Keresés

Részletes keresés

konczeyb Creative Commons License 2005.02.01 0 0 4143

kínai negyed rulez :))))

 

mi sem mertünk enni, de kénytelenek voltunk hozzászokni, mert ott laktunk

ma erre mondtam, hogy ne lakjon senki ott, aki először jár Ázsiában, mert egy brutális kultúrsokk :)))

Előzmény: R-U-D (4139)
also_sprach Creative Commons License 2005.01.31 0 0 4142
Mesélnél nekem bővebben arról, hogy a kanai negyedben BKK-ban, hogy nem találtatok normális kajáldát? ez furán hangzik és én is el akarok oda menni. érdekelne.

A másik dolog a snokeles hajótúra, erről is megköszönném ha ínál.
Előzmény: R-U-D (4139)
also_sprach Creative Commons License 2005.01.31 0 0 4141
A jogsi mindegy, de a sisakot nem a rendőrök miatt kell hordani! Azt nem árt ha az ember vesz, olyan mint a biztonsági öv itthon. Mindenki tojja végig nyugiba de ha éppen kinyiffan miatta a hülye, akkor sír a család utána....

Sisak, biztiöv - nem hülye kötelező dolog, hanem éltementő biztonsági kellék!
Előzmény: R-U-D (4139)
gyrosman Creative Commons License 2005.01.31 0 0 4140

Hello,

 

(Nem tudom melyik részre mennél, ezek az infók közül sok leginkább Bangkokra vonatkozik!)

 

Ha van vmi jobb végzettséged, akkor ezeket nézegesd:

http://www.bangkokpostjobs.com/

http://www.jobsdb.com/TH/EN/V6HTML/Home/default.htm?Rub28

http://www.nationejobs.com/index.php

 

Nagyon jó oldalak még azoknak, akik játszanak a kinti élet gondolatával:

http://www.thailandguru.com

http://www.stickmanbangkok.com/living.html

 

Egyébként leginkább az anyanyelvű angol tanároknak van lehetőségük (ebből pedig gondolom igencsak kevés van kishazánkban) az elhelyezkedésre. Angol tanárként viszont elég gyorsan találhatsz 20.000 B körüli fizetéssel munkát...ennél magasabban leginkább akkor van esélyed, ha van papírod is a tanításhoz.

 

Tavaly erősen szigorodtak a munkavállalás és letelepedés szabályai - erre figyelj: vannak olyan munkák amiket "farang"-ok nem végezhetnek! Ha legálisan vállalnál munkát - ha jól tudom - már a belépésnél a birtokodban kell lennie a "nonimmigrant B visa"-nak; utólag, a helyszínen nem váltható meg. Bár ebben könnyen lehet, h tévedek...

 

Ha neten keresel nem magasabban kvalifikált munkát, akkor elég kicsi a választék, szinte zéró - jobban jársz a helyi, személyes kapcsolatok épitgetésével.

Egy biztos: angol (vagy thai) nyelv nélkül szinte zéró az esélyed!

 

Ha találsz vmit még, pls, írd meg - én is gondolkodom a dolgon...! :)

Előzmény: hundodo (4135)
R-U-D Creative Commons License 2005.01.31 0 0 4139

Sziasztok!

 

A nemzetkozi jogsit senki nem keri sehol. Ha kotelezo lenne a bukosisak akkor a multkori rendor, aki megallitott minket megbuntetett volna. Senki nem hord sisakot phanganon es taon, bangkokban neha lattam egy kettot. Ugyhogy senki ne parazzon a papirok miatt soha senki nem keri oket (kiveve berleskor, akkor is csak az utlevelet), itt a penz beszel. A nyugati turista meg nagy ur, mindenki ot szolgalja ki. Phanganon es Taon 100% ig a turizmusbol elnek.

 

Hasmenesrol annyit, hogy mi megusztuk eddig. Az elso nap nagyon gaz volt, Bangokban, annak kinai negyedeben nem talaltunk sehol olyan etkezohelyet, ahol mertunk volna barmit is enni, igy a hajnal otoras leszallas utan eloszor dellutan 3-kor talaltunk egy helyet (stilszeruen KFC) ahol etkezni mereszeltunk. Persze utana a Kha Sok roadon mar rengeteg normalis kajaldat lattunk.

Viszont phanganon es taon hihetetlen jo konyha van szo szerint mindenhol. Teljesen kulturaltan neznek ki a sutodek meg ettermek, ugyhogy itt semmi hasmenestol nem kell felni.

