Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Löncshús Creative Commons License 2002.08.21 0 0 653
Azért a "síma" motormosás is arról szól, hogy valamilyen oldószerrel lekened a mocit és az már leszedheti azt a bizonyos védőréteget. Amúgy Opelos könyvben olvastam, hogy van rajta valami viaszoss cucc, amit mosás után pótolni kell, mert korrozíó védő hatása van.
Előzmény: stevie wonder (648)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.19 0 0 652
Akkor nem ázik ki a bőröd... :)
Előzmény: zar 116 (651)
zar 116 Creative Commons License 2002.08.19 0 0 651
Eső mossa, szél szárítja...
Előzmény: Hantaboj (649)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.19 0 0 650
Na, jó megjártam. A Prevent belső tisztítóval puceráltam a kocsit. Óvatosan kezdtem, hogy hátha kikezdi a műanyagot, vagy ragad, vagy büdös. Megfelelő, jó a tapintása. Ellenben abban a pillanatban, ahogy hozzáértem a rádió LCD kijelzőjéhez, azonnal kifehérítette! Mint a zúzmara. Engem is levert a víz nyomban! Jól elszartam, de megpróbáltam letakarítani. Lejött enyhe kapirgálással és nyalogatással. Szerencsére nem lett karcos sem. Nagy szerencsém volt!
Amúgy a szer megjárja, nem lesz csillogó és ragacsos tapintású tőle a felület. Még a kormányra és a váltógombra is jó.
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.18 0 0 649
Ti hol mossátok, puceráljátok a kocsit? Van saját udvar, ház előtt vödörrel vagy benzinkútra jártok?
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.16 0 0 648
A sztori a motorblokk kulso korroziovedelmerol ebben a formaban -- szerintem -- nem igaz, legalabbis furcsan hangzik.

Egyebkent, ha Te azt egy sima motormosassal leszeded onnan, akkor kulonben sem erhet tul sokat mondjuk 5-6 ev tavlataban :-)

Előzmény: Löncshús (647)
Löncshús Creative Commons License 2002.08.15 0 0 647
Szerintem jobban jársz, ha különböző fényezés javítgatásokra inkább elviszed fényezőhöz. Az ilyen utólag beletaknyolgatás álatlában nem túl jól sikerül és az árnyalatot sem nagyon találják el. Főleg sötétebb metál/gyönygyház fénynél kényes a téma. Fényezőnél nyilván drágább, de jobb helyen úgy megcsdinálják, hogy észere sem lehet venni, hogy volt vele valami gáz. Persze valami lepukkant autónál ez nem érvényes. :-)

Lenne 1 kérdésem. Azon gondolkozom, hogy lemosom a kordémon a motort. Viszont gyárilg minden motorra raknak valami korrozió álló viaszos réteget, amit így le fogok mosni róla. Ilyet lehet kapni valahol, amivel majd pótolhatom? Ha igen, akkor mi a neve?

Előzmény: kivi (644)
ibrahim Creative Commons License 2002.08.15 0 0 646
bocs, idegesítő kérdés következik :) 1000x tárgyaltátok már biztosan, de nem szeretném az egészet visszaolvasni.

szóval: végülis melyik sampont ajánljátok leginkább új autóra (fekete, NEM metál és Fiat - ha számít), általános mosásra? viaszos/akármilyen védőréteg jöhet :)

köszi, és még1x bocs! ibrahim

Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.14 0 0 645
Jo kerdes, nem emlekszem.Egy eve fel lityi lehetett kb. 2-3e Ft.
Előzmény: kivi (644)
kivi Creative Commons License 2002.08.14 0 0 644
Nekem fekete autóm van, jó esetben könnyű eltalálni az árnyalatot. :-) Mennyibe került?
Előzmény: Clarvoyant (643)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.14 0 0 643
Van.En azt a boltot ismerem ami az Arpad utnal a viztoronynla van.Pontos cimet nem tudok, ha eredekel pontosan elmondom merre van.
A ficko kijon a kocsihoz, (szerintem Turtle Wax-szal) egy kicsi darabon ahol meg gyarinak latja a fenyezest megtisztitja, es a palettat melle teszi es abbol valaszt/valaszthatsz.
Nekem peldaul feher volt a kerdeses, mondtam tipust, evjaratot, szinkodot, es feherbol meg igy is volt vagy 5-10 fele arnyalat.
Utana betoltik a spraybe kb. 5 perc es kesz.
Lefujtam a kocsit, es csak ugy lehetett eszrevenni ha raesett a feny es latszott, hogy ahol lefujtam ott matt.Roviden ennyi.
Előzmény: kivi (642)
kivi Creative Commons License 2002.08.14 0 0 642
Sok cég foglalkozik azzal, hogy az autó színkódjának megfelelő festéket spray-be tölti. Van erről tapasztalatotok?
a2c Creative Commons License 2002.08.10 0 0 641
OFF
WD40 ? Nekem eddig kiválóan bejött mindenre, kenésre is!
ON
kivi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 640
OFF
WD-40?! Hah... az egyik legnagyobb átverés. Úgy hirdetik hogy "kíváló kenő- és tisztítóanyag". Holott ez a kettő már egyből teljes ellentéte egymásnak. Kenésre teljesen alkalmatlan, ennyi erővel higítóval is lehetne kenni bármit. Amire tényleg jó: berohadt (rozsdás, vízköves) dolgok fellazítása, elektromos KH-k kiküszöbölése.
Előzmény: Thomaster (630)
Rityifi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 639
Bocs! Még valami. Ha a motorháztető, vagy az autó eleje le van vaxolva, vagy viasz, akkor nem tud úgy beleragadni a bogár. SOKKAL könnyebb eltávolítani.
Rityifi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 638
Sziasztok!
Én is csatlakoznék néhány témához. A sportlégszürővel kapcs. a fémrácsokon belül puha textilia van minden erössebb vegyszer (benzin) árt neki, és elvékonyodhat ezáltal a szürőképessége csökken. A nagy vízsugár is árt neki. Érdemes azt a "lötyöt" megvenni sokáig elég.
A mosással a tapasztalatom, az hogy csak árnyékban érdemes, és a törölgetésnek is gyorsnak kell lenni, mert a víz is nyomot hagy az autón (vízfoltot) főleg ha csapunkból keményviz folyik.
A Bogarak nem biztos hogy kijön mindd az autónk elejéből, mert a motorháztetőn a mosás után, csak a bogár helye van ott, és nem a szennyeződés. A forró felmelegedett kaszni nagy sebbességgel becspodó bogár a lakkban is hibát ejthet, amit már polírral sem lehet eltávolítani.
Üdv.
Löncshús Creative Commons License 2002.08.09 0 0 637
Persze. Sőt az a jó, ha így csinálja. Több waxot is próbáltam és mindegyiknél ilyet produkált. (vízlepergető tulajdonság)Főleg, ha van benne 1 kis viasz is. Bár az lehet, hogy mindegyikben van...
Előzmény: Clarvoyant (636)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.09 0 0 636
Sracok! Turtel Wax pasztazas utan normalis, hogy az esocseppek osszeugranak gombokke es ugy allnak meg a karoszerian?Sok kicsi kulonallo cseppecske...?

