Keresés

Részletes keresés

szillac Creative Commons License 2001.07.07 0 0 2703
Sziasztok!

Milyen minőségű a VITAKRAFT halkaja, próbálta már valaki?

Kösz

szillac

SÜGÉR Creative Commons License 2001.07.06 0 0 2702

Nibiru:

Jaja egy 40l-esben vannak már ugy egy honapja kb., és most figyu: nem 1 nem 2, hanem egyenesen 15 darab afrikai sügér(!), méretük olyan 6-7 cm közötti. Te is elég write-only vagy :) , mert irtam korábban, hogy crackolt a nagyaksi, most ebben "sinylödnek". Érdekes, de még jobban nönek, mint a 300-asban, éppen ezért véges az idöm! Max. jövöhéten készen lesz a 300-as, de még nem tudom mire tenni. :( +kell uj tetö+a háttér, ujabb fénycsövek, azokat bekötni..stb..stb.
Ja, egyébként már fel is osztották revirekre a 40-est! ;) A Hongi revirje a szuro lett. :) mig a lombardé a kenya-kö. Amugy a szurés kiváló:

aksi: 40 litre /asszem ez is román üveg!/
szuro: Aquael Fat1 300L/h /még A régi 100-asbol/
==> 7- szeres szürés!!! ;) menö mi? ;-[
Kérdés: ha lekenném gyantával, akkor arra rá tudnám szorni a vasoxidot, nem? 2: szilikonragasztoval kenném be, erre szornám rá. Igy OK lehet? Vagy igy lecsipegik?
Kösz, majd megérdeklödöm a Trilaknál.

Szucsr:

Bocs, hogy figyelmetlen vagyok, de mostanaban gyorsan átfutom a szöveget, mert 5 percenként levág a netröl!
A mohazölddel tapasztalatod van? Szép? Sötétes, vagy inkább világosas?/tom a moha sotet/
Amugy por állagu ez a vas/kromoxid? vagy folyadek? Bocs nem ertek hozza, bar a fater festo....csak 2 eve nem lattam... :((

Ha viz alatt van és megvilágitom matt, vagy csillog?
Egyszerre ugy kb. ennyi. Kösz!

Sügér

Ui.: Ja igen: asszem megvan a halam neve/i/:
3 lehetséges paciens van: Lab. Spec Hongi, tridentiger, vagy a Iodotropheus sprengerae/a szaja alapjan majd. 80 szazalek, hogy ez!/

pozi Creative Commons License 2001.07.06 0 0 2701
g-cart:

a 2211-es asszem 12-15 kFt korul van.
en tavaly vettem, de mar nem emlexem pontosan az arara. csak aktivszenet adnak hozza, ugyhogy meg kell majd venned egy adag szuroanyagot is. az ehfi-substrat (biologiai szurokozeg) 2l kiszerelesban 6500 Ft.

Előzmény: G-cart (2699)
szucsr Creative Commons License 2001.07.06 0 0 2700
SÜGÉR

Nem tudjátok, milyen szint kellene tenni a sügerek mögé, mert nem igazán van hozzá érzékem, ez van. Lehet segit, ha leirom a halak nevét:

Szerintem a fekete nem rossz, ld. Gorog Csaba profi hatteret.

ami azt illeti engem kegyetlenul érdekel már réges régóta ez a vasoxid dolog/ hm mint a vulkáni tufa, allat lehet!/. Esetleg lehetne valahogy szinezni vasoxiddal a hungarocellt?
A vasoxidbol tuti nem oldodik ki semmi?

A vasoxid nem fekete. Pontosabban nem csak, hanem van sarga, barna, voros is. Es nem csak a vasoxid hasznalhato, hanem a kromoxid is, az zold. Nem oldodik ki belole semmi, pont ezert szoktuk hasznalni.

mennyibe kerul ez a mugyanta a legkisebb kiszerelésben?

Amire emlekszem: az ot literes volt ~6200 HUF, a 0,75kg volt 1750 HUF, ennel volt egy kisebb kiszereles, de annak sem az arara, sem a mennyisegere nem emlekszem.

Csak azért mert feszt csak annyit irtok, hogy igy draga meg ugy drága.

Eleg write-only vagy :-), mert a vasoxidrol is irtam/tunk (2676) mar meg a gyanta ararol is (2603).

