Keresés

Részletes keresés

djuice Creative Commons License 2020.11.14 0 0 2805

Ez a beszéd!

És mi a haxer?

Előzmény: -YDX7- (2804)
-YDX7- Creative Commons License 2020.11.14 0 1 2804

Nos nekem elméletileg szerdán jön meg a zongorám és nem aggódok különösen hogy kárba veszne a befektetésem.Nem vagyok vírustagadó de tavasszal is meg most is csak azt tudom mondani hogy ha ettől elpatkolok akkor meg is érdemlem. 

Cooperx Creative Commons License 2020.11.14 0 0 2803

Szia!

Nem tudom, hogy ki vagy, hol élsz.

Egyet tudok rólad: nagyon okosakat szóltál hozzá a digi zongorákhoz.

------

Figyelj! Nem orvos vagyok, csak sejt biológus.

Ebben az évben csak a kovid kutattuk.

 ------

Tarts távolságot!!!!!!!!!!!!!!!

Ez egy biológiai fegyver.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2802)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.11.13 0 0 2802

Ez azért lakhely és életmód kérdése. Remeték előnyben :)

Előzmény: Cooperx (2801)
Cooperx Creative Commons License 2020.11.13 0 0 2801

Figyeljetek!

Minek ma beruházni egy költséges zongorára?

Lehet, hogy 3 hét múlva megfulladsz egy kórház folyosóján.

Benne van a pakliban?

Igen.

Kb. 20-30%-ban.

 

koqxdioo Creative Commons License 2020.11.04 0 0 2800

Ez utóbbi verzió a legszimpatikusabb, mivel szobai használatra kell így "ez illik legjobban" a környezetébe.

Köszi! 

Előzmény: djuice (2799)
djuice Creative Commons License 2020.11.01 0 0 2799
Előzmény: koqxdioo (2780)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.10.31 0 0 2798

Ha ez működne, az sokaknak lehetne érdekes itt a fórumon :)

Előzmény: djuice (2797)
djuice Creative Commons License 2020.10.31 0 0 2797

Nagyobb Roland zongik amúgy híresek a rendkívül részletes micro tuningról, így pl. semelyik más márkánál ilyen behatóan szerkesztés nem lehetséges talán.

Lehet hogy az FP30 is tudna hasonlót egy applikációból???

Előzmény: ÁsítóSárkány (2796)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.10.31 0 0 2796

Leginkább az a gond, hogy bizonyos hangkombinációk már-már disszonánsan szólnak...

ami természetes velejárója a stretch tuningnak.

 

Nem mondható, hogy a strech tuningot a teljes billentyűzetre nézve túltolták volna... viszont 1-1 gyakran használt hang esetében talán igen. Könnyű belefutni a dologba, ha pont nem azokat a hangokat fogod le, amihez az adott stretch tuning éppen szeret...

ez a középső A hang esetében kicsit zavaró tud lenni.

Előzmény: djuice (2795)
djuice Creative Commons License 2020.10.31 0 0 2795

De most akkor mi zavaró, hogy hamis vagy a hang tónusa nem szép?

Mellesleg majd minden hangszernél a közép tartomány a leggázosabb, általában szép alját és tetejét lehet hallani sokszor, de a közép tartományokkal sok gond szokott lenni tónusilag. Illetve Yamaháknál volt még az hiba egy időben, hogy a teteje is kis vékony erőtlen volt régebben.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2794)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.10.31 0 0 2794

közben megtaláltam azt az angol nyelvű fórum posztot, ami után leesett a tantusz, hogy mi zavart:

http://forum.pianoworld.com/ubbthreads.php/topics/2540983/re-roland-fp-30.html#Post2540983

 

és valóban, a középső oktáv A hangja szól furán bizonyos hangközökben...

 

amúgy egy volt Roland alkalmazott a fórumon

  • megerősítette azt, hogy az FP-30 esetében a szokásos stretch tuningot alkalmazták
  • felvetette a második (lágy -- mellow) zongorahang használatát annak, akit a dolog zavar
    ha ez segít, akkor az egy egyszerű de nagyszerű megoldás lehet.
Előzmény: ÁsítóSárkány (2793)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.10.31 0 0 2793

Így, hogy "nincs jó hangja" még nekem is erős megfogalmazás, bár szubjektívan én se vagyok oda érte.
(Konkrétan a Kawai ES-110-t favorizáltam döntési helyzetben, amikor gyülekezeti célokra kerestünk hordozható darabot).

 

Azt viszont merném mondani, hogy a Roland hangja talán a legmegosztóbb. Van aki nagyon oda van érte, van aki nagyon nem...

Éppen ennek a zongorának a hangja kapcsán évekkel ezelőtt Tim Praskins egyik megjegyzése kavart vihart az angol nyelvű fórumokon, amiből azt szűrtem le, hogy egyes hangkombinációk nem szólnak olyan jól együtt (míg más hangkombinációk nagyon jól szólnak), ami belefér a stretch tuning kereteibe, de azon belül talán egy kicsit sajátos változatát alkalmazzák a stretch tuningnak...

