Keresés

Részletes keresés

Bogyó 2 Creative Commons License 2011.07.31 0 0 3998

Mi pedig most megyünk hajnalban!

 

A terv szerint a Pelloponészoszig. Megírom, majd én is miként alakult. Köszönet mindenkinek, aki segített az elmúlt hetekben.

Nem írt senki az időjárásról, de úgy tűnik, nem volt gond, Athénban az írásos feljegyzések óta biztosan nem esett nyáron eső, az pedig elég nagy múltra tekint vissza. Sokkal rosszab északon se lehet a helyzet. Ebben bízom, sőt inkább ettől tartok?!

Na, mindegy, remélem azért nem döglünk ki nagyon Athénban vagy Delfiben a romok között!

 

Szebb időjárást nektek is, ha itthon maradtok!

Előzmény: JoAzUgyse (3996)
Manac :-) Creative Commons License 2011.07.31 0 0 3997

Szia!

 

Légy szíves fotókat is tegyél fel. Kíváncsi vagyok a kempingre, strandra és a felszerelésetekre is. Áram hány amperes volt?

 

Mennyit érzékeltés a gazdasági problémákból? Nem volt jele a feszültségnek?

Előzmény: JoAzUgyse (3996)
JoAzUgyse Creative Commons License 2011.07.31 0 0 3996

Sziasztok!

 

(lehet, hogy kétszer jelenik meg, de az elsőt "benyelte" egyelőre)

A tavaszi kérdéseimre megkerestem a választ (aki azért bármit írt köszönöm).

 

Görögországban sátoroztunk 18 éjszakát a Sithonia félsziget Sikia (Sartitól 10 km) nevü település meletti nagy strandöbölben lévő kempingek egyikében. A kemping neve Melissi (három kilóméteren belül van még öt kemping).

A kemping bejárata a víztől mintegy 120 méter. A strand kb. 3 km hosszú,  finom homokos és durvább homok váltakozásával. A kempingel szembeni területen finom a homok és lassan mélyül a tenger.

A kemping vizesblokkjai tiszták folyamatosan takarítottak. Két Wc zuhanyzó blokk van együtt 10-10 fakkal ami a jó erős félháznál bőven elég volt (a női zuhanyzóba néha az esti rohamnál volt egy 10 perc várakozás). Külön mosokató és külön mosóblokk is volt. Minden épület nyitott oldalt felül így a kényes orrúakat is kielégíti úgy gondolom.

A kemping boltjában minden kapható (egy kicsit "természetesen" drágábban, mint a néhány kilóméterre lévő nagy boltokban).

A kemping nagy rengetek árnyas területtel rendelkezik. Külön parcellákat nem jelöltek ki oda sátoroztunk ahová akartunk, de legtöbb terület úgy van kialakítva, hogy négy fa szegélyezi (igaz nekünk ezen is sikerült túlnyúlni az Outwell Nevada M+ Outwell sliding canopy+autó kombinációval.

A kempingben mindenhol viszonylag normális a Wifi jelerősége.

Egy éjszaka 3 felnőtnek árammal 25 euróba került.

Ahogy írtam jó félház volt végig, de ez hétvégeken felment majd háromnegyedre. A vendégek java Görög volt, ezen kívül sok a Bolgár, Német, Szerb vendég, de volt még Olasz, Lengyel, Szlovák, Holland, stb.. (Magyarokat egyszer láttunk, de nem tudom hová települtek). Rengeteg az egész nyárra telepített lakókocsi (ezek egy része üresen), sok a vontatott lakókocsi és lakóautó és meglepő módon sok a sátras is (kb 20%).

Liviati Creative Commons License 2011.07.30 0 0 3995

Köszi. Megnézzük és ha nem tetszik akkor is tudunk keresni másik kempinget.

