Keresés

Részletes keresés

emics Creative Commons License 2004.01.17 0 0 122
Ha jó cuccokat (ruhákat) akartok venni Bécsben, menjetek el az egyik vagy akár több H&M-be. Van a Mariahilferen, Kaertneren, a Simmeringen, szóval sok helyen! Minőségi cuccok vannak olcsón, és az akciók még jobbak! :) Én mindig vásárolok ott pár cuccot!
Üdv
ipos Creative Commons License 2004.01.11 0 0 121
Danke! :)
Előzmény: asx (120)
asx Creative Commons License 2004.01.10 0 0 120
Előzmény: ipos (119)
ipos Creative Commons License 2004.01.10 0 0 119
Megosztanád velem? :)

Előzmény: asx (118)
asx Creative Commons License 2004.01.09 0 0 118
De, én tudom! :)
Előzmény: ipos (117)
ipos Creative Commons License 2004.01.09 0 0 117
Nem tudja valaki,hogy lehet eljutni a Stadtlau Gewerbeparkba? (MakroMarkt)
Rich Creative Commons License 2004.01.01 0 0 116
Parndorfra keresve meg lehet találni, íme:

http://www.mcarthurglen.at/

Ha mentek ki, írj már egy rövid beszámolót, hogy milyen az árúkészlet karácsony után.

üdv, Rich

Előzmény: Goszi777 (114)
laaa Creative Commons License 2003.12.28 0 0 115
szabadon behozható 1 videokamera és 2 fényképezőgép. nem kell az ÁFÁ-t, vámot befizetni utána, ha kint vetted ha nem.
Goszi777 Creative Commons License 2003.12.28 0 0 114
Sziasztok!
Ki tudja, hogy a Pandorfi outletnek, milyen az unnepi nyitvatartasa. Pontosan az erdekelne, hogy Januar 2.an, Penteken nyitva van-e?
Nincsen nekik web oldaluk? Telefonon akkor fel tudnam hivni. A google ugyanis nem ad ki semmi hasznalhatot, amibol arra gyanakszom, hogy nincs sajat oldaluk.
Gabor
Előzmény: Törölt nick (113)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 113
A magyar ÁFA-t általában ... khm,khm "el szokták felejteni" befizetni. Ha az osztrák vámossal lepecsélteted, mehetsz is visszaigényelni. Nekem sajnos nincs nagy tapasztalatom a hegyeshalmi határátkelővel, mert ha mi hozunk valamit, ami után visszaigényeljük a Mwst-t, akkor a soproni átkelőt használjuk. Itt garantáltan nem látják egymást a 2 ország vámosai, tehát ha bemész az osztrák vámra, azt a magyar finánc észre sem veszi. Visszaigényelni meg a vásárlás helyén szoktuk.
Előzmény: ARic (112)
ARic Creative Commons License 2003.12.15 0 0 112
Nna, végigolvastam.

1 nem világos: mi van az áfával (magyar)? Azt nem kell fizteni?!
Vpop meg apeh oldalakat nézegettem, meg osztrákot is próbáltam keresni (nem találtam), sehol semmi info. Még jó, h. van itt topik...

Még egyszer köszi:
R i c i

ARic Creative Commons License 2003.12.15 0 0 111
Köszönöm! Asszem azt az egész topikot átolvasom elejétől, ahogy elnéztem egyéb jó tanácsok is találhatók ott vásárlással kapcsolatban úgy általában. Azért még lehet h. kérdezek...
Utoljára 8 évvel ezelőtt voltam, akkor Badenben tanultam...
Előzmény: Törölt nick (110)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.15 0 0 110
Minden boltnak megvan a saját rendszere, a nagyobb üzletekben kiállítják neked az információnál (pl. MediaMarkt), de általánosan kitöltik neked az IKEA melletti TaxFree pultnál. Az IKEA-ban vásárolt termékekre is igaz ez,tehát a pultnál beadod a számlákat, ott elkérik a lakcímedet és kitöltik a papírt. Bővebben olvashatsz még a Bécsi bababoltok nevű topicban az SZMK-ban.
Előzmény: ARic (109)
ARic Creative Commons License 2003.12.15 0 0 109
Sziasztok,

engem a MwSt. visszaigénylése érdekelne, ha tudnátok segíteni. (Ikeában és az SCS-ben vásárolnánk.)

Ez hogy működik? Szólni kell a kasszánál, hogy mi a helyzet, vagy ami blokkot ott adnak, az eleve jó? És a határon mit kell vele csinálni?

Minden infoért hálás lennék.

R i c i

Sir Dryden Creative Commons License 2003.12.08 0 0 108
Köszi a linkeket!
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.08 0 0 107
Az A4-en valóban nincs építkezés, viszont ha valaki az SCS-be jön, akkor figylejen, mert megváltozott a lehajtó ! Előbb kell kitérni és egy jó 1 km-es szakaszon az A2 mellett halad az új út amíg bele nem torkollik a régi lehajtóba.