 

Mindenesetre a saját tapasztalataimat ez a sajátos stretch tuning viszonylag jól magyarázza, és voltak hangközök, ahol engem a dolog lényegesen zavart. Egy VST ezen természetesen segít...

 

Előzmény: jampilany (2790)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.31 0 0 2792
Előzmény: jampilany (2790)
Törölt nick Creative Commons License 2020.10.31 0 0 2791

telefonnál az a fő kérdés, hogy milyen fajta

általában android alatt nem nagyon fog menni a valós idejű játék, ios-nél talán inkább

androidnál az összeköttetéshez egy OTG kábel kell, ios-t nem tudom, de bizonyára hasonló valami

 

Előzmény: jampilany (2790)
jampilany Creative Commons License 2020.10.31 0 0 2790

Köszönöm a válaszokat! 

Nem állt szándékomban a régi hangmodullal használni, csak arra voltam kíváncsi, hogy van e lehetőség bármilyen külső megoldással más hangot adni neki. 

Még a telefonos megoldást is megkérdezhetem?

Az fp 3 csak azért érdekelt, mert jó áron hirdetnek egyet és emlékszem régről, hogy anno azt is nagyon dícsérték, de sosem próbáltam.

Nyilván nagyon szubjektív, hogy kinek mi tetszik, de amióta ezzel foglalkozom, egyre több embertől hallom, hogy nincs jó hangja...

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.30 0 0 2789

arra válaszoltam, amit kérdezett, nem tudom (és nagyon nem is érdekel), hogy mit/miért akar amúgy :)

nyilván, ha PC irányba indul el, fog ezernyi - akár ingyenes - plugint találni

Előzmény: djuice (2788)
djuice Creative Commons License 2020.10.30 0 0 2788

Ha annyira nem jön he az FP30, azért ingyenbe olcsóbban inkább ilyeneket próbáljon ki laptopon, mielőtt újabb tízezreket dob ki az ablakon szerintem ...

 

https://www.loopmasters.com/articles/4276-The-Best-10-FREE-Piano-VST-Plugins-for-PC-Mac-with-download-links

 

https://blog.landr.com/best-free-piano-vsts/

Törölt nick Creative Commons License 2020.10.30 0 1 2787

Szia!

 

Céleszközzel pld. ezzel: https://hitspace.hu/miditech-usb-midi-host.html közvetlenül össze tudod a kettőt kötni (persze a hang az U-220 ból fog jönni, nem a Roland hangszórójából).

 

Ha (mint írtad) van laptopod, és nem baj, hogy az is be van kapcsolva, akkor elég egy USB-MIDI kábel, és egy program a laptopra: FP-30 - USB kábel - Laptop (program) - USB-MIDI kábel - U-220 összekötéssel.

 

Természetesen a laptopról (telefonról) is "adható" hang, akkor szoftver kell csak az FP-30 mellé, esetleg egy külön (egyszerű) hangkártya ha a késleltetés probléma (Win 10 alatt már nem olyan nagy gond, az alaplapi hangkártya is megteszi).

Előzmény: jampilany (2785)
djuice Creative Commons License 2020.10.30 0 0 2786

Hűha!!!!

1000 éves igaz sem volt hangú U220-hoz nyúlnál vissza??? Ez komoly???

Az FP30 SuperNatural hangkeltése zongorailag kb. egy összkerékhajtású legújabb Audi, az U220 kőkorszaki fakerekű taligájához képest!!!

 

Nem kéne azt szervizessel megnézetni inkább? (Kui István - Intermuzika Roland Szakszerviz)

És amúgy ez vásárláskor fel se tűnt???

Esetleg jobb fejhallgatóval kipróbálni? Alaphelyzetbe állítani az FP30-at? (Factory reset)

 

Na mindegy, az FP3 is egy 20 év körüli visszalépés az időben, bár a Session Partner funkciójával valóban többet nyújt az FP30 tudásánál.

https://m.youtube.com/watch?v=vw0NO4Ck8M4

Előzmény: jampilany (2785)
jampilany Creative Commons License 2020.10.30 0 0 2785

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni! 

1 hónapja vettem egy Roland Fp 30-at. Sajnos nem vagyok vele megelégedve. A billentése tetszik, de a hangja nagyon nem. Tudom, ez szubjektív, de nekem nagyon softos, fénytelen maszatolás valami dobozból. Nem csilingel. (Korábban egy Studiologic master keyboardot használtam, Roland U 220-as hangmodullal. Csak hobbi, otthoni szórakozás) 

Kérdésem az lenne, hogy össze lehet e kötni, hogy a hangmodulnak a hangján szóljon? Vagy esetleg laptopról vagy telefonról adni neki valami jobb zongora hangot? Ha igen hogyan?

