Keresés

Részletes keresés

nagypapi Creative Commons License 2007.12.18 0 0 22364

Költői kérdés:

És vajon az miért megoldhatatlan, hogy mind a kettőben legyen bélyegző?

Előzmény: G(Dzsí) (22363)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.18 0 0 22363
Katalinpusztán az OKT bélyegző a kocsma hektikus nyitvatartása miatt átkerült a mellette lévő kis élelmiszerboltba.
Előzmény: gambolputty (22359)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 22362
Én 25-én szabad vagyok:), de autóm nincs:(
Előzmény: lükepék (22360)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.12.18 0 0 22361

Bizony, kimaradt ezáltal a patakon-ingoványon átvezető pallósor, fűzfaliget, libikókahíd.

 

Közben az Óriások pihenőjéhez is került már ZT és P- festéssel ellátott, nyilazott tábla, mely a libikókahíd felé mutat, (G)Dzsível együtt rögzítettük dec. 9-én . A túloldalon az oszlopon már egy ideje ott van a Kosd felé irányító tábla, ezt még szeptemberben tettem ki, de most egy új felirat is navigál, tovább a tanösvény irányába, a Bik-kúthoz a K+ jelzésen.

Előzmény: gambolputty (22359)
lükepék Creative Commons License 2007.12.18 0 0 22360
Szeretnék (semmiképp sem biztos még) karácsony körül (23 vagy 25 vagy 26án) egy Sümeg-Hosszúpereszteg OKT szakaszt menni. A logisztika nem Bp központú, örülnék bárkinek, aki társulna, esetleg 2autós megoldással kombinálva (1 autót hozok)!
gambolputty Creative Commons License 2007.12.18 0 0 22359

Katalinpusztában a büfében nincs bélyegző csak klassz frissensültek (már ha nyitva van). Az OKT pecsét a kocsmában kb. 50 méter kitérő. A kocsmába már csak a szórakoztató feliratok miatt is érdemes bemenni.

Alighanem a Gyadai-tanösvény legizgalmasabb részét sikerült elbliccelned. Maga a tanösvény egy remek családi kirándulás, érdemes bepótolni.

Kosdon a "körforgalomnál" ahol Rád felé megy tovább a PMP, délre kb 300 méterre egy kisboltban van a legközelebbi pecsételési lehetőség. persze lehet hogy épp ebédszünet volt.

bolt itt

Előzmény: Törölt nick (22337)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22358
Ez megvolt nekem is, de jó lenne, ha nem csak itt az adott időpontban lenne beszerezhetó eme füzet...

Attila
Előzmény: jzp2107 (22357)
jzp2107 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22357
ehune :-) a viszonylag friss infó
Előzmény: Törölt nick (22356)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22356
Üdv mindenkinek!

nem tudja valaki, hogy a Pilisi Parkerdő Útjain (PPU) igazolófüzet hol szerezhető be? MTSZ-nél, vagy máshol?

Attila
asciimo Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22355
Én a Tésa-Ipolyvisk közti átlépési lehetőségnek örülök a leginkább
Előzmény: Zete (22354)
Zete Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22354
Nekem más aspektusok ugrottak be a "csatlakozás" kapcsán. Az, hogy Somoskő alatt bármikor át lehet menni, persze jó dolog. Mármint a természetjáróknak. Magyar-szlovák viszonylatban valszeg itt a legkevesebb probléma.
Előzmény: Güsziológus (22352)
emgergo Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22353
Szó szerint kézzel fogható ;-)

A csúszásgátlót egyébként azért kérdeztem, mert szeretnék venni egyet. Most különösen fontos, hogy ne zanyáljak el a bokámmal, de sétálni azért el szeretnék menni, így hasznos lenne :-)
Előzmény: Güsziológus (22352)
Güsziológus Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22352

Ezt írtad:

 

"A "Határtalan kézfogás" - nak van valami különleges apropója?"

