Keresés

Részletes keresés

BoNo81 Creative Commons License 2023.06.23 -2 0 25785

Sziasztok, szeretnénk segítséget kérni Tőletek, akik már voltak Sharm-ba. Párommal először utaznánk oda, és némi dilemma alakult ki:) Szept. elején utaznánk. Ahogy nagyjából informálódtam, talán Hadaba környékén lennének a jobb/szebb zátonyok, plusz a párom nem egy Hosszú Katinka:) Éppen ezért némileg preferálnánk olyan helyeket, ahol legalább egy kicsit sekélyebb vizek is vannak. Hotel szempontjából itt az Amphoras Beach-et néztük ki, mert azért van egy határ anyagilag is, amit erre szánnánk. Viszont ez azért némiképp messzebb van (no nem nagyon) pl. a Soho-tól. A másik preferált hotel, ez már feljebb, nem messze Naama bay-től a Sharm Plaza (jókat olvastam róla itt a fórumon is). +1 Sunrise Remal Resort, azt hiszem ez pedig a Sharks bay-en van.

Mit gondoltok ezekről? Melyik milyen? Esetleg némi tapasztalat az all inclusive ellátással? Nemcsak az ételek, inkább az italok is érdekelnek (azért jó lenne, ha nem lenne külön fizetős pl. egy sör, bor).

Meg akarjuk nézni majd a Soho-n kívül pl. Naama bay főutcáját, de u.úgy akár az Old Marketet is. Taxi hogyan működik? Kb. mennyibe kerül? (tudom, hogy határozottnak kell lenni, csak h mégis milyen árakon mozognak? Csak hogy legyen viszonyítási alap:))

Hálás köszönet előre is.

TLLaci Creative Commons License 2023.04.13 0 0 25784

El Fanar beach,Reef beach,Temple beach,Cuba Beach,Palma beach...stb ezek mind nyilvános strandok,2-3 dolcsi a belépő,ingyenes a napágy-napernyő,van saját partszakasz,stég ,étterem,minden olyan mint egy szálloda csak nincs medence .Kaja 5-6 dolcsi,sör2-3 .

Ha megyünk mi általában naponta váltogatjuk.Sznori szempontból az El fanar a top-nekünk!!

pár kb,hogy milyenek.

Előzmény: xarina55 (25783)
xarina55 Creative Commons License 2023.04.13 0 0 25783

Sziasztok! Sharmban vannak olyan partról elérhető jobb snorkelező helyek amit nem csak szállodavendégek tudnak elérni? Legalább 2 hétre mennénk, szeretnénk minél több helyet kipróbálni. Eleve legalábbb 2 külön szálláson gondolkozunk, de jó lenne még azokon kívül is megnézni pár másik korallzátonyt.

Nostredamus 2022.02.22 Creative Commons License 2022.03.26 -3 0 25782

Sajnos most nem fog menni.)

Előzmény: Ricsi1978 (22338)
KZS100 Creative Commons License 2021.12.22 -3 1 25781

Szia Gábor! 

Ez nagyon jó lett!

A zene is jól megy hozzá nagyon!

Gratulálok! :-)

Előzmény: Peteri78 (25779)
mincike1 Creative Commons License 2021.12.17 -3 0 25780

Sziasztok!

Márciusban utaznánk Egyiptomba, Hurghada, és Sharm el Sheikh is számításba jöhet. Mit javasoltok? Legyen szép tengerparti szálloda, homokos tengerparttal, búvárkodás nem érdekel. A közelbe legyen esti kis nyüzsi, a kaja és a tisztaság alap, no és megfizethető ár!

Peteri78 Creative Commons License 2021.11.15 -3 2 25779

Sziasztok!

 

Egy kis nyári emlék, így az őszi szürkeségbe.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xDV5TJKP17Y

 

Üdv.Gábor

Krisztina K Creative Commons License 2021.11.03 -4 0 25778

Szia, érdeklődni szeretnék, hogy végül megvalósult az egyiptomi nyaralás? Látom itt nem kaptál választ, jövő nyárra minket is olyan szálloda érdekelne, ahol vannak csúszdák. Előre is köszönöm a választ!

