Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38229

köszi.

Előzmény: Samubá (38227)
Samubá Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38228

Még a nitrogén menjen mert attól zöldül. öntözöd nem lszs oylan hőség stressz ami nagyon gyötörné a füvet. Majd a következőben, júliusban aug elején, mehet K túlsúlyos, de én ott is felezném fele 23-7-7, fele 11-11-21. Télen más a helyzet, ott a fagy miatt hamar kialakul a szárazság, ha süt a nap.

Előzmény: k.laszlo68 (38226)
Samubá Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38227

Jelöld meg a sárgás részt és fotózd le hogy tudd bizonyítani, hogy ott is ki volt kelve a fű, mielőtt azt modják rá hogy újra kell vetni mert ki sem kelt, ugyan akkor látod hogy visszazöldül-e. Dátum legyen a képen.

Előzmény: VKOrsi (38225)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38226

Samubá!Véleményed szerint nirogén túlsúlyos 23-7-7 műtrágyát szórjak most és a következö alkalommal 11-11-21 vagy most mehet a kálium túlsúlyos?Mert már elég világos a színe.

Előzmény: Samubá (38224)
VKOrsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38225

bánatomban, képekkel nem sokkolnám itt a topikot. A mindenhol zöld friss füvem most helyeként zölt, helyenként mint a glialka esetén totál sárga.

A gyom kiment - 3-5cmes kétszikűek voltak, már meg se találnám őket - de vitte a füvet is nagyon sok részen.

Előzmény: Samubá (38223)
Samubá Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38224

Ezt a pangó vizet nem látod, mert ott alakul ki  ahol a régi talajra termőföldet terítettek és nem lazítottak előtte, csak eltemették a régit. A határon kialakul egy lassú vízáteresztésű réteg, no e fölött, itt akul ki az algás folt.

Előzmény: gomb1 (38212)
Samubá Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38223

Örömedben sírsz vagy bánatodban!!!

 

A kertrészed valsz elég tapasztalt lehet ha így bele kapott a gyomirtásba nem igen itt kísérletezget. A végerdmény számít nem a rész látvány. Most ha lenyírod levágnád a gyomirtószert is és akkor nem fog hatni és azt hiszed hogy a kertész az oka.

A gyom sárgul a fű zöld akkor jó, ha a fű is kimegy újra telepítetteted vele.

A füvet kelés után akkor nyírom amikor már visszahajlana, 8-10cm magasságnál. és 5-6 cm re vágom vissza, mert nem lesz gyökere és ki fog menni.

Előzmény: VKOrsi (38210)
Samubá Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38222

Majd megerősödik és szebb lesz a füved. A gilisztákkal ne foglalkozz azok inkább hasznosak mint károsak kivéve a golf green-t. Amikor sok az angolperje benne akkor szokot jobb lenni midjárt, mert a többiek igényesebbek és később hozzák a forrmájukat. Itt áll nyerésre a gyepszőnyeg mert már kész gyep és nem egy év alatt készül az sem.

Előzmény: pámpi (38208)
Samubá Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38221

Biztos dózis függő is a hatása.

Előzmény: VKOrsi (38207)
sz_attila Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38220

Mehet a következő adag sportsmaster.

Kalapos gomba ellen Amistar. Nem öli meg a meglévő gombát, de meggátolja a szaporodását.

Vörösherével nincsen tapasztalatom, még nem találkoztam vele a füvekben.

Előzmény: tamáspapa (38215)
VKOrsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38219

nem...

írtam, hogy ő a 3. kertész, aki "érti" a szakmáját, plusz mivel félidős terhes vagyok akármivel kell majd permetezni ember kell, mert terhesen nem csinálhatom meg.

 

annyi történt, hogy felhívtam, hogy sok a _muhar_ a fűben, van-e ötlete tippe, hogy mi legyen, mert ha talpalni kezd, akkor tenyérnyi lyukakat fog csinálni a friss fűben, ahogy tette tavaly a régiben... erre jött és permetezett, mint kiderült szelektívvel - a kétszikű gyom marhára nem zavart, mert tudom, hogy nyírással és jó időben adott szelektívvel az kimegy, de a muhar más -.

Nos a muhar maradt, a szelektívet sikerült erős szélben kijuttatnia, így vitte még a fűtől nem túl messze lévő paradicsompalántáimból is kb. 7 dbot, plusz 3 bokornak pöndörödik a levele... no comment

 

ok, ide nem jön többet, de ettől még én továbbra is itt állok normális fűhöz értő kertész nélkül, és kísérletezni meg nincs kedvem.

 

Most arra jutottam, hogy ezzel majd így valami lesz, ősz előtt ezen próbálom már nem idegesíteni magam - nehezen megy, mert ahányszor kimegyek a kertbe látom -, szeptember legelején majd felülvetjük, locsoljuk, aztán csak észhez tér.

