Keresés

Részletes keresés

lelcache Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2583
Naaaa! Jaaaj mááán…! Neeee! Nem sokáig voltam csúcstartó! :-( Gratulálok mudmanéknek. Ők helyezkedtek jobban.
De sebaj! Ahogy iM is nagyon helyesen megjegyezte, a részvét és az élmény volt a lényeg! Tényleg szenzációs volt. A vasárnap 19 órás szeánszokon még nem volt soha ilyen jó buli. Mondjuk valószínűleg ezt azért érzem így, mert olyankor, ha sokan vagyunk az éterben, általában kiszorulok a társalgásból, mert azért nem ideális helyen forgalmazok. De itt központi helyen voltam, és nagyon élveztem! :-))))
Amikor megvettem a PMR-t és olvastam, hogy 3-5 km a hatótávolság, akkor azért bíztam benne, hogy egy 8-10 km azért átbeszélhető, de ezt soha nem gondoltam volna.
Előzmény: iM (2570)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2582
Bocsánat! A 2. mondat állítmánya: programozni, hangolni.
Szerintem:

1. bekapcsolás után lehet lépkedni az 1-8 csatornák között;
2. ha elő akarod hívni az általad beállított csatornákat, nyomogatnod kell a fn gombot addig, amig a a jobb alsó sarokban meg nem jelenik egy szám. Ezután ezt a számot (ami 1-től 9-ig tart) "lépteted" és megjelennek az ÁLTALAD beállított csatornák.

Úgy gondolom és úgy tapasztaltam, hogy az 1. módszer és a 2. módszer szerint megjeleníthető csatornák nem azonosak.
Kérdésem: hogyan lehet az 1. pontban megjelölt csatornákat állítani, programozni, hangolni.

Remélem érthető volt, amit irni akartam.

Rbilly

kivi000 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2581
A Tubest vállalom! ;)
Előzmény: flektogon (2580)
flektogon Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2580
A minap jártam HG4I-nél, aki ismét megerősítette, hogy a PMR felhasználók csak harmadrendű prioritást élveznek a frekvencián. Azt is elmondta, hogy a HIF a PMR-ekkel csak abban az esetben foglalkozik, ha az első-, ill. másodrendű felhasználókat zavarja egy szabálytalan készülék. (ha nem zavarja, akkor kutyát sem érdekel...)

Rekord: meg lehetne próbálni, egyszerre sok magaslatról, mindenki bevállalhatna egyet-egyet, azonos időpontban, hogy nagyobb legyen a sikerszázalék.

Előzmény: Fürgeláb (2554)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2579
Az 1-8 csatornák programozásával nincs gond, egyszerűen kiválasztod a szelektív zajzárat és a világítás gombbal mented. De vigyázat, az elállított csatornánál a szkennelés csak az adott zajzárra lesz érvényes.

A memóriaprogramozás nem túl felhasználóbarát, ott miután kiválasztottad, melyik számra akarod menteni, kiválasztod a frekvenciát, majd mented a világítás gombbal. Minderre én is a leírásból jöttem rá.

Előzmény: Rókabilly (2576)
biker78 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2578
Dj Szegecs! Valoszinüleg én voltam, csak nem hallotalak mert olyan sokan voltak egyszerre.
Előzmény: DJ Szegecs (2575)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2577
Bocs, de rögtön a 2. mondatot nem tudom értelmezni. Pont az állítmány hiányzik. Egyébként a kézikönyvet ajánlom, miután szégyenszemre megnéztem, máris világosabb lett néhány dolog :)
Előzmény: Rókabilly (2576)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2576
Akinek szintén ALAN 456R-e van, attól kérdezem:
Hogyan lehet a bekapcsolás után megjelenő 1-8-ig tartó csatornákat? Természetesen a 9 tárolóhelyet tudom programozni, de miután kikapcsolom a rádiót és újra be akkor megint csak az "eredeti" csatornák jönnek be. Annak ellenére, hogy most nem tudom ezeket a csatornákat hangolni, a 4/12-t valami véletlen folytán sikerült beállítanom.
Gratulálok a csúcstartóknak!
Rbilly
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2575
Ma 17:40-kor innen a fórumról volt az, aki Kőbányáról rádiózott a 4/12-n?
Valami panelház tetején volt elmondása szerint.
(Ő nem hallott engem, hanem egy 3.féllel beszélt.)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2574
mudman!

