Keresés

Részletes keresés

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.17 -2 0 91975

Egy led önmagától nem képes egyenletesen villogni, vagy világít, vagy megdöglött. Valószínűleg a lámpa testében vagy a led mögött van egy tápegység, az hülyült meg, tehát valószínűleg hiába cserélnéd újra csak magát a ledet, az új led is ugyanúgy villogna.

Előzmény: szikla07 (91968)
tfe_tng Creative Commons License 2018.10.17 -1 0 91974

Nem mindegy hogy a trabant akkujat akarod tolteni vagy egy elektromos autot. 

Ha csak sima akkutoltesrol van szo akkor szinte teljesen mindegy a hosszabito, oriasi aramok ugysem fognak szaladgalni, viszont ha elektromos autot szeretnel tolteni a kertben akkor ez a 3x1,5 erosen felejtos, oda valami rendes aramkort kell(ene) kiepiteni. 

Előzmény: Nin42 (91959)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.17 -1 1 91973

Leírtam szépen egyértelműen, hogy egy SZABVÁNYOSAN ELKÉSZÍTETT földszonda belsejében szabad-e vizet vezetni.

Erre minden nagyeszű kórusban hülyézni kezd engem, hogy hogyan kérdezhetek olyasmit, hogy egy laikus által összebarkácsolt csővezetéket szabad-e földelő szonda helyett használni.

...és még én vagyok a hülye és nem az, aki nem tud olvasni.. :)

Előzmény: trilla414 (91970)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.17 -2 1 91972

"Hosszabbítót keresek autó töltéséhez minimum az alábbi jellemzőkkel: 3x1,5 mm-es, szilikon kábel (vagy gumis? ezt elfelejtettem), minősített, lehetőleg 15 méter hosszú, 16A, kinti használatra, fröccenő víz ellen védett előnyben"

 

Valószínűleg sokkal egyszerűbb lenne a vásárlásod, ha elárulnád, hogy miért ragaszkodsz a szilikonhoz, miért ragaszkodsz a fröccsenő víz elleni védelemhez és miért ragaszkodsz a 3x1,5 mm + 16 amperhez. Mert valószínűleg jó lenne neked egy mezei occsó narancssárga kínai hosszabbító is, amit minden sarkon árusítanak.

Előzmény: Nin42 (91959)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.17 0 1 91971

Mit akarsz ezzel tölteni? Van egy Toyota priusod és a panel másodikról akarod leengedni a töltőáramot?

Előzmény: Nin42 (91959)
trilla414 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 91970

Elek, ezt a baromságot! Mindjárt jön végre egy okos szakember, és szabványokkal, előírásokkal alátámasztva szétcincálja az elképzelésedet!

 

Fú, de várom! Csak nem értem, miért nem jött még... :/ :)

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91921)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.17 0 0 91969

"az vízvezeték földelésnek használva, nem szabályos."

 

A földbe lemenő vízvezetéket tilos rákötni az EPH-ra?

Megtilthatod-e a vízvezetéknek ezután, hogy javítsa/segítse az ház EPH+földelési rendszerének  eredő ellenállását?

Próbálj meg egyszer mellébeszélés nélkül válaszolni.

Előzmény: GeriSoft07 (91965)
szikla07 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 91968

Ismét csak kérdezek. Van egy ledes éjjelilámpa, pontosabban falikar. Funkciója az előbbi. Ebbe 1 db led dióda van, ami átment indexbe ... villog. Csak kiforrasztva lehet a tartóról levenni, megoldottam. Hol kapok ilyet? Annyi van ráírva: S1

Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.17 0 2 91967

"gondoltam a szivattyút , az elmenőcsöveket, később a fatüzelésű kazán csöveit is 6-os zs-val rákötöm a szonda feletti eph osztóra"

 

Tudtommal semmilyen fém tárgyat nem tilos bekötni az EPH-ba.

