Keresés

Részletes keresés

carlos80 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 558
nem berezonál, felül van egy rövid toldat, ráadásul karbon, tehát elég merev és könnyű. Azok berezonálnak, amelyeknél hosszú a toldás, a két vagy 3 darabosak, mert nyílván lefelé keskenyednek, ezáltal gyengülnek is.
Előzmény: hurvinek_2 (547)
carlos80 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 557

A második levél elkódolva jött :) úgyhogy nehéz volt elolvasnom. Én eredetileg azt hittem, hogy szakdogához kell...na mindegy.

 

A botokra visszatérve a Leki csúcsbotoknál tényleg jó a teleszkópos, főleg hogy ha nem kell, még talán a packre is ré át tudod heggeszteni, de én azt tapasztaltam, hogy nem elég merev, itt szerintem fontos, hogy legyen tartása. Oli botja felül állítható, én is olyat használok, azt tudom ajánlani, mondjuk volt összehasonlítási alapom, mert gagyi telós aluról váltottam :)) azt nem ajánlom, max karerősítőnek.

Előzmény: csanya. (548)
amat Creative Commons License 2009.02.24 0 0 556

Azt szeretném kérdezni az illetékesektől, hogy hogyan igazolhatnám a hétvégen a Göcsejben, hogy regisztrált ultrafutó vagyok, az vagyok?

Nem óriási a kedvezmény, de ha tudnám kihasználnám.

A választ előre is köszönöm!

amat Creative Commons License 2009.02.24 0 0 555
Győrben novenber elején, minimális aszfalttal
Előzmény: Törölt nick (537)
norb29 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 554
És botot vittél-e?..hogy elestél.
Előzmény: csanya. (550)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.24 0 0 553
Ez meg a kész futónyom.

Odafenn a hétvégén jegesedni kezdő, kiszánkózott és megolvadt szakaszok eltűntek a hó alatt, a feltételek jelenleg futásra és sífutásra is mindegyik úton kiválóak.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (552)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.24 0 0 552
A mozgó webkamera ma délutáni felvétele.