Előzmény: GubiczaT (25772)
TLLaci Creative Commons License 2021.10.07 -3 0 25777

Törölt nick Creative Commons License 2021.10.01 -3 0 25776

Senki?

 

KirályZol Creative Commons License 2021.07.25 -4 0 25775

Kedves fodi69!

Engem érdekelne a Vodás kártya.

Kérlek írd meg privátban, hogy hogyan juthatnék hozzá.

 

A köz érdekében megírhatnád, hogy hol vetted (reptér?) és mennyiért. És hogy elég megbízható volt-e.

 

Előzmény: fodi69 (25774)
fodi69 Creative Commons License 2021.07.20 -5 0 25774

Üdv mindenkinek!

 

Július 9-16ig egy hetet töltöttünk a Siva Sharm hotelben.

Szerencsénk volt, mert indulás előtti nap kitalálták az ottaniak, hogy elfogadják a kinyomtatott eu-s oltásigazolványt.

Mindenki izgult, de az egyiptomiak nem csináltak nagy gondot belőle, a szigorúbb ellenőrzés itt történt felszállás előtt.

A hotel közel van a reptérhez, szép környezetben és nagy előnye, hogy mindegyik szoba tengerre néző.További előnye, hogy gyalog 5 percre van a Soho. A szoba nagysága nekünk megfelelt, volt terasz ahova ki lehetett ülni.A televízión kívül minden működött(nekünk nem hiányzott :-).Az élővilág csodálatos (igaz, a Sharm Plaza előtti élővilág még ettől is szebb) Nagyon csodálkoztam, hogy itt engedtek korán reggel is sznorizni és ugye ezt az élővilágot nem lehet megunni....Az ellátás tükrözte az árat, elég gyengus volt.Aki a luxus ellátásért jön ide, az ne ezt a hotelt válassza! Éhen nem maradtunk soha, volt amikor kifejezetten ízlett a vacsora.A covid miatt kérni kellett a kaját, nem magadnak pakoltad, ami szintén nem volt szimpatikus számunkra.A parton gyakran elfogyott a sör,ilyenkor várni kellett 10 percet, de olyan is előfordult, hogy jeget tettek a sörbe, hogy valamennyire hideg legyen. Ha adtál borravalót nagyon odafigyeltek, lesték a kívánságod.Összeségében elmondhatom, hogy ár-érték arányban nagyon megérte, mi jól éreztük magunkat.

Ui: Megmaradt egyiptomi vodafonos kártyám ingyen átadnám.

Laci_BP Creative Commons License 2021.06.01 -4 0 25773

A Waterworld Makadi minősége jelentősen visszaesett, sok a panasz a mostani utasoktól. Persze ettől a kert, a környezet és a tenger ugyanúgy gyönyörű. Ott a hatalmas gyerek-felnőtt csúszdapark, de a covid miatt napi 2 órát van nyitva, egyébként le van zárva. Ellátásra is sok a panasz. 

 

Én azt javaslom, hogy kérdezzetek rá, hogy a kupont be lehet-e váltani nem ETI-s hotelekre, mert azokat is hirdetnek. Pl Albatros hotelek minőségi szálláshelyek.

 

Ha nem akkor nem nagyon van más ETI-s hotel, amit 2 kisgyerekkel szívesen ajánlanék.

Előzmény: GubiczaT (25772)
GubiczaT Creative Commons License 2021.06.01 -5 0 25772

Sziasztok!

 

ETI-től van kuponunk így nálunk az Ő útjaik jöhetnek szóba, sajnos múlt évben nem sikerült elmennünk, viszont idén belevágnánk. 2 gyermekkel megyünk 4 és 6 évesek. Grand Waterworld Makadi volt az eredeti kiszemelt, de ahogy elnézem eléggé megcsappant a pozitív értékelések száma, bookingon már 6 alatt vannak, ami a 10-es skálát nézve sajnos nem túl biztató.  Persze, ha van, aki ennek ellenére ajánlja szívesen meghallgatom.