Robi

Előzmény: SÜGÉR (2695)
G-cart Creative Commons License 2001.07.06 0 0 2699
Hali! Az után érdeklődnék, hogy mennyibe kerül budapestországban mondjuk a 2010, a 2012, a 2211 számú EIHEM szűrő. Ha valaki vásárolt mostanában, vagy tud árakat kérem írjon.
Léc! G-cart
Nibiru Creative Commons License 2001.07.06 0 0 2698
Hali!

Te egy 40l-es akiban tartod a sügereidet? Vagy ez csak valami nevelőmedence? Na mindegy.
A sügerek élőhelyén a kövek világos színűek (mészkő) de fonalas algával sűrűn benőttek, ahol a halak laknak.
A világos hátér nem jó, mert a melanochromis fajtákon kívűl minden hal színét tompítja.
Ezért valami sötét színt válassz, úgy mint mohazöld, vagy barna.
A hungarocellt, mivel nem porózus, direkben nem fogod tudni semmivel színezni.
Kell keresned egy olyan lakkot,ami nem vizes bázisú, tehát vízben nem oldódik, és nem tartalmaz szerves oldószert, mert az hazavágja a hungarocellt. Őszintén megmondom, hogy nincs erre ötletem, de talán tudnak segíteni a Trilaknál.

Előzmény: SÜGÉR (2695)
mokuss Creative Commons License 2001.07.05 0 0 2697



Állatbarátok (védők) oldala

Előzmény: brokerman (2696)
brokerman Creative Commons License 2001.07.05 0 0 2696
Köszi a segítséget.
Neki kezdek első művemnek.
Remélem sikerrel.

sziasztok brokerman

Előzmény: szucsr (2694)
SÜGÉR Creative Commons License 2001.07.05 0 0 2695
Csákó halasok!

Elkészitettem egy proba kulso hatteret a 40L-eshez, ahogy Corydoras leirta, hungarocellböl, darabolva, öngyuszko stb.. Nagyon jol sikerult, tényleg elég szép, természetes sziklaformákat lehet kialakitani, DE!
A szinnel gondok vannak. Barnásra terveztem, de most leginkább a szénre hasonlit. Nem tudjátok, milyen szint kellene tenni a sügerek mögé, mert nem igazán van hozzá érzékem, ez van. Lehet segit, ha leirom a halak nevét:

Cyrtocara moori /delfinsügér/
Melanochromis Auratus /türkiz aranysügér/
Pseudotropheus zebra Roth-roth
Ps. zebra "orange"
Pseudotropheus Lombardoi
Labidochromis spec. "Hongi"(?) v. tridenti
+1 faj, neve felderités alatt/vilagosbarna alapon fuggoleges sotetbarna csikok farokig, a hatuszo gyonyoru koromfekete, neten, konyben eddig nem talaltam. Beazonositasa folyamatban, aki esetleg ismeri igy latatlanban, örulnék, ha megadná a pontos nevet. ja igen: vicces, de olyan mintha körszakálla lenne :)/

+2 pleco

ami azt illeti engem kegyetlenul érdekel már réges régóta ez a vasoxid dolog/ hm mint a vulkáni tufa, allat lehet!/. Esetleg lehetne valahogy szinezni vasoxiddal a hungarocellt?
A vasoxidbol tuti nem oldodik ki semmi?

plusz még egy kérdés, hogy fellenditsük a forumot:
mennyibe kerul ez a mugyanta a legkisebb kiszerelésben?
Csak azért mert feszt csak annyit irtok, hogy igy draga meg ugy drága.

Kösz!

Tundery: pikkelyket esznek? Haat hallottam mar pikkelyevo sugerekrol, de a thorocatum, haat nem is tudom...lehet bekattantak.:)

Sügér

szucsr Creative Commons License 2001.07.05 0 0 2694
A háterezéshez, milyen műgyantát használjak
Márka jelzés stb.

En azt az infot kaptam valakitol, aki hasznalta mar, hogy a magyar gyartmanyu, Ablonczy nevevel femjelzett az teljesen jo. Ezt sima mugyanta neven lehet kapni a festekboltokban. Beszeltem Ablonczy urral is, azt mondta, hogy ezt szoktak hasznalni akvariumokba, es a vasoxidot siman bele lehet keverni (maga a gyanta szintelen, oldoszeres).

