Keresés

Részletes keresés

jzp2107 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 22507
> Sajnos a díjazást már csak jövőre tudom elküldeni

Több okból sem gond. Egyrészt 2 hónapig ültem a fullos igazolólapon mire elzarándokoltam a postára :-) Másrészt 20-a óta nem is voltam itthon

BUÉK minden fórumosnak!
Előzmény: Múzsla (22417)
Morcsi Creative Commons License 2008.01.02 0 0 22506
Az emlékműveken nincs pecsét, a legközelebbi településen lehet pecsételni. Mi a nyugati pontot például Felsőszölnökön igazoltuk Őrvidék Turistájás bélyegzővel. (illetve fent a Hármashatáron egy szlovén stemplit is nyomtunk :))
Előzmény: neduddgi(én) (22504)
elf11 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 22505
Megtörtént.
Előzmény: asciimo (22500)
neduddgi(én) Creative Commons License 2008.01.02 0 0 22504

Boldog kétezernyócat mindenkinek!

Rég jártam erre.

Örömmel olvasom, hogy még nem halt ki a bötyárvirtus! Pedig a hideg löttyben kószálásra a Terminátor 2-ben is ráfaragott a csúnyabácsi, mer' ráfagyott a nadrágja. :o)))

De nem ezért hallatom a hangomat, csak egy gyakorlati kérdésem van: a Mo. nevezetes pontjaihoz van-é középstempli az emlékműnél, vagy a faluban kell pöcsételni? Vagy mi a követendő eljárás? Nekem is le kellene már kanyarnom egyszer arra, utoljára akkor láttam, amikor még gyantaszagú volt. (Detényleg...)

Ugyanez a kérdésem a Nagy Gödör aljával kapcsolatban is (mármint az igazolás módja). 

Ja, ez két kérdés volt... Bocs.

Előzmény: Törölt nick (22458)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2008.01.02 0 0 22503
Van ott több is: http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9111341
Előzmény: asciimo (22502)
asciimo Creative Commons License 2008.01.02 0 0 22502
OFF
városi és elővárosi közlekedés cimen fut
ON
Előzmény: Güsziológus (22501)
Güsziológus Creative Commons License 2008.01.02 0 0 22501

OFF

Van olyan fórum, ahol a BKV-t lehet szapulni?

ON

asciimo Creative Commons License 2008.01.02 0 0 22500
Nem raknád fel a leírást a turabazisba, Optika leirása mellé?
Előzmény: elf11 (22499)
elf11 Creative Commons License 2008.01.02 0 0 22499

Cserhát 500-as csúcsai:

Nagy-Kő-Tető és Hármashatár-hegy között.

 

Utolsó hiányzó csúcsom, a korábban nem talált Kerek-Bükk volt az elsődleges célpont, de ha már itt jártam betrackkeltem a TUHU térképéről hiányzó K3 jelzésű turista- és egyéb jelöletlen, a csúcsokhoz vezető utakat.

Garábról a K4-en mentünk fel a nyeregig, majd tovább a kéken Nagybárkány irányába. Nagy-Kő-Tető kódja a toronynál az úton van, ez könnyen észrevehető. Itt ért egy kellemes meglepetés. A fán a festett kód felett egy új laminált papír is fel van szegezve. (ez augusztusban még nem volt ott) Rajta a túramozgalom neve, a csúcs neve és magassága, a kód és a szervező Cserhát Baráti Társaság neve van feltüntetve. A dolog szépséghibája, hogy a régi és új kód teljesen más! Viszont ezt a bejárt 7csúcsból csak 3-ra mondható el. A többinél az új kód megegyezik a régivel.

A már korábban felkeresett pontokat szépen sorba újra felkerestük, az utakat szépen rögzítettük(és feltöltöttem feldolgozásra), majd a végéra hagytuk a nehezét a Kerek-Bükköt. Maga a csúcs könnyen meglett, előző ott jártamkor a hegyre vezető szekérutak elágazásait jól megjegyeztem, de a kód most sem adta magát könnyen. Bíztam benne, hogyha újratelepítették a környék kódjait, akkor ennek is meg kell lennie!

