Keresés

Részletes keresés

zoliee81 Creative Commons License 2013.10.14 0 0 15413
Általábam valami trauma hozza ki. Vagy valami mocsok súlyos autoimmun betegség. Nekem anno mononukleózis után jött elő, 2007 (hú, vagy 2008?) ig nem tudtam mi a sömör. Semmilyen nyoma nem volt. Aztàn lett.
Előzmény: B.GY (15412)
B.GY Creative Commons License 2013.10.14 0 0 15412

Azért én nem vagyok ennyire súlyos eset.94-ben lettem asztmás influenza szövödménye miatt.Akkor voltam a Korányiba 2 hétig,aztán 2001 karácsonyán befulladtam akkor vittek megint fel 2 hétre.Azóta normális sprét kaptam,azt is én kerestem,mert a régit megszüntették.(pulmicort)A sömör 2005 óta van,azt nem tudom összefügg-e az asztmával,hiszen 11 évvel utána jött ki.Mi lett a csajjal 20 év után? Tudsz róla valamit?

Előzmény: eukariota (15411)
eukariota Creative Commons License 2013.10.14 0 0 15411

Ne akard éppen te megérteni, amikor rajtad kívül sokan mások sem értik..volt egy betegem, aki PS-es volt, és ezzel a betegségével kezeltem..később derült csak ki, h asthma bronchiale-je is volt, de amikor a PS-ét kezeltem, éppen tünetmentes volt e tekintetben, mert tele nyomták szteroiddal..közben kórházba került a nehéz légzése miatt és az intenzív osztályon feküdt oxigén sátorban (Kenézi Kórház, Debrecen)..amikor a szülei meglátogatták először engemet kerestek fel, és kértek, h látogassam meg én is..lekékült, oxigén-hiányos állapotban láttam, egy élő hallott volt, beszéltem az osztályos orvossal, aki azt mondotta, h jó esetben 2 hét múlva küldhetik haza többszörös szteroidos infúziós kezelés után..A csaj hörgött és kék volt az oxigén hiányos állapot miatt..hipnózis után a hörgést elhagyta, nagyokat lélgzett és a bőre színe helyre állt, és másnap haza engedték..mindennek kb. 20 éve, és még azt sem mondták: köszönöm..az emberek márcsak ilyenek..

Előzmény: B.GY (15408)
eukariota Creative Commons License 2013.10.14 0 0 15410

Keress meg: az életed végéig tünetmentesen élhetsz..a PS egy olyan nyavaja, aminek a hajlama öröklődik, de genetikusan nem meghatározott, a kiváltó tényezők sokasága végtelen..volt olyan beteg, akinek meghallt az egyik szülője, és másnapra PS-es lett..amikor ezt a traumát feldolgozta (évek múlva), a PS-e is elmúlt..a szteroid, az immunszupresszió és a biológiai terápia nem a PS tünetmentesítésének általam elfogadott módjai..

Előzmény: gajda20 (15409)
gajda20 Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15409

Ha 10 évet tünetmentesen élhetnék, az nekem elég lenne. Bármit beadatnék magyamnak, csak hogy tünetmentesen élhessek, még ha rövid ideig is tartana az az élet...

Előzmény: eukariota (15400)
B.GY Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15408

Akkor minek írnak fel spréket és minek ülnek 100-an a tüdőgondozóban.A hörgőgyulladás hogyan jön ki ha meghipnotizálnak?Nem értem én ezt.

Előzmény: eukariota (15404)
babboo Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15407

Köszönöm, na, erről beszélek.

 

Előzmény: mr.mzsa (15406)
mr.mzsa Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15406
babboo Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15405