Az eset spontán volta még szebbé teszi az eseményt. A lényeg az, hogy a fórum történetében tudtommal először történt meg, hogy mindkét oldalon gyári! felszereléssel

70 km feletti

távolságot sikerült átbeszélni. Ha valaki másképp tudja, jelezze!

Természetesen ez semmit sem von le azok érdemeiből, akiknek 60...50...40...30...20...10...1...0,1 km távot sikerült (akár tegnap, akár máskor), nem erről szól a dolog. Sokkal inkább arról, hogy jól ereztük, jól érezzük magunkat.

Ti meglepődtetek, nem hittetek a fületeknek. Lelcache azt hiszem tudta hová megyek, én is, hogy hová készül, eszünkbe nem jutott előtte, hogy rekord döntéseket tervezgessünk. Golfman is véletlenül csöppent bele, kipróbálhatta az új szerzeményét, örült neki. Félúton közöttünk Silvius hangjából sugárzott, mennyire tetszik neki a dolog, ráadásul "páholyból" volt részese az eseményeknek. Árpi profiként vett részt a szeánszon, azt hiszem neki sem volt ellenére. Remélem nem hagytam ki senkit a felsorolásból! Mi túrázni indultunk a társaimmal, nem én választottam a helyet, de nagyon kapóra jött, nekem is vadiúj a rádióm. Száz szónak is egy a vége: jól éreztük magunkat, remélem sok ilyen élményben lesz még részünk, beleértve az izomlázat is.

im

Előzmény: mudman (2572)
golfman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2573
Szia im!

Én is csodálkoztam, hogy ilyen tisztán és jól értettelek, és rajtad kívül csak Silvius volt korábban elérhető számomra ami szerintem is a hegyek árnyékolása miatt volt így.
Örülök, hogy nem kell módosítanom az eredeti gyári antennámon, ahogyan ezt a fórumon ajánlották.
A többi koordinátát ahonnan még sikerült veled kapcsolatot létesíteni megküldöm levélben.
Ha az alföldön leszek akkor talán sokkal nagyobb távolságot is megvalósíthatunk mindenféle készülék buherálás nélkül.

golfman

Előzmény: iM (2571)
mudman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2572
iM

Nem, nekünk teljesen szabványos kis Cobránk van.
Sajnos mi is inkább Silvius-szal beszélgettünk, de Téged is többször hallottunk még később is. Hát igen, legközelebb majd jobban figyelünk.
(Most csak véletlenül csöppentünk bele ebbe a szeánszba...)
Mudman

Előzmény: iM (2570)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2571
Szia Golfman!

Nem ismerem a rádiódat, csak amit itt a fórumon olvastam róla. Vételi oldalról a tegnapiak alapján csak jót tudok mondani róla. A 60km feletti távolság ellenére nagyon tisztán, jól érthetően fogtalak. Ráadásul szerencsés helyzetben is voltál, a pilisi pmr-ezőktől árnyékban lehettél, rád nem nyomtak annyian, sokkal folyamatosabban lehetet veled beszélni. Az első beszélgetés után is többször hallottalak még, ahogy haladtatok Visegrád felé. Nagy élmény volt!

im

Előzmény: golfman (2565)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2570
Szia Mudman!

Ez bizony 70,7 km! Sajnálom, hogy nem forszíroztam jobban a dolgot. Sajnos én tévedésben voltam, félre értve a barlang nevét azt hittem, hogy a Mackó barlangnál vagytok (csodálkoztam is rajta, hisz azt régen levadásztátok). Mivel az hasoló távolságban van, mint ahogy Lelcache a Kevélyen volt, vele erőltettem a kapcsolatot, ráadásul őt már hangról megismerem, így könnyebb volt a kommunikáció. Arra emlékszem, hogy többszöri Neked címzett mondandómra egyszer komplett választ adtál, amit jó minőségben fogtam is. Erre mondta Neked Silvius, hogy ezzel meg is van köztünk a bizonyított kapcsolat.

Végülis a lényeg az, ha nem is "laboratóriumi körülmények között", de megvan a 70 km-es kapcsolat. Remélem nem turbózott a készüléketek!

Üdv

im

Előzmény: mudman (2567)
mudman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2569
PetyaMűvek

Azok mi voltunk, de nem Budaörsről. Van egy Kő-hegy Pomáz felett is.
N47°40,425 E19°01,041

Előzmény: PetyaMűvek (2566)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2568
Szia PetyaMűvek!

