Keresés

Részletes keresés

gkati Creative Commons License 2005.02.04 0 0 4180

Nincs "betonba öntött" utitervünk, csak egy körübelüli keret, amit a helyszinen kedvünk szerint töltünk meg tartalommal.

Most vasárnap(!!! HURRÁ!!!) este indulunk. Hétfő este megszállunk BKK-ban.

Kedd BKK (Wat Traimit-Arany Budha, Grand Palace, Wat Phra Kaeo, What Pho, hajókázás a klongokon). Este vonattal átmegyünk Chiang Mai-ba, ahol3- max 4 napot töltünk. Szeretnénk megnézni Chiang Mai templomait, különösen kiváncsi vagyok a Wat Prathat Doi Suthep-re. Este Night Bazar. Jó lenne, valamilyen tradicionális táncbemutatót is megnézni.

Ez után valamilyen helyi utazási irodával 1 vagy 2 napos túrára szeretnénk menni, ahol szeretnék valamilyen hegyi törzshöz eljutni. Legjobb lenne valamilyen dzsipp+ elefánt út. (Amit kínálatban láttam eddig, az túl bonyolult, van benne "trekking, rafting", biciklizés, ökrös fogat.) 1 napra pedig dzsippet bérelnénk, és megnéznénk a kézműves falvakat (Pl. Bo Sang), és az orchideafarmot.

Bkk-ba ismét éjszakai vonattal utazunk vissza. Bkk-ból azonnal tovább szeretnénk menni a tengerpartra Hua Hin-be. Ott 1 napot pihennünk, fürdünk, hogy a tengert is kipróbáljuk, és utána elindulunk vissza BKK fele. Az útnak ez a része, még abszolút nem tisztult le, csak azt tudom, mit szeretnénk megnézni, de nem érzem, mi fér bele, és hogy fojuk megszervezni. (De ez majd a helyszinen eldől). Szeretnénk megállni (megszállni) Kanchanaburiban, megnézni a híres, hírhedt hidat, a háborús temetőt,  és egy csónak-kirándulást tenni a folyón. Nagyon szeretném, ha valahogy bele tudjuk zsúfolni, ha eljutnánk a Tigris Templomba, és megsimogathatnám a tigriseket!

Folytatva tovább az utat BKK-ba, útközben (hajnalban) meg szeretnénk nézni az úszó piacot (Damnoen Saduak).

A maradék idő BKK.

Elég zsúfolt program,meglátjuk, mi fér bele. Sajnos az időnk nagyon rövid.

Előzmény: csjoco (4165)
ancsúr Creative Commons License 2005.02.04 0 0 4179

Tibsky!

Mi február végén indulunk Thaiföldre. Jókat olvastunk Ko Chang-ról és a környező szigetekről. Ti már voltatok ott korábban is? Szerintetek érdemesebb ide menni, mint a Samui környéki szigetekre? Előre is köszönöm!

Előzmény: Tibsky (4177)
csjoco Creative Commons License 2005.02.04 0 0 4178

A vonatjegyet melyik oldalon foglaltátok le?

 

Mennyire rögzitett utitervvel mentek?

 

előre is kösz az infót!

Előzmény: Tibsky (4177)
Tibsky Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4177

megnyugtathatlak, hogy nem veszélyesebb mint pest!!

mi február 14.- én indulunk bécsböl , hárman( 1 lány .2 fiú!) ha gondolod összefuthatunk valahol! ùgy terveztük, hogy érkezés után egyböl chiang mai- ba utazunk az éjszakai vonattal, vonatjegy és szállás le van foglalva onnan vissza repülövel bangkokba, szintén minden le van foglalva, aztán lemegyünk pattayára, magunkhoz veszünk egy bérelt autót, és csavargyár:)  rayong, koh chang , koh mak

Előzmény: M.Kira (4173)
mud Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4176
En marcius 9-en megyek ket hetre hatizsakkal. Most probalom eldonteni, mi fer bele, de nem csinalok szoros programot, ha nem tetszik valami tovabblepek. Egy fix dolog van csak, Siem Reap. Ami a fertõzést illeti, mindig nagyobb a zaj, mint a baj...
Előzmény: M.Kira (4173)
scholli Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4175
Beszéltem Angkorban olyanokkal (magyarok), akik végigcsinálták, kezükben a kinyomtatott tales of asia cuccal és azt mondták, hogy egy az egyben olyan, mint ahogy le van írva... szóval az alapján nyugodtan tervezhetsz!
Előzmény: tudeszki (4169)
-emma- Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4174
Szerintem menjetek teljesen nyugodtan! Tobbszor talalkoztunk egyedul lanyokkal, akik megkertek, hogy vigyazzunk a cuccaikra, mig elmennek pisilni stb.. Harman meg aztan kulonosen nem vagytok egyedul :)

