Keresés

Részletes keresés

[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.22 0 0 292
És a válaszom dittának: "Ja, még annyit, hogy a Bartók Rádió topicban, ha észrevetted, kifejeztem hasonló véleményemet "galambocskámról". Nem vagyok hajlandó megalkudni szakmai szempontból, csak mert politikailag egyetértek vele..." Hozzáteszem: kezd zsenáns lenni...
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.22 0 0 291
Ezt és a következőt áthozom az OFF TOPIC-ról, hátha érdekel valakit... Mai dátummal, dittától: "Kedves faery,(Bartók Rádió-felelős:) A falat kaparom a "délutánostól".Először. Aztán rögtön a rádió kapcsolóját :/"
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 290
A kérdés jó, várjuk a választ.
[fidelio] Prinzi Pál Creative Commons License 2005.11.22 0 0 289
Hát a bartók rádió műsorvezetőiről nemigen szeretnék véleményt mondani, azt azonban megkérdezném, hogy miért van egyre kevesebb zene és egyre több szófosás a zene rádiójában?
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 288
Igen, szomorú, valóban. További Deller eligazításod köszönöm, majd beszámolok, mit találtam. De milyen szép volt a Purcell meg a Gluck részlet ma délután! Én az Orfeuszt egyszer a Mezzon láttam-hallottam, jó régen, egy fantasztikus néger énekesnővel - megkövülten ültem az akkor még nem fekete képernyőm előtt. (Remélem nem keverek vakamit...)
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.22 0 0 287
De a lényeg az OFF [1727].
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.22 0 0 286
Ld. erről OFF [1722-23] is. Szomorúan inkább, mint kárörvendve.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 285
Hát... galambocskám tényleg alulmúlta magát. Ma megütötte azt a szintet, amire tanítványait annak idején így figyelmeztette Szentágothai: Ha észreveszitek rajtam a szenilitás és leépülés jegyeit, vonjatok ki a forgalomból... Galambocskámnak azért legyen még egy-két dobása, ma úgy hangzott, mint aki befröccsözött. (Ami amúgy bocsánatos, ha nem menne a minőség rovására.) Sok baki, lapos lelkesedés. Pedig alapvetően kedvelem, ha mértéktartó, s nem hadovál.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.22 0 0 284
Igen, s ez még javára irandó, főleg amikor a "komoly" hírben "gyurgyánt" mondott, s utána mosolyteli hangon hallhattuk nagyvezírünk újabb nemzetépítő programját... Megyek a Zene és közéletbe...
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.22 0 0 283
Hahó, nab, ébresztő! Várlak, "a maihoz hasonló szeretettel"...
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.22 0 0 282
nab, a ma reggeles kedvenced olyan jókat tud kuncogni a saját bakijain!
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.20 0 0 281
Nem, a Vasárnapi Újságot hallgatom mindig, amikor tudom. Tényleg, a Katolikus Rádióra alig csavarok rá, jó, hogy figyelmeztettél! Szégyenszemre nem ismerem Mericskét... Vissza a Bartókhoz: a Musica Sacra mai adása megint csak bebizonyította, hogy egyike a legjobb BR-műsoroknak, és Vass M.K. pedig az egyik legjobb munkatárs! És milyen jó volt a végén hallani a programok felsorolását. Nekem laikusként az volt a benyomásom, hogy igen szépen bővül és gazdagszik az egyházi zenei élet.
[fidelio] Estrella Creative Commons License 2005.11.20 0 0 280
Kedves faery, a Katolikus Rádióban volt a zeneszerzővel kb. 1 órás riportműsor. Nemes egyszerűséggel, az igazán nagyokra jellemző szerénységgel mesélt önmagáról, zenei indíttatásáról, a Szent István Király Gimnáziumi éveiről, az alma máterében általa alapított ütősegyüttesről, iskolai oktatásról, erkölcsi nevelésről, emberségről, szeretetről... Azt hittem kivételesen a Bartók helyett erre csavartátok át a gombot :).
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.20 0 0 279
Nem, fél 9 után nem voltam rádióközelben - mi volt az, Estrella?
[fidelio] Estrella Creative Commons License 2005.11.20 0 0 278
Akkor bizonyára hallottátok a nemrég véget ért műsort Mericske Zoltánnal :))) ?
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.20 0 0 277
Most én sem a Bartókot hallgatom... Kondor munkabírásával, tartásával kapcsolatban nincsenek kétségeim.
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.20 0 0 276
Kedves nab, aki olyan szívós és nagy munkabírású, mint Kondor, az sokáig fog még dolgozni, hálistennek. Vasárnap sem a Bartókra szoktam ébredni... úgyhogy most nem fogom tesztelni Kelecsényi Lászlót. Este a BR közvetíti a Brahms-koncertet Fischer Ádámmal, ezt kipipáltam. Jó lenne élőben hallani, dehát nem lehet mindig. Pedig minden este egyszerre több helyen kellene lenni, nem? No, akkor night-night!
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.19 0 0 275
Neked?! Én? Szombat reggel Kondor vezényli a Kossuth műsort? Nem is tudtam. (Vajon meddig...?) Hallottam a társalgót...