 

Másik kérdés, hogy van e valakinek tapasztalata Fp-3- mal? Esetleg összehasonlítva egy Fp 30-cal? Billentését és hangzát tekintve...

djuice Creative Commons License 2020.10.29 0 0 2784

Ezt is jó hangúnak mondja kipróbáltan egy zongorista haver még:

https://mobil.argep.hu/product_2583004.html

djuice Creative Commons License 2020.10.29 0 0 2783

Természetesen az ár tényező kontra pénztérca kérdéskörről én is jól elfeledkeztem, de azért is ajánlottam ezeket, mert Beri nekünk is van, a BA330-at ismerősömtől is ismerem, meg más művészt is hallottam vele még nyílt téren is fellépni remek minőséggel szólva, a Stagepast is többször hallottam és bár nyilván ezek lehet hogy szobába kicsit hangosak is tudnak lenni olykor, de a hangerő potival minden szépen beállítható halk muzsikáláshoz is. Szóval nem válik hátrányára, ha valami nagyot is tud szólni ha kell.

 

Ellenben ismerőseim közül van még aki pl. Alto aktív (erősítő is benne) hangfalat használ megelégedéssel, az neki a TS312 tip, de vannak olcsóbb szériái is:

https://hangszerplaza.hu/hangtechnika/hangfal/?subcats=Y&features_hash=V797

 

Esetleg alternatívaként egy studio monitor, amin tényleg szépen tud halkan is szólni egy zongorilla meg bármi zene?

https://hangszerplaza.hu/m-audio-bx5-d3-aktiv-ketutas-studio-monitor-hangfal/

Előzmény: koqxdioo (2782)
koqxdioo Creative Commons License 2020.10.29 0 0 2782

Az első kettő ára így elsőre erősen megnyírbálta sztereó hangzás iránti igényemet.., ezt még emésztenem kell))) Nyílvánvaló, ezekre nem mondanám egy hónap múlva, hogy rossz köztes választás volt. 

Köszönöm szépen a segítséget! 

Előzmény: djuice (2781)
djuice Creative Commons License 2020.10.29 0 0 2781

Good morning!

Fontos hogy stereo legyen?

Roland BA330

vagy esetleg...

Yamaha Stagepas 400bt

Ha nem kell stereo:

Behringer KXD15

 

Előzmény: koqxdioo (2780)
koqxdioo Creative Commons License 2020.10.29 0 0 2780

Jó reggelt! 😊

Ismét segítségért fordulok hozzátok. 

Yami d.zongorámhoz szeretnék vásárolni egy kombót otthoni használatra(gyanítom 20-30w bőven elég). A PC-s szett volt eddig a hiánypótló de siralmas.

Effektek nem fontosak, azt viszont szeretném ha "lábújhegyen" is szólna. 

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.10.26 0 0 2779

Keresés közben: külföldről (első körben szállítás nélkül, nem magyar ÁFÁval) a CA59 is csak picit van a drágább kategória fölött: https://www.bonnersmusic.co.uk/kawai-ca59-satin-white-digital-piano.ir

ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.10.26 0 0 2778

Na igen, a COVID-19 meglehetősen igénybe vette az ellátási láncokat, miközben egy megnövelt keresletet is eredményezett...

Előzmény: djuice (2776)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2020.10.26 0 0 2777

Azt mondanám, ez a klasszikus már-már vallási vita nem csupán a márkák, hanem a mintavételezett vs. modellezett hangok kapcsán is... Amúgy a Kawai-nak a zongoraművészek közt valóban van keletje...

Különösen a soundboardos változatoknak (CA-9x, CS-11)... amelyek azonban jellemzően jóval drágábbak, az ex demo CA98 kifejezetten alkalmi vétel...

Előzmény: djuice (2776)
djuice Creative Commons License 2020.10.26 0 0 2776

Az bizony igaz, de hát van lóvé rá... :)

A nagyobb gond inkább azzal lesz, beszéltem most a Bp. Z.szalon tulajával a Rák Csabával, hogy a Covid miatti leállás függvényeként nekik is csak 5-6 hónapos határidővel szállítanak, de mondjuk 30 hangszer csak digitálisban is van jelenleg is a bemutatótermükben + az akusztikus hagyományosak ahogy mondá. Persze egyértelműen a Kawaiokat tolja :) és hogy abból adnak el a legtöbbet mint márka. Furcsa volt, hogy a Rolandokat szóba hozva, azokon csak kuncogott, hogy "hááát... jó szintetizátorokat csinálnak".
Ellenben azt az új LX szériát gondolom a szintén igényesebb kategóriába szánták, sőt a Zenegalériásokat is megkérdezvén, absz. a zeneakadémista igényeket kielégítő kategóriában említik minőségben, hangrendszerben. Ellenben ők is leghamarabb csak januárra várnak új szállítmányokat! :(

Előzmény: ÁsítóSárkány (2775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!