Keresés

Részletes keresés

törpös Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2763
Tegyél be csapvizet.Folyasd egy kicsit ki ,hogy hideg víz follyon a csapból és óvatosan öntsd bele az aksiba. 1/3- nál többet ne cserélj ki, mert az már veszéjes a tátogókra!!!!
Előzmény: szucsr (2760)
bmw001 Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2762
A benzinkutaknál kb. 300Ft-ért lehet kapni jeget (jégkockát:) 5 kg -os kiszerelésben.
Előzmény: Lilian (2759)
mister Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2761
SÜGÉR!!

Látom Te is szereted mások akváriumát nézni. Nekem is nagy élményt jelent ez, ki hogyan rendezi be, hogy tartja a halait. Amíg nem készült el a mostani 360 literes, addig egy 180-as aksiban voltak a halaim. Csináltam nemrég egy pár képet róluk, amit ha akarsz, itt megnézhetsz:Klikk ide! Jó nézelődést!

szucsr Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2760
Lilian

Jegkocka, jegakku.
Csapviz atfolyatasa az aksin (egy uvegspiralban), ez utobbi mar volt itt a forumon.

Robi

Előzmény: Lilian (2759)
Lilian Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2759
Van ötletetek, hogy mit lehetne csinálni ebben a dögmelegben a 30-32 fokos vízzel? Hogy legalább a halak ne legyenek dögök:( Kicsiben űzzük az ipart, 16 literes az aksi, úgyhogy nem a termosztátra gondolok...
mister Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2758
Sziasztok!

SÜGÉR!!

Persze, hogy nincs harag, de nemtudom mennyire fog meggyőzni arról a dolog, hogy tudom mit vettem, hogy ez nem ki csomagolásokban volt, nem volt ráírva, hogy gyöngykavics, és nem boltban vettem. Ezzel szemben 25 kg-os csomagolásban volt, az volt ráírva, hogy kvarchomok, és a sóskúti kvarchomok bányában vettem :-)) Na meggyőző? De jólesik hogy figyelsz, hátha egyszer egy olyan dologra figyelmeztetsz, ami tényleg úgy van. Köszi.

Előzmény: SÜGÉR (2725)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2757
Javítva: Tud valaki esetleg olyan lehetőségről, hogy tenyésztőtől/termesztőtől lehet beszerezni halat ill. növényt?
Előzmény: Törölt nick (2756)
Törölt nick Creative Commons License 2001.07.16 0 0 2756
Helló népek!

Az a helyzet, hogy szeretnék 1 akváriumot, de néhány kérdésem lenne.
Már kb. 8 éve, hogy utoljára akváriummal foglalkoztam, akkoriban volt egy 90 literes meg két 10es az ivadéknak (elevenszülők). Aztán valami betegség tizedelte meg őket, annyira, hogy végül nem is maradt hal... Na, azóta nem nyúltam akváriumhoz. Meg akkoriban még igencsak kölök voltam, se pénz, se bátorság, szóval nem mertem elmenni a bótba hogy segítsenek már rajtam és a halakon.
De most újból szívesen szórakoznék efféle dolgokkal, csakhogy nem tudom, mi, hol és menyibe kerül. Se jó üvegest, se szaküzletet nem ismerek, nem beszélve az árakról - menyibe kerülnek manapság a halak, növények? (egyszerű, nem egzotikus fajták) Ha valaki tud esetleg olyan lehetőségről, hogy tenyésztőtől/termesztőtől lehet beszerezni halat ill. növényt?

A válaszokért előre is kösz!

törpös Creative Commons License 2001.07.15 0 0 2755
Köszönöm az infót
Előzmény: aquad (2747)
aquad Creative Commons License 2001.07.15 0 0 2754
Sügér

Nekem magamgyűjtötte palakövek vannak az aksimban. Tatatbányáról valók a (már nem működő) bánya meddőhányójából szedtem őket.
Vulkáni tufa vásárolhatóságáról nem tudok. De miért nem jó a mészkő?

Előzmény: SÜGÉR (2750)
szucsr Creative Commons License 2001.07.14 0 0 2753
SÜGÉR

Szerintem pedig eléggé egyértelmü voltam. NEm régen irtam le, hogy keresem a halak nevét.
hihi...most te voltál write-only! a 22-es csapdája! :))

Nem voltam writeonly, de az en beirason halfajt illetone sokkal kozelebb volt a valaszodhoz, mint a tied.

MICSODA? meked fadarabok vannak az aksiban? De ugye nem fenyotozeg, vasfa vagy ilyenek? Hogy mentesitetted a savaktol?

Vasfa. Egyresz kiaztattam (kifoztem), amennyire tudtam, masreszt pedig nem teljesen erlelt perlitbeton hatter/Tetra ph/KH Plus rulez.

Ja meg valami: te mit mondasz a lombardos ötletemre? /2740/

Az en halamra vonatkozoloag? Biztos nem lombard, azt ismerem.

Kepet majd igyekszem gyartani.

