Keresés

Részletes keresés

G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22486
Hol lenne az a karó, ha nem egy kocsmában :) Jó olvasni, hogy illetékes falubeli gondot fordít ilyen célokra!
Előzmény: Törölt nick (22479)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22485
Vaddisznóval csak tányérban, pörkölt formában, nokedlivel. Egyébént ez tényleg veszélyes, ha a kutyáid megzavarják, komoly baj lehet belőle. Azt írod a kéken. Melyik tájegység? Börzsöny?
Előzmény: Törölt nick (22483)
asciimo Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22484
Hát ne engedd szabadon rohangálni a kutyákat, és nem lesz gond...

Amugy sem lehet...
Előzmény: Törölt nick (22483)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22483
Vaddisznóval volt már dolgotok?

Én idén már kétszer másztam fára, másodszor ma. Igaz, mindig a kutyáim hozzák rám. Ma elég durva volt. Berontottak a bozótosba, majd kisvártatva vissza. Úgy 20-25 méterre voltak előttem. Egy böszme nagy kan rontott ki utánuk. Azt volt a szerencse, hogy nem egyből felém futott a kutya, a kan kergette. Behúztam én is a bozótosba, próbáltam felmászni valamire. Kb.: 1,2-1,3 m magasságban kar vastagságú cserjére sikerült felmásznom. Nemsokára megjelent a bozótos másik oldalán tőlem 10-15 méterre a kan, mögötte 3-4 süldő, majd eltűntek. A kutyák ekkor már a bokor alatt voltak. A kan kisvártatva visszajött. Erre úgy bepánikoltam, hogy lezúgtam a bokorról, valami eszméletlen zajjal. Ekkor a kan olyan 15-20 méterre lehetett tőlem, pont szembe velem. Valami villámgyorsan visszamásztam erre a cserjére, a kan jött felém néhány lépést, majd eltűnt. Piszkosul beszartam. Jókora agyarai voltak, ezt megfigyeltem, amikor a süldőkkel ment.

Ez egyik kutyát már öklelték fel, félnek is tőlük.

Annyiban nem off, hogy kb 200-300 méterre történt a kék jelzéstől. Ezen a részen, ahol szoktam a kutyákat sétáltatni, rengeteg vad van, mert az erdő lehúzódik egész a patakig. Rengeteg gímszarvast, vaddisznót, őzet láttam már, de van vadmacska is.

Lehet legközelebb kerülöm, mert a múltkor is itt jött rám a vaddisznó.
Tavaszi Széll Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22482

A Csehbánya - KDP közötti P+ jelzés állapotáról (rosszabb esetben meglétéről) tud valaki bármilyen információt?

Előre is köszönöm!

asciimo Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22481
"Na azért nem volt olyan vészes a dolog, éppen ezért külön fórumot ne is indítsunk a ttt.tr.hu alatt ennek a kéknek."

:DDDDD

Előzmény: Törölt nick (22479)
olahtamas- Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22480

Éljen a lelkes kezdeményezés !

Az jó, hogy elkezdett működni a komunikáció az illetékes szervek között.

A jelen állapotot berajzoltam, ha majd változik, kijavítom.

Előzmény: Törölt nick (22479)
asciimo Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22477
tutira lement karácsonyozni Mindszentre, onnan aztán könnyű duhajkodni :)
Előzmény: G(Dzsí) (22472)
olahtamas- Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22476

Elég reménytelen a környék, de már elkezdték felfesteni az új nyomvonalat Csaroda felől.

Mi a http://www.turistautak.hu/tracks.php?id=7620 szerint mentünk ellenkező irányból.

 

Amire számítani lehet, az térdig érő sás, amiben nem lehet látni a tehenek által kitaposott, bokatörő kis lyukakat, amiknek természetesen víz van az alján.

 

A Szipa csatorna Csarodánál nem volt átjárható, de a Tarpa felőli oldalon akár gyalogolni is lehetett volna a kiszáradt árokban.

 

1 biztos, ne egy könnyed sétára készülj :)

Én egy türelmes ember vagyok, de ezen a szakaszon igen sokat káromkodtam...

