Keresés

Részletes keresés

neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.11.03 0 0 9843

Most volt egy interjú az M2-n Vári Gyulával. Egy szép szőke lány (tágra nyílt, csodálkozó szemek) kérdezgette (talán Baló Júlia?).

Lány: (a legizgalmasabb élményéről kérdezi)
Vári: ... amikor egy madár betörte a kabin ablakát ...
Lány: Egy madár? Hogy lehet az? Olyan erős a csőre?
Vári: (igyekszik megőrizni a komolyságát)

Később

Lány: Hányan vagytok a repülőben?
Vári: Egyedül vagyok.
Lány: (elképedve) Teljesen egyedül, abban a hatalmas gépben?!!

Törölt nick Creative Commons License 2001.11.03 0 0 9842
Ebben a Buran-ban nem sok digitális műszer van.
A jó öreg hagyományos müszerekkel rakták tele a müszerfalat, ennek következtében sikerült elérniük azt, amit a bőingű tervezőinek is. Elöre nem lehet kilátni. Szerintük ez nem is kell, elég ha oldalra néz a pilót, úgyis olyan szép a tály.

Előzmény: hal9000 (9839)
hal9000 Creative Commons License 2001.11.03 0 0 9841
:-) Működik a gépem, de mit lehet tudni erről a buran dologról?
Előzmény: tyutyus (9840)
tyutyus Creative Commons License 2001.11.03 0 0 9840
Egy űrszagértő megerősítette vélekedésed :-)
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Előzmény: hal9000 (9839)
hal9000 Creative Commons License 2001.11.03 0 0 9839
Itt még érdekesebb:

http://www.cockpits.pp.ru/Buran_5.html

Jól látszik a katapult is, bár a világűrben lehet, hogy nem annyira jó katapultálni :-)
De komolyan, mivel a burán nem igazán repült emberekkel, ezek meg láthatóan új műszerek, nekem gyanús, hogy készül valami...

hal9000 Creative Commons License 2001.11.03 0 0 9838
Most találtam, elég érdekes, lehet, hogy az oroszok ismét reptetni akarják a Buránt???

http://www.cockpits.pp.ru/Buran_3.html

Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.11.02 0 0 9837
LONLA, mint Lónya ?
Előzmény: lborli (9835)
Mézga Creative Commons License 2001.11.02 0 0 9836
T. Topiclakók!

Ma kint voltam Fa'hegyen és leróttam hálánkat a vendéges látásért, valamint igéretet kaptam arra, hogy hasonló feltételek mellett (pl. rendrakás:))) jövőre sem leszünk számkivetettek. Köszönet mindenkinek, aki a rendrakásban segédkezett.

Más. Ha már arra jártam, kicsit vitorláztam is, mert irtó jó volt az idő. Korlátlan látástávolság, láttuk Ferihegyet is, nem lehetett olyat csinálni, hogy a gép ne emelkedjen. Nameg a lejtő felett egyszerre 6-8 gép repkdett a ragyogó napfényben. Irtó szép volt. A végén meg kellett küzdenünk a leszállásért (intenzív merülés:)))), de egye a fenyő.

Mézga

lborli Creative Commons License 2001.11.02 0 0 9835
Azt nem tudom mikor jött, de most 10 mérföldre van LONLA előtt (hazafelé menet).
Előzmény: Latya (K.L.) (9834)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.11.02 0 0 9834
Ma jól láttam, hogy a 13:50 helyett 12:45 -kor jött meg az Aeroflott Moszkvából? Amig a Boeingek csak néhány száz méterről alig észrevehetően "füstöltek", addig az orosz gép már jó messziről nyomta ki magából a barna csikot.
Viszont hangra nem tünt hangosabbnak. A 31R elején volt kint 3 emberke, távcsővel felfegyverkezve, nem az itteni topiclakók közül valaki? Ja és még gey érdekesség: mind az észak felől jövő "fordulós", mind a délről "egyenesen" közelitők már jó messziről beálltak a leszállópálya irányába, mig két Malév egy Lufthansa, a másik meg az Auroflot elött jó éles fordulóval, szinte az utolsó egy-két száz méteren állt irányba. Ez bevett szokás, a gyors egymás után érkezők esetén, vagy a hazai pálya előnye? (Vagy én mint kocabámészkodó próbálok belemagyrázni zöldségeket a dolgokba...)
Előzmény: lborli (9833)
lborli Creative Commons License 2001.11.02 0 0 9833
A Sopron felé menő (talán 85-ös) út elágazásánál láttam valamikor.
Előzmény: pulaizs (9825)
Foltos Creative Commons License 2001.11.02 0 0 9832
Hogyne, igen, persze!!! Gyönyörű volt - egyszer MOA-val Algírban, majd többször Constantine-ban, fagyasztott birkával vagy bábolnai jércével. Igen, hát persze, azok bábolnai utak voltak. Egy alkalommal Gratzer Karcsi bácsi búcsúrepülésén vehettem részt, azztán pedig az utolsó IL-18-as fuvarok egyikén, meg még egy gyakorló is volt, végül pedig az utolsó gép utolsó előtti felszállásán, mielőtt Szolnokra repült volna... Imádtam azokat a repüléseket. Mármost hogy melyiket hol írtam meg akkoriban, ez az, amire nem emlékszem... De ha egyszer sikerül összehoznom a tervezett könyvemet, abban benne lesznek. Nem kell hozzá sok, csak egy kis nyugalom, némi pénz, egy bátor kiadó és egy mégbátrabb terjesztő. Aki ismer ilyet, szóljon.

Előzmény: Hamster (9831)
Hamster Creative Commons License 2001.11.02 0 0 9831
Nemnem, félreérthetően fogalmaztam: az Il-18-asok utolsó repüléseire gondoltam, amikor általában bábolnai csibéket vittek, már nem is tudom, hova... Sajnos nem archiváltam a dolgokat, most már én is sajnálom.
Előzmény: Foltos (9829)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.02 0 0 9830
Mindenkit sok szeretettel köszöntök és nagyon örülök, hogy a FA-HEGY-i találkozó jól sikerült!

Időhiány miatt sajnos nem lehettem ott, de ahogy olvasom, nem volt hiány vendégekben:-)

Remélem a következőn megint Veletek lehetek...

Üdvözlettel

Maus Róbert Péter
mikimaus

Foltos Creative Commons License 2001.11.02 0 0 9829

Bocs, Hamster, de milyen bábolnai repülésekre gondolsz, a mezőgazdaságiakra? Elég sokat foglalkoztam velük, de hogy az utolsó mi volt ebben a műfajban - nem emlékszem... Hm, a Képes 7-be készítettem anyagokat, de becsszó az sincs meg a fejelmben, mit írtam akkor nekik. Ha neked van valamilyen korabeli cikked, nézd meg, az én archívumom csak két napja került elő az utolsó költözést követően, és még nem tudtam átnyálazni.

Még egy kérdés: volt-e valaki a csapatból hét végén Matkópusztán, az AOPA-ülésen? Nehéz számomra értelmezni az ott történteket, úgyhogy ha valakivel tudok erről csevegni (magánban), kérem jelentkezzen.

Üdv
Foltos Hiéna

Előzmény: Hamster (9821)
robicsek Creative Commons License 2001.11.01 0 0 9828
Ma láttam egy Air Atlanta Jumbot Ferihegyen. Ez meg honnan jött, hová megy? Vagy van direkt Izland-Bp járat és annyi jegesmedve utazik hogy 747-es kell???? :-))))
Hamster Creative Commons License 2001.11.01 0 0 9827
... meg van egy Ferihegyen a skanzenben levőn kívül is, talán mind a négy utolsó Malév Il-18-as megvan. Az abdai Elvis Caffe, vagy mi volt a neve, elég borzalmasan nézett ki már újkorában is :(
Előzmény: pulaizs (9825)
hal9000 Creative Commons License 2001.11.01 0 0 9826
Hamster:
Épp a dunakeszi reptéren szorgoskodtam (repültem) amikor én is láttam azt a kört, meg kijönni belőle egy malév 737-est :-)))
Kár, hogy nem volt nálam fényképezőgép, mert nagyon jól mutatott a kondenzcsík !!!
Előzmény: Hamster (9815)
pulaizs Creative Commons License 2001.11.01 0 0 9825
Javítsatok ki ha tévedek, de a volt MALÉV IL-18-asok közül van egy Győr mellett is, méghozzá Abdán. Ez egy éteremmé átalakított masina, de ha jól tudom most éppen senkié sem a hely, kiadó vagy eladó. Ti erről mit tudtok? (Én győri vagyok, tehát jópárszor voltam kint ott, sőt még képem is van róla, ha valaki érdekel, akkor elküldöm szívesen!)
Előzmény: DAttis (9807)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.01 0 0 9824
Tisztelt Forum olvasók!


Nyitottam egy új topicot:

'sponzort keresünk '

Carpy Creative Commons License 2001.11.01 0 0 9823
Tisztelt repulosok,

Uj topicot nyitottam Szovetsegek, Torzsutas rendszerek cimmel. Kerlek Titeket, hogy eziranyu tapasztalataitokat, hireiteket irjatok meg oda.
Koszonet!

Hamster Creative Commons License 2001.11.01 0 0 9822
Hát, úgy látszik ott én vagyok a kisebbség :) Azért örülök, hogy nem vagyok egyedül, és hogy mások is úgy vélték, hogy pár hozzászólás mindentől függetlenül elég gusztustalanra sikerült...
Előzmény: macislum (9819)
Hamster Creative Commons License 2001.11.01 0 0 9821
Te is csináltál riportot az utolsó "bábolnai" repülésekről? Anno nekem úgy tűnik, hogy tele volt ilyenekkel a sajtó (még a Képes 7 is, pedig az nem egy repülős lap volt:), én meg kisgyerekként úúúúgy de úúúúgy szerettem volna egy ilyenre felkerülni, majdnem meg is írtuk unokatesómmal a Dévényi Tibinek a "Három kívánságba", hogy repülni akarunk egy ilyet, de a szüleink hallani se akartak róla :)
Előzmény: Foltos (9818)
macislum Creative Commons License 2001.11.01 0 0 9820
VGyuri!
Az meg kimaradt, hogy nagyon tetszett a cikked. Remek a stílusa is. Ajánlom mindenkinek!
Előzmény: macislum (9819)
macislum Creative Commons License 2001.11.01 0 0 9819
A fals képeket nem én adtam le
Sejtettem is, annál többet néztem ki belőled.
Csak néztem, hogy miért kör van a debreceni szovjet huszonnégyes szárnyán a vörös csillag helyett. Aztán az albatroszos kép már elég volt az idegenkép gyanúm beigazolásához. A rajzolt IL-28 meg talán iraki?
Végülis ahol a híradóban Malévos esemény kapcsán még mindig 154-eseket meg 737-200-asokat mutogatnak, az ilyesmi szinte természetes.

Van egy-két kérdésem:
A cikk illusztrációjául szolgáló légi fotótérkép melyik oldalon van?
Gulácsy Dezsőnek miért volt olyan „élvezetes” a repülés?
Mi az a Mikulás csomaggal ellensúlyozott ingyen üzemanyag és műszaki kiszolgálás?

Hamster!
Jól megkaptad a magadét a levlistán. Veled értek egyet

Előzmény: Vgyuri (9808)
Foltos Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9818

Az IL-18-ason van robot, de leszállni nem tud, csak tartani kurzust, magasságot, sebességet. Egyébként tényleg nagyon élvezetes volt velük repülni, a zaj ellenére. Különösen amikor már utasok helyett fagyasztott birkával vagy jércével volt tele a tözs, bár utóbbi kicsit büdös volt, de hozzá lehetett szokni. Végtelen lassú volt, de hát - egy repülőbarátnak csak nem probléma, ha többet lehet a levegőben?!
Előzmény: DAttis (9807)
Foltos Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9817
A Boeing-Seattle témához:

Seattle-től délre Rentonban készülnek a keskenytörzsűek - 737 és 757. A várostól közvetlenül délre a Boeing Field nevű bűbájos reptéren szintén van részleg, amennyire láttam és emlékszem, az elkészült gépek belső berendezése, felkészítés az átvételre. (Az új 737-757-esekről a gyári fotók mindig itt készülnek.) Euen a reptéren van a Boeing múzeuma is - nemcsak Boeingokkal - nagyon gazdag és szép anyag. A várostól észak-keletre van Everett, ott készül egy irdatlan nagy alapterületű csarnokban (1000x1000 m volt, amikor 92-ben láttam, de azóta a 777-es program miatt kiegészítették) az összes szélestörzsű: 767, 777, 747. Itt festik is a madarakat, amihez át kell vontatni a gépeket egy sztráad fölött, de ilyesmit mostmár csak éjszaka csinálnak, mert korábban annyi balesetet okoztak a bámészkodó autósok.

Előzmény: Vgyuri (9792)
MVica Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9816
Ki, mire büszke, ugye, így írtad lentebb...
Előzmény: neofrix baszmacs (9813)
Hamster Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9815
Nem tudjátok, hogy mi rajzolt három-fél négy körül egy szép karikát az égre Észak-Északkelet Pest fölött? Mintha kondenzcsík lett volna, nem füstölő, persze a fene tudja, az Árpád hídról láttam, a rendőrpalota miatt nem láttam, hogy a kör bezárult-e...
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9814
Dattis

Én nem vagyok annyira oda az utaszsállítókért, de azért kivétel is van. az Il-18-as és a Tu154-es. Az Il-18 egy csodálatos madár volt a maga nemében és maga korában. Még zárt felhőzet esetén is fel lehetett ismerni a mély, búgó hangjáról, ha elrepült felettünk.
Idén tavasszal voltam a Szolnoki repülőmúzeumban ahhol tényleg ott van egy 18-as, de sajnos nem eredeti állapotban. A pilótafülke egy kb 1-2cm vastag rétegelt lemez fallal le van választva az utastértől, nem lehet bemenni, belátni. Ez a fal feketére van festve ecsettel, jó csíkosra, és egy szovjet időkből itt maradt nagyképernyős tévé van beleépítve ebbe a falba. ermészetesen nem üzemel. A fal előtt, egy jónéhány mázsás elektromos hótárolós kályha van beépítve. Az ülések nem eredetiek, sőt nem is ebbe a típusba valók. A 3+2-es kiosztás helyett 2+2 sorosak vannak, igy viszont középen nagyobb a hely.
A gép farkában szintén egy ilyen ocsmány fekete fa fal zárja le az utasteret. Kívűlről az idő vasfoga, a por, eső koszossá tette a gépet, igen csúnya a felület. A motorjai a gépnek üzemképesek, a saját szárnyán vitték le a reptérre annakidelyén, azóta csak a fent említett módosításokat csinálták rajta. A gép elvileg repülőképes lehetne. A másik állapotáról nincs infóm.
A szplnoki múzeumban készült képeket megnézheted a honlapomon.
htttp://kgl.matav.hu

Előzmény: DAttis (9807)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9813

Új arcok érkeztek:

sjesz nem repülőt tart a kezében, de lehet, hogy az lesz belőle;

Repülőgépépítő pedig minden eddiginél élesebb portrét küldött magáról.

LECSó Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9812
Na, ehhez nekem is lenne pár szavam!
Engem csak nem kóstolgassatok!!!
:)))
Mézga Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9811
A kolbászomat otthon pucoltam meg, és mindenkivel, aki evett a krumpliból megosztottam. Tehát ismert minőség.
Ugyanezt ajánlom a lecsóba is, de szintúgy nem merem rábízni a helyszíni pucolást a bandára, mert abbaól csak héj marad.
Egyébként meg monogám alkat vagyok, valamint a megjelentek nemi aránya után a kérdés nem is kérdés O:)

Mézga

ps. remélem, hogy a következőn Te is megkóstolod. A lecsót

Előzmény: Törölt nick (9789)
tucatnev Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9810
Mihamarabbi gyógyulást!
Előzmény: fuhur1 (9809)
fuhur1 Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9809
Sziasztok!

Látom jól sikerült a Fa-hegyi találkozó. Nagyon sajnálom, hogy nem lehettem ott. Annyira ledöntött a lábamról valami virnyák, hogy abban sem voltam bioztos, hogy túlélem. Most már alakulok. :) Remélem nem ez volt az utolsó és a következőn már ott leszek!

Üdv,
Fuhur

Vgyuri Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9808
Macislum:

Igen én voltam. Hogy tetszett? A fals képeket nem én adtam le, az az amugy nagyon szép kép, ahol a SZU-24 Albatrosok előtt áll, és a többi idegen SZU-24 képet is Törös Pista guberálta valahonnan. Amit én leadtam, az is idegen (Internet), de ez legalább nem látszik a semleges háttér miatt.

Tobak Tibor bekeretezett neve, mint főmunkatársé, a folytonosságot kivánja szimbolizálni. Csakúgy, mint az, hogy nincs beköszöntő és egyéb nyalánkságok. A TopGun is igen szemérmesen hallgat, Ferenczy is cak úgy bemutatja az új főszerkesztőt, utána az is magát, de a magyar repülősajtó legnagyobb váltásáról, annak hátteréről senki sem beszél. Talán majd az Aeromagazin vagy az Aviator... :-)

Előzmény: macislum (9796)
DAttis Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9807
Üdv mindenkinek !

Az airliners.net-en fedeztem fel a YM-IMM lajstromú román IL-18-ast. Naggyon komoly, látom ez a gép charter-t repül szerteszét Európában, megfordult Palma de Mallorcán is a képek tanúsága szerint.
Nem tudom milyen lehet ezzel a repülés de hogy a 737-essel majd 3 órát repültünk Budapestről Palmáig, akkor ez Bukaresttől mennyit repülhet a baleár szigetekig.
No csak a kérdésem az, hogy érdemes-e (megéri-e) ilyen távolságokra manapság turbólégcsavaros gépet közlekedtetni.

Egyébként a fent említett gépről baromi szép fotók vannak az tuti. Legalább is nekem tetszenek.

A volt MALÉV IL-18-asok közül ha jól tudom 2db van múzeumban (egyik Szolnokon, másik Ferihegyen) de repképes-e valamelyik a kettő közül.
Egyébként ezen a típuson volt robotpilóta ? Gondolom ezt még teljesen kézivezérléssel lehetett lehozni a betonra.

jarod_ Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9806
1994. február 22-én az LBP pilótafülkéjében kigyulladt és felborult egy mosóbenzines vödör. Az ezt követő tűzben halt meg Martin Ottó és Simon (Pista?). Szabó Lajos művezető pedig a látványtól kapott szívinfarktusba halt bele. :-(
Előzmény: luc72 (9805)
luc72 Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9805
Lehet

Egyszer láttam egy emléktáblát a hangárban, de elfelejtetem mi volt rajta.
Zolibá mesélte, hogy szerelés közben berobbant a mosóbenzin gőze a raktérben.

Előzmény: hal9000 (9804)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9804
Nem az égett le a hangárban?
Előzmény: luc72 (9803)
luc72 Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9803
Hali

Volna egy olyan kérdésem, hogy mi történt 1994 feb. 22. Ferihegyen a HA-LBP 134-esel.
Valahogy nem rémlik semmi, pedig egy cikk alapján a személyzet meghalt.

spotter Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9802
Atlas hírek:
A legújabb információk szerint, már nem 12, hanem összesen 21 Atlas 747F várható, ami azt jelenti, hogy ebből már volt 3, tehát még 18 gép várható idén. Ha ez megvalósúl, akkor abszolult rekord lesz, az eddig évi 10-12 747-hez képest az idei várhatő 34. A rakományról nem lehet sokat tudni, csak annyit, hogy innen viszik a cuccot (nem hozzák), és amerika felé mennek. A gépeket fegyveres őrök vigyázzák. Lehet, hogy valami fegyver?
A vasárnapi gép egy új festésű 742F volt. 8:20 helyett 16:25-kor szállt le, és hétfőn 17:00 helyett 18:45-kor ment el. A vasárnapi 10:50-es gépet törölték.

Utas2:
Az LHD még itt van a hangárban de már nem repül Malév járatokat. Elvileg napok, max. hetek kérdése, hogy mikor megy el. Állítólag a Deltához.

tomiteka Creative Commons License 2001.10.31 0 0 9801
Sziasztok ,

De reg voltam mar itt!
Illetve de reg szoltam hozza!

A lenyeg hogy hosszu kutatas es felmeresek utan a Boeing ugy dontott hogy Illinoisba Chicago melle koltozik.Bezarja a Long Beach-i gyartosort.Viszont otthagyja a 737-es osszeszerelo uzemet Seattle mellett.
Hat hiaba szukseg lesz egy uj uzemre az uj Stretchened 747-hez es a Sonic Cruiserhez.
De aztan ki tudja mi tortenik most a megrendeleseikkel majd.
Mindenesetre a kinaiak kitartanak a rendeleseikkel.Ami ertheto is mert arra a piacra nagyon sok gep kell majd meg.Es nem art idoben elkezdeni a dolgokat.

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9800
Halihó!
luc72 barátunk egy TU-154 kapitányi székében?! Hova nem kerülnek a "modell-mozdony vezetők"... -)))
csíkos
Előzmény: neofrix baszmacs (9797)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9799
akkor most két teljesen hasonló repülős újság lesz, és mindkettő a vadászgépekkel fog foglalkozni? A régen a top gun eléggé egysíkú volt szerintem.
Előzmény: macislum (9796)
Hamster Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9798
Én is képekkel jelentkezem... Ha már szerepelt a link, elnézést kérek!
Kattints ide!
Belső fotók a Li-2-esről!
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9797

További Legnagyobb... arcok :

- luc72 egy khm... igen nagy repülőgépben;

- csíkostáTTú egy khm... igen nagy kamera mögött.

macislum Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9796
Egy új lap jelent meg a piacon. Címe: Top Gun
Nem elírás, a cím ugyan a régi, viszont a belső teljesen új.

Tőrös Istvánék lapjának a címe top flight (így, kisbetűvel)
Belül teljesen a régi, megszokott Top Gun köszön vissza :-))))))))
Viszont Tobak Tibor ebben is főmunkatárs. Agyrém!

Én azért megvettem mindkettőt...

VGyuri!
Te követted el a „Gorzset, konyec” című cikket?

macislum Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9795
Dattis!

Láttam a hétvégén néhány Herpa modellt. Nagyon gyík. Nem csoda, hogy nem tartják számon modellező körökben.
Láttad már a Revell Mini Kits sorozatát? Kb. az a kategória, igaz hogy össze kell rakni, de ez az óvodás fiamnak is megy két-három percen belül. És csak négy kiló darabja :-)

Hamster Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9794
Felhívás, kérés
A segítségeteket kérném a cseh Zlin repülőgépek magyarországi történetével kapcsolatban. Mindenféle kép és személyes visszaemlékezés érdekelne, főleg a Tréner repülőgépcsaláddal kapcsolatban. Aminek különösen örülnék: felhasználható képek az országban vidéki kluboknál még mindenfele üzemelő gépekről.

Köszönettel:
hamster@telnet.hu

ebenguba Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9793
Vgyuri (9773)

Éles eszemmel:-) ebből arra következtetek, hogy a Boeing seattle-i üzeme egy Renton nevü külvárosban van.

xxxxx : Helyesn következtettél.

Renton - bár önkormányzattal rendelkezik - Seattle közigazgatási területén van.

