Keresés

Részletes keresés

Eleonoora Creative Commons License 2011.07.02 0 0 536

Sziasztok!

Szakács szakmával és építész végzettséggel angol nyelvtudással (némmettel bírkózunk),olyan 400e költőpénzzel érdemes e kiindulni?Annyi mindent hall az ember aztán a fele nem igaz..Köszönöm

szentesi53 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 535
esetleg ide nézzetek be: www.oszkar.com
Előzmény: Dettedli (532)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.07.02 0 0 534

Semmi titok, söt a dolog baromi kézenfekvö: felmész a német munkaügyi hivatal honlapjára es bekukkantasz az állásbörzéjükre. Ha kiválasztasz egy várost, egyböl látod, hogy ott hány "eventmanager"-t keresnek.

 

www.arbeitsagentur.de

 

és

 

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/startseite.html?kgr=as&aa=1&m=1&vorschlagsfunktionaktiv=true

 

Csatlakozom az elöttem szólókhoz: komoly nyelvtudás nélkül neked nagyon nehéz lesz "Eventmanager"-ként elhelyezkedni .

Ès hidd el, sajnos nem a kutyák elhelyezése lesz a legföbb gond, bár teljesen megértem az állatszeretetet!

 

Előzmény: Anett&Dani (529)
Dettedli Creative Commons License 2011.07.02 0 0 533

jajj az kimaradt hogy Niederbiegen-ben vagyunk :) 

Dettedli Creative Commons License 2011.07.02 0 0 532

 

SEGÍTSÉÉÉÉG!!!!!

 

Sziasztok!! :)

valaki tUdna nekünk segíteni?? nagyon fontos és sűrgős lenne!!!!! :S

holnap haza szeretnénk menni magyarországra ( 2 hölgy) de nemtudunk mivel..:S és holnap mindenképp el kell indulnunk, mert ahol most lakunk, onnan reggel kiteszik a szűrünket és nem is tudjuk hol meghúzni magunkat : 

ha valaki megy Magyarország felé vagy legalább Münchenbe és feltudna minket venni, annak nagyon tudnánk örülni... sajnos a nyelvet nem nagyon beszéljük ezért kicsit nehézkes egyedül tájékozódnunk idegen helyen..:S 

MINDENFÉLE SEGÍTSÉGET ELFGADUNK!!!

persze semmit sem várunk el ingyen :) 

előre is köszönjük a válaszokat! 

Üdv: 2 elveszett hölgy

Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 531

Nagyon szépen köszönöm!

 

Előzmény: Szipolyka. (530)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.01 0 0 530
Előzmény: Anett&Dani (511)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 529

Köszönöm szépen előre is, de elárulod a titkodat? :) event-management, kulturorganistation.

Előzmény: Csopaki malom (528)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.07.01 0 0 528

Utána tudok nézni helyetted, de csak akkor, ha megmondod, hogy pontosan hogy mondják ezeket a foglalkozásokat németül!

Előzmény: Anett&Dani (527)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 527

Németországban tudnám hasznosítani a diplomámat? Rendezvényszervező, művelődésszervező, felnőttképző (de ezt annyira nem szeretném), természetesen abban az esetben, ha megtanulok nagyon jól németül.

Exxon73 Creative Commons License 2011.07.01 0 0 526

Kovacs szaki cegesberletu lakasba nem hozom ki a csaladomat,mihamarabb sajat berletu csaladi hazba akarok menni,vagy ha a Commerzbank komolyan gondolja a lakashitelt akkor veszek egy hazat.

dobbenetesen olcsok a hazak itt a holland arakhoz kepest,1994-ben epult 5 szobas 135nm-es 900nm telken 80ezer euro.

a csaladi potlekot intezem,tegnap erkezett meg az AOK kartyam,most meg otthonrol a Magyar Allamkincstartol kell egy E nyomtatvany+nemzetkozi anyakonyvi kivonat a gyerekrol+ igazolas az okmanyirodabol.

