Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

GPS Creative Commons License 2010.03.09 0 0 14381

Hááát, ilyenkor valami fehérjedúsat ajánlanak.

Például bacon-ba tekert mellehúsát...ha megfelel.
Előzmény: Crvoyager (14380)
Crvoyager Creative Commons License 2010.03.09 0 0 14380

Jó reggelt!

Lehetne kérni egy köszvény diétás reggelit is kérni. Na nem mindig csak kuraszerűen.

Előzmény: Törölt nick (14379)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.09 0 0 14379
Jóóóóóreggelt :)

caerleon Creative Commons License 2010.03.09 0 0 14378
:)
GPS Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14377

Meg, szerintem, keresni is könnyebb a netes verzión. Így jártam a Forest bútor-alkatrész-katalógussal.

Sokáig csak a netes verziót ismertem - amelyik nagyon praktikus és barátságos.

Aztán egyszer csak belebotlottam a nyomtatott verzióba - hát azt hittem menten elájulok. Kb. akkora, mint a londoni telefonkönyv - az aglomerációval együtt.

Na, gondoltam magamban - ha ezt kellett volna lapozzam, amíg megtalálok valamit - több időbe telt volna, mint a bútorkészítés :-))))
.
Előzmény: F Artur (14375)
Crvoyager Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14376
Persze jó a netes is,de sokszor jobb az hogy előkapja az ember és megkeresi amit akar.
F Artur Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14375

Szombaton még 2010-es Falle volt.

Egyébként a neten kényelmesebb lapozni, mert nem tükröződik a szép fényes papír.

Crvoyager Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14374
Hát igen azért irtam, hogy a nagyfaluba talán kapok. Oda többet szoktak vinni.
Előzmény: GPS (14372)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14373
Ha lehet, mielőbb mennj megvenni az eccájgot, mert a ceruza akksikat eléggé viszik a népek. Atöbbi ki szokott tartani, pl én góliát szettet januárban vettel, pedíg idejét sem tudom, mikor volt akciós.
Simán tölti a góliátot, bébit, akár egyesével is. Best-buy!
Egyszer szarakodtam a vétellel, le is maradtam egy akciós nyomatékkulcsról, azóta sem láttam többet a Lidinél..
Előzmény: Crvoyager (14370)
GPS Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14372

Igen, minden létező típust tölt - még a 9 V-os blokkot is.

De én kapkodnék a helyedben, mert Veszprémbe 50 darab jött a két üzletbe (20+30) és tegnap reggeltől-ma délig már egy szál-darab se volt sehol.

Na hallod, egy ilyen szuper töltő 2500-ért?...Nevetséges.
.
Előzmény: Crvoyager (14370)
Crvoyager Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14371
Sőt a készlet, haszna, hogy a sok használható motyó kibontható és soha nem lehet tudni mire lesz jó. Egy-egy kis kapcsoló ha külön veszi az ember manapság nem is olyan olcsó.
Előzmény: fekvőrendőr (14365)
Crvoyager Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14370

Ezekkel a specko csavarfejekkel én sem békülök ki. Egyrészt ugyis lehet beszerezni, ugyhogy tök felesleges, másrészt igy vagy ugy de ugyis szétkapja az ember.

Ezt a lidl dolgot megnézem, bár itt nálunk 8 kilcsi a legközelebbi és az is most nyitott 1 hónapja. Remélem ha felmegyek a nagyfaluba még kapok. A Temprástól szervált led lámpákhoz meg a fotóaparáthoz jól jön.

 

Jól ártelmeztem az a töltő a baby és a góliátot is tudja tölteni?

Van egy távos elősátor riasztóm, ami baby elemmel megy. Eddig nem igen használtam, mert drága volt bele az elem.

Előzmény: GPS (14364)
Crvoyager Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14369
Jól van akkor megnyugodtam, nem csak velem történnek ilyenek. Itthon szembesültem vele,hogy a Falle katalógus is tavalyi 2009-es. Most van belőle kettő. Na nem baj egy begyujtásra a kazánban simán elég. Esteleg ha kell valakinek szivesen odaadom.
GPS Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14368

Nem sül ki a szemük?

Na, jó hogy szóltál....most már én sem veszek LMC-t - pedig már spekuláltam rajta, a szezonnyitásra :-)))))
.
Előzmény: caerleon (14367)
caerleon Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14367
LMC lakókocsit nem veszek , mert a tavalyi katalógust adták ide.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14366

Nagyon brutál, milyen olcsón dolgozna kínában, és az az érdekes, hogy néha tényleg jó cuccokat állítanak elő. Kína nagyon fejlődik, és a belső fogyasztásuk is egyre komolyabb. Persze ha emelkedik az életszinvonal Kínában, nőnek a költségeik is,  de még mindíg sokkal olcsóbbak, mint nálunk.Szerintem a következő nagy durranás az lesz, ha India, Pakisztán meg Banglades is elkezdi a dömpingáruk termelését..