Előzmény: Vgyuri (9792)
Vgyuri Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9792
Dattis:

Ha jól értelmezem a NIMA Geospatial Engine segítségével kapott választ, az USA Washington államában Seattletöl délre van egy Renton nevü hely (koordináta 47°48'N és 122°22'W), de az ottani legrészletesebb térképállásban sem jelenik meg maga a felirat, viszont van legalább 10 oda vezető út leírva.

Éles eszemmel:-) ebből arra következtetek, hogy a Boeing seattle-i üzeme egy Renton nevü külvárosban van.

Előzmény: DAttis (9791)
DAttis Creative Commons License 2001.10.30 0 0 9791
Tiszteletem mindenkinek !

Hát ismét lemaradtam egy összejövetelről :((
Ha lenne kocsim, és főleg jogsim (tán nemsokára lesz) akkor egyszerübb lett volna a kijutás Farkashegyre.

Valaki, aki földrajzban is nagytudású meg tudja-e mondani, hol van Renton az Egyesült Államokban, itt van az összeszerelő "műhelye" többek közt a B737-nek.
Azért kérdem, mert úgy tudtam Seattle-ben van a "Boeing gyár" és Rentont hiába kerestem nem találtam a térképen, pedig van egy elég részletes USA autótérképem.
Ugye jól tudom, hogy már csak a New Generation B-737-eseket gyártják és már a 400-as, 500-ast se gyártják.
Bár most a hírekből köztudott, hogy szept 11 óta visszaesett a kereslet az utasszállító repülőgépek iránt és ez érinti a Boeingot.

neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9790

A Legnagyobb... arcok hírei

- Szaporulat: egy repülőgép, benne macislum;

- Mondja már meg valaki, ki ez az úr! Hát senki nincs itt Dunekesziről?

- Sz. A.! (Teljes név és cím a szerkesztőségben.) Küldtél magadról egy jól sikerült fényképed, de nem tudom a topikban használt becenevedet. Ha megírnád, már tennélek is ki a faliújságra.

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9789
Mézga

Milyen megismert kolbászról beszélsz? Kivel ismertetted meg a kolbászod? :))))

A képek jók, kár hogy nem fagyoskodhattam veletek.

Előzmény: Mézga (9785)
-istvan- Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9788
Mézga: ha jól sejtem, nem nagyon kellett takaritani a bográcsot, elég alaposan kitakaritottuk. :-) Nagyon fincsi (gratula!) volt, köszönöm! A következő menü is jól hangzik. :-)

i.

Előzmény: Mézga (9785)
-istvan- Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9787
Halihó Mindenki!

Örülök, hogy végül kilátogattam hozzátok Fahegyre. Igazán nagyszerű embereket ismerhettem meg bennetek. (Hú, de eszperente lett a vége. :-) ) Köszönet a szervezésért!

i.

PS.: Hamster: Igazán jók a képek, azt hiszem jól visszadják a hangulatát a talinak.

Előzmény: Hamster (9782)
Hamster Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9786
Előzmény: Mézga (9785)
Mézga Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9785
Hali Mindenki!

Szóval irtó jó volt a buli, amit Hamster jól lefényképezett. A legközelebbire (jövőre, persze) friss lecsót ajánlok bográcsban, a megismert kolbásszal, valamint kiegészítőket meglepetésileg.

Mézga

nefes Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9784
Hamster:
köszönet a képi tudósítás gyors megjelenéséért!
sajnálom a paprikáskrumplit is ;-(×)

R.Építő:
kösz, szoktam vót a többit is...:-).
pl. nekem a zindex pilóta topiccsokor a repülős hírek kommentálásával kapcsolatos értelmes hírforrásom, nem a TV-Rádió média. Iborli féle kulisszahírekről, aranyköpésekről nem is beszélve...

Előzmény: Hamster (9783)
Hamster Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9783
Infó? Az lehet, hogy másutt is van, de paprikáskrumpli a la Mézga csak itt :))
Előzmény: Törölt nick (9781)
Hamster Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9782
Kattints ide!
A vasárnapi farkashegyi buli képei!

Repülőgép nem nagyon van köztük, inkább csak kedves emberek :)
Előzmény: nefes (9780)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9781
Szia nefes

Üdvözlünk a topícban. Javaslom, hogy nézd át a többi pilóta fórumot is, azokból is igen sok hasznos infót nyerhetsz.

Előzmény: nefes (9780)
nefes Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9780
Sziasztok Meberek!

Csendes szemlélője/olvasója vagyok már egy jó ideje a topicnak csak,
mivel szakavatott(abb) hozzászólást egyenlőre nem igazán tudok produkálni.
A hétvégi Fahegyi találkozó rendkívül felcsigázott, de sajnos nem tudtam elmenni rá.
Tudósítsatok az eseményekről/élményekről!
Gondolom legközelebb már csak tavasszal lesz ilyen, talán akkor repülhetek is egy kicsit, már nagyon ki vagyok éhezve...
Az eddigi topic tartalomról: nagyon sok érdekes olvasnivalóm volt - általatok.
remélem face to face is hasonló elményekben lesz részünk. gondolom nektek most volt is.

Nefes

Előzmény: Újlaki (9772)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9779
Fahegyen csak az a cikis, amikor tele a gép materkával, meg utassal, és el kell érni a két domb közötti magasságot, ami nem túl erős géppel nem eccerű :-))))
Előzmény: Törölt nick (9777)
Hamster Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9778
Pontosan erről beszélek én is :)
Előzmény: Törölt nick (9777)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9777
A HHH-n az Újlaki hegy felüli felállás esetén lehet vontatni, a falu felé, lejtőrepülés esetén is ide kell a starthelyet rakni.
Sokszor előfordul, hogy a szélirány azt határozza meg, hogy a starthely a falunál legyen és az újlaki irányába csőrőlnek, közben motoros vontatás is van, azmeg szembe megy. (természetesen nem egyszerre) Vontatás csak a felu felé lehetséges, mivel a reptér Újlaki végénél lévő két domb között nem tud kiemelkedni időben a motoros a vontatmánnyal, és igen könnyen baleset lehetne. Ez is olyan mint a Farkashegyi katlan, csak sokkal nehezebb a megközelítés.
Előzmény: Hamster (9768)
Cicalekvar26 Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9776
termeszetesen voltal=voltam! :)))
sjesz Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9775
"Sjeszel mindenesetre összefutottam... Egyből össze is szedtem nála egy tartozást... Majd ha nagy leszek én is elviszem egy körre! :o))) "

:-)))))))

Örülök, hogy tetszett!!!

Látod ilyen a formánk... Ma meg gyönyörű idő van....

Előzmény: Gobe (9765)
Cicalekvar26 Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9774
En nyaron voltal Torontoban, es nekem is megvolt a vezetekekkel az elmenyem, olyannyira, hogy a pilota nem is volt biztos abban, hogy lerakja a gepet. De ezermillio hozzaszolassal ezelott, mar megirtam ezt az elmenyem...
Előzmény: Utas2 (9771)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2001.10.29 0 0 9773
Jó reggelt!

>Nincs valasz: Visszaadtak mar az LHD-T?

A minap (4-5 napja) a MALÉV vezért kérdezték a KLM-mel kötendő stratégiai partnerség előnyeiről és többek között az alábbi hangzott el:

"Előny lesz továbbá az is, hogy jobban ki lehet majd használni a MALÉV flotta két Boeing 767-es gépének kapacitását..."

Ebből következtetve nincs már LHD, de lehet hogy csak a vezér nem tudja hogy mennyi az annyi :-)

Előzmény: Utas2 (9771)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9772
Örülök, hogy jó volt, és persze sajnálom, hogy nem lehettem ott. Sajnos, az augusztus eleje óra húzódó lakásfelújítás olyan stádiumba ért, amikor itt még nélkülözhetetlenebb voltam, mint ott, veletek... De végre van melegvíz, van fűtés, és majdnem ajtó is van a bejáratnál.
Előzmény: Hamster (9770)
Utas2 Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9771
Szoval a Malev gepen minden klassz volt (majdnem minden), a sztyuvik figyelmesek voltak, a beszallitasnal viszont benazas ment, igy majd egy oras kesessel indultunk. A torontoi leszallas erdekes volt, alacsonyan athuztunk a varos felett, kicsit stuccoltunk egy villamos vezeteket is...De viszont igy gyonyoru latvany volt az esti varos a CN Tower es a belvaros fenyeivel..

Nincs valasz: Visszaadtak mar az LHD-T?

Hamster Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9770
Köszönöm mindenkinek, aki eljött Fahegyre, Mézga megint remekelt, fiiiinom paprikáskrumplink volt, utána meg jó hangulatunk, szépen lobogó tűz mellett :)
Hamster Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9769
Na ja, az oldalszeles leszállásodat, ha kell, én is hitelesítem :) De azért a legjobb az volt, amikor Budaörsön olyan oldalszél volt, hogy nem a hagyományos pályairányban szálltak fel és le az Ancsák :)
Előzmény: hal9000 (9767)
Hamster Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9768
Hármashatárhegy megközelítése tényleg nem piskóta, az ember első körben nekimegy majdnem a Rózsadomb végének, aztán befordul két szikla közt, és kis elhajlással meg is van a pálya :) Amúgy asszem csak egyik irányban van motoros üzem ott, nem? (Egyébként 13/31-es pálya van, mint Ferihegyen) A repülésért meg nem fogunk sajnálni :P
Előzmény: hal9000 (9760)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9767
Azt elfelejtettem, hogy a használatos pálya persze a 13(?)-as volt, így még hátszelem is volt, de tényleg nem semmi ott leszállni! Azért odanyaltam a gépet :-))))
Esztergomban, pl az oldalszeles leszállás amit megtanul az ember, mert ott mindig fúúú a szél, és sohasem pályairányban ! Amikor áttelepültem a dunakeszi reptérre, akkor az okatató akivel az év eleji ellenörzőt repültem, meg is jegyezte, hogy milyen jól megy az oldalszeles leszállás, pedig nem is volt komoly szél :-)))
Előzmény: Törölt nick (9764)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9766
sziasztok,
kint voltam a kerites mellett es lattam felszallni egy British A320-t!!! ez kb. delutan negy korul lehetett. Az il 86-os a 31L palyarol szallt fel aminek nagyon orultem mert igy csak messzirol lattam (emlegettem is emiatt az iranyitokat:)
A jumbok negyed otig biztos hogy nem erkeztek meg...
milyen volt a buli???
Gobe Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9765
Sziasztok!

Hát mégse futottunk össze... Legfeljebb a Csepel starton, mert voltatok ott páran, ha nem csal a sejtésem - hacsak pár perces látogatóban is...
Sjeszel mindenesetre összefutottam... Egyből össze is szedtem nála egy tartozást... Majd ha nagy leszek én is elviszem egy körre! :o)))
Én hatkörül jöttem el - hulla fáradt, és éhes voltam, átfagytam, meg minden bajom volt (de persze csak felejthető) Ejjh, de jól is éreztem magam.
Gondolom ti is a talin! :o)
(Jött valaki géppel?-mert azt biztos láttam! ;o)...)

Gobe

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9764
hal9000

Most már megérted, hogy miért mondják azt, ha valaki HHH-n megtanul repülni, az ezután bárhol tud repülni?

Előzmény: hal9000 (9760)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9763
A fenébe, ha pontosan jön a gép (10:50) , akkor már nem érek ki....Van valami valtozas, mert irtad, hogy nem biztos az erkezes +koszonnem lkriszten@sms.pgsm.hu
Előzmény: spotter (9758)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9762
Sziasztok!
rDave uzeni hogy sajnos nem tud elmenni a topictalira es ugy nez ki hogy en sem :((((
Jo szorakozast kivanok mindenkinek!
trikó Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9761
Szasztok!!!!!

Ritkaság, de kivételesen be bírtam jönni a topicra mobiltelefonról!
Nos jövök persze a bulira+1 női fő, +valszleg mégegy barátom. Lehet viszont, hogy nem érünk oda 13.00-ra. De mindenképp igyexünk. Viszünk némi folyékony árut is (ez most software, vagy hardware?), nehogy kiszáradjatok.
Hamster-bá és többiek! Köszi a helyettem is való szervezkedést!

ÜDV!

hal9000 Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9760
Mivel számomra a holnapi repülés elmarad :-((( Így kénytelen voltam ma repülni :-)))
Elrepültem HHH-ra, ami azért egy nem semmi reptér :-) Elösször a 13-as (ha jól emléxem nem 11-es) pálya felöl csináltam egy alacsony áthúzást, ami meggyőzött, hogy ez nem egy egyszerű reptér...
Az egyik oldalon nagyfeszültségű vezeték, a másikonm meg hegyek, de az egész reptér amúgy is lejt, pályairányban, és merőlegesen is. Odafelé egy alacsony áthúzás, vissza meg egy touch-and-go. Az ember befordul két hegycsúcs között, aztán minden ki a szárnyra, gáz alap, és zuhanás :-)))
Aztán gyors földetérés, és bőgáz, fékszárny vissza, és gyors emelkedés, hogy lehetőleg a nagyfesz vezeték elött fel tudjak emelkedni. Nem volt rossz, kezdem megérteni Kai-Tak működését :-)
Aztán, ha már így benne vagyok gondoltam elrepülök még Tökölre, hátha beengednek.
Kérdezem a tájékoztatót, hogy mi van Tököl légterében, erre azt válaszolja, hogy Tökölnek nincs kijelölt légtere!!! Ez igaz????????
Na mindegy, a 34-es pályairányból csináltam egy megközelítést, oztán, egy alacsony áthúzást, majd a pálya végére, már több mint 100 csomóval repültem, ott fel, aztán haza Dunakeszire. Szép idő volt, nekem tetszett, sajnálom, hogy holnap nem tudok menni....
RedivideR Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9759
Azt lehet tudni, hogy melyik palyara erkezik? Mekkora az eselye annak, hogy esetleg a 13R vagy 31L -re szall le?
Előzmény: spotter (9758)
spotter Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9758
Helló, ha valkit érdekel, holnap 8:50-kor, és 10:50-kor jön egy-egy Atlas B-747F. Mindkét gép marad, mármint vasárnap még nem mennek el. A 10:50-es gép érkezése még bizonytalan.
Ha a hír igaz, akkor elvileg a napokban (hetekbe) még legalább 8 Atlas járat lesz Ferihegyre.
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9757
LH3416 Frankfurt 24:35 24:35 késik
MA 763 Stockholm 24:40 24:40 késik

Nyelvtanilag prof újlaki megvilágositott egybe/szét/kötőjel használat helyességéről. Most viszont azt tessék megmondani, hogy egy nap az hány órából áll? Mert 24:40 perc, mint időpont számomra furának tűnik a MALÉV honlapon.

Intersziti Creative Commons License 2001.10.28 0 0 9756
Ízlések és pofonok...
Nekem példul ez tecc jobban.
A másiknak "túl nagy szája" volt, hogy abszolút nem szakmai módon fogalmazzak. :-)))
Előzmény: macislum (9755)
macislum Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9755
Nyert az X-35

Nekem ugyan az X-32 jobban tetszett...

Utas2 Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9754
Haliho, from Toronto. Egesz jo volt az ut a Malevvel, LHB-vel jottunk, vagy 170-en a gepen. Klassz ez a repter, majd 4 km hosszu.
Gobe Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9753
A reptéren mindenképpen megfordulok, és ha tudok, akkor szívesen csatlakozom hozzátok! Kössz a lehetőséget! :o)

Gobe

Gobe Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9752
:o)))
Hamster Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9751
Gyé'! :) (mármint hogy gyere!)
Előzmény: Gobe (9745)
Hamster Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9750
Üdítőitalt, szalvétát, ilyesmit lenne jó hoznotok! Az egész buli végén pedig némi adakozásra buzdítanék mindenkit a farkashegyi reptér számára, megérdemlik, jó buliknak adnak helyet, immár nem is először :)
Előzmény: -istvan- (9725)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9749
Kivánok!

Mézga kartárs volt olyan kedves, hogy engem is hívott, gondolom meglepinek, hogy suttyomban le legyetek videózva. Sajnos most derült ki, hogy nem érek oda. (Gondolom többek örömére...)
Szép időt, sok jó leszállást, jó kaját és itókát mindenkinek!

steve

jim32 Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9748
Sziasztok!

Holnap én is kinézek a fiammal Fahegyre, felvehettek a listára. Remélem addigra meggyógyul.

kolozsvari Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9747
Csatlakoznék RepülőgépÉpítő utolsó hozzászólásához:
Jó találkozót!!!
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9746
Sziasztok.

Szeretnék jó repülőstalit kivánni nektek, repüljetek jót, érezzétek jól magatokat. Üdvözletem mindenkinek.

Gobe Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9745
Sziasztok!

Olvasgatom a topicot, de szánom-bánom, eddig nem írtam... Most hallottam Sjesztől a vitorlázós topicban, hogy holnap lesz talitok Fahegyen. Én meg pont holnap mennék ki vitorla tanfolyam ügyében előrelépni! :o) Nem bánnátok, ha menet közben hozzátok csapódnék? Ha már kint vagyok szeretnék ott lenni, ahol a legnagyobb a pilóta/repülésbarát koncentráció! :o)
Remélhetőleg jó idő lesz. (Azt mondták melegszik.)

Gobe

neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9744

Más nők a "fő"-nek is örülnének ;-)
Előzmény: Rianna (9743)
Rianna Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9743
Hmmm..
Itten bekerülök az arcképcsarnokba, oszt ledegradálnak szimpla "+1 fő"-vé.. :))
Előzmény: Hamster (9704)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9742
MVica, Chris__:

Az átrepülésre sajnos több, mint tele van a gép (ellenkező esetben hívtam volna a topiclakókat). Viszont akár délelőtt Budaörsön, akár délután Fahegyen annyit repülhetünk, amennyit csak bírunk, bérleti díj/4 alapon. Ha konkrét ötletetek van, hívjatok! 06 20 9560 577

Előzmény: MVica (9728)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9741
Az a vicces az egészben, hogy nekem egy nyílvántartást kell vezetnem az építés minden részletéről. Ennek a füzetnek az elejére azt írtam : Építési napló

Ha találok elég hosszú öntapadós cimkét, akkor le fogom ragasztani ezt a feliratot és a cimkére felírom :

légiközlekedésieszközösszeépítgető-nyilvántartás

Nekem ez nagyon tetszik. :))))))))))

Előzmény: Újlaki (9736)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9740
Újlaki

Ezek tetszenek, el fogok gondolkozni a nicnév válltáson. Igazából a leghoszabb tetszik. :))))
A többi is nagyon jó és szellemes :))))

Ha ránézel az email cimemre, akkor látni fogod, hogy van egy 3 betüs nickem is, de azt csak a munkahelyemen használom.

Előzmény: Újlaki (9736)
rali Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9739
Némileg emlékeztet a katonai ügyirályra.
Előzmény: Újlaki (9738)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.27 0 0 9738
Mégis, mi mást tehetett volna egy repülős topicban?

A röhej az, hogy az összes példa nyelvtanilag helyes. Más kérdés a stílus...

Előzmény: tucatnev (9737)
tucatnev Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9737
Újlaki kartárs elszállt...
Előzmény: Újlaki (9736)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9736
Egynél több kötőjel nem lehet az összetett szóban, ezért ilyenkor már nem érvényes a szótagszám-korlát. Ha például valahol regisztert vezetnek a repülőgépépítőkről, az már

légiközlekedésieszközösszeépítgető-nyilvántartás

lesz, az ezzel foglalkozó ügyosztály vezetőjének helyettese pedig

légiközlekedésieszközösszeépítgető-nyilvántartásiosztályvezetőhelyettes (kisbetűvel).

Az más kérdés, hogy én ezt úgy írnám le, hogy

a légi közlekedési eszközöket összeépítgetőket nyilvántartó osztály vezetőjének helyettese (a határozott névelő nem hagyható el).

De igazad van, lehetne az előtagot is tovább bővíteni:

gázturbináslégiközlekedésieszköz-összeépítgető

sőt,

kétáramúgázturbináslégiközlekedésieszköz-összeépítgető

nagykétáramúságifokúgázturbináslégiközlekedésieszköz-összeépítgető

Előzmény: Latya (K.L.) (9735)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9735
Légiközlekedésieszköz-összeépítgető?

9 szótagot egybe? Na adok (irok) én akkor mindjárt propellert, meg lökhajtásos repülőt!

Előzmény: Újlaki (9734)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9734
"...RepülőgépÉpítő... választhattál volna rövidebb nicket is..."

Légijármű-kivitelező?

Légiközlekedésieszköz-összeépítgető?

Előzmény: lborli (9723)
kolozsvari Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9733
De amint látjátok,a magyar most sem megy...
Előzmény: kolozsvari (9732)
kolozsvari Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9732
Rossz volt a net ...Az iskolai órán asuttyom neteztem,olvasgattam,de írni nem volt idő...de most már újra itt!!!
Előzmény: Törölt nick (9731)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9731
Szia kolozsvari

Tényleg rég jártál erre, merre kószáltál?

Előzmény: kolozsvari (9729)
macislum Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9730
DAttis!

Az a Herpa-féle madár nem olyan "csakkiveszemacsomagbólésmárfelisrakomapolcra" típusú? Egyáltalán méretarányos? Ha igen, mekkora?

Előzmény: DAttis (9703)
kolozsvari Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9729
Off!
Sziasztok!3 hónap után újra jó a netem,úgyogy újra itt vagyok a hülye hozzászólásaimmal!
Off vége
MVica Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9728
Neofrix, ez engem is nagyon érdekelne!
Előzmény: Chris__ (9726)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9727
Rossz hír, elszámoltam a napokat, és vasáranap a sógornőm fiának keresztelője lesz, és én vagyok a keresztapa. Repülés vasárnapra lefújva :-(
Chris__ Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9726
neofix baszmacs: te egyedul mesz at a piperrel fahegyre??
-istvan- Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9725
Hamster: Bár én is "új" vagyok itt, azért már régóta figyelemmel követem a hozzászólásokat, párszor én is jelentkeztem már. Ha nem zavarok, akkor szivesen részt vennék a nagyok közt. :-)) Sőt, továbbmegyek, ha tudok esetleg segiteni valamit (vinni/venni kaja, pia stb.), akkor csak szólj, nem tudom (még!), ezt hogyan szoktátok megoldani...

DAttis: Ha van kedved jönni, akkor küldj egy mailt, elvihetlek esetleg... :-) (Persze nem repülő szerkezettel, csak egy pöfögő, földön guruló négykerekűvel, sajna.)

Előzmény: Hamster (9710)
lborli Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9724
Szeva Ferke!

Miért? Sztrájkolunk? Én, egyébként a mai napon távolmaradásommal tüntettem, ti. szabadnapos vagyok. :-))

Előzmény: luc72 (9722)
lborli Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9723
Szia RepülőgépÉpítő. (Azért igazán választhattál volna rövidebb nicket is!) :-))

Ilyen nagy bölcsesség hallatán, bocs' olvastán, igazán sajnálom, hogy még nem találkozhattunk személyesen. Azért tarts ki, én is próbálok. Addig is igyekezzünk késleltetni a one-way-ticket kiosztást! :-))

lborli, akivel tényleg nem lehet bírni ma este

Előzmény: Törölt nick (9721)
luc72 Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9722
Hali

Miért, te nem sztrájkolsz?

Az origo szerint.....

Előzmény: lborli (9719)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9721
Szia Iborli.

Szóval te sem tudsz elmenni, ugyanaolyan ok miatt mint én :((( Pedig már igencsak megismerkednék veled személyesen is.
Vigyázz, mert téged is mindjárt letolnak, mint engem, hogy nem akarok eléggé elmenni a talira, pedig engem is csak a kötelesség szólít.

