Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.29 0 0 91397

"Többször is részletesen elmagyarázta, minden kérdésedre válaszolt, még le is rajzolta,"

 

Tehát 91368-as bejegyzést egy olyan ember fogalmazta, akit már napok óta oktatunk a járda megvilágítás alapjaira?

Én azt hittem, hogy ez  egy teljesen laikus amatőrtől egy teljesen új feladat és ennek megfelelően válaszolta neki.

Előzmény: Törölt nick (91392)
-Smiley- Creative Commons License 2018.09.29 -1 0 91396

Köszönöm a tippeket.

 

Lemértem pontosan: a teljes jardaszakasz 40 méter hosszú.

 

Erre mondjuk a 24V-os világítás megoldható? Vagy 24 és 220 V között mondjuk 50V-os lámpák léteznek?  Gyerekek miatt meg a relézések miatt nem akarok 220-al kísérletezni kültéren  első körben inkább a kis feszültséggel probálkoznék.

 

pajaci Creative Commons License 2018.09.29 0 0 91395
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.29 -1 0 91394

De ezeknek lófaksz fényük van. Nemrég a hódosban volt ilyesmi 250-ért, most tán 275Ft.

Előzmény: horex (91393)
horex Creative Commons License 2018.09.29 0 1 91393

Egy 3 méteres járdaszakaszra minek 10 darab lámpa?"

 

Jaj Elek! Kezdettöl fogva 100m-röl beszélünk, mások berakták a linket is

Beteszem én is :)

 

 

Ez a lámpa elméletben jó lenne, mert egy kampó és kész

De a terasz beugró alá téve a napelem nem kap elég fényt

 

Neki hasonló kellene, külön a lámpa és külön a napelem

 

Most nem guglizok, de van Li-ion akksis napelemes is és nem 1200mA-es mint a tömeg lámpákban ven

Szerintem egy gagyis kereskedő sem tudja hogy mi van a lámpájában. Ezeket maximum személyesen lehet/ne megtudakolni

Emilben kérdeztem egy motor alkatrészröl, egy darab csőröl, a méreteket

Vagy semmi válasz, vagy hülyeséget válaszolt

Akkormost fogja tudni egy kereskedő hogy a napelem mono vagy polikristályos NiMh vagy LI-ion akksi van benne?

 

Egy ilyen leszúrható ára 260Ft ebböl kell venni nagyon sokat hogy tartalékban is legyen :)

 

A lényeg, ennyi idő alatt tized áron meglett volna 230V-os szerelésböl, de még 24V-osból is,  ha nincs Smiley olvtársnak félelme a nagyfeszültségtöl

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91389)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.29 0 1 91392

Többször is részletesen elmagyarázta, minden kérdésedre válaszolt, még le is rajzolta, de te még mindig nem tudod mi a feladat?

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1436349&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9007165

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91389)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.29 -1 0 91391

A hegesztő pajzzsal megnézed az az egy LED is több CHIP-ből áll.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91390)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.28 -1 0 91390

"8 ledből álló földbe szúrhatós cuccot  "

 

A ledek száma semmit nem jelent. Van olyan lámpa, amelyikben csupán egyetlen led van, mégis kétszer erősebb a fénye, mint egy gagyi tíz ledes lámpának.  Sok kínai gyártó ezer éve elavult raktárkészletekkel szereli a termékeit - balekok számára.

Előzmény: -Smiley- (91375)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.28 -1 0 91389

"Akkor érdemesebb venni 10 db ilyen 8 ledből álló földbe szúrhatós cuccot  "

 

Egy 3 méteres járdaszakaszra minek 10 darab lámpa? Mert még mindig nem tudjuk, hogy mi a feladat...

 

"Azt hittem a mozgásérzékelő nem fogyaszt sokat."

 

Ez pontosan így van. Egy mozgásérzékelő nagyon kevés energiát fogyaszt, kb annyit, mint egy folyamatosan világító led. Tehát ha a led folyamatosan világít, akkor pénzkidobás lenne megvásárolni a mozgásérzékelőt.

 

"olcsóbbra jövök ki ha a normál fűbe nyomtató lámpát venném meg."

 

Kétféle napelemes lámpát szabad megvásárolni:

- a filléres gagyit, ami annyira olcsó, hogy nem fog nagyon fájni, amikor néhány hét/hónap múlva szemétbe kell dobálni őket

- a profi lámpát (70-200 e Ft), ami valószínűleg sok éven át fog megbízhatóan dolgozni

https://kulteri-lampa.arukereso.hu/?st=napelemes&orderby=1

A "gagyi" és a  "milliomos" kategória között a NEM napelemes járdavilágítást javasolnám.

