Keresés

Részletes keresés

medvegyu Creative Commons License 2009.02.15 0 0 400
Én meg köszönöm, hogy eljöttetek, örülök, ha jó volt. Nekem nagy élmény volt veletek futni!
Azt hiszem nyertem egy kis motivációt a futáshoz :-).

Folytatjuk :-)!
Előzmény: walkingman (387)
olipapa Creative Commons License 2009.02.15 0 0 399
gratulálok a teljesítőknek! Kemény a Barcika, én is ott serdültem föl. Képzeljétek volt idő, minkor a Csondró völgyben még montizni lehetett leis, fel is. Azóta kissé átalakult.
Előzmény: norb29 (398)
norb29 Creative Commons License 2009.02.15 0 0 398
Őszintén szólva én is tartottam ettől a túrától. Nemcsak azért mert a társaság nevei fémjelezték az egyáltalán nem laza tempót, hanem azért is mert igazán magamban sem bíztam és hogy milyen hatásai lesznek a március eleji marathonra. Utóbbit most se tudom...Kevés kili ide, kevés kili oda Lúdtalpon nem igazán látszott az edzettlenség, JB meg küzdelemből vizsgázott jelesre. Futás közben vettünk 3 dupla spinningórát. Voltak benne 4-8 jumpok, hegyi menetek kettes kézfogással és néha ki is álltunk. :-) Sár is volt nem kicsi a végefele, látványra legdurvább a fél méter mély traktornyom volt a sárban. Volt sok patakugrálás, letarolt fák átmászása és gyönyörű Szentélek körüli 20-25 centis hó. A kiszolgálás és a személyzet kedvessége hibátlan volt. Szintúgy a szalagozás. A kiírtnál a táv volt kicsit több (mérésem szerint 67,5 km) Furcsa, hogy nem egy népszerű túra.
Lúdtalp Creative Commons License 2009.02.15 0 0 397
Barcika 65

Tartottam ettől a túrától, hiszen az előző 2 teljesítés finoman szólva is küzdős volt. Ezt tetézte, hogy JB** és szasza voltak a társaim, ráadásául a téli futásaim mennyisége a megszokott kevesebb, mint felére zsugorodott: novembertől: 140, 150, 130-as hónapok állnak az edzésnaplómban. Ugyan emellett kb. heti 2 alkalom spinning is többnyire összejött, de hát az mégsem futás ugye.

Bölcs tempóban döcörésztünk Upponyig, eddig magunk mögött hagyva két közepesen hosszú dombot, köztük a Damassa-szakadék látványos útvonalát is. Az Upponyi-szoros most is lenyűgözően tornyosult felénk. Megkocogtuk a Mályinka előtti és utáni kaptatót is, majd következett a Csondró-patak völgye. Az igen bőséges vízhozam miatt rettentően lelassultunk, és a mederből kiérve sem igen lehetett rákapcsolni a mélyülő hó, majd az elterelő szalagozás süppedős nyomvonala miatt. Ui. egy őszi vihar olyan tarolást végzett a fák között, mintha lavina söpört volna végig a vidéken. JB** Mályinka után belefogott egy hattyúdalba, és azt nyomta jó 30 kilin át. Bevallom engem lenyűgözött a teljesítménye, és mondhatom engem nem vert át, szemmel fogom tartani!
Mindennek ellenére haladgattunk, hiszen szasza szépen, lazán, meggyőzően könnyedén húzta, húzogatta a sort. Az Ebecki-tető előtti hullámvasutazás (11 pukli) a sár miatt nem a túra legfincsibb része lett. JB** pattanásig feszítette a húrt, sőt el is pattintotta. Majd beszámol róla, előzetesben annyit, hogy én még nem hallottam-láttam ekkora csatát. Magam részéről úgy elfáradtam, ahogy egy téli 65-ösön illik, de annál nem jobban, úgyhogy Barcika most szépített az összképen.



Összességében
olipapa Creative Commons License 2009.02.14 0 0 396
relax, tavaly is viszonylag hamart betelt 70% osan, aztán még az utolsó héten is voltm ég szabad kapacitás. Picit még várok (jövő hét).
Előzmény: manbo (393)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.14 0 0 395
Teljes mértékben csatlakozom (és a fánkot még kiegészíteném a levessel is)! :)

------------------
ui: úgy nézem, a szint megvolt 305 m körönként.
Előzmény: walkingman (387)
femina Creative Commons License 2009.02.14 0 0 394

Nekem van még egy brutál gyakorlatom: kilépsz támadóállásba, majd ugyanavval a lábbal hátralépsz, aztán megint előre és hátra...A hátra lépésnél támaszkodhatsz a kézfejjel a földön, így egyensúlyodat megőrizve elérhető a támasztólábnak kívánatos helyzete, azaz derékszög a comb és a lábszár között.

