Keresés

Részletes keresés

JB** Creative Commons License 2009.03.09 0 0 701

BükkiKi kevésbé volt saras-havas. Sokkal rosszabbra készültünk. Mondjuk az első 3-4 kili tényleg megijesztett, onnan is ömlött a víz, ahonnan korábban sosem. Feljebb meg helyenként a megmaradt hó roppant be a lépéseink alatt, de ez kb. 2 kilin keresztül zavart csak. A hó meg nem is volt latyakos.

A túra maga elég jól futható, jó állapotfelmérő. A rendezők miatt pedig kötelező eleme tavaszi felkészülésemnek. A Mátrahegy sem rossz (első rendezésen résztvettem), sajnálom, hogy immár sokadjára ugyanarra a hétvégére kerülnek.

 

Előzmény: olipapa (686)
procaliber Creative Commons License 2009.03.09 0 0 700

Sületlen duma....én végig jó kedvű csevejre emlékszem:)

Előzmény: olipapa (698)
JB** Creative Commons License 2009.03.09 0 0 699

 

Imaro!

 

A táv- és szintadatokkal, illetve a főrendező elérhetőségével kiegészített ellenőrző lapot feltehetnéd megint a fórumra. Szerintem ehhez hasonló megoldásban kellene gondolkodniuk a terepfutó szervezőknek.

Természetesen a terepet totálisan nem ismerők számára ez önmagában nem elégséges, de pl. a Bükkikin a futók szinte kivétel nélkül visszatérő vendégek.

Nem véletlenül.

A rendezés megint tökéletes volt, köszönet érte. Jövőre megint lecsekkolom a Bükköt így március első szombatján.

 

Köszi,

JB

 

P.S. És az eredmények már fent is vannak a honlapotokon. Halkan jegyzem meg, hogy a múlt vasárnapi, Göcsejben rendezett Terep Ultra Kupa eredményei máig nem láthatóak az Ultrafutó Szövetség honlapján, de még az első 3 női-férfi helyezett neve sem...Arról nem is beszélve, hogy az első forduló (Margita, február 7.) alapján számított Terep Ultra Kupa pontverseny állását sem tudták még kiszámolni.

 

Előzmény: imaro (674)
olipapa Creative Commons License 2009.03.09 0 0 698
Mi sem voltunk sokkal gyorsabbak. Végig ment a sületlen duma (na nem az én részemről..), még szerencse, hogy ez is fejleszt, így nem kellett lelkiismereti kérdést csináljak a totyogásból. Versenyen kell jól menni, de akkor nagyon.
Előzmény: schankox (696)
olipapa Creative Commons License 2009.03.09 0 0 697
Mindenki megtalálhatja a maga kihívását ezekben a túrákban. Ezért is príma ez a sport. Na meg hogy lehet benne fejlődni, ha igazán akarja az ember.
Itt a képes útleírás
Előzmény: schankox (696)
schankox Creative Commons License 2009.03.09 0 0 696

Én is ott voltam, de a 40-est nyomtam. Nekem ez még túl durva volt, azt hiszem még puding vagyok ekkora szintemelkedéshez. Irigykedve olvasom az ilyeneket hogy "féltem nem tudom végigfutni belegyaloglás nélkül". Én meg féltem hogy le kell feküdnöm a hóba pihenni egy kicsit :)). Azért csak beértem, de a 6,1 km/h átlagsebességet bajosan nevezném futásnak.

Amúgy a rendezés és az ellátás tényleg jó, csak ajánlani tudom ezt a rendezvényt.

Előzmény: olipapa (686)
hegy_kukac Creative Commons License 2009.03.08 0 0 695
Próbarendezés!

 

PanoráMaraton Sopronban:  2009. 04. 18.

 

Egyelőre szponzorok nélkül, társadalmi munkával,
szerény szervezéssel, önköltséges alapon –
-- remény szerint jövőre teljesen „hivatalosan” és PROFIN!