 

Ma lattunk leopard sharkot, black tip reef sharkot, giant barracudat, stingrayt, triggerfisht, stb. stb. Nagyon gazdag es szep a tengeri elet, meg teknos is van itt, de azt meg nem lattunk... majd holnap, megyunk ugyanis egy tao 5 snorclis helyszinet felkereso hajoturara (550 baht / fo).

 

Most par nap tao utan ugy latom, hogy aki full moon partit keres, az itt ratalalhat.

 

Mas:

 

Hi Muty! nyugi-nyugi, majd mindet szemelyesen elmeselunk. Udv RUD

Előzmény: baman (4137)
baman Creative Commons License 2005.01.31 0 0 4138
az nem igaz, hogy nem kaphatsz hasmenest, ha csak palackozott asvanyvizet, vagy rendesen felforralt vizet iszol, es meg a taplalkozasra is odafigyelsz. a haziorvosom egyiptomban fosott kep napig, annak ellenere, hogy (egyreszt orvos, igy tisztaban van a veszelyekkel, masreszt) meg a fogmosashoz is asvanyvizet hasznalt, utcai arustol nem vett kajat.

ez sajnos nem igazan odafigyeles kerdese, bekaphatod akkor is, ha nagyon vigyazol, de meguszhatod akkor is, ha nem foglalkozol kulonosebben a higieniaval. reszben tehat szerencse dolga. odaifigyelni persze ettol fuggetlenul erdemes! :-)

eppen ezert hivjak "utazok hasmenesenek", mert.
http://www.antsz.hu/oek/nemzetkozi_oltkozp/oltasok.htm#hasmenes
http://www.antsz.hu/oek/nemzetkozi_oltkozp/oltasok.htm#tovabbi_has
Előzmény: mud (4132)
baman Creative Commons License 2005.01.31 0 0 4137
keszseggel elhiszem, hogy a berleskor nem kerik a jogositvanyt, hisz nekik vegul is az az erdekuk, hogy penzt kapjanak toled. hivatalosan azonban kell a nemzetkozi jogositvany, mast nem fogadnak el, amennyiben ellenorzesre kerul sor. ja, es a bukosisak is kotelezo, csak persze nem szolnak erte a berleskor, mert ha megmondjak, es neked nincs sisakod, akkor talan majd nem berelsz motort.
Előzmény: R-U-D (4126)
also_sprach Creative Commons License 2005.01.31 0 0 4136
Phuketen kellenek önkéntes búvárok takarítani a korallzátonyokat.
Szükséges hozzá persze némi búvártapsztalat és búvárvizsga (certified diver).
Ha odamész bármelyik búvárközpontban érdeklődhetsz.
Előzmény: hundodo (4135)
hundodo Creative Commons License 2005.01.31 0 0 4135

Sziasztok... Tud valaki segíteni nekem, érdekelne álláslehetőség, próbáltam önkéntes oldalakon, de igazából, nehéz így találni olyat ami fizet is. Gondolom hogy kell "segítség" most odakinnt.... Tud valaki egy oldalt vagy egy címet ahol lehet érdeklődni?

Köszönettel előre is

gkati Creative Commons License 2005.01.31 0 0 4134
Most beszéltem az Aeroviva-val. Állítólag szerdára kész lesznek a jegyek, és akkor telefonon értesítenek. A gép este 9 kor indul.
Előzmény: -emma- (4090)
bardav Creative Commons License 2005.01.31 0 0 4133
A bajt állítólag a levegőben és vízben lévő baktériumok okozzák, amelyre a helyiek már immunisak. A gyógyszer megelőzésként, előre is nyugodtan lehet szedni, s garantáltan jó lesz a közérzet. Én próbáltam.
Előzmény: mud (4132)
mud Creative Commons License 2005.01.30 0 0 4132

Ha csak palackozott asvanyvizet es rendesen forralt teat iszol, nem lehet baj.

Ezt a te egyiptomi izédet nem ismerem. Mennyiben mas ez, mint az immodium? Ugy ertem, hogy gyogyithatja a bajt, ha nem tudod pontosan, mi okozta?

Előzmény: bardav (4131)
bardav Creative Commons License 2005.01.30 0 0 4131

Sziasztok!

