Keresés

Részletes keresés

Bb06 Creative Commons License 2013.02.19 0 0 4840

A hirdetésben AV unciáról ( Avoirdupois ounce - 28.35 grams ) van szó ami nem egyenlő a sima unciával. Ugyan is 1 AV uncia az 28.35 gramm és mivel itt 1/10 AV unciáról van szó így helyes az a 2.85 gramm (gondolom kapszulával együtt mérték.. :) )!!

 

Ennyit találtam az érméről, biztos egy bliszterből lett kiszedve, de itt argor érmének írják.

 

http://goldor.blogspot.hu/2008/06/how-does-person-know-that-jws-shekels.html

 

 

 

Előzmény: W_B (4838)
Jalso Creative Commons License 2013.02.19 0 0 4839

AV uncia=28.35 g

Troy uncia =31.10 g. 

Előzmény: W_B (4838)
W_B Creative Commons License 2013.02.19 0 0 4838

A Vaterán 28.5 gramm egy uncia..

 

Valóban köze van ennek az Argor-Heraeushoz ?

BlackVoid2 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 4837

Igy van, Soros nem aranyat adott el, hanem arany befektetesi alapot. Tipikus propaganda anyag ez a hír, ti tenyleg elhiszitek, hogy az ilyen Soros felek kozze teszik hogy mit csinalnak?

 

Nem csodalkoznek, ha az ETF eladas utan leszallitatott volna maganak par tonna valodit. Persze azt meg mar nem irjak meg.

Előzmény: balacy (4826)
tamas1000 Creative Commons License 2013.02.18 0 0 4836

 

 

Ezek ollyan szépek :))

balacy Creative Commons License 2013.02.18 0 0 4835
tamas1000 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 4834
Nana, ne karomkodj! :)
Előzmény: balacy (4832)
tamas1000 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 4833
Ez is alap.
SOHA nem fizetnek elore aranyert.

Bankban, kereskedonel, vasarban barmikor. Kp lehet adni venni, meg csak elore se kell szolni, nincs bejelentkezes. Persze ha valaki nagy mennyiseget akar, akkor az nem mindig van keszleten.

Bar mostanaban nem vettem, mert tul kockazatosnak itelem meg,nem bizok benne.
Illetve fogalmam sincs, hogy mi lesz.

Szoval azert nem olyan bonyolult, ami problema felmerul, hogy oda kell menni, el kell hozni, es raktarozni kell. De ez vele jar. Ugyanaez visszafele.

Sajnos a regi idok elmultak ugy erzem, amikor 100 ezer Ftert lehetett uncias becsi zeneszeket venni :))

Raadasul evekig ment az arany vonat, szinte mindegy volt mikor szallt fel az ember, mindig jokor szallt aztan le.

Most mar nem igy van, nem tudni mi lesz.

Ha lemegy majd 1000 dollar ala, akkor en is veszem, amennyit erom enged....



Előzmény: W_B (4831)
balacy Creative Commons License 2013.02.17 0 0 4832

"Mivel én soha nem papíroztam, nem is tudom milyen költséggel jár, gondolom nem ingyen van a cirkusz.

Gyanítom nem is fér bele 0,5 %-ba......"

 

XauUSD: 0,45USD elmozdulásnál van az ember BE-ben, illetve plusz vam  1lot (ez itt 50uncia)/10USD jutalék

 

alpari pro számla, de kisebbeken sem rossz a kondició: 0,5...0,6USD-nek felel meg a spread.Köthető méret 0,1LOT, és ezek cfd-k.

 

Ha kisebb kontraktméretet keresel, ott már lehet, hogy rosszabbak a kondik, lehet, hogy egy dollárig is felmegy.

Előzmény: tamas1000 (4830)
W_B Creative Commons License 2013.02.17 0 0 4831

Neked is igazad van. :)

 

"Papír" arannyal kényelmesebb kereskedni, csak pár klikkelés a reggeli kávé közben.

Fizikai aranynál időpontot kell egyeztetni, odamenni, illetve előtte utalni; a tömböket elcipelni, ilyenkor persze nem árt, ha két haver velünk van; széfbe pakolni, stb., majd ez eladásnál ugyanez visszafelé.

Előzmény: tamas1000 (4830)
tamas1000 Creative Commons License 2013.02.17 0 0 4830

Persze sokkal gyorsabban lehet lekövetni az árfolyamváltozást egy olyan termékkel, ahol klikkelve tudsz adni-venni prompt.

 

 

Nézzük csak meg számokkal, tényekkel, hogy miért is nincs igazatok:

 

Pl. a 100 grammos tömb esetén 1,2 % az "árrés"

 

20 grammos vagy 1 unciás bécsi zenészek esetén pedig 2-2,5 %.

 

Szóval azért ne essünk túlzásokba, ha valai akar ezekkel is minden további nélkül lehet "kereskedni".....

 

 

 

DE azt is halkan megsúgom, hogy ha valaki jobban belemegy a témába, akkor azt is tudja, hogy ha nem egy kereskedő árait veszed alapul, akkor szinte bármikor annyiért tudsz venni, amennyiért eladni, jellemzően 0,5 %-on belül....

