Keresés

Részletes keresés

Babfaló Béla Creative Commons License 2020.04.23 0 1 29594

Ezt csináld utánam azzal a kalapáccsal.

Előzmény: Gszabo86 (29592)
gibbicebs Creative Commons License 2020.04.23 0 1 29593

Off.

Beszereztem egy ilyet.

Aki ezen átjön max. 4 db. -ban...

 

Előzmény: Gszabo86 (29592)
Gszabo86 Creative Commons License 2020.04.23 -1 0 29592

Talán olyasmi ereje lehet 5 méterről, mintha egy negyed kilós kalapáccsal egy kisebbet ráütnék az hagyna hasonló nyomot. Viszont a patronokban sem pont egyforma a lőpormennyiség, valamelyikkel kisebbet üt valamelyikkel nagyobbat még ha ugyanaz a fajta akkor is. Nitro és feketelőporos Geco-val lőttem eddig vele.

Előzmény: mnk2 (29589)
Gszabo86 Creative Commons License 2020.04.23 -1 0 29591

Én is Onestát vettem puska verzióban, mert azt kaptam. Nem rossz ez az elvileg 100-130 Joule, de egy erősebb nekem jobb lenne. Bádogvödrön teszteltem eddig főleg. Keményebb lövedékkel kicsit nagyobb horpadást hagy rajta mint puhábbal, ahol rozsdásabb volt, ott átszakította. A G-Shoot tud 160 Joule-t is Geco patronnal , fémporos gumival állítólag.

Előzmény: mnk2 (29589)
altinder Creative Commons License 2020.04.23 0 0 29590

Licitoldal, Revenge 14-M, ami két kiló súlyú. :)

 

"Emberi, és állati élet kioltására alkalmatlan, a jogszabályban meghatározott 7,5 J csőtorkolati energiát nem haladja meg."

 

Muhaha :)

mnk2 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 29589

Erő gumis lőfegyvert szeretnék venni ki mit javasol Onestával szemeztem,de ha valakiknek  más a véleménye és a tapasztalata megköszönném a segítségeket. Kizárólag otthoni használatra miért is egyszer majd leírom mert nem titok.

BaLee Creative Commons License 2020.04.23 0 0 29588

Van ötletetek, hogy Pitbull 19 M-hez milyen belső tokot tudok rendelni? Van olyan éles fegyver aminek megfelel méretben, van ezzel tapasztalat? 

Fobus vagy hasonló tokot szeretnék amiket éles fegyverekhez gyártanak ugye és aszerint vannak a variánsok. 

 

Végső esetben Kydex tok lesz méretre gyártva, csak 17 ezret fájna kiadni érte mikor egy Fobus tok megvan 6-7000ből. 

ramius76 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 29587

Itt a kép s Defenderről.

 

(heltyesbítés, tanusítvány 2024-ig érvényes)

 

https://indafoto.hu/ramius/image/26682559-549608fc/user

ramius76 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 29586

Sziasztok!

 

Végül is a Defender túl nagy és túl erős nekem.

 

Eladó Home Defender

 

- 15-ös tár

- 2021 érvényes MKH

- 65 db gumi (15 betöltve)

- 50 db RUAG geco (gyakorlásra)

- 15 db RUAG RWS piros csappantyús (saját felelősségre)

- 1 tubus szilikon zsir

 

A tusra és a markolatokra gumit tettem (egy mozdulattal lehúzható). A puskának és a tárnak egyszerű kartonból csináltam dobozt a szállításhoz. Átvehető Budapesten. Az ára 120000

06209755916, ramius03@gmail.com

 

 

tánczika Creative Commons License 2020.04.22 0 0 29585

Sziasztok,

 

G-Shoot 4Matic Long-om cserélném G-Shoot 4Matic Luparára, csak erre az egyre érdekel a csere.

AZ enyém lövésmentes, új, ma vettem át a boltban.

 

Mail publikus

bepi2 Creative Commons License 2020.04.22 0 1 29584

A külömböző ipari patronok erejük szerinti színjelzése emelkedő sorrendben: fehér, zöld, sárga, kék, piros, fekete. 

