Keresés

Részletes keresés

KömKel Creative Commons License 2012.09.26 0 0 50519

Ha esztrich, vagy zsákos betonnal lett kiöntve, akkor pár nap után nyugodtan furkálhatod.

Ha kézi beton, akkor azért 1 hetet várj vele.

Előzmény: joevagyok68 (50518)
joevagyok68 Creative Commons License 2012.09.26 0 0 50518

Érdeklődnék megint a nagyérdeműtől..

Esztrichezve lett ugyi a fürdő. 4-5 cm vastagon kb.

Gipszkarton előtétfalat kéne majd csinálni, amihez ugyi az UD profilt a földhöz IS kéne dűbelezni.

Kérdés, hogy mikortól lehet büntetlenül furkálni, dűbelezni az esztrichet ?

 

 

Mr.V. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 50517

de, szoktak tenni szivacsot is, hogy ne költözzenek be a darazsak a kúpcserép alá. mivel ennél a tetőnél még tetőfólia sincs, gondolom a szivacsot se tették be. amúgy meg a szivacs gátolja a cserép szellőzését (ez én tetőmön is van), így ha most csinálnám a tetőt, én már nem tenném be

Előzmény: Törölt nick (50510)
Mr.V. Creative Commons License 2012.09.26 0 0 50516

ahogy leírtad a tetőt, szinte biztosra veszem, hogy ellenlécet se tett fel a vállalkozó a szarufára.

ha hosszú távra tervezel, akkor én a helyedben az egész tetőt (cserepet+léceket) visszaszedném, és az alábbiak szerint kell megépíteni újra:

 

- szarufa (ez ugye megvan)

- erre pára áteresztő fólia, szarufa aljától indulve, a gerincen pedig átdobva, hogy mindkét oldalon vezesse a vizet

- fólia fölé 5*5-ös stafni, felszögelni a szarufákra (ez biztosítja a cserép szellőzését, valamint hogy ha befolyik a víz, nem áll meg a cseréplécnél, így sokkal tovább bírja a szerkezet)

- stafnira szögelni a 3*5-ös léceket

- visszarakni a cserepet

 

bontás során biztos törik is el cserép, valamint tetőléc is nagy valószínűséggel, így a fólia árán felül ezeket is meg kell venni + munkadíj

Előzmény: zozomax (50511)
vizesbalint Creative Commons License 2012.09.26 0 0 50515

KömKel, Mr.V köszönöm!

Vernichter Creative Commons License 2012.09.26 0 0 50514

 " A fater olyan szintig hagyta lepukkanni a házat hogy minden nap elfog az ideg amikor ott vagyok"

 

 

 

 

 Segíteni kellett volna neki !

 Egyáltalán minek elfogadni egy lepukkant ingatlant ??

 

 

 

 Maradj a panelban.

Előzmény: gdzsozy (50502)
KömKel Creative Commons License 2012.09.25 0 0 50513

Nem, én utálom az üveges belső ajtókat :)

De asszem ugyanaz a manufaktúra gyártja, szóval ugyanolyan lehet.

 

Egy dolog még eszembe jutott: sok volt a repedt tokos, ezért mielőtt felrakod a bevásárlókocsira, ALAPOSAN nézd át mindet, mert nálunk a parkolóban vettünk észre egyiknél egy csomagolással takart elég csúnya repedést.

Előzmény: vizesbalint (50512)
vizesbalint Creative Commons License 2012.09.25 0 0 50512
Véletlenul nem vettél olyat ami üvegezhező?
Előzmény: KömKel (50507)
zozomax Creative Commons License 2012.09.25 0 0 50511

Köszi, hát nem valami bíztató... Úgy látom mindenképp némi szakmunkára lesz szükség, mert a konyt részen én nem tom lebontani meg visszatenni, legfeljebb csak a tetején. Ráadásul akárkit fel se engedhetek, csak igazi iparost, mert még a végén leesik nekem a vállalkozó... 

 

A RollOmat se hangzik rosszul, amit C200Uf ajánlott, de ahhoz is bontani kell.  

Szerencsére annyira azért nem para, de hamarosan rendbe kell rakni. Amúgy kb. 5 cm-t növekedik a távolság a hibás szakasz végéig a két felső sor teteje között.
2000-ben kapott lakhatási engedélyt, de nincs a cserép alatt fólia, hanem a szarufák belső oldalára van  rögzítve valami erősebb anyag, de csak a kakasülő magasságáig. (vagy hogy is hívják a szarufák közötti összekötő gerendákig). Az is sok helyen szakadt.