 

 

Ezek után figyelembe véve az elmúlt 72 óra mozgásait, 1650-es csúcs, 1600-as alsó érték, ez 3,1  % változás.  (hogy ez most negítv volt hagyjuk figyelmen kívül)

 

Tehát még az egyszerű ember is keresett volna ezzel ha pozitív előjelű a változás, ha vesz egy 100 grammos tömöt, aztán eladja, pontosan 3,1-1,2, azaz 1,9 %-ot...

 

 

Én úgy változtatnám az előzőeket, hogy ha valaki bízik az aranyban, hogy az árfolyam emelkedni fog, akkor CSAKIS fizikai terméket vegyen, ne valami szaros papírt.

 

Aki shortolni akar az meg vegyen papírt ez logikus.....

 

Mivel én soha nem papíroztam, nem is tudom milyen költséggel jár, gondolom nem ingyen van a cirkusz.

Gyanítom nem is fér bele 0,5 %-ba......

 

 

üdv

t

 

 

Előzmény: W_B (4829)
W_B Creative Commons License 2013.02.17 0 0 4829

Pontosan.

Előzmény: balacy (4827)
balacy Creative Commons License 2013.02.17 0 0 4828

Ami lemaradt: sajnos a két célt sokan összekeverik, így ahol aranyat kellene venni, ott részvényt vesznek, és ahol pedig spekulatívabb terméket, ott aranyat.

 

Én pld. tegnap rendeltem aranyat, de már rég óta arany shortban vagyok. Minden eszközt a helyén kellene kezelni, de szerencsére ezt az emberek nem tudták, tudják és nem is fogják soha megtanulni.

Előzmény: balacy (4827)
balacy Creative Commons License 2013.02.17 0 0 4827

Ebben igazad van. De az arany nem is arra való, amire a mostani részvényszerűeségek, vagy bármi egyéb virtuális termékek.

 

Ha árfolyamnyereségre akar valaki szert tenni, akkor ne aranyat vegyen/adjon, hanem valami papír alapú terméket, a fizikai aranyat más időtávra és más céllal veszik.

Előzmény: x5z4 (4821)
balacy Creative Commons License 2013.02.17 0 0 4826

ETF-eket adott el mindegyik jelzett cég. Kiváncsi vagyok, hogy adott-e el aranyat is?

Előzmény: W_B (4824)
W_B Creative Commons License 2013.02.16 0 0 4824

Pedig Soros nem az a tipikus remegő kezű háziasszony.. ;-)

Előzmény: Törölt nick (4823)
tamas1000 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 4822
Te nagyon okos vagyol :)
Előzmény: x5z4 (4821)
x5z4 Creative Commons License 2013.02.16 0 0 4821

Nem éri meg aranyba fektetni, óriási a különbség a vételi és eladási ár között. Manapság nem érdemes a portfólióban évekig tartani egy eszközt, általában néhány hét után el kell adni részvényeket, devizákat, mivel nincs folyamatosan emelkedő vagy eső trend.

naox Creative Commons License 2013.02.16 0 0 4820

Azt értem, hogy a "háziasszony" miért ad el árcsökkenéskor. AZt nem értem, hogy ez miért okozna továbbgyűrűző árcsökkenést. Pl. azért, mert az árcsökkenés másokat -éppen ellenkezőleg- bevásárlásra ösztönöz, vagy egész szektorok, pl. ékszer ugrik egy alacsonyabb árra.

Előzmény: W_B (4819)
W_B Creative Commons License 2013.02.16 0 0 4819

Ebből a szmepontból két féle aranybefektetőt ismerek.

Az egyik tudatosan építi be a portfoljába az aranyat, a részvény, kötvény, bankbetét, deviza mellé, az össz. pénzének mondjuk 10%-ában.

 

A másik fajta impulzusvásárló a fodtásznál hallotta, vagy a Kiskegyedben olvasta, hogy "az aranyban mindig megvan a +5%", az arany jó üzlet, az arany ára a válság óta megduplázódott.. ezért erején felül (össz. megtakaítás 10%-án felül) vesz aranyat, aztán reggelente figyeli az árfolyamot. Aztán ha elkezd lemenni az árfolyam, már tölti is ki az aranypiacon az eladás adatlapot; ahogy meg egyre lejjebb az ár, egyre több ilyen esik pánikba, és ad el.

Előzmény: naox (4818)
naox Creative Commons License 2013.02.16 0 0 4818

"Szerintem ha elkezd csökkenni az arany ára, egyre többen kezdik eladni, és ez árcsökkenést fog eredményezni."

azt értem, hiogy _szerinted_, de az érdekelne, hogy szerinted _miért_?

Előzmény: W_B (4807)
balacy Creative Commons License 2013.02.16 0 0 4817

Akkor csak nem jut át a vér-agy gátadon..?