Előzmény: Sünmalac80 (29560)
-Pentastar- Creative Commons License 2020.04.22 0 1 29583

A zöld patron erőben a ruag geco mellett àll, ìgy nem èrdemes azt hasznàlni. A következő, nagyobb erejű sàrgàt viszont èn nem tennèm alutokos/dobos gumisba, viszont èlesből àtalakìtott acèl fegyverekbe ok. Ahogy ìrtam, lehetőleg a dupliagumizhatò verziòkba, ìgy egy-egy töltèny ereje nem lesz az önvèdelemhez indokolatlanul magas, viszont dupla lesz a becsapòdàsi felület.

Előzmény: Sünmalac80 (29564)
ramius76 Creative Commons License 2020.04.21 -1 1 29582

Sziasztok. Én három puskát probáltam ki a piros csappantyùssal. 

Home defender, Omerta T tactical, Omerta T lupara. Legnagyobb meglepetésemre nem a defender ütött vele a legnagyobbat a bútorlapon, hanem az Omerta T tactical acél tárral. Ami még érdekes, hogy sokkal finomabb a sütése, mint a luparáé, pedig elvileg ugyan az a szerkezet. Azt gondoltam, hogy a defender lesz a favorit, de a tactical-t egyre jobban megszeretem. Meglepően precíz fegyver. Bár csak 2x2 lövés, de mégis jobban kézre áll. Van egy olyan érzésem, hogy pontos is, de ezt csak a lőtéren tudom kipróbálni. A defender revolverező elsütése, valahogy nem olyan meggyőző, hiába a 15-ös tár...

muz Creative Commons License 2020.04.21 0 0 29581

Bírja:)

Előzmény: Gszabo86 (29569)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2020.04.21 0 0 29580

félig OFF

 

Értő olvasással, mert érdekel a téma és rohadt jó. Nem paragrafushegyek meg évszámok bebiflázása, hanem teljesen gyakorlatias az egész.

 

(bocs a reklámért: https://kapszli.hu/termek/sierra-5th-edition-riflehandgun-ujratolto-konyv/)

 

ON

Előzmény: Donci62 (29579)
Donci62 Creative Commons License 2020.04.21 -2 1 29579

Ha valóban most készülsz ilyen vizsgára és értő olvasással tanulod is a "leckét", akkor bizonyára 100%-ban érted, amit le szerettem volna írni egyszerűbben megfogalmazva, hogy többen megértsék.

Két ugyanolyan fegyvernek, ugyanolyan töltettel és körülményekkel előkészített elsütése sem biztos, hogy azonos eredményt produkál.

Akkor mit várunk egy sok-sok ismeretlenes gumilövedékek + töltények variációiból, a fegyverek különbözőségéről (még azonos típusok, azonos átalakításáról is, ismerve a gyártó szórását minőségileg) nem is beszélve!:-)

Előzmény: Blekk Rájgó (29577)
Donci62 Creative Commons License 2020.04.21 -2 3 29578

Nem érdemes összevetni a rendvédelmi erők által használt lehetőségeket a mi lehetőségeinkkel.

Ők tömegoszlatásra, figyelmeztetésre, és elrettentésre használják a traumatikus fegyvereket, akár nagyobb távolságokból is!

Más hatással, más pszichózissal.

Nekünk arra kell, hogy ha valaki betéved a "magán szektorunkba" és erőszakosan óhajt fellépni, elrettentsük ettől, gyakran csak önvédelmi távon belül!

Távolságtól, szándéktól (le akar minket mészárolni, vagy csak a színes TV-t szeretné csendben és feltűnésmentesen elvinni) függetlenül.

Nekünk az azonnali stophatás a fontosabb, nem az, hogy ha betalál a lövedék, mennyi idő múlva murdel meg, vagy lesz magatehetetlen.

Sokkal fontosabb, hogy találat esetén az illető a fájdalmaival legyen elfoglalva, ne azzal, hogy van rajta egy vérző seb, amit esetleg észre sem vesz a szervezete sokkhatása miatt éas továbbra is cselekvőképes marad.

Önvédelemnél és otthonvédelemnél mindig az a fontosabb szempont, hogy időnk legyen a következő lépés, lehetőség aktiválására.

Ez egy totál sebességgel és kilyukasztott, ám fájdalmat kevésbé érzékelő elszánt támadóval szemben kevésbé áll fenn, mint egy görcsösen összerándult szenvedő alannyal esetében.

