Keresés

Részletes keresés

trc Creative Commons License 2004.08.14 0 0 3300
Régen volt egy saját weboldala, de azt nem tudom elérni...
trc Creative Commons License 2004.08.14 0 0 3299
tantoknife Creative Commons License 2004.08.13 0 0 3298
Mindenképpen önállóként készült.
De ha megnézed, mekkora a hasonlóság a két kés között, az nem hasonlít egy páros jellegű ( egymást kiegészítő) kés-szettre, ahol igencsak jelentős a két kés közötti külső eltérés éppen funkcióik miatt.

Az, hogy hosszban eltérés van, vagy egyes célokra az egyik, más funkciókra pedig a másik - az nem jelenti, hogy kiegészítőik egymásnak.

Internetes hivatkozás van a Jurkijevic mesterre ?

Fém ügyben akkor nem keresgélek...

Tanto
Előzmény: trc (3297)
trc Creative Commons License 2004.08.13 0 0 3297

Jó volna az oroszok tudásanyagát a Beck féle késre is áthelyezni (a fürészes részre gondoltam) akkor igazán profi kis kés válna belöle.

Van még egy kérdésem...az oroszok a kicsi Trackert a nagy kiegészítöjének szánták, mint a Beck-es verzióban (bár ott a kicsi ha jól emlékszem egy egyszerü drop point vadászkés), vagy teljesen különálló?

A 65 G rugóacéllal semmi gond sincs, Simeon Jurkijevic (magyar-orosz) mester is elöszeretettel használja és Ö is nagyon komoly késeket készít belöle.

 

Más...van itt egy link a csuklószíjról (azt hiszem ezt a MTP-on is ajánlották valamikor régen) érdemes kipróbálgatni, nagyon megkönnyíti a munkavégzést.

 

http://bill-hay.com/Lanyard.htm

 

trc

tantoknife Creative Commons License 2004.08.13 0 0 3296
Abszolút igazad van, valószínűleg a rövidebbel a finomabb munkák
jobban kivitelezhetők, ill. a nyél végi kiszögelés révén a húzó-nyúzó
mozdulatok könnyebben kivitelezhetők, mint a nagynál.

Az anyagot tudom ( 65 G - rugóacél), de annak az analógja nyugaton .... otthon majd megnézem a könyvben..... fejből nem megy.
Ez egyébként csak a fekete pengéé, a nem barnított fémtiszta változaté
65H13 rozsdamentes..... erre is hozom majd este az infót.

Kezdek rájönni, hogy ott, ahol a Becknél fűrész van ( szerintem nem igazán kényelmes fűrészelni vele ott ) az oroszok miért tették oda azt a
recés-vékony hegyet - apró munkára kényelmes, mikor az ember ráfog
teljes tenyérrel a pengére és akkor lehet vele fúrkálni, csiszolgatni, pucolni........ stb. rövidebre fogva az erőkart.

Egyébként mindentől függetlenül nekem a Beck nagyon tetszik, az sokkal masszívabb (az, ha jól emlékszem 6 mm).

Tanto
Előzmény: trc (3295)
trc Creative Commons License 2004.08.13 0 0 3295

Én azt gondolom a finomabb munkára történö használat miatt más a nyélkiképzése. Szerintem ezért olyan profik az újtámaszok is. Ha megnézed a nagyobb darabon eléggé elnagyolt a markolat (a markolatvég enyhébb ívelése szerintem a kalapácsként való használatot szolgálja), valamint nincs meg a pengén található ívek teljes összhangja (a kicsin jobb). Érdekes, mert a Beck féle Trackeren ez valahogy jobban összeáll, bár annak nem tudom a méretét. Szerintem a kisebb nyúzásra is alkalmasabb.

Milyen pengeacélból vannak ezen szerkezetek?

 

üdv.trc

tantoknife Creative Commons License 2004.08.13 0 0 3294
penge: 135 mm
nyél:125 mm
Szél., vastagság mint a nagynál.
Itt egy kicsit más a nyélkiképzés, valami miatt a tervező a nyél végét jobban lezárta, lekunkorította, mint a nagynál. Egyébként a méreten és a dobhatóság miatti egyensúlyon kívül pont e miatt tetszik a nagy - nem túl nagy a nyéllekerekítés a végén, habár megvan.

Tanto
Előzmény: trc (3293)
trc Creative Commons License 2004.08.12 0 0 3293
...és a kicsi?
tantoknife Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3292

A  nagy:

pengehossz:  17 cm

pengevastagság:  5  mm ( középen ill. tőben)

nyél:  11  cm

Alak ,  ahogy  a képen  látható,  a  lejjebb megadott  címen.

