Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2726

hogy miért teszik inkább mkv-ba az jó kérdés..

Én úgy tudom avi-ba éppen lehet HD-t, de nem szabványos. Nyűgösebb DVD- lejátszók nem is kezelik.

A másik meg az szerintem, hogy az mkv kellemesebb. Ott lehet jelölni a hangsáv nyelvét például. Tehát nem csak első meg második van, hanem ott a cimke: az első eng, a második hun.

A médialejátszóm meg -mivel a lokalizáció magyar- szépen mutatja mikor az audio gombar nyomok: angol, magyar.

Én meg vigyorgok:-)

Szóval modernebb és komfortosabb az mkv, vitán felül.

Előzmény: Doky586 (2703)
nicko Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2725

Hát akkor nekünk kurvára nem rokon-TV-nk van.

 

régebben írtam már keress vissza rá.

a 2011-es D széria még 1 magos procit kapott, csak D7000-től volt két mag.

az a egy magos is celeron szintű, a webes része a 2000-es évet idéző betárcsázós fajta gondolom memóriában is alig kaptunk még, ezért annyira lassú.

a samsung pr célokból ezt a részét tuningolta legalább már a 2012-es ES szériánál és ott az ES6800 már megkapta a 2 magot.

2013-as F széria esetében ezt tovább javította.

Előzmény: GPS (2721)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2724

"Az okosTV-d nem önállóan netezik, hanem a Samsung serverein keresztül."

 

Pont emiatt javasoltam hogy ellenőrizni kellene ezt az állítást, amit eddig még senki nem tett meg! :(

Pedig csak be kellene írnia a saját routerének ip-címét a TV böngészőjébe..

Igaz ez csak a böngészőt ellenőrizné, nem a telepíthető appokat (youtube időjárás facebook stb).

 

"nehezen tudom elhinni, hogy az ÖSSZES forgalmam egy darab (Samsung) szerveren menne keresztül"

HINNI a templomban kell(ene) nem egy műszaki fórumon. :)   itt tesztelni/bizonyítani kell(ene).

EZT is mondhattad volna: nehezen tudom elhinni, hogy az összes gmail levél (vagy keresés) egy darab (Google) szerveren megy keresztül. - És valóban, mert mindnek azonos a címe, mégis rengeteg van.

 

"Nem tudják nézni, ez a lényege a HTTPS -nek."

Azért ne bízd el túlzottan magad..

Ez akkor igaz ha a peremfeltételek adottak. Ennél az esetnél pedig nem ismered ezen peremfeltételeket. Csak azt hiszed hogy ismered ezeket, mert általában annyira természetesek.

Előzmény: GPS (2721)
bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2723

Nem annyira trükkös, csak van a flash videot beágyazzák még egy swf fájlba, igy a böngésző nem látja.

 

http://assets.indavideo.hu/swf/StrobeMediaPlayback.v3.swf

 

Ez maga a lejátszó, de tudni kellene, hogy milyen paraméterekkel kell hivni. Nem csodálom, hogy a tv beledöglik..

Előzmény: GPS (2722)
GPS Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2722

 

Hoppááá, legyünk azért zsír-korrektek:

 

Ezt (vagyis innen) NEM tudok lejátszani:  axnplayer.indavideo.hu

 

Ez valami nagyon ravasz kódolás lehet - mert ez az egyedüli video-fajta, amit nem tudok a video-lopómmal sem letölteni (minden más egyebet viszont igen).

 

Jaa, azt üzeni, hogy "Out of memory" - és annyi, a tartalmat nem játsza le.

 

Kérlek téged is (meg a kollégákat is) próbáljátok ezt ki - kíváncsi vagyok, hogy van-e olyan, akinél beindul?

.

Előzmény: nicko (2720)
GPS Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2721

 

"igaz vagy 10 perc mire betölti nekem ez a "csuda jó teljes értékű celeronos szar" ;)"

 

Hát akkor nekünk kurvára nem rokon-TV-nk van.

 

Nálam a flash-ek (mindegy honnan) kb. olyan sebességgel töltenek be - mint ahogy a mobilnetem töltött a nyáron - a 7 Mbit-es sebességével.

 

Vagyis abszolút használható - 8-10 másodpercre tehető egy flash indulása, de van, amikor tán még ennél is gyorsabb.

 

Onnantól mindegy, hogy a TV-n, vagy a PC-n nézem. Beletekerhetek, megállíthatom-indíthatom, ugorhatok vele bárhova - bármit azonnal vesz.

