Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133185

:)) 

Előzmény: endrepp (133182)
gombászok Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133184

Hát, minden azonosításra alkalmas témát el kívánnék kerülni, de:

vótunk családioglason egy É-Mo-i, Afrikai stílusú velnness valamiben, és ottan vót egy kereskedelmi főzde kóstolója, neve Á-val kezdődik, na ilyen szart mégegyszer nem szeretnék kóstolni.

Az ágyasát meg csak pénzért lehetett vóna kóstolni, kipengettük, az se vót jobb.

Ezerszer jobbat főzött már öreganyám is.

A viszonteladó kereskedelmi partnere meg ódákat zengett a termékről, csak éppen keverte a szezont a fazonnal.

 

gombászok Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133183

Ez a "dóguk", köszönet érte.

Előzmény: Törölt nick (133179)
endrepp Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133182

Nem tudom, hogyan használod a hőmérőd, de azt gondolom, hogy ha a mindig ugyanannyit csal és nincs kitéve külső hő hatásának, akkor semmi befolyása nincs az elválasztás pontosságára. Meg kell figyelni azt a hőmérsékletet, aminek az elérésekor vissza kell venni a gázt a csepegve induláshoz, szerintem erre jó egy hőmérő a sisakban, semmi másra, be lehet építeni még hármat, de nincs ötletem, hogy mire lehetne használni. :)

Én az üstházamba tettem egyet, az üstház hőmérsékletét mérem vele.

Előzmény: Törölt nick (133180)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 -3 2 133181

Lehet itt beszélgetni árukról, árakról, cégekről, de egy kereskedelmi oldalra mutató link az reklámnak minősül.

Ha valaki fotót akar mutatni egy ilyen oldalról, csak a képet másolja ki, és illessze ide.

 

A többi lánctörlés volt.

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133180

:)) Igen jó a te meglátásod is...endrepp fórumtárs is pont ezt javasolta nekem még a legelején,hogy pontosabb lenne az elválasztásom,mert a "kis körtém"(Deflegmátor) hőmérője folyamatosan csal...nem is azt nézem többnyire hanem az alsót a hengerben lévőt,mivel ott belül már az aromakosaram is meg van "pakolva" általában gyümölcs karikákkal finomításkor.... Ha nem gond akkor nem tudnál 1 fotót felnyomni a tiédről?  Köszi előre is!:)) 

Előzmény: zr-7 (133177)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 1 133179

:)) Adminok is dolgoztak-töröltek...veszem észre..

In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133178

"A kupolán áthaladva a párából lecsapódnak a magasabb forráspontú alkotóelemek (kozmaolajok), ezzel a párlat tisztul."

 

Szerintem helytelen a megfogalmazás. Vagy nem jól gondolom?

Előzmény: snapszmester (133175)
zr-7 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133177

Szia csak egy variáció: az előző lapon a te készüléked van, egy egyszerű forrasztással bele lehet építeni a könyök helyére a T idomot amibe választhatsz jó méretű szilikont és mehet is bele a digitális hőmérő én ha lehet befolyásolni mindenképpen megtámogatnám a rendszert vele, mert gyorsabban reagál mint a fotón lévő mechanikus így pontosabban szabályozhatod a fűtést az elválasztásoknál.

Előzmény: Törölt nick (133167)
lesliegold Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133176

Én örülnék a legjobban, ha 100e Ft-ból kijönne egy 35-40L körüli főző mindenestül. Apropó a 17L-es Perfect Home logós 45-50eFt alatti van (nagyáruházas) valakinek? Tudom, hogy a profik lehurrogják, de akinek van olyan, mondana véleményt?

In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133173

Nekem a réz szűrőrács is kérdés.

 

Nagyon sokan arra utaznak, hogy a totál laikusnak minden vackot eladjanak. Nekem is van egy ilyen ismerősöm. Sajnos előbb vásárolt, csak utána kérdezett (itt a fórumon).

Előzmény: snapszmester (133172)
snapszmester Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133171

Ugye nehéz elképzelni hogy valaki az otthon elcseszett pálinkáját nálam (nem snapszinál) akarja megjavítani? 