Előzmény: Mr.V. (50508)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.25 0 0 50510

a kúpcserepek alatt nem valami szivacsnak kéne lenni?

 

Előzmény: Mr.V. (50508)
Mr.V. Creative Commons License 2012.09.25 0 0 50509

nekem is van, 8 kazettásat vettem, diószínűre lazúroztam. festés előtt fél évvel vettem, illetve még nem használtam egy telet, így nálam még nem nyílt szét.

munkahelyemen is ilyen ajtók vannak, ott zománcozták őket, ott vanak kb 2-3 mm-es bordák/rések a kazetták korül. faglettel ki lehet nyomni, újrafesteni, és kész

Előzmény: vizesbalint (50506)
Mr.V. Creative Commons License 2012.09.25 0 0 50508

a purhab nem időt álló, tehát az eső, a nap megeszi, megbarnul, és szétporlad.

több fajta megoldás is van, pénztárcától, igényektől függ.

 

1. a tető félre lett lécezve, így ahonnét szétfelé tart, annét újra kell lécezni. vagyis cserép felszed, léc felszed, és újra kell szegelni+rakni. érdemes megmérni, mekkora az eltérés. ha csak 2-3 cm, akkor elég lehet 2-3 sort felszedni, mivel majdnem minden sornál lehet 1 cm-t csalni, ha annak idején jól rakták le. nyilván ez a legdrágább megoldás - de legigényesebb is- , meg számolj arra, hogy pár cserép el fog törni, így azokat pótolni kell.

 

2. el kell menni venni bádogot, vagy egyenest bádogoshoz, hogy hajlítson olyan bádogot, ami a tető gerinctől leér a 2. sor cserép teteje - 3-4 cm (tehát lejjebb érjen 3-4 cm-el. munka: kúpcserép felszed, bádog lerak, leszögez, kúpcserép vissza. viszont így felemás lesz a tető, így esztétikailag nem olyan szép, vagy megcsinálod ott is, ahol nincs probléma.

 

ha 10 éve épült a ház, kell hogy legyen fólia is is a cserép alatt, ami védi a fát a nedvességtől 

 

Előzmény: zozomax (50504)
KömKel Creative Commons License 2012.09.25 0 0 50507

Én onnan vettem az összeset (7 db kazettásat). Nincs velük különösebb baj, viszont egy tél alatt a kazetták kicsit összeszáradtak, emiatt a mahagónira festett ajtókon látszódik az eredeti faszin egy csikban :)

Magyarul újra kell festeni 1 tél után.

Előzmény: vizesbalint (50506)
vizesbalint Creative Commons License 2012.09.25 0 0 50506

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata a Piros barkács áruházban kapható beltéri fenyő ajtókkal? Laikus szemmel távolról nem tűnik rossznak. Max azt tudom elképzelni, hogy nem száraz anyagból készül...

C200UF Creative Commons License 2012.09.25 0 0 50505

Roll-o-mat és társai

Előzmény: zozomax (50504)
zozomax Creative Commons License 2012.09.25 0 0 50504

Szevusztok,

 

Két éve vettünk egy házat, amely 10 éve épült. Eddig nem tűnt fel, de idén kétszer is volt olyan heves eső, amikor erős szél is volt. 

Mindkét alkalommal beázott a tető a kúpcserepeknél. Nem túl nagy mennyiség, de én egyet értek Firga bácsival : "Csöpögni sem szabad!" 

 

Szóval ma felmentem és laikusként alaposabban szemügyre vettem a tetőt belülről. Úgy látom, az épület többi részével szemben a tető egy sokkal kevésbé igényes munka. A gerinc 15 méter hosszú, a kétoldali legfelső tetőlécek valamiért 7 méterig szépen futnak együtt, majd ott megtörik a dolog és kicsi széttartással mennek tovább, így a gerinc felétől egyre kevésbé takar rá a kúpcserép  a legfelső sor cserepekre. Ezért aztán a szél simán befújja alatta a vizet, ami aztán lecsurog a belső oldalon.

 

Úgy látom itt a régebbi házakon, hogy a kúpcserepek ki vannak malterozva, gondolom ez nekem is segítene, bár az enyémhez hasonló korú újabb épületeknél sehol sem látok ilyen malterozós megoldást. Ennek az is a baja, hogy a gerincen még csak-csak meg tudnám csinálni, de ez olyan kontyos tető, a lefelé hajló részekre végképp nem akarnék kimászni. Fogadhatnék  szakembert, de persze nem nagyon van erre pénz. 