A Magyar Pszoriázis Alapítvány lapján olvastam egy összefoglalót. Tisztán kiderül, miért hatásos valami valakinél, másoknál pedig egyáltalán nem. Röviden ez áll ott: a pszoriázis génhiba. A hajlam öröklődik (nem a betegség), amit különböző betegségek, körülmények hoznak ki. Aki sömörös, a szervezete mindenféle betegségre sömörrel reagál. Mandulagyulladás, pikkelysömör. Asztma, pikkelysömör. Gomba, ekcéma helyett pikkelysömör. Lisztérzékenység, pikkelysömör. Epe, máj betegségei, pikkelysömör. Stb., stb. Hozott egy érzékletes példát. Gyomorfekélyesek gyógyszere a sömörös fekélyeseknél látványos javulást hozott a sömörnél is. Azt hitték, megtalálták a sömör gyógyszerét. Aztán kiderült, hogy csak annál segített, akinek a fekély hozta ki. Ezért van, hogy ami egyiknek jó, a másiknak nem. Most már csak az a dolgunk, hogy megtaláljuk, kinek mi hozta ki. Én 32 éve keresem.:-(((

eukariota Creative Commons License 2013.10.13 0 0 15404

Az aszthma hipnózissal szinta percek alatt gyógyítható..a tapolcai kórházban alkalmaztam ezt a módszert egy betegnél a főorvosnő tudtával..a beteg le se tudott menni a földszintre kajázni, utánna pedig futkározott..persze a PS is gyógyítható ezzel a módszerrel..

Előzmény: B.GY (15401)
B.GY Creative Commons License 2013.10.12 0 0 15403

Vettem régebben propoliszt egy méhész bácsitól.Finom volt.

Előzmény: robidusin (15402)
robidusin Creative Commons License 2013.10.12 0 0 15402
Előzmény: B.GY (15401)
B.GY Creative Commons License 2013.10.12 0 0 15401

Nekem nem az a bajom,hogy nem gyógykezelhető,hanem az hogy örökölhető.Attól még megkaphatja mert én éppen tünetmentes vagyok egy pár napig.Anyósomnak apósomnak is magas a vérnyomása,kezelve is voltak mindog.A lányuknak is magas.Az asztmát meg hogyan kezeljem? Sprézem magam 20 éve mást nem nagyon tudok tenni.Amúgy 42 éves vagyok.

Előzmény: eukariota (15400)
eukariota Creative Commons License 2013.10.12 0 0 15400

Nem tudom, v h hány éves vagy, de a PS és a magas vérnyomás   gyógykezelhető..sajnálatos, h a nejed hipertóniáját nem kezelik ..a helyedben én vállalkoznék gyermek vállalásra..

 

Előzmény: B.GY (15398)
zoliee81 Creative Commons License 2013.10.12 0 0 15399
Reméljük 20 év múlva is ez lesz a véleményed.
Előzmény: gajda20 (15390)
B.GY Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15398

 Na én meg nem merek gyereket csinálni.Az kéne még neki,hogy megkapja a sömört meg az asztmát.Asszonynak meg 6000 a vérnyomása.Szép kilátások elé nézne szegény:)

Ficzek Úr Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15397

Zolcsika: a kristálygombáról amit írtam -máshonnan szerzett információl alapján - 3 hónap után van javulás úgy,hogy nem csak inni kell,hanem kenni is. Nemsokára kezdem,de a 3 hónap még odébb van. De - ahogy lentebb ígértem - be fogok számolni arról hogy van-e értelme,ha nincs akkor is. Üdv: Ficzek

Előzmény: zolcsika82 (15394)
zolcsika82 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15396

Sziasztok!

 

Kicsit hosszú lett a szöveg és nem nagyon akarta elküldeni, ezért próbáltam darabolni.....:-)

zolcsika82 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15395

Kedves Fórumozók!

 

 

Már régóta olvasgatom a hozzászólásokat a fórumon. Örököltem a betegséget Anyukámtól. Már kisgyerek korom óta szenvedek benne. 1-3 éves koromban jött ki először, még a nyelvemen is volt sömi! Aztán egyszercsak eltűnt és úgy kb. 9-10 évesen jött elő újból teljes testen sok-sok nagy pötty formájában. Akkoriban talán Lorinden-A val kenegettem, meg házi készítésű körömvirág kenőccsel. Aztán úgy 13-14 éves koromban a középiskola megkezdése előtt júniusban minden előzetes jel nélkül imsét eltűnt. Először rózsaszínné vált, majd csak a fehér foltok maradtak, amit a nyári napozás teljesen eltűntetett. Aztán jött egy hosszú tünetmentes időszak egészen 28 éves koromig. (akkoriban, csak a könyökön és a fejemen volt, de nagyon kicsi mértékben, teljesen tünetmentesíthetően diprosaliccal, és daivonexxel.)

zolcsika82 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15394

Kedves Fórumozók!