 

Lehet, hogy nem különleges, de éjféltől "szabad a pálya".

Lehet jönni-menni, nem kell attól tartani, hogy a határőrök feltartóztatják az embert.

 

Azt hiszem a csatlakozásnak ez egy kézzelfogható előnye.

Előzmény: Zete (22345)
Zete Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22351

Mire gondolsz?

 

Az önmagában szép dolog, hogy legalább a turisták "kezet nyújtanak" egymásnak. De ez igencsak lokális dolog.

Előzmény: Güsziológus (22348)
Múzsla Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22350

A kérdéses kép a Vörösvár csúcsán készült.

 

Még rakok be pár képet. A fán nem a letakart kód a lényeg, hanem a felette lévő lyukak. :-)

 

 

jzp2107 pedig megadta a helyes választ a másik témában.

Előzmény: Zete (22345)
Güsziológus Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22349

Nem volt szükség segédeszközre.

 

Ha több hó van, ami jeges is, akkor felteszem (idén még erre nem volt szükség), de szerencsére most csak mutatóban volt hó.

 

Előzmény: emgergo (22341)
Güsziológus Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22348
Ez teccik:o)
Előzmény: Zete (22345)
jzp2107 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22347
csatlakozás Schengenhez?
Előzmény: Zete (22345)
jzp2107 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22346

ssimi

Rákóczis füzeteket oda lehet Neked is adni személyesen Bp-en? Bár _elvileg_ az ajánlott küldeményeket nem szórja el a posta, de ki tudja...
Szóval ha megoldható lenne, az tutira tisztább szárazabb biztonságosabb érzés

többiek

 

Akit érdekel 20-án egy Mátraháza-Gyöngyös Rákóczi-túra szakasz (eddig Tavaszi Széll + én) az írjon az izsolt kukuc gmail-ra

Terv 7 órás indulás Stadionok, Gyöngyösről a busz 9 körül ér Mházára, onnan séta vissza gépjárműhöz

 

Előzmény: ssimi (22066)
Zete Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22345

Nagyon szép túra lehetett! Az utolsó kép hol készült?

 

A "Határtalan kézfogás" - nak van valami különleges apropója?

Előzmény: Múzsla (22334)
jzp2107 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22344
> Nincsen GPS-em

hát akkor majd tavasszal, "magad uram, ha Olgád nincs"
Előzmény: Múzsla (22339)
jzp2107 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22343
másnapra is van ajánlat
Előzmény: Múzsla (22342)
Múzsla Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22342

Ha esetleg valakit érdekelne.

 

"Határtalan kézfogás"

Rendező: Nógrád Megyei TBSZ és Losonci Turista Klub

Időpont: 2007. december 20-21.

Útvonal: Erszetvény- Petőfi sétány - Somoskő vára

Táv: 3 km

Szint: 100 m

Indulás: 23.00

Érkezés: 0.00

Szolgáltatás: emléklap és forró tea

 

Megközelítés: Salgótarjánból a 22.35-ös ''11B" jelű busszal.

Visszatérés: Somoskőből 0.45-kor induló külön busszal.

 

A rendezők kérése, hogy mindenki egy szál gyertyát hozzon magával.

 

 

 

 

emgergo Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22341
Használod még a jég elleni csúszásgátlódat?
Előzmény: Güsziológus (22340)
Güsziológus Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22340

OKT

(Vértestolna) - Pusztamarót - Mogyorósbánya

 

Úgy gondoltam, nem szabad sokáig halogatni az "átkelést", ezért úgy döntöttem, hó ide, hó oda, legalább sár nincs, irány a hegy.

 

Nehezen viselem a hosszaabb civilizációmentes szakaszokat, de a Gerecse sok lehetőséget nem kínál.

 

Vértestolna komótos település, a kocsma csak 9:00-kor nyit, de én már 8:00 előtt ott voltam! Jó korán indultam, hisz a 15:35-ös busz gyors hazaérkezéssel kecsegtetett.