 

ez is dobbentes hogy itt 184euro/ho a csaladi,mig hollandban csak 196euro/negyedev a csaladi.

Előzmény: Kovács szaki (501)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 525

sok-sok, de jó lenne ha már mi is ott tartanánk. És anyagilag? azért nem panaszkodsz? férjednek mi a foglalkozása, ha szabad megkérdeznem?

Előzmény: nyüffi (524)
nyüffi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 524

augusztusban lesz 14 éve , férjem német de vegyesházasságban született ugyhogy otthon nőtt fel, valamikor meggondoltam magát és kijött, jöttem utánna:) jesszusom de sok ugy leirva a 14 év:D

Előzmény: Anett&Dani (522)
nyüffi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 523

bajoroknál, munka volt-lesz mikor visszamegyek gyesről:))

Előzmény: Anett&Dani (519)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 522

Köszönöm szépen! Mióta vagy kinnt? hogy kerültél oda??

Előzmény: nyüffi (520)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 521

nem lebeg semmi a szemünk előtt, mivel még nincsen munka, tehát a munkától függene igazság szerint a lakás, helyileg.

Előzmény: nyüffi (517)
nyüffi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 520

http://www.meinestadt.de/

 

stellen: munkaajánlatok

wohnen: lakások-házak

a várost ki kell keresnetek

Előzmény: Anett&Dani (516)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 519

albérletben laktok??? és hol?? munka?

Előzmény: nyüffi (512)
nyüffi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 517

ugy értettem hogy melyik város -kisváros lebeg a szemetek előtt munkaügyileg:)

Előzmény: Anett&Dani (514)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 516

Teljesen mindegy hogy hol, semmi elképzelés nincs ezzel kapcsolatban, úgy gondoltuk hogy ahol van munka oda megyünk...a játszótér azért hamarosan 2-3 év múlva jó lenne, ha érintene már minket is...

Előzmény: nyüffi (513)
nyüffi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 515

szombaton szültem , hétfőn jöttem haza:)) vasárnap délutánig egyedül voltunk (gyerekkel) egy kétágyas szobában:)

 

csak akkor 5 nap ha komplikációk akadnak

Előzmény: Szipolyka. (498)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 514

és az konkrétan hol van?

Előzmény: nyüffi (512)
nyüffi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 513

melyik tartomány-város??

Előzmény: Anett&Dani (511)
nyüffi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 512

falun kevesebb a külföldi:]

 

kisvárosban élünk ( nah jó ez relativ 42e lakos) teljesen felújitott kb 70 nm lakás meleg lakbér 480 euro (viz, fűtés, lépcsőházat takaritják,szemét stbstb) ehez jön az áram kéthavonta 86 euro, telefon-internet, sok-sok zöld:) játszótér (bár ez nektek még nem szempont) és sok külföldi tehát nem néznek ki innen minket a magyarságunk miatt:))

Előzmény: Anett&Dani (510)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 511

Tudtok egy oldalt ahol lehetne nézegetni lakásokat albérletek munkákat Németországban??

Előzmény: Anett&Dani (510)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 510

Nekem is van kocsim meg a páromnak is, szóval a közlekedés nem probléma szerintem.

Hát az, hogy befog-e a falu népe, nagyon nem érdekel megmondom őszintén, mert sokszor úgysem fognak látni, reggel elmennénk dolgozni, este hazamennénk, és szabadidőben meg vagy hazajönnénk a csládhoz vagy akármi más. Egyébként pesten nőttem fel, pesten laktam nagyon sokáig és egy pár éve költöztünk faluba pest megyébe, ott is "bevándorlónak" hívtak sokáig, de nem foglalkoztunk velük, senkit nem zavartunk, már nem is mi vagyunk a központi téma az öregasszonyok körében...:))

 

Mondjuk amit írtál az kicsit elrettentő, de nem idegen, nálunk is voltak ezek-azok, a helyi kisebbség ellopta az egyik kutyánkat az udvarról, betörtek, megmérgezték a kutyát...