---

 

most tényleg az a kérdésem, hogy mikortól nyírhatom 5-6 cm-re az új füvet? most kb. 10 cm, de majd kimegyek és megmérem, és eddig 2szer volt nyírva. Először olyan 15-20cmről 10re, aztán olyan 15ről 10re, most vinném már rövidebbre, mert ez így erősen dől.

Előzmény: Fázisceruza (38218)
Fázisceruza Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38218

Te ezt a kertész szánalomból foglalkoztatod? -mert ha ennyi hülyeséget csinál valaki, mint amit már itt leírtál, akkor normális esetben már rég el lenne zavarva. 

Előzmény: VKOrsi (38210)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38217

Gondolom akkor feszesebb lesz a kasza ez nem baj?Félek,h.megint tönkreteszi a fogaskereket.Nem lehet a henger rosszul van beálítva szoval kicsit ferdén fut lehet azért csikorog néha de a papírt viszi akkor nem értem.A4 papírt viszi a füvet meg nem pedig ilyen papírral állítják be.Lehet,h.élezni kell pedig csak 2hónapos lehet,h.a fogaskerék végett ment el az éle.Szerinted?

Előzmény: -Tsunami- (38213)
tamáspapa Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38216

Na még kettő:

 

1: jönnek elő a kis fehér kalapos gombák. rendszeresen összeszedem, de csak jönnek. Mi állítja meg / meg kell állítani?

 

2. mi viszi ki a vörösherét? Már vagy 4-5-x permeteztem U-46-tal, meg is roggyan, de mindig felfrissül. A Dezormon állítólag ugyan ez a hatóanyagú. Lehet, hogy mégis csak ezt kellenei kpróbálni?

tamáspapa Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38215

Sziasztok!

 

Április 12-én szórtam el a 26-5-11-es Sportmasters-kakit. Mehet rá a második adag?

Graman Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38214

Teljesen más gépen nekem is volt ilyen problémám, "szőkítette" a füvet nyírás után borotvaéles késekkel is. Aztán kiderült, hogy egy kis gallér részt kellett leköszörülni a késről és megoldódott a probléma.

Előzmény: Abrash (38192)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38213

Jártam már így én is, de olyankor látszott hogy vágta ugyan a papírt, de "közelről" nézve picit barázdás volt a vágásképe.

Próbáld ki vékony újságpapírral.

Előzmény: BARENBRUG (38211)
gomb1 Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38212

Köszi!

 

Most csak azon gondolkodom, hogy miért alakulhatott ki, merthogy a kert már több mint 5 éves. Igaz a fű még nem tökéletes, mert az öntözőrendszer is csak kb 2-3 hete lett átalakítva, így már mindenhol egyenletesen locsol (bár a sok eső miatt nem nagyon kellett öntözni); Na meg hozattunk rostált fekete földet is annak idején, 5-10cm-t, igaz nem volt a legjobb választás, mert nagyon tömör, és ha megszárad akkor nagyon cserepesre repedezik. Én inkább a földre gondolnék problémának, mint aaz esőt, mert eső esett eddig is - bár a föld is itt van már a kezdetek óta...

Ráadásul a kert egy olyan részén jelentkeztek ezek az algák, ahol én píngó vizet nem láttam. A ház egyik oldalán lévő fűben szokott nagy esőben állni a víz, akár 5-10 cm is, attól függ. Sajnos a szomszédtól a víz mind hozzánk folyik át :( és ott meg megfogja a ház, viszont ezen a részen nagyon szép sűrű a gyep, nem láttam benne algát...

Szóval nem tudom mitől alakult pont most ki az algásodás, mindenesetre lekezelem.

Előzmény: Samubá (38204)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38211

Szia Tsunami!          A papírt viszi a füvet totál kenyi a kasza.Mi lehet a gond?

Előzmény: -Tsunami- (38196)
VKOrsi Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38210

jövő héten 4 hetes füvet hány cm-re kell nyírni?

mehet már a végleges magasság, vagy még valami nagyobb kell?

 

(azt el se mesélem, hogy a kertész lepermetezte szelektívvel... sírhatnékom van leginkább az eredmény láttán....)

bodpista Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38209

Sziasztok!

Az létezik, hogy annak ellenére, hogy idén már kétszer kapott a füvem Sportmastert (26-5-11) megint kéne neki? Az első adagot márc 15-e körül kapta, aztán kb 1,5 hónappal késöbb május 1 körül a másodikat.Mindkét alkalommal 30g/m2-t juttattam ki.

 

Megint világos a színe 1-2 sötétebb rész kivételével. Ennyire sok táp kell neki vagy valamit rosszul csinálok?

pámpi Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38208

köszönöm,

igazából ez egy amolyan "mintagazdaság"  :)

ha túlleszek az öntöző rendszer építésen, barenbruggal tervezem az egész udvart vetni, (szeptember elején)

aztán áttérek a noname műtrágyáról a scotts-ra. (vettem easy green szórót, elektromos gyeplazítót)

az utca elején a kertésztől kérek hengert, elvileg minden adott lesz a sikerhez.

csak idegesít, hogy ez az 5 m2 sem tökéletes, pedig foglalkozom vele, figyelek a nyírásra, kap műtrágyát., locsolom.

sajnos a giliszták garázdálkodnak benne. írták itt hogy van valamilyen szer amit nem lehet hivatalosan Mo.-on kapni, de mivel ilyen kicsi a terület nem mentem utána. gaz nincs benne.

köszi mégegyszer.