Koszi!

Löncshús Creative Commons License 2002.08.09 0 0 635
Megnéztem a légszűrős témát. Elég nagy a vita. Továbbra is azt mondom, hogy nem raknék bele, sport szűrőt, mert a fogyaszás elszállhat, motornak nem biztos, hogy nem ártok vele, nem is olcsó és ezzel szeben nem érek el akkora teljesítmény növekedést, vagy esetleg semmit. Talán, ha kipufogó, gyertya stb.. cserét is biktatnék, akkor többet számítana. De akkor inkább egy olyan autót veszek, ami jobban megy, de azzal meg nincs gondom.
Nagyobb a tét, mint az eredmény...
Bocs, nem offolok tovább.

Továbbra is érdeklődnék, hogy mennyi egy teljes polír fényezőnél?

Előzmény: Löncshús (634)
Löncshús Creative Commons License 2002.08.09 0 0 634
Ok, bocs az off-ért, csak feljött a téma és írtam rá pár sort. :-)
Előzmény: stevie wonder (633)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.09 0 0 633
Loncshus, jokat is irsz meg tevedeseket is. Van errol 2 kulon topik: AUTO TUNING (nagyon hosszu) es Sportlegszurok (még rovid). Ott mar kiveseztuk a temat alaposan.
Előzmény: Löncshús (632)
Löncshús Creative Commons License 2002.08.09 0 0 632
Sportlégszűrőtől nem kell sokat várni. Ráadásul, ha belevágsz, akkor minimum sport kémény, 4 pólusú gyertyák stb..a fogyaszáson pedig elég sokat nyom, mert a légtömeg/légmennyiség mérőnek bekavarhat, amihez a vezérlő elektronika programját is át kellene írni. A teljesítmény növekedés pedig nem túl jelentős. Ráadásul a sport légszűrő nem is szűri ki úgy a port, szutykot, amitől a motor nem biztos, hogy örömködni fog hosszú távon.
Előzmény: Thomaster (630)
zordon_ Creative Commons License 2002.08.09 0 0 631
Amit én régebben használtam olajspray helyett, műszerolaj + vettem egy katalógusáruházban olyan spray-s flakont, amit eredetileg étolaj permetezésére használtak. Kiválóan bevált, és kemény 1000 (999) Ft-os kiadás volt.
Thomaster Creative Commons License 2002.08.09 0 0 630
Csak tipp: WD40 vagy valami hasonló nem lehet jó? Sprayben árulják és úgyis ezer más helyen is hasznos az autóban meg a ház körül.

(Én is fontolgatok egy sportszűrőt, mindenki így kezdi a tuningot, de a drága mosó-olajozó löttyöket valahogy ki kéne cselezni. Veterán autókban látni acélhálós olajos légszűröket, azt motorolajjal kellett kezelni.)

Előzmény: stevie wonder (628)
Löncshús Creative Commons License 2002.08.09 0 0 629
Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy fényezőnél egy teljes polír kb. mennyibe kerül?

stevie wonder Creative Commons License 2002.08.09 0 0 628
A mosas csak-csak mehet ultraval, de az olajozas problemasabb. Az egyenletes es vekony olajreteg eloallitasahoz a spray a legalkalmasabb formatum, marpedig nem tudom, hol kapsz muszerolajat spray kiszerelesben.
Előzmény: a2c (627)
a2c Creative Commons License 2002.08.09 0 0 627
Egen ,egyszer volt egy fűnyíróm, abban egy szivacs volt a légzűrő és mosószerrel kellett mosni é műszerolajjal beitatni... Csak nem merném ezt egy autónál.
fargo Creative Commons License 2002.08.09 0 0 626
ultrásvíz,
motorolaj / műszerolaj (?)
ha jól sejtem
Előzmény: a2c (625)
a2c Creative Commons License 2002.08.08 0 0 625
Bocsi az offtopicért, de azt hiszem itt vannak,akik értenek kicsit a kémiához.
Kérdés: Mivel lehet helyettesíteni a sportlégszűrő mosó folyadékot? És az olajfilmet? Valami háztartási megoldás?
fargo Creative Commons License 2002.08.08 0 0 624
Jó tipp, én is köszi :-)
Előzmény: Pbiegelb (621)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!