 

Mi faluban jobban érezzük magunkat, barátságosabb a környezet is. Meg talán olcsóbb mint a város, lakás, étel stb...

 

Munkaközvetítő nélkül szeretnénk megoldani a munka kérdést, de majd meglátjuk hogy alakulnak a dolgok. Jó lenne, hogy ha minden úgy alakulna ahogy elterveztük. Nincsenek nagy igényeink, szóval hogy ilyen munka olyan munka ilyen lakás olyan lakás, csak egy feltétel van a lakással is hogy kutyát had vigyek, jó persze putriba sem költöznénk, de nem kell jakuzzi meg ilyenek :))))

Előzmény: nyüffi (509)
nyüffi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 509

valahogy minden megoldható, mindig lesz valahogy:)

 

hozzáteszem hogy oké nem vagyok egy városi patkány, faluba viszont nem költöznék , kezdődik azzal hogy nem biztos befogad a falu népe, nem biztos hogy kocsi nélkül megoldott dolog a közlekedés

 

nemrég volt egy riport a tv-ben : egy bajor falucskában évi több mint 200 gyűlést tartottak a neonácik , bár a lakók tudtak róla nem merték jelenteni a rendőrségen mert féltek hogy leég a házuk vagy kiég a kocsijuk esetleg megverik őket

 

 

Előzmény: Anett&Dani (508)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 508

Nem haragszom semmiért. Ha nagyon akarnám, akkor lenne ismerős, végülis akkor még meglátom, hogy kérek-e segítséget. Mi úgy tervezzük hogy áruljuk a házat, közbe a neten nézünk melót a páromnak, és ha találunk, akkor ott valahol nézünk lakást ahova kutyát lehet vinni, városba nem szeretnénk költözni, inkább utazunk naponta a melóba. És aztán 1000el meló és ha oké minden akkor nézünk egy házat....Jó terv??? csak valósuljon meg... Vagy szerinted ez így nem megoldható?? álomvilágban élünk?

Előzmény: nyüffi (507)
nyüffi Creative Commons License 2011.07.01 0 0 507

az adó városról-városra változó

szerintem a két kicsi kutya (ne haragudj meg ) a kisállat kategóriába esik, azt hiszem még  palotakutyák is , viszont egy malamutnál már meggondolnák hogy engedik-e:))

 

az egyetlen irmerős nélküli megoldás ami az eszembe jut az hogy ha van lakás akkor jelentkeztek egy vagy több un. zeitarbeitsfirma-nál, ezek ha van munka kiközvetitenek valahova, leggyakrabban gyárakba, szalag mellé vagy raktárosnak stbstb

ha szerencsétek van egy héten belül találnak valamit közben lehet "normális" munkahelyet keresni, ha nincs szerencsétek felélitek a pénzeteket és földönfutóként mentek haza a szüleitekhez

 

ne haragudj ha nyersen fogalmazom meg de ez is benne van a pakliban

Előzmény: Anett&Dani (506)
Anett&Dani Creative Commons License 2011.07.01 0 0 506

Köszönöm szépen a válaszokat!

 

Nem arról van szó, hogy sík hülyék vagyunk németből, én egy picit tudok németül, (angolt tanultam 11 évig, németet meg 2 évig) de a párom viszont már elég régóta elkezdte otthon tanulni, és ő az iskolában is azt tanulta, ő azért társalgási szinten tud németül, interneten (poker stb) szokott németekkel beszélgetni.

 

Az kutyáim két yorkshire terrier, az egyik egy 2kg-os a másik 3,5kg-os, ugatni nem szoktak, a légynek sem ártanak, jól nevelt tanított kutyusok, senkit nem zavarnak.

Szóval a szerződésben tilják, de jogilag nem tilthatják meg az albérlőnek??? Ott mennyi az eb-adó? ez is tartományonként változik?

Tényleg elképzelhetetlennek tartjátok, hogy itthon mindent feladjunk és kimenni ismerős nélkül dolgozni, meg élni???

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!