Előzmény: vonalzoo (3993)
pisti.75 Creative Commons License 2011.07.30 0 0 3994

25X70X135 mm

Előzmény: Manac :-) (3992)
vonalzoo Creative Commons License 2011.07.29 0 0 3993
Előzmény: Liviati (3991)
Manac :-) Creative Commons License 2011.07.29 0 0 3992

Egy kérés, a képen látható hűtőborda befoglaló méreteit lemérnéd nekem (magasság, szélesség, hosszúság mm-ben)?

 

A kisebbik boxomban szerintem fele ekkora borda van, emiatt eleve nem dolgozhat rendes hatásfokkal.

 

 

Előre is köszi.

 

Manac

 

 

Előzmény: Manac :-) (3990)
Liviati Creative Commons License 2011.07.29 0 0 3991

Sziasztok! Sátrazni szeretnénk Horvátországba valahol a Kvarner öbölbe, elsősorban Opatija környékén és nem szigeteken. Van valakinek tapasztalata az ottani kempingekről, melyik kempinget ajánlanátok és melyiket nem? Árba durván mire számítsunk? (2felnőtt + személyautó + sátor) nem kell még parcella se. Aug 16-án mennénk.

Manac :-) Creative Commons License 2011.07.29 0 0 3990

Akkor neked jóféle a peltier elemed, gratula hozzá!

 

A jegesedés attól is lehet, hogy mivel nincs légterelő a bordák körül, az axiális ventillátor már nem nyomja el a levegőt. Légáramlás híján az ott pangó levegő jól lehül és kicsapódik a pára.

Ha megnézed, a bordák ventillátorral szembeni oldalán lévő kis légterelő azért van ott, hogy a takarólemezzel körbeölelt bordán, mint egy kis csatornán átfújt levegőt a hűtőbox belseje felé fordítsa.

Valószínűleg nem lenne katartikus az eredmény, de lehet, hogy egy kicsit növelné a hűtőláda hatásfokát, ha a gyártó által megspórolt légterelőt pótolnád.

Előzmény: pisti.75 (3989)
pisti.75 Creative Commons License 2011.07.29 0 0 3989

 

Néha az enyém ennyire hűt,bevan téve a SKIF hálófülkéje alá.

Előzmény: Manac :-) (3987)
Bogyó 2 Creative Commons License 2011.07.28 0 0 3988

Ahogy néztem az árakat, 40 euróval muszáj kalkulálnom. Ez lehet kevesebb, de több is. Nálunk az egyik gyerek már felnőtt kategória, mert 12 év fölött így számítják, főszezon, s két sátrunk van. Mondjuk a gyerekeké eléggé kicsi, nem tudom, mit ért az ACSI honlap kis kiegészítő sátron, ami állítólag több kempingben megengedett, gondolom ez cuccoknak lehet.

Előzmény: hiroda (3980)
Manac :-) Creative Commons License 2011.07.28 0 0 3987

Telmoelektromos hűtőbox működése:

 

http://coleman-campingaz.hu/content/view/18/64/

 

Nekem ennek az elődje van, de már megdöglött benne a hűtőelem.:

http://www.mall.hu/aktiv-hutobox/campingaz-powerbox-28-l-classic

 

3000,- volt bele az új peltier cella, most már jó, magam cseréltem ki.

 

A munkahelyemen ilyet használok, kicsit zajos:

http://coleman-campingaz.hu/component/page,shop.product_details/category_id,14/flypage,shop.flypage/product_id,227/option,com_virtuemart/Itemid,31/index.php?page=shop.product_details&category_id=14&flypage=shop.flypage&product_id=227&option=com_virtuemart&Itemid=31&vmcchk=1

 

A Bp. M5 kivezetésnél lévő madaras teszkóban most árazták le a DOMETIC  RC1600EGP-t 40eFt-ra, ugyan ezen cég óbudai boltjában télen a bontatlan csomagolású hűtőt 20.000,- pénzért adták. Amúgy 50-60eFt-ért lehet kapni, annnyit nem ér. Én használtan vettem egy néhány éveset, hibátlanul működik...