Tok: hordható  jobb  és  bal  kézre  is, vízszintesen  is.

 

Üdv

Tanto

Előzmény: spyderKT (3291)
spyderKT Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3291

Sziasztok!

 

Tantoknife, ha szabad, csatlakoznék az érdeklődökhöz! Tudsz esetleg a kés(ek)ről hozzávetőleges adatokat (sacc/kb. hossz, pengehossz)?

tantoknife Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3290
Először is egy kis infó, ami az én hibámat mutatja:
amikor gyorsan összeállítottam, először nem akartam névazonosságot
az amerikai változattal, nehogy ....... így került bele a galériába a Tracer.
( a gyártónál a neve BIKA és BIKA-KICSI, ezzel a névvel van engedélyeztetve
a BM eng. hiv.-nál mint nem fegyver, amit lehet eng. nélkül vásárolni)

A kiejtést mindenki maga magának alakítja ki, abba nem tudok beleszólni.


Vettem az adást, hogy páran érdeklődnek ( szomi, krisz770429,trc,...), de amíg nincs it és nem marad, addig ár sincs.

NOKSZ késeket a gyártó nagy hangzatos beharangozása mellett vittek ki
N.o.-i , mint hozzánk legközelebb fekvő területre árulni, volt interneten is, az első szállítmány óta viszont megint csak Moszkva a legközelebbi pont, ahol állandóan van. Meg ...... néha Budapesten.... he.... he .... he... mint a világ egyik központjában.

Még annyit, hogy lehet, hogy lesz egy SZMERS-4 is.

Na ennyi, szólok.....

Tanto
szomi_szomi Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3289
Köszi! (Én egy kicsit magyarosabban szoktam kiejteni az angol szavakat, ha magyarokkal beszélek. Tudom, hogy nem tökéletes, de így szoktam meg.)
Előzmény: zsombi2000 (3288)
zsombi2000 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3288
hát, az oroszok nem tudom minek nevezik, az amerikai "tracker" vagyis (nem tökéletesen) ejtve: trekör....
krisz770429 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3287

Szia Tantó,

 

érdekel a tracer, mennyiben fájna?

 

köszi: Krisz.

szomi_szomi Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3286

Megzavarodtam. Most trészer vagy trekker a neve?

 

Tantó, szólj nekem is, ha a nyakadon marad egy és még nem törted ketté.

Rájöttem, hogy vonzanak az ilyen perverz pengeformák. :-)

 

Dworkyll Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3285

Csinos Kollekcsió ;-)))))

 

NOKSZ késeket lehet errefelé kapni valahol? A képeken elég szexinak látszanak.

Előzmény: tantoknife (3282)
trc Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3284

Tanto!

 

A nagy vagy a kicsi? És mennyibe fog fájni?

 

trc

Boarhunter Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3283

Kedves Halftone!

Miután Te-teleszemetelve az index fórumokat-nyilvánosan hirdetted a fizetős oldalad, nem tudom, miért zavar, hogy Tanto is nyilvánosan írja meg az aggályait vele kapcsolatban...

Más. Nem, tudom ki fordít nektek, de az "elk"-et "jávorszarvasnak", vagy horribile dictu "jávorantilopnak" fordítani csak az igazán nagy barmok szokták (pl. National Geographic, Discovery és tsai.)

Üdv!

Boar

Előzmény: Halftone (3277)
tantoknife Creative Commons License 2004.08.11 0 0 3282
Az alábbi címen megtekinthető TRACER néven bemutatot késecske lehet, hogy lesz eladó. Ha valakit érdekel....... lehet, hogy marad egy , mert kértek, bejön több ..........elszámolás miatt....

http://www.survival.hu/modules.php?name=gal_dir&album=moszkvakiall

Tanto
recon Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3281

A LaGriffe elkelt, a Kozuka meg mindig megvan. Ezen kivul szinten elado egy kollegam jovoltabol:

 

Mission MPK. A hires titan penges kes A2 acelbol keszult valtozata. A pengen fekete bevonat van es nem fogazott. A tok a regebbi stilusu, hytrel anyagbol keszult buvartok, ami azonban mashol is megallja a helyet (eje ugrasra szemelyesen is tesztelve van). A kes enyhen hasznalt allapotban van, semmi komolyabb. Az ara 45,000 forint. Akit erdekel, dobjon egy sms-t a 06-30-575-4727 szamra.  

Előzmény: recon (3271)
Biovadász Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3280
Egy kis helpet, mert nem igazodom el.

A hideg fegyverekre mentem, onnan nem jutottam tovább a kések felé.
Spyderfly, Yojimbo, Spyderco, szavakra nem volt találatom a keresőben, hogy juthatok el ezekhez?

