Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2011.10.05 0 0 167

Egész nap orvostól orvosig,

 

Hát ez biztos nagyon megvisel lelkileg és fizikalilag is, lehet sokkal jobban mint gondolnád. Ezért fontos, amit már írtál, hogy egyre több természetes dolgokat enni, inni, csinálni, mászkálni, mozogni állandóan. Lehet akkor erősödnél és lassan lassan csökkenteni lehetne az orvoshozjárkálást, gyógyszerszedést, ez nagyon fontos lenne lelkileg. Fel a fejjel, sok sikert.......

Előzmény: msz67 (166)
msz67 Creative Commons License 2011.10.03 0 0 166

Ma megpróbálam tornázni is, nem jelentett problémát. néha próbálgatok visszacsempészni régi dolgokat. Ma pont szuris nap volt. Minden páratlan napon kell. Jó meggyözödni arról, hogy valami ujra müködik.Ahhoz képest, hogy januárban még felkelni sem volt kedvem, többször elájultam az év elsö felében. Nem gyözök csodálkozmi hogy idáig eljuthattam. Napi 4ooo mg c vitamint szedek,a vitamin E vitamin Folsav, algakivonat,gyógyteák,buzafülé, céklalé.Nem tartanék itt ha csak a hivatalos dolgokat tartanám. Csütörtökön reggel vérvétel, délután beszélek a pszichodokival hogy vegyen le a nyugtatómból, jó lenne valami növényit szedni.Este meg házidoki.Egész nap orvostól orvosig,

msz67 Creative Commons License 2011.10.02 0 0 165

Eltelt a hétvége, szerencsére a körülményekhez képest jól elvagyok. Ha ennyiből állna a kezelésem én kiegyeznék vele, igaz még nem tudom magamnak beszurni az injekciót, szerencsére mindig valaki beadja. Régen amikor oltást kaptam, nem hittem volna hogy majd kétnaponta szurit kell kapnom a hasamba. Azt hittem felnöttkorban nem lesz szuri.Október közepe vége felé megint kapok vért. Mostanában jár sokat eszemben a gyerekkorom, régen nem néztem vissza a multba.A természetgyógyász kérdezgetett gyermekkori dolgokat, de azon kivül is kéretlenül is jönnek az emlékek.Sokszor jutnak eszembe az orvosi megaláztatások, mennyi mindent ki kellett birni picikoromtól kezdve. Eszembe jutnak szép dolgok is. Régebben nagyon ritkán ettem céklát, mostanában meg naponta iszom a cékla levét.Vértisztitó hatásu. Pár hete Buzafülét is iszogatok. Mindenki mond valami hasznosat, amit tudok betartok.Talán ezért birom magamat ilyen jól, mert rengeteg természetes dolgot veszek magamhoz.Kapaszkodom ahogy tudok, majdcsak lesz valahogy.

Taktus Creative Commons License 2011.10.02 0 0 164

Örülök,hogy jól telt a hétvégéd és a teljes gyógyulás az számomra is elég elgondolkodtató,amit most írtál.De gondolom a csontvelő átültetés sem olcsó éppen,nem vagyok ebben a témában otthon.De iszonyatos hogy mindenért mennyit kell fizetni,megfontolandó.De persze át kell gondolni,hogy mennyi procedúrával járna együtt,az esélyeket latolgatni kell.

 

Én is sokszor gondolok a költözés előtti gyerekkoromra,azt hiszem akkor még úgy ahogy talán boldog voltam,ott még voltak jó emlékeim,aztán valahogy elmúltak és minden megváltozott és valahogy csak kevés lett a szép,vagy jó emlékkép.Így maradtak az emlékezés.

 

Szerintem is ha van erőd és mindig legyen valaki aki veled tart és menny csak és juss el sok helyre,ami számodra szép,vagy csak egy kellemes emlék,ezt nagyon jól teszed.Nagyon jó hogy a friss levegőn sétálgatsz,kirándulsz ezt ha csak teheted ne hagyd ki.Pihenj addig is sokat.

Előzmény: msz67 (160)
ghepard Creative Commons License 2011.09.30 0 0 163

Meg mennyi felülés lenne jó naponta,és mennyi idő alatt lehet szerinted látni javulást,eredményt?Ha tudsz segíteni megköszöném,ha nem akkor is.

 

Hát hogy mennyi, azt nehéz megmondani. Lehet egy biztos a kezdeteknél, hogy minél többnek kell lenni, mert most nem jó. Egy bizonyos határig el lehet menni, ameddig javul az eredmény. Persze ügyelni kell az egyensúlyra. A terhelés után pihenés relax. Nekem relax a rezgés is, a hang, meg kicsi mikromozgások szinte minden elképzelhatő izommal, testrésszel.

 

Mint már az előbb is írtam, én nem tudok segíteni (hogyan is ilyen messziről). Segíteni elsősorban Te tudsz magadon. Az a nemtudom hány kiló, ami a tested - na annak volna az a feladata, hogy segítsen. Szólj hozzá, figyeld, érzékeld a szerveidet, hogy vannak, jól vannak, jól ver a szíved, jó a tüdőd, lehetne jobb is, mit kell tennem, akarom e fokozni türőképességemet, allóképsségemet stb stb. De nem csak akarni kell, hanem főleg csinálni. A mozgás az élet.........

Előzmény: Taktus (159)
ghepard Creative Commons License 2011.09.30 0 0 162

Ja, még a mondókám kimaradt. Én nem tudok semmit se segíteni - de Te viszont igen és mindent meg is tehetsz - én sajnos nem tehetek érted szinte semmit. De vésd magadba, hogy Te igen - és akkor fog menni minden, minta gyerekjáték. Te magaddal vagy a nap minden percében, minden a kezedben van, csak használni kell...............

