Keresés

Részletes keresés

mmormota Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18388

Az egyirányú mérésnek van egy érdekes elvi problémája. Valahogy meg kell állapodni abban, hogy a forrás és detektor óráit miképpen kell szinkronozni. A szinkronozásnál szépen belefutnak az oda-vissza futás problémába. Pont ugyanaz lesz a hiba (amennyiben létezik ilyen) mint a tükrös mérés esetében.

 

Egyébként csináltak ilyen mérést pl. hosszú optikai szálon. Azt nézték meg, változik-e a futási idő, ha elfordul szállal együtt a Föld. Nem változott.

 

Ha átgondolod a GPS működését, az is minden egyes helymeghatásozásnál egyirányú fénysebeség mérést jelent. Minden vett hold kiköp egy pozíció és idő adatot, a vevő ebbő számol saját helyet. Ha nem stimmelne a (futási idő) / (műhold távolság) = c akkor hibásan számolná ki a vevő a helyet.

Mivel egyszerre sok vevő van mindenfelé, és mind jól számolja ki a helyet, ez egy nagyon erős alátámasztása c állandóságának. 

Előzmény: Törölt nick (18379)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18387
Akkor talán végre definiálni kellene, hogy mit jelent az, hogy egyenrangúak.
Előzmény: egy mutáns (18385)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18386
Hát ha gyorsuló tömegpontokat kezel inerciarendszerekben, akkor a gyorsuló tömegpontról nézve az inerciarendszer is gyorsuló rendszer.
Előzmény: egy mutáns (18381)
egy mutáns Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18385

Holden, hát persze hogy nem egyenrangúak az inerciarendszerek. Ugyanazon test az egyikben áll, a másikban pedig mozog. De az elvakult relativistákat ez nem zavarja.

Üdv: egy mutáns

Előzmény: Törölt nick (18383)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18384
Gratulálok! Ezt tényleg komolyan gondolod? Hogy a sebesség okoz effektust, de a sebesség változása nem?

Egyébként meg ha a gyorsulás nem okoz változást a sajátidőben, akkor dobhatjátok ki az összes magyarázatot az ikerparadoxonra. Meg azt is, hogy a gyorsulás ekvivalens a gravitációval.

Két hozzászólásodban gyakorlatilag a teljes relativitáselméletet megcáfoltad.
Előzmény: mmormota (18380)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18383
Egy irányban, vákuumban még nem mértek fénysebességet. A Jupiter holdak esetét nem számítom ide, mert itt nem vizsgálták a megfigyelő függetlenséget.

Azt pedig mivel ellenőrizték, hogy az inerciarendszerek egyenrangúak? Különben is miért lennének egyenrangúak, ha még az idő is másképp telik rajtuk???
Előzmény: NevemTeve (18378)
mmormota Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18382

Például arra lenne jó, hogy nem kellene ilyesféle fórumokon hitvitát folytatni egy elméletröl, aminek az alapposztulátumait még nem ellenőrizte senki.

 

Most sem kellene. Szórakozni járunk ide, egyesek cáfolgatnak, mások magyarázgatják a modelleket. Ennek semmi köze a tudomány haladásához.

Nem lehet szempont a tudományban, hogy mindenki megértse, mert akkor a faéket se tudnánk meghaladni...

Előzmény: Törölt nick (18377)
egy mutáns Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18381

Várjá, a specrel nem kezeli a gyorsuló rendszereket, hanem gyorsuló tömegpontok mozgását vizsgálja inerciarendszerekben. De deriválni annyit lehet, amennyit csak bírunk.

Üdv: egy mutáns

Előzmény: Törölt nick (18376)
mmormota Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18380

Ezzel a kijelentéseddel magad cáfolod a spec.rel.-t! Pontosan ti mondtátok, hogy a spec.rel. alkalmas a gyorsuló rendszerek kezelésére, csak deriválni kell. Most meg azt mondod, hogy a gyorsulás nem ad mérhető effektust???

