Keresés

Részletes keresés

K1rk Creative Commons License 2009.01.18 0 0 175
Hali!

Én itt körözgettem régebben. A zöld sáv is erre jött anno. Szerintem remek kis emelkedő, mert a meredeksége viszonylag állandó és nem túl teknikás, ezért csak a "futásra" kell koncentrálni.

K1rk
Előzmény: Lúdtalp (174)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.01.18 0 0 174

UTMB résztávok pestieknek:

 

'UTMB' 

Farkastorok 

 

Hajrá!

medvegyu Creative Commons License 2009.01.18 0 0 173
A Markaz - Kékestető úgy néz ki mindent visz, tuhu szerint 862m szintemelkedés, 7916m távon, igaz van benne 36m lejtő is. Engem meglepett, a Psasvár - Kékest mindig meredekebbnek éreztem, talán Sombokor miatt.
A Markaz - Kékes - Parádsasvár oda-vissza is célorientált.
Előzmény: -Szipee- (170)
medvegyu Creative Commons License 2009.01.18 0 0 172
Próbálom kitalálni ki vagy, ha már Mátra, jössz Téli Mátra bontásra?
Kitaláltam :-)?
Előzmény: -Szipee- (170)
olipapa Creative Commons License 2009.01.18 0 0 171
bár lenne hosszabb emelkedő a közelben. Ahhoz a legjobb tényleg aMátra, vagy a Bükk hazai viszonyok közt.
Előzmény: medvegyu (166)
-Szipee- Creative Commons License 2009.01.18 0 0 170

Mint környékbeli, nekem erre a célra először a Markaz- Kékes szakasz jutott eszembe, majd a Parádsasvár-Kis-Lipót- Galyatető. De akár Mátraalmásról is meg lehet párszor járni a Galya-várat. :-)))

 

K.Peti

Előzmény: medvegyu (166)
B784 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 169

Melyik IM után? :-)

Akkor marad a bevált 26 kilométerem a vaddisznóimmal, meg 700 méter szinttel. Az, ha meg is gyötör, em öl meg.

Nektek jó futást szerdára!

 

Előzmény: olipapa (163)
norb29 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 168

Én egy hete voltam szombaton két cimborámmal (teszteltem az órám alapján tájókozódász képességemet), az első 10 km-en, abban 500-600 + szint lehet, teljesen vállalható. Nem hasítósan ha jól emlékszem 1:26 lett.

http://www.edzesonline.hu/upload/820/13423.jpg

 

Mondjuk a mai HHH jéghelyzetet tekintve, túlzás lenne azt állítani hogy könnyű  menet lennem, no meg javalott bőven kipárnázva indulni.

Előzmény: B784 (161)
medvegyu Creative Commons License 2009.01.18 0 0 167
Nem ígérem, de fontolgatom. Betegségből engem is kerülget egy torok fájás alapú játékos, meg kérdés, hogy mi lesz munkában csütörtökön, azaz mennyire merem lestrapálni előtte magam.
Előzmény: olipapa (165)
medvegyu Creative Commons License 2009.01.18 0 0 166
Nem akarok varázskör konkurenciát teremteni, de megindult az agyam UTMB felkészülés kapcsán :-).

Hazai viszonyok között speciális céledzés lehet a Parádsasvár - Kékestető útvonal oda-vissza párszor. Ott annyiból jobban hasonlít a terhelés, hogy viszonylag hosszú szint van egyhuzamban. Hátizsákos tapasztalataim alapján a magashegyen pont ez nagyon más és durva, hogy mondjuk órákig mész lefelé egy meredek lejtőn (futva nyilván csak egy óráig, de akkor is sok egyhuzamban).

Azt is mondhatnám még, hogy teljesítménytúrából a Mátra 115 a legjobb hazai felkészülés, de ezt nem mondom, mert egyrészt szerénytelenség lenne részemről, másrészt úgy is mindenki tudja.