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.19 0 0 274
Á, annyira azért nem kerülöm, csak mint már mondtam volt, hóttunalmasnak tartom, s Kondort jobban szeretem. Nem hallottad a mai Társalgót? Zenei könyvekről lévén szó, szerepelt a technikus névrokona is. És már megint csak meggyőződtem, hogy nem érdemtelenre pazarlom a szót, mert azt találta mondani, hogy Haydn, különösen az öregkori, az a világ csodája. És aki ilyet mond, az nálam csak nyerő lehet! (Merj ellentmondani!)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.19 0 0 273
Drága faery, csak nem a költőt kerülöd? :):( Ha Basmeték feledhetők, ám legyen - engem a program nem vonzott. Amúgy van Ki mit hallott? v. vmi hasonló topic, de nem akarom időd rabolni. Most Beethoven korai vonós4eseket fogok hallgatni. Igen! Isten éltessen minden Erzsébetet!
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.19 0 0 272
Kedves Erzsébet! Isten éltessen névnapodon! Szeretettel várunk vissza a topicba. :)
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.19 0 0 271
Jaj, te kedves! Remélem, mostmár tudod, miért pártolok át szombatonként reggel a Kossuth-hoz. S ilyenkor még a zenei anyag is jobb (persze csak a Krónika-átlaghoz képest). A Basmet-koncert kiábrándító volt (bővebbet hol?) Rost Andreának hallottam a Mrs. Mozart-koncertjét, tényleg egy csoda ez a nő!
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.18 0 0 270
Nocsak, nocsak? Hát elhagysz? Rajtad kívül kinek a kedvéért menjek én a Kossuthra?!?! :) Ugye majd hallunk a Basmetről? Ebben a pillanatban a L. Luciában "őrül" Rost A. Ez is jó társaság, de nem olyan, mint...
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.18 0 0 269
Nab, jó uborkázást! Én meg lassan készülődöm a Basmet-koncertre. Holnap, engedelmeddel, a Kossuth-hoz pártolok (az utóbbi időben ott szombaton megint jó a műsörvezető...) Toldoboldi: :), :), :)!
[fidelio] Toldiboldi Creative Commons License 2005.11.18 0 0 268
:) [Ez maradt csak le a [256] végéről. :) ]
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.18 0 0 267
Ugyan, én tudom, hogy rezes szeret engem. Most hamarosan kovászos uborkát eszem.
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.18 0 0 266
Toldiboldi, elolvastam a Rockzene topic [3,4]-et, és közlöm veled, hogy igenis tökéletes vagy!
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.18 0 0 265
Toldiboldi [251]-re egy nagy :-)))! Ugye, nem képzeled, hogy megorrolok ilyesmiért? Úgyhogy bocsoznod sem kell. Jó dumálunk, eszmét cserélünk, nem? A [249]-féle topicpiszkítások azonban nekem sem tetszenek. Ne is törődj vele, nab.
[fidelio] Toldiboldi Creative Commons License 2005.11.18 0 0 264
Kedves faery, a téma hónapok óta hever az utcán. Születtek róla kimagaslóan polemikus publicisztikák és elemző mélységű, terjedelmes esszék egyaránt (lásd Rockzenés topik, [16]). A "Rockó"-ban sem a polemikus erő nem jött át - legalábbis nekem, amint ezt hangsúlyoztam is -, sem a meggyőző érvelés. Lehet, hogy ha élőszóban hallom az ÚZÚ-ban, egész más benyomás marad utána, de így a monitoron keresztül nem ütött szíven. S ezzel semmi baj, nem kell minden írásnak tökéletesnek lennie, sőt az is lehet, hogy az írás tökéletes, csak én vagyok tökéletlen, mely esetben a véleményemet (mely iránt nem értem, miért vagy kevésbé türelmes, mint az eredeti cikkel, hiszen ez meg "csak egy fórumhozzászólás") úgy olvasd, mint egy tökéletlen ember magánálláspontját. Hiszen tulajdonképpen az is. :)
[fidelio] faery Creative Commons License 2005.11.18 0 0 263
Toldiboldi [240] 2. bekezdéséhez: olyasmit kérsz számon egy szóróújság/weblap másfél flekkes írásától, amit nem lehet, s amit az nem is akart megkísérelni. Az okokat “részben mélyebben, részben máshol” keresni egy elemző cikk, vagy esszé keretében lehet. Semmi kétségem, hogy KS erre is képes, de nem itt fogja közölni. “Az a réteg” természetesen egyikre sem lenne vevő. Egyáltalán, “vevők” bármi ilyesmire? Milyen érv ez egy írással szemben? (Vevő volt pl. Kádár az “Egy mondat a zsarnokságról”-ra, s mivel nem, Illyés ne írta volna meg?) Mire vevők “ezek”, leszámítva a Tőzsdei Híreket, a Financial Times-t, esetleg glossy magazinokat pipákról, lovakról és talán még csak nem is a magyar, hanem a francia borokról? “Kóka szimptóma, még Bozóki is félig…”, jó. De attól még ők jegyzik a vonatkozó tárcákat, s – ismét csak a műfajtévesztést elkerülendő – helyes rájuk utalni, mert nem itt kell abba belemenni, hogy ők csak szimptómák, nem ez a tárgya az írásnak. Mellesleg, kifejthetnéd ezt a szimptóma-dolgot a releváns topicban, nagyon érdekelne!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!