 

 

Előzmény: Dharma (3986)
Dharma Creative Commons License 2011.07.28 0 0 3986

Köszönöm a kimerítő választ.

 

A kereső rosszul működhetett, beírtam, hogy hűtő, hűtőtáska és azt adta ki, hogy nincs ilyen hozzászólás. Furcsálltam volna.

 

Mondjuk talán az is megfelelne, ha nem olvadna el a vaj, szalámi néhány óráig. Az autóban nekünk sok hely van viszonylag, de azt gondoltam, hogy az aksiról hűtés jó lehet.

 

Ismerőseim panaszkodta, hogy hiába tették rá menet közben az aksira, nem működött. legéett, vagy nem is tudom.

De lehet, hogy azok gagyi márkák voltak.

 

Én a Campingaz 30 000 Ft körüli értékű dolgaira gondoltam. De még azt is meggondolom, mert az sem kis beruházás.

 

 

 

 

Előzmény: Manac :-) (3982)
Dharma Creative Commons License 2011.07.28 0 0 3985

Hoppá!

 

Nem is tudtam, hogy a campingban lehet a jégakut fagyasztatni.

Köszi! Már ez is hasznos infó

Előzmény: vonalzoo (3983)
SajtFondue Creative Commons License 2011.07.28 0 0 3984

Nalam az abszorpcios jol mukodik a satorban. 30-35 fokban erdemes minel kevesebbet nyitogatni... :-)) Lehetne akkurol is mukodtetni, de menet kozben az autoban nem idealis, mert a hutesi elv azon alapszik, hogy a huto vizszintben van. Ez pedig egy mozgo autoban a legkevesbe mukodik. :-)

Előzmény: Dharma (3981)
vonalzoo Creative Commons License 2011.07.28 0 0 3983

Kedves Manac :-)

megnyugtattál engem is: az enyém nem Campingaz, de drága volt (akciósan 16ezer), és kb. 12 0C-ot tud szintén hűteni. Jégakkuval megpakolva 2 max. 3 napot elbír a (lefagyasztott) hús, azután már csak annyit, hogy a margarin nem folyik, meg az amúgy sem hűtés-igényenyes felvágottak (pl. szalámi, diákcsemege, túrista). A sörhöz kell vagy 6-8 óra, hogy ihatóra hűtse.

Viszont: a legtöbb kempingben ingyen be lehet rakni a (lehetőleg alkohol filccel névre szóló) jégakkukat, azokat cserélgetve naponta (tehát kell minimum 2 váltás 2-3 darab) már tűrhető hatásfok lehet. A jégakkuk amúgy az OBI-ban épp akciósak, a nagyobbak 98 Ft.

Előzmény: Manac :-) (3982)
Manac :-) Creative Commons License 2011.07.28 0 0 3982

Szia!

 

A lakókocsis fórumon és itt is sokat olvashatsz a régebbi hozzászólásokban.

 

Fontos kérdés, hogy mennyi hely van a koccsitokban.

 

Ha kevés, akkor két variáció van:

 

Termoelektromos  (peltier elemes) hűtőbox, 20-40 liter űrtartalommal. Nem túl hatékony berendezés, nekem kettő is van, a 45-60W teljesítmény inkább hőntartásra mint hűtésre elegendő. Az enyémek (mindkettő campinggaz) 10'C  hűtenek a környezeti hőmérséklethez képest, bár a gyártó 16-18'C ír a prospektusban. 10eFt-tól már megveheted. 12V-ról megy, némelyiknek beépített 230V-os adaptere is van.

Kompresszoros kamionos hűtő

Ugyan olyan a használati értéke, mint háztartási hűtőgépnek. Viszonylag kis térfogattól indulnak, a WAECO ismertebb márka: http://thomson.addel.hu/detailproduct.php?productid=178885   elég horror ára van.