Inkább a kötelesség szólítson magához mint az Úr, mert onnan nincs returjegy. :))

Előzmény: lborli (9719)
lborli Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9720
Kukán csak akkor állhatnál, ha vinnél egyet magaddal. :-)))

lborli, akivel nem lehet ma bírni

Előzmény: DAttis (9709)
lborli Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9719
Tényleg kedveseim, miért mindig akkor szerveztek talit, amikor engem éppen szólít a kötelesség? :-))
Előzmény: Hamster (9704)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9718
Újabb ügyfél a paprikáskrumpli üzletágnak:

Körte + 1 fő

Előzmény: manhattani (9717)
manhattani Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9717
Én is megyek!
Előzmény: bado (9715)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9716
sziasztok!
Hamster: engem is felirhatsz a listara, de en csak par orat tudok maradni... felteve ha jo lesz az ido
bado Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9715
Én például "nagy" vagyok: 188 cm és 90 kg. De 3color még nálam is nagyobb vagy 3-4 centivel.
De azért gyere :-))
Amúgy meg írd meg, honnan jössz, aztán hátha valaki útközben fel tud venni kocsival.

Ja, Hamster: Badó + 1,5 (a feleslegem és a fiam)

Előzmény: DAttis (9709)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9714
hal9000: van meg egy hely a gepeden??? ha igen akkor mennek...
Hamster Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9713
Szakján = Szakán.
Szakáll.
Sakál.
Ja, nem: hiéna.
Na ez utóbbi vagyok :)
Előzmény: Hamster (9712)
Hamster Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9712
Én szaki? Na persze, a Világegyetem Elméleti Testnevelés Karának Repülőmókus Szakján végeztem :))
Előzmény: DAttis (9711)
DAttis Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9711
Igazad van, nem is tom minek kérdeztem még1szer a dolgot. Csak néha elijeszt az, hogy többségében Ti "szakik" vagytok a repülésben, én meg csak egy egyszerü szemlélödő.
Ha jó idő lesz lehet kisétálok, körülnézek.
Előzmény: Hamster (9710)
Hamster Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9710
De most komolyan: ha így kérdezed, akkor minek kérdezed? :O Ráadásul az előző kérdésedre a múltkor (két hete?) meg is kaptad a választ, azóta nem változott semmi...
Előzmény: DAttis (9709)
DAttis Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9709
A repülőtér látogatással kapcsosan, tudom múltkor már kérdeztem, hogy ilyen összejövetelen kocarepülősök (mint én, aki leginkább utasszállítón repkednek és Ferihegyen nézelődnek) is résztvehetnek-e.
Nem is tudom egy ilyen összejövetelen én mit tudnék a "nagyok" közt valami értelmeset mondani :)))) Ezért tartok az ilyen összeröffenésekre elmenni, mert csak kukán állhatnék ott. Igy is eléggé egy nehezen ismerkedő valaki vagyok.
Ráadásul ez a Farkashegyi reptér kiesik (mivel nincs kocsim) és csak Budakeszin keresztül tudnék menni, és lusta vagyok gyalogolni :))))
zlarin Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9708
A krumplidarabok számának meghatározására jelezném, hogy - a csapatot megismerendő - én is kilátogatok vasárnap. Remélem, ezúttal összejön!

zlarin

Előzmény: Hamster (9704)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9707
DAttis

Pár hónapja betévedtem egy modell boltba, és kishílyán hanyatestem az áraktól. 5-6db komolyabb modell árából már igazit is lehetne építeni.
Nem volt ritka az 500.000 huf-os reptethető modell.

Előzmény: DAttis (9706)
DAttis Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9706
Köszike a segítséget, most már csak az árakra leszek kíváncsi (majd megnézem) amikor kint vettem elég húzós ára volt akkor is ha forintba átszámoljuk akkor pláne.

Előzmény: noidea (9705)
noidea Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9705
Több modellbolt is forgalmaz ilyet, tudomásom szerint a Victor Hugo utcában egy kis boltban vannak ilyenek, illetve megrendelhetők. Pár éve még volt, nézd meg.
Előzmény: DAttis (9703)
Hamster Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9704
Tényleg, lborli, te nem jössz? :)

Akkor a minimállista eddig:
bado
fuhur1
hal9000
Hamster +1 fő
Mézga
MVica
neofrix baszmacs
sjesz
rDave
reseller
tricolor +1 fő
Újlaki +1 fő
:)

Előzmény: neofrix baszmacs (9702)
DAttis Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9703
Sziasztok !

Sziasztok

Ez talán nem is repülősélmény igazán de kérdezem a jelenlévőktől, hátha sikerül eredményre jutni :)))
Tudtok-e segíteni abban, hogy idehaza (még nem láttam kis hazánkban) Herpa (német?) repülőgép "makettek"-et kapni, ha igen hol? (Matchbox-ban is van 737 és 747, volt Concorde-om is de ezek nem olyan élethűek a bumszli "kerekekkel")
Van egy B767-200ER a MALÉV szineiben, (Herpa) de azt is 7 éve Belgiumban vettem és hátha van Tupoljev is "Herpában" és odakint nem volt pénzem több gépet (pedig milyen választék volt)

neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9702

Akkor lesz repcsink elég, mert én meg Budaörsről jövök a Piperrel. Szerintem lborli beállhatna Fahegyre irányítani, hátha a helyi erők nem bírnak ekkora forgalommal ;-)
Előzmény: Hamster (9669)
MVica Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9701
Megyek én is, és ha időben odatalálok, a krumplipucolásba is szívesen beszállok.
Vica
Előzmény: Hamster (9669)
rDave Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9700
Sziasztok! Jelentem, jövök!
HAL9k: mail ment :)
üdv, Dave
Előzmény: Hamster (9669)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9699
At any time...
Előzmény: Aqaba (9698)
Aqaba Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9698
Köszönet hal9000 -nek a segítségért.
Aqaba Creative Commons License 2001.10.26 0 0 9697
Sziasztok!

Talán most sikerül feltenni a ferihegyi Jumbokat.

Üdv: Aqaba

Újlaki Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9696
Bocs, elszúrtam a linket:
Előzmény: Újlaki (9693)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9695
Sőt, szigorúan véve két és felen, ellenkező esetben kénytelen lennék igénybe venni 3color barátunk segítségét:

Előzmény: Újlaki (9693)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9694
Tulajdonképp négyszemélyes a gép, akkor még jöhet valaki!
Előzmény: Újlaki (9693)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9693
Ketten vagyunk ;-)
Előzmény: hal9000 (9682)
Aqaba Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9692
Mail ment. Köszönöm a segítséged.
hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9691
Nem tom, szerintem elírtam valamit (a neked küldött emilben is!) Képet küldjed!
Előzmény: Aqaba (9690)
Aqaba Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9690
OFF:

hal9000: neked miért sikerült? Még lenne egy kép a mai ferihegyi Jumbokról. Már nem merek próbálkozni.

hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9689
Na azért!!!!
Előzmény: hal9000 (9688)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9688
Na még1x



Előzmény: Törölt nick (9686)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9687

Előzmény: Törölt nick (9686)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9686
szépek ezek a képek. Egy kérdésem lenne, mit akar jelenteni az a kis piros x ? :)))
Előzmény: Aqaba (9685)
Aqaba Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9685
Sziasztok!

hal9000 segítségvel megpróbálom feltenni a képeket. Remélem nem hozok rá szégyent. :)


Aqaba érkezés+torony

Aqaba reptér

HA-LEY Aqabában (Jordánia)

Üdv: Aqaba

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9684
Ja és elfelejtettem mondani, hogy az utasoknak kell hajtani a pedált, ez egy emberi erővel hajtott reppülő :))))
Előzmény: Törölt nick (9683)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9683
Újlaki

Vigyázz ez egy kis iskolakör. Budaörs-Bécs-Párizs-London-New york-Peking-Delhi-Prága-Farkashegy az útvonal. :))

Előzmény: Újlaki (9681)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9682
Dunakeszi

Újlaki prof a 001.es versenyző, még egy fő jelentkezését várom :-)))

Előzmény: Újlaki (9681)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9681
Honnan megyünk repólővel?
Előzmény: hal9000 (9680)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9680
Hamster:
Ez igy tök sakal, akkor én repcsivel megyek!!! Ha valakinek van kedve jöhet velem!!! (mondjuk max 2 fő!)
Előzmény: Hamster (9669)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9679
Ha kötözködsz, kikapcsolom a hibernátorodat!!!

I can feel it.
Good afternoon gentlemen. I am a HAL 9000 computer
I became operational at the HAL plant in Urbana Illinois on the 12th of January, 1992
My Instructor was Mr. Langley and taught me to sing a song. .....
It's called "Daisy"

Daisy, Daisy Give me your answer, do....
I'm half crazy
All for the love of you
It won't be a stylish marriaga
I cant't afford a carriage
But you'll look sweet
Upon the seat.....

Előzmény: sjesz (9667)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9678
Aqaba
Emil ment, jöhetnek az újabb képek!
Előzmény: Aqaba (9674)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9677
Lopakodó repülőgép!

Többször is letöltöttem a topicot, és mindannyiszor a "törött kép" jelzése jelent meg a képed helyén. Azt hittem, ez a vicc poénja. Jót nevettem, hahaha, és elkezdtem keresni ezt a képet, mármint az igazit, hogy nekem is van egy lopakodós képem. Szóval akkor kontra-rekontra-szubkontra: Íme, a legújabb titkos fotó a lopakodó repülőgépről: Szigorúan bizalmas!

Előzmény: sjesz (9644)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9676
Ez tetszett! :)))))
Előzmény: neofrix baszmacs (9675)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9675

Ambivalens érzéseket keltett bennem, hogy párhuzamba állítottál a Microsofttal. A szamárfül terén a közösség nem esik jól, de fennáll, az éves árbevétel terén jól esne, de nem áll fenn.
Előzmény: Újlaki (9673)
Aqaba Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9674
Sziasztok!

Ma este 19:09 emelkedett el a 31R-röl a 747-200-as.Én a kerítés mellett csodáltam végig. Fantasztikus volt. A másik (a 300-as) még Ferihegy 1 elött áll. Ha jól láttam, akkor már készítették fel indulásra. Délelött lefényképeztem Ferihegy 1 elött őket, de ezt a képet sem tudom felrakni. :(( Ha hal9000 segítene, akkor láthatná az, akit érdekel. Kisegítesz?

Üdv: Aqaba

Újlaki Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9673
Sose búsulj: pár perce benéztem (volna) a Microsoft - ez egy apró és lágy számítástechnikai cég - hivatalos website-jának customizelink oldalára, ahol is egy tábla fogad:


A futtatás közben hiba történt. Elindítja a Hibakeresőt?

Sor: 2
Hiba: Szintaktikai hiba

Igen   Nem

Különben meg megnézem én azt a hibát, úgyis van egy kutyám, aki szeret repülőgépek után rohangálni.

Előzmény: neofrix baszmacs (9660)
Utas2 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9672
A múlt héten direkt jóval korábban kimentem AMS-ban a reptérre és a Schipolon megkerestem a teraszt. De teljesen le volt zárva, biztonsági okokból... Pedig qrva nagy és van ott egy kis épületben egy szimulátor-féle is...
Basszus!
Ja, a repülős boltban volt egy Malév B-767-200 makett is, de LHC lajstrommal!!!

Egyébként meg első ízben volt szerencsém a HA-LEY-hez és LEX-hez.

Holnap megyek Torontóba az LHA-val vagy az LHB-vel, ki tudja?
Tényleg, van még LHD?

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9671
Sajna megint akkor van a topctali amikor ügyeletbe vagyok 8-20h-ig :(((
Talán célszerű lenne munkahelyet válltanom, úgyis szarul fizetnek.
fuhur1 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9670
"ahol hideg-meleg folyó 220V is a rendelkezésünkre áll"

Ez felcsigázott!! :))

Nem tudom Pamacs ott van-e még, mert tőle lehetne sárkányt bérelni. Esetleg valaki mástól, ha az idő jó??

Előzmény: Hamster (9669)
Hamster Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9669

Információk a vasárnapi farkashegyi topictalálkozóról:
A hely le van foglalva, azaz déltől kezdve mienk a reptér közepénél, a kemping előtt levő nyílt tűzrakó hely és környéke. Terveink szerint délután egy órától (k'arcórásoknak: 13 kettőspont 00) kezdünk nekilátni Mézgával a paprikáskrumplinak. Addig maradunk, ameddig kedvünk van, ha elkezdünk fázni, a büfé hétig van nyitva, és használhatjuk a pihenő-ebédlőt is, ahol hideg-meleg folyó 220V is a rendelkezésünkre áll, hét óráig.

A társaságban lesznek pilóták is, a környéken lesznek repülőgépek, ha valakinek ilyen irányú vágyai lennének...

A repülőtér a Budakeszi és Budaörs közti műút mellett van, Budakeszi felől jőve nehéz eltéveszteni, a másik irányból is oda kell figyelni, ha el akarsz menni mellette (hangárok, szélzsák, tábla, buszmegálló).
Autó nélkül érkezők legkönnyebben a 22-es BKV busz végállomásától juthatnak el a reptérre, adott esetben 20 percnyi gyaloglással a Budaörsre vezető út mentén, vagy Volán busszal, mely 10:20, 11:10, 13:45, 15:45-kor indul, és mely vagy 2 percnyi utazás után éri el a reptér előtt levő megállóját. Indulnak buszok a Széna térről, és a Budaörsi Gimnázium elől is, de ezek menetrendjét nem ismerem, helybeliek esetleg kisegíthetnek.

Gyertek!

Hamster Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9668
Ejnye, Dave, NYÁK-okkal nem lehet römizni, hányszor mondjam még? :)
Előzmény: sjesz (9667)
sjesz Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9667
Rendes gyerek ez a HAL9000, csak nem szereti, ha kihúzogatják a kártyáit..... :-))))
Előzmény: Hamster (9662)
Hamster Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9666
Strigula behúzva :)
Előzmény: reseller (9664)
Hamster Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9665
Akkor gyere mégis inkább Volvóval, majd ha repkedhetnéked van, kunyerálsz valamit helyben, úgyis félre van állítva egy Morane a tankoló mellé a roncsderbire :)
Előzmény: hal9000 (9663)
reseller Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9664
Én is, én is

reseller

Előzmény: Hamster (9654)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9663
Megprobálok repülővel menni, de már ötkor naplememente lesz :-(((((
Előzmény: Hamster (9662)
Hamster Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9662
:)) És akkor most jössz? Vagy mint a múltkor: ha nem jössz, akkor nem Volvóval nem jössz? :))
Előzmény: hal9000 (9661)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9661
IBM A ..........-kéd ám! :-)én mindig egyel elötte járok !
Előzmény: Hamster (9656)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9660
Újlaki: ez azért van, mert én csak egy botcsinálta hekker vagyok, a szakértelmem véget ér a HTML tagok (tegek?) átírkálásánál. Ha egy szakértő kitépné a kódból a hibát okozó részt, tennék a kutyája mellé egy nagy csontot ;-)

Hamster, megyek! (vasárnap, Fahegyre)

Előzmény: Újlaki (9653)
sjesz Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9659
Én minden valószínűség szerint kint leszek. Lehet repkedni is, vitorla + C152 biztos, C172 beszerezhető, önköltségi alapon mindegyik....
Előzmény: Hamster (9654)
sjesz Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9658
Köszönöm az elismerést.... :-)))))))
Előzmény: hal9000 (9647)
lborli Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9657
Én pedig a másodikat (a radaron). :-))
Előzmény: Chris__ (9651)
Hamster Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9656
Na, ez például egy nagyon rokonszenves reakció, akkor már öten vagyunk :) Többiek? IBM8999, izé, HAL9000? Sjesz? Chris, és a többiek, akiket Budaörsön se sikerült megismernem? Anyone?
Előzmény: bado (9655)
bado Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9655
Benne vagyok, ha nem jön semmi közbe.
Előzmény: Hamster (9654)
Hamster Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9654
Nénik-bácsik, tessenek reagálni a hétvégi találkozós felvetésre is, ha már Tricolor is szóba került! Direkt kékkel írtam, hogy feltűnő legyen...
Előzmény: Újlaki (9653)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.25 0 0 9653
Szenzációs ez az ál-index-topiclátogató-fényképalbum (különösen, hogy derék négylábúmmal, Louis-val kezdődik, amint éppen 3colorra vigyáz), de nálam következetesen Javascript-hibával indul. Vagy ez direkt van?
Előzmény: neofrix baszmacs (9652)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9652

Megérkezett kékvillám is, egy irdatlan nagy repülőgéppel.

Van még hely, lehet küldeni képeket! Nem akarok személyeskedni, de a topik számos oszlopos tagja hiányzik az arcképcsarnokból. OK, tudtam, hogy néhányan inkognitóban járnak ide, de hogy ennyien, azt nem gondoltam volna...

Chris__ Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9651
Ilyen meg nem volt!!!
ket atlas jumbo parkol ferihegyen az egyes terminal elott!!!
vagy csak en nem tudok rola hogy lett volna??? :))
747-200 es 747-300 az elsot lattam leszallas kozben. a gepek holnap mennek el...
Chris__ Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9650
Hamster: befogadnal a honlapodra egy-ket jet kepet??? (pl. B737, B747, B777, B767, A32x...)
Egyebkent a fahegyi topictali jo otlet elvileg raerek en is kimenni...
Neofix: szerintem a buszt lehet akkra 100%-os kapacitassal is szaomolni nem? pl. ha a kedves topiclakok elhozzak nehany csaladtagjukat is akik max. nem jonnek el a repmuzeumba ugyis pragaba megyunk nem? igy meg kedvezobb lenne az ar, bar igy sem draga... szallas ugyben en is korulnezek
Előzmény: Hamster (9648)
Gaborchi Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9649
Sziasztok!
Keresem az Air&Space magazin előző (szeptemberi) számát, a Concorde van a cimlapján. Az ujságosnál már csak az uj van. Egyszer megvolt, de ellopták a táskámmal együtt. (Szerencsére nagyobb érték nem volt benne- ezen kivül.)
Egyébként semmilyen repülős élményem nem volt az utóbbi időben. Sajnos.
Üdv: G.
Hamster Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9648
Kattints ide!
Megint hegesztettem egy sort a repülős oldalaimon, különösen a Cessnáson és a műszerfalason...

Azt is megnéztem, hogy már több, mint ezer kép van fent, igaz, ebből négy sjesz-é :)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9647
Hüjje :-))))
Előzmény: sjesz (9644)
Hamster Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9646
Más: nincs itt esetleg gödöllői? Szívesen növelném fényképgyűjteményemet az ott parkoló, illetve néha repkedő gépek fotóival...
Előzmény: Hamster (9645)
Hamster Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9645
Mit szólnátok most vasárnap egy jólszituált topictalálkozóhoz Fahegyen, Tricolor barátunk 36. születésnapja alkalmából? Mézga felajánlotta helyben készített paprikáskrumpliját hadtáp céljára, amennyiben az időjárás és a társaság is úgy akarja!
Szolgálati közlemény: Sjesz, akkor majd esetleg a vitorlázást is megejthetnénk egyúttal :)
sjesz Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9644
Sziasztok!!!

Sikerült szereznem egy képet a legújabb lopakodó repülőgépről!!!

Ime!


Hamster Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9643
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9642
A Volántól kapott tájékoztatás szerint Prága 45 fős busszal, szombat reggeltől vasárnap estig, a városban némi mozgolódással 320 000.- Ft-ba kerül. ÁFA nem terheli, mert külföldi út, és benne van az autópályák díja. Ehhez jön még a busz kapitányának szállása (és gondolom a vacsorája, de ez utóbbi kérdést már a mi nagylelkűségünk hatáskörébe utalja a Volán).

Ha 75%-ra megtöltjük a buszt (31 fő), akkor az 10 159 + (sofőrszállás/31) Ft fejenként.

sjesz Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9641
Pedig én kapacitáltalak a vitorlára...... :-))))))
Előzmény: Hamster (9630)
bado Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9640
An-26 (lásd 9584.hozzászólást)
Előzmény: hal9000 (9638)
rDave Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9639
Sziasztok!
Neofrix: Köszi hogy beraktad a képet!
Az a nagy kerék amúgy az A380-as egyetlen (még júniusban) elkészültnek mondott része. Jobb képet nem leltem :) (se a kerékről se rólam...)
A prágai kiruccanás nagyon jó ötlet, szívesen benne lennék. Kiváncsian várom a 410-esel kapcsolatos infókat, de a számok tényleg nagyon húzósak. A busz se rossz ötlet többek közt azért is mert kb 45fővel biztos megtudjuk tölteni.
Dave
hal9000 Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9638
Aha, akkor már értem, kell fizetni x ezer forintot+ két kiló géprongy????

Milyen gép kormánya mögött ülsz a fényképeden?????????

Előzmény: bado (9636)
bado Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9637
Topclakóknak tüzelőanyag=sör, bor, pálinka
Üzemanyag=némi kaja hozzá
Badó :-))
Előzmény: bado (9636)
bado Creative Commons License 2001.10.24 0 0 9636
Tüzelőanyag=a motor, hajtómű működéséhez szükséges szénhidrogénszármazék, amely elégetésével működtetjük a hművet (fuel, toplivo, palivo, stb), azaz a benzin, vagy kerozin, esetleg dieselolaj.

Üzemanyag=a repülőgép (autó, mozdony, hajó, stb) üzeméhez szükséges fogyóanyagok gyűjtőszava (olaj, kenőzsir, benzin, kerozin, desztillált víz, alkohol, oxigén, nitrogén, sűrített levegő, géprongy, stb).

Előzmény: hal9000 (9635)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9635
ŐŐőőő az üzemanyagot értem, de mit értesz tüzelőanyagon? Fát, benzint, kerót? :-)))
Előzmény: pbuli (9634)
pbuli Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9634
üzemanyag=tüzelőanyag :)
pbuli Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9633
hal9000-nek:
42ezer+üzemanyag.
Jó társaság, s szakmai hozzáértés biztositott.
Üdv. P.
Chris__ Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9632
En a jelen allas szerint nem probalkoznek a teraszon a fenykepezessel. A rendorok nagyon nem szeretik a spottereket...
Előzmény: macislum (9631)
macislum Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9631
Ha jól emlékszem, a LAI a FARNER elődjének, a NAWA nevő társaságnak volt egy bérelt gépe (LAG, LAI, LAG, ez a három gépük volt).
BINGO!
És kitől bérelték?

Más:
Anyósom ma délután jött haza Frankfurtból a Lufi 321-esével (D-AIRC) és kimentünk elé Ferihegyre. Mivel mostanában eléggé lehangoló dolgokat írtatok, ezért nem is akartam kimenni a teraszra. Aztán tíz perc üldögélés után feladtam és mégis felmentem. Szuper esti képeket csinálhattam volna, ha lett volna annyi eszem hogy vigyek magammal fényképezőgépet.
Kérdeztem a portás bácsit, aki azt mondta hogy nem szabad fényképezni a teraszról, de régebben sem volt szabad. Viszont akkor is és most is úgyanúgy fényképeznek. Ma fél hétkor zárt, de holnap már hatkor fog és senki nem tudja hogy mikor zárják be véglegesen (mármint erre az évre). Ennyi.

Más:
Délután még otthonról láttam egy felszálló herkulest. Szürke színű volt és kétmotoros :-)
Ki tudja, milyen nemzetiségű volt az a C-160?

Megint más:
Az RRJ már ki lett itt tárgyalva?