Előzmény: kvte (22469)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.12.28 0 0 22475

A Vulkántúra bejárása (dec. 4.) során én is tapasztaltam, hogy a Kövirózsás-gerincen a kódok rendben vannak, a Magyar-hegyen szintén, s a Magosfán is megtaláltam mindkettőt.

 

Pusztatoronynál még szeptemberben azt tapasztaltam viszont, hogy bár a kódos tábla a fatörzsön megvan, de maga a fa tört ketté, s letámasztották a várromhoz, az ablak (vagy mi, talán az) elé.

Előzmény: asciimo (22468)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.28 0 0 22473
A Filmmúzeumon Másfélmillió lépés a Mátrában éppen!
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.28 0 0 22472
Nem vezetsz le sok kilométert úgy érzem :) Várjuk a beszámolót! :)
Előzmény: Törölt nick (22466)
gambolputty Creative Commons License 2007.12.28 0 0 22471

hajrá!

hol kezdesz?

Előzmény: jkozma (22470)
jkozma Creative Commons License 2007.12.28 0 0 22470
Szia Múzsla!

Köszi a választ. Végül is (ha minden jól megy), akkor postán érkezik holnapra a füzetem, ha nem, akkor marad a fényképezés. Így egy nap csúszással vágunk neki, de így is jó lesz.
Köszi!
kvte Creative Commons License 2007.12.28 0 0 22469

Tamás,

 

Nyáron Tarpa és Csaroda közt a Móricz Emléktúrát a csatornaparton próbáltátok meg több-kevesebb sikerrel követni vagy délebbre az erdőfoltnál mentetek? A beszámolód megtaláltam, mennyire voltak gondozottak arrafelé a nyiladékok? Reménytelen a környék?

 

(Ha sikerül, sétálunk egyet arrafelé)

Előzmény: olahtamas (22467)
asciimo Creative Commons License 2007.12.28 0 0 22468
Börzsönyi várak

A szombati munkanap miatt a téli napforduló-túrám 23-ára lett csúsztatva, és mivel Kemencén karácsonyoztunk, adta magát, hogy idén a Börzsönyben túrázzak egyet. Előzetes terv szerint a Rustok-hegy, Magyar-hegy, Salgóvár és Jancsihegy lettek volna a felkeresendő pontok, mind a 4 ugye része a Börzsönyi Várak mozgalomnak. Amikor megérkeztem szombat este kemencére, akkor derült ki, hogy a térképemet nem hoztam el, igy aztán módosítottam a tervet, és gondoltam emlékezetből navigálok majd a terepen. Emlékezet alatt azt értem, hogy a túra előtti héten sokat néztem otthon a térképet, errefelé csak egyszer jártam, a Börzsönyi kéken Visztulával.
Szüleim autóval átfuvaroztak Nagybörzsönybe, ahonnan a S jelzésen a kisvasút mellett kezdtem el sétálni felfelé. Elértem egy K+ jelzést, és gondolkodóba estem, majd elővettem a Váras füzetet. Abban az áll, hogy a Rustok-hegy kódja 120 méterre van a turistauttol. Sajnos a karakterkészlet megtréfálta a füzet készítőit, mert egy nem létező jelet írtak négyzet helyett. (görög ró karaktert) Nem tudtam igaziból, hogy ez a "ró" most négyzet vagy kereszt akar lenni... Próba szerencse alapon indultam el a K+ -en felfelé, majd hamarosan eszembe jutott, hogy ez alighanem Bányapusztához visz. Befagyott patak mellett sétáltam felfelé, és gondoltam amig ilyen nyugodt a terep, eszek egy szendvicset. Kicsomagolva mindent a táskából rájöttem, hogy mind a 4 szendvicset otthon hagytam Kemencén... Szerencsére innivalóm volt. Sebaj, indulok tovább.
Elérve a Knégyzetet rájöttem, hogy a Váras füzetben a "ró" az négyzet akart lenni, de nem akartam visszamenni Nagybörzsönybe, lévén nem volt nálam semmi ennivaló. Át a Pogány-hegyen Bányapusztára, majd fel a Kéken az Aklok rétjére. Itt a kéket nagyon szépen felújított állapotban találtam, Bányapuszta után teljesen ki volt pucolva az bozotos rész!
Aklok rétjén köd fogadott, gondoltam, hogy meg kellene próbálni a felhők fölé menni, ahogy Múzsla csinálta Ágasvárnál, de aztán inkább a biztos utat választottam, nem akartam kaja nélkül nekivágni a Csóványosnak. Maradtam tehát a nyugati gerincen, ahol a P+ egy jópofa vadászházhoz vezetett, majd itt a Pirosra térve mentem fel Salgóvárhoz. Itt már vékony hóréteg fogadott, az ágakon pedig ujjnyi vastag zúzmara volt, gyönyörű volt az erdő.