14, 28, 42,2 km távon (1, 2, ill. 3 körön) megtett  teljesítménytúra,
melyen szívesen látott résztvevők a terepfutók is.
Kb. fele aszfalt, fele erdei út, elég barátságos terep.
Az útvonalon a sok hurok a különböző irányokból feltáruló
város-panoráma megmutatását célozza. Erről is kapta a túra a nevét.

térkép, adatok itt:  http://ttt.tr.hu/naptar/tura.php?id=2181

képek itt:  http://www.fotoalbum.hungarotel.hu/hegy/4681/235403#2

A távot előírt szintidő alatt, az előírt ellenőrző pontok
(pecséttel igazolt) érintésével kell teljesíteni.
A teljesítés gyalog vagy futva történhet, önálló tájékozódással.
(A kerékpáros teljesítés, illetve a kutyával történő indulás nem javasolt.)
A résztvevők itinert és térképvázlatot kapnak az ellenőrzőlappal együtt.

Rajt/cél: Hunyadi János Evangélikus Általános Iskola, Hunyadi u. 8.

Indítás: 7.00 – 9.00

Részvételi költség:
előjelentkezéssel: 400, 600, 800,  jelentkezési határidő:  április 13. (e-mailben)
Úthossz:  14 km (pontosítás alatt);   Szint:  380 m (pontosítás alatt)

Ellenőrző pontok: 3 pontőrrel, 3 önkiszolgáló pecsételőhely.   Szintidő: 4, 7, 10 óra

Szolgáltatás: Térképvázlat, itiner a rajtban. Emléklap, kitűző.
Gyümölcs, édesség, hideg ital 3 ellenőrző ponton.
42,2 km-en indulóknak: Tea és virsli  a célban.

A túra meghirdetése a teljesítménytúrázók internetes fórumain, illetve a helyi média útján történik. Ha a próbarendezés sikeresnek bizonyul, a később évenként rendezendő túra az országos nyomtatott túraévkönyvben, illetve Sopron idegenforgalmi kiadványaiban is megjelentethető lesz.

A 14 km-es táv a kirándulóknak, a 28 km-es a túrázóknak ajánlható.
A 42 km-es három körös táv talán a túrázóknak már nem elég érdekes,
de annál inkább a futóknak …

 

Hegyi Péter, 9400 Sopron, Hunyadi u. 4. (hegykukac)

Telefon: 20 824 6899  E-mail: hegy@citromail.hu, hgyptr@gmail.com

kutyA Creative Commons License 2009.03.08 0 0 694
Ugyanmár. Nincs miért elnézést kérned, az én döntésem volt, hogy nem állom végig a sort, kajajegyet meg az egyik kissrác szerzett nekem ügyesen pult alól. Eléggé sejthető volt, hogy erőforrás okai vannak csak a hosszúkás sornak. Pólóm meg van, büszkén virítok benne, leesik az álla annak, aki felfogja, mi ez, és veszi a fáradságot, hogy rákérdezzen a távra-szintre.