Igen, közel lakunk egymáshoz, csak én a vasút XIII. kerületi oldalán vagyok, a sorompótól párszáz méterre. Sajnos egy masszív vasbeton épületben, a lakás a Kika felé néz, igazán csak abba az irányba tudok forgalmazni. Ki kell mennem a lépcsőházba, de mégjobb a tároló (ott szoktam tanyázni rádiózáskor), onnan vehető Újpalota, Zugló, Cinkota, stb.

Mudman volt tegnap a Kő hegyen, az Szentendre fölött van, nagyon jó rádiós adottságokkal rendelkező hely (és egy geoláda lakhelye is :-) GCKORT)

im

Előzmény: PetyaMűvek (2566)
mudman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2567
Im
Mi nem messze a Macska barlangtól, egy kicsit magasabb ponton hallottunk. A Mátra említésére kaptuk fel a fejünket, de egy ideig azt hittük rosszul hallottuk.
Különben mikor elkezdtük forgatni a pmr-eket sokkal jobb lett a vétel. Az a baj, hogy nem nagyon éreztük át ennek a történelmi jelentőségét, mert még kikerülhettünk volna egy erdőt, mehettünk volna magasabbra stb. :o)Mi csak kirándultunk.
Ma megnéztem a trackünket és a rádiózás miatti egyhelyben topogásunktól kialakult gombóc közepe a N47°38,633 E18°56,903.

Üdv.:Mudman

Előzmény: iM (2558)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2566
Lassan megalakíthatjuk a Zuglói PMR446 Rádiósok Egyesületét ! :-)) Már annyian vagyunk, hogy lassan saját csatorna dukálna ! :-)))))

Szia iM!

Most olvastam kicsit vissza a fórumban.. említettél itt Kacsóh Pongrácot meg Rákosrendező sorompót.. Huhh... Akkor gyanítom, hogy szomszédok vagyunk ! Ugye a Tesco feliratos felhőkarcoló ahol éldegélek nincs túl messze Tőletek !? :-)

Tegnap Sylvius emlegetett valami antennát amit este fog megkaparintani. Mennyire publikus a dolog ? Nekem is fáj a szívem valami hasonlóra.

Tegnap amúgy, ha nem is döntöttem világcsúcsot, de 1-2-es érthetőség mellett sikerült valakivel beszélgetnem Göd magasságából az autóúton repesztve Vác felé. Az illető a Köhegyen (? ) volt
ha jól sejtem ez valahol Budaörsön (?) van .. Azért ez is volt egy jó huszonegynéhány kilométer.

Előzmény: zuard518 (2503)
golfman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2565
Gratulálok!

Nem akarom az egy hete beszerzett rádiómat dicsérni, de nekem idáig semmi problémám nem volt a Mega PMR-X1-el, nagyon megéri az árát. (Gudi az 5.5-ről ne habozz..)

Előzmény: lelcache (2564)
lelcache Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2564
Kukkants bele a 2546-os hozzászólásba! :-p
Előzmény: golfman (2563)
golfman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2563
Szia IM!

Ha jól mértem akkor a kb. 62 km-es távolsággal én tudtam veled az egyik leghosszabb távolságot átbeszélni a N47 46,463 E19 01,356 helyről nem messze a GCMOHA-tól.
Amint működik az email küldöm a többi kapcsolatok koordinátáit.

Volt aki nálam messzebb volt vasárnap?

golfman

Előzmény: iM (2555)
lelcache Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2562
Akkor olvasd végig még egyszer figyelmesebben! :-))) Rokabilly és Árpi között említelek! :c)
Előzmény: PETIKA (2550)
iM Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2561
Én elég sűrűn (2-3 hetente)előfordulok Békés megyében, 110-120km-re a Kékestől. Magasra ott nem tudok mászni, de remélhetőleg az ellenoldal elég magas. Már csak egy szerencsés időpont kell a próbához.

Egy ilyen viszonylatnak az is előnye, hogy ott nemnagyon foglaltak a csatornák, síidényen kívül gondolom a Kékesen sem.