Robi

Előzmény: brokerman (2692)
Nibiru Creative Commons License 2001.07.05 0 0 2693
Brokerman és mindenki, aki hátterezni akart!
Ahogy megígértem, leírom a háttér készítés fortélyait a'la egoist!

Az egyszerűség kedvéért ollózom a megfelelő részeket, amit egoist írt nekem, ezek idézőjelben vannak.

"Az általam használt habképző anyagot,meg lehet szerezni a Trilakk festék és műgyantagyárban.
Nagy előnye a flakonossal szemben az,hogy itt a két komponenst Te kevered össze és így nem azonnal habot kapsz,hanem kb.5 perc után
indul be a habképzés,ezáltal finomabban lehet a strukturát kialakítani. Sablont nem használok,csak megtervezem a végleges formákat és ennek megfelelően öntöm ki az anyagot.Van,hogy több réteget igényel ahhoz, hogy a megfelelő vastagságot elérjem.Muszály a több réteg,mert az anyag amíg nem habzik,nagyon híg és szétfolyik!Ezután az említett szerszámokkal" (ezeket lásd lejjebb) "kialakítom a végleges formát."
Ezt be kell vonni műgyantával utána, és a legkülső réteg(ek)be bele lehet szórni homokot, apró kavicsokat, palazúzalékot, stb.
"Az általam használt Epoxi-gyanta nem büdös... Enyhén záptojás szaga van de nem tartósan,ha már megköt teljesen szagtalan. A domborzathoz Én nem használom a flakkonos/aerosolos/ purhabot,hanem
magát a habképző anyagot öntöm fel a felületre. Ez egy kétkomponensű anyag,összekeverés után 5 peccel kezd habosodni.Nagyon rövid idő
alatt megszilárdul (30-50 perc)ha a hőmérséklet megfelelő, 20°C.alatt,viszont nagyon lassú. Szoval ahol gyökér,vagy szikla, stb. van a háttérben oda többször öntök, amíg a kívánt vastagságot elérem. Ezután csiszolópapír, lánckés, fűrészlap segítségével kialakítom a formát, leporolom és ezután bevonom Epoxi-gyantával, úgy hogy mindenhol legyen gyanta,még az üregekben is, száraz kvarchomokkal alaposan beszórom és hagyom megszilárdulni.A fölösleges homokot leporszívózom, papír porzsákot használok mert így a homok újból használható. Ha megkötött,
megismétlem a gyantázást és a homokszórást.Ha színezni akarod azt is lehet,Én vasoxiddal szoktam, ez barnásvörös színt ad, olyan mint a
vulkáni tufa. Remélem eligazodsz a leíráson,sok szerencsét a próbához!"

Remélem nem fog haragudni, hogy közkinccsé tettem a leírást. Legyen mindenki hasznára...

Amíg el nem felejtem:
Hétfőn szabira megyek, és csak három hét múlva leszek.

Üdv: Nibiru

brokerman Creative Commons License 2001.07.05 0 0 2692
HI!
Segítségeteket tanácsra van szükségem.
A háterezéshez, milyen műgyantát használjak
Márka jelzés stb.

Köszi előre is csövi.

Tündéry Creative Commons License 2001.07.04 0 0 2691
Szevasztok!

Rég jártam erre,és megintcsak egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

Miért kezdték el a Thorcatum harcsáim,ivarérettségük elérése után pár héttel,az aranyhalaim pikkejeit zabálni és lehet-e ez ellen valamit tenni?
A legfőbb gond,hogy a pikkelyek még az aranyhalakon vannak,mikor megéheznek rá ezek a 20 centis rosszaságok.
Az aranyhalak is megvannak olyan 15 centisek.

Ha van ötlet ennek a problémának a kiküszöbölésére,előre is köszönöm.

Tundery
Aki meg szeretné tartani a harcsáit.