Robi

Előzmény: SÜGÉR (2745)
bmw001 Creative Commons License 2001.07.14 0 0 2752
be akarja szúrni a nemlétező képet, na szóval:ű

img src=http://....jpg

< és > jel közé kell szúrni a fenti szöveget és a http nem maradhat le!

Előzmény: bmw001 (2751)
bmw001 Creative Commons License 2001.07.14 0 0 2751
na még egyszer:



Előzmény: bmw001 (2749)
SÜGÉR Creative Commons License 2001.07.14 0 0 2750
aquad:

Bocsi, elég érthetetlen volt...
Neked amugy milyen kövek vannak az aksidban?
Vulkáni tufát hol lehet beszerezni, mennyiért?
Kösz!

bmw001 Creative Commons License 2001.07.14 0 0 2749
akkor én válaszolok:


fontos! a képet előbb fel kell rakni egy szerverre, az otthoni géped erre nem jó!

Előzmény: SÜGÉR (2746)
aquad Creative Commons License 2001.07.14 0 0 2748
Sügér

Mi ez a Redzebra MBuna?
Én úgy tudom, hogy a mbuna egy összefoglaló kifejezés, mely a helyi halászok nyelvén azt jeleti, hogy egymáshoz hasonlók. Szerintem éppen ezért a mbuna kifejezéssel nem lehet fat jelölni. Vagy nem értem mit is írsz!

Előzmény: SÜGÉR (2736)
aquad Creative Commons License 2001.07.14 0 0 2747
Helló Mindenki!

Kinyaraltam magam, működök megint!

Törpös

A cf és az aff rövidítések nagyjából azt jelentik, hogy: talán, mintha. Ez a hal talán...
Származtatása a latin confer, conferatur rövidítése, melynek jelentése vesd össze.

Előzmény: törpös (2743)
SÜGÉR Creative Commons License 2001.07.13 0 0 2746
SzucsRobi!!
Meg valami: hogyan tudsz képet feltenni ide?
Bocsi de Gyetvai tanár ur ezt nem tanitotta. :-((
SÜGÉR Creative Commons License 2001.07.13 0 0 2745
SzucsR:

Bocs, de azért én is vagyok annyira atomkattant a sügéreket illetoen, hogy tudom, hogy a zebra Ps.T.
;)
Nem baj, ha meg nem tul attraktiv, jo lenne latni!
Ne legyé má ennyire gátlásos Robi! :))
Szerintem pedig eléggé egyértelmü voltam. NEm régen irtam le, hogy keresem a halak nevét.
hihi...most te voltál write-only! a 22-es csapdája! :))
Amugy azt a nagyobb szemcséjü homokot mezögazdasági boltokban vagy ilyesmiben lehet kapni, ugye Robi?
.......MICSODA? meked fadarabok vannak az aksiban? De ugye nem fenyotozeg, vasfa vagy ilyenek? Hogy mentesitetted a savaktol?
Ja meg valami: te mit mondasz a lombardos ötletemre? /2740/

Törpös:

Aquanet.hell.hu => itt irnak a röviditesekrol asszem.
Ha megsem, bocsi!

Sügér

AQUAD!!!!!!!!!!!!!!! HOL LELEDZEL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

törpös Creative Commons License 2001.07.13 0 0 2744
Nem :- A patkolókovács!
Előzmény: U-DeeT (2738)
törpös Creative Commons License 2001.07.13 0 0 2743
Tudja valaki, hogy mit jelent egy halfaj nemzetségneve után a cf. - illetve az aff. -rövidítés?
Pl: A. aff. meinkeni. - Nincs közben sp.-, vagy spp. rövidítés és csak egy fajnév van.
törpös Creative Commons License 2001.07.13 0 0 2742
Bocsi, de én a Nyugat- afrikai össz sügér populációra gondoltam ahol nemcsak a Malawi tó található!! Valóban kicsit sok a 2000 -faj,- eltúloztam.
Előzmény: SÜGÉR (2736)
szucsr Creative Commons License 2001.07.13 0 0 2741
SÜGÉR

Bocsi, de nagyon félreértettél valamit. A Labidochromis Permutt az én halam, aminek a neve után kutatam a neten. Csak közölni akartam , hogy a halacska már névvel rendelkezik.

Hat nem volt tul egyertelmu...

szinte biztos, hogy Pseudotropheus! A szája viszont a zebrákéra emlékeztet

Miert, a zebrak talan nem Pseudotropheus-ok? Egyebkent en is valamilyen zebrara tippelek, de ez nem eleg pontos.

Szerintem a neten kéne utánanézned, a Pseudotropheusoknál.

Ne tudd meg, mennyit banyasztam mar...

A homokra azért mondtam, hogy gagyi, mert azt hittem, hogy itt mindenki kvarchomokot tart és csak én vonzódok annyira azután a kis „semmirevaló” folyamihomok után.

A nagyobb szemcseju homok jobb, mert nem kavarodik fel olyan konnyen ill. gyorsabban leulepszik.

Az ott homokkö az aksidba?

Valami meszko. A boltban vettem, lehetett valogatni. Azert valasztottam, mert sok luk van rajta, jol tudnak bujkalni benne a halak. Az egyik kis indigo most benne lakik.