 

 

Már régóta olvasgatom a hozzászólásokat a fórumon. Örököltem a betegséget Anyukámtól. Már kisgyerek korom óta szenvedek benne. 1-3 éves koromban jött ki először, még a nyelvemen is volt sömi! Aztán egyszercsak eltűnt és úgy kb. 9-10 évesen jött elő újból teljes testen sok-sok nagy pötty formájában. Akkoriban talán Lorinden-A val kenegettem, meg házi készítésű körömvirág kenőccsel. Aztán úgy 13-14 éves koromban a középiskola megkezdése előtt júniusban minden előzetes jel nélkül imsét eltűnt. Először rózsaszínné vált, majd csak a fehér foltok maradtak, amit a nyári napozás teljesen eltűntetett. Aztán jött egy hosszú tünetmentes időszak egészen 28 éves koromig. (akkoriban, csak a könyökön és a fejemen volt, de nagyon kicsi mértékben, teljesen tünetmentesíthetően diprosaliccal, és daivonexxel.)

Ekkor februárban kaptam egy tüszős mandulagyulladást, amire írtka fel antibiotikumot. El is múlt egy hét alatt. Majd februárban elkaptam mégegy tüszős mandulagyulladást, erre is antibiotikum volt a gyógyír. (PENICILLIN szájon át vagy injekció formájában, azt már nem tudom) Megint meggyógyultam belőle 1-1,5 hét alatt. Aztán márcus közepén kimenetem látogató külföldre 1 hétre. Ott már az első nap rettenetes csalánkiütés szerű bőrelváltozások jelentek meg rajtam, amelyek rettentően viszkedtek. Nem kezeltük semmivel, csak testápolóval.

Mire hazaértem már sömi lett belőlük. Teljes testen mint régen. Irány a Bőrgyógyászat, fül-orr-gégészet:loltás negatív, minden egyéb más is az volt, de a mandula gócszerepe nem zárható ki. (persze ez miatt nem vettük ki a manduláim) Irány a fényterápia 50 kezelés és már rendbe is voltam augusztusra. Aztán jött az ősz meg a tél és a sömik szépen visszajöttek. Februárban megint bőrgyógyászat ekkor már Neotigason 50mg és Tomesa. Augusztusra megint tünetmentes lettem. De ismét jött a napfénymentes időszak, és megint minden előjött. Majd eltelt ismét egy év hasonlóan, amikor is tavasszal már magától javult egy picit a helyzet. (nem volt tökéletes, de elviselhető) Aztán aprilis környékén kullancsipés ért, Lyme-kór. A felírt gyógyszer erre: Amoxicillin. 1,2-2hét szedés után az egyik reggel 6-8 óráig az egész testem elöntötte a csalánkiütés. Na egyből bőrgyógyászat ott kaptam antihisztamint, meg kenőcsöt. Háziorvosnál lecserétem az Amoxicillint, doxycyclinre. Lyme-kór elmúlt az év végére. a Sömik meg jöttek elő szép sorjában. Ekkor ismét elkezdtem a Fényterápiát januárban és elég jól kordában is lehet tartani vele. (de az embernek van munkahelye, no meg nagyon kevés ilyen (Tomesa) hely van az országban)

Idén nyáron itt-ott volt rajtam egy-két folt, de semmi extra a téli időszakhoz képest. Majd jött a hűvös szeptember és a foltok kezdtek visszajönni 1-2 hét alatt egyre több. Na ezt már meguntam és elmentem egy fül-orr-gégészhez. Leoltás, vérvétel(a torkom egyébként mindíg piros, a mandulák meg hegesek, de azt modták, hogy ez a tüszős mandulagyulladás eredménye, ezért még nem kell kivenni) 1 hét múlva eredmény: leoltás negatív, vérkép rendben kivéve az AST-t ez egy kicsivel magasabb volt mint annak lennie kéne) Antibiotikum: Fromilid. 1 hétig szedtem és már a 2-3. naptól kezdve elkezdtek halványodni, vékonyodni a sömik. Egy-két apró kis pötyi még jött ki, de semmi jelentős. Aztán elfogyott a gyógyszer. Majd stagnálni kezdett az állapotom. Na gondoltam akkor gyorsan vissza a dokihoz és még egy adagot ebből. Most a 3. napnál tartok és ismét húzodik vissza. Remélem most már teljesen eltűnik egy jó hosszú időre.