P.S.:
Most is csak a végén jutott eszembe, hogy angol nyelvű szövegben többször találkoztam azzal hogy a Lufthansát Lufti-nak nevezték. Ez közelebb áll az igazsághoz, viszont a mi lufink meg sokkal jobban hangzik.

Előzmény: bado (9621)
Hamster Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9630
Mai (neem, ez így nagyon gizda, szóval inkább eheti?:) legnagyobb repülős élményem: Fahegy-Budaörs, majd Budaörs-Fahegy transzfer, kisebb kitérővel, odafelé Z526F-fel, visszafele Kiscessnával, és főleg jó társasággal :) Nagyon klassz, napsütéses idő volt, picit sajnálom is, hogy a vitorlát kihagytam...
hal9000 Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9629
Próbálok szerezni L410-est én is! Pl a crew költség akkor kimarad, csak a sört kell tölteni bele :-))))
Előzmény: neofrix baszmacs (9623)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9628
Kép jöhet!
Email:cmmargit@freemail.hu
Előzmény: Aqaba (9627)
Aqaba Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9627
Sziasztok!

OFF:

Jordániába jártam. Készitette három olyan fotót, ami érdekes lehet másnak is. Felrakni ide viszont én nem tudom . Ha valaki feltudja rakni ide és meg is tenné -persze szépen megkérem-, akkor annak elküldeném. Köszönöm a segítséget előre is.

Üdv: Aqaba

székkutas Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9626
Gondolkodtam, hogy vajon ennek a repülős élménynek ebben a topicban van-e a helye. Talán igen. Anélkül, hogy a politikát idehoznám, mint érdekességet, 56' apropóján megosztom veletek.
Minden bizonnyal ez volt Rákosi Mátyás legnagyobb repülős élménye.
Íme:
– Június végén, egy éjszaka, hajnali két óra körül egy államvédelmi ezredes csengetett be a lakásomba – ami akkor sem volt megnyugtató –, és kérte, öltözzek fel és kövessem – emlékezik N. Ferenc, a légierő parancsnoka. – Kérdésemre közölte, hogy egyenruhát vegyek, amitől kicsit megnyugodtam. Budaörsre mentünk, ahol Bata István és Piros László miniszterek már ott voltak. Jelentkeztem, és Bata utasított, hogy az egyik kormánygépet készítsem elő mielőbbi moszkvai indulásra. A személyzetet már riasztották. A kormányzati gépért személyesen én feleltem, nekem kellett ellenőriznem, majd a meteorológiai adatok begyűjtése után a személyzettel a földön lejátszottuk a repülési feladatot. Aztán engedélyt kértem a fogadóktól – erre külön katonai telefon összeköttetésünk is volt, bár akkor már a polgári repülés irányításához szükséges AFTN-hálózat működött –, és a szovjet fél közölte, hogy az engedélyt már korábban megkérték. Ez meglepett, mert ez a mi feladatunk volt. Így én már csak a személyzet adatait, és a repülési tervet diktáltam be öt óra harmincra tervezett indulással. (Akkor a be- és átrepülési engedélyek kérése a légierő-parancsnok hatáskörébe tartozott, még a közforgalmi repülésnek is mi kértünk államközi engedélyeket a külügyminisztérium útján.) Azt hittem Bata és Piros az utas, de amikor jelentettem, hogy a gép készen áll, Bata mondta, hogy az utas hamarosan megérkezik. Néhány perccel az indulási idő előtt az őrség szokatlan mód beengedett egy nagy fekete kocsit. Kiugrott belőle egy államvédelmis őrnagy, kinyitotta a hátsó ajtót, és kiszállt Rákosi Mátyás meg a felesége. Bata és Piros után én is jelentkeztem, s kértem szálljanak be, miközben az államvédelmiek berakták a bőröndöket. Emlékezetem szerint a személyzeten kívül a kormányőrség egy vagy két utaskísérője utazott még a gépen. Moszkván kívül máshová magyar személyzet nem repülhetett, később, MALÉV vezérigazgató-helyettesként jártam ki az első repülési engedélyeket a krími fürdőhelyekre. Mivel Rákosiné az utasoknak bekészített két plédet magára terítette, hozattam még plédet, mert a Li-2-esnek rossz volt a fűtése. Rákosi rám szólt: hagyja, kérem, megszoktam a börtönben, hogy a kabátommal takarózom. (Alig hosszabb ideje volt szabadon, mint amennyit ült – P. Á.)
– 1955 augusztusában neveztek ki a kormánygép parancsnokának – idézte fel Fritz János. – Nem tudom, hogy választottak ki, de mivel az utánam következők is mezőtúriak voltak, arra gondoltam, hogy az elhárítás könnyebben körüljárt egy falusit, mint egy városit. A kormánygép 1956-ig a szovjeteknél volt, Tökölön. A biztonsági előírások miatt a lehetséges üzemidőnek csak a harmadát repülték a géppel, és a motorokat meg a főbb berendezéseket is a szokásos idő negyedéig-harmadáig használták csupán, akkor átrakták másik gépekbe. A személyzet öt főből állt – két első pilóta, navigátor, rádiós, hajózó szerelő –, és a két első osztályú első pilóta közül az orosz volt a parancsnok – Nyikolaj Nyikolajevics Guszev –, de én repültem, ő a jobb ülésben ült. A kormánygépet 1956 nyarán áttelepítettük Budaörsre. Az átszervezésnek ebben az időszakában Rákosi csak 1956. július 26-án használta a gépet, akkor még nem tudtuk, hogy utoljára.
A HM külügyi osztály napos-tisztje este tízkor értesített, hogy hajnalban Moszkvába repülünk, de nem mondta, kivel. A kései értesítés meglepő volt. Különös volt az is, hogy az indulás előtt Bata István altábornagy, honvédelmi miniszter megjelent a repülőtéren. Jelentkeztem nála, és mivel meglepetésemre a nevemet is tudta, megkérdeztem, ő repül-e velünk, s akkor mondta, hogy Rákosi elvtárs és a felesége. Hasra esés nem volt a hírtől, szenzáció is csak utólag lett, amikor kiderült, hogy ez volt az utolsó útja Budapest és Moszkva között, vagy amikor híresztelni kezdték, hogy mekkora vagyonnal utaztak, közben három kisbőröndöt hoztak. Mi az orosz személyzettel együtt fenn voltunk már az ülésben, amikor Rákosiék megérkeztek. Az utastérben elől volt egy jókora fotel, és hányódott mellette egy puff, sosem tudtam miért. Amikor Rákosi lába alá tolták, kiderült a puff szerepe. A gépen ott volt még Hegyi Pál testőr és egy főorvos. Rákosinál volt egy világossárga nyersbőr aktatáska, amit nem adott ki a kezéből. Betakarózott a kabátjával, és amikor valaki figyelmeztette, hogy pléddel kényelmesebb lenne, azt felelte, hogy így szokta meg a börtönben. A felesége előbb lenn beszélgetett valakivel, amit az ajtóból is folytatott, amíg Rákosi magyarul rá nem szólt: „Muci, induljunk!" Akkor hétórányi volt az út Moszkvába, és háromezer méteren repültünk, hogy az oxigénhiány ne legyen kellemetlen az utasoknak. Általában Kijevben tankoltunk. Moszkvában Szuszlov várta Rákosit. Másnap Szimferopolba repültünk, ahol, mintha nem tudták volna még a hírt, államfőnek kijáró tisztelettel fogadták. A magyar főorvos taxival elment Jaltába szétnézni, mi Hegyivel Szimferopolban maradtunk. Másnap már Rákosi nélkül Mineral Vodira repültünk, ott felvettük Dobit és a tolmácsnőjét, és Moszkván keresztül augusztus elsején érkeztünk haza.
„1956. július 26-án hajnalban az öreg kormánygéppel, amelyet lassú repülése miatt egymás közt tréfásan ťtyihodŤ-nak (lajhár – P. Á.) neveztünk, Moszkvába repültem. Ott közöltem az elvtársakkal, hogy mielőtt szanatóriumba mennék gyógykezelésre, szeretnék a Fekete-tenger mellett egy kicsit pihenni és fürdeni. Ezt a kívánságomat azonnal teljesítették, s ugyancsak a kormánygéppel egy vagy két nap múlva a Krímbe repültem. Velem volt a feleségem, az egyik kísérőm, és Policzer doktor, az orvosom, akit tanácsosabbnak láttam az útra magammal vinni, mert nagyon ki voltam merülve" – írta a memoárjában RM.
– Az utolsó Szovjetunió-beli útjára Hegyi Pállal együtt kísértük el – idézte fel dr. Policzer Miklós. – Ezen az úton hozta először szóba Kun Bélát. Beszélt még a húszas évekbeli utazásairól, tárgyalásairól, a Kominternről stb., de mivel én ezekben nem voltam járatos, bennem csak annyi maradt az egészből, hogy a legapróbb részletekre is emlékezett – mikor, ki szólalt fel, mit mondott –, pompás feje volt. Szimferopolban úgy mutatott be bennünket, hogy egyikőnk az egészségére, a másikónk őrá vigyázott, s kérte az elvtársakat, hogy mutassák meg nekünk Jaltát, mert csak másnap utazunk a géppel tovább Kiszlovodszkba Dobiért, aki ott nyaralt. Rákosi még a gép leszállása előtt figyelmesen megkérdezte, kaptunk-e valami napidíjat, majd a saját zsebéből adott 500-500 rubelt.
– Hajnalban a repülőtéren Piros, Bata és természetesen Gerő búcsúztatta – idézte fel titkára, Szatmári István. – Nyomott volt a hangulat, de azért nem olyannak tűnt, hogy ez végleges búcsú, netán száműzetés.

– Hallottad, Rákosi elvtárs Moszkvába repül? – kérdi Kiss a barátját.
– Nem mindegy, hová? A lényeg, hogy repül végre.

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9625
> csak egy embernek kell tartózkodnia a sörivástól (szemben a karaván-módszerrel).

Ez a legfontosabb!!!!!! :)))

Előzmény: neofrix baszmacs (9623)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9624
Azért ez nem teljesen így van, tapasztalatból tudom, hogy magyarországon a géptulajdonosok önköltségi áron repülnek a saját gépükkel. Viszonylag könnyen ki lehet számolni egy gép 1 órára eső összköltségét, az amortizációt is bele lehet kalkulálni. Ha repül a gépével, akkor ezt az összege fizeti be egy számlára pld, és ha utast is reptet, akkor erre az összegre teszi rá a "hasznát" és akkor már a haszonnal növelt összeget fizeti be a számlára.
Előzmény: székkutas (9622)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9623
1. Új kép a "Legnagyobb..." arcok között: rDave egy nagy kerékkel.

2. A prágai repülőút számai tényleg húzósak egy kicsit (kösz mindenkinek, aki nekiállt kalkulálni), de májusig van időnk. Hátha addig jelentkezik egy repülőgép tulajdonos, aki annyira szereti a topikot, hogy önköltségen elvisz minket ;-).

3. Azért, azt hiszem, jövő héten megkérdezem a busz árakat. A busznak számos előnye van:
- olcsóbb;
- a múzeum - kocsma - szálloda útvonalon is használható (szemben a repülővel);
- csak egy embernek kell tartózkodnia a sörivástól (szemben a karaván-módszerrel).

székkutas Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9622
"Ha nekem lenne repülőm, akkor önköltségen repülnénk"
Ezért nem lesz neked soha repülőd! :)
Üdv!
Előzmény: bado (9619)
bado Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9621
Ha jól emlékszem, a LAI a FARNER elődjének, a NAWA nevő társaságnak volt egy bérelt gépe (LAG, LAI, LAG, ez a három gépük volt).
Mindhárom gépük UVP volt.
Valószínüleg visszaadták a bérbeadónak a gépeket, de hogy mikor, arra nem emlékszem.
Előzmény: macislum (9620)
macislum Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9620
Ha már Tököl szóba jött. Jópár évvel ezelőtt készítettem ezt a képet a HA-LAI fedélzetéről.
[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]

Meg tudja mondani valaki, hogy az említett L-410 melyik verzió? Repül még?

bado Creative Commons License 2001.10.23 0 0 9619
Most nem tudok minden adatot, árfolyamot, csak kb.

LHBP-LKPR Flightstar alapján: 2 repült óra, azaz kb. 2,3 blokkóra.

L-410 UVP szárazon: 320 USD (Az E az drágább, kb 350 USD).

Fuel: 280-300 kg/óra (na jó legyen 280), á 550 USD/t (ezt sem tudom most pontosan, meg kell tudni a ferihegyi (Cooorva drága repülőtér!!) és a prágai fuel price-okat.

Lehet számolni: 2,3x2x320=1472 ez a repidő,
Tüzelőanyag: 2,3x2x280x0,55=709USD
És ez még csak a repülés egyik része.

Na aztán:

Eurocontrol: kb 100-120 dezső erre a szakaszra (ez is kiszámolást igényel) 2x, mert vissza is.

A repülőgép személyzete 3 fő. Napidíj: 150 USD, szállás kb ugyanennyi.

Ferihegyi handling, stb fees: sacc/kb 200 USD
LKPR handling-landing-parking-stb: sacc/kb 400 USD (ez is tudakolózást igényel).

Transfer a crew-nak reptér-szállás-reptér: 40-50 dezső.

A 410-es két változata teljesen beülésezve 17 (UVP), illetve 19 (UVP-E) személyes (+2 zsoké). De akkor ki van szerelve a csomagtér.
Ezért a legtöbb 410-es csomagtérrel van felszerelve és akkor -2 ülés (15 UVP, 17 UVP-E).
Tehát a lóvé kevesebb emberre robban szét (különben is, ha a repülőt telepakoljuk, kevés szénhidrogént lehet beletölteni, ez különösen az UVP-re vonatkozik, lévén kevesebb a MTOW-je, UVP - 5800kg, UVP-E - 6400 kg, tehát a tömeggel is kalkulálni kell).

Na tehát, ez csak egy nagyon-nagyon felszínes kalkuláció, sok adatnak utána kellene nézni, de attól tartok, az árak csak felfelé mennek, valószínüleg sokat alábecsültem.

Ja igen! Nekem nincs 410-esem. Néhány cégnek van. Ezeknek a cégeknek (beleértve a sajátomat is) a mi esetleges megrendelésünk pont ugyanolyan, mint a többi, ugyanúgy kalkulálnak, nincs kedvezmény, vagy önköltség, a tulajok, gazdasági vezetők számára ez is üzlet. Ha nekem lenne repülőm, akkor önköltségen repülnénk. De nincs! :-))
Üdv: Badó

Előzmény: hal9000 (9617)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9618
Annyira nem off, kb mennyi óránként?
Előzmény: pbuli (9616)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9617
Bocsi, ha kontárkodom, de egy kb árfolyam:
Tavaly 120K Huf körül volt egy óra baráti áron egy L 410-esre
Azaz, beszállás budaörsön, át Ferihegyre az kb húsz perc. Ott reptéri illeték, leszállási illeték, nagymama illetéke, egy ilyen gépre úgy 80USD körül lehet. Aztán vámolás, felszállás, repülés. KB 500km LHBP-LKPR. Az L 410 UVP max sebessége kb 310km/h utazó lehet olyan 280. Azaz, kb 1.8 óra az út, vagyis kb 220ezer HUF.
Az illetékekkel együtt, az kb 300ezer forint Oda, ugyanennyi vissza. Azaz 600 ezer. Ha jól emléxem 19 utasra lehet székezni a kütyüt, ha megtöltjük teljesen, akkor: (nagyon kb!!!) 32 ezer/utasra jön ki! Írjátok meg, ha nagyot tévedek!!!
Előzmény: neofrix baszmacs (9613)
pbuli Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9616
OFF
Ha szakmailag (s nem csak papiroson) szeretnél kétmotoros kategóriát, akkor most itt a lehetőség. "C" kategóriás kiképzés, kedvező feltételekkel hamarosan indul. Részletek, érdeklődni lehet email-ben. Üdv. P.
ui1: A kiképzőgép képe Hamster oldalán, itt megtalálható, s köszönet a fotó publikálásáért.
http://telnet.hu/hamster/repules/repcsik4/haldb2.jpg
ui2: Egy-egy rövid sétarepülésre is alkalom adódhat:)))
ON
bado Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9615
Most nem tudok válaszolni erre, a héten utánanézek, hogy egyáltalán van-e lehetőség most erre.
Mindenesetre nem olcsó, úgy első nekifutásra is 15 főre számolva csak a repülő 80e/fő körül jön ki.
Ez egy kicsit combos egy hétvégi sörözésre (+ szálloda, kaja, sör, meg sör és sör :-)).
Szerintem jobban járnánk, ha néhány kocsival mennénk valamikor ki, a költségek így csak a töredékét teszik ki a repülőnek.
Előzmény: neofrix baszmacs (9613)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9614
Hozott anyagból van ;-)
Előzmény: aleszka (9608)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9613
Igazad van lborli, feszegessük tovább.

Bado, vagy valaki, aki illetékesnek érzi magát! Mibe kerül, ha telerakunk topiklakókkal egy L410-est (vagy egy Ancsát), a madár elrepül velünk Prágába, ott megvárja amíg megnézzük a Kbely-t, meg sörözünk (ez összesen mondjuk egy hétvége), majd visszarepül velünk?

Előzmény: lborli (9606)
aleszka Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9612
a jumbo-ról jut az eszembe, hogy néha a british airways london-boston, illetve london-miami járatain olyan a konfiguráció, hogy a turista osztály az "upper-deck"-en van!:-)

egy kolleganőm utazott így miamiba, irigyeltem is miatt picit...:-)

Előzmény: -istvan- (9594)
aleszka Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9611
a "you are upgraded" kifejezést, nem használják sehol sem csak úgy, "grátiszból"...
valószínűleg az történhetett, hogy túl volt könyvelve az adott osztály, amire a barátnőd jegye szólt és ilyenkor ha a magasabb árkategóriájú osztályokon (business, first) még van üres hely, akkor muszáj "feltenni", azaz "upgrade"-elni azokat az utasokat, akik már nem férnek fel a túlkönyvelés miatt a turista osztályra.
persze ez is történhet többféleképpen. a leggyakrabban azok az utasok kapnak "upgrade"-et, akik rendelkeznek valamilyen törzsutaskártyával (a british airways-nél például három fajta kártya létezik: arany, ezüst és kék). de persze ugyanígy lehet szerencséje annak a turista utasnak is, aki későn érkezik, aztán mivel szorítja a földi kiszolgálószemélyzetet az idő, őt teszik fel business-re. és ez csak két példa a sok közül.

a barátnődnek egyébként állati mázlija volt!:-)
nekem speciel még sosem volt ilyen iszonyú nagy szerencsém. életemben egyszer utaztam csak business osztályon, de akkor sem "upgrade" miatt.

Előzmény: -istvan- (9594)
szasza_hungary Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9610
Tényleg nagyon vicces ez a terasz téma.

Előttem egy faszit majdnem levetköztettek, mert csipogott a kapú. Kiderült a végén, hogy a lábába fém dolgot ültettek be.

Nekem még a táskámba is bele néztek, bár a szemfüles őr nem vette észre a gázsprét....

Ilyet szól nekem, hogy azért az ilyen intézkedés, mert közel kerülünk a gépekhez és nehogy valami kárt tegyünk benne.

Utasként sem vizsgáltak át ennyire.

Mit hiányolok a teraszon??
2 monitor amin az indló és az érkező járatokat lehet látni és hogy az A és B terminálnak miért nem közös a terasza? nincs olyan nagy távolság közötte???

Előzmény: hal9000 (9583)
aleszka Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9609
cdg-n megfordultam már párszor, mindannyiszor a tengerentúlra repültem. elvileg egy óra bőven elég az átszállásra, hiszen ha jól emlékszem, akkor mind a malév, mind pedig az air france budapesti járatai a cdg 2b terminálra érkeznek. a nemzetközi járatok pedig vagy a 2d-ről vagy a 2f-ről indulnak (sajnos erre már nem emlékszem pontosan) a tengerentúlra.
az a baj, hogy fejből sajnos nem tudom a minimum átszállási időt a cdg-n, de megpróbálom megtudni neked a héten. csak úgy érdekességképpen teszem hozzá, hogy mikor egyszer new york-ból jöttem haza cdg-n keresztül, akkor valami nevetséges időm volt az átszállásra (fél óra vagy talán háromnegyed, mert késett a new york-i gép nemkicsit), de szerencsére sikerült elérni a budapesti járatot. az is igaz, hogy olyan szinten azóta sem futottam, mint akkor...:-)
amiatt pedig, ha esetleg mégsem lenne elég az egy óra és lekésnéd a következő járatot, ne aggódj, hiszen a légitársaságoknak kutya kötelességük elvinni azokat az utasaikat, akik valami oknál fogva (pl. járattörlés, járatkésés), vagyis önhibájukon kívül, lekésik a járatukat.

emiatt érdemes a legkevésbé aggódnod!:-)

Előzmény: -istvan- (9588)
aleszka Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9608
jófajta válogatás, tetszik nagyon:-)
Előzmény: neofrix baszmacs (9590)
Hamster Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9607
Nem egyeztettünk, nehéz is lett volna :) Viszont ha már szóbakerült, eszembe jutott, hogy anno csak e topic kapcsán regisztráltattam magam, és eleinte csak azt olvasgattam, majd írtam bele, a többi topicra később szoktam rá... De nemis tudom, akkor ez már Index volt, nem még Internettó? Rég volt :)
Előzmény: neofrix baszmacs (9597)
lborli Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9606
Tényleg. Miért is nem?
Előzmény: neofrix baszmacs (9559)
robicsek Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9605
Hát CDG-n egy óra az necces, de nem lehetetlen.

Ha kiadják a jegyet így, és aztán a BUD-CDG késik és emiatt nem éred el a másikat, az már nem a te, hanem az AirFrance gondja, hogy hogyan juttat el ATL-ig. Ha nincs hely a következő direkt járaton, felraknak másikra, akár átszállással, akár másik társaságra is.

Előzmény: -istvan- (9588)
Cabron Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9604
Gedeon bacsi:

Kártyát utólag is lehet igényelni, van akinál egyből ráírják a pontokat, máshol előbb meg kell szerezni a kártyaszámot és utólag rá lehet íratni a mérföldeket/pontokat a légitársaság irodájában a jegy és a besz. kártya felmutatásával, általában 3-6 hónapon belül.

Az utólag ráíratás egyébként mindenkinél szokott működni.

bado Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9603
An-26, LZ-MNO, SCORPION AIR, SOF-BUD valahol Románia fölött.
Előzmény: hal9000 (9601)
maczilaci Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9602
No, ez érdekes.
Épp most láttam az egyik német TV-ben, hog yvolt egy BA-próbaút... És tervezik, hogy novemberben.
Akkor még akár szerencséd is lehet...
:-))
Előzmény: -istvan- (9594)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9601
BADO:
Nézegetem a képeket, de nem tudom milyen repülő kormánya mögött ülsz! Szabad a gazda :-)))
hal9000 Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9600
Hehe, érdekes :-)))) Nem, akkor még nem ismertem hamstert, csak a lapját!
Előzmény: neofrix baszmacs (9597)
-istvan- Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9599
Bocs, akkor tévedtem: first class. :-)

i.

Előzmény: Chris__ (9596)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9598
Na, még egyszer a linket, talán most sikerül:

"Legnagyobb..." arcok

neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.22 0 0 9597
Három új kép a
"Legnagyobb..." arcok között!

