Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 562

Ne higgy a meséknek. A nettó 10 Euró fölötti fizetésre már egy német is azt mondja, hogy jó, 20 felett meg már talán 100-ból egy keres, ha....

Előzmény: roli100 (561)
roli100 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 561

Sziasztok bocsi éncsak érdeklődöm azért írok ide mertvan aki kintlakik és tisztábanvan mindennel köszönöm a tippeket.

Előzmény: Törölt nick (560)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 560

A másik fele a dolognak, hogy Németországban dolgozni, de Magyarországon beruházni a legnagyobb baromság. Nekem ott legyen jó, ahol élek, ahol dolgozom.

Minek nekem egy szép ház Magyarországon, ha van évente 5 hét szabadságom???

Előzmény: Csopaki malom (559)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.07.08 0 0 559

De milyen munkát tudnátok elvégezni, ha nincs német nyelvtudásotok???

Azt felejtsd el, hogy 1200 havi netto + szállás + napi egyszeri étkezés!!

Viszont egy Németországba való kivándorlással foglalkozó fórumon most hirdetnek pl csomagolói állást: 7,8 euro brutto + a német tudást tesztelik telefonon + a kiutaztatásért elkérnek 75 eurot.

Ez a valóság, nem az, amiröl álmodozol!

Előzmény: Eleonoora (558)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.08 0 0 558

Legendák mindig voltak,de mivel egy kollágám 1 éve jött haza 30 év után németből,így neki inkább hiszek,mint a mendemondáknak :)

Őszinte leszek,németbe én sem megyek ki 5,5 EUR órabérért annyit itthon is megkeresek,de havi 1000-1200ért már igen.Lehet ez is kevés valakinek,de itthon SEMMIT nem tudsz megtakartani a továbbjutás érdekében,így ha ezt alapul veszem,h csak havi 500at tegyek félre,mert találok olyan helyet ahol biztosítják a szállást és 1 étkezést akkor előrébb vagyok.Nem nagyot akarok szakítani,csak a kicsi lakásunkat nagyobbra cserélni és gyereket vállalni...de nem kint!

Már fordíttatjuk a bizonyítványainkat,mindig egy kicsit teszünk az ügy érdekében,hogy tavasszal el tudjunk indulni reményeink szerint :)

Törölt nick Creative Commons License 2011.07.08 0 0 557

egy jobaratom hegesztö,Ausztriaban.25euros orabere van

 

Urban legend!

Még a főnökömnek sincs, pedig mérnök, állami cégnél (ÖBB), hivatalnok (Beamte) és 20 éve van a cégnél....

Ezt látatlanba mondom, hogy nem igaz!

 


kamionsoförök galyaznak 18-22euros oraberekkel.

 

Ez megint nem igaz.

A feleségem 50 kamion irányítója, diszponens. Európában a kamionsofőrök órabére talán a legkevesebb  minden foglalkozás közül. Egyszerűen lehetetlennek tartom, hogy az osztrák kollégák netto 6-8 eurós órabére mellett a hollandok 18-22-t kapjanak, még ha ez bruttó is.

Nagyon hiszékeny ember vagy te!

 

nagyjabol az evi 30000-50000euros savban vannak(brutto)

 

Na ez végre igaz. Az kb 18000-30000 Euró nettó, ami 1500-2500 Euró havonta!

Az osztrák átlag is egy olyan érték, amit a keresők 70%-a nem is ér el. Sajnos nagyon magas a nagyon gazdagok aránya, így ők felnyomják az átlagot.

Előzmény: Exxon73 (551)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.07.08 0 0 556

Innen meg kiolvashatod, hogy melyik tartományban mennyit keresnek az ácsok.

 

http://www.gehaltsvergleich.com/gehalt/Zimmerer-Zimmerin.html

 

A táblázat adatai mind bruttó értékek! Térj viszza a földre!

Előzmény: roli100 (547)
Kovács szaki Creative Commons License 2011.07.08 0 0 555

Arról még nem hallott az ügyintézöd, hogy a magyar szakképesítéseket honosíttatni is lehet Németországban??? Kár.

 

Pedig nem túl bonyolult dolog, 1-2 hónap alatt megvan és így jó esetben a kezedben az iagzolás, hogy a képzettséged megfelel a német szakmunkásénak és így akkor már nem segédmunkás bérrel fognak felvenni. A mesteri fokozatot szintén lehet honosíttatni, egyik ismerösöm most kapta a kezébe a német mesterlevelet, így már lehet önálló vállalkozó is. Minden különbözeti vizsga nélkül.

 

Mondjuk a 35 Euro/óra bért felejtsd el. Lehet, hogy egy önálló vállalkozónak annyi a bevétele óránként, de most hadd ne írjam le, hogy abból mennyi marad a zsebében...

Előzmény: roli100 (547)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.08 0 0 554

Jah, de EZT mar senki nem veszi figyelembe a rozsaszinu felhoinek a kergetese kozepette.

