Keresés

Részletes keresés

csanya. Creative Commons License 2009.02.25 0 0 575
Nekem az első levélben talán inkább szakdolgozatról volt szó.
Előzmény: #viresz# (564)
csanya. Creative Commons License 2009.02.25 0 0 574
Nem vittem.-)
Előzmény: norb29 (554)
zalai ASZFALTSZAGGATÓ Creative Commons License 2009.02.25 0 0 573
Nagyon jól érzed a dolgokat. Ahogy tudom, kemény terep fog várni az indulókra!
Előzmény: cs70 (572)
cs70 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 572
Tervezem a Göcseji Galoppot vasárnap. Jól érzem, hogy a dimbes-dombos, várhatóan tökig sáros terepen hasznos kiegészítő lesz a bot?
Lúdtalp Creative Commons License 2009.02.25 0 0 571
Ja, és ha a hó elolvad, tényleg érdemes lesz kitisztítani. Megcsinyájjuk!
Előzmény: olipapa (566)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.02.25 0 0 570
Az alján 135 körülről indultam, és nagyon lassan kúszott felfelé a pulzus. Javarészt 150-160 között voltam. A legmeredekebb részen azért persze feljebb mászott a freki: sárga kereszteződésben értem el a 170-et, ezután már nem olyan meredek, így a végére visszament 160-ig. Bot nélkül, kocorászva mentem. Lehet, hogy gyalogolva - hosszabb lépésekkel gyorsabb lett volna, de így jobban esett.
Előzmény: olipapa (566)
carlos80 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 569

Csak egy 5let.

 

Ha már belekaptunk a túraszervezésbe, fel kellene tölteni vhová, adni egy elérhetőséget, én meg nyílt edszések, futótúrák címszó alatt felraknám a terepfutás.lap-ra, ahogy már korábban is jeleztem.

 

link nevek :Mátra 35, Bükk 30 stb....

 

 

carlos80 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 568

Kedves unatkozó fiatalok!

 

Szombat reggel fél hetes indulással a Miskolctapolcai végállomástól mi is nyomunk egy 30-as kört sok szintel, gyönyörű terepen, nyugodt tempóban. Aki erre vetődik, szívesen látjuk!

 

útvonal: Miskoltapolca-Bükkszentkereszt- Fehér-kő-Lillafüred-Lencsés-oldal-Molnár-gerinc-Gulicska-Bükkszentlászló-Miskolctapolca, cc. 30 kili, 1500 szint, terv idő: 3 óra

 

Üdv, Carlos

 

 

 

medvegyu Creative Commons License 2009.02.25 0 0 567
Hétvégén a Mátrába tervezek egy kis futótúrát, akinek van kedve tartson velem!

Útvonal meg minden más még változhat, de ami biztosnak láccik: szombat és Mátra.

Gondoltam egy ilyen maximális útvonalra (könnyen rövidülhet :-)): Kékestető - Parádsasvár - Galyatető - Mátraalmás - Galyavár - Galyatető - Mátraszentimre - Bagolyirtás - Tót-hegyes - Világos-hegy - Gyöngyöstarján

Síbotot valószínűleg hasznos lesz hozni :-).

Tervezett tempó: emelkedőn szigorúan gyaloglós, lejtőn kihasználjuk a gravitációt :-)


olipapa Creative Commons License 2009.02.25 0 0 566
Hóban mentem 7p-n belül LT alatt picivel vagy két hete, de általában én is lassabban, LT-15 el haladok rajta. Kemény emelkedő, na. Csaba szerintem tudna ott lökni egy hatost simán. Megfutottad, vagy gyaloglásztál? Kicsit érdemes lenne a felső harmadát a rönköktől kitisztítani. Jó kis edzettség monitorozók az ilyen emelkedők, ha a versenypulzusodon mész rajta (nem maxon!!) és tesztelgeted magad, hogy változik a feljutási idő.
Francba, a családon végigvonuló kór most engem is kóstolgat, így ma biztos nem megyek futni.
Előzmény: Lúdtalp (563)
carlos80 Creative Commons License 2009.02.25 0 0 565
Még várni kell sajnos pár évet, de azért valami elindult ebben az irányban. Előbb-utóbb lesz divatja a terepfutásnak is és egyre többen fogják megunni a városi levegőt.
Előzmény: Törölt nick (561)
#viresz# Creative Commons License 2009.02.25 0 0 564
Nem akarom tovább rágni ezt a kérdőíves csontot, de azért lenne egy megjegyzésem hozzá. A kérdőívvel érkezett levél valóban félrevezető volt, mivel nem szerepelt benne a kérdőív valódi célja. (Ezt privát levélben szóvá is tettem a küldő hölgynek.) Azonban szerintem egy kissé túlzás a felháborodásotok, ugyanis az első levélben (amit - ha nem tévedek - ti is megkaptatok), egyértelműen szerepel, hogy piackutatásról van szó. A piackutatás meg - többnyire - ilyen. Én személy szerint kitöltöttem, és semmilyen sértőt vagy zavarót nem találtam benne (egy elég egyszerű piackutatás, amiből a megrendelő cég kiléte is napvilágra kerül). Persze újból hangsúlyozom, hogy illett volna a kísérőlevélben is leírni, ami az első megkeresésben egyértelműen benne volt.
Előzmény: carlos80 (536)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.02.24 0 0 563
Na végre! A "régi zöldön", ma én raktam le a nyomot! Az is valami ám! :-) Ráadásul 40 s. javulást könyvelhettem el péntek óta. A 9:20 még egy kicsit ugyan halovány, de még dolgozom rajta...
amat Creative Commons License 2009.02.24 0 0 562
Előzmény: Törölt nick (560)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 561

Köszönöm, kb. én is erre jutottam :)

 

Érdemes lenne rendezni egy nagyjából sík mezei marataont, akik Budapest aszfaltján kénytelenek nyomni, azok biztosan örülnének neki.

