Keresés

Részletes keresés

jakabbarna Creative Commons License 2013.02.23 0 0 7227

Ma reggel a késői hó előhozta őket.

richduka Creative Commons License 2013.02.19 0 0 7226

Tájékoztatni szeretnélek benneteket, hogy e hét csütörtökön testületi ülés lesz 18.00-kor a Polgármesteri Hivatalban. Aki szeretne és teheti jöjjön.

Napirendi pontok:

1. Váckisújfalu község kérelme (anyag: e-mailben kiküldve)

Előadó: védőnő

 

2. A 2013. évi költségvetés tervezetének tárgyalása (anyag: e-mailben kiküldve )

            Előadó: pénzügyi vezető

 

3. Dunakanyar Kistérség kérelme (anyag: e-mailben kiküldve)

            Előadó: polgármester

 

4. Labdarúgó szakosztály kérelme ( anyag: e-mailben kiküldve )

            Előadó: polgármester

 

5. Az óvodaáthelyezés aktualitásai

            Előadó: polgármester

 

6. Egyebek

 

7. Szociális ügyek (zárt ülés)

gumikacsa31 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 7225

De amugy a lényegen nem változtat, csak az a baj, hogy a főnök az alkalmazottat cseszegeti, hogy miért nem szedte fel a szemetet amikor mindenki tudja, hogy csúsznak az utak és nem végezhető el a feladat de hát a nagyfőnökök   felveszik a pénz de nem fektetnek be, pedig egy pár hólánc megoldaná a problémát és sokkal jobb szolgáltatást tudnának nyújtani! Úgyhogy  ennek fényében senki ne a szemétszálitokon töltse ki a dühét(mert halotam ilyet) mert nem vitték el, hanem a főnökökön. Azok meg szégyeljék el magukat akik az út közepére tolják ki a havat nehogy eltudjon valaki menni előtte véletlenül is.

gumikacsa31 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 7224

De csuszot az út nem kicsit!

jakabbarna Creative Commons License 2013.02.14 0 0 7223

Válasz nem érkezett, de ma elvitték a szemetet.

Nem jó idok a sár, mert kedden nem volt mély a talaj.

Előzmény: richduka (7222)
richduka Creative Commons License 2013.02.13 0 0 7222

Nagyon jó ötlet volt ,megírni a polgármesternek. Kíváncsi vagyok tesz-e valamit. A szemétszállító cég állítólag már többször kérte az önkormányzatot, hogy takarítsák az utakat, mert nem tudnak feljönni. Attól tartok újabb zsákutca és egymásra mutogatás lesz ebből.

Ma azt ígérték elviszik, de úgy látszik ha nem a hó és a jég, akkor az olvadás miatti sár is probléma. Ráadásul még drága is 7099Ft/negyedév a 120l kuka ürítése.

Előzmény: jakabbarna (7221)
jakabbarna Creative Commons License 2013.02.13 0 0 7221

Mivel ma sem vitték el a szemetet a múlt héten is gondot okozott a szállítás az alábbi levelet küldtem a polgármester úrnak.

 

"Tisztelt Polgármester Úr!

A szemétszállítás elmaradása miatt a következőkben eljárni szíveskedjék:

1.) Kérem a szolgáltatást végzőt felszólítani a kötelezettségének teljesítésére.
2.) Kérem intézkedni az elmarad szolgáltatás díjának törlését kezdeményezni.
3.) Kérem a lakosság tájékoztatását (minden lehetséges eszköz segítségével) a megtett intézkedésekről annak eredményéről.

Vácduka, 2013. február. 13."

 

 

Rzola Creative Commons License 2013.02.13 0 0 7220

Mi köze van a bányához a szemeteseknek? Amúgy már nem ide hordták a szemetet mert megtelt ,valahova Kerepes környékére vitték! Amikor még az Ottó cég üzemelt ők többször is elakadtak és a faluban lévő teherautók vagy a traktorok rángatták ki a sárból az autót. Abban igazad van ,hogy 22T körül van az autó súlya,de gondolom legalább a google térképen megnézték mit is vállalnak! Ha nem tudják teljesíteni a vállalásukat akkor pénzt se várjanak érte!

Előzmény: Nagyfotóember (7214)
falusi akárki Creative Commons License 2013.02.13 0 0 7219

Én ma azt hallottam,hogy csak az új igénylőkre vonatkozik az új kérelmezés,de most próbálom kideríteni.Az meg megkülönböztetés lesz,ha a régi 2 fős család egy gyermekkel nem ugyanolyan elbírálás alá esik,mint az új igénylő.Nem is logikus!!!!Ha új infót tudok írok.