 

Már sokszor javasoltam, hogy próbáld megérteni a specrelt. Nagyon egyszerű modell, középiskolás matematikával is érthető. Akkor nem kellene számodra érthetetlen összefüggésekből találomra kiszemelt mondatokkal próbálkoznod, hátha rálelsz valami ellentmondásra... :-)

 

A kísérlet arra irányult, hogy maga a gyorsulás önmagában (tehát nem a sebesség, ami létrejön a gyossulás miatt!!!) okoz-e valamiféle sajátidő változást. A specrel modell szerint nem okoz. Ezt akarták ellenőrizni. Negatív eredményt kaptak, összhangban a specrellel. 

Előzmény: Törölt nick (18376)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18379
Ezért kellene az egyirányú mérés, hogy ne kelljen ilyesmin vitatkozni, hogy mi ejt ki mit, vagy mi nem. Ha arra vagyunk kíváncsiak mi van a Hold túloldalán, vitatkozhatunk évezredekig, amíg oda nem megy valaki és meg nem nézi, addig az egész csak hit kérdése. Ha a vákuumbeli fénysebesség megfigyelő független voltát akarjuk bizonyítani, akkor azt a sebességet egyirányban, VÁKUUMBAN, és mindenféle tükör meg egyéb zavaró eszköz nélkül kell megmérnünk.
Előzmény: vrobee (18366)
NevemTeve Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18378
Melyiket?
Nem mértek még fénysebességet?
Vagy nem ellenőrizték az inerciarendszerek egyenrangúságát?
Előzmény: Törölt nick (18377)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18377
Például arra lenne jó, hogy nem kellene ilyesféle fórumokon hitvitát folytatni egy elméletröl, aminek az alapposztulátumait még nem ellenőrizte senki.
Előzmény: vrobee (18351)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18376
Csak egy dolgot emelek ki a válaszodból: "Erre nézve voltak célzott kísérletek, arra is, hogy a sima gyorsulás összhangban a specrellel nem ad effektust".

Ezzel a kijelentéseddel magad cáfolod a spec.rel.-t! Pontosan ti mondtátok, hogy a spec.rel. alkalmas a gyorsuló rendszerek kezelésére, csak deriválni kell. Most meg azt mondod, hogy a gyorsulás nem ad mérhető effektust???
Előzmény: mmormota (18350)
pint Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18375
valaki egyszer elmagyarázhatná nekem, hogy miért vannak buta és magabiztos emberek. mire fel nő ki a magabiztosság felmutatott eredmények nélkül? vajon ezek az emberek képesek behazudni maguknak azt is, hogy jóllaktak, és így mentesülnek az evés szükségessége alól?
Előzmény: Astrojan (18364)
muallim Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18374

Mégis a vadász a múltbéli tapasztalatai alapján a puskájával oda céloz, ahol a madár se jár :-).

A fizika, a természettudományok célja nemcsak a múlt hanem azon keresztül a jelen és jövő történéseinek megismerése. 

Előzmény: TEODOR (18371)
NevemTeve Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18373
(Mondjuk még annyit kellene megtanulnod, hogy az írásjelek elé nem kell szóköz.)
Előzmény: NevemTeve (18372)
NevemTeve Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18372
Ez nagyon szép volt... szerintem neked költészettel kellene kell foglalkoznod...
Előzmény: TEODOR (18371)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18371

Jaj de jó nyertem , látszólagos hülyeségem valóságossá válik az irásaitok alapján .

Irtok inerciarendszerekről , ilyen a térben nem létezik csak a térlátást , képzelő erőt nélkülöző emberek álltal kreált valami , akik szerint a világra rákell kényszeriteni bizonyos kordináta rendszereket ,sokan szabványositani akarnák a világunkat .

Azt nem értitek meg amit számolgattok az a világ multja , kiragadott pillanat csupán ,

mire kiszámolsz valamitt adigra már a változások miat adott térrészre már nem helyes a számitás .