5:40-kor indult a gyors, elvben hamarabb, mint december 9-e előtt, de a MÁV akkor is kiszámíthatatlan, ha nincs sztrájk.

Szerencsére a 20 percnyi idő elég volt az átszállásra, csak 10 percet késett a vonat:o(

 

Az új buszpályaudvar egyáltalán nem tetszik, de a busz jött és 7:45-kor már véget is ért a közel 2 órás út! Hurrá!

 

Feltankoltam a boltban, majd irány az országút.

8:15-kor, már "beöltözve" indultam onnan, ahol nemrég megszakítottam a túrát.

 

Minimális hó volt a környéken, de szépen sütött a Nap, és szél sem volt. Ideális téli túra.

Négy létrával kellett megküzdenem, az egyik havas, jeges volt, de megúsztam.

Jó tempóban értem el a rétet, az egyik kedvenc helyemet.

A bélyegzéssel nem volt gond.

 

Újabb eseménytelen szakasz, sár nem volt, a hódara a vastag avaron stabil kapaszkodást biztosított a rövid emelkedőkön. Egy-két lábnyom volt, de gyakorlatilag szűz hóban meneteltem.

 

A kerítésnél nem volt gond, bár a lenyomat nem a legszebb.

Bőven maradt időm az egyik legszebb szakaszra, bár a jeges kövektől kissé tartottam. Alaptalan volt az aggodalom. Biztonságos volt az út, a botokra sem volt szükség.

 

Időben érkeztem Pusztamarótra, itt is elég gyenge a lenyomat, de az is lehet, hogy a párnával volt a baj, a hidegben a festék megdermedhetett. Sebaj, ez is megvolt.

 

Épp végeztem, mikor elkezdődött a havazás.

Sebaj, pihenés volt a program, és fedett hely is akadt.

Szép látvány volt a sűrű hóesés, jólesett a meleg tea.

 

Már kezdtem volna beöltözni, mikor hirtelen elállt a hó, ahogy jött, úgy ment.

Pár száz méter, és már a Nap is kisütött.

Jókedvűen ereszkedtem lefelé, hááát, nem csekély a szint. Nagy hegy a Gerecse!

 

Egy óra alatt elértem az országutat, majd egy kellemetlen emelkedő következett.

Valahogy nem volt az igazi. Komoly szintnek tűnt, bár lehet, hogy csak béna vagyok.

Azért sikeresen leküzdöttem a szintet, nem maradt el a jutalom.

Szépen kirajzolódott a túra folytatása, balra az Öreg-kő hatalmas tömbje.

 

Rövid aszfalt, majd igen jó időt "futva" 2 órával az indulást követően, már napozhattam is a "pont" melletti padon. A hivatalos távolság picivel több mint 8 kilométer.

 

Jó 1,5 óra maradt a hátralévő mintegy 5 kilométerre, na és fél óra a kocsmázásra.

Jókedvűen indultam felfelé, elhaladtam a szentkút mellett, majd rövid nyílt terep következett. Az utolsó pár száz méter már végleg nem hiányzott (leginkább a szint miatt), de sikeresen elértem a padokat (utolós kortyok a termoszból, rövid pihenő, mejd irány tovább). Innen már leginkább séta Mogyorósbányáig, bár a befagyott pocsolyák néha okoztak apró kellemetlenségeket.

 

Összességében nem volt gond, a mélyúton már kövek is voltak, stabilan lehetet ereszkedni.

 

Pont 15:00 volt az idő, mikor betoppantam az épp akor kinyitó Kakukk nevű műintézménybe.

Úgy döntöttem, megérdemlem az unicumot, és egy csokit is megengedtem magamnak.

 

Lassan telt az idő, a busz indulásáig közel 45 percem volt.

 

Az idő egyre hidegebb lett, a buszon nem nagyon volt fűtés, de a gondos előkészítés meghozta gyümölcsét.