 

Nekem az a gondom, hogy valóban nincs olyan elemzés, ami valami biztatót mondana 10-20-30 éves ciklusra, hogy a gazdaság stabilizálódik. Most van egy olyan cilkus, amikor kezdenek megnyugodni az emberek, de ennek a jelenlegi fundamentális alapjait nem látni, csak a nagy szavak vannak, illetve az, hogy egy nagy pánik után már az is jónak tünik, hogy ha nem esünk tovább és olyan jelentések vannak, amikre 2007 előtt a piac pánikba tört volna ki. Ez a bizakodás, reménykedés hajtja most lefele az aranyat. A kérdés, hogy a következő években mi lesz? Igazi, alapokat megmozgató reformokról nem lehet hallani, csaka jelenlegi irányokat, akik ide vezettek próbálják renoválni. Ez pedig borítékolja a következő pánikot.

Előzmény: W_B (4815)
balacy Creative Commons License 2013.02.16 0 0 4816

Nem véletlen, hogy dollárban "mérik".

 

De errefele legtöbben forintban veszik az aranyat, így érdemes azt is megnézni, hogy ezzel a devizaszerűséghez képest milyen mozgás van. Én  nem a dollár vagy az euró inflációját szeretném meguszni, hanem a forint romlását. Ezért engem nem nagyon érdekel, hogy dollárral szemben mit csinál, hanem az, hogy hogy forinttal szemben mit csinál.

 

Ahogy gondolom mást sem érdekel, hogy az olaj árát dollárban jegyzik, és közel 2/3-ára esett, ha a kutaknál forintjukért nem ezt tapasztalják.  :)

Előzmény: W_B (4812)
W_B Creative Commons License 2013.02.15 0 0 4815

"Fogadjunk!"

 

Eltévedtél..? :)

Ma 1608 $/oz volt az arany spot.

Megnézhetjük 2 év múlva, hogy akkor mennyi lesz.

 

"Egyebkent en mindent el szoktam olvasni, pozitiv, negativ cikket es elemzest egyarant. "

 

Akkor csak nem jut át a vér-agy gátadon..?

Előzmény: BlackVoid2 (4814)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.02.15 0 0 4814

Fogadjunk!

Te shortold az aranyat, en megyek longba. 2015 januar 1-es az nyer akinek tobb penze lett. A nyeremeny meg a nyereseg, illetve a veszteseg a veszteseg, magyaran nem adunk egymasnak semmit. 

Egy feltetel van csupan, minimum 500 000 HUF-fal kell jatszani.

----

Egyebkent en mindent el szoktam olvasni, pozitiv, negativ cikket es elemzest egyarant. Ahogy mar tobbszor irtam semmi nem gyoz meg jobban az igazamrol, mint az aranymedvek (akik arfolyamesest varnak) gyenge ervei. Te is koztuk vagy. Semmilyen adatot nem ismersz, csak 1-2 grafikont, plusz anekdotikus forriasokbol alakitottal ki valamilyen kepet.

 

Előzmény: W_B (4813)
W_B Creative Commons License 2013.02.15 0 0 4813

Mit akarsz, ma is benézett az 15XX-s sávba.. :)

Előzmény: balacy (4810)
W_B Creative Commons License 2013.02.15 0 0 4812

"Amikor a mindig hivatkozott, a 80-as évek utáni aranyáresés volt a mi nemzeti valutánkkal szemben igazából csak stagnál."

 

Nem véletlen, hogy dollárban "mérik".

 

A kenyér akkor 3.60,-Ft volt, most meg százszor annyi.

Tehát a századrészét éri kb. a forint, mint akkor.

 

És mellesleg a dollárnak is van inflációja, ezért kell az árfolyamokat az inflációval korrigálni:

 

 

(Gy.k.: a piros vonalat kell nézni. Na, valóban "minden évben benne volt a +5%"...?)

Előzmény: balacy (4811)
balacy Creative Commons License 2013.02.15 0 0 4811

Egy érdekes grafikon, sajnos csak nemrégtől van, de ez is felölel pár évet:

 

http://stooq.hu/q/?s=xauhuf&d=20130215&c=30y&t=c&a=lg&b=0&r=xauusd

 

Amikor a mindig hivatkozott, a 80-as évek utáni aranyáresés volt a mi nemzeti valutánkkal szemben igazából csak stagnál.

balacy Creative Commons License 2013.02.15 0 0 4810

Ha vége lesz a hisztériának, megy majd lejjebb, ne aggódj. :-)

 

Ezt már 800USD-nél is igérték, oszt mégsenem ment alá :( 

Bár egy 1500-as ár magyon jól jönne nekem, erős forintnál :)

 

 

 


Előzmény: W_B (4809)
W_B Creative Commons License 2013.02.15 0 0 4809

"Azaz itthon bizony a befektetési arany kisebb mértékben vették, mint  ahogy az arra rászorulók adtál el, mert kellett a pénz. "

 

Igen, ezt írta naox is; nem kétlem, hogy így van. 

De az csak annyit jelent, hogy a sokaknál otthon kallódo felesleges ékszer képletesen átment kevesekhez, akik nagy része az árfolyamnyereség reményében vette.

 

"De én nagyon örülnék neki, hogyha egy nagyobb eladási nyomás lenne és lemenne az ára, mert én venni akarok. :)"

 

Ha vége lesz a hisztériának, megy majd lejjebb, ne aggódj. :-)

 

Előzmény: balacy (4808)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!