 

Azért vannak ellenpéldák is Kínában, nem régen láttam egy dokumentumfilmet (ozon-network) az e-hulladék feldolgozásáról, hazai meg Amerikából visszaexportált CRT monitorok, nyomtatók és miegymások bontásából él egy település (régió?). Nagy hegyekben áll a széttört műanyagház (ujraolvasztják) a miszlik rézdrót (leégetik a PVC-t), faszénen, tálcán olvasztott ónfürdőben olvasztják ki az újrahasználásra szánt komponenseket a nyáklapokról, a PC alaplapokból, porrá tört processzorokból, IC-kből a folyóparton savazzák ki gatyában és gumicsizmában királyvízzel az aranyat. Tonerport zsákszámra gyüjtik össze, ki tudja mit kezdenek azzal. A folyó, levegő és a talaj szennyezetsége iszonyatos mértékű....

Előzmény: GPS (14364)
fekvőrendőr Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14365
Azért lehet azt a spéci bit készletet is használni, pont a múlt héten sikerült szétkapni vele egy Braun hajszárítót, amit olyan csavarral szerelte, aminek a nutja olyan háromágú izé volt mint a Mercedes jel.
Javítottam már vele Nokia töltőt, Philips vasalót, úgyhogy meghozta az árát, még ha korlátok között lehet használni is. Gondoljatok bele mi pénzbe krülne ennyiféle profilú és méretú csavarhúzó...
GPS Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14364

Ilyen bit-fej készletet én is láttam - de pont azért nem vettem meg, mert tudtam, hogy a mindössze 5-6 mm-es átmérőjű, de 3 centi mély lukba úgyse fogom tudni betolni - pedig ott laknak az igazi "csemegék", nem igaz? :-))))))

Ha belül nem is láttam, de ha figyelmesen megnézed a töltő külső műanyag-munkáját...hát az árához képest egy rendkívül finom és gondos kivitelezést fogsz látni.

Ilyenkor ámulok csak, hogy ha levonom az áfát, a szállítást, a vámot, a csomagolást, az áruház rezsijét...no meg a tisztes, kereskedelmi haszonkulcsot....akkor vajon mennyi marad darabonként - abból 8-9 eurós vég-vételárból visszaszámolva?

Röhej ide vagy oda - de ennek a processzoros, automata, univerzális töltőnek az eurós árából még 2 csomag cigit sem lehet venni odakint. Bazzz.
.
Előzmény: Törölt nick (14363)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14363

Azt pont az ilyen Kiváncsi-Fáncsi-k miatt használják, mint Te. Bár az ipari kémeket, koppintó kisiparosokat biztos nem állítja meg a speckó csavar...

Egyszer vettem ilyen cserélhető csavarhúzó készletet mindenféle heggyel, de sok csavar feje olyan kicsi, hogy a süllyesztésbe (furat) nem fér bele a csavarhúzó. A garancia miatt én meg sem próbálkoznék a szétszedéssel.

Előzmény: GPS (14362)
GPS Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14362

Húúú, nekem még van valahol NiCd -osom. Na, ki is próbálom, oszt megosztom a tapasztalatot.

Meg akartam nézni mi van belül - hát nem spéci csavarokkal zárták le a nyomorultak? Tudod, amelyikhez villáshegyü, speckó csavarhúzó kell.

Hogy szégyellnék szénné magukat :-))))
.
Előzmény: Törölt nick (14361)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14361

Nem, POWERline 5 LCD.

- akku: NiCd és NiMH akku (AAA, AA, C, D, 9V)
- áramellátás: autós csatlakozó, hálózat

9030,-Ft-ért kapom meg egyszer, a Conrad 14e felett árulja.

 

Poénból én is vettem egy lidiset, a melóhelyre jó lesz. Mondjuk kisütést nekem sem produkált, csak a kezelési utasításban írtak róla. Az is lehet, hogy annyira inteligens, hogy felismeri, hogy NiMh vagy NiCd az elem, és a NiMh-et nem is próbálja kisütni, merthogy azokat nem kell. NiCd elemmel még nem próbáltam, nincs is már olyanom, talán valamelyik régi vezetéknélküli telefonból tudnék kiszedni...

Előzmény: GPS (14360)
GPS Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14360

Arról a PCL-1-ről (verzióról) van szó? Góliátot tölt?

Egyébként kisütést még nem láttam ennél a Lidl-osnál....csak karbantartást, az elején.

A karbantartás 1 másodperces villogás...a kisütés viszont 0,5 másodperces. Ezt a "szaporát" még nem láttam, csak a kb. 20-30 percig tartó karbantartási "lökdösődést".
.
Előzmény: Törölt nick (14359)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14359

Nekem most érkezik az Anssman töltőm, még januárban rendeltem és csak két hét mulva szállítják. Az mondjuk kicsivel többet tud mint ez, a kisütés nem automatikus, hanem én indítom a ciklust (és van hozzá vakításnak egy LCD kijelző). Talán egy kicsit precízebb az elektronikája, de ha tudom, hogy lesz ilyen a LIDI-ben, akkor megsórolhattam volna az árát.