És most ne vegyük ide a brenekével mellkason duplázott illetőt, mert annak semmilyen esélye nem maradt, de nekünk sem adatot meg ilyen eszköz számolatlanul.

Előzmény: Gszabo86 (29575)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2020.04.21 0 1 29577

Teljesen jól írod, ezt a kérdéskört Főmérnök Úrral már kitárgyaltuk. Meg kéne méretni a PKLV-nél az ipari patronokat a nyitott mérőcsővel, a riasztópatronokat meg a zárt mérőkészülékkel. De nemcsak a csúcsnyomást!

 

Csak a csúcsnyomást említik a CIP Homologation honlapon, de a másik fontos tulajdonságot, az égési sebességet, illetve a különböző lőporok viselkedését fojtás alatt nem! Most készülök a lőszertöltő vizsgára. A könyvben külön fejezet foglalkozik ezzel, mikortól toló vagy brizáns a töltet, hogy kerülik el, hogy a robbanás átmenjen detonációba. Angol nyelvű, ON-topik témában is tanulságos iromány!

Előzmény: Donci62 (29570)
Donci62 Creative Commons License 2020.04.21 -2 2 29576

Később volt rá példa, hogy ez a gyengébb teljesítményt adó, nagyobb átmérőjű átömlő egy bizonyos patronnal jóval nagyobb teljesítményt adott le.

De, csak egy bizonyos típusú patronnal és egy bizonyos típusú lövedékkel, így minden más piacon lévő töltény és lövedék gagyi volt ebből a fegyverből.

Ha jól emlékszem az egyik hazai gyártó, egyik típusa is csak egyféle kombinációval tudta hozni az ígért paramétereket.

Nekem még nem volt olyan gumilövedékes fegyverem, egyik típusban sem (kivéve az Alfa G 020-at), amelyik minden alkalommal, minden típusú tölténnyel és minden fegyverboltban vásárolható lövedékkel azonos, vagy megközelítő  eredményeket produkált volna.

Illetve a mostani 19 szériás Keserű gumilövedékesek tényleg hozzák az ígértet és egyenletes is a teljesítményük.

Úgy látszik javult a gyártási szórás és minőség.

Előzmény: Babfaló Béla (29572)
Gszabo86 Creative Commons License 2020.04.21 -1 0 29575

Nyilván igazad van. Viszont olvastam egy szakmai cikket Keserűtől amiben a minden körülmények közt hatásos megállítóerőt 150-250 Joule -ra teszik tapasztalatok alapján és ne hatoljon be a testbe, adja le a felületén az energiát. Ezért is alkalmaztak puhább 40 mm-es lövedéket.  Az a baj , hogy egy 18mm-es lövedék , mondjuk 120-130 Joule energiával nem biztos hogy leterít egy bedrogozott vagy ittas , és rétegesen felöltözött személyt. Szerintem nyilván ezen okból növelik sokan a tűzerőt . Viszont 250 Joule, vagy nagyobb energiával egy 17-18-19 mm-es lövedék már lehet , hogy behatol a testbe ? Lehet, és akkor meg felelni kell érte. Nagy kár szerintem , hogy a Rubber Meteorite- kaliberű lakásvédelmi fegyverek nem terjedtek el jobban. Állítólag nem kapható Koronavírus mentes időkben sem, de egy időben kapható volt valamikor ? Aki feléri ésszel , hogy ez a tuti csak ilyet venne. Nem véletlen használ nagyon hasonló tömegoszlató fegyvert a francia rendőrség is. Ott ha jól tudom kapható annak a polgári verziója ami tud kb. 220-240 Joule-t.

Előzmény: Donci62 (29571)
Törölt nick Creative Commons License 2020.04.21 0 0 29574

+1

Előzmény: Donci62 (29566)
Donci62 Creative Commons License 2020.04.21 -2 1 29573

Nem mindig meghatározó az átömlő furat mérete sem.

Akár egy típuson belül is lehetnek eltérések, még az új gyártásúaknál is, az élesből átalakítottakról nem is beszélve.

Azt mindenkinek érdemes magának kikísérleteznie, hogy az adott fegyver mikor, milyen tölténnyel, milyen lövedékkel, hogyan kenve, stb. a legjobb!

És még egyszer, traumatikus szempontból, nem mindig a brutál erős a hatékonyabb önvédelemre.