Előzmény: ghepard (161)
ghepard Creative Commons License 2011.09.30 0 0 161

Amit írtál abban van igazság,de az egész életemben az ellenkezőjét tapasztaltam,akik csak úgy kapták vagy könnyen jutottak mert jobb angyagi körülmények közül való családból származtak,azok kevesebb fusztráció nélkül tudtak jól élni,nyaralni,kevés nélkülözéssel,(igaz mindig ők akartak észtosztani,holott maguktól sehol nem lennének,meg többet panaszkodnak,könnyebben kiakadnak,mert aki szegénykebb az próbálja titkolni,mert sajnos kinézik,

 

A mondat első fele is igaz, meg a másik is. Valóban, aki könnyen jön hozzá mindenhez és sok ember segít neki, az osztogatni akarja az észt. De gondolj bele, ez nem működhet. Ha egy ember úgy gazdagodik meg, hogy 100 ember dolgozik rá, akkor ez nem fog soha se működni, hogy mindenki gazdag és jól legyen. Mindenki nem találhat magának 100 embert, akik rá fognak melózni. Pontosan igaz a másik fele is, amit írtál, maguktól sehol sem lennének, akkor meg mit akarnak osztogatni. Még azt se akarják megosztani, amihez nem saját erőből jutottak.

 

Én magasról le se cseszem a gazdakokat, én nem is akarok gazdag lenni - hanem inkább nyugodt, békés, szerető, megértő, egészséges, boldog, bölcs stb - ehhez meg nem kell a fél világ.

 

Nem az a boldog, akinek a legtöbb van, hanem az, akinek a legkevesebb elég. Ez is egy nagyon bölcs mondás, megint nem tudom, kitől származik, de ezt is igyekszem szem előtt tartani. Nekem sincs szinte tök semmim, se autó, se mobil, se kirándulás, se szép házam (csak 2 szobás lakótelepi), se órám (azt direkt nem hordok). De van egy bicajom (nagyon jó, a fiam vette nekem), van két lábam, két kezem, két szemem stb, van egy természet, ami összerakott minket - azt kutatom a melóban is, hogy hogyan (a Föld életével, keletkezésével stb foglalkozunk) és próbálom a magam javára fordítani az ismereteket. Mi is a természet törvényei szerint működünk (hogyan is lehetne másképp), csak el kell lesni, hogy mi, hogyan, miért stb és megpróbálni a legjobbat kihozni ebből. Minden azon múlik képes e az ember ezeket az összefüggések meglátni (ez csak az érem egyik oldala) - és ugyanolyan fontos, hogy képes e eszerint cselekedni, ha kell változtani szokásain, sokszor gyökeresen......

 

Hát ami a sportot illeti, azt rengeteget űztem. Valami 20 sportágat űztem elég nagyban, persze szórakozásból, versenyszerűen csak 2-3-at. Ma is még focizom, bicajozok, gyaloglok, futok, úszok egy kicsit, pinpongozok itt ott, bowlingozok (oda a fiam visz el, mert válogatott). Nekem az alhassal semmi probémám nem volt és nincs  jelenleg sem. Az alakom, súlyom azt hiszem szinte ideális. Csontjaim még mindig nagyon tömöttek és kemények lehetnek, mert mindenki kb 7-9 kilóval kevesebbnek saccol, mint vagyok valójában. Tehát nem nagyon tudom osztani az észt, hogy hogyan mássz ki belőle. Annyit tudok csak mondani, hogy  szerintem miért vagyok ilyen alakú. Biztos lehet valami öröklött is, hogy a nagypapámra ütöttem. Van benne igazság, Ő is magas volt és szintén nem hallott. Remélem, a hosszú nyugodt élet is közös lesz. 93 évet élt (én még csak 60 leszek pár hónap múlva) és még nyugodtan élhetett volna tovább, de balesetet szenvedett és egy héten belül meghalt. De szerintem ez nem volt nagyon elég. A sok mozgás nagyon sokat segít, főleg a természetben, ez meg volt az első 27 évemben is és mégis sokszor beteg voltam. Azóta sokat segít a magamban való hitem és a magamtól vár´´o segítségben való hit is. Persze ehhez sok minden meg kell változtatni.

 

Tehát a mozgás. Ha nem vagy megelégedve az alhassal (a többi testrészeddel igen?), akkor meg lehetne próbálni rendberakni. De ott vannak a belek is, máj, méh stb stb. Ezeknek se tesz biztos jót a nagyobb, pötyhedt pocak féle. Mindenféle mozgás, billegés, vibrálás, ingázás, feszegetés, lazítás, ide oda mozgás növelné az anyagcserét. Még ülő helyzetben is meg lehet csinálni például ezt. Kinyitod a szádat és megpróbálsz nagyon gyorsan ki be lélegezni (kb 2-3 ki be egyetlen mp alatt). Észre fogod venni, hogy a gyomrod, hasad, meg minden ott ebbe a ritnusban fog rezegni. Minélm gyorsabban leszel képes ezt csinálni, annál erőteljesebb lesz. Lehet próbálkozni mély úúúúúúúúúú hangot (ezt tudjuk talán a lemélyebben kiadni) hallatni és addig míg van benned levegő. Aztán vegyél levegőt és újra. Észre fogod venni, hogy ahogy fújod az úúúúúúúúú-t, kezd kiirülni a hasad. Ebben is haladhatsz a kezdeti kevés időtől a sok másodpercig. Én nyugodtan tudom csinálni akár egy órán át is - kb 15-20 mp lassú belégzés és 35-45 mp lassú kilégzés. Először magas hang aztán egyre mélyebben, ahogy fogy a levegő.