 

Elvárások:

- legyen néhány csúszda és a gyerekeknek normális medence (az sem baj ha fűtött, de nem alapfeltétel)

- legyen a gyerekeknek program (esti mini buli, animátorok, bármi)

- ne csak a medencét tudják élvezni, az nem baj, ha cipőben lehet vízbe menni, de ne mólóról kelljen mély vízbe menni velük

- nem ártana ha elérhető távolságban lenne mit csodálni a vízben nekünk felnőtteknek is, snorkel elsősorban, de merülnék is (ez nem baj, ha nem adott a szállodában, ha szervezetten megoldható)

- egy tengeri horgászat is régebbi álmom, de ez nem alapfeltétel

- legyen normális a személyzet, jó a kaja stb. 

- 11 v. 14 éj

 

Bár eredetileg Hurghada lett volna a cél, mint célpont sincs kőbe vésve, így itt is szeretnék érdeklődni. 

 

Főleg azok ajánlása érdekelne, akik az elmúlt 1 évben jutottak ki, mert értékeléséket nézem az oldalakon, a korábbi tapasztalatok nincsenek fedésben a jelenlegiekkel.

mzoli75 Creative Commons License 2020.04.16 -1 0 25771

Nem tudom mit írhattál,de már ne nem érhető el :-)

 

Előzmény: Búvártanszék (25770)
Búvártanszék Creative Commons License 2020.04.16 -2 0 25770

Az alábbi hozzászólásban leírom az ETI inkorrekt eljárását. 

Búvártanszék Creative Commons License 2020.04.16 -2 0 25769
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2020.03.14 0 0 25768

az ETI charter min április végéig nem jár

klindus Creative Commons License 2020.03.01 0 0 25767

köszönöm

 

Előzmény: Ti Ti (25766)
Ti Ti Creative Commons License 2020.03.01 0 1 25766

Sharm olcsóbb mint Hrg.

Javaslom a Sharm Plazat.

Csodás helyi zátony ( Far garden), jobb mint a Farana öböl.

Nabaqról nehéz jót írni. Szerintem felejtős.

Előzmény: klindus (25765)
klindus Creative Commons License 2020.03.01 -1 0 25765

Sziasztok !

 

A Nabq bayen van olyan gazdag az élővilág(korallok), mint a faraana öbölben?

Állitólag nagyon szeles, ez azt jelenti, hogy pl. 1 heten át nagy a szél??

Róna Tas Ákos Creative Commons License 2020.02.10 0 0 25764

Bocs , az 4*,de mellette van a Hilton az 5*, ETI charterrel tudsz oda menni ,de az ETI csak repülőt adja a hotelt magadnak kell foglalni

a Ghazala Garden esetében az ETI mindent maga ad (repülő,transfer,szálloda)

eti-utazas.hu

Előzmény: picasso15 (25762)
Róna Tas Ákos Creative Commons License 2020.02.10 0 0 25763

Ghazala Garden SSH Naama bay

hasmenésre Antinal 2x12 kapszula 21 EGP,de néhol 150EGP-ért is adják attól függően mennyit néznek ki belőled

Előzmény: picasso15 (25762)
picasso15 Creative Commons License 2020.02.10 -4 0 25762

Sziasztok

Mondjatok nekem legyetek szívesek olyan szállodát, ami: lassan mélyülő, homokos parton van, all incl., 5 csillag, nagy (botanikus kertre hajazó) kertje van, jó a kaja.

(nincs időm végigolvasni a topicot, de a hasmenés is megérne egy mondatot és ha van valami amit nagyon fontosnak tartotok Egyiptomnál)

Köszönöm

 

VBné Creative Commons License 2019.10.05 0 1 25761

Sziasztok!