Közületek is van aki privátban keres meg a kérdéseivel. Van amire nem akarok válaszolni, azt ide küldöm, de ha nem regisztrált nem tud kérdezni. Megtettem helyette. Nem életszerű? 

Abban biztos lehetsz hogy nem keverek. 

Előzmény: Pálinkás Alex (133168)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133169

Pontosabban Whitworth.

Amúgy M8-as menetű anya simán kapható a Fabory-nál az Árpád híd pesti hídfőjénél. De ha nem az M8-hoz tartozó szabványos hatlappal kell, akkor én szívesen faragok egyet. :-)

Előzmény: rézműves1 (133155)
Pálinkás Alex Creative Commons License 2016.12.29 0 1 133168

Nahát, nahát, csak a provokáció feltételezése kerül előtérbe?  :)

 

Miért ne érdeklődne valaki a jövő évre -azaz előre- ilyen témában?

 

Vagy vesz holnap 70 L-nyi párlat jegyet, és 3 nap múlva szintén 70 L-nyi párlat jegyet.  Gyakorlatilag ma van itt minden új főző tulajdonosnak lehetősége, hogy gyakorlatilag kétszer annyit tudjon főzni napokon belül.  :)

 

Bár az is érdekes, hogy Snapszmesterhez bemegy egy álompolgár, és megkérdi a bérfőzőben, hogy hogyan tud otthon főzésre jegyet kérni.  :)

 

Ki kérdezte már meg a taxistól, hogy hogyan jut el busszal x- helyre? :)

vagy,

Tanár Úr! Holnap és holnap után beteg leszek, mit írjanak a szülői igazolásra?  :)

 

 

Előzmény: mili70 (133162)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133167

Üdv:)  A szilikon dugón én is agyaltam....mert a parafa + tud dagadni a szilikon dugó meg csak szorulni....nagyon pontos kúpos szilikon dugasz kell hozzá ha már megfúrja az ember azt a páracsövet:))  Még átgondolok mindent,viszont amit te mondasz hogy nem sok eltérések mutatkoznak meg a hőmérők között...... az is egy nagyon jó részinformáció számomra. Lehet maradok fúrás és 3.-k hőmérő nélkül a finomítás fázisában és hagyatkozom továbbra is a már meglévő 2 hőmérőre,ízlelő bimbóimra,orromra és az epruvettámban szeszben úszkáló-lubickoló fokolóm skálájára..D..D.. Már lassan kezdem irigyelni a kutyák kifinomult szaglószervét...D...D..:))  Köszi hogy a tapasztalatodat megosztottad velem-velünk:)

Előzmény: zr-7 (133154)
csalántea Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133166

A 2003-as EU csatlakozásnál el lett cseszve a dolog, nem kértünk kivételt.

 

 

2010 előtt a magánfőzés illegális volt / de jelentős volt :-) /, a bérfőzők és a bérfőzetők szabályozott keretek között adót fizettek.

 

2010-ben megjelent a magánfőzés lehetősége, kezdett fehéredni a szektor. A magánfőzők, a bérfőzők és a bérfőzetők is - bizonyos mennyiségig - adómentességet élveztek, mindenki örült, egyedül az ipari szeszből "pálinkát" pancsoló nagyüzemek nem ...

 

Brüsszel elkaszálta a dolgot, ekkor több fordulós kemény vita kerekedett, húzd meg - ereszd meg, szócsata, jegyzékek, pereskedés, mára beállt a mostani egyensúlyinak tűnő állapot ...

 

Igen, van ismét a kis mennyiségre is adó, mert az adómentességet nem lehetett Brüsszelben megvédeni a EU bírásági ítéletével szemben ...

 

Ennek keretében a bérfőzők és bérfőzetők lényegében ugyanott tartanak, ahol 2010 előtt ...

 

Volt egy kísérlet, ez az ő érdekükben is folyt, amit végül nem lehetett megvédeni, azaz visszaállt az eredeti állapot.

 

2010 előtt a "magánfőzők" nem fizettek adót, most egyre többen egyre több párlatjegyet vesznek, veszünk ...

 

A magánfőzőknek a minimum 3500 forint pont 3500 forinttal több, mint 2010 előtt volt ...