Bado (frissítés)
Chris__
hal9000

Mindhárman repülős képet küldtek ;-)

OFF
Most, hogy mélyrehatóan foglalkozom emil címekkel és Index azonosítókkal, feltűnt, hogy hal9k (11256) és Hamster (11252) azonosítója milyen közel van egymáshoz. Ti együtt iratkoztatok fel?
ON

Chris__ Creative Commons License 2001.10.21 0 0 9596
A lufi jumboin az emeleten nincs business csak first class van! Szerintem az austriant is erdemes kiprobalni
neofix: en is elkuldtem az emilt
Előzmény: -istvan- (9594)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.21 0 0 9595
neofrix baszmacs:
Levél Igyot
Előzmény: neofrix baszmacs (9593)
-istvan- Creative Commons License 2001.10.21 0 0 9594
Szia! Igen, novemberben inditjak ujra, mar foglalhatoak jegyek is ra. Egyebkent eloszor a Lufinal probalkoztam, de a kivant napra mar nem volt(!) jegyuk... Pedig a Jumbot is szivesen kiprobaltam volna... Pl. amikor baratnom ment, akkor a check in pultnal kozoltek vele, hogy: "You are upgraded!" Es mi tortent ? Az emeleten utazott a business osztalyon... Jopofa, nem ? Csak ugy, gratiszban. A Concorde-ra visszaterve: ha jol emlekszem volt itt egyszer szo a jegy ararol. Utananeztem: Parizs-New York-Parizs > 10.476 USD. Az cirka 3misi forint! Attol felek, hogy egy darabig nem fogom kiprobalni. :-(

i.

Előzmény: maczilaci (9592)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.21 0 0 9593
>neofix: hova kuldjem a kepet???
Az emil címemre: klebercz@hotmail.com.
Előzmény: Chris__ (9591)
maczilaci Creative Commons License 2001.10.21 0 0 9592
Ez nekem új!
Repül a Concorde?
Mióta??!?!

Mellesleg elég sok rosszat hallottam a AF-ról, inkább a Lufthansát javasolnám!

Előzmény: -istvan- (9588)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.21 0 0 9591
Sziasztok!
Nemreg jottem haza a repter melletti keritestol. A 13L melletti keritesnel alldogaltam es fenykepezgettem. Hamarosan egy rendorauto allt meg mellettem es kiszallt belole ket kommandos es igazoltattak...Felirtak az adataimat, sot meg az air band-em sorozatszamat is! Viszont a ket kommandos srac nagyon rendes volt, mert utana hagytak nyugodtan fenykepezni...
neofix: hova kuldjem a kepet???
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.21 0 0 9590

Hölgyeim és Uraim!


Itt láthatók a Legnagyobb... arcok!


Aki kimaradt, sürgősen küldjön fényképet!


Chris__ Creative Commons License 2001.10.21 0 0 9589
Hello!
egy hete meg mas volt a helyzet. akkor meg tenyleg nem kotottek bele senkibe a teraszon, de azota...
Előzmény: -istvan- (9587)
-istvan- Creative Commons License 2001.10.21 0 0 9588
Tisztelt Mindenki! Már olyan régen szerettem volna megkérdezni valamit és a napokban újra aktuálissá vált a dolog. Hátha tudjátok a választ. Szóval, jódolgom decemberben Atlantába repít, s mikor bementem az AF irodába jegyet foglalni (gondoltam legyen CDG-n keresztül az út, hátha látom fel/leszállni a Concorde-ot...), miután kiválasztottam a megfelelőt, akkor mondta az ügyintéző hölgy, hogy az átszállásra 1 órám van. Azt is hozzátette, hogy ez általában elég, de ha esetleg lekésném a gépet, akkor néhány órás várakozás után elmehetek a következő járattal. Itt jön a kérdésem: mindig van "elegendő" számú szabad jegy a következő járatra ? Azt nem ad(hat)ják el esetleg hónapokkal korábban is ?!

Köszi.

i.

-istvan- Creative Commons License 2001.10.21 0 0 9587
Halihó! A teraszhoz szeretnék annyit hozzáfűzni, hogy mikor legutóbb kint voltam (kb. másfél hete hétköznap) a kutya se szólt hozzám. Nagyjából 2A-n és 2B-n is ugyanez volt. Megvettem a jegyet, belenéztek a táskámba, átmentem a kapun, aztán órákon át kint nézelődtem... Hozzá kell tennem, hogy nem volt akkora forgalom. :-(

i.

PS.: Kaját, piát bevihettem. :-)

Előzmény: hal9000 (9585)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9585
Azt megértem, hogy kipakoltatna, meg, hogy ellenöző kapun kell átmenned. Eddig rendben van! Sőt kell is, sajnos :-(
De azt nem bírom megérteni, hogy miért ilyen balkán a ferihegyi reptér. Miért nem lehet fotózni, miért kell ilyen pici, és hülye lelátóteraszt építeni? Ha én lennék, akkor építenék egy fedett, üvegezett teraszt, ahol körbe lehet sétálni, meg van kávé, üdítő, meg szendvics (persze nem az a három napos, 860 forintos xar amit lent adnak), és máris mindenki elégedett lenne, vagy tévedek?
Ferihegy az egyetlen reptér (pedig megfordultam már néhányon!) ahol nincs ingerem enni, mert gusztustalan az egész, a száradt sütikkel, a több napos szendvicseivel, brrrrrrr.
Előzmény: Chris__ (9584)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9584
Azert bizionyos biztonsagi dolgokat meg lehet erteni, de azert mar egy kicsit tulzas volt a tegnapi eset ami tegnap tortent meg velem.
Es tegad nem igazoltattak?? :))
Előzmény: szasza_hungary (9580)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9583
Egyszer valaki magyarázza el, hogy mi a fenének a terasz ferihegyre????? Hogy állandóan be lehessen zárni, meg a bunkó rendörség izélgethesse a fotósokat? Meg mi az, hogy odajön valaki, és közli, hogy nem lehet fotózni! Ez annyira BALKÁN, hogy az siralmas! Egyszerűen utálok kimenni ferihegyre, mert kilátni nem lehet, kimész kétszáz forintért, majd öt perc múlva odajön valaki, hogy húúzál el a francba, ha egyátalán nyitva van a terasz! Miért kell minden túllihegni????? Ilyen kulturálatlan repülőtér kevés van szerintem! Itt a hozzánemértés, maximuma ami megmutatkozik, mindenki bűnös, aki szereti a repülést, és látni is szeretne valamit!
Előzmény: szasza_hungary (9580)
rali Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9582
Köszi az útbaigazítást.Mindig jó véleményem volt ezekről,de csudálkozom,hogy légi üzemre is oké a cájg.
Előzmény: Törölt nick (9581)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9581
Ez at EA-82-es Subaru motor (nekem is ilyen van a Skylark-hoz) nagyon könnyen átalakítható repülőgéphez, emiatt igen kedvelt nyugaton. Rengeteg sárkány, és merevszárnyú gép repül ilyennel. Tiszta AL építésű a moci, meg lehet oldani rajta a szárazkartelt, befecskendezést, turbófeltöltést, vagy bármi mást az igények szerint. Rengeteg weblap foglalkozik ezezl a mocival. Érdemes rákeresni az EA-81 kulcsszóra.
Előzmény: rali (9579)
szasza_hungary Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9580
Nos kint voltam ma Ferihegyen. Kicsit meglepődtem azon, hogy milyen prócedúra a teraszra kimenni. Eddig még utasként sem vizsgáltak át ennyire.

Bár nem sok gépet láttam (2 fokker szállt fel) és jött a KLM és a Crossair gépe. Valamint a BA gépét tologatták.

Lényleg az egyes előtti kifútóval mi van?? Ma egy gép sem szállt le oda és fel sem????

Előzmény: Chris__ (9554)
rali Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9579
Helyesnek vélem a kalkulációt.

Ez a Subaru motor légi üzemeltetésre van tervezve?

Előzmény: Törölt nick (9578)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9578
Durva kalkulációm szerint ez a gép kb 600-800kg lehet. A szárnyak kb 50kg, a törzs, kormányfelületek 10kg, a kocsi kb 500kg. A motor 80-100kg. A pilóták súlya 2 személy esetén 180kg.
A kocsi motorja, difije szerintem ki van szedve és még minden egyébb ami felesleges súly.
Előzmény: rali (9577)
rali Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9577
Úgy látom,a kaszniban nincsen motor,meg egyéb nyalánkságok.Gondolom,súlycsökkentés.
Előzmény: Törölt nick (9576)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9576
A szerkezetet egy Subaru EA-81-es 100LE-s moci emeli magasba. A sárkányszerkezet, szárnyak egyediek, kimondottan erre a célra készültek.
Sajnos csak ennyit sikerült megtudni róla.
Előzmény: rali (9575)
rali Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9575
Az autó egy VW Karmann-Ghia, a repülőt meg majd megmondod te.
Előzmény: Törölt nick (9574)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9574
Találtam egy érdekes fotót:

Chris__ Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9573
Szia,
igy legalabb van boven ido a szervezesre... Meg kene tudni hogy mennyibe kerulne repuloval ill. busszal
Előzmény: neofrix baszmacs (9568)
rali Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9572
Ezt én nagyon jó ötletnek tartom,és ha tudom,támogatom is.Légy szíves,szervezzél valamit,mert a magyar repülés igazi nagy bázisa lehetne ez a reptér.
Előzmény: Törölt nick (9563)
macislum Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9571
Hellobello![A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]


Itt van az Aeroflot új logója.
Hogy tetszik? :-)))))
Link itt!

wilard Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9570
Jó magyar szokás szerint. Fenyegessünk, dögöljön az ellen, neked se legyen tehened...

Provincionális..

Üdv

Előzmény: Gedeon Bacsi (9569)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9569
Köszönöm a válaszokat a késedelmi kártérítés ügyében. Ha jól értem, nem sok a remény. Azért egy fenyegető levelet meg fogok ereszteni, mert a felszállás utáni meghibásodás elég furcsa körülmények között történt (a kifutón dekkolva három órát javították a később mégis bekrepáló rendszert; a technikai főmufti szokatlan módon velünk is utazott, vagyis ők maguk sem voltak 100 %-ig biztosak az eredményben, amitől az embernek az az érzése támad, hogy itt igazából az életét kockáztatták...)

Eszembe jutott mág egy kérdés, hátha arra is van ötletetek: visszamenőleg jóvá lehet iratni a repült mérföldeket (pl. beszállókártyák alapján), ha még nem jelentkeztem be semmilyen törzsutas rendszerbe?

Kösz, gb

neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9568
Utánanéztem, van időnk a szervezésre, mert a Kbely májustól októberig van nyitva. (Hacsak a jövő hét végén el nem megyünk...)
Előzmény: Chris__ (9567)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9567
Az otlet jol hangzik! a kerdes mar csak az hogy mennyibe kerulne...
Előzmény: neofrix baszmacs (9565)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9566
Tisztelt repülőstársak!

Nyitottam egy új topícot az elöbb elhangzott Tököli reptér témában.
A címe : "Mentsük meg a Tököli repteret"

Kérek mindenkit, hogy ha a érdekli a téma, akkor konstruktívan próbáljon meg hozzászólni.

Előzmény: sjesz (9564)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9565
>Esetleg l410-el ?

Nem vagyok én semmi jónak elrontója. De ha a repcsi nem jön össze, attól még elmehetünk busszal, személykocsival, biciklivel...

Előzmény: reseller (9561)
sjesz Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9564
Szerezzük meg Budaörs helyet......
Előzmény: Törölt nick (9563)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9563
Tegnap ellátogattam a Kiliti reptérre azért, hogy megnézzem Apáthy Laci R32-PAG típusú gépének felkészítését az Ausztrál útra. A gép már elég szépen elő van készítve a hosszú útra, motorcsere történt, az eredeti 60LE körüli horizont motor helyett egy Subaru 1800ccm3 -es 100LE-s moci került bele új légcsavarral. Pót üzemanyag tartály is készült, ebből az egyik már be van szerelve. A gép új festést kapott, ami nekem nemigazán tetszett, ezüst színű a törzs és a szárnyak, a motorburkolat pedig piros. A gurulópróbán már túl vannak az új mocival. Hatalmas a teljesítménye ehhez a géphez, a fogyasztása pedig igen alacsony.

A Kiliti reptéren barátságosan fogadtak minket, a reptér nagyon szép, rendezett, kultúrált külsőt mutat. Mindenen látszik, hogy gondos kezek tartják karban. A reptér PK-val kellemesen elbeszélgettünk. Sajnos a ködös idő miatt csak kocsival tudtunk lemenni, pedig repülővel széndékoztunk. Azért így is nagyon jó érzés volt ezen a reptéren körülnézni.

Hazafele beugrottunk a Tököli reptérre. A portánál elkérték a forgalmit és a sorompó már nyílt is ki. Azt se kérdezték, hogy hova megyünk.
Most jártam benn először a Tököli reptéren, és elborzadva láttam, mi maradt az épületekből, hangárakból. A hangárak egy része gombatermesztésre van használva, másik része üresen tátong. Irdatlan nagy ez a reptér, a végét nem is lehet látni. A pálya kifogástalan állapotban van, kb. 16m széles beton gurulóútak és a kb 2km hosszú feszállópálya tökéletes éllapotan van, itt ott a gaz kandikál ki a betonlapok között, de ez is ritka. A hangárak közül néhány bérbe van adva, a barátomék is bérelnek egyet, melybe bementünk. Ez kb 300m2-es hangár, kb 1 m vastag beton ajtóval a hangár félkörívesen áll ki a földből, tetején és oldalán kb 1-2 m földréteg. A hangár oldalában helységek vannak, melyek a betegek fogadását szolgálta a szebb időkben, most mühelynek van berendezve. Másik helység, ami alacson vasajtón keresztül érhető el, valamikor a lőszerraktár volt. Ezek a hangárak még használható állapotban vannak, némelyiknek az ajtónyitó csörlőjét kell felújítani és akkor az is használható. 1-2 másfajta hangárszerű épületet láttam összedőlő félben, beszakadt tetőszerkezettel.

A területen már nincs semmi amit el lehetne mozdítani, ettől függetlenül az egyik hangár mellett ott lévő toronyban egy őr barátságosan integetett nekünk, idegeneknek. Kocsival járkáltunk a hatalmas területen a gurulóutakon, az elhanyagolt gazos, és mégis gyönyörű területen. Senki sem kérdezte meg, mit keresünk, hova megyünk. Elég elhagyatott volt minden. Tisztára olyan mint Koszovó egyes részei a tv riportjai alapján. A hatalamas szerelő csarnokok üresen tátonganak.

A többi épület viszont rendkívül siralmas állapotban van. A több emelet magas, hatalmas épületekben térdig áll a szemét, a kosz, a levert vakolat. Ablakok sehol sincsenek, sőt még ajtó és ablak tokok is hiányoznak. A tető beázik, vakolat csak itt ott látható még. Hatalmas összegek kellenének ezeknek a felújítására, szerintem még így is megérné. Nem egy épületről van itt szó, hanem nagyon sokról. A terület jelenleg az a SZEMÉT ROHADT APV RT kezelésében van, akik egyben akarják eladni csillagászati összegért a területet. Erre persze nincs vevő. A jelenlegi bérlőkkel 1-2 hónapos szerződést hajlandóak csak kötni, így ne csodálkozzanak, hogy senki sem akar pénzt belefektetni egy egy épület felújításába.
Ha azt mondanák, hogy pld 5 éves bérleti szerződést kötnének, akkor már egyből lenne befektető, de ez a SEGFEJ APVRT ezt nem látja be.
Ilyen állapotban sohasem fogják tudni eladni, tehát holt töke nekik és az államnak is. A tehetetlen bagázs pedig nem költ semmit az állagmegóvásra. Az épületek állaga és a környék az oroszok kivonulása óta csak folyamatosan romlik, az enyészeté minden.

A terület nagyságára talán az a jellemző, hogy pld a Budaörsi reptér területileg elveszne a reptér egyik sarkában Ez egy hatalmas érték a repülős társadalom számára, de az államnak így semmit sem ér. Érdemes lenne egy mozgalmat indítani a reptér megmentése érdekében, pld a sportrepülésnek átadni.
Mi a véleményetek? Mit tehetnénk MI a reptér megmentése érdekében? Javaslom, dugjuk össze a fejünket és találjunk ki valamit, pld szervezhetünk tüntetést is vagy bármi mást.
Ne azon kezdjünk el vitatkozni, hogy széllel szemben nem lehet pis...., szerintem igenis lehet.

Üdv RepülőgépÉpítő

Chris__ Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9562
hello,
ez azert nem olyan vicces:(((
Előzmény: sjesz (9560)
reseller Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9561
Baszmacs !

Esetleg l410-el ?

Badó !

Szerinted mennyiből jönne ki?

reseller

Előzmény: neofrix baszmacs (9559)
sjesz Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9560
"Nem tudjatok veletlenul hogy ma kik voltak a pilotai a ma delutan fel ot korul hazaerkezo HA-LEP-nek??? "

Valami Mohamed Atta.....

:-)))))))

Előzmény: Chris__ (9556)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9559
Jut eszembe: miért nem látogatjuk meg topic szinten, egy prágai sör-knédli verseny kíséretében?
Előzmény: neofrix baszmacs (9558)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.20 0 0 9558
Tudom ajánlani Prágát: a városi Közlekedési Múzeum se rossz, de a Kbely repülőtér katalógusa már tényleg impozáns: http://www.pcv.cz/home/adamec/aviation/kbely.html

Múlt héten voltak ismerősök a krakkói múzeumban, és csodákat meséltek. Rengeteg típus, nagyon jó állapotban, és mindenféle különlegesség. Pl. az az egy személyes helikopter, ahol a lapátvégen van egy-egy nulla-verziós sugárhajtómű (egy darab cső, kompresszor, turbina semmi).

Előzmény: Latya (K.L.) (9557)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9557
Szakértők! A környező országokban van repülőmúzeum? Én HAMSTER oldaláról a münchenit láttam. Esetleg közelebb nincs?
Chris__ Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9556
Nem tudjatok veletlenul hogy ma kik voltak a pilotai a ma delutan fel ot korul hazaerkezo HA-LEP-nek???
Uzenem neki hogy kezdje el gyakorolni a kapuhoz valo beallast. ! :) A ket fekete csikot meg nem is erintette :))
Chris__ Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9555
Mennyi volt az illetek??? Mert azert ez sem elhanyagolando dolog.
Előzmény: Mr.Millet (9551)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9554
Sziasztok!
szasza: nyitva van a terasz de nem erdemes kimenni!!!
Mai teraszos elmenyem: delutan kimentem fenykepezgetni a 2A teraszara, bar elegge kodos ido volt/van meg mindig :( kb. 20 perc utan odejott hozzam ket kommandos es felszolitottak hogy rakjam el azonnal a fenykepezogepemet es adjam oda a szemelyimet :)) Utana meg kerdezgettek par dolgot... Elmondtak hogy matol nem lehet fenykepezni a teraszon viszont az air band-et hasznalhattam... Ez azert NEVETSEGES!!! El is ment a kedvem rogton a nezelodestol :((
Kifelemenet a biztonsagi orrel beszelgettem es o azt mondta hogy ois csak utanam tudta meg ezt es szerinte csak akkor nem lehet fenykepezni amikor a new york-i , torontoi es tel avivi jaratok mennek ill amikor a terminalnal allnak... haaat nem tudom...
Előzmény: szasza_hungary (9553)
szasza_hungary Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9553
Holnap szeretnék kimenni Ferihegyre.

Nyitva van a Terasz????

ebenguba Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9552
" Ami a durva: a Ryanair jegy Stockholmba 2 font volt!!!"

xxx Szintén Ők egy Belgium - Anglia rep. jegyet kb. 540 magyar forintért adnak.
Nem elírás. 540 MAGYAR és FORINT.
Mivel ez túl alacsony ezért mindenféle illetéket kötelesk rátenni, amit egy az egyben be kell fizetniük a két állam kincstárába.

Nekik marad az 540 HUF-nak megfelelő valuta.
És megélnek.

" pl. személyi álomány: BA 15 millió utas kiszolgálása 55.000 alkalmazottal, Ryanair 9 millió utas kiszolgálása 1.500 alkalmazottal - ezt a Metro újság írta, elnézést, ha nem teljesen pontosak az adatok, nincs elottem a lap). "

xxx A Nyeurópai ( állami ) légitársaságok legnagyobb baja, hogy a szükséges létszám többszörösét , két-háromszorosát foglalkoztatják.

a Malév elvisz évente kettő millió főt, 22 -26 géppel.
Ezt máshol 1000-1500 ember végzi.
a Malév ( ha jól tudom) 3500 fő + a más nevű cégekbe kiszervezett, de Malév munkát végzők sokasága.

Előzmény: Mr.Millet (9551)
Mr.Millet Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9551
Mivel éppen Londonba vitt a jó sorsom (olyan másfél hónapra), sikerült tesztelnem a Ryanairt és az EasyJetet (a GoFly és a BuzzAway most kimaradt). Meg kell, hogy mondjam, abszolút kellemes csalódás volt. B373-700 és 800-asok (szóval meglehetosen új gépek) adják a flotta nagy részét. Jópofa, hogy mindent olyan egyszeruen oldanak meg: Gyalog a géphez és fel, de így legalább a hátsó ajtót is lehet használni, ami jelentosen meggyorsítja a ki- és beszállást. Nincs repülojegy, hanem egy internetes foglalási számot kell becsekkoláskor bemondani, aztán arra kap az ember egy muanyag kártyát valami számokkal. Aki késik, lemarad (megintcsak: késések csökkentése). Nincs ingyenes catering (a rövid utakra nem is hiányzik), persze lehet venni bármit. Ami a durva: a Ryanair jegy Stockholmba 2 font volt!!! (Ez persze akciós jegy, de a standard jegyek is durván olcsók.). És hogy hogyan csinálják? Ideje lenne megfejteni... Valószínuleg sok apróságon múlhat a dolog, meg olyasmin, hogy oket nem sújtja a volt monopol társaságok egy-két "öröksége" (pl. személyi álomány: BA 15 millió utas kiszolgálása 55.000 alkalmazottal, Ryanair 9 millió utas kiszolgálása 1.500 alkalmazottal - ezt a Metro újság írta, elnézést, ha nem teljesen pontosak az adatok, nincs elottem a lap).