 

Ha van hely a kocsiban:

 

Kompresszoros hűtő:

 

Kis méretű háztartási hűtő, 230V-ról megy jó a netto/brutto térfogataránya;

http://www.ebolt.hu/gateargep_product372015-Hansmark_HE5KF_egyajtos_kompakt_huto.html

de nem megy 12V-ról. Inverterrel is gázos a használata, a kommersz inverterek lekapcsolhatnak tőle. Megbízhatóan működik minden kölmény között jól működik, nem kell vízszintbe állítani ésstabilan működik a kánikulában.

 

Abszorpciós hűtő van hűtőbox (láda) kivitelű és klasszikus hűtőgép formájú.

Nekem 3éltű(12V, 230V, gáz) hűtőboxom van, jól hűt, de rossz a netto/brutto aránya, belül 33liter kívül legalább 80liter. Sokat foglal a csomagtartóban. http://www.depo.hu/dometic/combicool-rc-1600-egp-hutoszekreny-egyeb/32381

 

A hűtőboxok többnyire gázról is üzemeltethetők, de vételnél vigyázz, a 24V-os kamionos változatot nem tudod a személygépkocsiban használni.

 

A hűtőszekrény jellegű abszorpciós hűtőkben van ami nem megy gázról, sőt, van ami 12V-ról sem.

 

Az abszorpciós hűtők kényesek arra, hogy vízszintesen álljanak és negy hőségnem nagyon rossz hatásfokkal (alig) működnek.

 

 

Én menet közben nem kapcsolom be a hűtőt, mert mindíg tele a csomagtartó. Ha a hőcserélő le van takarva, tönkremehet a hűtő, tehát menet közben a jégakkuké a főszerep.

Dharma Creative Commons License 2011.07.27 0 0 3981

Sziasztok!

 

Hordozható elektromos hűtőtáskával kapcsolatban tudtok-e tanácsot adni?

 

Már egy-két éve gondolkodom rajta, hogy kellene egy autós és hálózatos is egyben.

 

Örülnék, ha megosztanátok a tapasztalatotokat.

 

Köszi

hiroda Creative Commons License 2011.07.27 0 0 3980

Ezt nem tudhatom. Az eddigi években szinte alig változott, a válság hatására nem tudom, hogyan reagálhattak. De mondjuk egy 10%-os emelés napi 2-3 eurót jelentene.

Az előző hozzászólásomat a másikról másoltam, egy kis személyes adalék:

 

A Kastraki kempingbe biztos, hogy visszatérek még, sokszor eszembe jut az a nyugalom ami ott volt.

 

A Nea Kifissa főszezonban feltételezhetően jobban takarított, és akkor minden negatívuma megszűnne. Mi júniusban voltunk,

és 3 placcon voltak csak vendégek. Gondolom ezért maradt el a napi takarítás. Tehát kis óvatossággal ajánlanám azt is. Gondolom oda úgyis csak 2-3 éjszakára megy az ember.

 

Ha jól emlékszem az összes helyen kedvezményt adtak a CCI kártyára, a Nea Kifissában nem vagyok biztos.

 

Zsolt

Előzmény: Bogyó 2 (3979)
Bogyó 2 Creative Commons License 2011.07.27 0 0 3979

Köszönöm!

 

Ezek az árak jelenleg is élhetnek? Ezekkel az árakkal nagyon kiegyeznék!

Előzmény: hiroda (3978)
hiroda Creative Commons License 2011.07.27 0 0 3978

Üdv!

 

 2009-ben az alábbi kempingekben voltunk Görögo.-ban:

Camping Esperides - Panteleimon (Olimposz)

Kemping Vrachos Kastraki - Kastraki (Meteorák)

Kemping Nea Kifissa - Nea Kifissa (Athén)

Posidon Camping - Iria Beach (Napfliontól keletre 20 km-re)

Camping Castello - Neo MArmaras

 

Az árakat 2 felnőtt, 2 gyerek, sátor v. placc, autó, áram összetételre írom, CCI kártya kedvezménnyel.

