Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

stevie wonder Creative Commons License 2002.08.21 0 0 665
Attol fugg, optikai disz akar-e lenni, vagy inkabb felujitas. Az utobbihoz en inkabb a flokkolast javasolnam.
Előzmény: Ordas Farkas (664)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 664
semmi ötlet?
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.21 0 0 663
Annyit nem terveztem, de 4-5-öt igen.
Előzmény: fargo (662)
fargo Creative Commons License 2002.08.21 0 0 662
Akkor még van 14-15 éve nálad?
Előzmény: Hantaboj (661)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.21 0 0 661
Ne riogass, az enyém csak 3,5 éves!
Előzmény: fargo (659)
fargo Creative Commons License 2002.08.21 0 0 660
úgy értem ez:

Előzmény: fargo (659)
fargo Creative Commons License 2002.08.21 0 0 659
Ez csak 18 éves volt, sajna túl szépre sikerült, hamarosan ellopták...
8-(
Előzmény: Hantaboj (658)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.21 0 0 658
Egy 20 éves kocsitól nem rossz.
Amúgy a Prevent belső tisztító nem végzett rossz munkát eltekintve az lcd-től. Nem úgy a keréktárcsa tisztító! Halottnak a csók. Marad a jól bevált brigéciol. Össze-vissza vágta a kezem a dísztárcsa súrolás közben (hyperdol). Ha nem lenne benne a Ford embléma, akkor már rég kidobtam volna. Ami késik, nem múlik.
Előzmény: szutsg (654)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 657
mintha egyszer valaki már kérdezte volna, de nem találom most. Létezik olyan hely ahol le tudják fújni a műszerfalat? illetve helyet én is tudok, csak nem tudom ( és ők sem, mert nem ezzel foglakoznak), melyik/milyen az a festék, amelyik nem repedezik meg napsütés hatására...

esetleg jártas valaki ebben a témában?

szutsg Creative Commons License 2002.08.21 0 0 656
haverék garázsában csináltam. nem volt meleg a fém, nem sütötte a nap előtte fél óráig. ügyeltem rá, és mégis...
Előzmény: stevie wonder (655)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.21 0 0 655
Veletlenul nem tuzo napon csinaltad? Akkor szokott befoltosodni. Meg kell ismetelni a muveletet huvosben, arneyekban.
Előzmény: szutsg (654)
szutsg Creative Commons License 2002.08.21 0 0 654
Na, jó megjártam. A Prevent (idáig stimmel) autópolírozóval ismét lekentem a kocsit egy haverral, csakhogy a korábbi tapasztalatokkal ellentétben most nemhogy fényes alig akart lenni, hanem egyszerüen foltos lett. Nem tudom, hogy a festék lehet elfáradva ennyire, vagy gyengébb minőségű szert sikerült kifognom? Kb 4-5 éve pucerálom a kocsikámat, de most először lett ennyire szar. Na persze ehhez is éles szemmel kell nézni, de nem olyan lett, mint korábban.
Amúgy egy 81-es Skodáról van szó, eredeti festékkel, születése óta összesen fél évet állt garázsban, szóval még így is örülhetek, hogy ilyen lett.
(A képek a 2000-es kence-fice akció után készültek, vélemények e-mail-en jöhetnek)


Előzmény: Hantaboj (650)
Löncshús Creative Commons License 2002.08.21 0 0 653
Azért a "síma" motormosás is arról szól, hogy valamilyen oldószerrel lekened a mocit és az már leszedheti azt a bizonyos védőréteget. Amúgy Opelos könyvben olvastam, hogy van rajta valami viaszoss cucc, amit mosás után pótolni kell, mert korrozíó védő hatása van.
Előzmény: stevie wonder (648)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.19 0 0 652
Akkor nem ázik ki a bőröd... :)
Előzmény: zar 116 (651)
zar 116 Creative Commons License 2002.08.19 0 0 651
Eső mossa, szél szárítja...
Előzmény: Hantaboj (649)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.19 0 0 650
Na, jó megjártam. A Prevent belső tisztítóval puceráltam a kocsit. Óvatosan kezdtem, hogy hátha kikezdi a műanyagot, vagy ragad, vagy büdös. Megfelelő, jó a tapintása. Ellenben abban a pillanatban, ahogy hozzáértem a rádió LCD kijelzőjéhez, azonnal kifehérítette! Mint a zúzmara. Engem is levert a víz nyomban! Jól elszartam, de megpróbáltam letakarítani. Lejött enyhe kapirgálással és nyalogatással. Szerencsére nem lett karcos sem. Nagy szerencsém volt!
Amúgy a szer megjárja, nem lesz csillogó és ragacsos tapintású tőle a felület. Még a kormányra és a váltógombra is jó.
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.18 0 0 649
Ti hol mossátok, puceráljátok a kocsit? Van saját udvar, ház előtt vödörrel vagy benzinkútra jártok?
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.16 0 0 648
A sztori a motorblokk kulso korroziovedelmerol ebben a formaban -- szerintem -- nem igaz, legalabbis furcsan hangzik.