bmw001 Creative Commons License 2001.07.03 0 0 2690
Na, ugye! ;)
Előzmény: G-cart (2687)
G-cart Creative Commons License 2001.07.03 0 0 2689
A ragasztóval óvatosan, nem mindegyik alkalmas akvárium ragasztásához. Láttam már olyan tubust, amelyikre külön fel is tüntették ezt!
A linkgyűjtemény helyes címe:
www.akvaristika.co.yu/links.htm
"l" nélkül!
Előzmény: leha (2688)
leha Creative Commons License 2001.07.03 0 0 2688
tudtommal a ragasztót szilikonkaucsuknak hívják (célszerűbb a színtelent venni, mert szebb) jó ecet szaga van
tyű, ha minden jó, egy éven belül megint lesz akváriumom!
G-cart Creative Commons License 2001.07.03 0 0 2687
Hali!
Akvarista cikkeket gyártó cégek listája, linkgyűjteménye az alábbi címen található:
www.akvaristika.co.yu/links.html
Ha még valakit érdekel, látom a szabim alatt lement a világításos téma, AQUA-GLO (Made in Japan) csövet 2.230,-Ft-ért vettem. 20 W-os, 60 cm-es és ilyen színben még nem láttam a halaimat. A pirosorrú pontylazacaim feje valami eszméletlenül élénkpiros, a ramirezik szineit pedig hát csak tényleg a szivárványhoz lehet hasonlítani.
Léc! G-cart
Előzmény: pozi (2647)
brokerman Creative Commons License 2001.07.03 0 0 2686
http://www.tar.hu/brokerman
Előzmény: SÜGÉR (2685)
SÜGÉR Creative Commons License 2001.07.02 0 0 2685
Corydoras:
OK, asszem a darabolással kapcsolatban meggyöztél.
Ja igen: mennyi a szilionragaszto száradási ideje, mert egy haverral levelezek, és nagy halpusztulás volt nála, allitolag azért, mert még nem szaradt meg teljesen a ragaszto.
+ van kimondott akváriumi üvegragaszto, vagy csak egyszeruen üvegragasztonak hivják?

Koczeka:
Nekem is eredeti, rokon csinálta, aki mellesleg parkettás. Én is ilyen lábakra gondoltam, szerintem igy nem valoszinü, hogy baj adodik.

mindenki: 10-es üvegbol mennyi most az aksi? Csak mert én asszem Derecskén csináltatom, az üveges házhoz hozza, üvegtetovel egyutt literje 100Ft, 10-esböl. Tud e valaki jobb árat?

Kösz

mister Creative Commons License 2001.07.02 0 0 2684
Sziasztok!

Tropheusokat keresek tenyésztőtől. Ha valaki tud, szóljon!

Köszi
Mister

Corydoras Creative Commons License 2001.07.02 0 0 2683
Ja, az akváriumot persze a hátára fordítod végig.
Ukrán cement? annyit tudok róla, hogy világosabb mint az átlagos magyar cementek, de hogy másban különbözik-e, hát a kérdést passzolom.
Corydoras Creative Commons License 2001.07.02 0 0 2682
Helló.
Nem folyhat le, írtam, hogy olyanra kell keverni, hogy ne folyjon. Az állaga sűrű, kenhető legyen /masszaszerű/.
1 liter cement nem elég, bár a kenés vastagságát te szabod meg.
Darabolás: Szerintem úgy az igazi, ha nem egy lapot ragasztasz rá az üvegre és abba csinálsz mélyedéseket öngyuszival, hanem az, ha sok darabból csinálsz "domborművet", bár a túl sok búvóhely a sügeresekben nem feltétlenül jó.
Háttérként a libafos szín nem is olyan rossz, ha nem tarkabarka.
Alapkövetelmény, hogy a háttér sötét legyen, mert ez kell a halak biztonságérzetéhez, és mellékesen a halak színei is így érvényesülnek, úgyhogy szerintem barátkozz meg ezzel a fekete-szürke esetleg barna vonallal. Mindenképp sötét alapszínt keverj ki, és pontosan jegyezd meg a festékarányokat, hogyha kevés a massza, még egyszer ki tudd keverni ugyanazt. Csinálj egy sötét alapszínt, kendd le vele az egészet, és néhány helyre az arányok kis változtatásával szórj festéket, és ecseteld el. így árnyalatnyi különbségek lesznek, és az pont elég. A színeket a halakkal és a növényekkel kell megteremteni.
Remélem OK a válasz, remélem segítettem.

Előzmény: SÜGÉR (2674)
Koczeka Creative Commons License 2001.07.02 0 0 2681
Sügér
Az én aksim 400 literes, parkettázott (nem szalagparketta, hanem "igazi") szobában a sarokban áll egy olyan fém-állványon, aminek nem lába van, hanem körben felfekszik a parkettára. Így az egész cucc szerintem min. 550-600 kg. és semmi gond nincs vele !

