Keresés

Részletes keresés

Blende Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3100

KUL ból igen. 100 MYR körül van.

Előzmény: COOP (3097)
Blende Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3099

Igen ebben az utazós betegségben szenvedek én is... :)))

Engem is nyugtat a tudat, hogy akad még 1-2 ilyen ember... :)

 

dobj egy mailt az adatlapos címemre mi érdekel és megírom meg küldök linkeket.

 

Előzmény: COOP (3098)
COOP Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3098

Sorstárs:o)))) Ez tetszik, legalább nem vagyok egyedül.

Írhatnál nekem Malayziáról, akár privátban is, mivel ez egy bali topik és nem ide tartozik. De azért Balit végre betenném 1 hétre és 1 hét-9  nap  Malayzia.  Mégiscsak Baliról mennék, de Langkawi szimpatikusabb, vagy írták hogy szebb a partja. Tényleg nyaralni mennénk és a kultúrára ott lesz Bali.

Segíts kérlek! Köszi előre is.

Előzmény: Blende (3095)
COOP Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3097

Igen, de az nem repül Langkawira? Azt hiszem.  Már reggel óta ezt bújom és mégsem tudom. Tudom nem ma utazom, de akkor szeretem tudni, mennyi pénzzel számoljak stb.

Előzmény: Blende (3096)
Blende Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3096

Air Asia? Ebben gondolkodtál már?

 

No meg KUL

 

 

Előzmény: COOP (3094)
Blende Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3095

Szervusz sorstárs... :))

 

Ebben az utazós betegségben szenvedek én is.. :)

 

 

Mi tavaly 1 hónapot voltunk dk- ázsiában. 1 hét Szingapúr, 1 hét Bali, 1 hét Borneo, 1 hét Malajzia

Szerintem 1 hét elég Balira ahhoz, hogy a főbb dolgokat lásd és rákapj az ízére. ha van 3 heted és szeretsz is menni inkább menj.

 

Szép sziget, klassz hely de nekem érzésre elég volt az 1 hét.

 

Többektől hallottam, hogy a tél korántsem olyan esős ill. csak feljebb a hegyekben.

 

Ha meg szép tengerpart a cél akkor inkább más helyet kell nézni. Mi pl. csak 1x fürödtünk az 1 hét alatt a tengerben. Igaz mentünk még utána borneóra és Perhentianra malajziába. Az azért kicsit más.. :))

Előzmény: COOP (3093)
COOP Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3094

Ahhoz kérnék segítséget:

Baliról repülnék Langkawira (Silk Air-Singapur Airlines) de onnan mivel haza? BKK? Vagy HKG?

Köszi.

COOP Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3093

Szia Ildi!

 

Nem haragszom, sőt!

 

2006 -óta folyamatosan gyűjtöm az infókat Baliról, azóta 5. alkalommal idén jártunk a Délkelet Ázsiában, saját szervezésben.

Még Barbarával is felvettem a kapcsolatot, bár egy jó ideje eltűnt, nem tudom mi van vele.

 

Ezeken kívűl évi 4-5 alkalommal utazunk Európa más országaiba-távolabb/közelebb nyaralni, szintén saját szervezésban.

Mindezek ismeretében még mindig nem vagyok biztos abban, hogy 2 hetet el szeretnék Balin tölteni vagy csak 5 napot, sőt azt sem tudom, hogy (mivel nekünk nagy nyaralásra csak a január jó) hogy ez-e a llegmegfelelőbb idő arra, hogy Balira utazzunk, mivel abban már sokan megerősítettek, hogy ez esős évszak.

Talán összekötném Malayziával, bár tartok ettől a doboz medúzától (Ikurandzsi), nem szeretnék belehalni:o(

De láttam végre, hogy milyen a "ronda" tengerpart, Kenyában is ilyen volt.

De igen, én ilyen messzire utazom, hogy pihenjek, itt nem érnek utol a problémák-már ha vannak.... Szeretünk a hidegből a nyárba utazni, mondhatnám ezért élek.