 

Camping Esperides - Panteleimon
Majdnem teljesen letelepített lakókocsikkal foglalt kemping. Összesen 4 szabad hely volt most júniusban, tehát előszezonban. Úgy értelmeztük, hogy a kempingnek is van kiadó lakókocsija. Árnyékos, földes placcok. Az utcák nagyon szűkek, lakókocsival, önhordóval nem érdemes próbálkozni. A placcokat az úttól magas szegély választja el. Az áram egyes placcoknál messze van.
A tengerpart szép, homokos, közelben magasodik a Platamoni vár. A víz széle köves, utána kemény homokos, de ott már mély. Van parti zuhany.
A vízesblokk tiszta, rendszeresen takarítják, WC papír van.
A bejárattól 5 m-re van egy non-stop supermarket, nem durva árakkal.
Összeségében jó, tetszett, de főszezonban nem mennék ide.

24 euro/nap

 

Kemping Vrachos Kastraki - Kastraki (Meteorák)
A sziklaoszlopok tövében, gyönyörű helyen fekszik. A medencéje kíváló, kultúráltan, a többiek zavarása nélkül az ugrálás is megengedett. A medencéből még két kolostor is látszik a háttérben.
A placcok általában hosszúkásak, de vannak szélesebb, nagyobbak is. Vannak árnyékosabb, és kevésbé árnyékos placcok.
A vízes blokk kifogástalan, gyönyörű tiszta, új. A zuhanyban márvány pad, ruhaakasztó van. Van gyerekeknek külön kis WC és mosdó is. WC papír van (nem kukába kell dobni).
Van egy mini market, de nagyon drága.
Érkezéskor édeséggel, és meteora poszterrel fogadnak. Távozáskor egy képeslapot, egy szentképet, és egy nagyalakú képes görögország könyvet kaptunk. Ezekért árusnál kb. 20 eurót kérnek.
Ár: 30 euro/nap.

 

Kemping Nea Kifissa - Nea Kifissa (Athén)
A kemping a Lamia felöl bevezető autópályátók 2 percre, családi házas terület mellett fekszik. Csöndes helynek tűnik, de éjszaka az autópálya forgalma behallatszik. Athén belvárosa kb. 20 km.
A placcok múrvásak, nagyok, részben árnyékolóval fedettek. Vannak placcok melyek autóval nem megközelíthetőek (teraszos elrendezésű rész).
A vízes blokkoról csak rosszat tudok mondani. Kicsit lepusztult, nincs takarítva, az ottlétünk alatt a kukákat nem ürítették. Igaz, hogy alig voltunk a kempingben és nem teltek meg, de a szaros papírt akkor sem kéne napokig otthagyni.
A medencéje csodálatos, egy teraszon van tulajdonképpen a korlát mellett egy szakadék van. Gyönyörű a környezete. 1m-ről 3m-re mélyül, vannak napozágyak, asztalok, székek. Sajnos kintről is beengedtek fürdőzőket, így délután többen voltunk, de reggel teljesen üres volt. Bolt nincs, de közelben van egy nagy supermarket, adnak térképet, hogy mi hol található a közelben.
Bankkártyával nem lehet fizetni. Az ár szerintem kicsit magas a szolgáltatáshoz képest. Ha újra athénba megyek, a negatívumok ellenére lehet, hogy újra ide mennék, mert a medence szuper.
Ár: 38 euró/nap.

 