 

Lehet ütögetni is azt a részt tenyerekkel, ezek is mozgásra kényszerítitk az ottlévő sejteket. Tornázni, futni, gyalogolni, hajolgatni stb - ezerféle lehetőség van. Csak csinálni kell, először kevesebbet bír az ember - aztán szinte egész nap izeghet mozoghat megállás nélkül - semmi probléma...........

 

msz67 Creative Commons License 2011.09.29 0 0 160

Ma megint viszonylag jól voltam, elmentünk a Városligetbe sétálni, mostanában visszavágyom gyerekkorom helyszineire.Megnéztem a Divatcsarnok helyét is,de már régóta nem jártam arra.Sokszor eszembe jut a gyermekkorom a fiatalkorom, erős voltam fizikailag. Akkor még nem gondoltam volna hogy negyvennégy évesen járadékra szorulok. Még egy jó pár helyre el szeretnék jutni ahol a régi életemben jártam. A Madarász kórház nem lesz köztük. Ma is jó volt a körülményekhez képest a véreredmény. Október közepe felé vége felé kell visszamenni a kórházba a heti leletekkel..Okt 20-én hasi ultrahang, Valamelyik nap az egész eddigi anyagot visszakapom lefénymásolva kell egy két helyre, ahol átnézik. Sokan próbálnak segiteni, de ezen nem lehet tartósan csak csontvelőátültetéssel lehetne esetleg teljesen meggyógyulni ezt meg is mondták.Ha nem egyezek bele vagy nem vállalják akkor csak igy szinten tartani tudnak vérrel meg szurival. Minden pénzem szinte a Bioboltokba vándorol,ezért is vagyok jobbban, ha csak az orvosi szerek lennének akkor nem lennék igy.Van még feladatom, sok helyre el szeretnék menni. Nagyon kell vigyázni a tömegbe menéssel, igy hétköznap kell kirándulni is, Amikor jól vagyok kihasználom. 

Taktus Creative Commons License 2011.09.29 0 0 159

Nálunk csak körzeti doki van,mármint fogdoki és múltkor jól be is tojtam,mert elmentem tömetni és mondtam hogy ha annyira rossz akkor szeretnék injekciót is,amit oda is készített,na de úgy képzeld el,amikor megláttam a tűt kiakadtam,pedig már nem egyszer tapasztalatam a higénia teljes hiányát,koszos volt a tű vége,elég rendesen,öblító pohár tiszta dzsuva,pedig alíg pár ember jön ide,falun lakunk,szóval lenne bőven ideje az asszisztensnek elmosnia rendesen.Egyébként emberileg rendes ember mindkettő,de nem valami jók szakmailag,meg higénia szempontjából,bármit el lehetne kapni.A többi magán fogorvos,akik meg városban vannak 8-10.000 ft is elkérhetnek egy tömésért az meg sok lenne,mert nekem nagyon gyorsan romlanak a fogaim.De vannak olyan fogklinikák itt is ahova külföldiek mennek főleg na ott a csillagos ég a határ,de ott van fogröngen meg minden.

 

Amit írtál abban van igazság,de az egész életemben az ellenkezőjét tapasztaltam,akik csak úgy kapták vagy könnyen jutottak mert jobb angyagi körülmények közül való családból származtak,azok kevesebb fusztráció nélkül tudtak jól élni,nyaralni,kevés nélkülözéssel,(igaz mindig ők akartak észtosztani,holott maguktól sehol nem lennének,meg többet panaszkodnak,könnyebben kiakadnak,mert aki szegénykebb az próbálja titkolni,mert sajnos kinézik,legalábbis gyerekként sokunk tapasztalta ezt és így csak kevés emberrel lehet beszélgetni ezekről a dolgokról úgy hogy az arcunk vállaljuk)mert azt láttam sokan hiába dolgoznak keményen elmegy mellettük az élet,mert csak a kajára,számlákra van pénz és se egy családi nyaralás.Nézem a bátyám pl-ját msz67-nek panaszkodtam is erről,mert pont olyan hangulatban voltam akkor,hogy 12 éve dolgozik már,18-19 évesen kezdte suli után és egy régi autót tud felmutatni,mert haza kellett adni a pénzt,úgy álltunk akkoriba,ház újításához adott hozzá és közben ő is azt látja más meg alíg kezd el dolgozni és negyedét nem dolgozza annak mint ő és már előrébb van,ő meg alíg tud gyűlyteni.felmútatni valamit,pedig  nem szórta el a pénzt,bulizta el,hanem kellett otthon.Tudod ez nehéz kevés ember az aki kemény munkából és úgy átlag melója van,esetleg érettségije csak,vagy szakmunkása jól élne,de ez magyarország a kettőségek hazája.Egyik rész jól él,a másik éhezik és a köztes réteg is kevés.De mindig is volt valahogy és lesz is,csak néha elkeseredünk,irigyeljük a másik mért olyan szerencsés és mért nem látja milyen szerencsés is,mért panaszkodik,vagy épp dicsekszik olyannal ami nem teljesen az ő érdeme.De ilyenek vagyunk,néha eltöprengünk,aztán megint szebb és jobb a látás módunk és látjuk az apróbb szépségeket,örömöket is.:)

 

 

Mivel sportolsz alhasi részre tudnál valami gyakorlatot javasolni,mert hiába a felülés,próbálok ott laposítani,ráedzeni egyszerűen felüléskor is a has középső része dolgozik,nem az alhasam,ami meg olyan lötyedt féle,nem valami feszes,főleg ha ülök?Meg mennyi felülés lenne jó naponta,és mennyi idő alatt lehet szerinted látni javulást,eredményt?Ha tudsz segíteni megköszöném,ha nem akkor is.

