Keresés

Részletes keresés

olipapa Creative Commons License 2009.02.17 0 0 444
Meglepődtem, hogy jártak előttem a hegyen az edzőútvonalamon. Ráadásul bottal. Na persze gondoltam, hogy nem én fedeztem fel a spanyol viaszt, de akkor sem mindennaposak a futónyomok az útjaimon. A Virágos nyereg - HHH útvonalon leltem a nyomokra. Szép nagy lépésekkel gyaloglt föl a Viharhegyre és tovább a kéken páros botozással. Innen volt valaki?
Egyébként baromi szép havas és egyben technikás most a terep, érdemes felnézni, lassan 10-15cm a hóvastagság. Szépen végigfutottam, még a régi zöldet is (7perc). Ha lassan is, de alakulok.
manbo Creative Commons License 2009.02.17 0 0 443

Valóban folyamatos puhulás várható, de a hajlékonysága is javulni fog. Viszont érdemes tudni, hogy a terepfutó cipők talpát általában keményebb EVA (etil-vinil-acetát) anyagból készítik. Az ok a terep puhaságában és rugalmasságában rejlik. Puhább talaj-keményebb talp-ideálisabb elrugaszkodás. Próbáljatok csak lágy, aszfaltra készült cipővel lágy talajon elrugaszkodni... 

A Hardrock is lágy talajon viselkedik funkcionálisabban, de idővel (4-500Km) durván köves talajon is megállja a helyét.  

Előzmény: cs70 (439)
mts Creative Commons License 2009.02.17 0 0 442
 

Göcseji Galopp 50/15/4 km-es Terep Ultra Kupa Káváson március 1-én.

Hogy nem tudod, hogy hol van Kávás?

Gyere és ismerd meg! ;o)

 

www.gocsejtajfutas.hu

cs70 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 441
Biztató, bár a végén úgyis én győzök.
Előzmény: olipapa (440)
olipapa Creative Commons License 2009.02.17 0 0 440
ezek nem az én cipőim, de hallomásból úgy tudom fog puhulni.
Előzmény: cs70 (439)
cs70 Creative Commons License 2009.02.17 0 0 439
Az új Hardrocknak baromi kemény a talpa, fog egy kicsit puhulni, vagy ilyen merev marad?
Előzmény: olipapa (433)
csanya. Creative Commons License 2009.02.17 0 0 438
Na ja, aki már otthon feladja és arra gondol : azé' majd megnézem a célban azokat akik megcsinálják....
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (437)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.17 0 0 437
Nem kell forognod, ott fogok ülni az út közepén, és a cél-gulyás kanalazása közben nézem majd, ahogy fejlámpával kutatod az ösvényt a Világos-hegy elborzasztóan meredek déli oldalában. :)
Előzmény: csanya. (436)
csanya. Creative Commons License 2009.02.16 0 0 436
Az egyiken a sót szórom a sebeidbe. A másikon hátra fordulok és integetek neked amikor beérek a célba.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (435)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 435
Egyiken a zsíroskenyereket kened, a másikon meg a sátorból öltögeted a nyelvedet valamelyik hegytetőn? :))
Előzmény: csanya. (434)
csanya. Creative Commons License 2009.02.16 0 0 434
Ne bénázzá má! Én ott leszek a Lowe Alpine Maratonon és a Mátra 115-ön is....
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (428)
olipapa Creative Commons License 2009.02.16 0 0 433
na jó, a Salomonon kívül mások is kihoztak újítást 2009re:
Az új Hardrock
és a Masochists
medvegyu Creative Commons License 2009.02.16 0 0 432
Előzmény: Fridman (419)
medvegyu Creative Commons License 2009.02.16 0 0 431
> 30 km / 1200 szint, 3:23. Szép a hóesés, de most már virágillatos-madárcsicsergéses
> tavaszi erdőt szeretnék. Grrrrrr...

Nem kevés edzéskilométert gyűjtesz, nem akármilyen terepen!
Csütörtökön lesz madárcsicsergés, meglásd, addig esik a hó, de akkor ki fog sütni a nap.
A madarak nem várják meg a meleget a csicsergéssel, hiszen tavasszal már költeniük kell!
A virágillat meg lehet a frissen mosott futószerkó öblítőszaga :-).


Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (427)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 430
Aztán a kólának hűlt helye lesz, de éjjel gyanúsan böfögő vaddisznókkal találkozunk. :)
Előzmény: vajonmerre (429)
vajonmerre Creative Commons License 2009.02.16 0 0 429
vagy babatávok lesznek : T50, K40, LA félmarcsi
vagy kóla és gél-elrejtő mátrai bejárások :-)
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (428)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 428
Gyanús, hogy beáldozódik (feltehetően 50-es lesz belőle). A másik áldozat a Lowe Alpine lesz. A Mátra elég nagy falat, ha fáradtan indul neki az ember, könnyen megfekszi a gyomrát. :)
Előzmény: vajonmerre (423)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.16 0 0 427
Mátra 115-ből négy kör? Vagy négy Nagy-Kevély - Pilis kör? :D