Egyebkent, ha Te azt egy sima motormosassal leszeded onnan, akkor kulonben sem erhet tul sokat mondjuk 5-6 ev tavlataban :-)

Előzmény: Löncshús (647)
Löncshús Creative Commons License 2002.08.15 0 0 647
Szerintem jobban jársz, ha különböző fényezés javítgatásokra inkább elviszed fényezőhöz. Az ilyen utólag beletaknyolgatás álatlában nem túl jól sikerül és az árnyalatot sem nagyon találják el. Főleg sötétebb metál/gyönygyház fénynél kényes a téma. Fényezőnél nyilván drágább, de jobb helyen úgy megcsdinálják, hogy észere sem lehet venni, hogy volt vele valami gáz. Persze valami lepukkant autónál ez nem érvényes. :-)

Lenne 1 kérdésem. Azon gondolkozom, hogy lemosom a kordémon a motort. Viszont gyárilg minden motorra raknak valami korrozió álló viaszos réteget, amit így le fogok mosni róla. Ilyet lehet kapni valahol, amivel majd pótolhatom? Ha igen, akkor mi a neve?

Előzmény: kivi (644)
ibrahim Creative Commons License 2002.08.15 0 0 646
bocs, idegesítő kérdés következik :) 1000x tárgyaltátok már biztosan, de nem szeretném az egészet visszaolvasni.

szóval: végülis melyik sampont ajánljátok leginkább új autóra (fekete, NEM metál és Fiat - ha számít), általános mosásra? viaszos/akármilyen védőréteg jöhet :)

köszi, és még1x bocs! ibrahim

Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.14 0 0 645
Jo kerdes, nem emlekszem.Egy eve fel lityi lehetett kb. 2-3e Ft.
Előzmény: kivi (644)
kivi Creative Commons License 2002.08.14 0 0 644
Nekem fekete autóm van, jó esetben könnyű eltalálni az árnyalatot. :-) Mennyibe került?
Előzmény: Clarvoyant (643)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.14 0 0 643
Van.En azt a boltot ismerem ami az Arpad utnal a viztoronynla van.Pontos cimet nem tudok, ha eredekel pontosan elmondom merre van.
A ficko kijon a kocsihoz, (szerintem Turtle Wax-szal) egy kicsi darabon ahol meg gyarinak latja a fenyezest megtisztitja, es a palettat melle teszi es abbol valaszt/valaszthatsz.
Nekem peldaul feher volt a kerdeses, mondtam tipust, evjaratot, szinkodot, es feherbol meg igy is volt vagy 5-10 fele arnyalat.
Utana betoltik a spraybe kb. 5 perc es kesz.
Lefujtam a kocsit, es csak ugy lehetett eszrevenni ha raesett a feny es latszott, hogy ahol lefujtam ott matt.Roviden ennyi.
Előzmény: kivi (642)
kivi Creative Commons License 2002.08.14 0 0 642
Sok cég foglalkozik azzal, hogy az autó színkódjának megfelelő festéket spray-be tölti. Van erről tapasztalatotok?
a2c Creative Commons License 2002.08.10 0 0 641
OFF
WD40 ? Nekem eddig kiválóan bejött mindenre, kenésre is!
ON
kivi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 640
OFF
WD-40?! Hah... az egyik legnagyobb átverés. Úgy hirdetik hogy "kíváló kenő- és tisztítóanyag". Holott ez a kettő már egyből teljes ellentéte egymásnak. Kenésre teljesen alkalmatlan, ennyi erővel higítóval is lehetne kenni bármit. Amire tényleg jó: berohadt (rozsdás, vízköves) dolgok fellazítása, elektromos KH-k kiküszöbölése.
Előzmény: Thomaster (630)
Rityifi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 639
Bocs! Még valami. Ha a motorháztető, vagy az autó eleje le van vaxolva, vagy viasz, akkor nem tud úgy beleragadni a bogár. SOKKAL könnyebb eltávolítani.
Rityifi Creative Commons License 2002.08.09 0 0 638
Sziasztok!
Én is csatlakoznék néhány témához. A sportlégszürővel kapcs. a fémrácsokon belül puha textilia van minden erössebb vegyszer (benzin) árt neki, és elvékonyodhat ezáltal a szürőképessége csökken. A nagy vízsugár is árt neki. Érdemes azt a "lötyöt" megvenni sokáig elég.
A mosással a tapasztalatom, az hogy csak árnyékban érdemes, és a törölgetésnek is gyorsnak kell lenni, mert a víz is nyomot hagy az autón (vízfoltot) főleg ha csapunkból keményviz folyik.
A Bogarak nem biztos hogy kijön mindd az autónk elejéből, mert a motorháztetőn a mosás után, csak a bogár helye van ott, és nem a szennyeződés. A forró felmelegedett kaszni nagy sebbességgel becspodó bogár a lakkban is hibát ejthet, amit már polírral sem lehet eltávolítani.
Üdv.
Löncshús Creative Commons License 2002.08.09 0 0 637
Persze. Sőt az a jó, ha így csinálja. Több waxot is próbáltam és mindegyiknél ilyet produkált. (vízlepergető tulajdonság)Főleg, ha van benne 1 kis viasz is. Bár az lehet, hogy mindegyikben van...
Előzmény: Clarvoyant (636)
Clarvoyant Creative Commons License 2002.08.09 0 0 636
Sracok! Turtel Wax pasztazas utan normalis, hogy az esocseppek osszeugranak gombokke es ugy allnak meg a karoszerian?Sok kicsi kulonallo cseppecske...?

Koszi!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!