Az elmúlt 4 év alatt elég sokmindent kipróbáltam, kivizsgáltattam.

Voltam Budán a Gyurcsovics Klára doktornőnél 2x. (sajnos többször nem tudtam menni) Ő sokminden olyan dolgot is vizsgált amit más egyáltalán nem. Kaptam epesavat is (az ő repetje alapján is egy adagot, meg Gallmet-M) sajna nem hatott, talán még tovább kellet volna szedni.

Amik hatottak: friss medvehagyma 2 héten keresztül ettem minden nap. Elég jelentős javulás volt látható, no meg fokhagymaszag :-)

Salaktalanító tea: nem finom, viszont picit jól hat az emésztésre. Rendezi a napi szükségletet.

Mira víz: Ez is hatásos az emésztésre, az anyagcsere gyorsítására, a kipucolásra. Javult a bőröm is, de nem eléggé.

FIT-AKTI-KÁL: hát ennek a szaga borzalmas, 2 hétig ittam és akkor kezdem el szedni a Fromilidet, úgyhogy abba hagytam. Van még belőle, szerintem majd megiszom a jövőhéten.

Most eljárok picit szoliba is. Gondoltam indítok egy nagy offenzívát.

Közben dokumentálom is a bőröm, fényképek formájában.

Akinek esetleg valami kérdése van, az nyugodtan jelentkezzen.

Remélem sok embernek segít,valamelyik kis információ, amit eddig nem vett észre, nem próbált.

 

Ja ittam kristálygombát is kb 3 hétig. Semmi hatása nem volt rám, vagy nem vettem észre, igaz nyáron volt. Viszont nagyon finom kis üdítő ital. 

zolcsika82 Creative Commons License 2013.10.11 0 0 15393

Sziasztok!

Ficzek Úr Creative Commons License 2013.10.09 0 0 15392

Nem tudom. Abból indulok ki,amit olvastam. Persze itt a gomba a fontosabb,az lehet a nyerő. Ha igaz.

Előzmény: B.GY (15391)
B.GY Creative Commons License 2013.10.09 0 0 15391

Nem úgy van,hogy a citrusfélék nem jók a sömörre?

Előzmény: Ficzek Úr (15388)
gajda20 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 15390

Engem nem érdekelnek a mellékhatások.:)

Előzmény: zoliee81 (15386)
gajda20 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 15389

Engem nem érdekel a mellékhatások.:)

Előzmény: zoliee81 (15386)
Ficzek Úr Creative Commons License 2013.10.09 0 0 15388

Sziasztok! Egy új dolgot ajánlottak nekem,amit úgy hívnak hogy kristálygomba. Kaptam belőle egy adagot holnap keverem ki az italt belőle. A javasolt összetétel: 16 evőkanál gomba,6 kanál kristálycukor,másfél citrom egy 5 literes üvegbe fakanállal összekeverve. A katyvaszt 4-5 napig állni kell hagyni,és utána napi fél,1 litert fogyasztani. Ez mellett a szert vattával felvinni a sömis területre,és hagyni megszáradni. Kicsit utánaolvastam,ez a gomba a kombucha alapja,ami rosszat nem jelenthet. Egyes fórumokon a kezelés megkezdése után kb 3 hónappal teljes gyógyulásról ír egy kuncsaft,de jelentős javulásról is beszámolnak sömör és ekcéma esetén. Veszíteni ezzel aligha lehet bár mit is,én bevállalom. Bár a kenőcs amiről régebben írtam hozott sok redva esetében javulást,de ez többel kecsegtet ha igaz amiről írnak a fórumozók. Be fogok számolni a tapasztalataimról,de idő kell hogy valami eredmény mutatkozzon.Persze ha lesz. Üdv: Ficzek

mr.mzsa Creative Commons License 2013.10.09 0 0 15387

"Nem tudom te hogy vagy vele, én nem szeretnék a vénámba egy olyan gyógyszert, aminél a Doki rögtön az elején beközli, hogy ugye nem akar mostanában gyereket???"