Ha nálam valaki többet fglalkozik a nyaralás megtervezésével és szervezésével és utánjárással, az hazudik...

Nekem ez valahol a hobbim, az életem...

Nem szoktunk csak és kizárólag a szállodában lenni, de igenis imádok a medence mellett napozni akár 2 napig is, csak én bevallom.

És tényleg csak iroda nélkül.

1 hete jöttünkmeg, 4 hét múlva újra megyünk, de ez már meg volt szervezve mielőtt elutaztunk volna  a nyárba.

Most a jövő évi 2012-es januári  utamat próbálom felderíteni, szerintem időben van még-én legalábbis így gondolom. Ezért is kérdezek..

Bocs ha én is hosszúra sikeredtem....

 

 

Előzmény: ildi7420 (3092)
ildi7420 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3092

Kedves COOP!

 

Régi olvasója vagyok a fórumnak, most először szólalok meg itt, valahogy szükségét éreztem.

Előre is elnézést kérek, ne haragudj, nem akarok beleszólni, okoskodni, csak kikívánkozik belőlem pár dolog.

Megjegyzem, hogy nem vagyok rutinos Balira-járó, sőt, még 1x-es sem, mivel egyelőre a készülődési stádiumban vagyunk. De! Én már lassan 1 éve szedem össze az információk minden fajtáját, minden témában, ami a szigettel kapcsolatos. Lehet, hogy ez túlzás, én ilyen alapos vagyok, mert számomra ez elég nagy beruházás, és ha 1x végre eljutok oda, az ott töltött időt a lehető legjobban szeretném kihasználni, kiélvezni.

Mindenkinek el kell dönteni, hogy milyen elvárásai vannak a meglátogatandó hellyel kapcsolatban. Ha csak pihenni szeretnétek, többen megírták, hogy ezért nem kell ilyen messzire utazni, ill. lehet választani Malajziát v. Sri Lankát a szebb partjaival.

Viszont azt is megírta Zita (a 3059-es hozzászólás), hogy igenis vannak szép partok, de némileg drágábban:

 

3.tengerpart: van szep partja Balinak, es azt szep aron is merik. ;-)))

de megintcsak, Sanurnak tok jo partszakaszai vannak.(pl a mercure hotel partjan tokeletes a homok, a viz, stb...dragabb mint az aston bali....)

es Jimbaranban is tok jo partszakaszok vannak.(pl. Puri Jimbaran, dragabb mint az aston bali)

ha meg tobben jottok,akkor luxus helyeken lehet lakni lenyugozo villakban tokeletes sajat obol tengerparttal....”

 

Esetleg utána kellene járni, hogy az említett jó partszakaszokon lévő hotelek mennyivel drágábbak, megéri-e Malajziával, stb. összekötni? Nem hinném, hogy az olcsóbb lenne.

Szerintem érdemes mások tapasztalatából meríteni, esetleg a fent említett tökéletes parttal rendelkező szállodát választani, hogy ne kelljen elmászkálni szebb partot keresni.

Ha még nem jártál Balin – írtad, hogy régóta vágysz oda -, véleményem szerint vétek nem felfedezni a sziget gyönyörűségeit, ha pedig csak tengerpart és pihenés kell, azért lehet, hogy tényleg nem érdemes a világ túlsó felére utazni.

A teljesen egyéni szervezéshez nem tudok mit mondani, mert akkor tényleg az ember saját maga választja ki a szállodáját, állítja össze a programját, ahogy neki tetszik, bőséges a kínálat.

Ha utazási irodánál foglal valaki egy csomagot, akkor ugye 1 fix szállásról lehet szó, ahonnan a kirándulásokra elvisznek. Ez nekem nem szimpi, mert némely látnivalóhoz nyilván sokat kell utazni, és a többször emlegetett dugókra elpazarolni a drága időt luxusnak tartom.