Előzmény: carlos80 (541)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.24 0 0 560
Köszönöm, majd megpróbálok rákeresni.
Előzmény: amat (555)
hurvinek_2 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 559
koszonet mindenkinek, most mar kepben vagyok,
h
Előzmény: carlos80 (558)
carlos80 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 558
nem berezonál, felül van egy rövid toldat, ráadásul karbon, tehát elég merev és könnyű. Azok berezonálnak, amelyeknél hosszú a toldás, a két vagy 3 darabosak, mert nyílván lefelé keskenyednek, ezáltal gyengülnek is.
Előzmény: hurvinek_2 (547)
carlos80 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 557

A második levél elkódolva jött :) úgyhogy nehéz volt elolvasnom. Én eredetileg azt hittem, hogy szakdogához kell...na mindegy.

 

A botokra visszatérve a Leki csúcsbotoknál tényleg jó a teleszkópos, főleg hogy ha nem kell, még talán a packre is ré át tudod heggeszteni, de én azt tapasztaltam, hogy nem elég merev, itt szerintem fontos, hogy legyen tartása. Oli botja felül állítható, én is olyat használok, azt tudom ajánlani, mondjuk volt összehasonlítási alapom, mert gagyi telós aluról váltottam :)) azt nem ajánlom, max karerősítőnek.

Előzmény: csanya. (548)
amat Creative Commons License 2009.02.24 0 0 556

Azt szeretném kérdezni az illetékesektől, hogy hogyan igazolhatnám a hétvégen a Göcsejben, hogy regisztrált ultrafutó vagyok, az vagyok?

Nem óriási a kedvezmény, de ha tudnám kihasználnám.

A választ előre is köszönöm!

amat Creative Commons License 2009.02.24 0 0 555
Győrben novenber elején, minimális aszfalttal
Előzmény: Törölt nick (537)
norb29 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 554
És botot vittél-e?..hogy elestél.
Előzmény: csanya. (550)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.24 0 0 553
Ez meg a kész futónyom.

Odafenn a hétvégén jegesedni kezdő, kiszánkózott és megolvadt szakaszok eltűntek a hó alatt, a feltételek jelenleg futásra és sífutásra is mindegyik úton kiválóak.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (552)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.02.24 0 0 552
A mozgó webkamera ma délutáni felvétele.

Itt például igen jó lett volna a bot.
Helyette volt 3 hasraesés és némi négykézlábas hótúrás. :)
manbo Creative Commons License 2009.02.24 0 0 551
Az Ötscheren meg egy Salamon csukát dobnak. Pár év és a magyar versenyrendezők következnek...
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (543)
csanya. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 550
Ma futottam másfél órát szűz hóban. Na jó majdnem szűz hóban. Az úgy volt, hogy Szárligeten voltam és elmentem futni. Ahogy kiértem a faluból rögtön találkoztam egy őzzel. Szegény betojt rendesen. Futott mellettem vagy 50 métert a mély hóban. Szóval a kéken elhagytam a falut és a mezőn keresztül elértem a Birka csárdát. Ott volt kb 200 méter ahol autóval lejárták az utat. Na itt meg is támadott 3 kutya de kicsit rugdostam és ez után belátták, hogy nem jó velem kezdeni....futottam tovább immáron ismét szűz hóban. Nem volt mély a hó. Kb 10 centi. Látszott, hogy eltolták a nagy részét. Az út mentén kb derékig ért az eltolt hó. Szép lazán kocogtam felfelé. Hihetetlen csend volt. Néha megijesztett egy egy rigó ahogy felröppent a hóból. Makk-erdőnél letértem a kékről és haladtam tovább az úton egészen a Mészáros-hegyig. Az adótoronynál hátra arc és immáron lefelé futottam. A hóban jól láttam a nyomaim pedig esett a hó ismét. Lefelé kb kétszer akkorákat léptem mint felfelé. A házak előtt törtem egy husángot a kutyák ellen, de nem volt rá szükség. Birka csárda. Mező. De jó mondom magamban még nem is estem. Na puff, hatalmas zakó. Kicsúsztam az útról a keréknyomból és bele a mély hóba. Frankón felébresztett. Eddigre már jól eléheztem mivel vasárnap este ettem utoljára azóta csak 2 liter kefir meg 2 liter tea. Mire a házhoz értem már csillagokat láttam. Szerencsére Bobek készített egy brutális adag sóletet. Na volt is pusztítás...aztán meg másfél óra alvás.
csanya. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 549
Sikerült. Normális anyagot használnak hozzá. Ennyi.
Előzmény: hurvinek_2 (547)
csanya. Creative Commons License 2009.02.24 0 0 548
Én is ilyet kaptam hónapokkal ezelőtt. Válaszoltam is neki, hogy persze írjon nyugodtan szívesen segítek. Erre jött a másik mél a linkkel. Mennyivel tisztább lett volna megírni a valóságot?
Előzmény: carlos80 (536)
hurvinek_2 Creative Commons License 2009.02.24 0 0 547
es ezek a csucs minosegu teleszkoposak is berezonalnak vagy az ellen is sikerult mar megoldast talalni?
Előzmény: olipapa (545)
olipapa Creative Commons License 2009.02.24 0 0 546
a teleszkóposak ált 135cm ig állíthatók, ez nagyjából 195cm testmagasságig kiszolgál.
Előzmény: hurvinek_2 (540)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!