Itt például igen jó lett volna a bot.
Helyette volt 3 hasraesés és némi négykézlábas hótúrás. :)
manbo Creative Commons License 2009.02.24 0 0 551
Az Ötscheren meg egy Salamon csukát dobnak. Pár év és a magyar versenyrendezők következnek...
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (543)
csanya. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 550
Ma futottam másfél órát szűz hóban. Na jó majdnem szűz hóban. Az úgy volt, hogy Szárligeten voltam és elmentem futni. Ahogy kiértem a faluból rögtön találkoztam egy őzzel. Szegény betojt rendesen. Futott mellettem vagy 50 métert a mély hóban. Szóval a kéken elhagytam a falut és a mezőn keresztül elértem a Birka csárdát. Ott volt kb 200 méter ahol autóval lejárták az utat. Na itt meg is támadott 3 kutya de kicsit rugdostam és ez után belátták, hogy nem jó velem kezdeni....futottam tovább immáron ismét szűz hóban. Nem volt mély a hó. Kb 10 centi. Látszott, hogy eltolták a nagy részét. Az út mentén kb derékig ért az eltolt hó. Szép lazán kocogtam felfelé. Hihetetlen csend volt. Néha megijesztett egy egy rigó ahogy felröppent a hóból. Makk-erdőnél letértem a kékről és haladtam tovább az úton egészen a Mészáros-hegyig. Az adótoronynál hátra arc és immáron lefelé futottam. A hóban jól láttam a nyomaim pedig esett a hó ismét. Lefelé kb kétszer akkorákat léptem mint felfelé. A házak előtt törtem egy husángot a kutyák ellen, de nem volt rá szükség. Birka csárda. Mező. De jó mondom magamban még nem is estem. Na puff, hatalmas zakó. Kicsúsztam az útról a keréknyomból és bele a mély hóba. Frankón felébresztett. Eddigre már jól eléheztem mivel vasárnap este ettem utoljára azóta csak 2 liter kefir meg 2 liter tea. Mire a házhoz értem már csillagokat láttam. Szerencsére Bobek készített egy brutális adag sóletet. Na volt is pusztítás...aztán meg másfél óra alvás.
csanya. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 549
Sikerült. Normális anyagot használnak hozzá. Ennyi.
Előzmény: hurvinek_2 (547)
csanya. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 548
Én is ilyet kaptam hónapokkal ezelőtt. Válaszoltam is neki, hogy persze írjon nyugodtan szívesen segítek. Erre jött a másik mél a linkkel. Mennyivel tisztább lett volna megírni a valóságot?
Előzmény: carlos80 (536)
hurvinek_2 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 547
es ezek a csucs minosegu teleszkoposak is berezonalnak vagy az ellen is sikerult mar megoldast talalni?
Előzmény: olipapa (545)
olipapa Creative Commons License 2009.02.24 0 0 546
a teleszkóposak ált 135cm ig állíthatók, ez nagyjából 195cm testmagasságig kiszolgál.
Előzmény: hurvinek_2 (540)
olipapa Creative Commons License 2009.02.24 0 0 545
a leki csúcs karbon fix és teleszkópos közt 15g a különbség.
Előzmény: carlos80 (542)
hurvinek_2 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 544
koszi,
h
Előzmény: carlos80 (542)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.24 0 0 543
Úgy látom, itt hozzávágnak egy Crosslite-t a nevezőkhöz.
És még kérdőívet se kell kitölteni. :)
Előzmény: carlos80 (536)
carlos80 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 542
Ne fűrészelj, vegyél kisebbet. Én futottam hagyományos síbottal (sífutóbot): stabil és könnyű, de nekem is túl magas volt (alkartól picit magasabb a megfelelő, bár ezt egyéne válogatja). A telós nem jó, mert remeg, habár állítható, ráadásul 2× annyi a súlya, mint a simának, a könnyű meg megfizethetetlen.
Előzmény: olipapa (539)
carlos80 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 541

 

 

A bükki hegyimarcsi félig aszfalt-félig erdei, sajnos júliusban lesz.

 

Pálinkás Kata trail running (béri félmarathon) augusztus, de ez csak 21 kili.

 

8-bucka, 50 km, júlis

 

A Less Nándor emléktúra októberben lesz (nagy elvárásokkal vágott neki a szervezőség, úgyhogy biztos profi lesz, de sajnos 65 kili és teljtúra is egyben)

 

Másról egyelőre nem tudok.

 

Néha kattintgass ide:

 

http://terepfutas.lap.hu/ :)))

hurvinek_2 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 540
az oldaladon levo tablazat alapjan nem javasolsz tul hosszu botokat, tehat ebbol a szempontbol a teleszkopos is eleg hosszu, ha jol ertem
Előzmény: olipapa (539)
olipapa Creative Commons License 2009.02.24 0 0 539
annyi van, hogy a hegyományos síbot hossz jóval megasabb, mint a futó botok.
Előzmény: hurvinek_2 (538)
hurvinek_2 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 538
Sziasztok,

Az erdekelne, hogy a klasszikus sibotnak futasnal van-e a sullyan kivul barmi elonye a teleszkopossal szemben. Gondolok itt arra, hogy esetleg kevesebb erot nyel el a homogen kialakitas miatt vagy barmi mas praktikus szempont.

Elhataroztam, hogy ebben a szezonban (amint vege a sifuto kanaannak :) sokat fogok bottal futni. Szeretnem eldonteni milyennel kezdjem. Ha a hagyomanyost sokkal jobbnak tartjatok, akkor fureszelek egyet a meglevokbol, ha a teleszkopos is megteszi, akkor lehet, hogy veszek egy ujat a regi zotyogos turabotom melle.