Más. Hétvégén ellátogattam a duxfordi repülomúzeumba. Hát mit mondjak, a dimenziókat el lehet képzelni az alapján, hogy 5 hangár van tele gépekkel. Jópár hangár egyben restauráló muhely is, és kevésbé alkalmas a bámészkodásra, de iszonyú érdekes, ahogy a meglehetosen senior szakik (könnyen lehet, hogy a gépek új korában is ok foglalkoztak a karbantartással) csiszolgatják, fúrogatják, szerelgetik az öreg gépeket, mindenfelé alkaltrészek, motorok, propellerek, szárny-elemek, stb hevernek. Ennek a munkának az eredménye ugyanakkor az, hogy a gépek nagy része a mai napig (vagy újra) "airworthy" (vagyis "légialkalmas", vagy hogyan kell mondani). Az 1. hangárban, ahol elsosorban az angol repülés-történet meghatározó darabjai vannak kiállítva, még a Concorde 2. prototípusa is ki van állítva, és bele is lehet menni. Nem is gondoltam volna, hogy ennyire szukös belül a Concorde! Persze mivel ez a prototípus, a székek nagy részét az akkori teszt-muszerek foglalják el. A hangárok elott a Vickers Voscounttól kezvde a VC10-ig sok 50-70-es évekbeli személyszállító gép is ki van állítva, ezek egy részébe szintén be lehet menni. Érdekes látni éloben az egyes gépek méreteit, könnyen érheti meglepetés az embert (pl. milyen pici a Spitfire mondjuk egy mai vadászgéphez képest, de különösen az 50-es években megjeleno hatalmas vadászgépekhez képest, vagy milyen hihetetlen nagy a B52 (ez már az amerikai repülés múzeumában, a B17, A10, U2, F4 stb. mellett) szárnyának fesztávolsága: az egész épületet átfogta, az összes többi gép a szány alatt volt elhelyezve (vagy a mennyezetre felfüggesztve). Aki pedig relikviákra vagy szakirodalomra vágyik, annak ott a shop: hát igen, a "nyugati" választék teljességgel összemérhetetlen a magyarral e téren. A repülés fanatikusainak tehát "a must see", bár én kicsit hiányoltam az összeszedettebb elrendezést. (Érdemes megnézni a brüsszeli hadtörténeti múzeumot, ahol pl. a 18-19. századi haditechnika és I.-II. világháborús tankok mellett van egy repülési csarnok, amely meglepoen színes képet ad a repülésrol, rengeteg gép rengeteg tematikus tablóval kiegészítve. Baromi jó még a new-yorki múzeum az Intrepid repülogép-hordozón, foleg, mert egy ilyen hajót is meg lehet ismerni belülrol, de a muzeum mufajban továbbra is a washingtoni air and space museumot tartom a legjobbnak. Annyira, mint ott, kevés helyen lehet a világháborús vagy azt követo repülés részleteit ilyen mélyésgben megismerni. (És ha jól emlékszem, ingyenes?) Aki teheti, persze a légi-showk idopontjában menjen ki Duxfordba, általában rengeteg régi gépet is megreptetnek ilyenkor.

Bocs a hosszúra nyúlt élménybeszámolóért!

sjesz Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9550
"Törzsvevőknek 5 forintért kapható a kutya már...."
Előzmény: Cabron (9549)
Cabron Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9549
Gedeon Bacsi:

Ha van már törzsutaskártyád és többet utazol évi egy alkalomnál (szóval gyűjtögetsz), egy panaszos hangú levél eredményezhet fájdalomdíj pontokat v. mérföldeket. Különösen akkor, ha már elértél valami ezüst, arany stb. szintet. Ezt tapasztalatból mondom. :)

sjesz Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9548
Hát, ha Tiszakécskén hátranézve 45 fokban a vezérsík vonalában látod a leszállójelet, akkor jó helyen vagy a 3. fordulóhoz.....

:-))))

Előzmény: Újlaki (9546)
manhattani Creative Commons License 2001.10.19 0 0 9547
Járat késve érkezésérol:
96-ban Ausztráliába utaztam, és a MALÉV Bp-londoni járata lekéste a Quantast Heathrow-on. Londonban szállást kaptam, aztán a MALÉV-os elkezdett küzdeni, hogy benyomjon valamelyik gépre, de a közvetlen Quantas-ok annyira tele voltak, hogy sokadik voltam a valóságosan sorban álló esélylesok között ("elso osztályra meg mégse lehet!..." mondta a MALÉV-es hölgy. Tényleg?)
Aztán délután feltett a BA London-hong-kongi járatára, úgyhogy akkor leszálltam a hírneves Kai Tak repülotéren (életemben utoljára, mert azóta bezárták). Onnan pedig 9 óra várakozás után az Ansett-tel Sydney-Melbourne útvonalon célba értem (Hong-Kong - Sydney között egy 747 púpjában, de az ott normál turista osztály, viszont érdekes volt lenézni a betonra...). Addig 61órát (-8 óra a szállóban) töltöttem ugyanaban az ingben (a többi a boröndben, mint később kiderült, a Heathrow-on :))) ), egyebeket pedig Hong-Kongban vettem :))) . A kaland végül két nap Ausztráliámba került (szombat reggel helyett vasárnap délután érkeztem meg), de azóta is gondolkodom, hogy rosszul jártam-e, vagy jól...
Előzmény: Latya (K.L.) (9545)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9546
...a rövidfal meg Tiszakécskéig tart...

(az szerintem sehol nincs előírva, hogy a rövidfalnak rövidebbnek kell lennie, mint a hosszúnak. Lásd még base leg, downwind leg etc.)

Előzmény: Hamster (9542)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9545
Gedeon Bacsi gondolom az Intercity vonatokból meriti az ötletet. A biznisz klassz jegyen nincs esetleg ilyen? Végül is lehetne, csak jól megdobná az árakat., mint elöbb itt valaki célozgatott rá.
sjesz Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9544
Igy kell ehhez hozzáállni!!!!!

:-))

Egyébként a kérdést úgy kell felvetni, hogy a jegy árából mennyi az a rész, ami az ilyen esetekben bekövetkező károkat fedezi...

(Vagyis megfizeted-e a kockázatukat)

Előzmény: Újlaki (9543)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9543
"Mi a teendő, ha egy menet közben meghibásodó repülőgép miatt az ember a tervezetthez képest késve ér haza?"

Rendelünk egy üveg pezsgőt, és megünnepeljük, hogy hazaértünk. Jobb későn, mint soha.

;-)

Előzmény: Gedeon Bacsi (9533)
Hamster Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9542
Na, erről eszembe jut a hétvégi budaörsi piknik nagy poénja (nem én követtem el, de nem emlékszem, ki volt, talán Fuhur1?):
"-Csak egy iskolakört megyünk, de picit megnyújtjuk: a Velencei-tónál lesz az első fordulója..." :)
Előzmény: Hamster (9541)
Hamster Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9541
Miii? Csak egyree? (gyorsan behúzza a nyakát, és menekül:) Az SJG egyébként mellik? Most így nem ugrik be. Igaz, minden, ami repül, jöhet :)
Előzmény: sjesz (9540)
sjesz Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9540
Ok! Jó vagy egy körre! :-)))
Előzmény: Hamster (9538)
Hamster Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9539
Tulajdonképpen én is észrevettem, de azt hittem, hogy ez valami vicc, vagy beugratás :))
Előzmény: Újlaki (9536)
Hamster Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9538
Dededede :))
Előzmény: sjesz (9537)
sjesz Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9537
Megnéztem a képeidet!

Nem akarsz a kedvenc gépemről (HA-SJG) belűről is csinálni pár képet Fahegy fölött?????

:-)))

Előzmény: Hamster (9532)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.18 0 0 9536
bado mesteren nem lehet kifogni. Ez a Mini 500-as, az egyik legnépszerűbb kit, több száz példány épült belőle. Kár, hogy csak egyszemélyes. Valóban az MD (alias Hughes) 500-as kicsinyített változata szeretne lenni: az amerikai középosztály helikoptere.
Előzmény: bado (9531)
wilard Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9535
Javaslom elolvasni a jegy hátoldalán lévő szerződést. Világosan kimondja, hogy a társaság felelőssége a-ból b-be juttatni az utast.
Következik ebből, hogy ne reménykedj a késés miatt egy szabadjegyre - kártérítés gyanánt.

A repülés ezzel (is) jár, aki ezt el kívánja kerülni, javaslom a vonat használatát.

Üdv

Előzmény: Gedeon Bacsi (9533)
lborli Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9534
Ha kinn ragadnál valamiért, akkor a szállás vagy kerülőúton történő hazajuttatás a repültető sara, de hogy késői hazaérés miatt? Milyen kár ért emiatt?
Azért próbáld meg és írd meg nekünk az eredményt.
Előzmény: Gedeon Bacsi (9533)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9533
Hátha tudjátok: Mi a teendő, ha egy menet közben meghibásodó repülőgép miatt az ember a tervezetthez képest késve ér haza? Ki lehet kicsikarni valami kártérítést a légitársaságtól?

Repülős élménynek pedig: tegnapelőtt felszállás után egy Boeing 737-esnek elromlott a belső légnyomás-szabályozója, és végre láttam, milyen az, amikor a sokat mutogatott oxigénmaszkok kiesnek a plafonból. Még fényképem is lesz róla (remélem, sikerült eléggé eltartanom magunktól a gépet..)

gb

Hamster Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9532
bado Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9531
Tanár Úr!
Ez a heli ugyan formára nagyon hasonlít az MD500-hoz, de mégsem az. Azt nem tudom, hogy milyen típus (lehet, hogy valami kit-gép), de sokkal kissebb, mint a Hughes. Amúgy az MD tényleg ötlapátos.
Előzmény: Újlaki (9521)
DAttis Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9530
Lehet, Fokker volt de nekem hosszabbnak tűnt azért gondoltam 154-esre.
Az tulzás, hogy hajtómű hangja szerint meg tudnám különböztetni a gépeket.
Mindenestre biztos rosszul figyeltem meg.

Más

Tegnap láttam egy bejátszást Swissair gépről (MTV1 Aktuális műsor, az Európai Légitársaságokról és Malévról szólt), felszállás közben mutattak egy Airbust és csoda volt számomra amit láttam.
Az egy dolog, hogy páracsíkot huzott a szárnya végeivel (ezt már írtam korábban és meg is magyaráztátok mi ez, hogy csinálja az utasszállító), de a fent említett gépen a hajtómű elejét (beömlő nyilását) pillanatokra "lefedte" eltakarta a pára felszállás közben. Nagyon érdekes volt, ilyet még sose láttam.

Előzmény: sjesz (9529)
sjesz Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9529
Szerintem Fokker volt...... Hasonlít a 134-re.....
Előzmény: DAttis (9528)
DAttis Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9528
Jó napot mindenkinek !

Tegnap délután fél 5 magasságában különös hajtóműzúgásra kaptam fel a fejem mikor hazafele menet leszálltam a buszról.
Fel is néztem az égre és a Széchenyi hegy irányából egy Tupoljev gép (134, vagy 154 nem láttam a párás levegőtől jól) de inkább 154-es volt ami Ferihegy felé ereszkedett, és mintha "Maléves" festésű lett volna, sötétkék volt a vezérsík, a törzs vége.

Lehetett egykori Malév 154-es amit láttam?
Hogy Tupoljev volt az biztos, annyira megismerem, hogy ne tévedjek :)))

Hamster Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9527
Dehogy zavar, csak az idegesít, hogy mostantól nem csak az én oldalamon lesznek jó képek Fahegyről :))
Előzmény: sjesz (9524)
Hamster Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9526
Natürlich :)
Előzmény: Újlaki (9518)
sjesz Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9525
Ne ennek is "utánafutottam" ....


sjesz Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9524
Juliett Alfa felszállás közben.....

Zomm: 27x, kézből követve....

Ha zavar valakit a képek mérete, csökkenetm szívesen.....


sjesz Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9523
Vasárnapi produkció az új géppel Fahegyen, kézből fotóza....


neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9522
Megindult a fényképek áradata. Még nem késő: aki még nem szerepel az arcképcsarnokban (http://dezso.klebercz.hu/mot_tali_e.htm), küldjön magáról fényképet! (Repülőgéppel, Naomi Campbellel, Bruce Willis-szel, ki, mire büszke. Az egészen szerények maguk is kitölthetik a teljes képfelületet. ;-)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.17 0 0 9521
"...az MD500-as 5 lapátos..." - vagy mégsem?

Előzmény: Újlaki (9520)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9520
Hoppá, a sorozat közepe táján virgoncan repkedő helikopter bizony nem MD300-as, hanem a szombaton is látott Robinson R-44, vagy annak testvére.

Egyébként meg azt hiszem, a 300-ast már nem gyártják, és ezért nem is keresztelték át, amikor a Hughes helik gyártását átvette a MacDonnel-Douglas, majd a Boeing, majd az MD-konzorcium, vagy hogy is hívják őket, tehát Hugehs 300 a típusjelzése. Látni viszont Schweizer 300-as jelzéssel is, de most nem tudtam utánanézni, mi ennek a háttere.

A fő különbség a két gép között, hogy a Hughes 300 háromlapátos (az MD500-as 5 lapátos; de nem hiszem, hogy az MD900-as 9 lapátos lenne), a Robinson mindkét gépe viszont kétlapátos, a sokkal egyszerűbb kivitelű ú.n. "teetering rotor head" megoldással készül.

Sajnos, nem sikerült a te felvételeddel azonos szögből készült fotót találni, de talán így is érzékelhető a két gép sziluettje közötti különbség.

Előzmény: Hamster (9509)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9519
És nem az Aeromagazin írta, hogy a helikopter kormányzása a farokrotor fordulatszámának szabályozásával történik?
Előzmény: Chris__ (9517)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9518
Ha ott nem lettünk volna, el sem hinném...

Hamster, szeretném néhány kép másodközlési jogát megszerezni. Lehet róla szó?

Előzmény: Hamster (9497)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9517
Sziasztok!
"Az ujsagirok az esetek 90%-aban hazudnak, kiveve a szakujsagirok" temahoz talaltam egy erdekes dolgot :)
az AERO magazin 71.-ik oldalan bal oldalon van egy kep ami egy A320-ast lehet latni... a kep alatt a kovetkezo szoveg all: "Egy teljesen szetszerel A321-es" :)) Persze ez nem nagy hiba, dehat szaklaprol van szo nem??? :)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9516
Azért nem árt néha röhögni is!

Aki teheti kapcsolja a tv készülékét a VIASAT 3 adóra! Steven Spielberg: Meztelenek és bolondok (eredeti címe: 1941).

macislum Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9515
Találtam hozzá egy jó linket az USAF-nél
itt
Nehezen töltődik be, de a kép szuper.
Előzmény: macislum (9514)
macislum Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9514
Egész nap azt szajkózták, hogy az amerikai légirő bevetette az ”egyik legnagyobb hatású csapásmérő eszközét” az AC-130-as repülő erődöt.
Tudtommal az AC-130 egy felfegyverzett Hercules.
Vagyis egy teherszállító géptől vannak hanyattesve?
Carpy Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9513
Reszemrol meg vagy dicserve! En nagyon orulok a hirnek.
Előzmény: obsit (9512)
obsit Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9512
Kéretik megdícsérni.
( engem)

Természetesen nem egyéni munka. jó három év (munka) termése.

Bízom benne, hogy nem AlItália minőségű kapcsolat lesz.

Előzmény: Chris__ (9502)
Rianna Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9511
Bocs.. bal egybe.. ő volt a jobb egybe..:)))
Előzmény: neofrix baszmacs (9504)
Rianna Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9510
Pedig nekem nem igazán van.. Mindig csinál rólam, de még én se láttam egy jó csomót belőlük.. Gondolom fél hogy cenzúrázom, és letöröltetem vele..:)

Mélbe tudok küldeni - de csak közösös képet.. bár az árnyékban van épp Hamster..:)) Én ültem a jobb egybe..:))

Előzmény: neofrix baszmacs (9504)
Hamster Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9509
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.16 0 0 9508
Kösz a tippet, tetszik a hely, a baj csak az, hogy Forszázséknál a következő két hét szeptember 30-val ér véget ;-). Majd figyelem a frissítést.
Előzmény: maczilaci (9507)
maczilaci Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9507

No, most talán jobban sikerül...


:-))


A Forszázs Egyesület honlapján megtalálhatjátok a következő két hét repülős témájú tv-műsorait.


Előzmény: neofrix baszmacs (9503)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9506
Az igazi fényképet, pedig, ugye, postafordultával küldöd?
Előzmény: MVica (9505)
MVica Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9505
Azt hiszem, a legújabb én lehetek, bár kb. másfél éve olvasom a topicot. Még a "koca repülős" szintet se igen érem el, de a téma érdekel, és az itteni stílus is nagyon tetszik.
Fényképezőgépek elől menekülni szoktam, úgy látom, szombaton nem sikerült: kérdőjeles sétálgatóként szerepelek Hamster beszámolójában.
Nagyon bántam volna, ha nem mertem volna elmenni :)
Sziasztok
Vica
Előzmény: neofrix baszmacs (9495)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9504
Hamster - teljesen érthető okokból - nem ad rólad fényképet. Hányszor kértem már az ominózus szentkirályi képet is - csak ígéret volt a válasz. Szóval vagy te adsz, vagy legközelebb én csinálok.
Előzmény: Rianna (9496)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9503
>Állítólag ma 18:30-kor a siklóernyőzés történetéről szóló film lesz a Discoveryn.

Látjátok, mennyi mindent jelenthet az "állítólag" szó? 18:30 helyett 18:00, siklóernyő helyett ejtőernyő.

Az ismétlés ÁLLÍTÓLAG kedden, 12:40-kor lesz.

Előzmény: neofrix baszmacs (9490)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9502
A nap hire:
A Malév és a KLM együttműködési keretszerződést írt alá!!!
Bar ez csak kozvetve tartozik a topic temajahoz de gondoltam ez mindenkit erdekel...
http://www.malev.hu/special.asp?id=1
Szerintem ez egy nagyon jo hir...
hal9000 Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9501
Ennyit sem tudsz????
Nem látod, hogy ez a speciális szárnynélküli (amerikai neve X34) változat? Itt ép a földi guruló, kanyarodó próbák folynak !!! :-)
Előzmény: sjesz (9494)
lborli Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9500
Végignéztem a képeket, elolvastam a kísérő szöveget, elképzeltem milyen lehetett. S egy ilyen napon kellett nekem nappalos szolgálatot teljesítenem! Hogy bizonyos emberek mivel múlatják az időt! A pofám leszakad... :-)))
Előzmény: Hamster (9497)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9499
Szaisztok!
magamat is sikerult megtalalnom egy par kepen :)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9498
Hamster

Jók a képek, és a szöveg is.
Kár, hogy nem tudtam elmenni.:(((

Előzmény: Hamster (9497)
Hamster Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9497
Rianna Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9496
Rólam Hamstertől kérj portrét.. annyit kattingatott szombaton is.. csak használható valamelyik a sok-sok kép közül...:)
Előzmény: neofrix baszmacs (9495)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9495
Az első topik-talin készült arcképcsarnok itt megtekinthető:

http://dezso.klebercz.hu/mot_tali_e.htm

Ebből sok mindenkit azonosíthatsz.

Aki viszont nem szerepel benne, az küldhetne magáról egy fényképet: nagy örömmel beletenném a arcképcsarnokba!

Ez az új tagokra különösképp vonatkozik!

Előzmény: Chris__ (9492)
sjesz Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9494
Terepreszállt és viszik haza szállítókocsival???

:-)))))

Előzmény: Intersziti (9475)
sjesz Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9493
TU 144 ?

Azt hittem Caravelle..... :-)))))

Előzmény: hal9000 (9487)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9492
A tarsasag nagyon jo volt csak az a problema hogy nem tudom pontosan hogy ki volt ott. Mert ugyebar senki sem a topicneven mutatkozott be :))
Ujlaki, Hamster, 3color, rDave, kolozsvari, Bado...
Persze sokkal tobben voltunk de a tobbieket nem igazan tudtam beazonositani :((
Le tudna vki irn azoknak a nevsorat akik kint voltak???
koszi
Rianna Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9491
Köszönet a jobb egyből megtekintett naplemanszért!
Gyönyörű volt.. :))

Többieknek meg köszönet a jó társaságért!

Rianna

Előzmény: neofrix baszmacs (9490)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.15 0 0 9490
Állítólag ma 18:30-kor a siklóernyőzés történetéről szóló film lesz a Discoveryn.
Carpy Creative Commons License 2001.10.14 0 0 9489
OK, ne menjunk bele. Stilisztikalilag es nyelvtanilag egyforman helyes reklamszlogent meg nem sokat hallottam, bar nem is az a fontos. (pl a "Szallunk rendelkezesere" is egy erdekes valami...:)
Előzmény: Újlaki (9482)
macislum Creative Commons License 2001.10.14 0 0 9488
Pedig leszállt rendesen a jobb pályára :-)
Előzmény: Foltos (9485)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.14 0 0 9487
Sajnos elromlott a repülőgép amivel akartam menni :-(((

Hogy kanyarodik be a TU144-es az utcasarkon????

Újlaki Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9486
Köszönet Hamsternek, hogy nem hagyta nem összejönni ezt a találkozót; köszönet neofrix baszmacsnak, hogy megfűszerezte egy kis valódi repüléssel a repülős találkozót; köszönet mindenkinek, aki eljött, még a "koca repülősöknek" is, sőt, nekik méginkább; illetve hát tudjuk, hogy midnannyian azok vagyunk, tisztelet a kivételnek.

(Anna már megírta egy repülős virtuális képeslapon az osztályfőnökének, hogy láttuk a Li-2-est, és repültünk egy szögletes iskolakört a Piperrel.)

Előzmény: Hamster (9484)
Foltos Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9485

A frankfurti Sibir-képről kérdezem: ez a madár épp átstartolt, vagy mi a szöszt csinált? Ahogy a képet nézem, a jobb 27-es pálya felett repül, leszálló konfiguráció, de se nem süllyed, se nem emelkedik állásszöggel.

Kösz
Péter a Hiéna

Előzmény: macislum (9469)
Hamster Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9484
Csak remélni tudom, hogy jól éreztétek magatokat, én meg olyan feledékeny vagyok, hogy elfelejtettem megmutatni a Li-2 első felszállásáról készített képeket (nem sajátok).

És a mai legnagyobb repülős élményem: naplemente a levegőből nézve :)

Előzmény: neofrix baszmacs (9483)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9483
Mégis Hamsternek volt igaza, hogy böködte a csapatot a találkozó irányába. Azonban utána beültünk egy kocsmába, és arról beszéltünk, hogy... de ezt mondja el 3color: az ő bőrére megy a dolog.
Újlaki Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9482
Igazatadás-ügyben részben igazat adok neked: a magyar nyelvben a szórend valóban nem kötött, - majdnem - teljesen szabad, azzal, hogy a szórend fejezi ki a mondatnak azt a másodlagos vagy pontosabb értelmét, amit más nyelveken csak mindenféle bonyolult szerkezetekkel lehet kifejezni. Így hát nem állítom, hogy az egyetlen helyes szórend az, amit én adtam meg, de az, ami a honlaon szerepel, szerintem nem jó.

A "Továbbra is 15%-kal olcsóbban repülj velünk!" mondat két másodlagos értelmet hordoz. Az egyik az, hogy nincs vita abban, hogy a célszemély továbbra is repül a Malévval, a kérdés csak az, hogy hogyan. Másik értelme a mondatnak, hogy a célszemély maga dönti el, hogy milyen árengedménnyel repül, a reklám az összes lehetőség közül a 15%-osra igyekszik rábeszélni őt. A valóságban egyik feltétel sem igaz, hiszen a reklám célja éppen az, hogy a célszemélyt további repülésre bírja, és ezt a korábban már alkalmazott 15%-os kedvezmény további folyósításával próbálja elérni.

A fentiek alapján a beszélő szándéka szerint helyes változatok a következők lehetnek:

Továbbra is repülj velünk 15%-kal olcsóbban!
Repülj velünk továbbra is 15%-kal olcsóbban!
Repülj továbbra is velünk 15%-kal olcsóbban!

Talán nem teljes a felsorolás, de a többi lehetőség vagy hibás stilisztikailag, vagy nem pontosan azt jelenti, amit a beszélő eredetileg gondolt.