Próbáltad?

Előzmény: olipapa (392)
manbo Creative Commons License 2009.02.14 0 0 393
Ma reggel 8-tol lehet nevezni a Lavarado Ultratrail-ra. A maxi létszám 500fő, de már 125főnél lefagyott a rendszer (délben).Akit érdekel szerintem kapja össze magát. Velem együtt...
olipapa Creative Commons License 2009.02.14 0 0 392
viszont ha pl géppel végzel egylábas guggolást, ott a váltott lábas módszert jobbnak tartom az egyikkel végig, majd másikkal végig feloszlásnál, a pároslábasnál pedig messze jobbnak, ha csak nem brutál súlyal izmot épít valaki, igaz ilyen igénnyel hosszútávfutóknál még nem találkoztam.
Előzmény: olipapa (391)
olipapa Creative Commons License 2009.02.14 0 0 391
Egyszerre lezavarni az egyik oldalra igaz keményebb, sőt lehet játszani úgy, hogy a gyengébb lábból több ismétlést mint az erősebből, de így valahogy ritmusosabb és icipicit közelebb áll a futómozgáshoz a váltott oldaliságával, igaz ez talán elhanyagolható ennél a gyakorlatnál. Nincs jelentős különbség.
Előzmény: femina (388)
olipapa Creative Commons License 2009.02.14 0 0 390
Addig örülj, még azt nem látod Csabikám! Kemény lenne az a te nyugodt idegeidnek.
Előzmény: manbo (386)
olipapa Creative Commons License 2009.02.14 0 0 389
A gépek többnyire csak egy vagy néhány izomcsoportra vannak hatással. Amennyiben pl egy gyenge, sérülés utáni felerősítéséről van szó az adott izomcsoportnak megfelelőek, egyébként az ilyen, amjd az összes izmot dolgoztató gyaksik jobbak, mert komletten át dolgozzák azt amire szükségünk van. A vádlizást itt nem vettem fel, de az excentrikus gyaksit hajlított térddel ebből igen fontosnak tartom.
Előzmény: Fat (385)
femina Creative Commons License 2009.02.14 0 0 388

Egy kérdés!

 

A dobogoról való előre lépést miért váltott lábbal ajánlod?

Előzmény: olipapa (384)
walkingman Creative Commons License 2009.02.14 0 0 387

Jó volt a Kevély és a társaság! Medvegyu köszi a meghívást, a lányoknak a fánkot!

Minden nagyon finom volt!

Előzmény: medvegyu (381)
manbo Creative Commons License 2009.02.14 0 0 386
Hú ezek a láberősítő gyakorlatok tényleg frankók.Mi régen az egyetemen csináltunk Madarász tanár úrnál hasonlókat. A kedvenc a mélybe ugrásból indított előre fölfelé kiugrások voltak. 5X5-ös széria és másnap nem bírtunk járni.
No de a videókról hol van a mester, ki dolgozni restell...
Fat Creative Commons License 2009.02.14 0 0 385
Nagyon jok! Gepeken vegzett gyakorlatokrol (pl. labtolo, labhajlito) mi a velemenyed? Futo szempontbol, termeszetesen.
Előzmény: olipapa (384)
olipapa Creative Commons License 2009.02.13 0 0 384
Előzmény: olipapa (383)
olipapa Creative Commons License 2009.02.13 0 0 383
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.13 0 0 382
Nekem meg az előbb hólapátolnom kellett, hogy ki tudjak menni az erkélyre. :)
Nem irigylem azokat, akik ma este mentek ki futni.
Bár úgy tűnik, hátszél lesz a nyeregből, de azért reggelre előásom a vastagabbik kesztyűmet, meg valami derékmelegítőt is, ebben a korban már könnyen reumás lesz az ember. :)
Előzmény: medvegyu (381)
medvegyu Creative Commons License 2009.02.13 0 0 381
Nekem is van 90 literes hátizsákom, meg egy 80, kölcsön tudom adni, jól jöhet pl. gombaszedéshez.
Amúgy ez a friss hó szerintem sokat fog könnyíteni a terepen.