Feltehetnél egy fullos képet az aksidról.

Elobb keszitenem kell egyet. Ahhoz pedig le kell mosni az uveget, meg algakaparozni. Meg megfontolom :-)
Egyebkent eleg osszevissza anyagok vannak benne: a fent emlitett meszko, fadarabok, nagyobb bazalt kovek, palalapok, az utolagos hatter egyik darabja. Eleg kevesse autentikus.

Robi

Előzmény: SÜGÉR (2736)
U-DeeT Creative Commons License 2001.07.12 0 0 2740
Bocs..a legédesebb egy szó:)
bmw001 Creative Commons License 2001.07.12 0 0 2739
Hát....
Előzmény: U-DeeT (2738)
U-DeeT Creative Commons License 2001.07.12 0 0 2738
Sziasztok!
Szerintetek is a Botiák a világ leg édesebb halai?
:)
SÜGÉR Creative Commons License 2001.07.12 0 0 2737

negyzet= :-)

csako!

SÜGÉR Creative Commons License 2001.07.12 0 0 2736
Tiszteletem!

Törpös:

Hello! Elöször is: az afrikai sügerek közül számos olyan van, amelynél a nöstény is viseli az ikrafoltot!
Robi példája jó, nekem is Redzebra MBunám van és ott van a folt a nöstényeken is.

Ja igen: A Malawi-tó Afrika északi részének keleti felén helyezkedik el. A sügérek kb. 600 képviselöje él itt!!
A 2000 talán nem is kicsit magas...

SzucsR:

Bocsi, de nagyon félreértettél valamit. A Labidochromis Permutt az én halam, aminek a neve után kutatam a neten. Csak közölni akartam , hogy a halacska már névvel rendelkezik.

A te haladdal kapcsolatban:
Én nem vagyok nagy majszter, de ez szinte biztos, hogy sügér! 
Na de komolyan: afrikai faj, szerintem tuti, hogy valamilyen Pseudotropheus, már a szeme, a teste, a hátuszoja alapján. Nekem a Lombardon/és csakis azon!/ szokott lenni ilyen jellegzetes fekete csik a hátuszon!
Ezzel most nem azt akarom mondani, hogy kennyi sügér/lombardoi/, de mondom szinte biztos, hogy Pseudotropheus! A szája viszont a zebrákéra emlékeztet, ugyanolyan nagy, öblös, legalábbis a képen igy látszik.
Lehet a zebra egy másik szinváltozata a kis dög? Viszont a farokuszoja kiköpött Lombard! De szinre ez ugye lehetetlen. Szerintem a neten kéne utánanézned, a Pseudotropheusoknál.

A homokra azért mondtam, hogy gagyi, mert azt hittem, hogy itt mindenki kvarchomokot tart és csak én vonzódok annyira azután a kis „semmirevaló” folyamihomok után.
Nem tudod véletlen milyen homok van a Malawi tóban?
Te folyamira gondoltál, vagy normál homokra?
Az ott homokkö az aksidba? Feltehetnél egy fullos képet az aksidról.
A folyami homok nagyon megnehezitené a szürést?

MINDEN SÜGÉRES: van egy Lombard párom, de sajna a nöstény nem tetszik annyira, mint a him, és ugy gondoltam, veszek még 1 nöstényt és egy himet. Igy össz. 2 n. És 2 h. Lesz.
A kérdés: nem fogja az egyik him idövel agyonütni a másikat?

Felesdani: ha nagyon nem érzik jol magukat, akkor tedd vissza öket, inkabb az ikra pusztuljon, minsem a halak.
Én spec. Nem ertek a harcsak szaporodasahoz , kerd ki a boltos velemenyet. Én az ikrákat tennem at a kis akiba, eros porlasztas mellett, akvariumbol mert vizbe.

Sügér

felesdani Creative Commons License 2001.07.12 0 0 2735
Segitsetek Halasok!

Féléve van akváriumunk (70 l), 2 gurámi, 2 sziámi, 2 xifo, 8-10 neon, 2 guppi és két páncélos harcsa.
Amikor a sziámi ikrázott, nem tudtuk az ikrákat megvédeni a többi haltól Ezért felkészülve a következő ikrázásra, vettünk egy 10 l.-es pót-akváriumot (+szűrő, levegőztető). Most a harcsa kezdett lerakni elég sok ikrát, gyorsan áttelepítettük a többi halat a kis üvegbe, ahol elég zsofoltan nem nagyon érezhetik magukat jól.
Mi történik az ikrákkal, meddig várjunk, amig visszarakhatjuk a többit?
Ki tud jó tanácsot adni? Vagy van valami más módszer?

manda Creative Commons License 2001.07.12 0 0 2734
Corydoras!

Az üveg 8-as, de ha azt mondjátok, hogy ekkora akváriumhoz az kevés akkor Dunának megyek. Egyébként, Békásmegyer a hely ahol egy jó akvarisztikát, vagy üvegest kellene találni...

Előzmény: Corydoras (2729)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!