Előzmény: Carpy (9476)
rDave Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9481
:-)
Előzmény: Chris__ (9480)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9480
Igyis futnunk kellett a buszhoz :)
Előzmény: rDave (9479)
rDave Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9479
hehe, egyszerre :-)
Előzmény: Chris__ (9477)
rDave Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9478
Üdv Mindenkinek!
Nagyon örülök hogy ma találkozhattam veletek, kellemes délután volt! Elnézést mindenkitől hogy nem köszöntem el de a repülés után rohannunk kellet.
Dave
Chris__ Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9477
Sziasztok!
Most ertem haza a topictalalkozorol... o volt banhatja aki nem jott el!
Carpy Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9476
"Továbbra is 15%-kal olcsóbban repülj velünk" - a magyar szórend szerint "Repülj velünk továbbra is 15%-kal olcsóbban!", nem feledve, ugye, a felkiáltójelet.

Felkialtoljel ugyben igazat adok Neked, de a szorend kerdeseben nem. A magyar nyelvben a szorend egyaltalan nem kotott, a hangsulyos szavakat erdemes elore tenni. Marketing szempontbol pedig ebben a mondatban az a fontos, hogy "Tovabbra is" marad a kedvezmeny, ami "15%", a tobbi nem hordoz lenyegi informaciot.

A MALEV topicban hivta fel Chris__ a figyelmet egy mai Nepszabi cikkre a Piac-Gazdasag rovatban, Malev-KLM szovetsegrol es egyebekrol van benne szo. Erdemes elolvasni.

Előzmény: Újlaki (9465)
Intersziti Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9475
Ez egy érdekes kép

Ugyanis ugyanaz a cég szállítja ezt a madarat, amelyik a Hannoveri villamosokat hozza.

Törölt nick Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9474
Már megint kifogtam. 8-(((((
Sajna nem tudok menni, most teszem le reggel 8-kor a lantot, és még vidékre haza kell, mennem, hogy belülről nézzem a szemhélyamat pár órán keresztül. Ezen fontos és halaszthatatlan tevékenységemben annyira el szoktam mélyülni, hogy álltalában estig el is tart.
No mindeggggggggggggggy.

Érezzétek jól magatokat, repüljetek nagyokat.

neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9473
Sajnos csak 3 körül tudok jönni, de akkor egy Piperrel és két brit illetőségű ifjú hölggyel. Kéretik diszkréten tülekedni...
Előzmény: Újlaki (9460)
torrente Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9472
Luc72!

Persze!Keresd meg a rep benyokutat ott biztos árulnak.:)

Egyébként milyen tájszólásban írsz?

Előzmény: luc72 (9462)
Hamster Creative Commons License 2001.10.13 0 0 9471
Azt hittem, világos, hogy szigorúan véve csak pár ember nem koca repülős innen, legalábbis jelenlegi halamzállapotát, foglalkozását, stb-t tekintve, így hát jöjjön mindenki :)
Előzmény: macislum (9469)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9470
Gyerekek, ez nem zárt körű klub ("klöb"), tagdíjjal és igazolvánnyal, ide bárki eljöhet, és mindenkit szívesen látunk; úgy értem, aki eljöhet és aki szívesen látja, az ugyanaz, vagyis mi, mindenki. Gyertek, menjünk!
Előzmény: macislum (9469)
macislum Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9469
Úgy látom senki sem válaszolt DAttis azon kérdésére, hogy "koca repülősök" is elmehetnek-e. Ezért most nem tudom, hogy egyáltalán én is elmerjek-e menni, vagy sem.
Említettétek a Centro-Plane budaörsi barakkját. Ott lesztek végig, vagy onnan tovább megy a társaság? Ha igen, akkor hová?
És várhatóan a míting meddig fog tartani?

[A hivatkozott kép már nem található meg a tar.hu-n]
Ezt találtam a képeim között. Hajszál poontosan két hónappal ezelőtt készítettem Frankfurtban. (Na jó, plusz 5 óra 13 perc.)

kerusz Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9468
Megpusztult a Netscape-em, pedig azt akartam meg megirni, hogy egy ilyen Boeing Customer Code-okat tartalmazo honlap cime pl.:

http://www8.ewebcity.com/Aircrafthanger/boeing.asp

Az Y0 egyebkent a GPA lizingceg kodja (Malev: 7G)

KP.

Előzmény: kerusz (9467)
kerusz Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9467
"3Y0 -t miért irnak 300 helyett?"

Mert a Boeing minden ugyfelenek sajat (ketjegyu) ugyfelkodot hozott letre, es a leszallitott gepek verzioszamaban az utolso ket szamjegyet erre hasznalja.

Előzmény: Latya (K.L.) (9464)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9466
A MALÉV topicban vab egy srác, aki a honlapot pátyolgatja, szerintem irj neki. JA ma a fókuszban szintén e repülős élményekről esett szó....
Előzmény: Újlaki (9465)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9465
Mai legkisebb repülős élményem...

...hogy ellátogattam a MALÉV honlapjára, és fáj, hogy borzasztó ott a helyesírás. Tudom, hogy itt elsősorban nem nyelvészekdünk, de akkor is!

"Továbbra is 15%-kal olcsóbban repülj velünk" - a magyar szórend szerint "Repülj velünk továbbra is 15%-kal olcsóbban!", nem feledve, ugye, a felkiáltójelet.

"Malév Rt. közlemény", ami értelmetlen szóhalmozás; ugyanez másodszor "Malév RT. közleménye", ami pedig nyelvtanilag hibás: vagy "A Malév Rt. közleménye", nem feledve a névelőt, vagy "Malév-közlemény".

"Malév segítő kezek" - nincs értelme.

"Váradi József lett a Malév Rt. új vezérigazgatója", ami nem csak túlhatározott mondat (vagy a "lett", vagy az "új" felesleges), hanem van benne némi kajánság is: a Malévnél nem igazgató van, hanem következő igazgató...

És a legszebb a hírlevél gombjának felirata "Föl/Le iratkozás"... Brrr!

Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9464
HA LEY Boeing 737-4Y0
HA-LEX Boeing 737-3Y0

Forrás: http://www.bird.ch/bharms/boeing/b737ct_0.htm

Itt egy csomó gép megtalálható gyáriszám, lajstromszám, hajtómú adatok stb szerint.

( Most találtam rá először....) Hozzáértők: 3Y0 -t miért irnak 300 helyett????

Köszi!

Előzmény: Locator (9461)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9463
Szia!
A HA-LEY 737-400-as es a HA-LEX pedig 737-300-as!

luc72 Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9462
Halihóóóóóó

Holnap lehet matkópusztán rep benyot kapni?
Aki tud az segijen má.

Köszike

Locator Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9461
Sziasztok!

Homályosítsatok már föl:
HA-LEY az ugye 737-300 és a HA-LEX az 737-400?

Újlaki Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9460
Kedves topic- ill. tématársak!

Hmaster barátunk üzeni, hogy szombaton miénk Budaörs, 1 órakot találkozunk a légvédelmi rakétánál (kilőni valószínűleg nem fogjuk). A Li-2 nyitva lesz, meg lehet nézni. Minden kényelem a rendelkezésünkre áll majd, lehet videót és számítógépet hozni.

Aki repülni is akar, egyeztessen a pilótákkal, természetesen ők kezdhetnek korábban is, hogy mindenki beleférjen a gépbe és az időbe.

Tehát szombat, 1300 CET, légvédelmi rakáta, 3... 2... 1... START!

neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9459
A Számítástechnika c. hetilapban szoftver recenziókat közölt Váncsa, a tőle megszokott stílusban (README.JAN, README.FEB stb.).
Előzmény: Újlaki (9458)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9458
OFF
"...van még README.XXX?"
Az mi?
ON
Előzmény: neofrix baszmacs (9456)
zlarin Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9457
Köszi a meghívást, máskor biztosan eleget teszek neki, ezúttal viszont a Balatont nem madártávlatból, hanem hajófedélzet magasságból tanulmányozom. (Kéretik sajnálni!) Jó szórakozást!
Előzmény: Hamster (9447)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.12 0 0 9456
OFF
A Váncsa nevű tudatmódosító szernek én is lelkes függvénye vagyok, de mostanában csak az ÉS-ben találkozom vele. Nem tudod, van még README.XXX?
ON
Előzmény: Újlaki (9453)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9455
Szia Újlaki.

Szintén matávos !!!!
én is.

Előzmény: Újlaki (9453)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9454
Velem ez pont fordítva adatott meg... Amszterdamba mentem KLM 734-gyel és mikor leszálltunk akkor vakított szembe a nap... az se volt utolsó látvány :-)))
Újlaki Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9453
Ma reggeli aprócska, de mégis nagy repülős élményem: egy pillanat tört részéig együttállásban volt a Nap, egy repülőgép és szerény személyem. Mivel itt most meg tudom írni, a ritka kozmikus jelenség szokás szerint most sem vezetett a világvégéhez.

Mivel munkaidőm, hála a Matávnak, erősen éjszakába nyúlik, a hajnali és a reggeli élményeket jó ideje nélkülözöm. Ma viszont úgy adódott, hogy Anna lányomat én vittem iskolába, utána pedig kihasználtuk a ritka alkalmat, és Louis-val - ő középuszkár és fekete - kisétáltunk a kis térre, aki Bajcsy-kórház mögött van. Leültem a padra, a reggeli párán átsütött a "sápadt nap, sej, a fényes csillagok az égen", az Élet ÉS Irodalom szerkesztőségi cikkét Meggyesi Gusztáv írta, ennél jobb már csak Váncsa lehetne, de ő is csak egy parányival...

...Akkor hajtóműzúgást hallottam, és egy pillantra árnyék vetődött rám. A nap olyan alacsonyan volt, hogy sokáig nem is láttam a gépet, kézzel ki kellett takarni a sárgás izzást, hogy megláthassam a 757-est méltóságteljesen elhúzni.

neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9452
Így van: szorosan követi a Centro - Plane-t ;-)
Előzmény: sjesz (9451)
sjesz Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9451
Habár az a rakéta is időnként változtatja a helyét..... :-)))

(Adjuk el Bush-nak..... vagy ha többet fizetnek, a táliboknak....)

Előzmény: neofrix baszmacs (9448)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9450
Sziasztok
En meg meg megprobalom macislumot is rabeszelni.. o is erosen gondolkodik rajta. En biztos hogy megyek
Ramius Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9449
Bocs macislum, kicsit későn "ébredtem"...

Tibcsi tudtommal az összes matav.hu címet átállította axelerora. Azért szóltam neki!
Megjegyzem, a lista weblapján http://groups.yahoo.com/group/top-gun
mindenki átállíthatja a saját adatait!!
:-)))

Előzmény: macislum (9428)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9448
Segítek a helymeghatározásban: a Centro-Plane a kb. 10 méter magas légvédelmi rakéta mellett van. Ez egy jól használható tájékozódási pont, mert 1.) messziről felismerhető, 2.) tegnap még csak egy volt belőle az egész reptéren ;-)
Előzmény: Hamster (9447)
Hamster Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9447
Hajrá, gyere :) Pontos részletek csak holnap derülnek ki, előzetesen annyit, hogy délután 1-2 óra környékén a Centro-Plane budaörsi barakkjánál gyülexünk. Ez nem a nagy kőépület, nem is a hangár, hanem a nagyhangár és az RSZ épületcsoportja (új hangárok) közt félúton, a tankolón túl kicsivel.
Előzmény: zlarin (9446)
zlarin Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9446
Én is mennék, ha Pesten leszek, de biztosra nem ígérem. Nem ismerjük még személyesen egymást, de ez még változhat...
Előzmény: Hamster (9441)
Hamster Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9445
Igen, ő is jönne, pluszban megpróbál hozni vidijót, kivetítőegységet, és exkluzív Besenyei Peti-mozit. Kéretik lelkesen jönni, saját filmet (VHS) hozni, stb :)
Előzmény: ZSoLT (9444)
ZSoLT Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9444
Sziasztok, 3color barátom nincs net közelben, ezért kért meg, hogy helyette reagáljak: menne szombaton.
Hamster-nek küldtem egy mail-t is
Üdv
Előzmény: Hamster (9439)
Hamster Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9443
Gyeregyeregyereeeee :)
Előzmény: Újlaki (9442)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9442
Én szívesen mennék, de még nem tudom biztosra ígérni.
Előzmény: Hamster (9439)
Hamster Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9441
Egyelőre nem fújtam le, csak a bográcsvalamit, de jó lenne megejteni azt a névsorolvasást :) DUmálni, képeket nézegetni lehet anélkül is, ki stömegben, baszmaccsal repülni is...
Előzmény: Vgyuri (9440)
Vgyuri Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9440
Hamster

Én megyek ehéten, ha nem fújjátok le. De ha igen, akkor azt időben és jó hangosan.

Előzmény: Hamster (9439)
Hamster Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9439
Jó, ha még 5-6 ember jelentkezik, menjünk, érezzük jól magunkat, bográcsos dolgok nélkül... Te jössz, Reseller, Chris... Újlaki? 3color?
Előzmény: neofrix baszmacs (9438)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9438
Fújjad Hamster, de én azért kint leszek. A meteo jót mond, és most úgy tűnik, hogy du. 3-tól lesz "olcsó" gép.

A jövő szombat nekem sem az igazi, de úgy kell nekem, minek vagyok alkalmazott.

Előzmény: Hamster (9436)
reseller Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9437
Hamster !

Ez a hét jobb lenne, mivel 20.-a munkanap .
Nekem jó a szombat és mennék is, lehet, hogy +1 fővel.

Üdv

reseller

Előzmény: Hamster (9436)
Hamster Creative Commons License 2001.10.11 0 0 9436
Hát, asszem, hacsak ma délelőtt nem jön sok jelentkezés, lefújom a szombatot. Mindenki! Jövő szombat jobb lenne nektek? Túl sokan nem érnének rá most. De könyörgöm, valami reakció legyen erre a kérdésemre :)
Előzmény: Chris__ (9434)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9435
Nekem erre csak egy kérdésem van mindenkihez:

Ha nem múzeális értékű autóról van szó, akkor mit választanátok csaknem azonos árért, a húsz évest, vagy a három évest?

csíkos

Előzmény: Hamster (9418)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9434
Szia,
En, mint mar azt emlitettem kimegyek budaorsre!
Előzmény: Hamster (9427)
luc72 Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9433
Hali

DE HOVA TÜNT ZOLIBÁ?

wilard Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9432
Gyakorlatoznak a gépeltérítők...

(Bocs)

Előzmény: Lokator (9423)
Fáradt Vándor Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9431
Köszi az infot, megint okosabb lettem...:-)
Előzmény: Chris__ (9430)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9430
Szia!
Volt HA-LHC is. Meghozza egy 767-300-as gep ami Seattle-bol erkezett ide 1992 aprilis 26-an. Azt mar sajnos nem tudom hogy mikor ment vissza...
Fáradt Vándor Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9429
Volna egy kérdésem, mint már annyiszor...

MALÉV-nak jelenleg ugye LHA, LHB és LHD lajstrommal van 3 db 767-ese...

De hová tűnt (Ha nem is Damon Hill, de) az LHC?? Nem is volt? VAgy volt de már nincs?

macislum Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9428
Szálemalejkum!

Talán valakit érdekel:
Nem éppen reklámozni akarok, de megvettem az Aeromagazin legújabb számát, melynek címlapján a HA-LIX látható. Van róla poszter a közepén, plusz további négy oldal.
Ha emlékezetem nem csal, ennek a madárnak elég sok fanja van itt a fórumon.

Ramiusnak:
Nem bántam volna, ha legalább a hétfő esti levélbontáskor olvashattam volna az előadásról.
A kedvenc internetszolgáltatóm névváltoztatgatása miatt most meg az axelerósként nem tudok hozzászólni a top-gunhoz (bár lehet hogy így jobb mindannyiunknak :-))). Szólhatnál Tibcsinek.

Hamster Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9427
Gyerekek, komolyan kérem azokat, akik eljönnének szombaton Budaörsre, hogy jelentkezzenek nálam, mert szeretnémm tudni, hogy mit kérjek Fedőtől pénteken, illetve hogy kérjek-e egyátalán valamit...
Hamster Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9426
Na, neked azt akartam reagálni, hogy egyszer ki kéne próbálnom azt is, majd, majd... :)
Előzmény: sjesz (9421)
Hamster Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9425
Upsz, ezt ide akartam reagálni... Sajna nem tudok ott lenni, ezért látatlanban kötözködtem, és leellenőrizni se tudom, de elhiszem :)
Előzmény: Ramius (9420)
Hamster Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9424
Sajna nem tudok ott lenni, ezért látatlanban kötözködtem, és leellenőrizni se tudom, de elhiszem :)
Előzmény: sjesz (9421)
Lokator Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9423
Sziasztok!
Obuda folott most a szokasosnal joval alacsonyabban szallnak a gepek. Miert? Idojaras miatt? En orulok neki, jobban latni oket. :-)))
sjesz Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9422
Az utóbbi esemányek óta igancsak örülök a Gripennek...

Inkább vegyünk európai terméket, mint amerikait...... :-))))

Egyébként ha EU tagok akarunk lenni, ez a MINIMUM, nem?

sjesz Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9421
"kitágul a látóhatár, "

Na most képzeld el, hogy fekszel egy Cobrában, feletted, körülötted mindenütt plexi, a lábad is 'kilát'....

Amikor dugózol vele, a lábfejed előtt látod a földet!!!!

Az ám az igazi! Ott tárul ki igazán a látóhatár!!!!!

Vitorla RULEZ !!!!!

Előzmény: Hamster (9419)
Ramius Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9420
Kedves Hamster!

Az előadáson a Gripenről lesz szó.

Meg arról, hogy az "átlagember" mennyire nagyot tévedhet, ha egy embert (Kővári Laci) néhány újságcikk alapján akar megítélni!!

Üdv: Ramius

Előzmény: Hamster (9418)
Hamster Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9419
És a nap végére (esetleg elejére) egy mai (tegnapi) legnagyobb élmény: 40 perc kódorgás a HA-TRM-mel (Zlin Z226T "Tréner 6", 1960.), valami eszement gyönyörű az a gép, és valami eszement gyönyörűen repül, bár elég önfejű :) Asszem ha a lottón nyernék, igen ritkán lehetne Cessnák környékén látni, ez valami egészen más, kitágul a látóhatár, olyan, mint egy régi vadászgépben lehetett... Már egy év eltelt azóta, hogy Trénerben ültem, de most megint felidéződött, hogy miért is imádom ezt a típust. Képek is lesznek :)
Hamster Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9418
Most csak azért kötök bele, mert színesen kiabáltál ekkora betűkkel: és mást is meg fogunk vajon tudni ott, mint hogy miért lett volna jobb az F16? :)
Előzmény: forszázs (9415)
Hamster Creative Commons License 2001.10.10 0 0 9417
... és nem is Volvo? Valami egzotikus madarat hozzál, pl. egy Concorde-ot :)

Többiek, névsorolvasás, légyszi írjátok magatokat
a lista végére:

Hamster + 1 fő (és micsoda fő:)

Előzmény: hal9000 (9414)
jim32 Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9416
Help!

Sógorom holnap Párizsból Pekingbe repül. Aggódik érte az egész család.Tudja valaki egy ilyen járat útvonalát?
Thx.
Jim

forszázs Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9415

 


2001. október 10. 18.00 KEZDETTEL


Kővári László


A TOP GUN MAGAZIN SZERZŐJÉNEK ELŐADÁSA A


FORSZÁZS EGYESÜLET


RENDEZÉSÉBEN:


Típusváltás szakmai szemmel!


címmel a


BAe-Saab JAS 39 Gripen


típusról!!


 


 


Helyszín: IX. ker. Ferenc körút 28. Ejtőernyős klub.


hal9000 Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9414
Nem nagyon tudok menni, de ha összejön akkor nem BKV-lesz a jármű :-)))
Előzmény: Hamster (9397)
sjesz Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9413
Nekem eszmbe jutott, hogy szombaton érettségi találkozóm lesz.... kár......
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9412
>neofix: szemszerusitve mennyi lenne...

A négyszemélyes gépek ára 24 és 35 ezer Ft per óra körül szór (remélem, hogy nem csak 35-ös gép lesz szombaton). Ehhez jön még leszállásonként talán 800 Ft. Ha tehát négyen összeállunk, akkor fejenként kb. 6-10 eFt egy óra repülés.

Hogy ez mire elég? Egy iskolakör kb. hat perc (ez fajlagosan nem jó üzlet, a leszállási díj miatt). Egy Velencei tó és vissza kb. fél óra. Egy Dunakanyar (Esztergom - Vác) valamivel kevesebb, mint egy óra.

Csak az idő legyen jó!

Előzmény: Chris__ (9395)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9411
Dattis: 1 oldallal visszább a 9327, ben leirtam a legtutibb, legegyszerübben megközelithető helyet. Tessék kicsit súrúbben olvasni, és akkor nem gyúlik össze tengernyi adat!
Előzmény: DAttis (9407)
sjesz Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9410
Hát... ha nagyon akarod, akkor összemontírozom egymás mellé a bal szeméről, az orráról, és a jobb szeméről készült képeket..... :-))))
Előzmény: Hamster (9409)
Hamster Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9409
A fenébe, hogy valakinek mindig jobb cucca van :) Viszont akkor ezek után számítunk az olyan képekre, mint Besenyő Peti bácsi arca háton kinyomás közben :))
Előzmény: sjesz (9408)
sjesz Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9408
Sasolók!!!!

Épp most újítok egy Olymus C2100-as digit gépet.

10x optikai zoom, 2.7 x-es digit zoom (Együtt 27x), plusz OPTIKAI kézremegés komoenzáció!!!!!

Hagyományos filmnél a 27x-es nagyítás 1050 mm-es telének felel meg!!!

Kifotózom a pilcsit a kabinból..... :-)))

DAttis Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9407
"Koca repülősök" is (mint én) mehetnek a buliba? Mit kell vinni a kollektív találkozóra, ugyanis nem tudom mi a szokás, mi szokott ilyenkor történni.
Ha lesz időm, és jó idő van kimennék, hisz a Börs repülőtér közel fekszik.

Más.

Annyit hallok eme topicban, hogy jónéhányan a futópálya meghosszabított tengelyében a reptéren kívül sasoljátok a repcsiket, csak nem tudom, hogy hol érdemes ezt a sasolást tenni a pálya végében Budapest felöli oldalon, mivel csak BKV által tudnám megközelíteni a helyet. Tudom, hogy a pálya után valami erdő található, de előtte valami "tisztás" is vagyon és a helyet valami kék busszal meg lehet közelíteni, de melyikkel.
Nem büntetnek meg, hogy a reptér közelében "ólálkodik" az ember?

Másik kérdés

A Ferihegy 2A terminálról ha az ember a pálya irányába néz, a repülőtér túloldalán a dombokon van valami település, ahonnan szerintem szintén baromi jó lehet nézni a repcsiket, csak nem tudom melyik falu ez. Tán Ecser lenne?

Hamster Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9406
Szombaton, kora délután, a lelkesebbeknek már délelőttől, és nem a hangár előtt, mert az beteg ötlet lenne, hanem a régi és új hangárok közt féluton, kis barakkok, a Pannon Air asszem ki is van feliratozva, de mi most a Centro Plannel horgonyzunk le...
Előzmény: Vgyuri (9405)
Vgyuri Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9405
Na most akkor szombaton, vagy vasárnap lesz ez a buli? A Fedőék hangárja előtt? Meg lehet nézni a LI-2-t? Hánykor?
Előzmény: Hamster (9404)
Hamster Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9404
Gyere, gyertek :)

Most beszéltem Fedővel, miénk a barakkjuk előtti füves placc, ahol van folyóvíz, áram és vécé, de természetesen úgy kell hagynunk a helyet a buli után, ahogy találtuk. Az áram meglététől nekem az jutott eszembe, hogy akár gépet is lehetne hozni (számítósat, repülős az van elég ott:), képeket mutogatni, de még pénteken megbeszélem vele a részleteket.