 

Előzmény: GPS (14358)
GPS Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14358

Én is be-góliátoztam most. Eddig ilyenem nem volt - mert egyszerűen nem volt góliátra való töltőm.
100 féle töltőt lehet kapni - de góliátra való intelligens (processzoros) töltőt nem nagyon láttam a boltokba.

Van egy ugyan - de ahhoz is adapterekkel lehet csak a góliátot tölteni - és azt is 12 ezer magyar forintért.

Pedig a hajós-lámpámba Góliát való - 4 darab - és néha szükségem is van rá, amikor viharban meg kell nézzem, hogy rendben van-e minden a hajómmal.

Erre az ilyen-olyan kis LED-es "ügyeskék" nem valók...mert a hajó 30 méterre van (bóján) a parttól - és odáig kell elverjen a lámpa a sűrű felhőszakadásban is néha.

Olyan LED-est még nem nagyon láttam, amelyik ezt tudná.
.
Előzmény: Törölt nick (14356)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14357
Bocsesz, nem frissítettem, GPS már előttem leírt mindent.
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14356

Sziasztok!

 

Betáraztam elemből, most góliátban nyomultam. Ceruzából, mikróbol már van bőven ebből a Lidis fajtából, igaz azok zöldek meg feketék. De a színen kívül semmi nem változott, tökéletesen működnek. Nekem tovább bírják, mint az Energizer.

A 2db 4500mAh góliát is 899,- volt, szzinte ajándék.

 

2499-ért árulnak töltőt is, ami úgy néz ki tényleg automata töltő, nem csak egy áramgenerátoros hulladék. A töltési ciklust kisütéssel kezdi, majt töltés után (-dU figyelés!) csepptöltésre áll. Fejlámpásoknak is jó, mert páratlanul is lehet tölteni vele.

Akinek nincs ilyen, nézze meg, az Anssman hasonló készüléke minimum 2x ennyibe kerül. 

brumilány Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14355
Köszi, ez gyönyörű!
GPS Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14354

Te, mit mondjak neked - nekem beváltak. Sőt, akit én ismerek, annak is.

Egy valaki mondta, hogy 3 szettből 1 (vagyis 12-ből 1) darab állítólag gyengélkedett neki rögtön az elején...azt kicserélték - azóta hibátlan.
Bár az is lehet, hogy annak is csak egy kis megismételt töltés kellett volna - és annyi.

Nézd, köztudott, hogy nincs külön TRONIC-akkugyár Kinában - hanem ezt is ugyanott gyártják, mint az ennél n-szer drágábbakat.

Csak annyit mondok neked, hogy feltöltött állapotban egy R6-os simán lead 8-9 Ampert (nem elírás!) de fél-konyult állapotban is lejön róla 5 Amper. Ez azért nem-semmi ám.

Külön felhívom a figyelmedet
a szintén ott és most kapható intelligens, cellánkénti töltőre is - mert az se piskóta - 2500 Ft-ért.
Egy hasonló kaliberű, ennyire univerzális töltő normál ára 6-8 ezer Ft körül mozog...és akkor az még nem tölt Góliát-ot is, mint ez.

Az egy komoly processzoros töltő, beépített, automata karbantartó és regeneráló programmal - ráadásul az összes akkufajtára - ami ritkaság ebben a szakmában. 2500-ért meg pláne az.

Szerintem akkor is jól jársz, ha eleve a dupla darabszámú akksit veszed....pénzileg még így is jobban jössz ki - hisz egy rendes elem drágább, mint ezek az akkuk.
.
Előzmény: patyi. (14353)
patyi. Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14353

 

 

 Halihó Mindenki !

 

 GPS!

 

 A Lidl-s elemek jók fej- és elemlámpába ? Vagyis bírják a gyűrődést?

Előzmény: GPS (14330)
GPS Creative Commons License 2010.03.08 0 0 14352

Na, csodálkozni fogtok, de én tudok valakit, aki még speciel örült is a bombariadónak.

A barátnőm lánya ugyanis a szállodaiparban ténykedik - és kiállító volt, Zalakaros város közös standján.

El tudjátok képzelni, hogy mennyire el volt "keseredve", hogy fél 3-kor ott "kellett" hagyja az expo-t - és nem ám este 6 után....mint ahogy 4 napig minden nap.

Pláne, hogy onnan még minden este Veszprémig kellett buszozzon - mert Veszprémben aludt.

Egyébként ő is - mint kiállító is - nagyon panaszkodott az idei kiállításra: azt mondta, hogy simán kidobott pénz volt, vélhetően 1 fillér se fog megtérülni a kiadásból és a hercehurcából.
.
Előzmény: Törölt nick (14347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!