Anélkül, hogy Zitának külön reklámot csinálnék, érdemes lenne az ONGO-n elolvasni az írásait, ahol pl. a kül. üdülőhelyeket is megismerheted v. a honlapjukon megnézni az ajánlatait. Nekem egyértelműen az tetszik, ahol 3 helyszínen van a szállás, azokról minden látnivaló könnyebben megközelíthető, jóval kevesebb idő megy el a közlekedésre, ill. vannak közben szabadnapok, amikor lehet pihenni a tengerparton (bár ahogy magunkat ismerem, akkor is nyüzsögni fogunk, hogy minél többet lássunk – de ez a mi szempontunk). Ezeket csak azért írtam, mert – ahogy olvastam – a férjed nem szeret költözni egyik helyről a másikra, de a kirándulásokra meg kimozdulnátok.

 

Elnézést, nem gondoltam ilyen hosszan írni, de így sikerült. Nem is akarok senkivel vitába szállni, nem ez volt a szándékom, nincs rá alapom, csak a gondolataimat írtam le.

További jó tervezést, szervezést kívánok!

 

Üdv.: Ildi.

 

Előzmény: COOP (3089)
lila75 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3091

Kontrasztként küldtem a "szebb" képeket....hogy nézhetjük ebből a szemszögből is:)

Lehet így is,úgy is fényképezni,nyilván,az irodák nem a kevésbé előnyös oldalát adják el és mutogatják katalógusokban,viszont egy jó értékesítő ezeket sem hallgatja el...

 

Én nem vártam,hogy "elteljen" valahogy a kintlét és nem véletlenül megyünk vissza,nekünk nagyon bejött Bali:)

Előzmény: dp2008 (3087)
amaszat Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3090

Dehogy veszünk össze, nekem legalábbis semmi ingerenciám rá és szerintem dp2008-nak sem :-) 

Előzmény: COOP (3089)
COOP Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3089

Köszönöm mindenkinek,nehogy már eze összevesszetek:o)

Nem ér annyit, de nekem sokat.

Jó pihenést nyáron:o)

amaszat Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3088

Azért mert Coop-nak írtál egy nyilvános fórumon, nem zárja ki a lehetőséget hogy esetleg más is beleszóljon :-)

 

Bármilyen meglepő, de konkrétan olvastam Baliról szóló útikönyvben a tengerifű problémáról, megemlítve néhány partszakaszt, többek között épp Tanjung Benoa-t.

 

Csak azért reagáltam úgy, mert az a mondatod hogy Bali tengerpartja nagy csalódás, így ebben a formában nem állja meg a helyét. Azért mert a szállodátok előtt pont ilyen volt a part az sajnálatos dolog, de azért közel sem ez jellemző.  

 

A hozzászólásomat egyáltalán nem kötözködésnek szántam (ha így érzed, bocs) egyszerűen csak nem értem: ha nem tetszett a szállodátok előtti partszakasz akkor miért nem mentetek odébb strandolni, főleg hogy 5 teljes napot szántatok erre a célra? Írod hogy mennyire nem éreztétek ott jól magatokat, és furcsa hogy inkább kínlódtatok és vártátok a nyaralás végét ahelyett hogy jól éreztétek volna magatokat egy szebb parton….  

 

 

Előzmény: dp2008 (3074)
dp2008 Creative Commons License 2011.02.10 0 1 3087

Én is küldhettem volna olyan képeket, mint lila75 topictárs, csináltunk olyanokat is.

(Azok a publikusak.) És ha figyelmesen megnézed, nincs egyetlen ember sem a vízben. (Vajon miért?) A második sorozat középső képe nagyon csalóka, a homok egy része nem látszik, mert lejt ,onnan indul az a rész, ami a mi képeinken rajta van.

Igaza van Zitának, biztos van szebb part is, de ha már van egy lefoglalt szállodánk én nem szeretnék más partszakaszt keresni és oda utazni. Az is igaz, hogy két hét alatt kisebb a tapasztalatunk, de mások sem mennek oda több időre (max. akik ott élnek), és a tapasztalatokat ebből a két hétből vonják le a "mezei" turisták. Sokan pedig csak a publikus fotókat mutogatják a családnak, barátoknak, mondván, ha már Balin jártak (nem kevés pénzért) , az csak szuper lehetett.