Előzmény: ghepard (156)
Taktus Creative Commons License 2011.09.29 0 0 158

Repülön még nem ülem,valószínűleg nem is fogok,vagy az országot elhagyni,nem mert nem szeretném,hanem nem vagyok az a talpraesett fajta,csak olyan belevaló barátokkal tenném meg,biztos érted.Én kicsit félnék a repüléstől,téliszonyom van,ez olyan furcsa,mert hát sokáig 10. emeleten éltem gyerekként és semmi bajom nem volt,aztán ahogy kamaszodtam lettek furcsa dolgaim,mint téliszony,üveges liftben való félelem,hintában is szédülés stb.

 

Szóval megtudlak érteni,hogy nem mennél külföldre,még egészséges emberként is igen nagy lépés,én sem szeretem a kórházat még látogatóként sem,a szagok,az egész hangulat,a sok beteg ember látványa olyan fusztráló.Remélem a hétvégéd megint jól fog telni és jobban leszel.Aranyos volt a szomszéd néni lányától hogy érdeklődőtt a te ügyedben.Na látod sokan szúrkolnak neked!Az is igaz az átlag magyar nem tud csak úgy országot váltani még ha az egészséges is múlna rajta,vagy  valami kísérleti gyógymódvan való részvételre lenne lehetőség,ez nálunk nem így működik.

 

Azért remélem hétvégére megint felerősődsz majd és jól fog telni,addig is jobbulsát kívánok.

 

 

Előzmény: msz67 (157)
msz67 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 157

Tegnap nagyon vacakul voltam, ma megint jobban. Sajnos erre végleg nincs megoldás, egyszer fent egyszer lent.egy kicsit lehet huzni az időt. Egy ismerös néni a lányának kiküldte Amerikába a leleteimet, a lánya ott beszél rólam orvosokkal, nagyon szép , hogy segitenenének de ezt Amerikában sem lehet gyógyitani, csak esetleg mások a módszerek.Kedves tőle, nem én kértem, felajánlotta.Ezzel együtt félnék kimenni egy idegen országba gyógykezelésre, meg nem is lenne miböl.Arra jó hogy felülvéleményezzék.Itthon is félek a kórházban, ott meg beszélni sem tudnánk az egészségügyisekkel.Tolmács kellene, és ami rossz esetleg nem forditaná le.Egészségesen is izgi a repülöre ülés, voltam sokszor de mindig drukkolok,betegen mág annyira sem szeretném mint amikor egészséges voltam.

Előzmény: Taktus (155)
ghepard Creative Commons License 2011.09.28 0 0 156

Hát nálunk kb 40 euró egy fúrás tömés és a kolléganőm lánya szok menni egy jól felszerelt maszekhoz, ahol ez akár 200 euró felett is lehet. Megáll az eszem.....

 

Na ezért is a magam útját járom és igyekszem kerülni a orvosokat s még jobban a gyógyszereket. Ettől az idők folyamán úgy néz ki megrősödtem. Persze, mint írtam, már holnap felfordulhatok, az nincs kizárva.........

 

Az a mondás nekem is tetszik, annak próbálok eleget tenni már 32 éve. Ha az ember megérzi, hogy a sorsa a kezében van, megérzi, hogy a legtöbbet ezért saját maga tehet, akkor azt a sejtek elraktározzák és később fel tudják használni. Így lettünk olyanok, amilyenek vagyunk, a sok harc, küzdelem képessé teszi az élőlényeket, hgy helytálljanak. Ha a segítséget mástól várja az ember és kap is, akkor az csak gyengíti, mert k0nnyen jutott hozzá - persze ez az én véleményen, így látom. Amihez könnyen hoizzájutotk, az nem ér semmit.......... Ami szép és jó, az lassan növekszik és erősödik...........

Előzmény: Taktus (151)
Taktus Creative Commons License 2011.09.27 0 0 155

Jó,hogy kórházba menetel előtt rendet raksz és lefoglalod magad,de nem szabad arra gondolni,hogy nem jösz haza,meg ki mit gondolna.Sose gondolj arra hogy nem jösz vissza és ennyi volt,se magadért,se azok ért akiknek számítasz és akik szeretnek.

 

Velem is az a baj,nem szabadna azzal törödni,hogy ki mit gondol rólam.Örülök,hogy jól telt a hétvégéd és bocs hogy a sok hülyeségemmel leterheltelek és csip-csúp dolgok miatt panaszkodtam,tudod mindig magamba tartom,régen volt hogy évekig aztán hirelen robbanok és ha nem írhatom ki,vagy mondhatom el,akkor szétvet az ideg.Most hogy leírtam olyan nyugodt is lettem.Persze nem tudhatom,hogy milyen érzés is lehet neked,mi mindenen mész  keresztül,mit érzel,csak elképzelni tudom és csak szorítani és bíztatni,ha már szinten tudnák végleg tartani az is már jó lenne és remélem minnél több jó napod lesz,amikor fizikailag is erős vagy és mindent amit csak aznapra kitaláltál meg tudsz tenni.

Előzmény: msz67 (154)
msz67 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 154

Mindig amikor kórházba készültem szép rendet hagytam, a nem jövök haza, akkor ne mondják, hogy micsoda rendetlen volt ez a szerencsétlen beteg lány.