A kód Salgóváron és a Jancsi-hegyen is rendben van, mind a festés, mind a tábla.

Innen a gerincen hullámozva haladtam, sajnos Hollo-kőről semmit sem lehetett látni. Beírtam a csúcskönyvbe, láttam sok vulkántúrás bejegyzést. Tovább lefelé szuper volt, egy vadász bácsival is találkoztam, jól elbeszélgettünk. Ahol a P négyzet jobbra, a Piros meg balra tér, én ott nyilegyenesen mentem tovább, és érzés alapján becéloztam a Kemencei üdülötelepet. Legnagyobb meglepetésemre ez sikerült, csak egy mély árkon kellett utközben átküzdjem magam.

Mivel hamar értem haza, fürdés után még elmentünk a szüleimmel kipróbálni a környékbeli határátkelőket, és ennek kapcsán levadászni a MAHIR kódot, ez is rendben van.
olahtamas Creative Commons License 2007.12.28 0 0 22467
Kíváncsian várom a beszámolót !
( meg ha lehet, akkor a csiganyálat )
Előzmény: Törölt nick (22466)
Múzsla Creative Commons License 2007.12.28 0 0 22465

Szia!

 

Az egyik lehetőség a fénykép, amelyen szerepelsz és kiderül belőle, hogy hol is készült. Pl.: Bodajk - kálvária

 

A másik, hogy írsz egy hivatalos levelet az MTSZ-nek, hogy az adott időpontban, az adott helyen nem tudtál bélyegezni. A válaszlevelet majd később  - az igazoláshoz - csatolnod kell a füzethez.

 

Én anno olyat is csináltam, hogy a bejárt szakasz egyik hiányzó bélyegzőjét egy másik túrával kombinálva pecsételtembe utólag.

 

Tehát van megoldás bőven, nem kell megijedni. :-))))

 

Jó utat!

Előzmény: jkozma (22464)
jkozma Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22464
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem Kéktúra igazolásával kapcsolatban.
Ha nincs nálam az igazolófüzetem, milyen lehetőségeim vannak egy adott túraszakasz igazolására?
Pl.: pecsét helyett mennyire elfogadott a fénykép, vagy a bélyegző lenyomatának beragasztása egy másik papírlapról? Vagy egyéb lehetőség?
Előre is köszi!
Tinca Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22463
Ez csúnya lehetett. Pár nappal később jobban jártál volna. Ma már biztonságosan lehetett a jégen átmenni az első (Csárda-völgy előtt) és az utolsót (nem a vinyeire gondolok) kivéve (itt az úttól lejjebb 10 méterrel volt jó jég). Legalábbis az én 70 kilómmal (zsákkal együtt).
A vinyei útról lefordulva a piros jól nekivisz egy kerítésnek, balról kerülhető, az első szakasz kerítés után a zöldön (ami Pápa-látó-kőről) vissza lehet menni a pirosra. Én itt rosszul csináltam, a második részt is balról kerültem.
Amúgy Pápa-látó-kőről ma Fenyőfőt is alig lehetett sejteni. Felérve a P+ -től a P-on már szűz hó ill. zúzmara volt, és ez a favágó helyek kivételével kitartott Kőris-hegyig. A hóréteg egyre vastagodott, bár nem volt túl jelentős, nekem a csúcsig teljesen kivette a lábamból az erőt (sok volt az ünnepi punnyadás).
A hegyen -nekem- iszonyú hideg és felhős volt, a csúcsszendvicset nem is tudtam megenni.
Előzmény: Törölt nick (22442)
asciimo Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22462
Visztula feltett egy kérdést, és utánanéztem.
Eddig az év legrövidebb napján tett kirándulásaim:

2002.12.22. OKT Nagyvázsony - Városlőd-Kislőd
2003.12.22 OKT Keszthely - Badacsonytördemic
2005.12.22. OKT Mátraverebély - Nagymező th. Bableves csárda
2006.12.23. OKT Városlőd - Bakonybél
2007.12.23. B.Várak Nagybörzsöny-Kemence

Persze nem mindig hajszálpontosan a legrövidebb nap az, amikor voltam.
Legyen inkább "téli napforduló"-túra.
2004 kimaradt, akkor 2 napra jöttem haza karácsonyra.

Mindjárt mesélek a huszonharmadikai turáról.
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22461
Ez se rossz kombó :) Léböjtkúrád volt, úgy látom!
Előzmény: Törölt nick (22459)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22460

Elméletileg annak kék o-nek kellene lenni hivatalosan asszem...

 

Otthon voltam szülőknél így karácsony magasságában, s tegnap visszafelé jőve a nagyvárosba, meglepve tapasztaltam kék+ jelzést Kistelek város központjában ami a vasútállomás felé tartott. Utánna nézve tegnap tudom, hogy Ópusztaszerre, történelmi emlékhelyünkhöz tart.

Előzmény: Törölt nick (22458)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22457

A lényeg, hogy akkor végülis kibillentél az egyensúlyból. Még jó, hogy tényleg nem a zúgóba ugrottál fejest.

 

Arra gondoltam, volt-e palacsinta, meg hozzá egy kis búzasör? :)

 

Térdfájásra meg pálinka, az gyógyít!

Előzmény: Törölt nick (22452)
asciimo Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22456
Az hogy kapsz egy tüdőgyulladást, vagy alhasi tájékon egy rondább gyulladást. Szerintem egy túra nem éri meg a kockázatot. 2 éve a téli mátrán én is jól beleléptem egy patakba, térdig, kicsavartam a zoknimat és mentem tovább. De volt hol melegedjek egy keveset, aztán lett volna hol kiszállni. Vinye-Kőris-Odvaskő úton még melegedésre sincs esélyed..

A zoknid átmelegszik, inkább a nadrágod a probléma, mert azt átfujja a szél, és nem mindenhol tartja melegen a lábad mozgása. (pl. combod hátsó fele... )
Előzmény: Törölt nick (22453)
olahtamas- Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22455

Ha csak a lábad vizes, azzal nincs gond, én is szakadtam már bele térdig a befagyott belvízbe.

Utána kicsavartam a zoknimat, oszt mentem tovább.

Ha bent marad a víz az sem nagy gond, mert felmelegszik menet közben.

Nem kell megállni, hanem menni kell, és melegszenek a futóművek.

 

Előzmény: Törölt nick (22453)
gambolputty Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22451

link

 

itt ki tudod számolni bárhol a Földön a napkelte napnyugta idejét. itthonra 19E00 47N30 timezone+1 jó eredményt ad. volt korábban egy katonai link ahol a félhomály időszaka is külön fel volt tüntetve de ezt most nem találtam.

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (22449)
asciimo Creative Commons License 2007.12.27 0 0 22450
Hajjaj, Zoli, ez aztán durván hangzik!

Nagyon jól döntöttél! Ilyen vizesen akár 10 km is nagyon veszélyes!!
Előzmény: Törölt nick (22442)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2007.12.26 0 0 22449
Úgy nem szimmetrikus, hogy a napforduló körül nem kel annyival korábban a Nap egyik napról a másikra, mint amivel később nyugszik. Az összefüggés nem ennyire egyszerű, de sajnos most nem tudom begyártani a képletet, egyszer írtam erre egy programot még boldogult C64-es koromban, ami kiszámolta az év bármely napjára.
Előzmény: nagypapi (22433)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2007.12.26 0 0 22448
Nagyon jól tetted, hogy mentést kértél, súlyos veszélynek tehetted volna ki magad az út folytatásával!
Előzmény: Törölt nick (22442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!