üdv.:

Előzmény: Samubá (38201)
VKOrsi Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38207
en kozvetlen a toveben hasznaltam, es eszre sem vette.
szerintem nem tud annyi anyagot a pici hajtason felvenni, higy az visszafele karositani tudna.
Előzmény: Samubá (38200)
Samubá Creative Commons License 2011.06.11 0 0 38206

Ja, és nem granulátumos kellene, mert a gyerek sokat van a kertben és még megenné a golyócskákat.

 

A jó erős fűben talán nem látná meg.

 

Olyan műtrágya ami azonnal oldódik de csak 4-5 hétig hat az ammóniumnitrát 34%. Ebből alkalmanként 20g négyzetméterenként elég. Utánna néhány nap alatt bezöldül a fű és megerősödik, ennek megfelelően a fejlődés ütemétől függően, nyírjad rendszeresen.

A szórásnál figyelni kell, mert égethet. Nyírás után  délután, amikor nem nedves a fű levele és nem tapad rá a műtrágya, kell szórni. Vigyázni kell ne legyen átfedés és ne legyen kihagyás sem, mert mindkettő foltosít. a szórás után egy lemosó öntözést kell adni hogy a leveleken felakadt szemeket lemossa, ill oldódjon a talajon.  Amikor elkezd a fű zöld színe ismét halványúlni, világosodni, mehet a következő adag. Augusztus végén az utolsó. Ezt követően októberben visszatérhetsz a scotts téli kondícionálóra.

 

Előzmény: gagas72 (38165)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.06.10 0 0 38205

kb 1hétig nem nyírtam és 4-5cm magas lett a füvem elég sok helyen fel is magzott majd 3cm-re lenyírtam másnap pedig 2cm-re.A kasza jól be van állítva viszont a füvet elkenyi ahol nagyobb volt vagy jobban nőtt ami másnapra beszőkült tehát nem mindehol.Lehet ,h. megerősödött a fű alul a szára és nem bírja nyírni a 10késes?

Előzmény: -Tsunami- (38196)
Samubá Creative Commons License 2011.06.10 0 0 38204

Alga lesz, Dithne M 45 el permetezd le. A víz pangást kellene megszüntetni mert mindig vissza jön, igaz a füvet nem bántja, de a pázsitot használhatatlanná teszi.

Előzmény: gomb1 (38203)
gomb1 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 38203

Sziasztok,

 

Hátha találkozott már valaki ilyennel és tudtok segíteni az eltüntetésében: a fűben "érdekes" zöldes nyálkás valamik nőnek. Valaki szerint gombák - tényleg azok is lehetnek akár - mert mintha lenne tövük és vannak kicsik is és nagyok is és laposak is, kerekek is, bár vannak deformok is. Először azt hittem valami állati ürülék, de sajnos túl sok van belőle és nem is büdös, szóval hajlik a gombára...

látott már valaki ilyet a fűben? Mit lehet tenni? az tény hogy nem egy golfpálya minőségű a füvem, és vannak benne itt-ott kisebb hézagok, de igyekszem :)

 

 

T.Beckett Creative Commons License 2011.06.10 0 0 38202
köszi szépen, remélem h tényleg csak ez a baj bár nekem is úgy tűnik mert a szín itt ott halványul. substral startert kapott vetéskor, úgy látszii másfél hónap alatt felszívta a füvecske :) már rendeltem is trágyát és megetetem...
Előzmény: Zoltanovics (38179)
Samubá Creative Commons License 2011.06.10 0 0 38201

A foltokat majd a nyár végén, ha addig nem növi be a fű vesd felül. Most ne piszkáld a talajt, mert csak gyomosodik. Ahoz hogy erősödjön kell egy két adag nitrogén túlsúlyos műtrágya. Noname-ből pl. ammóniumnitrát 34%-os ból 20 gram négyzetméterneként havonta és augusztusban utoljára, aztán mehet a komplex NPK 15-ből 30g/m2   

Az elszáradt fűszálak a sövény árnyékoló és vízelvonó hatásától is eredhetnek. Az árnyékot a vörös csenkesz bírja a többi keverék akotó nem, a szárazságot egyik sem.

A nyírásra figyelj. Én 5cm pázsit magasságot tartanék.

Előzmény: pámpi (37484)
Samubá Creative Commons License 2011.06.10 0 0 38200

Lehet hogy nem pusztul el de biztos észerveszi, kérdé milyen messze van az anyanövény a kezelthez.

Előzmény: topik (38190)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!