msz67 Creative Commons License 2011.09.26 0 0 153

Ma egy kicsit összepakoltam, letöröölgettem mindent vizesen, de a végére nagyon elfáradtam. Nagyon sokszor mások csinálták ezt meg helyettem. Ma volt elöször ilyen hogy magam takaritottam ki. Mindig szégyelltem hogy mindenki ajánlgatta  és hogy elfogadtam, nehezen dolgoztam fel magamban, hogy nem tudom ellátni magamat. Ma sem ugy ment mint amikor egészséges voltam, de jól esett olyat csinálni amire betegségem miatt nem vagyok mindig egyformán képes. Egészségesen sem volt mindig makulátlan rend, de akkor nem érdekelt, tudtam hogy bármikor megcsinálom amikor ráérek. Most meg kell becsülni azokat az órákat amikor képes vagyok a fekvésen kivül másra is. Tiszta ciki, amikor az ember nem tudja egyedül áthúzni az ágyát. Olyan is volt hogy a paplant nem birtam el, és másnak kellett befejezni. A betegség nincs tekintettel arra, hogy a beteg nem tudja ellátni magát.Soha nem szerettem másra szorulni, nem szerettem kiszolgáltatni magamat, és az utóbbi egy évben ezzel is meg kellett ismerkedni. Ha néha rendetlenség is volt régen, tudtam hogy amikor akarom rendet teszek, most meg ki kell várni egy olyan napot amikor jobban vagyok.Ma is leültem közben. 

msz67 Creative Commons License 2011.09.25 0 0 152

Ez nagyon szomoru. Nagyon igazságtalan hogy pont aki dolgozik annak nem telik semmire. Én is igazságtalanságnak érzem ezt.Az is biztos hogy a lélek testi betegségeket okoz.Az  én betegségemhez is hozzájárulhatott. Nekem is sok problémám volt munkahelyen is magánéletben is az utóbbi időben.Én is sokszor hagytam el maghamat betegen gyengén egy gyufaszálat sem tudok odébbtenni, máskor ha jobban vagyok rendet teszek.Az én munkahelyeimen sem volt ez másként, ahol sok  ember van együtt mindenhol ez van. Az embrenél nagyobb álat nincs, ezt én is tudom. Teljesen jogosak a panaszaid, helyesen tetted hogy leirtad, én is sokat panaszkodtam orvosokra, betegségekre, helyzetekre. Most talán kevesebb okom lesz a panaszra ha beválik ez a hasba szurika is. Mindezzel együt gyógyulás nincs, csak egy kis javulás-Ez már egész életemre kihat.Megint elvoltam hétvégén egy baráti családnál.

Előzmény: Taktus (150)
Taktus Creative Commons License 2011.09.25 0 0 151

Az biztos most minden drága,az emberek nagy része meg alíg keres valamit.Az orvosok is sokszor emberszámba sem veszik a betegeket.Most meg a sok stressztől is szerinem sok betegség,akár fizikai,akár lelki kialakul.Kilátástalanság van.Amikor a magyarok eg.ügyi állapotábal foglalkoznak milyen rosszak a fogaink,hát egy fogtömés most 3000 ft körzetinél(fehér),de én 5 éve 5.000 fizettem,egy fogpótlást 88.000 csinálna az én körzetim,ez egy havi fizetés.Van ahol 2 iskolás gyerek van és a 2 szülő keres 80-90.000 FT+ azt hiszem két gyerekre a családipótlék 20.000 ft,de a tankönyv 30-40.000.Nincs gyerekem de mivel nem éltünk mi se jól,akik ülnek a parlamentbe próbáljanak ebből megélni,úgy hogy még a testi-lelki egészségükre is jut a sok rohangálás mellett.Orvosra sincs pénz,sokszor magánorvoshoz kell ahhoz menni,ha valaki azt szeretné minden rendben és gyorsan menjen.Meg előző hozzászólásomban már írtam msz67-nek hogy családon belül és munkahelyen is mennek a furkálódások,észtosztások.Akinek jobban megy az észtoszt,dicsekszik,okoskodik sokszor,azt elfelejtettem ott írni,ha valaki szerencsétlenebb,nem tudni miért akkor iskolába,munkahelyen is még egyet belerúgnak,kiközösítik,hülyének nézik.Csupa-csupa stessz forrás,ami előbb-utóbb rosszul fog elsülni.Tetszett a modnás amit írtál és nagyon jó hogy naponta mozogsz és fontos az egészséged,a mozgás.Én csak 10 perceket tornázok itthon ülőmunkát végzek,fizikai,de ülve és már pár kg rám is ment,ami nem is lenne baj,de hasra,mint itt mindenkire,majd valamit ki kell találnom.

Előzmény: ghepard (148)
Taktus Creative Commons License 2011.09.25 0 0 150

Na ennek örülök,előbb írtam egy hozzászólást meg kipanaszkodtam kicsit magam,erre hiába küldtem el,sehol sincs,na mindegy,ez nem az első eset.Látod legalább tudod nincs meg benned a rossz gén,ami a trombozisra hajlamot idézhetné elő,ez már egy jó hír.Tudod akár egészséges,akár betegséggel küzdő valaki mindenkinek vannak nehéz és könnyű,jó napja,az a fontos hogy több jó nap legyen,mint rossz,akár egészségügyileg rossza,akár közérzetileg.

 

Tudod akiket ismerek azok fizikálisan egészségesek,de lelkileg nem nagyon sok a stresszes,köztük én is,anyagi bizonytalanság,szegénység,munkahelyi,távoli,közeli családon belüli áskálódás,akár észtosztás miatt.És az állandó frusztráció,szorongás,harc a megélhetésért,vagy a túl sokáig tartó nélkülözés,szegénység hatására egy idő múlva a szellem,a lélek és ezáltal a test is beteg lesz.

 

Én már írtam hogy milyen szegények voltunk fiatal felnőtt koromig,erről beszélni sem tudok senkivel,mert mindig titkoltam az életem ezen oldalát.Itthon sem lehet róla beszélni,senki nem ért meg,anyu hazudik magának és mivel az ő gyerekkora sem volt rossz,önsajnálatban szenvedett mindig is,saját maga volt az első.Végülis csak a tesóm ért meg,mert úgyanezen ment keresztül,van hogy vitázunk is itthon anyuval,de nincs értelme,hazudik magának,amikor a szemére vettjük,az ő döntése miatt milyen helyzetbe kerültünk és simán elhagyta magát,ránk marad a ház tisztántartása,a kert stb.