 

Az egyik dolog, a hasmenés, ami tönkreteheti a napokat. Egyiptomban ezen segített egy csodaszer, az ANTINAL. Tud-e valaki arról, hogy ennek megfelelője nálunk beszerezhető-e. Ez gyógyítja a bajt, s nem tünetileg segít, mint az immodium.

gkati Creative Commons License 2005.01.30 0 0 4130
Köszönöm.
Előzmény: neomedia (4122)
SAgnes Creative Commons License 2005.01.30 0 0 4129
:))))
Előzmény: BonLaci (4128)
BonLaci Creative Commons License 2005.01.30 0 0 4128
Piszok rosz lehet, mennyivel jobb ez a kellemes hideg, mint az a undorító meleg, izzadság stb.
Előzmény: SAgnes (4127)
SAgnes Creative Commons License 2005.01.30 0 0 4127
baromi meleg ? hmmmmm......alig par ora es en is elvezhetem az itthoni nagyonminusz utan :))
Előzmény: R-U-D (4126)
R-U-D Creative Commons License 2005.01.30 0 0 4126

Szia!

 

Kabatot es pulovert felejtsd el. Max az utra kell egy pulcsi a repcsire, de ott ugyis adnak takarot, amugy meg csak utban lesznek a meleg holmik. Kijevben nem kell a minusz fokokban varni, mert radokkol a terminalra a repcsi.

 

Auto es motorberles: eletemben nem vezettem meg motort, de itt megtanultam. Az utlevelen es a berleten kivul semmit nem kernek sehol. Bukosisak nem is kotelezo. Bangkokban nem javaslom a motorozast, se az autozast. Szinte allandoan dugo van, a tuk-tuk mindenhova elvisz olcson...meg oda is ahova nem akarod.

 

Jo utat

Ugy keszulj, hogy itt rohadt meleg van.

 

 

Mas:

Tao fenomenalis: ma jartunk a shark bayben (capa obol), besnorclingoztunk 150 meterre es lam lam ott voltak a capak. Kicsit para volt felulrol nezegetni oket, de baromi nagy elmeny 1-1,5 meteres capakkal uszni. Nagy barracudacat is lattunk (baromi finom, mindenki probalja ki).

Előzmény: lolácska (4116)
konczeyb Creative Commons License 2005.01.30 0 0 4125
sok főváros volt :))
Előzmény: andzsinszán (4123)
konczeyb Creative Commons License 2005.01.30 0 0 4124
Mi e-mail-ben leveleztuk le a dolgot, nem a rendes foglalasi rendszeren keresztul.
Előzmény: Canossa (4112)
andzsinszán Creative Commons License 2005.01.30 0 0 4123

HI!

 

Járt valaki közületek lopburi városában?? Egy filmben láttam a spektrumon, és érdekes volt hogy tele van majommal, merthogy van ott valami majomtemplom. Februárban utazunk és gondoltam egy programnak jó lenne, de sajna sokkal többet nem tudtam meg a helyről, csak hogy kb 150 km Bangkoktól és talán ez a hely volt a főváros a khmer uralom idején.

 

Szóval tudtok segíteni, hogy érdemes-e megnézni. előre is kösz.

 

Még csak annyi, hogy ismerősök most jöttek haza phuketről (karon beach) és nincs már semmi gáz a cunami miatt. (csak ha vki esetleg aggódott) 

neomedia Creative Commons License 2005.01.29 0 0 4122
Talaltok majd olcsobbakat:-)
http://www.trekthailand.net/programs/
Előzmény: gkati (4120)
Gyuro76 Creative Commons License 2005.01.29 0 0 4121

Szia!

 

Csak azt szeretném kérdezni, hogy az óriás pókokat ugye csak messziről láttátok?

Mi március 1-én indulunk, de mi Lamai Beachen leszünk.

 Van valami jó tanácsod, amire oda kell figyelni Koh Samuin?

 

Köszi!

 

Zsuzsi

Előzmény: sipoka (4008)
gkati Creative Commons License 2005.01.29 0 0 4120
Ajánlom mindenki figyelmébe, aki Chiang Mai környékére készül a www.lisulodge.com címet. A felsorolt túrák ára elég borsosnak tűnik. (Remélem, helyben találunk olcsóbbat is.) De számomra eddig ez volt a legjobb ismertető az ott élő hegyi törzsekről.
BonLaci Creative Commons License 2005.01.29 0 0 4119

Ki nem kell menni a hidegbe, hanem a tranzitba. Ott meg általában nincs hideg.

Tudtommal nem kell nemzetközi jogsi, de jól gondoljátok meg a kinti vezetést, mert nem semmi.

Nagyon sok gipszelt, kezű és lábú turistát láttam a medence és a tengerpart szélein izzadni és áhítozni, hogy milyen jó lehet a vízben.

