Keresés

Részletes keresés

Füredi1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38254

Mi az oka annak ha a fűszálak között - főleg az alsó harmadában- elhalt barna fűszálak jelentek meg tömegesen? A jelenség nem olyan mint pl a kiégésnél mert zöld szálak is jelen vannak.

sz_attila Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38253

Ha perjés a füved, akkor most a kalászokat nyomja, azért nem növekszik olyan intenzíven, ezért kell gyakran nyírni, hogy ne növessze a kalászokat, mert utána ha lenyírod, olyan lesz, mint a tarló.

Előzmény: Tibor05 (38242)
sz_attila Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38252

Ad1. A tili-toli izé jól működik, persze meg kell tanulni vele dolgozni, nem összevissza tologatni, mint Stevie Wonder vezetőkutya nélkül.

Ad2. Svájcban jó eséllyel más lesz a neve a tuti szernek. A hatóanyag alapján kell tájékozódni, meg kell keresni a neten a tuti szerek hatóanyagát, majd ki kell keresni, Graubünden megyében melyik szerben van jelen :)

Ad3. Mondok egy példát. Október közepén vetettem Barenbrug Supersport fűmagkeveréket 550nm-en. Most olyan, hogy senki sem hiszi, nem gyepszőnyeg lett lerakva.

Előzmény: alu1 (38250)
sz_attila Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38251

"Lepermetezte, másnap este már a fűszálak vége száraz volt, harmadnapra száraz volt a felső kétharmada, aztán van amelyik nem száradt tovább, a többit meg vagy gyökérig kivitte, vagy csak egy darabon visszaszáradt."

Az általad leírt jelek NEM gombabetegségre utalnak. Ott visszafele működik, vagyis alulról barnul a fűszál felfele. Amikor a végétől szárad, az a perzselés jele, ami lehet permetezéstől is.

Előzmény: VKOrsi (38243)
alu1 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38250

Csak most akadtam rá a témára, gondolom, ha visszaolvasok lesz némi dunsztom mit tegyek, de ha megszánna valaki néhány szóban, azt megköszönném.

1. Vettem ilyen tili-toli szóró izét is, mégse bírok egyenletesen trágyázni. Aztán persze tele a fű haragoszöld csíkokkal. Any advice?

2. Ez a lóheremizéria. Nem tom fehér, vörös (nekem ződnek tűnik :)) de elkeseredett küzdelmet vívok vele. Az van, ami máshol, ha én kiírtom a szomszéd tenyészti, szal, esélyem eddig semmi. Kérdésem, ha ezekkel a egyszikű-kétszikű izékkel megizélem a gyepet, akkor a füvemet túladagolás esetén se nyírja ki? Másik, tud valaki valami külföldi szert - nem Mo.-n lakom - ami elég nemzetközi, hogy eséllyel legyen kapható Svájcban is?

3. ha folytatom a küzdelmet a gyommal és a trágyázással, hány évig tart egy tartós gyepfelület kialakítása? Tudom, Angliában 200.

Merci és vederszén!

k.laszlo68 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38249

Pénteken volt 4 hete hogy kifújtam az amistar xtra+bumper keveréket,de ma reggel a harmatos fűben láttam sok helyen pókháló szerű foltokat.Most fújjak rá valamit,ha igen akkor mit vagy várjak még?

Előzmény: Samubá (38246)
Pharaoh85 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38248

Én naponta öntözök, mert elég sok járda és garázsbehajtó van és a forró beton nagyon szárítja mellette a füvet.

VKOrsi Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38247

én amatőr vagyok, nem annyira tudományos, mint itt a fiúk :)

nálunk kb. 3 naponkénti nyírás van, locsolás 2 naponta 10mm/m2 mennyiségben (ez 1m3/100nm-t jelent), naponta nem jó locsolni, mert nem megy mélyre a fű gyökere, és így még inkább igényli a nedvességet

felülvetés ugyanazzal a maggal, amiből a fű van

Előzmény: Aurora78 (38245)
Samubá Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38246

A füvet a lehetőség szerint úgy nyírjuk, hogy az egyharmadát vádjuk le. Akkor nyrjuk amikor elérte azt a magasságot. pl. 4 cm pázsitnál 6cm magasság elérésekor nyírni kell. Tavasszal azt a magasságot hamarabb éri el, nyáron pedig később. Amennyiben úgy tapasztalod hogy később éri el, akkor később nyírod, de a fű jelzi hogy mikor nyírás érett. Minél magasabb a pázsit annál jobban tűri a szabályszegést. Ha rosszul nyírsz akkor gyomosodik, felveri pl. a pirókujjas muhar. Lényeg hogy a nyírás után ne tarló maradjon hanem leveles szár.