 

Azt sem érti hogy itt nem csak a szegénység volt a baj,hanem soha nem is tett ellene,nem volt mellettünk,nem biztatott,egyszer nem ült le velem elsősként tanulni,vagy leckét kikérdezni,nem csoda hogy 3-3,5 ös tanuló voltam.Az is jól jött neki hogy önállóak vagyunk,jól ki is használta,mert a főzésen kívül más dolga nem volt otthon,mire felős lettem általánosban sehova nem vitt el minket,se egy kirándulás,se állatkert,egy mozi,egy fagyi stb..

 

.90%-ban senki nem ért meg,nem étik hogy nekem senki nem adja vissza a fiatalkorom,a gyerekkorom,és csak a rossz amire emlékeszem és hiába dolgozom amikor közben nap,mint nap azzal szembesülök,hogy más alíg egy éves munkaviszonnyal autót vehet,mindene megvan,otthon semmit nem kellett és kell csinálnia,kiszolgálják telejes mértékben,munka után haza megy semmi dolga,kaját csomagolnak nekik,vasalgatnak még ha lány akkor is rájuk,na én a kiszolgálással nem értek egyet,soknak nem fog ez most tetszeni,de egy közésiskolába készülő gyereknek 14-15 évesnek  már a házimunkából rég ki kelll vennie a részét,nem csak a szobája kell hogy feladat legyen,és saját magát ki kell szolgálni,csomagolnia,vasalni legkésőbb 16 évesen persze csajra értem.

 

Tudom irigy vagyok,de azt elfogadni,hogy nekem meg semmim sincs,meg nem is lesz.Csak nézhetem hogy másnak milyen jó,aztán még valójában nem is dolgozott igazán érte és még sajnálják is felidegesít.Most  újabban szegyény középisklások a téma,nekünk is kellett érettségit csinálni,tanulni,de mellette mindent magunknak kellett megcsinálni,takarítani,boltba menni,kivasalni,szendvicset készíteni,most meg a trend hogy semmi ilyet nem csinálnak,haza jön,kiszolgálják aztán megy a szobájába,most ezen mit kell sajnálni.Lehet én láttom rosszul,de mindenki járt iskolába még sem voltak lesajnálva.

 

Nálunk munkahelyen is állandó okoskodás,marakodás megy,vannak akik jó szitúált családból valók és komoly előnyőkkel indultak az életben és még most is kapják rendesen a támogatást otthonról,azt ne ismondjam na vissza már nem támogatják a szüleiket,na általában ők akarnak észt osztani,ők mit tennének,holott némelyiknek se autó,se fél lakás,ház nem lenne.Na ezt nem bírom.Mindig beszélgetni akar pár ember egymás közt aztán ezek meg beleugatnak és a végén a marakodást lehet csak hallani.Már fáj a fejem tőlük,lehet azért van mert túl sok nő van itt:)

 

 

Bocs a sok panaszért,de a héten jól felhúztak enegem is,tudod bennt elszámolok 3-ig,aztán itthon adom ki a gőzt,meg nem sokára meg is jön a havim szerintem.Ilyenkor nem jó felidegesíteni engem.

 

 

Örülök,hogy jól vagy és erősebb vagy mostanában.A lényeg hogy mindig több jobb napod legyen,mint rossz,pihengess,legyél jó levegőn,barátokkal találkozz és akármi is van ne félj kiadni magadból.Én kiírom ha gondom van,el is száll gyorsan.

Előzmény: msz67 (147)
ghepard Creative Commons License 2011.09.23 0 0 149

ma elöször el is tudom hinni hogy nme csak vigasztalnak.Ma éreztem hogy jobban birtam az életet.

 

Az jó érzés, az erőt ad. Az orvosok próbálgatnak ezt azt. Most érzed, hogy jobb lett. Talán még jobb majd az lesz, ha az fog valahogy segíteni, amit magadtól csinálsz. Az még több erőt fog adni. A természet, friss levegő az nagyon jó - én is rengeteget vagyok kint, időjárástól függetlenül..... Remélem majd csak találsz valamit, amit tudsz egyedül is csinálni és segíteni fog és Te is szórakozásként fogod űzni. Az lesz az igazi, ami belőled fog kiindulni.....

Előzmény: msz67 (147)
ghepard Creative Commons License 2011.09.23 0 0 148

Régen még nem volt ilyen drága az orvoslás (mindenféle, belértve az alternatívat is), de mára valami borzasztó. Én szinte meg se engedhetem magamnak, hogy orvoshoz menjek, mert hiába fizetem a biztosítást, sok mindent meg kell még fizetni, egyre többet. Ezt nem saját tapasztalatból mondom, mert nem ismerem ezt (már gyakorlatilag 32 éve), de hallom a környezetemben és látom a feleségemnél is.

 

A magam útját járom, és valóban olyan szórakozásként űzöm ezt a sportgágat (öngyógyítást vagy inkább egészségben tartást)......

 

Nem hetente mozgok (csak a foci van egyszer hetente), hanem minden nap. Szinte a nap 24 órájában mozogni, rezegni, izegni, mozogni próbálok, tehát még éjjel is azzal tartom az erőnlétemet. Az olyan, mintha a kicsit ringatná az ember. Még a TV-t se a megszokott nyugalombanüléssel, fekvéssel figyelem - hanem ott (a melóban is a monitor mögött, programozom) is izgek mozgok. Persze nem mindegy hogyan. Eleinte teher volt és görcsösen ment, de mára már olyan mint a légzés, vagy a pislogás stb. Mérésekkel, kisérletekkel igazoltam maganak, hogy hat a dolog. Meg a hang is, de azt a melóban nem csinálhatom ugyebár, mert a kollégák falhoz futnának.......