üdv

SÜGÉR Creative Commons License 2001.07.01 0 0 2680
Emberkék asszem nagyon áll a forum! Mindenki Hawaii?
1 kérdésem lenne: le lett a szoba parkettázva, és érdekel, hogy megbirja e majd a 300 literes medence súlyát, esetleg tegyek alá valamit?
KBalazs Creative Commons License 2001.07.01 0 0 2679
Sikerült kitakarítanom az akváriumot fórumos tanácsok alapján !
A víz 2/3-ad részét cseréltem le, és hideg csapból töltöttem fel, úgy, hogy buborékozott miközben töltöttem/ így ugyebár kijön a klór/.
Nagyon szép lett, pedig elég piszkos volt már... lehet, hogy nem is fogom többet kádban kimosni !
Köszönöm a tanácsokat !

u.i.. A platánkérget 3x kifőztem, de egy kicsit a harmadiknál is elszinezte a vizet.
De ettől függetlenül, mivel A hideg vízben ilyet nem csinál, beletettem az akváriumba. Ez nem baj ???

üdv.:KBalázs

L.Gyula Creative Commons License 2001.07.01 0 0 2678
Nem, azt ismerem, a másik hobbimból, a pecálásból kifolyatva.:-)
Ezek olyan fonalszerű motyók. Olyan, mintha szőrös lenne a háttér, meg a növény. Piros. :-(
Ez akkó mi a méndörgős nyavala??? Biró Gábor, Aqad, profik, amatőrök???!
Gyula
Előzmény: bmw001 (2677)
bmw001 Creative Commons License 2001.07.01 0 0 2677
Vörös szúnyoglárva, vagy mégsem??
Előzmény: L.Gyula (2676)
L.Gyula Creative Commons License 2001.07.01 0 0 2676
Hello Mki!
Most rajtam a sor, hogy feltegyem a "Mi ez?" kérdésemet.
Kb egy hónapi üzemeltetés után tegnapelőtt volt a nagytakarítás napja az üzemelő 100 l-esemben. A takarításkor, mivel roppant elburjánzott az átok és a süllőhínár, kicsit megritkítottam és kivagdaltam azokat a darabokat, amik valami sötétzöld szálacskákkal voltak összenőve (gondolom, valami fonalas alga volt). Ezután maradtak a hátfalon és egy-két növényen valami piros szálacskák. No! Itt jön a "Vajon mi ez?".
Üdv: Gyula.
KBalazs Creative Commons License 2001.06.30 0 0 2675
Üdvözlök mindenkit, újra BP-n vagyok !
SÜGÉR:,,Ha neked az aranyhal tetszik, akkor csak tartsd! "

Köszönöm SÜGÉR, ez jól esett.

Aquad:,,Aranyhalat akváriumba!!! Jajjjjj! Isten ments! A kerti tóban a helyük!"

Na, ez már kevésbé... A Fátyolosfarkúakat igenis lehet akváriumban tartani. HA kertben tartod, mint már mondottam, télre be kell hozni.
A sima meg a KOI tényleg oda való, azt akváriumban tartani tényleg nem a legszerencsésebb megoldás, sőt.

Más: 1.Vidékről hoztam haza plantánkérget, és az a tervem, hogy beleteszem az akváriumba. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata ???

Üdv.: KBALÁZS

SÜGÉR Creative Commons License 2001.06.29 0 0 2674
Corydoras:

csákó! Gondolom, mindezt hátlapra forditott aksinál lehet elvégezni, ugye? Már csak azért, mert mondtad, hogy nem kell félni hogy nem tapad, vagyis ekkor még akár le is folyhatna a hungarocell felületéröl. Ami engem illet maradok ennél az ötletnél, de szerinted hogyan keverjem a szint? Ugyanis nem akarom, hogy a végén egy gusztustalan szinü hatteret kapjak./pl: libafos.../ Nekem afrikai sügérek vannak, ahhoz milyen szin passzol?/a szürkén, feketén kivül?/
Miért kell feldarabolni? Nem elég gyujtoval kialakitani a feluletét? Vagy igy jobban felnyomja a viz, mintha kis darabokbol állna? Asszem cementet használok, most van itthon egy zsákkal, az pont megteszi. :)
Ja igen: 1l cement elég egy 120*50-es háttérhez?
Nem baj, ha a cement esetleg ukrán? Bocs a sok kérdést!

Szucsr: kösz a felvilagositast.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!