Tuhu térkepe alapján az utolsó szintvonal által körbezárt területre koncentráltunk először. Ez egy nagyon kellemes erdős, jól átlátható, viszonylag sík terület, melynek széleinél a domb erősen lejt ezért a csúcs könnyen körvonalazható. Itt megvizsgáltuk az összes fát, közben ellenőriztük a gps magasságot (stimmelt) de sehol sem találtuk, pedig számomra ez a terület lett volna az ideális és ésszerű hely a csúcskód számára.

Második nekifutásra próbáltuk értelmezni a Túrabázisról letöltött keresési instrukciókat. A bozótos terület megvolt a "csúcs" déli pereménél, a régi kék pedig a domb nyugati szélén végigfutva fellelhető. Ezt az utat követve indultunk a bozótosban egyre beljebb. Egy kis fantáziával könnyen megsaccolható, hogy merre ment a régi nyomvonal, a jelzésekkel is több helyen találkoztunk, de az út (ösvény) járhatatlan. A területet teljesen benőtt bozótos -ráadásul a tüskésebb változatból- elég nehezen járható. Csak kínszenvedés és hosszas szitkozódások árán lehet előre jutni, de feladni nem lehetett, mert már csak ez hiányzott. A térképpel ellentétben végig szintben haladtam, ez adott némi reményt. A jószerencse mellénk állt és megpillantottuk a kódot egy idős fa törzsén. Gyors fényképezés és a pont gps-es bemérése után más járható utat nem látva az előző nyomvonalon mentünk vissza, pedig a kék ill. egy az abból kiágazó szekérút kecsegtetően közel van Garáb irányába.

Nem igazán értem, hogy a jelzésfelújítás alkalmával miért ismét ide tették a kódot! Megközelítése, főleg a vegetáción kívül, könnyen a ruházat és felszerelés amortizációjával járhat együtt, valamint ez a pont egy "fennsík" része és semmi más magassági pont vagy adat nem utal arra, hogy az a legmagasabb pontja.

 

Most már az összes 500-as cserháti csúcs és az ajánlott megközelítési utak elérhetők a GC-ről és a TUHU-ről, ezért a következő gps-es túratársnak könnyebb dolga lesz, teljes énjével a szép kirándulásra koncentrálhat és nem a görcsös pontkereséssel savanyítja a napját. A többieknek pedig kitartást és kellemes kódkeresést kívánok.

Utolsó feladatom az igazolólap visszaküldése és a megérdemelt díjazás átvétele lesz...

Güsziológus Creative Commons License 2008.01.02 0 0 22498

OKT

(Dabronc) - (Ötvös) - HÍD - Sümeg vá.

 

Alcím: A Marcal völgyében.

 

A Szilveszter előtti napon, ha tehetem, megyek.

Egy "kellemetlen" szakaszt sikerült abszolválni.

 

Kezdjük azzal, hogy szídjuk a MÁV-ot!

Nem volt szerencsém, nem állt meg a vonat, bár ezt már Ukkon tudtam.

Dabroncig mentem, igaz, mikor leszálltam, már nem lett volna gond Ötvösön megállni, rajtam kívül ui. más utas nem volt:o(

Hiába, be kell látni, hogy a MÁV nem az utasért, hanem önmagáért van.

Biztos állás a kalauznak és a mozdonyvezetőnek, ingyen utazási lehetőség a vasutasoknak.

 

Vigye kánya, legalább annyival előbbre vagyok, hogy Dabroncot "kipipálhatom".

Kb. 700 méter a megállótól a központ, a községházával szemben kocsma, békés helybéliek kártyáznak, kellemesen meleg van, a kávé iható.

 

Pecsét a füzetbe, majd irány Ötvös.

Mire a "városnéző" busz (ld. menetrend) odaért, már ott voltam.

Elballagtam a hangzatos nevű DAB-PIG telep előtt (itt is Európa épül!), majd következett egy dombocska, félút tájt.

 

Még egy pici és már tábla: Ötvös.

Itt mindenkinek dombon van a háza...

 

Kocsma zárva, egy lélekkel sem találkoztam.

Út jobbról (a busz még sehol, pedig kellett volna), majd egy rövid emelkedő, templom balról, elhagyatott nyitott buszváró, jobbról téglakerítés és vége.

Ennyi volt Ötvös.

 

Pici falu és ami fontos, Dabronc településrésze.

Se vasúti megálló, se önállóság.

De mi megőrizzük emlékezetünkben!