A harmadik dolog, hogy nekem van egy kevély-köröm :-), a nevéből sejthető, hogy merre megy. 5 km, 280m szinttel, kényelmes tempóban 40 perc (persze biztos van, akinek 30 perc alatt is kényelmes :-)), ebből lehet többszörözni, előnye, hogy mikor megunom, akkor nem kezdek több körbe és már itthon is vagyok :-).
Szívesen hozzájárulok a UTMB csapatépítő edzéshez, vagy közös főváros közeli futáshoz egy kevély-kör logisztikával Pilisborosjenőn, ha van rá igény.

olipapa Creative Commons License 2009.01.18 0 0 165
Az elejére, első felére eljöhetsz. Abban is van némi huncutság.
Előzmény: olipapa (163)
olipapa Creative Commons License 2009.01.18 0 0 164
végső esetben Csabával ketten nyomjuk, de jelentkezzetek, nem akarok az egyetlen áldozat lenni!
Remélem összekapom addig magam, most ment keresztül rajtam egy kellemetlen rotavírus két nap fekvéssel és sok mellékhelység látogatással.
Előzmény: medvegyu (162)
olipapa Creative Commons License 2009.01.18 0 0 163
ismerve a terveidet és a hegyi futó tapasztalatod én sem ajánlom. Majd az IM után.
Előzmény: B784 (161)
medvegyu Creative Commons License 2009.01.18 0 0 162
Bevallom, kicsit inamba szállt a bátorságom a pályáról írottak alapján.
Egy hétköznapi estére kicsit túlzás lenne bevállalnom jelenlegi kondim mellett...
De nem is kizárt, inkább egy tavaszi estén.

1900 m szint 25 km-en, azaz 4 kör egy százas 7600m szinttel, kőkemény.
Előzmény: olipapa (160)
B784 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 161

Oli!

Ez engem érdekelne, de 1900 méternyi szinte túlságosan sok. Talán ha egyszer futottam 30 kilit 1200 mter szinttel. Komolyan aggódom, hogy ezzel tönkrevágom a lábamat, ha végignyomom.

Mit gondolsz erről?

Előzmény: olipapa (160)
olipapa Creative Commons License 2009.01.18 0 0 160
Varázs: Olyan 7-8 körül indulhatnánk, addigra mindenki nagyjából kész a napi munkájával.
Egyeztessünk
a pályáról itt
medvegyu Creative Commons License 2009.01.18 0 0 159
Mikor, hol lesz indulás és merre megy az a Varázs/Varász-kör?
Előzmény: olipapa (157)
B784 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 158
Szerdán mikor indul a Varázskör?
Előzmény: olipapa (157)
olipapa Creative Commons License 2009.01.18 0 0 157
Az eddig vitatott nevű (én is Virágosnak ismertem) nyerget kétszer is érinti a jövő heti össznépi UTMB- nevezések alkalmából összefütyült Varászkör futásunk.
Mindenkit vár a hegy, készüljetek!

Lámpa a szerdaira kötelező, bot melegen ajánlott. 1 kút működik összesen. (2 leszedve, 1 befagyva)

Pihenjetek rá!
Előzmény: B784 (156)
B784 Creative Commons License 2009.01.18 0 0 156

Örülök, hogy ilyen mélységű topográfiai vitát sikerült generálnom:-)

Ezek szerint én tudtam rosszul és Virányos-nyereg az inkriminált hely.

A szegedi hegyekről szólva ma egyetlen egy került az utamba. A félelmets hirű Belvárosi-hid alatti emelkedő. Mintegy 40 centiméternyi szintemelkedésről van szó!

Különben Szegeden vannak emelkedők. A nagy árviz 1879-ben elmosta a várost, az újjáépitésnél feltöltötték a Belvárost. Ha valaki jártas Szegeden, tudja, hogy a Szent István térig lejt a terep a Tisza-parttól (persze nem valami nagy különbségről van szó, mindössze néhány méter lehet talán). Annak a térnek a szintje volt a régi város szintje. Mi több, a sugárutatak úgy épitették meg, hogy azok kivezessék a betört vizet a városból. Persze a körtöltéssel és a brutális méretű belvárosi gáttal ez aligha következik be. A Belvárosi hid tövében ott a falon az utóbbi 150 év árvizeinek összes vizszintje. Az 1879-es, várost elpusztitó viz volt szinte a legkisebb. 