 

Mit lehetne csinálni házilag ezzel? Van valami megfelelő technológia? Én arra gondoltam, hogy belülről Pur habbal kifújom, de ahogy tudom a purhab felveszi a vizet, talán még rosszabbat teszek mintha így hagynám...   

..janos.. Creative Commons License 2012.09.24 0 0 50503

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

gdzsozy Creative Commons License 2012.09.24 0 0 50502

Nekem kb 12-15 éve van családi házam,de eddig nem volt benne köszönet.

dupla haszonélvezettel került a tulajdonomba, (nagyanyám és anyám) mamám már meghalt, anyám és apám most költöztek ki és mentek el öregothonba belőle.

Én 2006-ban vettem egy panelt hogy békességünk legyen a szülőktől. A fater olyan szintig hagyta lepukkanni a házat hogy minden nap elfog az ideg amikor ott vagyok.

Sajnos direkt csinálta. 7 évvel ezelőtt csak a tetőt kellett volna megigazítani, és lassan festegetni.

Mára cserélni kell a tetőleceket, cserepeket, javítani a vakolatot, festeni a szobákat, cserélni az ablakokat, vakolni kívülről kb 10m2-t

egyik ablak alatt cserélni a kő pillért.

 

a műhely és a kutyák miatt járok csak ki a házhoz. ha a műhelyem nem ott lenne és a 2 kutya nem maradt volna a nyakamra rá se néznék mert folyamatosan csak a keserűséget érzem.

mégis azt mondom hogy reggelente haza megyek falura,délután pedig ide a lakásba jövök haza.

 

 

Előzmény: gonczike (50494)
nopánick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 50501

A passzív házas (is) azért van köztük, mert rengeted SZEMLÉLETI kérdés szóba kerül ott is.

Azaz sok mindent meglehet tudni a házról-lakhatásról-üzemeltetésről általában.

 

Ami mind-mind igaz akkor is, ha nem paszív házról van szó egyébként.

 

A linkelt fórumokra mindre igaz az, hogy általános jellegű,

látókör tágító, szemlélet építő információkkal is tele vannak.

A konkrét műszaki megoldások és tapasztalatok mellett...

 

Igazi önképző tananyagok :-)

Előzmény: gonczike (50494)
KömKel Creative Commons License 2012.09.24 0 0 50500

"az új ház építése ellen viszont a bürokrácia, csomó engedély beszerzése szól (kb fél mFt csak a papírokra), viszont egy régi ház sose lesz olyan, mint az új."

 

Legyen az inkább 1-1.5 milla, mire mindenre elkészül a terv, és megvannak az engedélyek (gépésztervek, épitész, statikus, femü, sok esetben kiviteli tervek, illetékek, stb.

Előzmény: Mr.V. (50499)
Mr.V. Creative Commons License 2012.09.24 0 0 50499

ház alapját egyféleképpen lehet megnézni, fel kell tárni. elmész ásóstól a kiszemelt házhoz, és a fal mellett leásol. így meglesz a mélysége, statikussal lehet mintát vetetni, és kiszámolja, hogy mit bír a ház.

általánosságban elmondható, hogy a 60-70-es években házaknál már van valamilyen beton alap, előtte köveket raktak a földbe, vagy elkezdték 30-40 cm mélyen rakni a téglafalat.

hőszigetelése az ilyen régi házaknak minimális, tehát kell rá 15 cm szigetelés.

vízszigetelés: nopánick most írt a napokban, hogy milyen jelei vannak a vizes falaknak, ezekre kell figyelni.

 

ha már kiválasztottál egy házat, akkor nézettesd meg statikussal, kőművessel, esetleg gépésszel is.

az új ház építése ellen viszont a bürokrácia, csomó engedély beszerzése szól (kb fél mFt csak a papírokra), viszont egy régi ház sose lesz olyan, mint az új.

Előzmény: gonczike (50494)
Mr.V. Creative Commons License 2012.09.24 0 0 50498

mi így csináljuk, lehet, hogy más más arányokat mond. remélem téglafalat akarsz vakolni.

 

gúzolás előtt portalaníts, fánglival vizezd végig a falat, valamint takaríts fel a fal mellett, hogy a lehulló habarcsot ismét fel lehessen használni.