 

Úgy érzem,leírom a tapasztalatom a Síva Sharm szállodával kapcsolatban,miután még képet is kaptam a vízbe való lejáratról.

 

Szóval nekem tetszett,és elég jól megbírkóztam a nehézségekkel, megérte.Gyönyörű az élővilág,minden nap lehetett menni sznorizni,sosem volt piros zászló.

 

A létra lejáratnál rosszabb volt a palló ami mozgott apály-dagály jelenségnél,na ott van 1 kis gond,ha mozgáskorlátozott az ember.A palló apálykor majdnem függőleges a mólóra,de ott ül a vigyázó srác,és segíti azt aki igényli.

 

A kaja nem volt rossz,de jó sem annyira,marha minden nap volt ilyen-olyan öntettel,csirke,de az rágós,rengeteg zöldség és nagyon finom sütik.

 

Én nem iszom alkoholt,de a sörivók bajban voltak,mert menetrendszerűen kifogyott már délelőtt minden nap,majd pótolták az ő tempójukban.A szobák szépek,a kilátás pazar,minden szoba a tengerre néz,de ha mégsem tetszik valamelyik,baksis nélkül is mutogatnak többet.

 

Ja és majdnem elfelejtem írni,hogy a tengerhez való lejutás talán a beteg lábnak a legrosszabb.Nagy a szintkülönbség végig, vagy lejtmenet,vagy lépcső.Ettől függetlenül,jó volt,és élveztem az egész hetet.

 

 

Előzmény: Cb4461 (25748)
470771 Creative Commons License 2019.09.27 0 0 25760

Köszi a sok infót! :)

neo007 Creative Commons License 2019.09.05 0 0 25759
egybemosva fogalmaztam az imént :-)
szoval napernyő, napozoágy az van a strandon. kiépitett bufé , es kajálda az nincs. :-)
Előzmény: neo007 (25758)
neo007 Creative Commons License 2019.09.05 -1 0 25758
pluszmég , a strandnak nincs buféje , semmi csicsa , napernyő , napozoágy vannak. pár üditőt árul talán. még moloja sincs , simán lehet menni a sekéj majd derékig érő vizbe , ami bentebb átvált egyre inkébb korallosra, amminn ha átverexi magát az ember akkor övé az egész öböl😀
Előzmény: neo007 (25757)
neo007 Creative Commons License 2019.09.05 0 0 25757
leirva:
a hadaba városrészbe van helyileg.
ha a taxissal közelitetek akkor mikor már szinte ott vagytok , akkor előttetek jobrol lesz a torony , illetve a kicsi eldugott strand lejáro. ahonnan meredek lépcsősor visz le a vizhez. egy rendőr szokott ott uldogélni , meg egy egy taxi áll ott esetleg.
én ezt ajánlom.

De .:
ha a taxi továbbvisz a toronytól , egy jó intenziv lejtésbe megy az ut , 150 méterre
lesz az az emlékmű.tovább nem megy mert zsákutca.
lehet ott rak ki. akkor vissza fel kell sétálni 150 métert.

de ott lent is van egy buvár központ strand valami , és ott is lelehet menni . annak a moloja van egyből emez mellett. ott még soha nemvoltam drégább valami hely lehet . emerről a világitotornyi strandrol, a vizfelől beuszhato a moloja, de inkább jobra érdemes végiguszni az őbőlt , az összes ottlevő szuper hotel strandját. meg még azon tul is, ahol már csak te vagy. mert a meredek sziklafal jellegű part miatt ott már senki sem tud lemenni. de ez majd egy kilométer odaig.
Előzmény: 470771 (25755)
neo007 Creative Commons License 2019.09.05 0 0 25756
itt irtam korábban rola .
a képek alapján látod , az alapján meg tudod keresni a googletérképen.
ha a szállodádban nagyok a hullámok a szél miatt akkor mindenképpen érdemes lemenni oda.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=147120170&t=9077345
Előzmény: 470771 (25755)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!