Brutális dugó volt, elképzelhetetlen lassú a közlekedés.

Ami még fontos lehet: ha nyáron mentek, elég folyamatos erős szél van, ami esténként kissé hűvös is. Egy farmer, kardigán elkelhet pluszban a fázósoknak. (Ezt sem tudtuk, saját tapasztalat.)

Eső is előfordult.

 

Ha konkrétan pihenni akartok, akkor meggondolandó az egész.

 

Már maga a hazautazás is nagyon fárasztó. (Ezért gondoltuk mi is az utolsó napokra a pihenést.)

 

Ha mégegyszer mennénk, több napot töltenénk Hong Kongban és kevesebbet Balin.

 

Mi idén nyáron igazi pihenősre vágyunk, ezért újtból irány a másik közös topicunk színhelye. :)))

 

Előzmény: COOP (3086)
COOP Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3086

Köszönöm, most már értem. Erről soha senki nem mutat képeket, csak mindig a legszebb dolgokat.. bár tudhatnám, mivel én sem irodával utazom.

Így valóban megggondolandó a 2 hét.

Csak most már azt sem tudom, hogy mivel kössem össze, mivel lenne praktikus.

A párom talán még egyet hajlandó repülni, de neki van igazán szüksége a pihenésre, nem szeret költözni egyik helyről a másikra és ezt megértem.

Thaiföldet ki akartam hagyni, mert idén voltunk 5. alkalommal, igaz mindig máshol. Ott legalább tuti jó idő van, bár most este mindig leszakadt az ég, így valószínű mint most Bali olan volt. Hát nem hiányzott, de elviseltem.

Malayziával kellene/lehetne összekötni?

Mi lehetne  a fő repjegy végcélja Budapestről? Megint Bangkok? És onnan tovább? Nem akarok most megint akár 1 napot is elvesztegetni ezzel...

Bocs, ha zavartalak, csak neked reagáltam. Ha van ötleted, akkor viszont szívesen veszem:o)

Köszönöm.

Előzmény: dp2008 (3074)
infiniti traveller Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3085

Ha valakinek mégis kedve támad erre a csodálatos helyre utazni - kollégák és utasaink nagy része ámulatban jött vissza Baliról és Lombokról is - látogassa meg lapunkat : http://www.egzotikus-utazas.info/utazasi-ajanlatok/bali/nyaralas/ jó böngészést, folyamatosan töltjük az új ajánlatokat és információkat is.

dp2008 Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3084

Üdv!

Én se azt irtam, hogy nincs szép partszakasz hanem ahova a magyar irodák foglalnak zömében ilyen. Lilla képei szépek csa ezek az album képek nem a közvetlen partot mutatják ill a reggeli gereblyézés után.Mert azt ugye tudjuk, hogy csak reggel és délelőtt van ekkora viz.

zitatol Creative Commons License 2011.02.10 0 0 3083

Hello Mindenkinek,

 

Dp2008-cal ertek egyet!

 

en is erre probaltam utalni, talan nem volt egyertelmu. :-))

 

amiben viszont nem ertek egyet,

hogy Balinak NINCS szep partszakasza!

 

mert van.

de amig a magyarok Tanjung benoat reszesitik elonyben, addig nem fogjak megtalalni, :-)))

es csak azt lehet majd hallani, hogy milyen rettenetes volt a tengerpart.

 

igy akik eletukben egy darab hotelben jartak Balin, es osszesen 2hetet toltottek a szigeten,

nem feltetlenul kompetensek partszakasz ugyben,

szemben azokkal akik tobb idot toltottek itt,

es jobban ismerik a sziget terkepet.

(ez nem lenezo kritika, hanem jozan paraszti logika.)

(az fontos es ertekelendo, hogy a tapasztalataitokat megosztjatok itt es erre idot es energiat pazaroltok!)

 

udv

zitakozari@yahoo.com

lila75 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3082

Március 09-20-ig megyünk és szintén egyénileg,nem irodával.

Ha kicsit visszaolvasol,leírtam,hol leszünk 5-5 éjszakát.