-------------------------
Ma egy bemelegítésként, komótosan megfutott János-hegy után nekifogtam a Szépjuhásznétől a BUÉK útvonalának. Nyugdíjas tempót tervezve, elvégre ebben a korban már nem szabad állandóan duhajkodni, és persze az e hétre tervezett muníciót sem kéne rögtön hétfőn elpufogtatni. :)
Már a Hárs-hegyről lefelé látszott, hogy a feltételek egyaránt adottak a lassú tempóhoz, és egy szép piruett vagy hátraszaltó, de legalább egy emberes tigrisbukfenc előadásához. De gondoltam ez csak átmeneti, majd lesz még jégtelenebb is a terep. Aztán a Határ-nyeregtől felfelé a műútig tartó meredekebb részen már nemhogy futni, de még gyalogolni is alig tudtam, amennyit előre léptem, kb. annyit visszacsúsztam. Végül már annak is örültem, hogy sikerült esés nélkül felkaparnom. A műúttól a csúcsig jól futható volt ugyan, de sejtettem, hogy utána lefelé megint csak szarakodás lesz. Fenyőgyöngyétől az Árpád-kilátóig odaléptem volna a gázra, de feljebb ez is csúszósnak mutatkozott, így ismét visszakapcsoltam biztonsági üzemmódra. Lefelé a zöldön újra minden volt (főleg totyogás és szerencsétlenkedés), csak futás nem. Közben azt is megállapítottam, hogy totál mindegy, milyen irányba haladok, a hó akkor is vízszintesen és mindig szemből esik. :)
A Battai-lépcsőnél a lépcső melletti füvön akartam lerongyolni, aminek egy 10 méteres ugró-repülő gyakorlatsor lett az eredménye - végül megúsztam talajfogás nélkül, de fogalmam sincs, hogy sikerült :). Ezután az aszfaltos részen végre tudtam normálisan futni, majd a Budakeszi úton átkelve a friss hó által elfedett jeges ösvényen ismét csak kacsáztam a Szépjuhásznéig. Itt meglepődve tapasztaltam, hogy a megérzésem nem jött be, igaz, hogy így is életem legrosszabb idejét mentem, de a saccolt 15-20 perc helyett csupán egyetlen percet rontottam. :))
Innen még némi örömfutás a havazásban hazáig, az egész szűk 30 km / 1200 szint, 3:23. Szép a hóesés, de most már virágillatos-madárcsicsergéses tavaszi erdőt szeretnék. Grrrrrr...
Előzmény: medvegyu (424)
J a a t Creative Commons License 2009.02.16 0 0 426

 

 háát ne mond el neki :-)))

Előzmény: vajonmerre (423)
medvegyu Creative Commons License 2009.02.16 0 0 425
Tetszik az útvonal!
Ezt egyszer ki fogom próbálni!
Előzmény: -balazs- (421)
medvegyu Creative Commons License 2009.02.16 0 0 424
Ezek szerint kevés volt az a négy kör :-).
Arra gondoltam legközelebb mehetnénk a Pilis tetőre is, az mégszebb hegy, mint a Nagy-Kevély.


A Mátra 115 ihlet növekedése nagyon jó dolog :-)!
Előzmény: Fridman (419)
vajonmerre Creative Commons License 2009.02.16 0 0 423
jó szintes lett a Terep, ha ezt bevállalom 3 héttel a M115 előtt, akkor a Mesterem tuti kitagad :-)
ránézésre a 50-esben is van "anyag"
asszem homokórázom még egy kicsit
Előzmény: -balazs- (421)
Fat Creative Commons License 2009.02.16 0 0 422
Jajjj, de jó! Mennyire vártam már az infót, hogy mikor is lesz. Bár lehet hogy, kihagyom, de azért köszi.
Előzmény: -balazs- (421)
-balazs- Creative Commons License 2009.02.16 0 0 421

Kulacsöveket, botokat előkészíniteni!

 

IV. Terep Százas és Terep Ötvenes


Időpont: 2009. május 16. (szombat)
Versenyszámok
:

   - kb 100 km (A pontos táv a hatósági engedélyek függvénye)
   - kb 50 km  (A pontos táv a hatósági engedélyek függvénye)

Szintemelkedés: A 100 kilométeres távon kb. 3800 méter

Szintidő: A 100 kilométeres távon 17 óra, az 50 kilométeres távon 9 óra

Útvonal: Pesthidegkút – Nagykovácsi – Piliscsaba – Piliscsév – Klastrompuszta – Pilis-nyereg – Dobogókő – Dömös – Prédikálószék – Pilisszentlászló – Visegrád – Pilisszentlászló – Lajosforrás – Csobánka – Pilisborosjenő – Pesthidegkút

 

Az 50 kilométeres táv Pesthidegkút és Pilisszentlászló között a Százassal azonos útvonalon halad.

 

részletek: www.terepszazas.hu

 

 

Fridman Creative Commons License 2009.02.16 0 0 420

Megy még valaki "LEFAGYNI" a  Mátrába szombaton???