A fizika folyamatok kavalkádja , a matek kiragadott pillanatok leirása , a következő pillanat számitása a válóságban csak közelitő értéket adhat csak .

 

 

Néha egy hülye kérdés is felkavarja aktivizálja a topikot :-))))

Előzmény: gyurika31 (18365)
vrobee Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18370
Gyk. az alábbi következtetési lánc hülyeség.

"Ha az éter (amit DVAG -nak hívok) áramlik (pl. nagy tömegek közelében) akkor a mért fénysebesség a fény haladási irányától függően kisebb vagy nagyobb lesz mint c., s ezáltal a kétféle hatás kiegyenlíti egymást."

Előzmény: Astrojan (18368)
vrobee Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18369
Miről beszélsz? Minek kavarod bele az áltrelt? Az éter-modellről beszélünk.

Látni akarom, amint kiszámolod az éter-modelled szerint várható effektust, és kijön a 0.
Előzmény: Astrojan (18368)
Astrojan Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18368

Gimis példa, a kettő nem ejti ki egymást

 

Persze, hogy nem. A hajóknál meg az úszóknál a folyóban pontosan így van.

 

De a fény az áltrel szerint mindig c vel megy. Így aztán mégiscsak kiejti magát ha oda vissza megy. De csak az áltrel szerint.

 

Mit akarsz ezen számolni? Használd a Lorentz transzformációt.

 

Nem az a baj, ha valaki nem tud vagy nem ért valamit, hanem ha annyira ostoba, hogy képtelen odafigyelni az érvekre, és csak fújja a magáét :)

 

 

Előzmény: vrobee (18366)
vrobee Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18367
Ha képesek lennének felfogni, hogy a térgörbület csak látszólagos

Már párezerszer leírtuk, hogy mennyi értelme van ennek a valóságos-látszólagos distinkciónak.

Nem az a baj, ha valaki nem tud vagy nem ért valamit, hanem ha annyira ostoba, hogy képtelen odafigyelni az érvekre, és csak fújja a magáét.

Azért kellő önbizalom kell az Áltrellel foglalkozni úgy, hogy valaki az elemi matekkal nincs tisztában.
Előzmény: Astrojan (18364)
vrobee Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18366
Michelson úgymond "kimérte" az erre a kisérletre teljességgel alkalmatlan interferométerével >>
"Ha az éter (amit DVAG -nak hívok) áramlik (pl. nagy tömegek közelében) akkor a mért fénysebesség a fény haladási irányától függően kisebb vagy nagyobb lesz mint c., s ezáltal a kétféle hatás kiegyenlíti egymást."


Ez hülyeség. Gimis példa, a kettő nem ejti ki egymást. Kérem az ide vonatkozó számítást.
Előzmény: Astrojan (18364)
gyurika31 Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18365
"Inerciarendszer-ben ha jól tudom nem terjed a fény , a fény a térben terjed . Az adott tében van a föld műhold mérő eszköz , szoros gravitációs kapcsolatban vannak egymással , hol itt a külön rendszer . Az én zsebemben is késnek az órák , akkor én is külön rendszer vagyok ? Olvastam valahol , a földfelszin feletti magasság is befolyásolja az órák járását , 1-2 ezerméter magasan is , a GPS mitt bizonyit szerintetek a jelen témában ? A fizika még szerencsére működik inerciarendszerek nélkül is , Akkor van vége a tudománynak mikor a matematikusok mondják meg a fizikának hogy viselkedjen."


Egy az egyben idéztem tőled. Nem véletlenül. Ugyanis ebben a szövegben egyetlen értelmes mondat sincs. Úgy baromság az egész, ahogyan van. Én még most sem értem, hogyan képesek emberek ilyen marhaságokat írni. Nekem pl. égne a pofám, ha belekontárkodnék olyan dologba, amit nem értek.

"...szoros gravitációs kapcsolatban vannak egymással , hol itt a külön rendszer..."