Előzmény: Hans70 (91929)
pilifold Creative Commons License 2018.10.17 0 0 91966

Tisztelt hozzáértő Urak,

csatoltam egy kis faház belső elosztójának képét. Véleményeznétek, hogy használatba vehető-e így?

Minden vezeték sodrott, érvéghüvelyezett. Dugalj körök 2,5mm2-es vezetéken, világítás kör 1,5mm2-es vezetéken.

Földkábeles mérőórától (3x16A) jön 4x25mm2 NAYY (3fázis+N), az csatlakozik a faház oldalán 5x4mm2 szigetelt sodrotthoz. Itt a ház falánál le van ütve egy földelő szonda, ami csatlakozik az 5x4mm2 sodrott zöld/sárgájához. Ez az 5x4mm2-es sodrott megy a lakáselosztóba a mellékelt kép szerint.

Kösz.

GeriSoft07 Creative Commons License 2018.10.17 -2 0 91965

de ugyanaz, a vízcső az vízcső, a "földelés amiben víz folyik" az vízvezeték földelésnek használva, nem szabályos.

A fehár akkor is fehér, ha nem fehérnek hívod, hanem "az összes színt tartalmazó keverék"-nek.

Megint hülye vagy, hallgass inkább

Előzmény: Mekk Elek ezermester (91962)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.17 -3 0 91964

"Nem veszed figyelembe az ilyet."

 

Számos példa van arra, hogy elismertem valakinek az igazát. Az emberek többsége szó nélkül bevesz harmadkézből származó információkat meg erőszakos nyomulást, őket persze idegesíti, hogy én viszont legtöbbször csak hivatalos forrásokat és logikus ész-érveket ismerek el.

Hivatalos forrásra és logikus érvekre viszont csak nagyon kevesen képesek, a többségnek egyszerűbb lehülyézni azt, aki nem dől be minden maszlagnak :)

Előzmény: Szirty__ (91926)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.17 -3 0 91963

"A cső nem fut elég mélyen ahhoz hogy kellően alacsony legyen az ellenállása,"

 

Tudtommal nincs kötelező mélység meghatározva, pl sziklás terepen olykor nem is lenne megoldható. (a megfelelő földelési ellenállás szükség esetén kis mélységben is elérhető)

Előzmény: Törölt nick (91923)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.17 -3 0 91962

"A kérdésed lényege: a földbe ásott vízvezeték cső használható-e földelésre."

 

Ez nem igaz. Én azt írtam, hogy ha valaki csinál egy SZABÁLYOS földelést, azon lehet-e  vizet is vezetni, ha éppen cső alakú.

Ha nem érted a kettő közötti óriási különbséget, akkor nem érted, hogy mit kell érteni szabályos földelés alatt.

Előzmény: GeriSoft07 (91922)
GeriSoft07 Creative Commons License 2018.10.17 0 0 91961

van olyan kerti hosszabbító, amin van egy gumis "tok" amibe a dugalj és a bedugott dugvilla is záródik, és vízmentes. Keress ilyet.

Ha kell autó töltő, akkor keress nyugodtan, a fenti cuccot meg bauhaus vagy bármely villanybolt ad, webshop is.

3x1,5mm2 16A inkább ne, a kocsi töltőd is valószínű 13A max áramos, azt adnak hozzá.

16A 6-8-10 órán át a hosszabbító dugalj/dugvillát is megeszi, és a kábel sem épp vastag, nagy lesz a feszültség esés

Előzmény: Nin42 (91959)
*Steve Creative Commons License 2018.10.17 -2 0 91960

Boltban 

Előzmény: Nin42 (91959)
Nin42 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91959

Hello, hátha tudtok nekem segíteni. 
Hosszabbítót keresek autó töltéséhez minimum az alábbi jellemzőkkel: 3x1,5 mm-es, szilikon kábel (vagy gumis? ezt elfelejtettem), minősített, lehetőleg 15 méter hosszú, 16A, kinti használatra, fröccenő víz ellen védett előnyben. Nyilván esőben nem használnám... Ha valahol hülyeséget írtam, az azért van, mert egy hangyányit sem értek a villanyszereléshez (sem :) ).