 

Jó 500 méter az országúton, jobbról kék jelek előttünk HÍD.

Végre OKT! K- jelek!

 

11:00 volt az idő.

A táv kb. 13 kilométer.

 

Egykedvűen csúszkáltam a jeges úton, majd a megyéket elválasztó tábla után balra, be az erdőbe.

Nem hosszú szakasz, de legalább földút, vékony hó, sok-sok jég.

Sajnos, a fák nem fehérek, de sebaj. Haladni kell!

 

Újra országút, elől Gógánfa, balra Dabronc.

Ja, mielőtt elfelejteném, Gógánfa előtt a Marcal.

Kell némi képzelőerő, de ez a folyó völgye. Semmi kétség, mélyebben van, mint a környezete.

 

Irány a hosszú egyenes, balra szántó, jobbra árok. Vannak jelek is.

Újra aszfalt, híd, majd irány balra.

Keresztül egy másik oldalág hídján, jég, hupni, majd előttünk házak.

Mini falu.

 

Harangláb, tiszta pad, asztal, rövid pihenő.

Csodálatosan tiszta lenyomat.

Idő: 12:45.

 

Felcsillant a remény, elérhető a 14:06-os vonat!

Jég, kutya, jég, pici hó.

Újra országút.

Nagyon hosszú!

 

Buszra szálltam volna, de elment a megálló előtt 500 méterrel.

 

Sebaj, a hosszú egyenesen úgysincs esély, húzzunk bele!

Domb, jobbra ipari park, majd végre vasúti átjáró.

Kapkodtam a lábam, de vonat sehol. Pedig már jönnie kellett volna!

Beestem a váróba, a vasutas hölgy telefonált.

Vonat sehol.

 

Rövid kopogás után megszánt, elmondta, hogy a vonat elhagyta Ukkot.

Kérdem, mi a helyzet Tapolcán?

Telefonálgatás, majd közli a jó hírt, megvárja a pesti gyors a késő vonatot.

Hurrá!

Rövid csevegés a szegény nyugdíjasok sorsáról, pecsét a papírra, cetli (Kelenföldig olcsóbb), majd int, hogy menjek már, mert mindjárt itt a vonat.

Jajj, a füzetem!

Gyors rángatás, füzet elő, pecsét ki az ablakon, nyomás, majd iszkiri.

Szurkolt a néni is, a palacsintásbácsi ui. már indította volna a vonatot!

 

Elértem, szépen haladtunk, beértünk, megafon, átszállás, indulás.

Vége.

 

Kényelmes döcögés Budapestig, a gyorsvonat Székesfehérvárig minden állomáson és megállóhelyne megáll!

Hurrá!

 

Kb. 8 óra utazás, 4 óra túra, de van három pecsét a füzetben!

 

Így volt, nem mese volt.

 

Ui.:

A szünetet kihasználva statisztikát készítettem.

Még van 500 kilométer.

Budapest 100 kilométeres körzetében már nincs túra!

 

HEV Creative Commons License 2007.12.30 0 0 22497

2007-ben 4 alkalommal voltam vaddisznó közelben...

 

1. OKT utvonalon a Pilisben az út közepén egy nagy konda heverészett előttünk, intenzív zajkeltés után engedtek minket tovább.

 

2. A Kási vár  közelében vártúráztunk a libasorban haladó csapat tagjai között keresztbe átballagott egy db állat.

 

3. Karácsony másnapján a tányéromban mutatkozott pörkölt formájában 

 

4. Ma reggel szalámiba töltve találkoztam vele szintén a tányéron.

 

 

Előzmény: Törölt nick (22483)
kvte Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22495

Elkészültem az eddig hiányzó Alföldi Kéktúra szakaszleírásokkal:

 

Szarvas - Történelmi emlékút - Nyúlzug - Halászlak
http://www.kvte.hu/kalauz/ak05.xml

 

Halászlak - Túrtői holtág - Árvízkapu - Peresi műút
http://www.kvte.hu/kalauz/ak06.xml

 

Peresi műút - Hortobágy-Berettyó - Mezőtúr, vasúti híd
http://www.kvte.hu/kalauz/ak07.xml

 

 

(Szarvas, Történelmi emlékút)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Mezőtúr)

olahtamas- Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22494

Egy vadász mondta, hogy a fiatal vaddisznónak még nincs "rossz" élménye az emberrel, ezért nem tart tőle annyira.