 

Nekem az egész élet szórakozás, jó móka, így fogom fel. Ha valamit elcseszek, arról elsősorban én tehetek és el is várom magamtól, hogy helyreállítsam a bibit. Mit mondjak, 10 éve abba akartam hagyni a focit a fiatalokkal, mert mindenem fájt utána, katasztrófa volt. Akkor nem nagyon hittem benne, hogy 10 év múlva, 60 éves fejjel olyan kondícióm lesz, hogy nyugodtam bírom a strapát, gyorsabb, rugalmasabb, kitartóbb lettem. Pedig nem edzek, nem futkározok, nem tornázok, nem emelgetek. Csak a légzéssel és a rezgésekkel érem el ezt. Ezek tisztítanak és jobban működik a test, na meg ettől igencsak nagy az önbizalmam és nagyon nyugodt vagyok emiatt. De sose lehet tudni, holnap már felfordulhatok.......

 

Nekem tetszik egy szép mondás, nem tudom kitől származik: Az okos ember meg akarja változtatni a világot - a bölcs saját magát.............

Előzmény: Taktus (146)
msz67 Creative Commons License 2011.09.22 0 0 147

Ma megvolt az első vérvétel az uj gyógyszereléssel, jók voltak az eredményeim.. A doktornéni megdicsért, mostanában jobban is birom magamat,élvezem a friss levegőt  le tudok menni hosszabb idöre is, kicsit leülök egy egy padra, igaz étvágyam nincs, de sok folyadékot kivánok.Szerencsére az a gén nincs bennem amitöl veszélyesebb a betegségem, és hajlamosit a trombózisra.Szedem a rengeteg vitamint, a flavin 7-et,az algát a gyógyteát iszom, kapom a szurit kétnaponta. Lehet hogy ez lesz a jó?Egy hete kapom ezt a vérsejtképző szurikát. Valaki mindig belém nyomja, magamnak nem tudom.Állitólag egy kevésbé sulyos változatát élem át a myelofibrosisnak.Talán hosszabban huzhatom, nem tudni, ma elöször el is tudom hinni hogy nme csak vigasztalnak.Ma éreztem hogy jobban birtam az életet. Már tegnap is egész jól voltam. Tudom, ez nem mindig lesz igy, vannak rosszabb és jobb napok. Most még közel van a multheti transzfuzió.

Taktus Creative Commons License 2011.09.22 0 0 146

Az biztos kényes helyen a rúgás igen csak fájdalmas,nő létemre volt hogy sikerült bevágnom rendesen nem valami jó érzés,össze is húztam magam és gyakori rúgás,ütéstől mindenki tart.Amit láttam az nem klinika volt,bár hallottam erre specializált klinkákról,hanem sima masszázs szalon,egyéb szépségápolási területekkel összekötve.De most egy csaj hozott már kb 2 hete be egy papírt és a sima táj és egyéb masszázsok irdatlan összegekbe kerültek 50.000 ft-tól mentek felfelé,gondolj bele ez csak egy alkalom,valakik 74-80.000 Ft-ot keresnek egész hónapban.Ezek a masszázsok a vagyonosoknak valók anyagi szempontból.De lehetet hallni olyanokról is hogy valakik saját maguk tanulmányoztak gyógymódokat,meditációs gyakorlatokat és saját magukat képezték ki,végülis te is valamilyen szinten ezt tetted.Az jó hogy hetente mozogsz ,sportolsz jót tesz,meg még szereted is csinálni azért az a legfontosabb benne,hogy még szórakozol is közben.

Előzmény: ghepard (144)
Taktus Creative Commons License 2011.09.22 0 0 145

Örülök,hogy a hétvégéd jól telt és hogy vannak azért jó napjaid is.Annak meg különösen hogy ma és tegnap is jól voltál,minden napnak amikor elég erős vagy örülni kell.Azért a minden másnapi szúrkáláshoz nem semmi bátorság kell.Én a kiskori szurkálások miatt elég tűfóbiás vagyok,ahogy orvos fóbiás is,bár elég jól leplezem,de az állandó vetkőzések sem jönnek be.Nehéz eset vagyok mi?Remélem ezek az injekciók nem túl fájdalmasak és gyorsan sora kerülsz,nem kell még órák hosszat várakoznod is,mert anélkül is igen megterhelő lehet számodra.Mivel közeleg a hétvége remélem most is jól leszel és majd jól fog telni,barátok társaságában.

 

.Internet közelébe én is heti  3 alkalommal jutok,mert 4 órakor már kellnem kell reggel és munka után amikor haza érek itthon is mindig kell csinálni valamit,így 6-7 óra is van mire végzek és utána  már csak a másnapra készülödök,már nem is merek gép elé ülni,mert elfelejtek enni is,meg igen gyorsan 8-9 óra lenne,így kihagyom.Néha amikor sikerül korábban végeznem akkor tudok internetezni végre.

Előzmény: msz67 (143)
ghepard Creative Commons License 2011.09.21 0 0 144

Igen, vannak már ilyen klinikák is (de gondolom nem valami ingyér csinálják a dolgokat). Csehországban is van egy, ahol saját hangmintát vesznek és ez alapján készítenek egy készüléket (vagy behangolják). Ezt például ráhelyezve (ráerősítve - gipsz se kell) a törött lábra, hogy az ember 3-4 napon belül járkálhat a saját lábán. Ez nagyon csípősen hangzik, de én el tudom hinni, hisz én is kikezeltem a saját hangommal, kopogtatásommal, vibrálásommal olyan sérüléseket (rúgásokat csontba a focin), amik 20-25 évvel ezelőtt hosszú hónapokig kínoztak és fájtak. Most pár nap és elég tűrhető és a másik héten nyugodtan focizhatok (minden héten egyszer járok focizni). 3-4 hét után a rúgás helyét nyugodtan ütögethetem nagyobb erővel is. 20-25évvel ezelőtt még 2 év után is éreztem, hogy oda rúgtak, ha megütöttem erősebben (sokszor gondoltam akkoriban arra, hogy rákot fogok ezektől kapni)......