Egyébként én is szeretnék elnézést kérni: át kellett volna adnom egy Péter nevű hajdani tanítványod üdvözletét, aki egy Copycat nevű helyen segített nekem testhezálló itinert készíteni a versenyetekre, de a rajtot lekéstem, a célban meg pilledt voltam, és eszembe se jutott, hogy megkeresselek... Bocs! Majd idén újra megpróbálom.
Előzmény: SütőLászló (685)
csanya. Creative Commons License 2009.03.08 0 0 693
Tudod te mikor mentem legutóbb 100-ast? 2007-ben....
Előzmény: Fat (692)
Fat Creative Commons License 2009.03.08 0 0 692
Jössz? Depózok neked. ;-)
Előzmény: csanya. (690)
Fat Creative Commons License 2009.03.08 0 0 691
(A futás neve az UTMB nyomására Grand Trail des Lacs et des Châteaux-ra változott, de az URL-t már nem cserélik.)
csanya. Creative Commons License 2009.03.08 0 0 690
Ezt a patriotizmust!-)
Előzmény: Fat (689)
Fat Creative Commons License 2009.03.08 0 0 689
Kétnapos Belgiumban, 128 km, kb. +6000 m szint, szept. 19-20. http://www.ultratrail.be/
Fat Creative Commons License 2009.03.08 0 0 688
Ez térben kicsit messze van, időben pedig elég közel, de azért beszúrom ezt a linket: www.kintyrewayrelay.co.uk  Saturday 2 May 2009.
csanya. Creative Commons License 2009.03.08 0 0 687
Reggel toltam 2 órát a Páty feletti erdőben. Ennyi vadat egy nap alatt még sosem láttam. Kb 20 muflon, 40 szarvas, 20 őz és pár vaddisznó. A pálya meglepően száraz volt. Laza futás volt mert a Göcsej mély nyomokat hagyott bennem.
olipapa Creative Commons License 2009.03.08 0 0 686
Tegnap fútótársas Mátrahegy 30on sportoltam. Sok futó nem volt (Ispivel és Ernővel találkoztunk), én is most jártam itt először. Frankó a pálya, szép a nyomvonal, príma a szervezés, jövőre érdemes betenni a futónaptárotokba. A Trackabee-re nyomok róla majd beszámolót. Terv az volt, hogy AK1-ben végig és az utolsó hegy laktáton. Az első fele simán ment, aztán a fél órás laktátos azért lett kemény, mert a kék + től bokáig érő lucskos olvadó hóban kellett nyomatni Kékesig, elégé csúszott, kipörgött a láb, féltem nem tudom végigfutni belegyaloglás nélkül. Szerencsére végül alig volt csak pár méter ami nem futva lett teljesítve. Ez előtt és ez után mondjuk meg nagyon sok vízátfolyásos saras rész volt, így száraz egy pillanatra sem volt a lábunk. Jól jöttek a nálunk lévő botok.
Gondolom a Bükki kilátások is hasonló élmény lehetett.
SütőLászló Creative Commons License 2009.03.07 0 0 685

Kedves kutyA!

 

Több helyszíni és utólagos hozzászólás alapján a hosszú távok díjazását megpróbáljuk külön megoldani, mert a felvetés jogos. A terv kész van, csak a kivitelezés még nem stimmel, részben emberhiány miatt. A két kissrác, két rövidtávú túrázó volt (jövőbeni terepfutó :), akik csak úgy beszálltak segíteni.

 

Azért, hogy nincs díjazásod máris elnézést kérek. Viszont ott helyben felírtuk a neveket és Karácsonyra mindenkinek kiküldtük az elmaradt díjakat, aki jelezte, hogy nem tudja megvárni.

Ezért kérlek, hogy a sutolaci@nyf.hu címre írj egy pontos nevet, postacímet és hiánylistát a díjakból. igyekszem pótolni.

Üdv,

Laci

Előzmény: kutyA (684)
kutyA Creative Commons License 2009.03.07 0 0 684
A verseny teljesen rendben volt, ezúton is köszönet érte!

Nekem egy dolog nem tetszett a célban, az, hogy a futóknak is adott ttúra díjazást ugyanott lehetett átvenni, ahol az összes túratávon is. Nekem speciel semmi kedvem nem volt 60 kiló kocogás után végigállni a sort a rövidebb távokon túrázók százaival, úgyhogy azóta sincs diplomám a teljesítésről. Ugyanakkor a két kedves és készséges kissrác, akik a pólókat osztották a futóknak, unatkozott. Célszerű lett volna a futók teljes kiszolgálását (oklevél, kitűző, kajajegy) átvinni az ő asztalukhoz.
Előzmény: SütőLászló (682)
norb29 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 683
Őszintén szólva az előző két verseny mellett megemlíteném a sorban a No meg állj csak ott is. Teljesen elégedett voltam, de majd gondolkodom...
Előzmény: SütőLászló (682)
SütőLászló Creative Commons License 2009.03.07 0 0 682

Üdv Mindenkinek!

 

Bár idő hiányában nem leszek nagyon aktív tagja a fórumnak, örülök, hogy létrejött a terepfutók oldala.

 

Nem titkolom, én (is?) kérdeztem Carlostól, hogyan lehetne még jobb szolgáltatásokat nyújtani egy terepfutó versenyen. 

Amennyiben erőnk engedi, ahogy a teljesítménytúrázók, úgy a terepfutók felé is szeretném egyre magasabb szinvonalúvá fejleszteni a No megállj csak! 60 km-es Nomád terepfutó kategóriáját.