 

Lehet a 2 mag miatt van? Fogalmam sincs - de teljesen elfogadhatóan, élvezhető sebességgel működik.

 

Érdekelne más F-es kolléga tapasztalata is.

.

Előzmény: nicko (2720)
nicko Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2720

Bár mondják, hogy vannak limitációk a browserben (vagyis ilyen-olyan módon írt oldalakat nem támogat)

 

nekem konkrétan (de szerintem neked is) flash playeres oldalaknál hisztizik a flash miatt, mert ugye azt nem frissiti a tv. igaz vagy 10 perc mire betölti nekem ez a "csuda jó teljes értékű celeronos szar" ;)

Előzmény: GPS (2718)
bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2719

"sőt hiába otp biztonságos https amikor az nem hozzád fut be hanem máshova és az operánál az alkalmazottak nézik amint a pénzügyeidet tintézed... ;)"

 

NEM NÉZIK ! Nem tudják nézni, ez a lényege a HTTPS -nek. Lehet ezt az oldalt SEM tudja akkor a minid behozni.

 

A TV (legalábbis az enyém) teljes értékű böngészőt tartalmaz. Az opera mini pedig továbbra is érdektelen számomra.

Előzmény: Doky586 (2717)
GPS Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2718

 

Az enyémben van egy teljes-értékű böngészőnek kinéző képződmény - működik is - de mégis nehezen tudom elhinni, hogy az ÖSSZES forgalmam egy darab (Samsung) szerveren menne keresztül.

 

Még az enyémet (ezt az egy TV-t) még elhiszem valahogy - na de hogy a világon eladott összes SamuSmart netforgalmát a Samsung fizesse - hát ez magas nekem.

 

Bár mondják, hogy vannak limitációk a browserben (vagyis ilyen-olyan módon írt oldalakat nem támogat) - eddíg az összes megszokott szöveges-képes-hangos oldalaimat csont nélkül behozta.

 

(könnyen beszélek, mert billentyűt csatoltam a TV-hez, így ütöm-vágom a címeket egymás után - és bejönnek. Mind)

 

Tehát - anélkül hogy szakértő lennék - én a bacus kolléga nézetét támogatom, vagyis hogy kevéssé tartom valószínünek a központi Samsung-szerver általi kizárólagos kiszolgálást.

.

Előzmény: Doky586 (2717)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2717

"be tudod hivni a routered config oldalát. (És még az opera mini sem használhat ehhez proxyt.)"

De az OperaMini nem is tudja elérni a routeremet!: otthon vagyok de nem elérhetőt jelez, amíg másik böngészőből simán megnyílik..

.

A beszélgetés onnan indult hogy a TV webböngészője valóban webböngésző-e.

Az OperaMini is webböngészőnek néz ki, szinte mindenki azt hiszi hogy böngésző, de csak úgy néz ki. Természetesen megnyílik rajta az OTP oldala is, de azért jó tudni hogy az nem böngésző, így a proxy és hasonló szavak se értelmezhetőek nála, sőt hiába otp biztonságos https amikor az nem hozzád fut be hanem máshova és az operánál az alkalmazottak nézik amint a pénzügyeidet tintézed... ;)

.

Az én TVmben még nincs böngésző, csak telepíthető alkalmazások: youtube, időjárás, hírek stb...

Előzmény: bacus (2716)
bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2716

"Ez egyszerű. Mindent tilts le, kivéve az index.hu -t.

Meg fogsz lepődni az Opera Mini esetében, de a TV-nél nem tudom mi lesz az eredmény."

 

Ezt te irtad igaz? Ugyan itt az opera miniről beszélsz, amit mint mondtam nem használok és teljesen érdektelen is itt ebben a topicban, de valószinűleg az azért proxyzza az oldalak többségét (mert nem mindegyiket tudja, ezt fogadd el), mert maga az alkalmazás célja, hogy minél kevesebb adatforgalmat generáljon. Ergo az opera proxyja (ami az operamini.net név alatt látsz), kinyir minden felesleges képet, reklámot, flasht, stb. Gondolom, hogy ez a weboldalak kinézetén is látszik !