A bérfőzőknek és bérfőzetőknek lényegében ugyanaz a helyzetük, mint akkor volt.

 

Tényleg érdekel, hogy melyik lépés volt az évek során a szop@tás?

 

 

 

 

 

Előzmény: mili70 (133162)
snapszmester Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133165

Általában nincs hátsó szándékom. Ha van véleményem mindig nyíltan megmondom, erre számíthattok. 

Titeket nem b.. senki? Akkor én minek vagyok? :-)

Előzmény: mili70 (133162)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133164

:)) Ez sem egy elhanyagolható infó....Köszi!

Előzmény: barkócza (133145)
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133163

Biztos. A fiatal orosz mérnökök ilyet ( terveznek) készítettnek.

 

 

Előzmény: rézműves1 (133156)
mili70 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133162

Ha az idei évre akarja igényelni, akkor kapja össze magát, mert már csak 1 napja van. :)

A legegyszerűbb igénylési mód tényleg az ügyélkapus + banki átutalásos verzió, mert ki sem kell mozdulni a szobádból.

Egyébként nekem van egy kis negatív érzésem a kérdéseddel kapcsolatban. Biztos, hogy nem provokatív céllal tetted fel?

Le is írom, hogy miért bujkál bennem a kis ördög:

-Ki az, akinek dec. 29-én jut eszébe, hogy párlatjegyet kéne igényelni?

-Ha olvasod a fórumot -tudom, hogy figyelmesen olvasod - akkor Te is teljesen tisztában vagy az igénylés menetével.  

 

De, hogy megnyugodj, kimondom azt amiért a fenti kérdésed megszületett:

Beszélt le nyugodtan. Hagyja a p.csába. Úgy sem tudják ellenőrizni. Szar a törvény, mert az otthonfőzőket az adócsalásra " ösztönzi" a nem megfelelő ellenőrzés miatt.  Az otthonfőzőkkel kivételezik a kormány, a bérfőzőket és bérfőzetőket meg jól megsz@patja. 

 

Biztos gyarlóság, de gondolom, hogy az itt jelenlévő fórumozók közül nem sokan kezdenének aláírást gyűjteni jelen törvény megváltoztatása céljából. 

 

PEACE!

 

 

 

 

Előzmény: snapszmester (133152)
snapszmester Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133161

Köszönöm mindenkinek! Remélem segítettetek. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133160

Ügyfélkapu , ányk nyomtatványt letölti , kitölti. 

Előzmény: snapszmester (133152)
csalántea Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133159

Szubjektív megjegyzés: évente 3500 forint a béke ára ...

 

Előzmény: csalántea (133158)
csalántea Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133158

Párlatjegy igénylés

 

1. Elhatározod, hogy 700 HUF / darab áron hány darabot veszel, tipikusan amennyi pálinkát főztél az idén. Éven belül az első igényléskor legalább 3.500,- forintot kell megfizetni (azaz első alkalommal legalább 5 db adójegyet kell igényelni), később az éven belül akárhányszor lehet még vásárolni, ahogyan főzöl ...

 

2. A pénzt előre elutalod a NAV egyéb termékek jövedéki adója elnevezésű 10032000-01037313-00000000 számú számlájára. A megjegyzés rovatba feltételen beírod az adóazonosító jeledet (tíz jegyű szám), a neved és ezen szám szerint azonosítanak be, hogy te fizettél be ennyi darabot és így majd látják a nyilvántartásukban a címedet és postán kiküldik ajánlott levélben a jegyeket.

 

3. A befizetés önmagában nem helyettesíti az igénylést! Az igénylést a NAV_J27 nyomtatvány kitöltésével kell kezdeményezni. A kitöltött nyomtatványt az igénylő lakóhelye szerint illetékes megyei/fővárosi adó- és vámigazgatósághoz kell eljuttatni. A legegyszerűbb fax-on, a fax számok megyénként a NAV honlapján található meg, de lehet elektronikusan az ügyfélkapun keresztül is.

A NAV_J27 igénylőlap letölthető innen https://www.nav.gov.hu/data/cms390219/NAV_J27.pdf

 

4. A beérkezett J27 kérelem és a beutalás összepárosítása után a NAV postán küldi a jegyeket.

 

Saját tapasztalatom szerint gördülékenyen zajlik a folyamat, tényleg ...   