 

gúzolás: ez a leghígabb, de egyben legerősebb anyag. ha betont vakolsz, 3 homok, 1 cement, ha téglát, mehet bele egy kis mész is ugyanehhez. felcsapod fánglival, úgy hogy ne maradjanak foltok. téglánál mire végigérsz egy falon, már jöhet is rá az alapvakolat.

 

alapvakolat: 4 homok, 1 mész, cement: attól függ, milyen erős vakolatot akarsz. minél több a cement, annál erősebb, de annál rosszabb hőszigetelő. felcsapod, kartecsnival elhúzod, kicsit meghúz, kilécezed. ha jó vakolatot akarsz, mehet felesbe a vízhordta homok a sárga bányahomokkal.

 

simító vakolat: ugyanaz, mint az alap, csak hígabb, csak át kell rostálni, hogy ne maradjanak benne kavicsok (mondanám, hogy tejföl sűrűségű, de a mai tejfölöknél már nem lehet tudni).

Előzmény: ..janos.. (50490)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 50497

 Nem elég !

 

 El kell távolítani !

 ennek módja : langyos kenőszappanos vízzel ( de lehet eccerű bioponos víz is ) bekened,  fellazítod , majd spatnival letolod a régi festéket !!

Előzmény: ..janos.. (50492)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 50496

én is panelban laktam, ott is nőttem fel, de más nem birnék visszaköltözni.

szerintem egy olyan házzal jársz a legjobban ami 2005-2006 után épült, és nem éítési vállalkozó építette, hanem magánszemély, mert akor valószínűbb hogy nem a legakcijósabb obis greslapok csempék kapcsolók, szigetelés stb.. van a házban.

de mindeképp érdemes vmi szakemberrel átnézeti. Sokan vannak akik a hitelt nem birják fizetni.

Én is most vettem új (használt) házat, mert a régi kicsi volt, jártam sok helyen, de amit éppítető csinált eladásra borzalmasak voltak, amit lehetett kispóroltak, hozzáteszem voltam egy házban ami t szintén építtető csinált és minden benne volt ami kell,  csak rossz volt az elrendezése, tehát ilyen is van csak ritka.

de ha egy régit veszel abba nagyon sok lóvét kell betalicskázni, mert ha már megbontod akkor ott nincs megállás, mindent érdemes cserélni, de csak a bontás után fog kiderülni, hogy ez is meg az is szar, meg ezt is kell stb..

én csak egy két dolgot javítok befejezek a házon, kerítés színezés, festés,lámpák felszerelése,  stb...de havi 50-60 e hufot ott hagyok a különböző boltokban.

 

Előzmény: gonczike (50494)
Törölt nick Creative Commons License 2012.09.24 0 0 50495

 Tévhit.

Valószinű az azbeszttel kevered !

 de az se gyilkol nyomban !!

Előzmény: sygma (50493)
gonczike Creative Commons License 2012.09.24 0 0 50494

Sziasztok!

Vernichter nopánick joevagyok68 astraturbod KömKel Szunyó Vezo228 (remélem senkit nem hagytam ki!)