Sajnos kevesen rendelkezünk olyan lehetőségekkel, hogy saját, vagy segítő topiktársak által műszerrel mérhessük az adott fegyver különböző tulajdonságait, viselkedését.

Erre jó alkalmak a megszervezett topiktalálkozók, vagy a saját, nem olcsó felszerelések egy lövész-klubtagsággal ötvözve.

Előzmény: Babfaló Béla (29572)
Babfaló Béla Creative Commons License 2020.04.21 0 0 29572

Úgy olvastam, hogy kezdetben készült gáz-riasztó fegyvernek puska is, 7 mm átömlővel, de nagyon gyenge lett. Azért kérdeztem rá. Az akasztó ebből a szempontból másodlagos. Az átömlő furat átmérője változik attól függően, hogy milyen besorolású és ez kihat a teljesítményre.

Előzmény: Gszabo86 (29559)
Donci62 Creative Commons License 2020.04.21 -2 2 29571

Azt meg régebb óta többször is leírták hozzáértő (komoly gyakorlati, emberellenes fegyverhasználati múlttal, sebészeti/traumatikus orvosi tapasztalatokkal, stb.) szakemberek, hogy a traumatikus fegyvereknél addig a legnagyobb a stophatás, amíg nincs mély behatolás.

Évtizedek óta foglalkoztatja az önvédelmi fegyverek és a kényszerítő eszközök gyártóit ez a kérdés.

Általában sokkal hatékonyabb stophatással bír egy kisebb energiájú, ám nagyobb felületet érintő eszköz, mint egy nagyobb energiájú gyorsan és mélyen behatoló eszköz.

Lehet, hogy utóbbi később, talán rövid időn belül is akár halálossá válhat, de a pillanatnyi stophatást az előbbi eszköz fejti ki hatékonyabban.

Így utóbbi alkalmasabb az azonnali védelemre, megadva a lehetséges biztosabb elkerülés módját.

Donci62 Creative Commons License 2020.04.21 -2 1 29570

Nem hozna reális értékeket.

Fegyvere válogatja.

Kidolgozás módja, csőhossz, "tár"-megoldása, stb. mind-mind befolyásolhatja.

Ami az egyik fegyverben brutál erős, az lehet, hogy egy másikban elvérezne az egyéb, gyengébbnek hitt töltényekhez képest.

A táblázatokban megadott nyomásértékek egy speciális mérőeszközben (mérőcsőben) történnek, aminek a tulajdonságai változatlanok, függetlenül a tölténytől, lövedéket nem is használva.

Érdemesebb a fórumozók tapasztalataira hagyatkozni, fegyvertől, lövedéktől és egyéb tényezőktől függően.

Persze ezek közül is a konkrét és mért eredményekre lehet leginkább támaszkodni, konkrét és azonos kidolgozású típusokkal.

 

Előzmény: Blekk Rájgó (29565)
Gszabo86 Creative Commons License 2020.04.21 -1 1 29569

Szerintem az Onesta dobja sem bírná a taglózótöltényt, pedig erőben biztos sokat jelentene . Nem tudom ebbe a típusba valakinek van-e tapasztalata marhaölőhöz, én személy szerint nem gyilkolnám ezt a fegyvert vele. Egy teljesen acél fegyver már akár jól is bírhatja, főleg a ,,gyengébb" verziókat.

mayki78 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 29568

Sziasztok! Keresek önvédelmi célra defender  vagy hasonló nagy tűzerejű fegyvert. 

Gszabo86 Creative Commons License 2020.04.21 -1 1 29567

A sorban szerintem elmarad az ereje a zöldtől is. Abból kiindulva, hogy a Geco NC használható spiáter, alumínium dobos pisztolyokba is , a taglózó meg nem. Személyes tapasztalatom csak riasztópatronokkal van még.

Előzmény: Sünmalac80 (29564)
Donci62 Creative Commons License 2020.04.21 -3 1 29566

Látszik, hogy dühből, és régebbi sértődöttségből írsz.

A mai "Kékre" ez már kevésbé jellemző!

Előzmény: floyd lawton (29555)
Blekk Rájgó Creative Commons License 2020.04.21 0 1 29565

Meg kéne mérni az ipari patronokhoz használt mérőkészülékkel.

Előzmény: Sünmalac80 (29564)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!