 

Kényelmes tempóban ballagtam a vasútállomásig, megvettem a jegyet, és már gördült is befelé a Desiro. Nem olyan meleg, mint a régi, de legalább nem koszos.

 

Gyorsnak nem mondható, de szerencsére pontos volt.

Elalvás nélkül értem el Újpestig, még egy kis metrózás és amikor átszálltam a Nagyvárad téren, megelégedéssel nyugtáztam, hogy esik a hó. Ezt megúsztam.

 

Maradt még kb. 15 kilométer, de ez már inkább kirándulás, mint túra. Feldob a gondolat, hogy félúton van Tokod, na és a kocsma.

 

Lehet, hogy befejezem a Gerecse túrát, de az is lehet, hogy nem.

A nehezén mindenesetre túl vagyok.

 

Dorogtól Ősagárdig már régebben eljutottam, elfogytak tehát a Budapest környéki szakaszok.

 

Továbbra sem a kedvencem a téli túra, de ez jól sikerült.

 

Múzsla Creative Commons License 2007.12.17 0 0 22339

Nincsen GPS-em.

 

Valóban jól éreztem magam nagyon!

Előzmény: jzp2107 (22336)
Animanó42 Creative Commons License 2007.12.16 0 0 22338

Mi hasonló ügyben jártunk el a hétvégén, csak más irányban:

Verpelét Földvár, Tarnaszentmária Várhegy, Feldebrő. A kódok szépen, rendben a helyükön.

Csupán egy dologban vagyunk bizonytalanok: a tarnaszentmáriai várhegyre felefelé egyetlen táblát találtunk, ami inkább "figyelmeztető", mintsem "tájékoztató". Nem vagyunk meggyőződve arról, hogy a Természetvédelmi értékek É.-M.-on szerzői erre gondoltak volna. (Ebben a mozgalomban Verpeléti Várhegyként szerepel)

Előzmény: Múzsla (22334)
jzp2107 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 22336
> Parád - Vörösvár

Volt-é nálad GPS és trekkeltél-e?
Az Ilona-völgy felőli megközelítést volt szerencsém berajzolni Attibati trackje alapján, de a képesfa felőli még nincs a tuhu-n

Jó kaland lehetett, ezekből nekem még csak Marhád van meg.
Szép ez a mozgalom!

Előzmény: Múzsla (22334)
emgergo Creative Commons License 2007.12.15 0 0 22335
Ja, már belinkeltem a ttúrába is. Hihetetlen, hogy senki nem állította meg a rombolást... (mit csinál az illetékes védelmi szerv ilyenkor?)
Előzmény: Güsziológus (22324)
Múzsla Creative Commons License 2007.12.15 0 0 22334

Várak a Mátrában

 

Mostanában a hétvégeken tanfolyamra járok Egerbe. Amikor nem volt hó, akkor előadás után bicajjal feltekertem a megyehatárra. Ez volt a hétvégi mozgásom. A mostani zord útviszonyok miatt azonban a mátrai gyalogtúra melett döntöttem.

 

Sirok - Kis-Vár-hegy

 

A sportpálya feletti kis utcácska végéből mentem fel. Elég keményen emelkedik. Amikor kissé kiengedett, akkor jobbra vágtam és hamarosan feltűnt alattam egy terasz. Innen ismét felfelé vettem az irányt és meg is leltem a bronzkori sáncokat. A kód rendben megvan.

 

Továbbra is felfelé kell menni. Itt egy igen komoly szarvas(!) csordával találkozom. Szinte a végtelenségig kivártak.

 

Az aljnövényzet nagyon sűrű, nyáron nem lehet itt egyszerű a helyzet.

Fent a csúcson aztán jobbra tartottam és meg is leltem az árpádkori vár sáncát.

Van egy felirat is "Árpád sánc" címmel. A kód rendben, a kilátás is tetszetős.

 

Visszafelé egy kissé nyílegyenesebb irányt választva, gyorsan leértem.