Amúgy a vaddisznó elég intelligens és nem támad ok nélkül.

 

Előzmény: Törölt nick (22491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22493
Az én kalandom is a Hosszú-hegyen volt, csak az aljában . Van ott egy rész, amit Budzsák-nak hívnak, ott történt. Rengeteg ott a vad, túl sok is. Nagyon elszaporodtak.

Ha nem etetnék őket, nem tudna eltartani ennyi vadat ez a terület.

Egyébként szerintem a felnőtt állat nem nagyon távolodik el a malacoktól. Csak kicsit arrébb tessékeli a betolakodókat. Tehát, ha az ember futásnak veszi a dolgot, szerintem nem követi. Amúgy is rosszul látnak. Csak mindig szegény Zrínyi jut eszembe.

Bár ez a mostani kicsit beleélte magát. Nem lenne semmi gond, ha a kutyák nem futnának vissza hozzám. Amúgy ők is félnek nagyon a vaddisznótól, nem is értem miért mentek oda.

Volt úgy, hogy egyszer a malacok, meg a vaddisznó közötti útba álltam. A malacok nem mertek tőlem a kocához menni. Az szaladt vissza értük és vezette el őket. Rám nézett a nagy böszme szemeivel, de nem jött felém.

Előzmény: Törölt nick (22491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22492
nagyob - nagyobb
Előzmény: Törölt nick (22491)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22491

Nekem is volt már vaddisznós kalandom pár.

 

Legutóbb nyáron este 6 órakor a munkahelyemről - Csillagehegy -  indultam haza - Piliscsaba - este 7 óra magasságában. Útvonal kb: Csillaghegy - Nagy Kevély - Hosszú hegy - Pilis nyereg - Klotildliget.

 

A Hosszú hegyen caplatva egész közel hozzám két szempár világít a fejlámpába. Majd ahogy alaposabban körbenéztem nagyob terítéssel a kiscsíkosok tömegének közepén találtam magam. Körülöttem vagy 5-6 darab jószág, közvetlenül 2 méterre mellettem. Amikor rájuk világítottam és próbáltam helyzetemet felmérni, meglepett, hogy meg se mozdulnak mellettem, mintha a csorda része lennék. Egyet kettőt röfögtek, de túrták tovább a földet.

 

Megcsodáltam őket igen rövid idő alatt, és továbbsiettem. Akkor és utólag sem értettem, hogyhogy így megtűrtek eme rövid időre is, és hogyhogy a szülők is megkíméltek agyaraik fizikai érzéklésétől....

 

Attila

 

 

Előzmény: emgergo (22488)
László67 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22490

Évbúcsúztató bakonyi kirándulás - most már a linkkel együtt:   :-)

http://fotoalbum.hungarotel.hu/szabalaca/2337#2

 

Inota - Tés - Csesznek - Zirc - Vinye - Cuha-szurdok

 

  Vinye v.mh.

 

  Inota

 

  Szélmalom a ködben...

 

 

MINDEN FÓRUMLAKÓNAK BOLDOG ÚJ ÉVET ÉS JÖVŐRE IS SOK SZÉP TÚRÁT KÍVÁNOK!

László67 Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22489

Évbúcsúztató bakonyi kirándulás (12.28.)

 

emgergo Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22488
Telekszomszédot már kergette a vadröfi, szintén kutya miatt.

A telkünk környékén elég sokszor beléjük lehet akadni, gyakran lejönnek inni a Török-patakhoz. Egyszer átkocogott előttem egy óvoda, sok csíkkal :-)
Előzmény: G(Dzsí) (22485)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22487
Nem tán mindszenti vagy?
Előzmény: Törölt nick (22478)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22486
Hol lenne az a karó, ha nem egy kocsmában :) Jó olvasni, hogy illetékes falubeli gondot fordít ilyen célokra!
Előzmény: Törölt nick (22479)
G(Dzsí) Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22485
Vaddisznóval csak tányérban, pörkölt formában, nokedlivel. Egyébént ez tényleg veszélyes, ha a kutyáid megzavarják, komoly baj lehet belőle. Azt írod a kéken. Melyik tájegység? Börzsöny?
Előzmény: Törölt nick (22483)
asciimo Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22484
Hát ne engedd szabadon rohangálni a kutyákat, és nem lesz gond...