Köszönöm mindjájatoknak a válaszaitokat!
Lehet, hogy kicsit összefüggéstelen leszek, de elég sokféle gondolat jár a fejemben!
Igen, általában errefelé ilyen semmitmondó hirdetésekre szoktam lelni a neten! Azt is megmondom, hogy azért kezdtem inkább az ilyen ingyenes hirdetési oldalak magánhirdetéseit bújni, mert úgy érzem, hogy az ár valahogy ha még mindig magasabb a valósnál, még mindig közelebb áll a reálisnál, mint az ilyen-olyan ingatlanirodák csapnivaló hirdetéseiben, ahol a baromi szakképzettnek, rátermettnek tűnő 18 év körüli lánykák, ifjak árulják horribilis áron a szutyoknál szutykabb ingatlanokat! Azoktól annyira elment a kedvem, hogy még csak fel sem hívtam ilyeneket, annyira szánalmas hirdetések ezek. Pedig pl. nagyon érdekelne, hogy egy ilyen ingatlanoson keresztül mi a vége egy ilyen, pl. linkelt háznak árban..? (tudom, ezt éppen talán magánszemély árulja..) Szoktam agyalni azon, hogy milyen irányba is kellene lépni, elég régóta rágódom a témán, van mikor meggyőzöm magam, hogy csak új épitésűbe szabadna belevágni, aztán másnapra meg felülkerekedik a gondolat, hogy jobb lenne használtat alakítgatni.... ! (főleg, mikor meglátom az újak árait) :) Természetesen az ár nagyon fontos szempont ebben a kérdésben! Mostanság azért terelődök a használt felé, mert eléggé lent vannak az árak, hátha lehetne kifogni jó portékát! Aztán fontos szempont, hogy családommal nem szívesen (értsd:nem) mennénk ki városon kívülre, ez pedig eléggé komolyan bekorlátozza a lehetőségeket! Falun talán nem kérdés, hogy újépítésű, bár ott is csak akkor vágnék bele ilyenbe, ha tudnám, hogy ott élném le az életem, vagy látnék valami esélyt arra, hogy valaha akár eladható is lenne...! Mert a tégla ugyanannyiba kerül egy falusi házba történő beépítéskor is, mint egy városiban, de miután felépült a ház, elég különböző értéket lépvisel! szóba került a panel is, egyik kedves hozzászólótól: Nos jelenleg panelben élünk, én már 30 éve! Életem első éveit töltöttem családi házban, de a mai napig meghatározó élményekkel rendelkezem azokból az időkből! Nagyon szeretném, ha a gyereke(i)m megtapasztalhatnák azt a világot a felcseperedésük idején! A jelenlegi lakhelyünkön nem érezzük jól magunkat, pedig nem egy lepusztult környék, de nagyon hiányzik sokminden itt a normális élethez! Tisztában vagyok vele, hogy manapság főleg nem abból áll egy ingatlan vétele, hogy ránézek, tetszik/nem tetszik fizetek oszt'jónapot. Mivel próbálok elég tudatosan költekezni, nem szoktam elhamarkodni a döntéseimet, főleg ilyen horderejűeket! Tudom és érzem, hogy baromi fontos, hogy egy ingatlan milyen energetikai besorolásba tartozik!Nopánick belinkelt nekem néhány topicot, köztük a passzív házast is, amibe egyébként nagyritkán szoktam is bele-bele olvasgatni. Szuper lenne egy ilyen építmény, sajnos ilyen régi házakkal szemezgetve erre ugyebár esély sincs... Azzal is tisztában vagyok, hogy a hőszigetelés, nyílászárók cseréje alapértelmezett dolog és nem opció. Ezeket talán az ember könnyebben (naív vagyok?) képes megoldani, de pl., hogy egy ház alapja megfelelő-e, hő- és vízszigetelése okés-e? Na erről nincsen sok lövésem.
ge

sygma Creative Commons License 2012.09.23 0 0 50493

> Mindkettő ásványgyapot, alapanyagok

 

Valahogy úgy tudtam, hogy az üveggyapot "alattomos" dolog, tönkreteszi a tüdőt. Vagy ez rég volt?

Illetve nem gond, ha 30-40 cm vastagságban rétegzem fel, nem lapul össze az alja?

 

-Sygma

 

Előzmény: nopánick (50457)
..janos.. Creative Commons License 2012.09.23 0 0 50492

A festék eltávolításával is ogndban vagyok, enyves festék vna rajta, jó régi.

Olvastam oylat is, hogy kaparjam le, és kenőszappanos vízzel mossam le.

Vajon egy sima lemosás nem is elég?

..janos.. Creative Commons License 2012.09.23 0 0 50491

Meg a másik kérdés: mészfesték felviteléhez milyen anyagú legyen a henger?

Ilyen festéket néztem ki: http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=207330

..janos.. Creative Commons License 2012.09.23 0 0 50490

Sziasztok.

Pár napja festéssel kapcsolatban kérdeztem, köszönöm a segítséget.

Belső vakolással kapcsolatban is lenne kérdésem.

Több helyen tégláig kell pucolni a vakolatot.  Utánaolvastam, kellene gúzolnom, alapvakolat, majd simítani, bár simító nem sokkal különbözik az alapvakolattól ahogy nézem.

Gúzolás: ott ami a jó arány? Azt olvastam, hogy felcspom, aztán hagyom megkötni.

Alapvakolat: ilyen arány olvastam: 5 egység homok, 1 egység mész, 0,15 egység cement.

Simító vakolat: azt nem tudom, talán legyne kicsit hígabb, meg finom legyne a homok benne.

 

Mit szóltok ezekhez az arányokhoz?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!