Naaaa, léccciiii....egy kis laza kocogás lenne!

Szóval társakat keresek lefagyni .

 

Üdv,

fridman.

Fridman Creative Commons License 2009.02.16 0 0 419

Szeretném én is megköszönni a hétvégi élményeket, a társaságot,

és persze a sok fánkot is! Nagyon jól éreztem magam (még a 4.

kör alatt is). Egyre nagyobb ihletet érzek a Mátra115-re is, de majd

meglátjuk...

 

 

Üdv, laci.

 

 

Előzmény: medvegyu (400)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.02.16 0 0 418

szasza
Kontrollmérésem ugyan nincs, de a 3 teljesítésem érzései alapján én a Te számaidban hiszek. :-)

JB**
Ígérem "ott leszek" a Mátrabércen... ;-)

(Jó kis beszámolót írtál.)

Előzmény: norb29 (416)
JB** Creative Commons License 2009.02.16 0 0 417

Barcika 65 - élménybeszámoló helyett

 

Élménynek terveztem, de az élet felülírta.

Szaszával és Lúdtalppal nyugodt tempóban, beszélgetve daráltuk a kiliket, mindezek ellenére - feltehetően a sok kimaradt futóedzés, továbbá a múlt heti Margita és talán a helytelen kajálás miatt (többet fogyaszt a szervezet hasonló tempóhoz edzetlenül, mint jó állapotban és így gyorsan eléheztem) - váratlanul korán megborultam (Mályinka 31 km.). A Csondró -völgy technikás részei lelassították a haladást, így valamennyire felálltam a nyugodtabb tempó mellett, de 35 kili túlélő üzemmódban soknak tűnt. Szentléleken próbáltam elengedni a nyilvánvalóan jobb állapotban lévő társaimat, de ők az "Együtt kezdtük, együtt fejezzük be" felkiáltással nem hagytak magamra. (Valójában szerintem meg akarták nézni bedőlésemet, de ezt nem mondták ki nyíltan :-). Végül Szaszának volt türelme kivárni, Lúdtalp csak a célban konstatálta fizikai összeomlásomat.)

A Farkas-gödörben még nem volt probléma, bár a letarolt erdő eléggé belassított minket és fárasztóvá tette a sok mászás a korábban amúgy jól futható szakaszt. A havat felváltotta a sár. Tardona előtti emelkedőn megint kezdtem szétesni, a küzdelmem hősies jelleget öltött (legalábbis annak éreztem). Erre nem vágytam, ezért az Ebecki -tető előtti pontnál (Nyírjes ep.) újból próbálkoztam elengedni a többieket, de nem mentek. Nem maradt más, megpróbáltam dupla vagy semmi alapon végigmenni (Tudtam: második összeesésből már nincs menekvés). Számoltam az emelkedőket (11). 7-ig jutottam, utána menthetetlenül összecsuklottam. Szasza a közelemben maradt - ezúton is köszi, Lúdtalp látótávolon kívül járt, lassított, hogy utolérjem, de nem tudott annyira lassan menni...Én nyertem:-)

Bánhorvátinál vicceltem Elvissel, Mályinkánál hangolt a csapat, majd Ebecki-tető előtt 4 kilivel belecsaptak a húrokba. Elég nagy koncertet adott, formában volt, szerintem valami jubileumi előadás lehetett:-)

 

A túra maga nagyon szép, a rendezés tökéletes, a szervezők szimpatikusan segítenek a kellemes időtöltésben. Nem egy tömegtúra, pedig a feltételek adottak lennének hozzá.

Futószemmel nézve alapozó/szintfelmérő edzésnek is kiváló, ajánlom azoknak, akik 50 kili feletti célversenyre edzenek.

És végül köszönet Szaszának és Lúdtalpnak a társaságot. Szasza február közepéhez képest rendkívül jó állapotban van, könnyedén falta az emelkedőket. Ferrarában egy igen jó eredményre számítok tőle, szerintem sokunk csak vágyunk egy olyan eredményre, amit okos versenyzéssel ott produkálhat.

Lúdtalp meg hozta a nagy taktikus énjét (akkor és azt a tempót futotta, amit kellett, azt frissített, amit kellett), szóval fejben eléggé kikezdhetetlen. Gondolom a Mátrabércen majd újabb órát ad ebből;-)

 

Számomra meg a tanulság: futni, futni, futni, a spinning, az úszás meg a sífutás jó kiegészítésnek, de nem pótolja a lefutott kiliket.

norb29 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 416
A Barcika 65 GPS adatait letöltöttem. Abban biztos voltam, hogy a táv hosszabb, de úgy tűnik a szint is. 68,98 km lett a táv, és 2215 m a szint. (Papírforma szerint 65,1 km és 1690 m.) Van esetleg valakinek kontrollmérése?
medvegyu Creative Commons License 2009.02.16 0 0 415
Igen. Reggelenként nyáron dugó szokott ott lenni, egymást érik az autók.
Előzmény: olipapa (414)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!