Előzmény: marcika 48 (7217)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.13 0 0 7218

Varga Balázs végezte a hókotrást és szerintem nem az önkormányzat kérte fel erre hisz akkor máshol is járt volna illetve már korábbi havazásoknál is lett volna hókotrás. Tudtommal Kisnémedivel van szerződése is bár ez rajtunk nem segít :)

 

Szemétszállítás ügyben, ma ismét jönnek, tegnap az útviszonyok nem voltak megfelelőek

Előzmény: marcika 48 (7216)
marcika 48 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 7217

Ja a kuka ismét nem tudott feljönniaz erdődombra, megértem őket nem kockáztatják az autó és a saját épségüket, persze a dijfizetést elvárják.Ha már szemétszállitásnál tartunk ujra kell kérelmezni a 80 lit.kukahasználatát, és az egyébb kedvezményeket, amik már a régi szolgáltatónál szerepeltek?

marcika 48 Creative Commons License 2013.02.13 0 0 7216

Sajos megint hó helyzet van, nem tudom a falu mely részén suhant el egy hótóló, de itt az erdődombon nem jelent meg semmi ami hótakaritásra utalna. A közlekedés továbbra is életveszélyes, munkába járni kockázatos, most még ha lehet rosszabb lesz, mert a letaposott, lefagyott jó tűkör jég nincs sózás érdesítés, én  saját kezüleg vittem a legmeredekebb lejtőre (nem  ott lakom) útszóró sót és szétszórtam  vagy 5 kg, de ez csak pár méterre volt elég a legkritikusabb részre, ameredek utcában lakók nem igen törik magukat, hogy legalább a házak előtt szórjanak.

Ha az önkrmányzat nem tesz semmit, legalább az itt lakók szervezhetnének takarítást szivesen csatlakoznék a kezdeményezéshez, én a saját házam előtt az út teljes szélességében eltakarítottam a havat, de az én utcám nem lejtős.Van e valaki a faluban aki rendelkezik géppel és elvállalná hogy letolja a havat, akár a finanszirozásábai beszállnék, ha már összefogásról van szó.

erdődomb Creative Commons License 2013.02.12 0 0 7215

Most éppen nem igaz az érvelésed. Fagyott a föld, nincs süllyedési veszély

Előzmény: Nagyfotóember (7214)
Nagyfotóember Creative Commons License 2013.02.12 0 0 7214

Addig itt is fog  maradni míg nem lesznek járhatok az utak, ugyanis  rakottan cirka 22tona a gépjármü ami nem játék ,az előző cégnél nem volt ilyen gond, mert egy köpésre volt a bánya és pillanatok alatt itt a segítség ha elakadnának.  A sofőrt meg nem fizetik anyira, hogy bevállalja, hogy elakad vagy összetör egy kocsit vagy letarol egy kerítést,  mert ezt a saját zsebéből  kéne kirántani a kártérítést  mert a főnök azt mondja sajnálom a te kezedben volt a kormány ezzel együtt a felelősség is, amugy meg az én órámon este 8-mult úgyhogy közel  két órájuk van még a feladat elvégzésre. Meg szerintem a kisebb gondunk is nagyobb ennél . Ugyhogy egy kicsivel több megértésel legyenek irántuk.

Rzola Creative Commons License 2013.02.12 0 0 7213

Még nálunk is,szerintem csak a főúton vitték el. Kint hagyom talán holnap elviszik ,ezeknél soha nem lehet tudni :(
Szemétszállítás 1!

Előzmény: jakabbarna (7212)
jakabbarna Creative Commons License 2013.02.12 0 0 7212

Ma ittmaradt a szemét.

Előzmény: falusi akárki (7207)
mutantattila Creative Commons License 2013.02.10 0 0 7211

Itt is elsuhant. Köszönjük!

Előzmény: xibig (7210)
xibig Creative Commons License 2013.02.10 0 0 7210

Kb fél órája a Kikelet utcán hókotró suhant végig! Remélem a falu többi részén is hasonló a helyzet, s mindenki eljut a munkahelyére holnap!

A mobil szerint csak este 10-ig esik nálunk a hó!

Addig is mindenkinek jó hólapátolást kívánok!