mas: megerketek a repulojegyek az AST irodajaba, mehetunk atvenni oket.. nagy kegyesen kozoltek vegre.. allitolag Aerovova reszokott arra, hogy csak a repuloteren adja oda a jegyeket. Szoval meg oruljunk is!
Előzmény: M.Kira (4173)
M.Kira Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4173
Sziasztok!!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyire veszélyes három 20 éves lánynak hátizsákosan Thaiföldön?
Most február végén, március elején szeretnénk menni, de én semmiképpen nem akarok utazási irodával menni és nem találtam olyan pasit (kat) akiknek pont most lenne kedve Thaiföldre utazni (mindenki ezzel a hülye fertőzésveszéllyel jön )szóval jobb hijján bevállaljuk magunk is, nem is vagyok egy félős tipus, de nem vagyok tisztában vele igazán, hogy ott hogy mennek a dolgok. Pl ilyesmire gondolok, hogy mennyire vesznek komolyan alkudozásnál vagy ugy egyáltalán hogy állnak az európai csajokhoz. Szóval nagyon megköszönném, ha valaki felvilágosítana. Vagy szóljatok ha valaki ilyenkor akar menni és esetleg csatlakozhatunk. Hát előre is köszi:-)
BonLaci Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4172
Köszi az infókat, további jó pihut. Itthon beszélünk.
Előzmény: SAgnes (4171)
SAgnes Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4171

sziasztok Samuirol  .))

 

bocs h ide irom de megigertem Bonlacinak h jelentkezem

 

Az ut egy horror volt az elejen. 2 leszallas ( Dubai , Goa )  3 kaja es hipp-hopp ejjel 11re meg is erkeztunk

Hilda v Helga vagy mit tudom en milyen nevu idehenvezeto egy bena,sebaj mi magunktol felfedeztuk BKK....allat volt :)))

Elmentunk az ajandekba kapott KiralyiPalota latogatasra, az jo volt de ott is inkabb a thai idegenvezetotol tudtunk meg mindent

A szallo eleg jo, a 34.em laktunk, kaja teljesen jo

Thai vacsi is volt, egyatalan nem thai kajakkal...ill a fuszerezesuk direkt ligjt volt :((

 

Bejartunk egy csomo helyet, tok egyedul, LP a kezben. neha taxi  neha Skytrain :))

 

Pont mire elegunk lett a nyuzsibol es a szagokbol jottunk ide

 

130 fo elindult 11kor a repterrol, 6unk varolistas lett hala A-nak :(((((

e miatt allati mergesek lettunk de mindegy

Samui hotel is korrekt, most tomtem tele a bendom minden fele foldi joval. a part kicsit zsufi es hat tele van magyarokkal de ezen is valtoztatunk holnap ( azert van a kis labunk h keressunk nyugis helyet )

 

 

Hermione_Granger Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4170
Eredetileg ez egy hátizsákos topic (volt), úgyhogy nagyon sokan kipróbálták már a BKK-SR utat közúton, amiről olvasni is lehet. 1-2 ezer hozzászólással ezelőtt...
Előzmény: tudeszki (4169)
tudeszki Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4169

Sziasztok,

 

Megosztaná valaki részletesen a tapasztalatait egy nem repülős BKK-Angkor útról?

Esetleg valaki kipróbálta Scholli(?) által javasolt Tales of Asia-ban  leírt tömegközlekedési megoldást?

köszi

gyrosman Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4168

Hello,

 

és Te olvasod az ide regisztrált email címedet? ;)

Előzmény: csjoco (4167)
csjoco Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4167

ne is mond ... kiváncsi leszek a tömegre a Guangzhou reptéren ...

 

hogy ne terheljük  a fórumot, küldtem egy mail-t az itt talált mail cimedre.

Előzmény: sawadeekap (4166)
sawadeekap Creative Commons License 2005.02.03 0 0 4166

exporttal foglalkozunk itt Guangzhouban (Kantonban), de te mit csinalsz Changsha-ban??!!

legkozelebb mindenkeppen menj Makaobol, mert 4000 RMB, az nagyon razos plussz a sok tolakodos mainland kinai a repulon... (asszem tudod mirol beszelek) ;((

 

egyebkent ha idoben megveszed az AA-nak nagyon jo jegyei vannak Thaifoldon belul is, pl Bangkok Phuket 290 Baht, meg ilyenek...

 

bocsanat a tobbi forumozotol a nem ide vago tema miatt...

Előzmény: csjoco (4163)
csjoco Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4165

gkati!