A BM42-t megtaláltam, de ahhoz már regisztrálnom kéne, szóval nem tudom mi van ott, ami máshol nincs meg ingyen.

Nem terveztek valamilyen beetető ingyen időszakot?
Mert zsákbamácskát venni nem szeretnék. :)
Előzmény: Halftone (3279)
Halftone Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3279

Szia Biovadasz!

Mar most is sok mindent lathatsz, h mihez ferhetsz hozza, a bemutato tartalom bovitesen most dolgozunk, a kritikaknak megfeleloen... :-)

Halftone

Előzmény: Biovadász (3278)
Biovadász Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3278
Hogy kell megnézni azt az oldaladon, hogy mit kapnék azért ha fizetnék? :)
Lehet hogy még fizetnék is érte ha tudnám. :)
Előzmény: Halftone (3277)
Halftone Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3277

Kedves Tanto!

Tudod, ha vkivel "maganba" levelezek, nem publikalom...

 

Ne haragudj, hogy meg nem tudtam valaszolni, de tegnap-tegnapelott szabin voltam - napi 14 ora munka utan igazan jolesett -, igy valaszom kesik egy kicsit... de igerem kapsz.

 

Tisztelem es szeretem a kritikat... es nagyon jol viselem.

Orulok a hozzafuzeseidnek, mert igy, "laikuskent", tudom min valtoztassunk a jovoben, illetve, hogy milyen uj infokra van szuksege a portalnak. Koszonom a hozzaszolasaidat!

 

A tobbit maganba, ahogy ezelott...

 

Halftone

 

Ui.1: Nem szeretem, ha vaktaban befizet vki es nyuglodik... nezze meg, hogy mire adja ki, azt a temerdek penzt ... :-)

 

Ui.2: Az oldallal kapcsolatos szemelyes problemaidat kerlek, a jovoben ne nyilvanosan publikald. Koszonom!

Előzmény: tantoknife (3276)
tantoknife Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3276
Helló Halftone !

Megkaptam leveledet ( én csak visszategezlek) , írtam is, de nem méltattál válaszra.
Ez van. Nem tetszik a kritika, csak ha vaktában befizet valaki és nyüglődik.

Egyébként azóta is nézegetem a portálotokat, gondoltam hátha nem nekem van igazam, a sok leveledben írt dolog beindul, realizálódik ............. változás nem sok.

Amit ígértél a sok késes téma vonatkozásában ......... megszámoltam, hogy 13
késes cég vonatkozásában ajánlasz igencsak korlátozott információt betekintésre.

A megtekinthető szövegek, leírások egyértelműen az adott eredeti oldalak
fordításai - néha enyhe vagy nagyobb túlzással. Igaz azok magukat dícsérik, de egy sokoldalúnak és talán informáló-nak, informatívnak mondott oldal ne vegyen már át öntömjénezéseket kritika nélkül.
Szerintem ez hozzátartozhatna a dolgok reális tálalásához.

Tanto
Előzmény: Halftone (3272)
telefongyula Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3275

Kershaw Vapor, újszerű állapotban eladó. 10 ezer HUF.

 

tgy

laikus_ Creative Commons License 2004.08.05 0 0 3274

Frankdrebin: küldtem mailt az indexes címdre...

Előzmény: Törölt nick (3270)
tantoknife Creative Commons License 2004.08.02 0 0 3273
Csak este fogom látni az otthoni gépen átirányítás miatt.
Tanto
Előzmény: Halftone (3272)
Halftone Creative Commons License 2004.08.02 0 0 3272

Szia Tanto!

Küldtem egy mailt a knifeclub-os mailcímedre, kérlek, ha van időd, olvasd el!

Halftone

Előzmény: tantoknife (3269)
recon Creative Commons License 2004.08.01 0 0 3271

Udv mindenkinek, immaron itthonrol. Fajo szivvel ugyan, de az erdeklodok rendelkezesere bocsatok ismet ket penget:

 

- R.J. Martin Kozuka. Kiveteles, ritka kezzel keszitett fix tanto penges darab. Zold rajabor markolat, mahagoni tok, carbon bevonattal, ovclippel, rejtett hordasra. A penge alig rovidebb, mint 4 inch, satin, szike elessegu, jobb oldali veso elezett. Ara: 60,000 forint.

 

- Emerson LaGriffe karomkes. Fekete bevonat, kydex nyaktok eredeti golyos lanccal es eje zsinorral. Ara: 20,000 forint.

 

Kepek az MTP galeriaban Recon kesei alatt lathatok.

 

Ritkan jutok mostanaban net kozelbe, igy akit erdekel valamelyik darab, az hivjon a 06-30-575-4727 szamon. Koszonet!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!