Előzmény: Taktus (142)
msz67 Creative Commons License 2011.09.20 0 0 143

Ma egész jó napom volt, de netem csak most lett.Minden páratlan napon belémszurják azt a vérsejtszaporitót. Elvagyogatok, a hétévge jól telt,tegnap is ma is jól birtam az iramot.

Előzmény: Taktus (142)
Taktus Creative Commons License 2011.09.20 0 0 142

Remélem jól telt a hétvégéd és sikerült újabb jó élményeket szerezned,amik megint újabb erőt adnak neked,remélem igen jól érezted magad.Mi csak amiket hallunk vagy látunk azokat tudjuk elmondani,csak biztatással tudunk segíteni,elmesélni miket hallottunk,amit ghepard is ír,az se rossz ötlet és masszírozásnál is láttam hétévégi tévé adásban még nyáron ilyen rezgéssel összekötött masszázst,harangokat is ütögettek hogy ellazuljon a kliens.Ki tudja csak tanácsokat tudunk adni,aztán mindig maga jön rá az ember mi is jön be neki,miben tud hinni.Azért remélem most jobban vagy.

Előzmény: msz67 (138)
ghepard Creative Commons License 2011.09.20 0 0 141

A szép, meleg, baráti, kedves szavak valóban hatnak az emberben. Kiváltnak benne nyugalmat, ami máris segít. Én úgy gondolom, hogy az orvosok meg az emberek, barátok akkor ilyenek, mikor máshogy nem tudnak segíteni. Az orvosok is érzik, hogy itt nálad nem sokat tehetnek (másképp lehet már tettek volna). Nem tudják ezt a dolgot kezelni. Ezért mindennel próbálkoznak és nem is tudják nagyon, hogy mi lesz az eredmény. A sarat meg neked kell állnod, nem nekik.......

 

A vér valahogy a csontokban képződik, ha jól tudom, a csontvelőben (már a születés után). Tehát nagyon fontos, hogy a csontok egészségesek legyenek. Ez meg a sok mozgással is elérhető, terheléssel. De Te nem sokat mozoghatsz, erőlködhetsz. De gondolom rezeghetnél, egy kicsit vibrálhatnál - az nem megerőltető. A hangkiadással pedig nagyon fel tudnád fokozni a tüdőd, szíved, vérkeringésed, oxygén/széndioxid átadásodat.  Ezekkel a mozgásokkal (még járkálni, menni se kell), kicsi vibrálásokkal is mozog a test és így egy kicsit meg van terhelve. Fokozatosan lehetne hosszabban kifújni a levegőt egy kis mély, halk hangkiadással és a belégléz idejét is lehet fokozni egy kicsit. Nem megerőltetve, csak fokozatosan. Persze én nem mondom, hogy mit csinálj, vagy mit ne csinálj, csak mondom, hogy én mivel próbálkoznék állandóan. Ezek gyakorlása le is foglalna egész nap és lehet valami kis eredmény is lenne, már csak azért is, mert ez idővel megnyugtatna és rájönnék, hogy magam is meg tudom magam nyugtatni......... De Te döntöd el, mi lesz..........

Előzmény: msz67 (138)
ghepard Creative Commons License 2011.09.20 0 0 140

Igen, ezek nemtudom hányezeréves tapasztalatokon alapszanak. De ugyebár nincs jobb tapasztalat a sajátnál. A rezgések, vibrálások, hangok, ütések nagy energiát hrdoznak. Nem egyszerű azért békés célokra saját magad felhasználni. Míg az ember nem tapasztalja, hogy tényleg hat, addig csak mereng felette, esetleg olvas, kezdetben nem hisz stb. Nehéz elindulni valahogy. Én véletlenül kezdtem el 8 éve és máig tapasztaltam egyet s mást.......

Előzmény: Taktus (136)
Taktus Creative Commons License 2011.09.16 0 0 139

Nagyon megértelek téged,nem könnyű,néha győz felettünk a sok gondunk,de aztán jön egy szebb nap és akkor azt ki kell használni,nem szabad elhalasztani.Pihenj sokat hétvégén és érezd jól magad.Amikor jobban vagy és van lehetőséged hogy jól érezd magad,ne halaszd el és bízz mindig egy jobb napban.Jó hétvégét kívánok!

 

Előzmény: msz67 (137)
msz67 Creative Commons License 2011.09.16 0 0 138

Nekünk betegeknek az is nagy dolog, ha pár percet szán a beszélgetésre az orvos. Ha megérint, ha elmagyarázza mit miért tesz. Nagyon aranyosak kedvesek velem, de kérdés nékül  semmit nem mondanak. Utánaolvasok és mindent megkérdezek. Kicsit be vagyok rezelve, ha behivnak, elöre felirom a kérdéseimet, hogy nálam legyenek.Az ember az idegtöl nem tud normálisan gondolkodni.Nagyon jól esik az egészségügyiektöl néha egy egy mosoly. Volt olyan is hogy fájdalmasat csináltak és bocsánatot kértek , hogy feszit agy szur.Meglepödtem rajta nagyon,mivel szinte egész gyerekkoromban alig volt kedves orvos a közelemben,az volt a természetes, hogy katonásan beszélnek a betegekkel. A fogorvosnéni volt a legaranyosabb, a többi szigoru, de a gégészeten volt egy vicces doktorbácsi is.

Furcsa ha udvariasak.Fél gyógyulás, ha kedvesen bánnak a beteggel.

Előzmény: ghepard (128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!