Előzmény: Exxon73 (552)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.08 0 0 553

Hali Exxon

 

Hat egyreszt Nemetorszag nem Hollandia. A Benelux allamokban tudvalevoleg elegge magasak a berek (meg az arak is).

Ausztria megintcsak nem Nemetorszag.

A te fizetesed ismet csak nem 4000 euro havonta.

Az atlagfizetest nem az acsok keresik (szerintem).

 

Szoval nincs itt ellentmondas.

 

A masik, hogy persze tartomanyok szerint is van elteres, nem is kicsi. En inkabb innen Berlin iranyabol tudok ilyen tutikat mondani, nyilvan a bajoroknal vagy BW-ben jobbak a berek (es magasabbak az arak - ezt speciel tudom, negy evet laktam Freiburgban, onnan koltoztunk Berlinbe ot eve).

 

A harmadik, amit mar irtam: ha van is jo allas, azt egy nemet fogja kapni. En is ismerek embereket, akik jol keresnek - de azok egytol egyik arjak, ez van. Derek, szorgos, normalis nep ez, idegengyulolet sem nagyon jellemzi oket, de munkaerokent a nemetet szeretik. Ez viszont sajnos teny.

Előzmény: Exxon73 (551)
Exxon73 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 552

"Azt azonban lattuk regen, hogy kiment az ember No.-ba, es par ev mulva sajat háza  volt."

 

igen,de akkor meg Magyarorszagon sokkal alacsonyabbak voltak az arak.1990 körül egy masik jobaratom 3000 ropogos NSZK markaja sokkal többet ert mint ma a 3000 markanak megfelelö 1500 euro.

Előzmény: Szipolyka. (550)
Exxon73 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 551

szia Szipolyka

 

miert hihetetlen? egy jobaratom hegesztö,Ausztriaban.25euros orabere van es körberöhögte a nemetet mikor az 19euros oraberrel akarta atcsabitani.

volt munkahelyen,hollandban egy direktszerzödeses targoncas 18euros orabert kap,kamionsoförök galyaznak 18-22euros oraberekkel.

a holland forumon egyszer tema volt,hogy mennyit kereshet az atlagholland.nagyjabol az evi 30000-50000euros savban vannak(brutto).ez nagyjabol hasonlo lehet Nemetorszagban is.

ha a mostani fizetesemet nezem,akkor bruttoban en is ott vagyok ennek a kategorianak az also savjaban.

 

Attila

Előzmény: Szipolyka. (548)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.08 0 0 550

Azt nem tudom, mi meg csak 9 eve vagyunk itt. Azt azonban lattuk regen, hogy kiment az ember No.-ba, es par ev mulva sajat háza  volt. Na ez mostanra nagyon-nagyon nincs igy. Regebben nagyobb volt a jolet, ez teny, de hogy mennyivel, az elottem is ismeretlen.

Előzmény: Törölt nick (549)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.07 0 0 549

Elmúlt? Volt ács aki 4000-et keresett valamikor is?

Előzmény: Szipolyka. (548)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.07 0 0 548

Ha jól értem, csodálkozol, hogy nem kapsz 4000 eurós állást ácsként? (Bruttó 25 eur/óra x 8óra x 20 nap = 4000)

Mérnökként, doktorival TALÁN! De inkább még úgy sem.

Felejtsétek már el a nagy nyugati jólétet. Elmúlt.

Előzmény: roli100 (547)
roli100 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 547

Sziasztok ha jólértem te szálodában akarsz dolgozni apárod építőiparban? Mi is ki akartunk menni a párommal de  függőben vanminden regisztráltam a mukaügyihivatalban kiküldtem minden papírt szakmunkás bizi mesterlevél (ács) kaptamis álás ajánlatott  kb:25-35 nemhitem a fülemnek ügyintéző br.25E/óra rebesgetet. Más br12E/óra nemtudtam hogy miért de aztán rájöttem ma. Hogy a német segédmunkás bérért szakmunkátvárel. Vissza hívtam az ügyintézőt és nem hitte el uttána járt a problémának azt mondja a német törvény  hogy nemköteles elismerni az ács bizonyítványt.Ezért ajánl segédmunkásbért vagy kb 1000-2000E költséggel szint vizsgát kell tenni.Így hát megis oldotta kivándorlási hullámot .Mert bizony netto.8E/ óráért  nem érdemes a családott feladni.

Előzmény: Eleonoora (545)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.03 0 0 546

Sok sikert kívánok hozzá. Hátha sikerül.

Előzmény: Eleonoora (545)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.03 0 0 545

Nem újrakezdeni akarunk nem adjuk fel a lakásunkat se semmit..Nagyobbat szeretnénk ill házat inkább.Itt nincs hitelünk se adósságunk viszont itt minden megállt.Ezért mennénk ki.Nem jutna eszünkbe itthagyni mindent mert azt tudjuk,hogy nullárl kezdeni itt sem volt könnyű.hát mége gy idegen országban.De köszönöm a segítséget :)

Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.03 0 0 544

Az esély nagyon alacsony.