 

"Nem csesződik el az aksi hogy folyton lemerül majd reggelig? "

 

Léteznek olyan aksik is, amelyek bírják a mindennapos töltést, persze a filléres lámpákban NEM ilyen aksi van :) És léteznek olyan aksiról üzemelő áramkörök is, amelyek nem merítik le teljesen az aksit, hanem vigyáznak rá,  persze a filléres lámpákban nem ilyen áramkör van.

Plusz a komoly lámpák több napra elegendő energiát spájzolnak, mert borús időben huszad annyi energia jön a napból.

Előzmény: -Smiley- (91375)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.28 -2 0 91388

Jaj ne már végigbukdácsolt 8 elemivel elvégzi a versenyző mind a kettő 2 szakmunkást és ezzel találja magát szemben ?

Az orrát nem tudja becsülettel kifújni, a neve leírásáról meg ne is beszéljünk ...

Előzmény: Atis57 (91387)
Atis57 Creative Commons License 2018.09.28 -1 1 91387

Sziasztok!

 

 A PEN szétválasztásból is az extra érdekelne ;

12V DC , 24V ac , 300V DC , 230V 50HZ és 115V 400Hz

" közös Neutral  vezetőjét" hány helyen kellene szétválasztanom.

 Hány helyre rakhatok FI relét?

Előzmény: Mutual Friend (91385)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.28 -1 1 91386

Miért kell hogy akku legyen?

 

Nekem van "rém szép" 3 hajólámpa 2 db mozgásérzékelővel oszt' jóvan ...

Megfagy az akku meg rém parasztos végigszurkálni a kertet olcsó obis ledes szarral és éjjel úgy néz ki mint a cserebogár leszállópálya ...

Előzmény: -Smiley- (91368)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.28 -1 1 91385

Csak arra figyelj hogy legyen benne PEN szétválasztás mer anélkül itt nem mükszik semmi ... :)

Előzmény: -Smiley- (91368)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.09.28 0 2 91384

Én nem nem szeretem a feleslegesen okoskodó szakikat.

Hülyeséget én is tudok csinalni itthon, minek fizessek még azert is .

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91372)
Jahno Creative Commons License 2018.09.28 0 2 91383

"hanem ő maga kitalál egy megoldást is rá, ami az esetek a nagy részében butaság,"

 

Ezt ismerem, írt már ide egy csomót!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91372)
Jahno Creative Commons License 2018.09.28 0 0 91382

Leszúrhatósból értelmes áron még nem nagyon láttam. Esetleg majd a többiek mondanak okosat. Sufni oldalára éppen hasonlón gondolkozom :-P

Előzmény: -Smiley- (91375)
horex Creative Commons License 2018.09.28 0 2 91381

érdemesebb venni 10 db ilyen 8 ledből álló földbe szúrhatós cuccot "

Vegyél huszat és lehet hogy ingyen szállítják :)

Amúgy majd cserélgetni , pótolni kell őket. Ezek gagyik, szép lassan halványulni fognak, egy két led elalszik, majd az összes, akksi megadja magát

Előzmény: -Smiley- (91375)
-Smiley- Creative Commons License 2018.09.28 0 0 91380

Attól én még este elesek a gyeprácsban. Szóval kéne valami lightos fény. 

 

A mozgásra kapcsoló tényleg annyit fogyaszt minha egy sima ledes égne egész este? 

Előzmény: Törölt nick (91378)
ötfelezős Creative Commons License 2018.09.28 0 1 91379

Kérdés, hogy a sün is abból eszik-e.

Előzmény: Törölt nick (91378)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.28 0 1 91378

Ha a macska tálját arrébb raknád, nem szűnne meg az alapvető probléma?

Előzmény: -Smiley- (91368)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.28 0 0 91377

Főleg, ha csak olyat tudtál lopvenni.

Előzmény: ötfelezős (91376)
ötfelezős Creative Commons License 2018.09.28 -1 0 91376

A 80-asokban kezdve, mikor rájöttem, hogy keresztkapcsolót sokkal kevesebb helyen lehet kapni, mint váltót, akkor a végekre is keresztkapcsolót raktam, mondván, ha a középső tönkre megy, és csak váltót kapok, akkor egy áthelyezéssel több munkáért meg van oldva a dolog.