 

olvastam hogy mentek

 

Leirnád a utiterveteket ... annyi a munkám hogy nincs időm utánnanézni mindennek, úgyhogy minden infő jól jön.

Előre is kösz, még az is lehet hogy ősszefutunk vhol:)

 

Előzmény: gkati (3774)
also_sprach Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4164
Én elég sok helyen megfordúltam vele és csak ezt viszek a megbízható infói miatt, + a vizuális előnye miatt mellé egy DK Eyewitness kiadványt az adott országról.
Ez tökéletes párosítás szvsz. Még soha nem lett kellemetlenség miattuk.
A LP olyan 95%-os megbízhatóságú, mivel minden évben ellenörzik és nagyon gyakran frisssül.

Előzmény: csjoco (4156)
csjoco Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4163

Hunan Párizsa hahahaha, ezt még nem hallottam

 

a kinai vizum nem gond, én itt élek:) és dolgozom

 

no majd legközelebb úgy megyek ... most igy nekem lesz 4000 RMB lesz Changsha - Guangzhou - Bangkok és vissza 

 

Mit csináltok Goungzhouban? Itt közel stávol nincs magyar, ott?

Előzmény: sawadeekap (4162)
sawadeekap Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4162

ChangSha, mint Hunan Parizsa, Mao elvtars szulohazaja? :)

 

egyebkent nem kell vizum Makaoba, de ha Kinaba single entry-d van, akkor nem engednek vissza.(De el lehet intezni a vizumot a helyi CITS-nel)

 

www.airasia.com

Makaon a repuloteren van irodajuk, ott lehet kp-ben fizetni vagy hitelkartyaval online, foleg a Makao- Malajzia es a Malajzian beluli jarataik nagyon jok,

ja mi amugy nem Beijing, hanem Guangzhou (Kanton)

Előzmény: csjoco (4159)
baman Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4161
ez volt mar itt? nem remlik (szombati a cikk):
http://index.hu/politika/kulfold/thama0129

en magam meg penteken probaltam olyan informaciokat fellelni, amelyek azt tamasztanak ala, hogy nem erdemes (szabad, ajanlott, stb) a szokoar sujtotta teruletekre utazni (phuket, krabi, phi-phi). de nem talaltam semmit, csak egesz regi hireket, melyek kozvetlenul a katasztrofa utan irodtak. jelenleg mar csak phi-phi szigetevel vannak gondok, ott tenyleg nem sok minden maradt (talan be sem engednek, nem kot ki a hajo), de egyebkent a helyszini beszamolok az osszes tobbi teruletrol ugy osszegeznek, hogy egesz egyszeruen szinte nem is lehet eszrevenni a tortenteket, csak abbol, hogy baromi keves a turista.

http://indymedia.hu/index.shtml?x=19865&all_ids=1
--------------------------------------------------------------------
es ott lent a hozzaszolasok kozott keresni olyat, hogy "cunami es a beleeles" es "Serfozo Zoltan a BARAKAtol"

http://www.origo.hu/sport/x-mag/20050111ujjaeled.html?pIdx=1

http://www.sawadee.com/tsunami/hotels.htm
http://www.railay.com/railay/intro/after_wave_pics.shtml
http://www.sawasdee.com/tsunami/pictures/
http://www.morethailand.com/thailand_tsunami/Tsunami_Aftermath_Hotels_Status_in_Krabi_Khao_Lak_Phuket_Thailand.htm
http://www.krabi.com/ao_nang_tsunami1.htm

(a media erdeke a latvany, tehat a tv-nek azt nem erdemes elhinni, hogy mekkora a katasztrofa, ezzel szemben a thaifoldi turisztikai hivatalnak, es az ottani hotelek tulajdonosainak az az erdeke, hogy megnyugtassak az odautazni szandekozokat, es szebb kepet fessenek a valosagosnal, tehat nekik azt nem erdemes elhinni, hogy minden rendben. tehat nem hihetek senkinek, csak magamnak, ergo kimegyek februar 20-an, es megnezem, mi a helyzet ;-))
-emma- Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4160
Tizen x ora repules utan nem tul jo dolog hulla faradtan meg vizumot csinaltatni.. Plane, ha meg utazol tovabb. Talan elorelatasnak neveznem :)
Előzmény: csjoco (4153)
csjoco Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4159

Kösz az infót!

 

Changshaban élek és dolgozom. Szóval nem tudom olyan egyszerűen intézni...

 Ti merre? Gondolom Beijing.

 

 

Ez amit mondtál jól hangzik, de már megvannak a repjegyeim ... legközelebb (május 1 :) )

Makaoba kell vizum?

Tudsz mondani honlap cimet?