Jól használható mozis linkek:
www.hauptstadt.at/kinoprog.html
www.film. at

Előzmény: Briko (104)
asx Creative Commons License 2003.12.08 0 0 106
Előzmény: Sir Dryden (105)
Sir Dryden Creative Commons License 2003.12.07 0 0 105
Sziasztok!
Tudna valaki egy jó oldalt ajánlani ahol találok bécsi moziműsort + mozik címeit, jegyrendelés stb? Szóval kb az est.hu vagy www.port.hu-hoz hasonló osztrák oldal érdekelne!
Köszi.
Briko Creative Commons License 2003.12.06 0 0 104
Nincs SEMMI épitkezés! (nagyon ritka...)
Előzmény: Zephyr (100)
lollipop32 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 103
Köszi:))
Mi sem vásárolni megyünk, ám nem féltem magam, biztos nem üres kézzel jövünk haza:)))
Előzmény: Törölt nick (101)
cherokEE Creative Commons License 2003.12.04 0 0 102
Köszi.
Én sem vásárolni szeretnék , csak a hangulat miatt gondoltam érdemes megnézni.
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 101
Már november 16-án kinyitott a Rathaus előtti, de a többi is mind nyitva volt már a múlt héten, hiszen 30.-a volt advent 1. vasárnapja. Ha valaki mondjuk az SCS-be megy vásárolni és nincs kedve bemenni utána Bécsbe, akkor egy kis ízelítőt kaphat mondjuk Mödlingben. Ez persze lényegesen kisebb vásár, de a forralt bor és a hangulat itt is megvan.
Előzmény: lollipop32 (99)
Zephyr Creative Commons License 2003.12.04 0 0 100
Sziasztok,
van valami nagyobb epitekezes most a Hegyeshalom-Becs autopalyan?
lollipop32 Creative Commons License 2003.12.04 0 0 99
Mikor kezdődik? Jól tudom, hogy holnap?
Előzmény: Törölt nick (98)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.04 0 0 98
Szia !

Bécsben több karácsonyi vásár is van. Szinte minden kerület rendez magának saját vásárt. A leghíresebb a Rathaus előtti, ez valóságos turisztikai látványosság, hatalmas tömeggel. Az itt kapható termékek egy kissé már kínai-piac hangulatúak, nagyon sok a gagyi. A tér ilyenkor tényleg nagyon szépen meg van világítva és mennyei a puncs, a forraltbor és a fánk illata.
A másik híres vásár a Schönbrunni-kastély parkjában van. Itt inkább kézműves dolgok vannak, ennek megfelelő árral. A hangulat itt is nagyon jó, tavaly pl. kifogtunk egy gyerekkórust amikor ott voltunk. Hát mondhatom, libabőr-hatás volt a szép környezet, a gyönyörű gyerek ének és a forralt bor egyszerre.
A harmadik helyszín, a Mariahilfer-str.-ról nyílik, a neve Spittelberg-i karácsonyi vásár. Ez is nagyon hangulatos, girbe-gurba kis szűk utcákon, régi házak között. A választék ötvözi a gagyit és a kézművest, több magyar kézművest is láttam már kiállítani.
Van még az AKH- területén is és még több más helyen is.
Összességében azt gondolom, hogy nem tudsz extra dolgokat vásárolni, de a hangulat miatt megéri kimenni.

Előzmény: cherokEE (97)
cherokEE Creative Commons License 2003.12.04 0 0 97
Üdv,

tudtok valamit a bécsi karácsonyi kirakodó (lsd. Vörösmarty tér)vásárról?
Tavaly olvastam róla,hogy milyen jó a hangulata, énekesek, zenélő óra stb.
Éredems kimenni ezért?

panka Creative Commons License 2003.12.04 0 0 96
parndorfban olyan árleszállítások vannak, hogy csak úgy néztem. mango nadrág 2,5 euro... ok, ez speciális, de azért mégis, hol kapsz ilyet itthon?
kicsilány_ Creative Commons License 2003.12.03 0 0 95

a város nagyon szép,
az árak meg néha túl
szépek,
de jól körül kell nézni,
és az akciókkal tényleg
ki lehet fogni minőségi
dolgokat, olcsóbban, mint
itthon (mondjuk mi
csak a ruhákat, cipőket
néztük a barátnőmmel)

a bolhapiac is nagyon
tuti, még ha ott nem is
minden esetben
a minőség dominál

szerintem megéri
kinézni

Törölt nick Creative Commons License 2003.11.14 0 0 94
Én olyan Columbo típusú ballonkabátot vennék mint Columbo felügyelőnek van,és pufajkát ,gumicsizmát is lehet kapni ott?
Előzmény: HORI (93)
HORI Creative Commons License 2003.11.14 0 0 93
A P&C nekem is kedvenc boltom, szerintem nagyon jó a választéka. Az viszont szerintem is felháborító, hogy kártyával (se Visa, se EC/MC) nem lehet fizetni, lehet a 3. emeletről a pénztártól kutyagolni bankautomatához, majd vissza, hogy fizethess és hozzájuss a cuccaidhoz.

Márkák: Hugo Boss, Armani, Cerruti 1881, Burberry's, Burlington, Paul & Shark, Yves Saint Laurent, Versace, Daniel Hechter, Lacoste, Joop, meg még ki tudja mi...

Előzmény: vba (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!