 

A Trexan szedésének is ez a feltétel.

 

Én megbeszéltem ezt a feleségemmel a szedés megkezdése előtt, a jelenlegi helyzetemben 44 évesen nem tervezünk több gyereket, és "ha meg kell b@szodni, akkor meg kell b@szodni" (Torrente)

 

Mindenki eldőnti mit vállal be a gyógyulása érdekében. Vannak lehetőségek: steroid, vega életmód, sóterápia, Sulfur, Mária Trben gyógyteák és még sorolhatnám.

 

 

 

 

Előzmény: zoliee81 (15386)
zoliee81 Creative Commons License 2013.10.09 0 0 15386

Szia!

 

Itt írja a lényeget:

 

"Előre bocsájtom- aki meggyőződéses ellenzője a szteroidoknak az ne is olvassa tovább!"

 

Nem tudom te hogy vagy vele, én nem szeretnék a vénámba egy olyan gyógyszert, aminél a Doki rögtön az elején beközli, hogy ugye nem akar mostanában gyereket???

Előzmény: gajda20 (15385)
gajda20 Creative Commons License 2013.10.08 0 0 15385

Sziasztok!

Én használtam egyszer hamalájai sószappant, és nem használt, csak szárított és néha fájt tőle a fejem, mert volt amikor túl sokat használtam. Valahol olvastam, hogy agyvérzést is okozhat a túl sok só. Próbáltam "sima" bolti tengeri sót a fürdővízbe beleönteni, de az sem használt.

 

Más.:

Tud valaki erről valamit? Hogy tényleg a diprophos injekció volt-e amitől majdnem 10 évig tünetmentes lett?

"

I-gy 2007-12-30 22:23:42 6627 Üdv mindenkinek.
Olvasgatva a fórumot arra a meggyőződésre jutottam, hogy mindenki sokat foglalkozik a betegségével,(ez természetes) de felületes infók alapján próbáljátok eldönteni hogyan lehetne tünetmentessé válni hosszabb időre.
Előre bocsájtom- aki meggyőződéses ellenzője a szteroidoknak az ne is olvassa tovább!
A történetem röviden: 95-ben jelentkezett egy kézsérülést követően, majd rohamosan terjedt test szerte.
Orvostól-orvosig járva, minden létező, akkoriban beszerezhető gyógyszert kenőcsöt, iszapot kiprobáltattak velem. Az eredmény a semmitől a kicsit javuló, majd ismét romló állapotig változott.
A sorban aktuálisan utolsó börgyógyász ánézett a kezemre és azt kérdezte, van e gyerekem és akarok e még öt éven belül? Hát mondhatom eddig nem ez volt a szokásos kérdés... Persze hamarosan tisztába rakta az agyamat a helyzettel.
Szerinte ez egy tulzott immunreakció a bőrsejtek egy nemlétező sebet próbálnak begyógyitani, tehát ezt megállítani, (nem megszüntetni csak évekre tünetmentesíteni) igen radikális szerrel lehet.
Az általa beadott injekciok (havi egy-öt hanapon keresztül) idén februárig, tehát közel tíz évig teljesen tünetmentessé tettek.
Mellékhatás:- ÉN NEM TAPASZTALTAM!
Sajnos a doki közben meghalt, és hiába kérdeztem a börgyógyászokat, vajon milyen injekciót kaphattam előzőleg senki nem tudott (v. nem akart?) válaszolni.
Maradt a Neotigason 25mg kapszula, Daivobet és Diprosalic kenőcs.
Eredmény a multhéten szettrepedt a tenyerem.....

Tegnap össze futottam az ügyeleten egy ismerős dokival, a felirandó gyógyszerek miatt szóba került a pikkelysömör, és a régi történet.....kapásbol nyomatta az injekció nevét és a várható következményeket. Nos ismét beadattam. DIPROPHOS injekció!!
Ennyit a probálgatásokrol , infókrol és a valóságrol.
A következő tiz tünetmentes év reményében kíváno minden sorstársamnak
Békés Boldog Új Esztendőt."

ötfelezős Creative Commons License 2013.10.08 0 0 15384

Megdöbbenéssel olvaslak... A tények tehát nem számítanak?

Előzmény: babboo (15382)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!