Ha Szegeden szintet akar futni valaki, menjen a két hid egyikére, vagy fusson föl és le a töltésen:-)

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (144)
olipapa Creative Commons License 2009.01.18 0 0 155
"Perhaps the genius of ultrarunning is its supreme lack of utility. It makes no sense in a world of space ships and supercomputers to run vast distances on foot. There is no money in it and no fame frequently not even the approval of peers. But as poets apostles and philosophers have insisted from the dawn of time there is more to life than logic and common sense. The ultra runners know this instinctively. And they know something else that is lost on the sedentary. They understand perhaps better than anyone that the doors to the spirit will swing open with physical effort. In running such long and taxing distances they answer a call from the deepest realms of their being - a call that asks who they are…" - David Blaikie
e b o l a Creative Commons License 2009.01.17 0 0 154
Köszönöm!
Előzmény: csanya. (153)
csanya. Creative Commons License 2009.01.17 0 0 153
http://translate.google.com/

Je soussigné docteur I doctor Doktor Mészáros-)

Certifie que l'examen de: Certifies that the consideration of: Részére igazolom:

Nom Name Név

Prenom First Name Keresztnév

Né(e) le : Born Születési dátum

ne révèle pas de contre-indication à la pratique de la course à pied en compétition

does not reveal any indication against the practice of running in competition

nem látok semmi okot arra, hogy ne indulhatna a futóversenyen

Date Date Dátum

Signature du médecin Signature of doctor Az orvos aláírása

Tampon du médecin (ou numéro professionel)

Stamp doctor (professional or number)

Az orvos pecsétje ( szakmai számmal együtt )
Előzmény: e b o l a (149)
e b o l a Creative Commons License 2009.01.17 0 0 152
még ezt is kétszer sikerül...
e b o l a Creative Commons License 2009.01.17 0 0 151
Igen béna vagyok...nem beszélek semmilyen nyelven...ez van.
Előzmény: e b o l a (149)
e b o l a Creative Commons License 2009.01.17 0 0 150
Igen béna vagyok...nem beszélek nyelvet...
Előzmény: e b o l a (149)
e b o l a Creative Commons License 2009.01.17 0 0 149
Szerinted én vagy a doki tudunk fransziául, hogy a maradék részt kitöltsem...

Csupán ezért lett volna jó egy angol.


Valaki dobjon már át lécci egy angol orvosit!
Előzmény: csanya. (147)
medvegyu Creative Commons License 2009.01.17 0 0 148
Délután kicsit terepszemléztem a Nagy-Kevélyen, teljesen jó a helyzet, fölfelé abszolút jó volt a pálya (Kevély-nyereg felől), lefelé néhány helyen némi sebességkorlátozást vezettem be, néhol fokozottat, így esésre esély se volt. A fordított irány valszeg kevésbé kényelmes, de járható, találkoztam egy bakancsos emberrel, aki ezt az irányt választotta.

Kevély tetején van pár milliméter hó a jég tetején, jó csúszásgátló réteget alkot. Északi oldalon téli világ van. Déli oldalban sok helyen elolvadt minden (P négyszögön alig roppant jég a lábam alatt).
csanya. Creative Commons License 2009.01.17 0 0 147
Ne bénázá má'! A fejléc valóban az én nevemre szól de azzal ne foglalkozz vágd le. A pontozott részeket töltsd ki, aztán írasd alá az orvossal még egy pecsét rá és mehet a postára....
Előzmény: e b o l a (143)
medvegyu Creative Commons License 2009.01.17 0 0 146
Tekintve hogy fajsúlyos kérdésről van szó, beírtam még a gúglbe.
Az első három oldalon csak abban az összefüggésben volt Virányos, ami egy budai városrész Zugliget közelében, magam sem hallottam még addig máshol.
Az elnevezést Döbrentei Gábor adta, az akkori Sauwinkel egyik részét nevezte el így.
Előzmény: Lúdtalp (145)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!