Eddig heten vagyunk a futócsapatba, mint a gonoszok, de még nem késő, lehet jönni, most hoztam plusz négy kiló finomlisztet, meg fél liter rumot (állítólag az is kell a tésztába) a fánkhoz.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (380)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.13 0 0 380
Hátizsák is kell? Van egy 90 literesem. :))
Úgy tűnik, jégcsákányra és hótalpakra is szükség lesz.
És persze tv-stáb is kell a Delta új bevezetőjének felvételeihez. :)
Előzmény: medvegyu (378)
medvegyu Creative Commons License 2009.02.13 0 0 379
Ja és fánkból nem elég a 3-4 kör 3-4 kevély körhöz, abból nagyobb vállalásra lesz szükség :-)!
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (377)
medvegyu Creative Commons License 2009.02.13 0 0 378
Én nem használok botot futáshoz, csak hátizsákkal.
De aki bottal fut, annak lehet, hogy jól jön, vannak elég meredek szakaszok.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (377)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.12 0 0 377

Köfönöm!
Egyelőre vevő vagyok 3-4 fánkra körre, de mivel holnap szeretnék egy kísérleti jellegű maratont lenyomni, csak estefelé realizálódik, hogy leszek-e a megfelelő állapotban. Este 7-ig okvetlen jelzek a legalsó elérhetőségre.

 

Bot kell - vagy érdemes vinni? Nem emlékszem, mennyire veszélyes a terep arrafelé, Kevélyileg T100 óta nem futódtam, az meg már régen volt... (vagy behajítom az outóba, aztán ha szükségét látom, következő körre kiveszem)

Előzmény: medvegyu (376)
medvegyu Creative Commons License 2009.02.12 0 0 376
Van már időpont is!
10-kor indulunk tőlünk, Temető utca 12-től.
A kör házunk előtt fog elhaladni, hozzávetőlegesen erre:
http://www.gmap-pedometer.com/?r=2555878

Ebből csinálunk tetszőleges számút, bevallom én valalmi 3 fölötti számra gondoltam magam részéről, de majd kiderül. De lehet kevesebbet és többet is és aztán jöhet a farsangi fánk!

medvegyukukacmatra115.hu
30-927-1876

Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (372)
olipapa Creative Commons License 2009.02.12 0 0 375
medvegyu Creative Commons License 2009.02.11 0 0 374
:-), havat ígértem, nem hóolvadást :-). És én ezt mindig komolyan ígérem.
Bár a Kevélyen nem voltam még a héten, de itt a kertben van még hó jócskán, így igencsak jók a kilátások.
Bár azok igazán ma reggel voltak lenyűgözőek, Vihar-hegy oldalából Pilis, Nagy-Szénás, János-hegy, Hárs-hegy tárultak elém, mind tiszták és élesek voltak végre.

Fánksütő futásra közben titkon már négyen szerveződünk, de elfér még pár ember a kevély-körön :-)!
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (372)
olipapa Creative Commons License 2009.02.11 0 0 373
Na megjöttem, príma ropogós a hó a 3H-n, a csúcsokon hűvös és erős szél fújt. Kedvenc játszóteremen egyedül én voltam ma. Ja és két kutya, de nem zavartuk egymást. Holnap megnézem a napfelkeltét a hegyről, megyek is gyorsan vízszintesbe. Sajnos mikor a kislányom nincs oviban, ilyen érdekes edzéseloszlást kell eszközöljek.
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.11 0 0 372
Szárítják már a terepet az ügyeletes manók a Kevélyen?
Vagy sütőlapáttal futás lesz a fánk nyomában?
Vagy a fánksütéstől fog elolvadni a hó?
Vagy hogy is van ez?
Részletek kérné(n)k. :)
Előzmény: medvegyu (353)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.11 0 0 371
Nyilván. Egy angol golfklubba se vesznek fel egy sarki fűszeresfiút. De az operabált is nehéz elképzelni mondjuk 2 ezer forintos, trafikban árusított belépővel. :)
Végül is szívük joga úgy rendezni, ahogy akarják (bár attól még véleményem lehet, de egyáltalán nem savanyú a szőlő :)), különösebben viszont két okból sem zavar.
1) Ha netán 20%-ot engednek, akkor is q*rva drága, és ha most hirtelen ennyi fölösleges pénzem lenne, adódna kapásból legalább 10 egyéb dolog (vagy akár verseny), ami prioritást élvezne. S ezzel feltehetően nem vagyok egyedül.
2) Ha ilyesmire vágyok, bármikor kitalálok egy hasonló útvonalat magamnak, amit a töredékéért megszervezek és végigcsinálok. Igaz, hogy ez esetben futhatok egyedül, de egy ilyen kis létszámú versenynél ezzel a problémával ugyanúgy találkoznék.

Mindazonáltal nem lehet rossz buli. Főleg a tátrai szakaszok, de a többi se. Meg fogom nézni az eredménylistát és főleg a képeket, feltéve ha lesz ilyen a honlapjukon. :)
Előzmény: Fat (369)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!