Hol árulnak ilyesmit Budapesten?

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91958

Mert a led vonalizzó csak egy pótkókányolás, értelmetlenül lóg ki a semmibe, a szemedbe fog lőni plusz nem úgy világít ahogy az eredendően világított, tehát gömb, pontosabban cső karakterisztikában. Felejtsd el. De ha neked az a hepped, úgyis azt raksz fel amit akarsz.

A T5 és T8 között nem tudom pontosan mi a különbség, nézz utána. Csak arra akartam rámutatni, hogy ilyen alacsony belmagba ne rakj semmilyen reflektort, met kiveri a szemed, és nem lesz úgyse világos. Se lelógó gömböt, mert mindenki le fogja fejelni. Már ha az a célod, hogy világos legyen, ami a szórt fénnyel egyenlő.

 

Ha a plafonra próbaképp felraksz tixóval A4-es papírlapokat képet kaphatsz arról mennyit jelentene egy fehér felület, vagy egy fehér lambéria. Nagy eltérés lehet.

 

A linkelt bútorvilágító már egy komplett lámpa, diffúzorral. (fényoszlatóval) egybeszerelten. Nem kell hozzá semmi foglalat, úgy van kész ahogy van. 2 kis fém bizbaszt kell felcsavarozni a falra (egy áromszög alakú dologgal oldanám meg, hogy a plafonra vetítsen) és ebbe a fém rugós bizbaszba kell beletenni a lámpát. Simá kivehető bármikor és van egy jó hosszú steklámpád. Van rajta egy kis kapcsoló is, ezt felkapcsolod és úgyhagyod, majd bekötteted a rendes villanykapcsolóba, vagy csinálsz hozzá egy húzókapcsolót. Mondom, használd a fantáziád, légy kreatív!

Előzmény: stukov1 (91957)
stukov1 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91957

Igen, közben nézegetem én is, és csak jönnek a kérdések: )

 

Miért nem jó a LED vonalizzó? Drágább? Gyengébb? Mert amúgy jó a formája.

 

Ha fénycső: T5 vagy T8? Ezekhez van valami "dizájnos" foglalat/búra?

 

Kösz az eddigieket, asszem bemegyek egy bemutatóterembe és megnézegetem élőben..

Előzmény: Törölt nick (91955)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91956

Van belőle 120 centis is!

Előzmény: Törölt nick (91955)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91955

Annak is van, de egyszerűen ki tudod próbálni. Fogj egy íróasztali lámpát ami csak lefelé világít és tedd az asszony kezébe a plafon közepén, majd nézz szét. (hosszabbítóról természetesen) Ezután menj a hosszú fal mellé és a "plafonlámpa" helyét világítsd meg ugyanazzal a lámpával, majd nézz szét. Itt csak a különbséget kéne érezned, mennyire más egy szórt fény mint egy lefelé vert. Az oldalvilágítás kábé olyasmi mint az a giccses falidíszbe dugott karácsonyfasor, azzal a különbséggel, hogy az egy vaak és tényleg rossz a szemnek, mert alatta sötét a fal és éles a kontraszt a megvilágított-nem megvilágított felület között. Rühellem. Hangulatvilágításnak hívják, de konkrétan szemkiverő giccs.

Amit linkeltél az eredendően vonalizzó volt. Egy sima izzólámpának az izzószála volt benne egyenesen kifeszítve, ez pedig abba a foglalatba tehető ledesítő upgrade. Ne ilyet vegyél!!!