 

 

falusi akárki Creative Commons License 2013.02.10 0 0 7209

Szerintem pénze nincs!(erre)Még a saját háza táján a lejtős utcáján sem mentesítenek!Pedig ott van a posta ,orvosi rendelő.

Előzmény: mutantattila (7208)
mutantattila Creative Commons License 2013.02.10 0 0 7208

Van az önkormányzatnak szerződése valakivel, aki letolja a havat az utcákról? Kezd durva lenni a helyzet. Szerintem vagyunk páran, akik elmennénk dolgozni holnap reggel, ha tudunk.

falusi akárki Creative Commons License 2013.02.10 0 0 7207

Nem vagyok se jobb,se bal oldali,de aztán majd hirdetik az igét,hogy a kormány átvágott minket!Most akkor hogy is van ez?Az önkormányzat milyen elvek szerint döntött így,hogy sokan sokkal rosszabul járjunk!Vagy ki járt jól??????(főleg ha nem is önkormányzati a hulladékszállító cég.Ha meg más cég a régi szerződés szerint teljesített volna miért nem azzal kötöttek szerződést!Csak olvassa valaki a kommenteket aki ott volt amikor döntöttek!Jó lenne ,ha valaki felvilágosítana minket!

dukai0001 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 7206

Fejlődnek a képviselők és főleg a polgármester. Nem kell itt előre szólni, komoly vitát folytani  a lakossággal, csak kihírdetni az igét.

Aki kedvezményesen vette igénybe - 2 felnőtt + kiskorú gyerme, a két személyes háztartások kortól függetlenül - azok most szívnak 21000 forint helyett 28000 forit az éves szemétdíjuk. Majd ebből kaphatnak 10 %-os állami adományt, ha úgy dönt a kormány, na akkor lesz 25000.

Megint nincs a honlapon semmi!

Előzmény: falusi akárki (7205)
falusi akárki Creative Commons License 2013.02.08 0 0 7205

Fel vagyok háborodva!Eddig (2 nyugdíjas)fizettem a 80 literes kukát,ami sosem volt tele,most fizethetek 120 literest mert az önkormányzat szerint csak a hetven év felettiek nem szemetelnek.Nincs is mit a kukába tenni , 2 hetente telik meg.Ráadásul kötelező!!! Irgum burgum ,fizetni kell.Úgy látszik nem értünk vannak,hanem ellenünk!Ahelyett,hogy a kéthetente szállításért küzdenének!Na jóéccakát

SessionPhoto.hu Creative Commons License 2013.02.08 0 0 7204

Aki esetleg még nem látta a vácdukai képet:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=199137786892491&set=a.180400665432870.43763.124005484405722&type=1&relevant_count=1

Van most hétvégi akció az A3-as papírképre. Részletek a link kommentjében.

falusi akárki Creative Commons License 2013.02.08 0 0 7203

Egy nagytestű világos zsömleszinű labrador féle (szerintem kan)kutya kóborol már két napja az utcákban.biztosan idevaló! A gazdája gondoskodjon róla,hogy ne csavarogjon!Jön a tüzelési időszak és a kismamák és a gyermekek félnek a kóbor kutyáktól!!!!

Rzola Creative Commons License 2013.02.05 0 0 7202

Ma ismét sikerült itthagyniuk a szemetet ,igaz most a mi hibánkból már reggel hatkor elviharoztak előtünk! :(

Előzmény: erdődomb (7201)
erdődomb Creative Commons License 2013.02.05 0 0 7201

Két hírről. A szemetet tényleg nem viték el, de volt aki nem is tette ki időben. Ki szólt már a polgármesternek?

Óvodáról érdekes amit irtatok. Egyrészt, hogy egy időre bezár, másrészt, hogy a kastélyba költözik. Írtátok, hogy a kastély nem megfelelő, de milyen jogcímen megy oda az önkormányzat egyik intézménye? Ki fizeti meg a bérletet?

Mi lesz ha a tiszti orvosi hivatal nem járul hozzá a nyitáshoz?

Előzmény: Törölt nick (7196)
Rzola Creative Commons License 2013.02.02 0 0 7200

Nem hiszem,annó 80M-é vették meg a vagyonkezelőtől és nem keveset költöttek rá a képek alapján még akkor is ha pályázati pénzekből is van benne.

Előzmény: jakabbarna (7199)
jakabbarna Creative Commons License 2013.02.02 0 0 7199

A kastélyt visszakapta a falu?

 

Előzmény: Törölt nick (7196)
jedhed Creative Commons License 2013.01.31 0 0 7198

elvitték...végre...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!