 

Minden jót, jó utat Laci

Előzmény: lolácska (4116)
SAgnes Creative Commons License 2005.01.29 0 0 4118
Igen, a miatt en is szivtam kicsit a fogam, szova is tettem, azt mondtak joga van a tarsasagnak ( T.Service ) modositani
A BKK progi benne van az arban, kivancsi vagyok mennyire megy ez a minoseg rovasara :))
Előzmény: BonLaci (4117)
BonLaci Creative Commons License 2005.01.29 0 0 4117

Azt még bőven eltudom olvasni :-)))

 

De azért mocskok, mert amikor befizettük az utat, szept. 14-én, akkor még a Bp. indulás 21 órkor volt. Hát ennyi.

 

Kíváncsi vagyok a fakultatív progikról is BKK-ban. Erről is írjál, mert ha nem jó inkább megcsináljuk ön erőből. Nekem már nem újdonság, mert mi 6x megyünk most, de a velünk utazó 4 család most lesz elősszőr BKK-ban és szeretném ha jól éreznék magukat.

 

Jó csomagolást, és most írigy vagyok, de 13-án remélem Te leszel az.

 

Laci

 

 

 

Előzmény: SAgnes (4115)
lolácska Creative Commons License 2005.01.29 0 0 4116

Sziasztok!

 

2 kérdésem lenne, ha van valaki, aki tudna segíteni ebben azt nagyon megköszönném, mert hétfőn indulunk.

 

1. Ha nincs nemzetközi jogosítványunk engednek-e autót vagy motort bérelni?

2. Kijevben leszáll a gépünk. Gépből terminálba megyünk-e vagy a -20C-ba ki kell menni? Mert ugyebár, ha igen akkor célszerű kabátot vinni.

 

Várom a gyors válaszokat.

 

Köszönöm  lolácska

 

 

SAgnes Creative Commons License 2005.01.29 0 0 4115
:)))
ejjel 1:50 a jegy szerint...erkezes valamikor 22:00 utan helyi ido szerint
hazaerkezes: febr 11 hajnali 1 ha jol emlekszem ugyhogy ha mashogy nem megy itthonrol irok majd azt meg el tudod olvasni :)))
Előzmény: BonLaci (4113)
R-U-D Creative Commons License 2005.01.29 0 0 4114

Szia!

 

Tao es phangan arai megegyeznek egymaseval, azaz taon is van olcso bungitol az 5csillagos resortig minden. Semmikeppen nem javaslom, hogy elore foglaljatok szallast, mert mi ezt taon egy picit elszurtuk.Koh Tao Cottage resort tele van amerikai es nemet turistakkal, raadasul 1350 baht / ej a szallas (30% kedvezmennyel a buvarkodas miatt). Ugy dontottunk, hogy megis maradunk ebben 4 ejszakat, mert a buvariskola is itt van es a fene akar a sziget masik vegebol reggel 8-ra idejonni. Leven hogy ma letettuk a padi open water diver vizsgankat (nagy elmeny volt) holnaptol mas szallast keresunk. Dogivel vannak itt is 4-500 bahtos bungik a tengerparton teljesen normalis minosegben. Azt azert meg kell emliteni, hogy a szallasok szinvonala phanganon es koh taon jobb mint bangkokban. Mindenkinek azt javaslom, aki koh taora jon es esetleg masodmagaval, hogy bereljen rogton egy robit a kikotoben (150 baht), es jarja vegig a szigetet (kb 5km) es keressen maganak kedvere valo szallast. Tuti, hogy lesz hely mindenhol. De majd jovo het vegen adok egy ket tippet.

 

Ja, es megtalaltuk az igazi fullmoon partit sairee beach vegen a hegy tetejen havonta egyszer megrendezesre kerulo hilltop partiban. Mindenkinek ajanlom (reszletek kesobb).

 

Amit meg hallottunk es lattam is a neten a fullmoonpartikkal kapcsolatban, hogy kizarolag az after partira kell menni ami reggel 7 kor kezdodik(google image searcherbe irjatok be, hiogy koh phangan full moon partiy), mert az mar nem arrol szol amit mi lattunk es megirtam. Amiert erdemes a fullmoonra ejszaka elmenni: maga az ut had rinre fenomenalis, utkozben az aramvezetekek sisteregnek, csoda hogy nem gyulladnak fel. Asszem semmi mas pozitiv nem jut most eszembe.

 

Es aki buvarkodni szeretne tanulni, znnak taot melegen ajanlom. Padi open water diver kurzus (4 nap): 8000 - 8500 baht, 1 merules equipmenttel 700-1000 baht, de hozok reszletes arlistat es felrakom az indexre.

 

Udv taorol

 

RUD

Előzmény: moon (4101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!