Gyurival (kakas 11) fogunk kirándulni,tervben van még rafting,kerékpározás...

A menetrendet elküldtem.

 

Előzmény: regcusbaba (3075)
lila75 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3081

Akár szépnek is láthatjuk:

 

 

 

lila75 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3080

 

Azért nem csak szemét terem a parton:

 

 

regcusbaba Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3079

regcusbaba@citromail.hu  Küldheted ha nem sok begépelni. Köszi.

Előzmény: lila75 (3069)
dp2008 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3078

dp2008 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3077

dp2008 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3076

regcusbaba Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3075

Szia. Nem először repülünk, de nem szeretem annyira.Nem tudok ennyi ideig egy helyen lenni. Mi 4 éjszakát  leszünk Toulamben-en ott búvárkodunk meg pihi,utána megyünk 4 éj Pemutaran-ba ott is búvárkodás és pihi.Majd 4 éj Udon -ba onnan megyünk delfint simizni,vulkánt nézni meg ilyesmi. Ti hol lesztek, mi a program? Jól értettem hogy ti is ezzel a géppel jöttök?Utazási irodával jöttök? Mi egyénileg. 

Előzmény: lila75 (3066)
dp2008 Creative Commons License 2011.02.09 0 1 3074

Bár COOP volt az akinek írtam, mivel reagáltál rá, én is reagálnék:

 

1. Semmilyen útikönyv nem említi a tengerpartot olyannak, amilyen.

2. Egyik utazási iroda sem mondta el ezeket, ahol előzetesen érdeklődtünk, sőt mi tájékoztattuk őket, illetve mutattuk meg a képeinket.

3. Igen,  utánaolvastunk a neten is, de ott sem elítik ezt.

4. És igen, zen a fórumon is jártunk korábban.

5. Számomra az, hogy Bali nem elsősorban a tengerpartozásról szól, nem azt jelenti, amit korábban leírtam. Nem is ezért mentünk elsősorban.

6.  Az hogy semmi baj a partjával továbbra is cáfolom.

7. A programunk pedig így szólt: 3 nap Hong Kong+12 nap Bali, amiből 7 alkalommal voltunk kirándulni. Ez a 7 alkalom pedig rövidebb lehetett volna, ha nem ülünk napi több órát a dugóban. Kb. 5 napunk volt a végén pihenni, tengerpartozni, de szintén az előbb ismertetett okok miatt innentől szinte vártunk, hogy leteljen.

 

Egyébként pedig nem gondolom, hogy magyarázkodnom kéne bárkinek is.

 

Előzmény: amaszat (3073)
amaszat Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3073

Ha mi előre megkapjuk ezeket az infókat, máskép programozzuk az egészet.

Miért, akkoriban még nem volt internet hogy tájékozódj hova mész? :-o

 

Vannak szebb partrészek és kevésbé szépek. Ha nem teszik az egyik, akkor fogod magad és sétálsz fél órát amíg megtalálod a neked megfelelőt. Vagy kinyitasz egy útikönyvet és utánaolvasol hol van olyan amire vágysz.

Miért kellene csak a szálloda előtti partszakaszon dekkolnod napokon keresztül, főleg ha pont az a part nem tetszik?

Számtalanszor leírták már itt ebben a fórumban is, hogy aki hófehér homokos partra vágyik belógó pálmafákkal az ne Balira menjen!! Ott ilyet nem fog találni, az egészen biztos.

Ettől függetlenül semmi probléma a tengerpartjával, csak ne legyenek téves elképzeléseink róla. Ha csak tengerpartozásra vágynék 10 napon át, eszembe sem jutna Balira menni. Viszont ha szeretné kirándulni, máshol nem látható szépséges helyeket, templomokat, kultúrát látni és közben néha tengerpartozni is, akkor tökéletes célpont.

 

Előzmény: dp2008 (3070)
dp2008 Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3072

Szívesen. :))

Előzmény: COOP (3071)
COOP Creative Commons License 2011.02.09 0 0 3071

Ok, nagyon köszönöm.

Előzmény: dp2008 (3070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!