Posidon Camping - Iria Beach (Napfliontól keletre 20 km-re)
Szép tengerparti kemping. Nagy, rendezett múrvás vagy földes placcok.
Sűrű nádfonatú árnyékoló a placcok egy része felett. Több hidegvízautomata működik.
A partja finom, de barna homokos, a víz nem mélyül azonnal. A kemping kerítésénél árnyékot adó, ligetszerűen növő fák vannak. van parti zuhany.
A vízes blokkok tiszták, WC papír nincs. A zuhany pénzbedobással működik, de vannak nagy családi "fürdőszobák". 20 centért papíron 7 percig adja a vízet, de ezért 3-4 ember is le tud zuhanyozni.
Van egy mini market (elég drága), és étterem is.
Az autóval elvileg egy elkülönített parkoló részben kell állni, de mi megmondtuk, hogy akkor maradunk, ha maradhat az autó, mert folyamatosan szükségünk van rá (állandóan ki-be kell rakni valamit). Erre mutattak egy helyet nem messze a placctól, hogy oda tehetjük, de a békesség kedvéért kivettem a melletünk lévő placcot is. Itt kényelmesen elfért az autó, asztal székekkel, és könnyen tudtunk teregetni is. Van mosógép, 5 euró egy program.
Van egy játszótér a gyerekeknek.
A plusz placcal együtt 29 euro/nap.

 

Camping Castello - Neo MArmaras
  Itt már sokszor voltam. Idén nem mentünk volna, de mivel sehol nem találtunk meg azt az érzést, ami ide köt minket, megszakítottuk a penolopesoson az utunkat, és a nyaralás utolsó 9 napjára feljöttünk a Castelloba.
Most sem csalódtunk, minden rendben volt. 2004-ben voltam utoljára, de ismerősként fogadtak, újra kaptunk nagy hűzőszekrényt a sátorba, figyelték a kéréseinket.
Érdekes, hogy megváltozott a tenger, ahol eddig egyáltalán nem volt kő, most öklömnyi köves rész lett. Ezt nem értettem, hogy ami 20 évig egyforma volt, mitől alakult át, de biztosan megvan rá a magyarázat. De azért megmaradt a finom homokos rész is. A gyerekeknek ez a rész maga a paradicsom, jókat játszottunk a vízben.
A kemping szolgáltatásait már leírtam, ha konkrét kérdés van, szívesen válaszolok.
Árak:
gombócos fagyi 1,5. (Egyszerre mindig csak egy gombócot szabad kérni, mert a két gombóc is majdnem ugyanannyi, mert nem tud többet rárakni a tálkára.)
tenisz: ütővel labdával 7 euro/óra, anélkül 5 euro/óra.
Szállás: 24,20 euro/nap.

 

Ugyanezeket a leírásokat és még pár infót találsz a www.hellasz.hu fórumán is:

http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=464&postdays=0&postorder=asc&&start=15

 

Zsolt

Előzmény: Bogyó 2 (3969)
Manac :-) Creative Commons License 2011.07.26 0 0 3977

EasyCamp Meteor 300 jónak tűnik:

 

http://www.easy-camp.com/en/Products/TentsTarpsWindscreens/Tents/Explorer/Meteor300.aspx

 

A 2011-es gyártás már 2000mm-t bír, könnyű, nem túl drága, de esős időben kell egy ponyva a bejárat fölé.

 

 

Előzmény: Csapagi (3976)
Csapagi Creative Commons License 2011.07.26 0 0 3976

Amúgy lehet, hogy nem csak fesztiválkodni kellene, egy bolgár kiruccanás is be van tervezve. Ezzel kapcsolatban kérdezném, hogy a Szozopol melletti Kavatsi kempingben járt esetleg mostanság valaki? Mennyire telített vajon augusztus közepén, találunk helyet, ha csak úgy betoppanunk? Mennyibe kerül a sátorhely saccperkábé? És a fogyasztási árak mondjuk egy Balcsis kempinghez viszonyítva? Előre is köszi! ;)

Csapagi Creative Commons License 2011.07.26 0 0 3975

Nagyon szépen köszi Manac, sokat segítettél, mindjárt nekiállok átböngészni a felhozatalt! A belgás hangulatfestés külön öröm. :)

Manac :-) Creative Commons License 2011.07.26 0 0 3974

B verzió:

 

Vatera

Előzmény: Manac :-) (3973)
Manac :-) Creative Commons License 2011.07.26 0 0 3973

2 felnőtt+cucc= 3 személyes sátor.

A 3 feltételből (súly/méret/ár) csak 2 teljesülhet egyszerre szvsz.