Csak egy példa: a volt munkahelyemről elküldtek egy laboránst (rosszul megy a cégnek). A hölgyet ez nem érte váratlanul, már december óta keres állást. Berlinben, ami egy 3,5 milliós nagyváros.

És nem talál.

Van jó végzettsége, és német.

Szóval a vakvilágba menést nem is tanácsolom, nagyon rá lehet fázni.

Előzmény: Eleonoora (542)
Törölt nick Creative Commons License 2011.07.03 0 0 543

Kérdezd a munkáltatót....

Ha felvesz, akkor még mindig ott a kérdés, meddig maradhatsz, megfelelsz e vajon.

 

Egy ismerős kijött a párjával, mert jó állást talált. Kivettek egy szép albérletet, ugye 3 havi kaució, három évre aláírva. Berendezték.

Felesége már terhes volt, baba itt született már. Rövidre rá megszűnt az állása, felmondási idő alatt csinált egy hülyeséget, ezért azonnalivá vált a felmondás. A munkaszerződésében szerepelt, hogy egy évig  hasonló pozícióban nem dolgozhat.

Most ugye nincs pénz, nincs biztosítás, ott az 5 hónapos baba és a feleség, a szakmájában pedig nem dolgozhat....

 

Sülhet el ilyen fatálisan egy külföldi újrakezdés!

Előzmény: Eleonoora (542)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.02 0 0 542

És még annyi..,hogy itthonról mennyi az esélye hogy felvesznek?Nem csak bele mennénk a világba hanem jobb a konkrétum..

Előzmény: Szipolyka. (541)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 541

Ha tényleg biztosítják a szállást, akkor elég ennyi pénz egy hónapra. Esetleg másfélre, de az már necces.

Előzmény: Eleonoora (540)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.02 0 0 540

Mennyi az a pénz amivel jó ha rendelkezünk?A vendéglátásban olvastam,sok helyen a szállást is biztosítják.Kezdetben az is jó lenne,de nem tudom ennek sem a valóságtartalmát..

Előzmény: Szipolyka. (539)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 539

Tudom, hogy nem nyaralni...

Nem lesz könnyű még akkor sem, ha találtok még otthonról állást. A lakásbérléshez kauciót szoktak kérni, aminek az összege 1-3 hónapi lakbér... Ez esetleg kikerülhető, ha a cégetek kezességet vállal értetek. De ehhez vagy extrém jóhiszemű cég kell, vagy extrém nagy értéket kell, hogy képviseljetek a számukra.

Előzmény: Eleonoora (538)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.02 0 0 538

Szia,nem nyaralni. Ha itthonról sikerül állást találni,akkor 1 hónapra megélhetésre kettőnknek elég?Nem költöznénk ki csak dolgozni,mert hiába van itt lakásunk nem jutunk előbbre..Az építőipar itt teljesen befuccsolt és amit keresünk az éhenhalni elég.Nem meggazdagodni szeretnénk csak előrébb jutni.

Előzmény: Szipolyka. (537)
Szipolyka. Creative Commons License 2011.07.02 0 0 537

Attól függ.

Ha nyaralni szeretnétek, akkor ennyiből már jól lehet.

Ha kiköltözni úgy, hogy még nincs munkahelyetek, akkor felejtsétek el gyorsan.

Előzmény: Eleonoora (536)
Eleonoora Creative Commons License 2011.07.02 0 0 536

Sziasztok!

Szakács szakmával és építész végzettséggel angol nyelvtudással (némmettel bírkózunk),olyan 400e költőpénzzel érdemes e kiindulni?Annyi mindent hall az ember aztán a fele nem igaz..Köszönöm

szentesi53 Creative Commons License 2011.07.02 0 0 535
esetleg ide nézzetek be: www.oszkar.com
Előzmény: Dettedli (532)
Csopaki malom Creative Commons License 2011.07.02 0 0 534

Semmi titok, söt a dolog baromi kézenfekvö: felmész a német munkaügyi hivatal honlapjára es bekukkantasz az állásbörzéjükre. Ha kiválasztasz egy várost, egyböl látod, hogy ott hány "eventmanager"-t keresnek.

 

www.arbeitsagentur.de

 

és

 

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/startseite.html?kgr=as&aa=1&m=1&vorschlagsfunktionaktiv=true

 

Csatlakozom az elöttem szólókhoz: komoly nyelvtudás nélkül neked nagyon nehéz lesz "Eventmanager"-ként elhelyezkedni .

Ès hidd el, sajnos nem a kutyák elhelyezése lesz a legföbb gond, bár teljesen megértem az állatszeretetet!

 

Előzmény: Anett&Dani (529)
Dettedli Creative Commons License 2011.07.02 0 0 533

jajj az kimaradt hogy Niederbiegen-ben vagyunk :) 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!