Ezt a tv nem csinálja, nem is célja, hogy akár csak egy byteal is kevesebbet töltsön le. Pont ezért samsung elég marha lenne, hogy a világ összes samsung smart tvje rajta keresztül netezzen. A sávszélesség még nekik is pénzbe kerül. A sebességről már nem is beszélve, hiszen az index.hu sem helyből jönne, hanem először elmenne ki vmilyen szerverre majd onnan töltenéd le.

 

Hazamegyek, kipróbálom és jól meglepődök, hogy nincs min meglepődnöm. Részemről a vita lezárva, nem akarlak meggyőzni, hogy samsung nagytestvér sem és lg kistestvér sem, de még sony nagynéni a panasonic nagybácsival együtt sem kémkedik utánad, hogy megnézed e a tvden a reggeli időjárást hazánkban vagy sem. De ezeket magad is ellenőrizheted, be tudod hivni az ipcim.com oldalt, de megnézheted ugyanitt az ipchicken.com oldalt is, vagy a whatismyip.com oldalt.

 

Ja és kreativ vagyok, pl elérek intranet hálón lévő web oldalt amit kivülről ugye nem lehet, ez ugye eleve nem mehet külső proxyn keresztül.

Ezt is kipróbálhatod, pl be tudod hivni a routered config oldalát. (És még az opera mini sem használhat ehhez proxyt.)

Előzmény: Doky586 (2715)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2715
Nem tudom min kéne meglepődnöm?

De lehetnél kicsit kreatívabb. Akkor csak az index hu -t tiltsad. Ha addig ment de utána nem az elérése akkor közvetlen kérdezi le, de ha a tiltás után is eléri....

Másik megoldás hogy tiltogatások néllül böngészővel megnézed az ipcim.com oldalt.
Ha azt kapod mint én OperaMinivel hogy az ipcimed operamini.net -re mutat akkor...
Előzmény: bacus (2714)
bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2714

Nem igy van ez, a mindent tilts le, nem igy működik. Ha mindent letiltok, akkor semmi nem működik. :)

A névfeloldás pl nálam google szerverei adják, ha letiltom a "8.8.8.8" elérését, akkor már csak konkrét ip cim hivatkozással lehet netezni.

ha letiltom a 10.x.x.x hálózatot, akkor a digi átjárója miatt semmilyen oldal nem lesz elérhető. Ha kitiltom a t-s átjárót, stb, akkor semmilyen t-s oldal nem lesz elérhető. Nézd csak meg az előző tracert ablakot, az origohoz hogy jut el, ezeket mind nem tilthatom.

 

Azt mond, hogy szerinted a következő IP cim a samsung szervere (vagy ez a tartomány a samsung hálózata), ha ezt letiltod akkor a szgépedről el lehet érni az index.hu-t, de a tv-d az nem éri majd el. Ez tiszta lenne.

Egyéb iránt, most nem vagyok otthon, de egyszerüen meg fogom nézni a routeren, hogy a tvn egy index.hu behivásakor milyen IP-kre csatlakozik a tv. (persze ez sem lesz még releváns, hiszen lehet, hogy akkor frissiti az ajánlott tartalmat is, amikor behivsz egy web oldalt), ha van közte gyanus, akkor azt megvizslatjuk.

 

Nem használok opera mini-t, de te lepődj meg, ha behivod a https://www.otpbank.hu -t.

Előzmény: Doky586 (2713)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2713

Ez egyszerű. Mindent tilts le, kivéve az index.hu -t.

Meg fogsz lepődni az Opera Mini esetében, de a TV-nél nem tudom mi lesz az eredmény.

Előzmény: bacus (2711)
bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2712

tracert hostnev, mindezt egy cmd ablakba begépelve. De ez csak azt mutatja, meg, hogy az adott gép hogy jut el. Nem biztos, hogy a samu tv is igy megy, főleg, ha tényleg samu szervereken keresztül megy. Persze akár rootolhatod a tvd, felteszel egy busybox-t és már nyomathatod is, hiszen a tvn is egy speciális linux változat van. (az elején a D6500-t rootoltam, kikapcsoltam a tv felvételének a titkositását, megosztottam a rádugott usb hddt samba-n, stb, de azután jött egy frissités és visszaállt minden. Viszont egy csomó addigi hibát javitottak, igy nem tértem vissza az előző samu szoftverre, inkább lemondtam róla, rootolt legyen a tv)

 

Előzmény: GPS (2708)
bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2711

A teszt könnyű, mond hogy szerinted melyik szerverekkel kommunikál a tv, kitiltom a hálózatomból és megnézzük, hogy megy e.