 

A Bp M5 melletti Decathlonban hétvégén akciózták ezt:

http://www.decathlon.co.hu/HU/t3-33702810/  de súlya 4,6kg.

 

Ez már drágább:

http://www.decathlon.co.hu/HU/t2-ultralight-sator-12783096/

 

Túraboltokban (Mountex, Pilissport,  Tengerszem stb.) találhatsz könnyű sátrat 3 főre, de az többe fog fájni, mint 15eFt. A 2kg komoly feltétel.

 

http://www.pilissport.hu/product_info.php?cPath=107_108_110&products_id=2127 

 

http://www.pilissport.hu/product_info.php?cPath=107_108_111&products_id=2132

 

http://www.tengerszem.hu/_index.php?p=termek&tnev=Loap+Berg3

 

http://www.tengerszem.hu/_index.php?p=termek&tnev=Loap+Melbu+3

 

http://www.mountex.hu/termek/10202-289-0   (gyengén vízálló, 1500mm?)

 

 

http://www.mountex.hu/webshop/sator/3_szemelyes_satrak

 

Nagyáruházakban (tesco, auchan stb.) kaphatsz egyszerű sátrat, ami megfelelő méretű,  olcsó, talán még könnyű is, de kérdés hogy mennyire bírja a vizet. Lehet, hogy szerencséd lesz, és találsz ott is valamit...

 

Viszon fesztiválsátorra sokat ne költs, mert nem biztos, hogy épségben haza tudod vinni, mert megfáradhat a fesztiválozó barátok közreműködése miatt. Belga:

Csapagi Creative Commons License 2011.07.26 0 0 3972

Sziasztok! Egy óra lefárasztó keresgélés után inkább a tapasztaltabbakhoz fordulnék sátor-ügyben. Az lenne a kérdésem, hogy minimális árkategóriában (0-15 ezer forint) kapható itthon olyan kétszemélyes fesztiválozó sátor, amiben még két közepes hátizsák is elfér, és nem több mint másfél-két kilo? Ha igen, tudnátok egy linket adni? Előre is nagyon szépen köszi!

Bogyó 2 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 3971

Meglátjuk. 2 ezer Ft-ba került az egész, már két éjszaka alatt megtérülhet, de az is jó, ha nem kell emiatt a személyit a kempingben hagynom.

Előzmény: fekvőrendőr (3970)
fekvőrendőr Creative Commons License 2011.07.25 0 0 3970

Igen, nem az igazolvány kemény lapjára írtak, hanam egy átlátszó fólára, azt beragasztották, és arra ment a fedőfólia.

A kártyát érdemes minden kempingben bemutatni, sokszor akkor is adnak rá némi kedvezményt, a a honlapon nincs feltüntetve.

Nekem most az orebici Nevio kempingben az első hétre adtak, mert júniusra esett, a másudik már júliusra esett, arra nem volt kedvezmény.

Előzmény: Bogyó 2 (3968)
Bogyó 2 Creative Commons License 2011.07.25 0 0 3969

A kártyaszám alapján esetleg be tudnak talán azonosítani, ha kétségeik vannak.

 

Görögországba megyünk egy hét múlva, itt is érdeklődnék, mert eddig nem sok sikerrel jártam, görögországi kemping-tapasztalatokról az Olümposz környék, Delfi, Athén, Kelet-Peloponnészosz és a Meteorák vidékén.

Különös tekintettel arra, hogy hol használhatom a kártyát, de minden más is érdekel.

Eddig Methoni és Korinos kempingjét néztem ki, esetleg Varikoban egyet, állítólag délebbre kavicsos a part. Athénban még nem tudom, de a Camping Athens-nél találtam csak árakat. A Pelloponnészosz még kétséges melyik legyen, a Meteoráknál a Vrachos Kastraki tűnik jónak.

A CCI-t csak ez utóbbiban és Methoniban fogadják el az ACSI lapja szerint. A CCI honlapja ezeket sem említi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!