Koszi,
H
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 537
Sziasztok!
Érdekelne, hogy lesz-e idén ősszel olyan maraton itthon, ami nem aszfalt és nem is teljesítménytúra (nem kell pecsételésért sorba állni), tehát mezei maraton v. ilyesmi? Köszi.
carlos80 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 536

Én ilyet kaptam:

 

Kedves Futók!

 

A segítségüket kérném!

 

Varró Dóra vagyok, a Budapesti Gazdasági Főiskola hallgatója. Február végén részt veszek egy nemzetközi piackutatásban, amely témája: futás, terepfutás, túrázás.

 

Az Önök e-mail címét az index.hu fórumon találtam, és azt szeretném kérdezni, hogy február végén ki tudnák-e tölteni a kérdőívemet, e-mailen keresztül?

 

Az Önök e-mail címei csakis ezen tanulmányi program keretein belül lesznek felhasználva, utána töröljük, és semmiféle reklám illetve promóciós célra nem használjuk fel!

 

Segítségüket előre is köszönöm!

 

Varró Dóra

 

Ma már sífutás témában kellene nyilatkoznom. Én nem néztem a kérdőívet, de ha a kitöltést követően hozzámvágnak egy La sportivat, elsétálgatok benne:)

Előzmény: csanya. (531)
Fat Creative Commons License 2009.02.23 0 0 535
A blogban nincs benne, de a 10 km=es tavon magyar gyozelem szuletett (nem a blogiro) http://www.chronorace.be/web2/Classements/ListeRapports.aspx?eventId=326417514515 (a palya: 9.7 km, +380 m)
Előzmény: csanya. (528)
csanya. Creative Commons License 2009.02.23 0 0 534
Nem röhögtem én ki. Jó olvasni.
Előzmény: Fat (533)
Fat Creative Commons License 2009.02.23 0 0 533
Heee, nem kirohogni a kezdoket. (Bar teny, hogy erdekesen csapodnak le bennuk  a terepfuto elmenyek.)
Előzmény: csanya. (529)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.23 0 0 532
Itt én is kiakadtam némileg.
Előzmény: csanya. (531)
csanya. Creative Commons License 2009.02.23 0 0 531
Kaptam ma egy mélt a következő szöveggel:

"Sziasztok!

Európai diákok vagyunk, akik egy közös kutatásban vesznek részt a terepfutásról.

Tudjuk, hogy Ti foglalkoztok ezzel a sporttal, ezért a véleményetek nagyon fontos számunkra.

Kérlek, szánjatok rá 10 percet, hogy a mellékelt linkre kattintva kitöltitek a mellékelt kérdőívet.

http://www.sphinxonline.net/etudiup/trentols/questhu.htm?aspxid=sVMEAdl0nSdS2xEbfZm23fsq ( a linkből töröltem...)

A kutatás jövő hét csütörtökön ( febr. 26. ) ér véget.

Az elküldött válaszokat természetesen titkosan kezeljük, és elérhetőségeiteket nem használjuk fel más célokra.

Ha bármilyen kérdésetek van, akkor forduljatok bizalommal Mr. Stéphane Ganassali-hoz (Savoiei Egyetem), aki a projekt koordinátora: lesganas@gmail.com

Segítségeteket előre is nagyon köszönjük!

Üdvözlettel: Az “EuroSurvey” intenzív program diákjai és tanárai."

Elkezdtem kitölteni a kérdőívet. Aztán jött egy olyan kérdés, hogy ismerem e La Sportiva egyik típusát. Na ott hagytam abba a kitöltést. Nem baj ha egy cég kutatja a véleményem de, akkor ne burkolja ilyen diákok vagyunk szövegbe.....
csanya. Creative Commons License 2009.02.23 0 0 530
Ebben az esetben várjuk majd a beszámolódat!
Előzmény: tempietto (527)
csanya. Creative Commons License 2009.02.23 0 0 529
Ez a kedvencem:

Szerényen meghúzódtunk tehát a szálkás lábú camelbak-hátú ultragépek mellett.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!