Előzmény: Doky586 (2709)
bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2710

No ezt sem lehet igaz. Nem vitázni szeretnék, de az egy szerveren keresztül kommunikál, az tulajdonképpen proxy kapcsolatnál igy van, viszont kétlem, hogy minden böngészőből elérhető tartalmat proxyzna.

 

(Gondolj itt csak egy sima https tartalomra (pl internetbank), ami elég fura lenne, ha a titkositott adatforgalmat átküldené valami proxy szerveren)

Előzmény: Doky586 (2709)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2709

"amit én személyszerint erősen kétlek"

 

Most kellene (egyik vagy másik oldalról) bizonyítékot felhozni, egy megismételhető tesztet elvégezni..

 

/Az Opera Mini böngésző is csak egyetlen szerverrel kommunikál és mégis jól elvan./

Előzmény: GPS (2708)
GPS Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2708

 

Emlékszem, még az internet hajnalán  (amikor a router még a Holdban sem volt, a hub-ot is csak nagyon gazdagok használtak) - azzal szórakoztunk, hogy volt valami track-progi, amelyik megmutatta, hogy a kérésünk, vagy a down-unk pont Isztanbulon keresztül, Bécsen vagy Amszterdamon át jutott-e el hozzánk....vagy másfelől.

 

Sőt, megjelölte a pontok neveit is, ahol áthaladt a cuccunk.

 

Valami ilyesmire gondoltam, hogy lássuk, hogy valóban a Samu szerverein megy-e át MINDEN (!) TV-s netezésünk - amit én személyszerint erősen kétlek.

.

Előzmény: bacus (2707)
bacus Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2707

Ez igy nem igaz. Bizonyos tartalmak a samsung servereirol jon, de a yt v. egy barmilyen web oldal nem. 

 

Ugyanakkor az ajanlott tartalom a smart kepernyon biztosan tavolrol, es keres nelkul frissitheto raadasul regionkent.

 

Egyebkent, igen a valasz, meg lehet nezni, egy eszkoz kell amin keresztul megy a net, ilyen pl a router aminek pont ez a feladata. Persze csak 'rendes' routereken van rendes log. De minek is kellene atlag felhasznalonak olyan otthonra, nem igaz?

Előzmény: GPS (2706)
GPS Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2706

 

"Az okosTV-d nem önállóan netezik, hanem a Samsung serverein keresztül."

 

Ez tuti? Meg lehet ezt nézni valami track-progival?

 

Egyébként én mondtam, hogy nem kell beszarni a MindigTV-vel - mert lesz jel bőven.

 

Nálunk is szarul indult - vadászni kellett a jelet a 100 dB-es aktív antennákkal - most meg egy darab dróttal jön full-hangerőn - az is a szobában  (mint az urh-s zsebrádión a helyi városi-rádió).

.

Előzmény: Inhouse (2704)
Inhouse Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2705

Szinte bármelyik codec tudja a HD-t, lehet FLV, vagy MOV, vagy akár RM is HD. Az MKV-t azért szerethetik, mert egy jól bevált, jól kezelhető, flexibilis konténer.

Jut eszembe, a térségünkben is megtörtént előző hónapban az analóg adás kikapcsolása, és viszonylag hamar nov.12-én lejjebb költöztették a "C" Mux-ot, így a tetőtérbe lógatott antennámmal is stabilan jön már a felső sáv. Eddig inkább nem volt TV2, RTLKlub, mint volt, most meg kb. annyi a jelerősség, mint az M1-nél. Mondjuk vártam ezt, mondtam is pár embernek, akinek hasonlóan vacakolt, hogy egyelőre ne csináljanak vele semmit, mert jó lesz az és tádámm! :)

Előzmény: Törölt nick (2702)
Inhouse Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2704

Az okosTV-d nem önállóan netezik, hanem a Samsung serverein keresztül. Ezért ők döntik el, hogy mi és hogyan működik, ergo a frissítéseket is ők adják ehhez.

MindigTV app? Dugj be egy antennát és nézheted...minek ehhez smart, meg net? Egyébként a Fuso-n belül igen sok műsor nézhető, többek között az MTVA-nak is vannak fenn régi filmjei, műsorai...nézd meg!