Erre indulj el: led bútorvilágító
Több is van, T5, T8, hideg, meleg
2 ilyen 60 centis pont beterítene. Aztán szabad fantáziád szerint variálhatsz, légy kreatív! Szerintem ezek egyáltalán nem drágák, simán bevállalható egy próbára. s ha mégse jön be, feltolhatod a garázsba, konyhába, padlásra. Nekem egy 30 centis az íróasztal alá van csavarozva, ha bármit leejtenék, lássam hol van :)

http://v-tachungary.hu/webaruhaz/led-b%C3%BAtorvil%C3%A1g%C3%ADt%C3%B3/t5-led-butorvilagito-lampatest/v-tac-t5-led-lampatest-7w-60cm-cw-6171-detail

Előzmény: stukov1 (91954)
stukov1 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91954

Ezt nem értem: "vonalizzós foglalatba való fénycső ledesítője"

Akkor led fénycső vagy mi?

 

A plafon meg a ferde rész natúr színű fenyő lambéria, így is fény "szórása"?

(merthogy nem fehér gipszkarton...)

Előzmény: Törölt nick (91953)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91953

Magamnak is pont ilyen megoldású plafonmegvilágítást fogok csinálni. Egyelőre kísérleti fázisban van, nálad sokkal egyszerűbb megoldani, pont tökéletes oda.

Előzmény: stukov1 (91949)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 1 91952

Vegyél inkább olyat ami eleve "fénycső" alakú ledsor. Amit linkeltél az csak egy vonalizzós foglalatba való fénycső ledesítője. Neked hülyeség erre visszalépni, pótmegoldás.

 

De a helyedben tennék fel az ajtó fölé egy sima fali ufólámpát is, éjszakára, ha ránézel a gyerekre. Ne kelljen a fénycsővel felverni az álmából.

Előzmény: stukov1 (91950)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91951

Nem, sőt!
De sima fénycsövet már ne tegyél fel, hanem ledeset, és az alsó felét egy áttetsző valamivel le kell árnyékolni a közvetlen belelátás ellen, de ne is árnyékoljon magának.
Ha még jobbat akarsz akkor 3 fénycsövet raksz fel, 2-ő 6000 kelvinest nappalra, és közéjük egy 2700-3000 kelvinest éjszakára. Este ugyanis rohadtul nem jó kißaszni a szemet a 6000 kelvinessel, viszont ha béborul az ég, nagyon hiányzik nappal a fény. Alacsony a belmagasság, a plafonra szerelt ledlapok nem valók ide mert csak függőlegesen vernék a fényt baromi erős árnyékot képezve mindenhová.

Előzmény: stukov1 (91949)
stukov1 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91950

Vagy valami ilyesmi? Vonalizzó LED!

Előzmény: Törölt nick (91947)
stukov1 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91949

vaze mekkora ötlet :)  De az nem rontja a szemet?

Előzmény: Törölt nick (91947)
sumo69 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91948

Üdv mindenkinek! 

keresek olyan villanyszerelő vállalkozót aki adott saját részre történő munkához vállalkozói felügyeletet és e-naplót is vezetett elzárt 
érdekelnének a részletek 

előre is köszönöm

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91947

A függőleges falra, a mennyezet alatt 10 centivel tennék két fénycsövet, hosszában. Úgy, hogy a ferde falat, vagy a plafont világítsa meg, s így egyenletes szórt fénnyel borítaná be a teret a fehér plafon és a remélhetően fehér ferdeség.

Előzmény: stukov1 (91946)
stukov1 Creative Commons License 2018.10.16 0 0 91946

Heló! Tanácsot kérnék!

 

Tetőtérben lévő szobába szeretnék világítást. 

A szoba keresztmetszete:

A szoba hossza kb 5m. Mindenképpen a hosszabbik függőleges falon lenne a lámpatest/falikar, mert a ferde fal és a plafon lambériából van, nincs becsövezve, utólag kilyukasztani nem tervezzük.

 

Milyen lámpát/lámpákat javasoltok ami bevilágítja a teret. (gyerekszoba) Én max 2db több izzós falikarra gondoltam, de ilyet nem találok... link pls! Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!