Ebben annyira benne volt a szocializmus veleje. :)

Előzmény: Csavarhúzós (91367)
-Smiley- Creative Commons License 2018.09.28 0 0 91375

Hát azért kérdezgetek ☺️

 

Akkor érdemesebb venni 10 db ilyen 8 ledből álló földbe szúrhatós cuccot  

 

Azt hittem a mozgásérzékelő nem fogyaszt sokat. De ennyivel akkor olcsóbbra jövök ki ha a normál fűbe nyomtató lámpát venném meg.  (És még a süni se megy neki a falnak) Nem csesződik el az aksi hogy folyton lemerül majd reggelig? 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91372)
sylvanus67 Creative Commons License 2018.09.28 0 1 91374

Ó ha annyi forintom lenne, ahányszor ezt hallottam valakitől!

 

Várj csak, kitől is?

 

 

Ja, megvan.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91372)
kunberci Creative Commons License 2018.09.28 0 0 91373

Ha már megvetted a perec fénycsöveket, és a burkolat hiánya csak esztétikai kérdés, akkor én a helyedben összeszerelném az általad linkelt előtéttel őket. Ennek az előtétnek még annyi előnye lenne, hogy a fénycső azonnal felkapcsolódik, nem kapcsolgat induláskor mint eddig. 

Előzmény: kgdh3h (91369)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.28 -1 0 91372

Ez a baj, amikor valaki nem magát a problémát/feladatot mondja el, hanem ő maga kitalál egy megoldást is rá, ami az esetek a nagy részében butaság, mert a jó szakemberek annál sokkal jobb/olcsóbb megoldást is tudnak ugyanarra a problémára.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91371)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.28 -1 0 91371

"A mozgásra lámpát kapcsoló áramkör lehet, hogy több (vagy ugyanannyi) energiát fogyaszt, mintha folyamatosan világítana az a picike led."

 

Plusz: mire az olcsó (ráadásul nem optimális szögben néző) mozgásérzékelő észrevenne, már meg is tettél másfél métert sötétben, tehát a kis kerti lámpád mindig a hátadat fogja megvilágítani :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91370)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.09.28 -1 0 91370

"Fényerőnél hány vattosat / vagy lumenest nézzek / ami mondjuk 1,5 méter magasból meg tudja világítani a járdát?"

 

Ahhoz, hogy éjszaka egy 3 méteres járdaszakaszon észrevegyél a lábad előtt egy sünmacskát, ahhoz 1,5 méter magasságból 80 lumen / 1 watt led elegendő lesz szerintem.

Ha viszont nem csupán egyetlen 3 méternyi járdád van, akkor viszont az a gyanúm, hogy nem igazán gondoltad át, hogy tulajdonképpen mit is akarsz: 3 méterenként egy komplett napelemes, akkumulátoros, mozgásérzékelős kerti lámpát?

 

A mozgásra lámpát kapcsoló áramkör lehet, hogy több (vagy ugyanannyi) energiát fogyaszt, mintha folyamatosan világítana az a picike led.

Előzmény: -Smiley- (91368)
kgdh3h Creative Commons License 2018.09.28 0 0 91369

Köszönöm a tippeket!

A hazai ledes kínálatot nem néztem meg, aliexpressen néztem körbe csak futólag. A 38 wattos perecégő is befér, de lehet, hogy a burkolat nem megy rá akkor, ez már csak esztétikai részletkérdés, ami nem releváns, mivel ahol a világítótest van, nem mnidennap használt helyiségek.

A mágneses jó alternatíva lehet, de ahhoz még mérnem kell, mert elég hülye megoldású a lámpa. Kívül négyszögletes az egész, de ami a fotón látható az egy takarólemez alatt volt, a palfonhoz rögzített része meg süllyesztve van és kisebb kerek, majd kiderül, valószínűleg egy négyszögletes beférne. :)

-Smiley- Creative Commons License 2018.09.28 0 0 91368

Sziasztok!

 

Átnéztem, méregettem újra a kerti világítást és megpróbálkoznánk a napelemmel.

 

Kertbe szeretnék napelemes, mozgásérzékelős lámpát vásárolni.
Nem kell hogy reflektorozzon, de hol a sünön, hol a macskán esek át, szóval azért nagyjából lehessen látni az járdát. Fontos lenne hogy az akkut lehessen cserélni majd benne, ha idővel tönkremegy, illetve többfélét néztem de nagyon sok egész éjjel világít, nem csak ha mozgás van. (és ez a funkció állítólag ki se kapcsolható) szóval nekem olyan kell hogy mozgásra kapcsoljon.

 

Milyet tudnátok ajánlani?

 

Akksiba úgy látom hogy olyan 1200mAh feletti jó.  Ezt vajon télen is fel tudja tölteni a napelem?

Napelemes töltés ezeknél vajon mennyire megbízhatók?


Fényerőnél hány vattosat / vagy lumenest nézzek / ami mondjuk 1,5 méter magasból meg tudja világítani a járdát?

 

köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!