Előzmény: Törölt nick (2699)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.19 0 0 2703
HD anyagoknál valóban az mkv elterjedtebb, pedig van hd avi is, avi-ba is lehet több hangsávot (hu-en) tenni, és a forrásanyagot se kell átméretezni/konvertálni mint SD-nél, de hogy miért teszik inkább mkv-ba az jó kérdés..
Előzmény: Törölt nick (2702)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2702

Köszönöm a részletes kifejtést.

 

 

Azonban ugye a gyakorlat azt mutatja, hogy a konténerformátum meghatározza a minőséget is. HD felbontású filmet nem szokás avi file-ba tenni, illetve fordítva, ha mkv, akkor valszeg minimum HD. Persze attól még lehet ócska minőség is, de fordítva is igaz: a BD-ket veszteségmentesen mkv-ba szokás konvertáéni.

 

Meg persze ott a bevett gyakorlat is, mkv-ba nem szokás (csak lehet) divx/xvid anyagot rakni.

Előzmény: Doky586 (2701)
Doky586 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2701

Csak megjegyzem hogy a divx egy tömörítési algoritmus neve (a free verziója az xvid) amit legrégebben a *.avi konténerekben használnak, de rakható *.mkv-ba is.

 

Az mkv pedig egy konténer tipusa, hasonló mint az avi, de van egy előnye: 

- az mkv esetén a film képaránya (4:3 vagy 16:9) a felbontástól függetlenül adható meg

- az avi képaránya a felbontás arányával egyezik meg. azaz pl egy bedigizett szélesvásznú film felbontása 720x576 de ez 720/576=1,25 azaz se nem 4/3=1,33 se nem 16/9=1,78, így torzan jelenne meg, ezért avi esetén le muszáj rontani (átkonvertálni) a felbontást 576-ról 404 sorra (30% minőségvesztés) hogy 720/404=1,78 legyen. Ugyanilyen minőségrontásra/konvertálgatásra mkv esetén nincs szükség.

Előzmény: Törölt nick (2698)
nicko Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2700

semmit sem telepít a tévédre csak ha engeded pl. fw-vel.

vagy a smart frissül appokkal, de ahhoz meg internet kell tehát tílsd le.

:)

egyébként a Weather az jó kis app..reggelente megnézzük Bp-n hány fok lesz :))

 

mások meg azért szenvednek, hogy nem frissül semmit a smart tartalom és ez így nagy szar...

Előzmény: Törölt nick (2699)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2699

Előre leszögezném, hogy nem vagyok annyira profi, mint az itt jelenlévők többsége. Nemrégiben vásároltam egy F5300 típusú tévét és alapjában meg vagyok vele elégedve. Néhány dolgot azért nem értek:

- Hogy van az kérem szépen, hogy a Samsung önkéntes alapon telepítget az én tévémre?! Legutóbb kaptam szépen valami Viki alkalmazás és egy Weather nevű appot is. De ki kérte?! Auto update kikapcsolva, nem mintha számítana, ahogyan látom. Ja, és persze frissül a Fitness app is... Ahelyett, hogy törölni lehetne.

- Nem igazán értem, miért nincs egy MinDig tv app? Lesz? Vagy van más mód is, hogy online streameket nézhessek? Ha már egyszer smart...

 

Szóval vannak itt kérdések kérem szépen. :-)))

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2698

off

Ne szívd mellre, mind a ketten csak hülyültünk (ezt aszem bátran mondhatom -így láthatatlanba- nicko olvtárs nevében is)

 

Amúgy érdekes ez, valahogy visszaköszön a letöltéseknél is e hozzáállás. A népek két nagy csoportra oszthatóak:

a.) a divx-esek

b.) az mkv-sok

 

Az "a" csoport valahogy úgy van, ha jó a film, akkor majd archiválni is fogja, na akkor letölti full HD-ben is. De előtte körbeszagolja.

 

A "b" csoport pont fordítva, valahogy úgy van vele: ha esetleg ócska a film, akkor legalább a minősége legyen okay, ne kelljen már végigszenvedni egy gyenge filmet úgy, hogy még a képe is vacak.

 

 

Persze azért e két tábort a lehetőségek is nagyban meghatározzák. Az ADSL csapat inkább az előbbi (kényszerből), a szélessávúak között meg több "b" csoportba tartozó akad.

 

 

 

Előzmény: GPS (2696)
tom30 Creative Commons License 2013.11.18 0 0 2697

Szerintetek az miért van, hogy a mindig tv-t be akarom állítani rajta és csak analóg keresét ajánl fel?

Még mindig ue37c5000.

Köszi!

Tamás

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!