 

Figyelem #1: Párlat adójegyet csak az a magánfőző igényelhet, aki a desztillálóberendezés megszerzését a tulajdonszerzéstől számított 15 napon belül előzetesen bejelentette a lakóhelye szerinti önkormányzati adóhatóság (tehát nem a NAV) részére.

 

Figyelem #2: Az átutalásra írt személyes adóazonosító alapján a feldolgozó program ellenőrzi, hogy a magánfőző nem szerepel-e az adott évben bérfőzetőként is a NAV rendszerében. Amennyiben a bérfőzetők között szerepel, abban az esetben párlat adójegy abban az évben nem adható ki.

 

További részletesebb információ:

https://www.nav.gov.hu/data/cms392049/NAV_J27_nyomtatvany_es_kitoltesi_utmutato.pdf

 

Innen pedig letölthető egy általános ismertető az idei változásokról https://www.nav.gov.hu/data/.../Felhivas_maganfozes_szabalyainak_valtozasarol.pdf

 

A dolog tehát egyáltalán nem bonyolult:

 

A fenti számlára elutalni a pénzt (adóazonosító jelet beírva), majd letölteni az első linkről a NAV_J27-et, egyszerűen kitölteni, faxon beküldeni és várni az ajánlott levélben a párlat jegyeket.

 

:-)

 

 

Előzmény: snapszmester (133152)
Amphenol Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133157

Netről letölteni a bejelentő lapokat :

 

https://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek_egyeb/jovedeki_nyomtatvanyok

 

Magánfőző párlat adójegy megrendelése ... erről az oldalról kitöltési útmutatóval együtt jön .

 

Kitölteni ...

 

Tervezett liter x 700 Ft-ot átutalni : 

 

NAV egyéb termékek jövedéki adója bevételi számlára :

10032000-01037313-00000000

 

Egy nappal később befáradni a helyileg illetékes Vám és Pénzügyőrségre ...

 

Ahol én voltam ott a portás vette át , első oldalt lefénymásolta , pecsételte , visszaadta a másolatot .

Pár nap múlva postán kaptam a jegyeket .

 

Pár alapszabály : 5 a kötelező minimum , ezeket az első főzés előtt !!  kell kiváltani ...

Majd az éves főzés befejezésével kell pótolni a különbözetet .

 

Nagyjából ..

Előzmény: snapszmester (133152)
rézműves1 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133156

Helyesbítek (utólag néztem meg) ez tényleg metrikus...(Európába már szelektálnak?)...nekem csak colosakat mellékeltek a Rexekhez...:):):)...

Előzmény: rézműves1 (133155)
rézműves1 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133155

..."Forrassz egy M 8- as bronz anyát, a csőre"...

 

Bronzból??...Talán sárgarézből tudna szerezni, de sajnos nem ér vele semmit, mert ezeknek a menetek mindegyike whitford menet, tehát colban van, egyik sem metrikus...

 

Előzmény: Törölt nick (133139)
zr-7 Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133154

Kedves laborművek!

Sok mindenben hasonlóan gondolkodunk a hőmérőkkel kapcsolatban én is tettem a páracső végéhez is. Egy T idomba került szilikon dugó abba a digitális hőmérő ugyan olyan, mint a kupolából kilépőt méri szintén T idomba szúrva, de a hőmérséklet  időben és °C-is kicsi eltérést mutat a  185cm-res páracső ellenére is (sokszor nincs 1fok). Mérem még az olajhőfokot egy K elemes Rexxel, ez szerintem jól használható adat.

Sok sikert a fejlesztéshez!A  tapasztalatokat meg szívesen vesszük.

Előzmény: Törölt nick (133137)
In Lak'ech Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133153

Nézd el neki. Nem ismer téged. :-)

Előzmény: firekiller (133150)
snapszmester Creative Commons License 2016.12.29 0 0 133152

Hogyan kell intézni a párlatjegyet? Leírná valaki röviden? Nem nekem kell és nem tudtam lebeszélni.:(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!