A szint: 130  m

 

 

 

Parád - Marhád

 

A kocsimat a Szent István csevicénél hagyva indulok el a két komoly csúcs felé. Gyönyörű napsütés volt és frissen ropogott a hó a bakancsaim alatt. Néhány lábnyomot láttam csak magam előtt.

 

A sírnál megállok pár percre. Szép dolog, hogy még mindíg itt áll és az ember emlékezhet.

 

A zöld sáv elindul jobbra, míg én a zöld körön nyomulok tovább. Itt találkozom két kirándulóval, akik szemből érkeznek.

 

Már vártam a vízesést, mert utoljára 1995-ben jártam erre. Nem is csalódtam a látványban. Lenyűgözött.

 

A zöld kör hihetetlen meredeken kapaszkodik ki, amit nem volt könnyű abszolváni a csonttá fagyott hegyoldalban. Aztán el is veszítettem a jelet és a patak ezen a partján botorkáltam tovább. Csak percekkel később tűnt fel, hogy a másik oldalon "lett" egy út. Némi nehézségek árán felkapaszkodtam rá.

 

Széles, jól kijárt úton haladtam felfelé, amikor is egy kis kutya jött szemből. Rögtön mellémszegődött és követett engem. Közben már fel-feltűnik a Marhád, napsütéstől "leolvasztott" csúcsa. Azért még bőven kellett menni odáig.

 

A leírásban is szereplő vadetetőnél jobbra kanyarodva támadtam meg a nyugati csúcsot. A kis kutya bőszen követett.

 

Végre felérek a csúcsra és elámulok a panorámában. Az Oroszlánvártól - a Sas-kőig előttem terpeszkedtek a csodás csúcsok.

 

Kód rendben, fotók elkészültek, irány Kelet.

 

Pár percnyire van csak a keleti csúcs, amiről még szebb a kilátás. Itt jön egy kis uzsonna, amiből a kutyus is kap. Persze telhetetlen, folyton ugrál az utánpótlásért.

A kód itt is OK. Egyébként ez az 1-es számú, az előbbi volt a kettes.

 

Idáig egy óra volt a kocsitól. Visszafelé a már megismert úton megyek, de az Ilona-völgyi vízesésénél nem megyek le jobbra, az nem hiányzik. Inkább a dózerúton kerülük egy nagyot és lyukadok ki a zöld sáv torkolata felett. A kutyus itt szagott fogott és el is viharzott. Remélem meglelte a gazdiját!

 

Szint: 383 m.

 

 

 

Parád - Vörösvár

 

A kocsimmal visszaereszkedem a Sándor-réten át a Mária képhez. Már elmúlt három óra, de bízom a világos befejezésben. A leírás itt is nagyon világos és precíz.

 

A kerítésen átlépve, mintha egy elvarászolt világba lépnék. Az egykori fenyves helyén, üszkös tönkök és méteres vízmosások meredeznek. Érdemes hátrafelé is nézni, mert egy csoda, ami a hátunk mögött van. A Mátra bontakozik ki egyre nagyob terjedelemben. Közben pedig még a naplementében is van szerencsém gyönyörködni.

 

Megvan az előcsúcs és már látom a célt. Ott még áll az eredeti fenyves.

 

A kerítésen lévő lyuk félig be van csinálva, de azért át tudok bújni rajta. A sánc és a kód fel is tűnik. Érdekes hely.

 

Visszafelé még gyönyörködöm a kilátásban és még világos van, amikor visszaérek a Mária képhez. Itt eltöltök még egy kis időt és indulok haza a családomhoz. Szerencsére csak 50 perc az út odáig.

 

Szint: 180 m

 

 

Gyönyörű délután volt!

A Mátra kenyűgözött. Régen láttam ilyen ridegnek és méltóságosnak, de azért jó volt túrázni benne. :-)

 

Jövő héten tervezem a folytatást Ágasvár és Óvár csúcsaival.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!