Előzmény: sawadeekap (4157)
konczeyb Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4158

http://forum.index.hu/Search/showArticleResult?topic_id=9022262&aq_ext=1&aq_text=lonely%20planet

 

itt van egy-két hozzászólás Lonely Planet ügyben, ezek környékén olvasgass

Előzmény: csjoco (4156)
sawadeekap Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4157

A hataron gyorsan meg lehet kapni a vizumot, 15 napra szol es nem lehet hosszabbitani. Igazolvanykep is kell hozza 1 db plussz 1000 Baht. Penzvalto van a hataron.  A nemeteknek nem kell turistavizum Thaifoldre, a 'nemet haverodnak' ezert mas a szituacioja.

Hol laksz Kinaban? 

Ha tobb idore mesz,  Kinaban a thai konzulatusokon is meg lehet kerni a vizumot, masnapra kesz van (200 RMB), mi most kertuk meg, mert tobb idore megyunk, csak vinni kell 2 fenymasolatot az utleveledbol es a rep jegyedbol. Egyebkent Makaobol az Air Asiaval most 500 Patacaert (520 RMB) lehet repulni Bangkokba, ez nekik a Chinese New Year-es jegyuk. De kesobb van 220 ert is...

csjoco Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4156

Szerintetek mennyire hiteles a Lonely Planet- Thailand és a - Chian Mai&Northern Thailand?

 

csjoco Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4155

Mivel Kinában élek,  azt jegyezném meg, hogy ha valaki az utcán eszik akkor csak a jól átsütött jól megfőlt párolt dolgokból egyen, és csak abból amit előtted készitenek el ... a wok nem akkora varázsló:) DE ne gondolja senki, hogy az éttermek tisztábbak sterilebbek, sőt ... ott még azt sem látod hogy miből, hogyan

 

ügyelni kell a zöldségekre salátákra ... a friss dolgokra

Előzmény: konczeyb (4145)
mud Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4154

Remelem, igy van. Jomagam Kuwaitbol megyek marciusban es szinten a repteren ohajtom megvenni a vizumot. Tudtommal sima ugy, megyek Kambodzsaba is, meg nem tudom, hogy repulovel, de inkabb busszal mennek. Aranyaban helyben adnak belepot, hiszen gyakorlatilag a Siem Reap-i turizmusbol el a fel orszag. Elvileg semmi gond, ha esetleg foto kell, van minden repteren automata, meglepne, ha epp Bangkokban nem lenne.

Előzmény: csjoco (4153)
csjoco Creative Commons License 2005.02.02 0 0 4153

Üdv minden fórumlakónak!

 

Kösz minden infót amit eddig leirtatok, én egy hét múlva megyek.

Bangkokban kezdek aztán majd meglátom merre tovább.

 

Pár kérdésem azért lenne, mert én nem Mo-ról utazom, hanem Kinából (menekülök a Tavaszi fesztivál őrületei elől) :

Ha jól tudom az országba lépéskor simán lehet vizumot venni, tudja valaki hogy ahhoz is kell fénykép vagy csak útlevél és pénz? (a minisztérium honlapján azt irja kell, a német cimborám aki már többször volt azt mondta nem kell ...)

Ti miért Mo-n intézitek?

Ha pl. Kambodzsába is át akarok menni, akkor hasonlóan tudok venni vizumot a reptéren?

 

also_sprach Creative Commons License 2005.02.01 0 0 4152
Köszi az infót.

Hú ez tényleg nagyon dúrva. Kíváncsi lettem rá.
A csatornaszagon kívül a többi nem hangzik rosszul de az igen, pláne a többivel keverve. Én még halszagot és a halat általában nem szeretem a tengerrel rendelkező népek meg általában halfíliások. :))

Előzmény: konczeyb (4144)
gyrosman Creative Commons License 2005.02.01 0 0 4151

Hello,

 

Egy kis adalék még az előző posthoz.

Elsősorban anyanyelvi angol tanároknak a Khao San Road oldalán (http://www.khaosanroad.com/jobspage.htm) is folyamatosan jelennek meg álláshirdetések!

 

Azoknak, akik mégsem felelnek meg ennek a "követelménynek" többek közt ezeket érdemes még naponta bogarászni:

http://jobs.asiaco.com/thailand/

http://th.jobaa.com/

http://www.jobtopgun.com/eng/index_e.cfm

 

Az Escapeartist (http://www.escapeartist.com/Thailand/Thailand2.html) oldalán pedig számos más linket is találsz (költözés, élet, papírok, munkaközvetítők)- igaz itt sok a fake oldal. :)

 

Egyébként dolgozott már kint vki? Van már vkinek személyes tapasztalata? Hátha segít a kérdezőknek...

Előzmény: Zelko (4149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!