Amugy sem lehet...
Előzmény: Törölt nick (22483)
Törölt nick Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22483
Vaddisznóval volt már dolgotok?

Én idén már kétszer másztam fára, másodszor ma. Igaz, mindig a kutyáim hozzák rám. Ma elég durva volt. Berontottak a bozótosba, majd kisvártatva vissza. Úgy 20-25 méterre voltak előttem. Egy böszme nagy kan rontott ki utánuk. Azt volt a szerencse, hogy nem egyből felém futott a kutya, a kan kergette. Behúztam én is a bozótosba, próbáltam felmászni valamire. Kb.: 1,2-1,3 m magasságban kar vastagságú cserjére sikerült felmásznom. Nemsokára megjelent a bozótos másik oldalán tőlem 10-15 méterre a kan, mögötte 3-4 süldő, majd eltűntek. A kutyák ekkor már a bokor alatt voltak. A kan kisvártatva visszajött. Erre úgy bepánikoltam, hogy lezúgtam a bokorról, valami eszméletlen zajjal. Ekkor a kan olyan 15-20 méterre lehetett tőlem, pont szembe velem. Valami villámgyorsan visszamásztam erre a cserjére, a kan jött felém néhány lépést, majd eltűnt. Piszkosul beszartam. Jókora agyarai voltak, ezt megfigyeltem, amikor a süldőkkel ment.

Ez egyik kutyát már öklelték fel, félnek is tőlük.

Annyiban nem off, hogy kb 200-300 méterre történt a kék jelzéstől. Ezen a részen, ahol szoktam a kutyákat sétáltatni, rengeteg vad van, mert az erdő lehúzódik egész a patakig. Rengeteg gímszarvast, vaddisznót, őzet láttam már, de van vadmacska is.

Lehet legközelebb kerülöm, mert a múltkor is itt jött rám a vaddisznó.
Tavaszi Széll Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22482

A Csehbánya - KDP közötti P+ jelzés állapotáról (rosszabb esetben meglétéről) tud valaki bármilyen információt?

Előre is köszönöm!

asciimo Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22481
"Na azért nem volt olyan vészes a dolog, éppen ezért külön fórumot ne is indítsunk a ttt.tr.hu alatt ennek a kéknek."

:DDDDD

Előzmény: Törölt nick (22479)
olahtamas- Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22480

Éljen a lelkes kezdeményezés !

Az jó, hogy elkezdett működni a komunikáció az illetékes szervek között.

A jelen állapotot berajzoltam, ha majd változik, kijavítom.

Előzmény: Törölt nick (22479)
asciimo Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22477
tutira lement karácsonyozni Mindszentre, onnan aztán könnyű duhajkodni :)
Előzmény: G(Dzsí) (22472)
olahtamas- Creative Commons License 2007.12.29 0 0 22476

Elég reménytelen a környék, de már elkezdték felfesteni az új nyomvonalat Csaroda felől.

Mi a http://www.turistautak.hu/tracks.php?id=7620 szerint mentünk ellenkező irányból.

 

Amire számítani lehet, az térdig érő sás, amiben nem lehet látni a tehenek által kitaposott, bokatörő kis lyukakat, amiknek természetesen víz van az alján.

 

A Szipa csatorna Csarodánál nem volt átjárható, de a Tarpa felőli oldalon akár gyalogolni is lehetett volna a kiszáradt árokban.

 

1 biztos, ne egy könnyed sétára készülj :)

Én egy türelmes ember vagyok, de ezen a szakaszon igen sokat káromkodtam...

Előzmény: kvte (22469)
Vagdalthús Creative Commons License 2007.12.28 0 0 22475

A Vulkántúra bejárása (dec. 4.) során én is tapasztaltam, hogy a Kövirózsás-gerincen a kódok rendben vannak, a Magyar-hegyen szintén, s a Magosfán is megtaláltam mindkettőt.

 

Pusztatoronynál még szeptemberben azt tapasztaltam viszont, hogy bár a kódos tábla a fatörzsön megvan, de maga a fa tört ketté, s letámasztották a várromhoz, az ablak (vagy mi, talán az) elé.

Előzmény: asciimo (22468)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!