Nekem személy szerint ez tetszik a legjobban :-) Ha szavazni lehetne a hét legböszmébb beszólására, én erre szavaznék. Bár Iszugyit termését mostanában nem olvastam... :-)
Előzmény: TEODOR (18361)
Astrojan Creative Commons License 2006.05.25 0 0 18364

a GPS mit bizonyit szerintetek a jelen témában ?

 

A GPS azt támasztja alá ("bizonyítja"), hogy a fény c+200 km/s átlagsebességgel esik le a földre a DVAG gradiens miatt.

 

Ez egy normális, fizikailag megalapozható állítás.

 

Ezzel szemben a relativisták ezt mondják: mivel Einstein megmondta hogy a fénysebesség állandó (és ezt Michelson úgymond "kimérte" az erre a kisérletre teljességgel alkalmatlan interferométerével), ezért csak a tér görbülhet ami persze üres, valójában a semmi görbülete gravitációs erőt kelt, ezért a legjobb ha nem is hívjuk erőnek, ha Einstein megmondta akkor símán beveszik ezt is.

 

A relativisták szerint ezt a marhaságot bizonyítja a GPS.

 

Ha képesek lennének felfogni, hogy a térgörbület csak látszólagos és ez a látszólagos térgörbület csupán a DVAG sodrás következménye, nem a tér görbül, csak a fénysugár térül el mert a tömegek felé DVAG szél fúj, mindjárt helyre zökkenne és logikussá válna minden. Persze a relativisták szerint az is logikus, hogy az üres tér görbül.

 

 

Előzmény: TEODOR (18361)
emp Creative Commons License 2006.05.24 0 0 18363

Akkor van vége a tudománynak mikor a matematikusok mondják meg a fizikának hogy viselkedjen

 

nem egészen. helyesen:

a világ mondja meg a fizikusoknak, hogy milyen matematikát alkalmazzanak.

 

tudom, ez nagyképűség tőlem.

Előzmény: TEODOR (18361)
Dubois Creative Commons License 2006.05.24 0 0 18362

 "a GPS mitt bizonyit szerintetek a jelen témában ?"

 

Azt bizonyítja, hogy van egy olyan mozgó órákat tartalmazó rendszer, amelynek órái éppen a relativitáselmélet által 60 évvel korábban megjósolt mértékben eltérő ütemben járnak a földi órákhoz képest.

Előzmény: TEODOR (18361)
TEODOR Creative Commons License 2006.05.24 0 0 18361

Inerciarendszer-ben ha jól tudom nem terjed a fény , a fény a térben terjed .

Az adott tében van a föld műhold mérő eszköz , szoros gravitációs kapcsolatban

vannak egymással , hol itt a külön rendszer .

Az én zsebemben is késnek az órák , akkor én is külön rendszer vagyok ?

Olvastam valahol , a földfelszin feletti magasság is befolyásolja az órák járását ,

1-2 ezerméter magasan is , a GPS mitt bizonyit szerintetek a jelen témában ?

A fizika még szerencsére működik inerciarendszerek nélkül is ,

Akkor van vége a tudománynak mikor a matematikusok mondják meg a fizikának hogy viselkedjen .

 

Előzmény: Simply Red (18347)
vrobee Creative Commons License 2006.05.24 0 0 18360
egyáltalán nem bizonyítja, hogy Einstein elmélete jó lenne
Nem, nem... azt csak olyan kisérlet bizonyítaná, amit nem végeztek el.

De van jobb helyette.
Hol tartod? :)
Előzmény: magnum56 (18354)
vrobee Creative Commons License 2006.05.24 0 0 18359
Tessék összedobni a lóvét (ahány sötét hülye vcn a világon, biztos szívesen részt vállalnának a projektben, csak igérni kell nekik valamit).
Mérni.
Kiértékelni.

Bár jobban járnél, ha előtte megpróbálnál tanulni.

Különben könnyen lehet, hogy ott végzed, ahol iszugyi...
Előzmény: magnum56 (18353)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!