, érdekes vonalvezetésű. Egy kör egy kilométer. Mindenki magának mérte és számolta.

Roland egy látássérült fiúval, kezüket egy sállal összekötve, futott pár kört. Ehhez nincs mit hozzáfűzni.....

 

Nekem az idei első hosszabb futásom volt. Eddig összesen ebben az évben kilenc kilómétert futottam, majdnem három hónap alatt. Nem tudom leírni és talán nem is lehet az érzést, hogy megint futok. Ma mikor ezt írom izomlázam van, ami teljesen más fájdalom, mint amit már eddig megszoktam. Az első félmaratont egyben futottam két óra pár perc volt. Szünetekkel, pihenőkkel megszakítva óvatosan kényelmes tempóval kocogtam a többit. Éjjel 23 órakor hagytam abba. 60 km lett a vége. Kezdésnek szerintem ennyi elég. Ennyit magamról. Jani barátom később hagyta abba 96km.

 

Voltak akik nem szoktak futni, de Sándor tiszteletére mégis csatlakoztak. Akinek a futás nem ment az gyalogolt keveset, és voltak akik 24 órát vállaltak. Este eljött velünk néhány kilire Szőnyi Feri és barátja is. Régen találkoztunk. (még a görögöknél)

Vasárnap délelőtt sokan jöttek. Egy úr , nyakkendővel az ünnephez méltóan, de sajnos tolókocsiban 5 km-t tett meg! Mozgalmas volt. Összesen (ha jól emlékszem) több mint 130-an álltak rajthoz.

Dunaszerdahely vonatkozásában ez egyedülállónak nevezhető. Reméljük elindított valamit. Bögi Sándor és barátja Vajas Roland úgy gondolom sokat tesznek ezért a sportért. Köszönet érte!

Vasárnap 12 órakor (majdnem azt írtam verseny után, pedig ez ünnep volt végig) a sajtó jelenlétében ünnepélyesen felköszöntöttük az ultrafutás egyik példaképét.

 

Nagyon köszönöm a rendezők, segítők, támogatok önzetlenségét, amivel lehetővé tették ezt a valamilyen formában, talán hagyományt teremtő sporteseményt.

Köszönöm hogy ott lehettünk!

 

Ui:: Roland! Gratulálok!!!

A szervezés fáradsága után vasárnap délelőtt 6-12 óráig lefutotta a tervezett 60km-t !!!

 

 

 

amat Creative Commons License 2012.02.25 0 0 23699

:-))

Wojtek63 Creative Commons License 2012.02.25 0 0 23698

Szerintem, majd ez lesz egy lehetséges megoldás:

 

http://budairport.info/info/20120208_aegean-airlines

Előzmény: amat (23697)
amat Creative Commons License 2012.02.24 0 0 23697

Az utazást hogy oldjuk meg, bízunk a csodában, talán lesz Malév utód?

Néztem buszt 40 ezerért, bár arra nem is emlékszem hogy csak oda, vagy oda-vissza? Wizzair, csak Thesaloniki-be megy, igaz onnan van busz oda-vissza 60 €. Ha jól keresgélek közvetlen repcsi nem nagyon van Athen-be a környékünkről:-(, talán Bécsből, 60 ezer körül.

Wojtek63 Creative Commons License 2012.02.23 0 0 23696

"...........Until now, there are 300 participants from 30 countries and we believe that we will close participation by the end of this month................."

 

http://www.spartathlon.gr/home.html

obor Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23695

Lesz. Fehérváron.

Hm! Ugyanabban a versenyben, az egyik ultra a másik nem?

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (23693)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23694

Vedd fel csak azokat, akik maratonnál hosszabb eredményt értek el. Nekik az volt.

Előzmény: obor (23691)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23693

Milyen verseny volt?

Előzmény: obor (23692)
obor Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23692

Úgy látom Kiss Géza sporttárs idén is első magyarként futott ultrát Nagy Britanniában:-)

obor Creative Commons License 2012.02.17 0 0 23691

Véleményeteket kérném.

Kb az 50km, 6 órás verseny számoknál lett (gondolom nem kötelező erejűen) meghúzva az ultramaratoni távok "alsó" határa, mint ultramaraton verseny.

Most akkor a 4 órás az minek számít? Mert ugye lehet ennyi idő alatt 50km-t futni, de maga a verseny szám az ultra?

 

szilvi-019 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 23690

Hidd el, amat már olyan régen fut, hogy már az én első maratonomon is felnéztem rá, mint tapasztalt futóra. Szerintem tudni fogja, hogy ezeket az edzőversenyeket, hogyan fussa meg... ez nála tényleg évek óta bevált program.

Előzmény: csika_ (23687)
szilvi-019 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 23689

Hajrá Amat! Jó felkészülést! Örülök, hogy most végre összejött a nevezés!

 

Előzmény: csika_ (23687)
amat Creative Commons License 2012.02.12 0 0 23688
6-7 éve rendszeresen ez a programom, persze kisebb eltérések mindíg voltak. Néhány laza marathon, egy-egy hosszabb túra megfutása mindíg becsúszik,de aki ismer tudja. Idén is így lesz ez, gondolom.
Előzmény: csika_ (23687)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!