 

Ha valakinek kifejezetten ehhez a túrához kapcsolódó ötlete van, azt is szívesen fogadjuk.

 

Sütő Laci

(leslie)

 

 

 

Előzmény: carlos80 (632)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.06 0 0 681
Közben kialakult, hogy időben és közlekedésileg erősen be leszek határolva, szóval nem sok választásom marad (választhatok: bottal vagy anélkül megyek libegőzni). :)
De hogy a szívem fájdítsam, délután mégis megnézhetem majd a Mátrát, legalább az ablakból.
Előzmény: medvegyu (680)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.06 0 0 680
Hasonló döntést hoztam az elmúlt egy órában.
Megfutamodtam :-), inkább holnap a Pilis felé veszem az irányt, ha lemondasz a libegőről, mega Budai-hegyekről, mehetünk együtt is!.
Bár a sár-hó nem lenne akadály, de a kényelem itthon tart.
Mátrából meg lesz hamarosan Mátra 115 bejárás, hogy az se maradjon ki, talán jövő hétvégén is.
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (677)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.03.06 0 0 679
Velem még csak egyszer fordult elő, hogy a Piros 85 céljában a főrendező nem volt hajlandó kinyúlni a szétázott füzetemért, inkább elhitte, hogy tele van pecséttel. :-)
Előzmény: imaro (639)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2009.03.06 0 0 678
Meg még egy kis karabiner kellene rá, amivel a hátizsák gyűrűjére lehet akasztani. :-)
Előzmény: JB** (667)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.06 0 0 677
Csónak, gumicsizma, békauszony bekészítve?
Bizony stabilan tervbe volt véve, de a körülményekre tekintettel - vízre érzékeny a makibunda - az utolsó pillanatban becserélem. Dagonyázni a libegő környékén is kiválóan lehet, ráadásul kevésbé érinti a gazdasági válság. :)

Ui: 92! :)
Előzmény: medvegyu (631)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.06 0 0 676
Nos, máris regisztrálnék, csak még egy gyors kérdés. Dollárban vagy rubelben kell a rajthelyre szállításért fizetni? :)
Előzmény: Futóapuka (675)
Futóapuka Creative Commons License 2009.03.06 0 0 675

Nem rossz ötletek! :-))) Én meg szeretnék skyrunning versenyt rendezni a Naprendszerünk legmagasabb ismert hegyére a Marson: Olympus Mons-ra!

Ugyan könnyítés, hogy sokkal kisebb a tömegvonzás mint a Földön, így oxigénpalack nélkül kellene teljesíteni, hogy legyen sportértéke! :-)))

Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (673)
imaro Creative Commons License 2009.03.06 0 0 674

Bükki Kilátások

 

Tegnap este kicsit hasonló dolgokra gondoltam, legyen meglepetés.

 

Délutántól már sütött a nap Egerben, még most is. Anikó Ódorváron kettőkor még felhőben volt, mostanra ott is süti a nap a vízbetétes havat.

 

Holnap lesz hó, lehet, hogy kilátások is, de szépen kiázik majd a lábatok.

A felső szakaszokon, főleg az Északi oldalakban van hó, a völgyekben sok víz és sár.

A bejárandó útvonalon könnyű sár van, nem nagyon ragadós.

 

Imaro

Előzmény: JB** (667)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.06 0 0 673
Erről a Zengő környéki versenyről először az a bizonyos kőröshegyi viadukt jut eszembe... :)))

De végül is miért ne. Sőt, javasolni kéne a Magyar Sivatagi Futók Szövetségének, hogy - miután megalakult - ugyan csináljunk már egy hosszabb sivatagi versenyt is (pl. valahol a kiskunsági futóhomokon). :D Esetleg egy Korallzátony-futó Magyar Bajnokságot is rendezhetnénk, bár erre még nincs konkrét ötletem, de a leendő Magyar Korallzátony-futó Szövetség részére ezúton felajánlom a segítségemet... :))
Előzmény: Futóapuka (666)
Lúdtalp Creative Commons License 2009.03.06 0 0 672
Szép cél, merész cél... ;-)
Előzmény: JB** (669)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!