Előzmény: trikó (9400)
Hamster Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9403
Nemám azt kérdezed, hogy ugye nem baj, ha te is jössz? :)) Kérdez az ember valamit, és hozzászóltok máshoz, ehhez meg nem, hát ez nem járja :)
Előzmény: hal9000 (9401)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9402
Ez melyik országban volt? Én nem ismerek egy kommunista országot sem. Legközelebbre talán a svédek jutottak a kommunizmushoz, de még ők is igen messze vannak tőle.

Ha viszont az ellenőrzés szigorúságát nézzük, nyilván Izrael a legkommunistább ország, ott már valamikor az őskorban igen szigorú ellenőrzést vezettek be. A legkevésbé kommunista ország pedig valószínűleg Görögország: nem véletlen, hogy a legtöbb gépeltérítő és robbantó onnan startolt.

Azt viszont nem tudom, hogy ha a járat eleve nyugat felé indult, akor azt hogyan tudták volna nyugatra téríteni. Még nyugatabbra? Egyébként pedig, a sors iróniája, hogy sokkal több gépet térítettek "keletre", mint "nyugatra": a japán ultrabalosok vezetnek, bár az ő úticéljuk földrajzilag nyugatra volt Japántól.

A volt szocialista országokban egyébként jóval később vezették be a biztonsági ellenőrzést, mint nyugaton, tőlünk ugyanis - egy nagyon korai időszakot leszámítva - valahogy senki sem akart repülőgépet eltérítve nyugatra szökni: sokkal egyszerűbb módja is volt a távozásnak. Nálunk is elsősorban azért vezették be az ellenőrzést, mert "odakintről" elvárták ezt.

Ilyen "gyöngyháznyelű" sztorim egyébként nekem is volt: valamikor a nyolcvanas években Adlerbe repültem, és a biztonsági ellenőrzésnél a legnagyobb megdöbbenésemre egyszer csak rámförmedt a rendőr: "Azt a rugós kést vegye csak azonnal elő a táskájából!" Életemben nem volt még bicskám sem, nemhogy rugós késem. Kiderült, hogy azt a kis papírvágó micsodát látta meg a táskában, amit papírsárkány-készítéshez betettem indulás előtt. Az egy olyan veszélyes fegyver volt, hogy ha kicsit ferdén nyomtam oda a papírra, már eltört a pengéje. El is vették, odaadták a személyzetnek, az meg továbbrepült valahova, és elfelejtették visszaadni.

Előzmény: Törölt nick (9396)
hal9000 Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9401
Mennyi idős?
Előzmény: trikó (9400)
trikó Creative Commons License 2001.10.09 0 0 9400
Na végre moccan valami:)))))))))))))

Nekem a vasárnap lenne jó, de ha szombatra szerveztek, akkor lemondom a családi progit, esetleg elhozom a frissen szerzett nevelt lányom, akire nekem kéne felvigyázni:)

Ha segedelem kell, szóljatok, írjatok a mailemre, vagy bármi!

SzZsolt Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9399
Sziasztok!

Iszonyu nagy html tudasommal egy rendkivul
szinvonalas oldalt hoztam ossze, itt vannak a kepek :
www.extra.hu/Kex/aviation

Ez volt az utolso hogy ezzel farasztottalak titeket :)

Udv

Zsolt

macislum Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9398
Igazad volt!
Számítástechnikai oktatáson voltam és kínomban a fórumot olvasgattam :-)
Előzmény: DAttis (9375)
Hamster Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9397
Holnap érdeklődöm, hogy lesz-e valami pöpec helyünk a reptéren, majd szólok. Badó hiányát sajnánám, de közben megkérném az esetlegesen itt lurkerkedő ;) többieket (hal9k, manhattani, újlaki, etc), hogy nyilatkozzanak, érdekelné-e őket egy ilyen délután!
Előzmény: Chris__ (9395)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9395
sziasztok!
sjesz: en is kintvoltam fahegyen szombaton delutan... mirol is maradtam le???
Hamster: En is benne vagyok a szombati dologban, ha kell enis szivesen segitek...
neofix: szemszerusitve mennyi lenne az az onkoltseges repules es milyen geppel engem lehet hogy erdekelne... pestrol milyen BKV busszal tudnek kimenni a repterre??
bado Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9394
Azért olyan erősen nem kellene, mert eléggé elgyengültem másnapra:-))

Komolyra fordítva: sajna nem biztos, hogy most hétvégén részt tudok venni, mert a fiam 4 éves lesz, és megszervezték már a programomat. Na most, ha nem veszek a családi bulin részt, akkor a következő topictalira már válófélben megyek :-))

De ha el tudok egy kicsit szakadni, leugrok Börsre.
Badó

Előzmény: reseller (9382)
sjesz Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9393
De ha akarsz vele repülni, megoldható.....
Előzmény: Hamster (9389)
sjesz Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9392
SJA, SLY -ra van..... (Mármint betétlap)
Előzmény: Hamster (9390)
sjesz Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9391
Túl drága és 2 személyes..... :-(((
Előzmény: Hamster (9389)
Hamster Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9390
(Persze helyben is van SAF, SAU, SDE, SDF... Hm, van itt valakinek szakszója rájuk?)
Előzmény: Hamster (9389)
Hamster Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9389
Trénert hozzál inkább, a TRM nekem pl. nagyon tetszik :)
Előzmény: sjesz (9383)
sjesz Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9388
DSzerintem a különbség árban nem jelentős, viszont erős és jó gép.....

Ha nem időt megyünk, hanem távot, szerintem megéri...

110-120 csomóval eljár...

Előzmény: neofrix baszmacs (9387)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9387
A juliett alfa mellett szól, hogy erős, mint a barom (úgy értem, a többi négy fős Cessnához képest), hátránya, hogy drágább, mint sok hasonló gép. Én megvárom a szombatot, aztán meglátjuk, mi a választék.
Előzmény: sjesz (9383)
Hamster Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9386
Naakkor, kéretik lelkesedni, megrendelni a jó időt, és ilyesmi :)
Előzmény: neofrix baszmacs (9381)
sjesz Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9385
Lehet hogy egy kicsit off, de nekem nagy élmény volt...

Szombaton Fahegyen páros vontathatói....

Hosszúkötélen 15-ösről felszállva PZL mögött 3. fordulóban 100 méteren.....

Brrrrrrr.....

Néztem a faleveleken a teveket a rövidfalon... :-)))

Ja, és Ka-7 -tel, állandóan alászaladtam a PZL-nek, ezért végig kis féklappal-játszadozás, a tenyerem majd szétment a végére....

lborli Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9384
Talán elzászi. :-))
Előzmény: macislum (9373)
sjesz Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9383
Esetleg a JuliettAlfát elköthetem.....
Előzmény: neofrix baszmacs (9381)
reseller Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9382
Hamster !

Az ötletet támogatom, és ha tudok valamiben segíteni írjatok !

off
Badó !

Remélhetőleg összetudunk, hozni egy olyan jó topik talit mint a számítógépjavítás volt.

on

Üdv

Reseller

Előzmény: Hamster (9380)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9381
Csatlakozom a szombat, Budaőrs indítványhoz. Szombaton - ha csak nem zuhog - én kint leszek látástól naplementéig. A lista tagjai számára természetesen örömmel szervezek önköltséges repülést. Húshasogatás is szóba jöhet.

Magán közlemény: Mézga, nem tudlak felhívni, de át kéne tennünk szombatra a vasárnapra megbeszélt repülést. Hívjál!

Előzmény: Hamster (9379)
Hamster Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9380
Nem szervezek semmit, mert nem érdeklitek meg: úgyse jöttök el :) Szentivánéjkor is a magyar repülőterek történetének egyik legkellemesebb estéjét prezentáltuk, erre alig voltak páran innen, ők viszont aligha bánták meg :) Badót és Mézgát kellene megkérdezni, hogy lenne-e kedvük szervezett formában összehozni akkorra egy találkozót, én részemről vállalom a hús felvagdosását...
Előzmény: Chris__ (9378)
Hamster Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9379
Ez az: mi legyen? :) De javaslom inkább a szombat délelőtt előirányzását!
Előzmény: sjesz (9377)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9378
Nem tudom pontosan... Hamster vmi pikniket szervez vasarnap delutanra, raadasul en meg nem is lattam Li-2-est :( es azt is meg kene nezni
Előzmény: sjesz (9377)
sjesz Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9377
Mi lesz vasárnap?
Előzmény: Chris__ (9376)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9376
sziasztok
rajtam kivul ki megy meg ki budaorsre vasarnap???
Latya: ilyen helyre nem erdemes csaladdal menni csak zavarnak teged! :)
DAttis Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9375
Macislumnak:
nem vagy egy kicsit kötekedős hangulatodban, nem vagy szőrszálhasogató? :)))))

Elnézést a félreérthető megfogalmazásokért, de időm nem volt normálisan átnézni, a topicot, mert ahogy beléptem melóhelyre egyből dolgoznom kellett, játszadozni táblázatokkal, excel táblákkal.
brrrrr, utálom :)))

1. francia és német repülőgépekről akartam kérdezni
2. Attól hogy mi átadtuk légterünket, a francia és német gépek mehetnek Olaszország légtere felé és a Földközi tenger irányába.

Előzmény: macislum (9373)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9374
Vasárnap dél körül kint voltamm a dombon. És nem csak repülőket láttam, hanem néhány megszállott fickót, rádiókkal, szuper fényképező gépekkel, 3 napi hideg élelemme, :). Ott volt KC135 is. Érdekesség: 13R volt a fel és leszálló pálya. Chris_ bocs nem szóltam, mert csak fél órát voltam kint teljes familiáris kisérettel. A nejem a dombon való botorkálásért morgott a'la magassarkú, a fiam unta, hogy csak Malév gépek jönnek, a lányok meg inkább csúszdáztak a kavicsokon. Szal nem volt zavartalan az ottlét.
macislum Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9373
Üdvözletem a munkaidőben netezőknek!
Remélem, hogy közülük már csak fog valaki válaszolni az airdisasteres kérdésemre.

Tetszett:
A francia német repcsik tuti itt fognak felettünk átrepkedni.

Ez így teljesen igaz, mert felettünk csak itt tudnak átrepkedni. Mivel mi most itt vagyunk és ugyebár csak az lehet felettünk, ami alatt mi éppen tartózkodunk.

P.S.
A francia német az milyen német?

Előzmény: DAttis (9372)
DAttis Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9372
Sziasztok !

Hát Amerika visszavágott, várható volt. Bár ez nem repülős élmény igazán, de kíváncsi vagyok a franciák, németek akik szintén belépnek majd a harcba az amcsik mellé milyen technikával.
Franciák Mirage 2000-el mennek harcba?
A francia német repcsik tuti itt fognak felettünk átrepkedni.

macislum Creative Commons License 2001.10.08 0 0 9371
Jöhet az a nagy fekete auto :-))))))))

De azért megnézném a többi képet is.

Előzmény: SzZsolt (9354)
Hamster Creative Commons License 2001.10.07 0 0 9370
Attól függ, milyen pilótával találkozol. (Szolgálati közlemény: Dezső! Hallod ezt? Kuncsaft!:)
Előzmény: Chris__ (9369)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.07 0 0 9369
Szia!
En kimennek szombaton vagy vasarnap budaorsre ugyis raerek... remelhetoleg en is meg tudom nezni a Li-2-est :)
Budoaorson milyen repulesi lehetoseg van es mennyiert?
Előzmény: Hamster (9368)
Hamster Creative Commons License 2001.10.07 0 0 9368
A sokszor túlzás, de már voltam :) Végülis kimaradt az életemből Budaörs ezen a hétvégén, jövő vasárnap délután megpróbálunk valami hasonlót szervezni? Vagy akár pénteken... Csak úgy lazán, kiülünk a fűbe, és szidjuk azt, aki a pálya végére építkezik...
Előzmény: neofrix baszmacs (9365)
Locator Creative Commons License 2001.10.07 0 0 9367
OFF

Kerusz! Mail Ment!

ON

A második Creative Commons License 2001.10.07 0 0 9366
Itt van előttem egy ferihegyi Standard Instrument Approach Chart, ez egy ilyen térkép szerű valami, ami a szabályos (műszeres) megközelítési és átstartolási eljárást írja le. A procedúra mind a négy irányból 2500 lábat (750 m) ír elő a siklópálya elfogásáig.
Előzmény: lborli (9364)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.07 0 0 9365
Hát, most már bánhatjátok, hogy nem jöttetek ki Budaőrsre szombaton, mert úgy alakult, hogy bemehettünk a LI-2-be egy fél órára. Állat volt. Persze, Hamster, te már biztos voltál benne sokszor.
Előzmény: Hamster (9363)
lborli Creative Commons License 2001.10.07 0 0 9364
Az igazság valahol az előző Latya (K.L.) hozzászólásban szereplő érték s az általad írt között van. Alkalomadtán megkérdem valamelyik pilóta barátom, oké?
Előzmény: Újlaki (9347)
Hamster Creative Commons License 2001.10.07 0 0 9363
Hm, hát, nem voltunk, ernyőt meg csak akkor viszünk, amikor van üres a gépben nekünk :))
Előzmény: neofrix baszmacs (9359)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.06 0 0 9362
Sziasztok!
koszi kerusz
Penteken olvastam a Blikkben egy cikket a Fekete-tengerbe zuhant tuskorol!
ez meg magaban nem lenne erdekes de: mellekelve volt egy szep kep is mondvan ez volt az a gep. A kepen az aeroflot TU-154a tipusu gepe volt aminek a lajstromjele CCCP-xxxxxx volt! :)))) a szamot nem jegyeztem meg ezert x-eltem ki... Raadasul a legitarsasag nevet meg sem emlitettek!! ez azert elegge nevetseges... kb. hasonlo a helyzet az index-en is :((
kerusz Creative Commons License 2001.10.06 0 0 9361
Altenrhein a Rajna Bodeni-toba valo beomlesenel, svajci oldalon talalhato (St. Gallentol nem messze) A cegnek Dash 8-as es Embraer RJ 145-os gepei vannak Szerintem megprobalnak valamit lenyulni a Swissair bizniszebol, de lehet, hogy ez tul elvakult tipp.

website: www.rheintalflug.at

KP.

Előzmény: Chris__ (9352)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.06 0 0 9360
AS problema mar csak az hogy en biztos nem ismerlek meg titeken... :((((
Ugyhogy lehet hogy ebbel nem lesz semmi :((
Meg mondjuk kevesen is lennenk
Előzmény: Hamster (9358)
neofrix baszmacs Creative Commons License 2001.10.06 0 0 9359
Délután 4-5 tájban kint leszek Börsön, tán Manhattani úr is jön. Iskolakörözünk a SJA-val. Hamster, hozd a párod, ő meg az esernyőjét, hogy megismerjünk benneteket ;-)
Előzmény: Hamster (9358)
Hamster Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9358
Szerintem Bado még oprciomálisan benne lenne esetleg (nem lakik messze), de ez még kevés. Igazából most nézegettem a tavaly októberi buli képeit, és még több kedvem lett hozzá...
Előzmény: Chris__ (9357)
Chris__ Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9357
Nem lenne rossz 5let, de ugy latom senki sem reagalt ra (rajtam kivul). En pl. benne lennek ugyis megyek fahegyre repulni egy kicsit visszafele el tudnek latogatni budaorsre is...
Előzmény: Hamster (9343)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9356
Jól van na Chris_ és nem Chriss! Sorry. Jó volt a domb, de csak fél órát maradhattunk. Ráadásul mindenki késett, igy csak kb 5 gépet láttunk. Mi lesz holnap? Van valami titkos levelezőlánc, ahol a ritkább gépek jövetelét megjósolják?
Előzmény: Chris__ (9352)
SzZsolt Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9355
Hi!

Faradt Vandornak es A masodiknak : a kepek nem egy kisebbfajta Airbuson, hanem egy
Boeing 737-400-ason keszultek.

Udv,

Zsolt

SzZsolt Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9354
Sziasztok!

A nagy sikerre valo tekintettel ( :-)))) feltettem meg harom kepet:

www.extra.hu/Kex/aviation/turn.jpg (640x451)
www.extra.hu/Kex/aviation/clouds.jpg
www.extra.hu/Kex/aviation/budarr.jpg

Remelem tetszeni fognak....
...mert ha nem, akkor egy nagy fekete auto fog megallni mindenki haza elott :))

Ha kell meg szoljatok, van meg egy par.

Udv,

Zsolt

macislum Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9353
Szépjóestétkívánok!

Nem tudtam nem észrevenni, hogy a WTC-s eset után most a tuskós crashnél megintcsak nem küldött notifikációt az airdisaster.com.
Nektek küldtek?

Chris__ Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9352
Sziasztok!
spotter: koszi az infont ennek tenyleg nagyon orulok!!! Azhiszem ezt gyorsan ki is hasznalom es kilatogatok holnap delutan fenykepezni...
latya: "Ma Criss navigálásával eljutottam a Cargo dombra" ez en volnek de egy kicsit erdekesen van irva a nevem :))))
Jo lehetett ma kint a dombon...
Jott ma delutan jumbo???
Az lri honlapjan a kovetkezo jaratot lattam: WE 408 ALTENRHEIN milyen gep jon es helyileg hol van ez a varos???

Újlaki Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9351
De ha már 80%-on ment, akkor 96-ra ment fel!
Előzmény: A második (9348)
A második Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9350
Kissebbfajta Airbusra tippelek, azzal a nagy többfunkciós digitális kijelzővel meg a 2 motorral.
Előzmény: Fáradt Vándor (9335)
Gaborchi Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9349
Sziasztok!
Kicsit off leszek: Akinek van 1960-nál régebbi National Geographicja, és szivesen megszabadulna töle, e-mailezzen. (Nem antikvárius vagyok, hanem National Geographic kedvelő.)
Nekem van egy csomó repülős ujságom: Flying, Pilot, TopGun, Aeromagazin, Flug Revue, amitöl én válnék meg. Akit ez érdekel, az is irjon. (Nem mintha nem szeretném őket, sőt. De a N.G.-k kezdik kiszoritani öket.)(Van Air&Space is, de azoktol nem akarok megválni.)

Egyik legnagyobb repülös élményem: Róma - Rio járaton hajnalban elkezdett felkelni a nap, aztán leelőztük, visszabujt az óceánba. Már leszálltunk Rioban, mikor ujra felkelt.

És mégegy: Kolumbiában Santa Martából mentünk Bogotába. A sofőrünk (egy Nissan pickup platóján utaztunk) kb 1 óra késéssel jött értünk, tök idegesek voltunk. Nagy nehezen sikerült annyira ösztökélni, hogy odaérjünk időben. A terminál tök üres volt, néhány bamba arcu fegyveres érdeklődött, hogy ugyan mi járatban vagyunk ottan. Mikor megmondtuk, jót nevettek, kiderült, hogy a gép még fel se szállt az előző reptérről, és a többi utas, meg a sofőrünk persze tudta, hogy ez igy szokott lenni. Lassan azért megtelt a reptér, ami engem az Árpád hidi buszpályaudvarra emlékeztetett, méreteit és tisztaságát tekintve. Az ablakbol látszott, hogy a kifutópályát a nemrég aszfaltozták egy friss dzsungelvágáson, és még munkagépek is álltak mellette. (Ez Dél-Amerikában azt jelentette, hogy örült tempóban dolgoznak. Ha a munkagépek mozogtak is volna, akkor esetleg hajlamosak lettünk volna azt hinni, hogy hirtelen Európában termettünk.) Felkészültünk arra, hogy valami szakadt DC-3 vagy Connie fog jönni (De jó is lett volna), ehhez képest megjelent egy ujnak látszó 737-es, a SAM légitársaság zöld szinében, beállt az ajtó elé, mint egy busz, a pilóták kiszálltak, hozzattak maguknak kávét, és kellemesen elbeszélgettek a reptéri személyzettel, mikor mindenki beszállt a kapt. fennhangon megkérdezte az utasokat, hogy várunk e még valakit (kb. 2,5 órával a menetrend után), egy nénike még gyorsan odaszaladt a zöldséges szatyraival, aztán repültünk. És a kiszolgálás fenséges volt, az út sima, csodálatos dzsungel felett repültünk.
Üdv: G.

A második Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9348
Igen ám, de a skála nem lineáris, hanem logaritmikus, magyarán pl. ha 50%-os (tolóerőhöz tartozó) fordulatszámra emelt egy "nagytercet" :)), akkor az csak további tíz százalék tolóerő-emelésnek számít, egy "kvint" meg 75% N1 lenne. És ez approach esetében (fékszárny nyitogatás és siklópálya bénázás) esetében még ráadásul teljesen reális is.

Szegény újságírók meg csak annyit vesznek észre, hogy "felsikítanak a motorok" :))

Előzmény: Újlaki (9345)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9347
Szerény véleményem szerint Kőbányáig 2000 láb magasan jönnek a gépek, és valahol itt, a Lavotta utcánál simulnak bele a siklópályába. Kivéve, ha kötött léggömb, repülőgéppel vontatott reklám vagy helikopteres filmezés van a Vásárváros fölött, akkor azt, ha nem oldalról kerülik, akkor fentről, akkor magasabban jönnek.
Előzmény: Latya (K.L.) (9346)
Latya (K.L.) Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9346
tulképpen a nyulat akartam a bokorból kiugrasztani...szal a Vezér út Egressy u Mogyoródi u. metszéke közötti szakaszon a 150-200 m sacc az mennyire jó?

Ma Criss navigálásával eljutottam a Cargo dombra. Állati klassz! Rálátás a pályára, 150-200 mre teszik le a betonra a gépet. Nagyon jó! A terasznál sokkal érdekesebb. Nekem. Aki még nem próbálta: Bp XVIII szemeretelep Csap u.-Forgó u. sarok fel az emelkedőre. Kitaposott ösvény, még ülőalkalmatosság is van. Jól láttam, hogy van egy cimeres kormánygép "parkolóban"? használják azt egyáltalán?

Előzmény: lborli (9342)
Újlaki Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9345
10 perce megint hegyeztem a fülem, most egy derék Il-76-os sikoltozott: kettőt rá, kettőt vissza, kettőt rá, kettőt vissza... Még az is meglehet, hogy nem kettő volt az a kettő.

Egyébként ha az ember figyel, fülre egészen pontosan meg lehet mondani, hogy egy gázadás hány százalékkal növelte a fordulatszámot; mármint az eredeti értékhez viszonyítva. Egyik este jött egy gép, az nagyon rányomta, úgy tűnt, hogy nagyterccel változott a hangmagasság, ez több mint 20%-os fordulatszám-változást jelent.

Előzmény: torrente (9344)
torrente Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9344
EL-AL 747.Régi festéssel.Megjött a transzport
Tel-Avivból.Ki is szaladtunk megnézni Ferihegyre.
Előzmény: Latya (K.L.) (9341)
Hamster Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9343
Olyan szép idő van most; ha holnap is ilyen lesz, nincs kedvetek egy spontán reptéri piknikezésnek álcázott topictalálkozót csapni? Mondjuk Budaörsön, pokrócot vinni (nem a stílust:), elemózsiát, és leülni a fűre, bámulni a forgalmat, megnézni a Li-2-est, stb... Hm?
lborli Creative Commons License 2001.10.05 0 0 9342
Kb. mint Zugló Vezér útnál. :-))
Előzmény: Latya (K.L.) (9341)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!