Előzmény: Tibor05 (38242)
Aurora78 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38245

Sziasztok,

 

engem is az érdekelne, mint Tibort. Mi ősszel vetettük el a füvet, eddig cirka háromszor volt talán nyírva. Most indult be igazán... de milyen gyakran kell nyírni? A szomszédok hetente egyszer vágják.

Mi szárazságtűrő sportfüvet vetettünk... azt milyen gyakran kell öntözni a nyári melegben? Azt is naponta?

 

Eddig szarvasmarha trágyát szórtunk szét és egyszer pétisóztunk. A pétisótól szép zöld lett, de annyira nem vagyok elájulva tőle.

 

Kérlek írjátok meg, hogy mit tanácsoltok a kezelésére. Némi gyom is van közötte, lehet valami kombinált gyomirtó és trágya kombináció kéne.

 

Még egy kérdés: Felül vetésnél ua. a fűmagból szortok vagy van direkt valamilyen speciális fűmag, ami felülvetésre alkalasabb?

 

Bocsi az amatőr kérdésekért... még csak most tájékozódom. Azt látom, hogy a szomszédok se értenek hozzá, mert mindenkinél elég silány a fű... :( :)

Samubá Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38244

Hát igen, ez elég méreg. Mindegy volt e gomba vagy nem, ez nem az igazi.

Előzmény: VKOrsi (38243)
VKOrsi Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38243

lehet, hogy rásegítette a gomba, de annyira egybevág - előtte nap gyönyörű zöld volt az egész, egy sárga fűszál vagy bármi más nem volt benne -. Lepermetezte, másnap este már a fűszálak vége száraz volt, harmadnapra száraz volt a felső kétharmada, aztán van amelyik nem száradt tovább, a többit meg vagy gyökérig kivitte, vagy csak egy darabon visszaszáradt.

 

már tényleg mindegy, ezen nem rágódom, ősszel a felülvetéttel majd helyrejön, most úgyse tudok mit tenni, június közepén nem fogok rávetni/rávetetni, mert akkor megint kezdődne a 2 óránkénti locsolás vagy rosszul kel ki, megvárom a szeptember elejét, a nagy füvet is úgyis felül akarom vetni.

Előzmény: Samubá (38240)
Tibor05 Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38242



Nem tudom, hogy jól gondolom-e, de szerintem, már letetne növelni a két nyírás közti időt, ugyanis azt veszem észre, hogy nem nő annyira már a fű?

 

Itt olvastam, hogy a fű intenzív növekedését márciusban kezdi tart júniusig, majd augusztus második felétől szeptemberig megint csak megindul a növekedés.



Samubá Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38241

Igen ennek 2,4-D hatóanyag van nin értelme keverni. Hormon bázisú szer, nem hat egyik napról a másikra, eltelik két három hét is mire kipusztul tőle valami. Ennek a te vörös herédnek milyen a levél és a  virág színe?

Előzmény: tamáspapa (38238)
Samubá Creative Commons License 2011.06.13 0 0 38240

Ez elég tragikus. Nem segített rá  valami gomba is? Pithyum gyanús. Azok amik közel voltak vagy átestek a gyökérváltáson kibírták, a többi úgy látszik nem. Ill egyenetlen volt a prmetezés is.

Előzmény: VKOrsi (38230)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38239

Kb 20x nyírtam vele és csiszoltatni kell?Tiszta új volt mikor vettem kb 300euróért.Nekem pont az erőssebb fűszálakat kenyi jelenleg a finimat viszi.Kipotyog a hajam ettől a géptől kezd el menni a kedvem az egésztől.Kicsit túlspanoltam elolvadtak a fogaskerekek az új kaszaszerkezet pedig kenyi a füvet 20nyírás után.Csak tudnám,h.miért kértek ezért a szarért ennyit ha kényes mint a szar.

Előzmény: -Tsunami- (38237)
tamáspapa Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38238

U 46 D Fluid SL.

 

A boltos azt ajánlotta, hogy 2-3 naponta ismételjem. Amúgy mindig hoz új hajtásokat, pedig a levélen látszik, hogy nyakonvágta rendesen, de ezek szerint nem eléggé.

Előzmény: Samubá (38231)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38237

A fogaskerék miatt nem mehet ki az éle, szerintem össze kellene csiszoltatni és beállíttatni .

Nekem is volt hogy szabályosan megnyúzta a fűszálakat, átcsiszoltam és beállítottam a kést és jó volt.

A szomszéd nádképű csenkeszét azt persze szépen vágta, mert vastagabb a levele.

Sajnos ez ilyen macerás néha.

 

 

Előzmény: BARENBRUG (38217)
ofsommerville Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38236

Akkor nagy valószínűséggel a "kertész" hibája...

Előzmény: VKOrsi (38235)
VKOrsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38235
2 hete nem esett, es sehol nincs gombanak jele a nagy fuben sem
mivel a permetezes utani 2. napon jelent meg, erosen meglepodnek, ha barmi massal fuggne ossze, elotte egy db szaraz szal nem volt a fuben, makk egeszseges volt az egesz, mint amilyen az elso kep
Előzmény: ofsommerville (38234)
ofsommerville Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38234

Szia!

 

Az utolsó 3 képen, nekem ez palántavésznek tűnik (pláne, ha friss vetés, akkor nagyobb az esélye is ennek). Mennyire voltak párásak, fülledtek felédtek az éjszakák? Nálunk az elmúlt pár napban voltak nagy esők, tegnap lenyírtam a füvet és láttam a gombásodás jeleit, így ma már permeteztem is.

Nálad is ez lehet, szerintem segítene is...

Előzmény: VKOrsi (38230)
BARENBRUG Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38233

Tsunami válaszolhatnál a utolsó hozzászólásomhoz.Köszönöm.

Előzmény: -Tsunami- (38232)
-Tsunami- Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38232

HA kis területröl van szó akkor vegyél gyomstoppot, az viszi rendesen a madársóskát.

Ami még nagyon jó gyomírtó az a colombus, üti az összes 2,4D szert.

A hereféléket nem csak  megtekeri mint a dezormon vagy a dma, hanem rendesen ki is viszi a fűböl.

Előzmény: tamáspapa (38216)
Samubá Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38231

Melyik U46 M vagy D, mert a D nek ugyan az a hatóanyaga 2,-D amint a dezormonnak. A másik az MCPA ezt lehet keverni is. A kezelés után várni kell a nyírással legalább egy hetet hogy a herbicid felszívódjon és hasson, különben lenyírod és kidobod az meg kihajt. No meg magról is folymatosan kikel.

 

 

Előzmény: tamáspapa (38216)
VKOrsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38230

van, ahol kikelt, szerintem sűrű is és a permet sem nyírta ki - hozzáteszem ahol ez van ott gyom se nőtt közötte -

aztán van ahol foltosan kivitte a permet:

aztán van jópár foltom (100nmbn olyan 10db), ahol kompletten olyan mintha ki lett volna folyatva:

és van az utolsó rész, ahol meg olyan, mintha a több egymás mellett kikelt fajból csak az egyiket vitte volna ki, mert sok sárga szál között ott a zöld szál is:

Előzmény: VKOrsi (38229)
VKOrsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38229

köszi.

Előzmény: Samubá (38227)
Samubá Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38228

Még a nitrogén menjen mert attól zöldül. öntözöd nem lszs oylan hőség stressz ami nagyon gyötörné a füvet. Majd a következőben, júliusban aug elején, mehet K túlsúlyos, de én ott is felezném fele 23-7-7, fele 11-11-21. Télen más a helyzet, ott a fagy miatt hamar kialakul a szárazság, ha süt a nap.

Előzmény: k.laszlo68 (38226)
Samubá Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38227

Jelöld meg a sárgás részt és fotózd le hogy tudd bizonyítani, hogy ott is ki volt kelve a fű, mielőtt azt modják rá hogy újra kell vetni mert ki sem kelt, ugyan akkor látod hogy visszazöldül-e. Dátum legyen a képen.

Előzmény: VKOrsi (38225)
k.laszlo68 Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38226

Samubá!Véleményed szerint nirogén túlsúlyos 23-7-7 műtrágyát szórjak most és a következö alkalommal 11-11-21 vagy most mehet a kálium túlsúlyos?Mert már elég világos a színe.

Előzmény: Samubá (38224)
VKOrsi Creative Commons License 2011.06.12 0 0 38225

bánatomban, képekkel nem sokkolnám itt a topikot. A mindenhol zöld friss füvem most helyeként zölt, helyenként mint a glialka esetén totál sárga.

A gyom kiment - 3-5cmes kétszikűek voltak, már meg se találnám őket - de vitte a füvet is nagyon sok részen.

Előzmény: Samubá (38223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!