Előzmény: silvius (2559)
dragunov Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2560
Amit hallottál a kettesen az éppenséggel lehet legális is (sajnos), mert ha jól tudom, a PMR-nek kijelölt sávon csak másodlagos vagy harmadlagos felhasználó a PMR. Javítsatok ki, ha mégsem így van.

dragunov

Előzmény: Fürgeláb (2554)
silvius Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2559
A rekordkisérlet szerintem egy Kékes-dél alföldi pont lehetne. Simán lehet fogni szlovák rádióadókat a dél alföldön a Tátrából, illetve a Kő-hegyen FMDX-eltem a nyáron és nagyon sok szerb kis adót logoltam, bosnyákot is. Egyszóval valaki lemegy, valaki meg felmegy és megvan az újabb rekord. Egyébként tök igaza van Magpetnek, hogy nem a rekordért rádiózunk, de azért jó volt benne résztvenni. Felemelő érzés volt, és hazafelé még két őzzel is beszélgettem.
Előzmény: flektogon (2557)
iM Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2558
Szia Mudman!

Hol voltál Te pontosan, mikor hacsak pár mondatot is, de beszéltünk. Én jól hallottalak, lehet, hogy te engem nem :-( Ha a Macska barlangnál (a logból ez látszik), akkor az 71 km!

im

Előzmény: mudman (2553)
flektogon Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2557
Mudman: a Kő-hegy nagyon jó hely PMR szempontból, tavaly Árpád-vezírrel már teszteltük. A PMR buherátoroknak inkább a rádióamatőr topicon lenne a helyük, és persze még véletlenül sem a 4/12-n.
Lelcache: pár foszlányt én is hallottam belőled, csak nagyon rossz helyen voltunk, nem igazán lehetett érteni, hogy merre vagytok.
Előzmény: mudman (2553)
magpet Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2556
Sajnálom, hogy kimaradtam ebből a hatalmas össznépi 4/12-ből... Nálunk egész nap családi hepaj tombolt, még ezt megelőzően beszélgettem Silviusszal (Szilasliget-Kerepes) egy szolid távon, amit még mérni se érdemes, az alább olvasható beszélgetések adatait látva. :) De mi nem a rekordért beszéltünk, hanem a rádiózás öröméért, igaz Silvius? :)
Természetesen gratula a sok*10km-et átkiabáló PMR-társaknak! Sajnos én a 19h-s szeánszon sem tudtam részt venni, 19:30 körül, mikor a vendégsereg elvonult, és én a családi kimoderálás veszélye nélkül kihaladhattam a terasztra a rádióval, már csak fehérzaj volt a 4/12-n. Majd legközelebb!
Gyúrjatok az április 1-i tréfanapra, nagyon közeleg! :)
iM Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2555
Mit tudok én már mondani azután, hogy a többiek szinte mindent leírtak. Végre kiolvadtam, ettem, nagyon fáradt vagyok. Komolyra fordítva a szót:

Lelcache-sel már a Kopasz hegy oldaláról sikerült kapcsolatot teremteni, ekkor még Ő sem volt fenn a Kevélyen. Jó jel, ha így indul a dolog. A rádió akkor kezdett el élni igazán, mikor a hegy legmagasabb pontjára (708m, N47 51.563 E19 50.344, ha jól mértem) értem. Először Golfman jelentkezet be, úton volt GCMOHA-tól Visegrád felé (a koordinátákat még várom tőle), Ő később is hallatott magáról. Utána Silvius jelentkezett be, GCGYER-től, ez is szép távolság, 52,5 km. Bejelentkezet Árpi is, hihetelen jó minőségű volt a forgalmazás. Egyébként Silvius is nagyon tisztán szólt. Vártam Lelcache bejelentkezését a Kevélyről, lassan fel is ért. Közben tudomást szereztem róla, hogy Mudman is jó helyen van, össze is jött vele a kapcsolat. Már majdnem indultunk lefelé, mikor Lelcache bejelentkezett, ez lett tudtommal a legnagyobb átbeszélt távolság. Mind Lelcache-t, mind Mudman-t jó minőségben fogtam, az volt csak a baj, hogy néha közben ránk-ránk nyomtak. Ilyenkor néha még az is nehézséget jelent, hogy tudjam, éppen kivel beszélek. Ha sikerülne tiszta étert kifogni, jó minőségben nagyobb távolságok áthidalhatók lennének.

A Kopasz (Világos) hegy nagyon jó adottságokkal rendelkezik, úgy látom a Kevélyek is. El tudom képzelni, hogy egy Kevély-Kékestető kapcsolattal csúcsot lehetne dönteni, remélem lesz aki megpróbálja. Bár ha jól tudom, most is csúcsot döntöttünk, jó volt részt venni benne.

Nagy segítséget jelentett, hogy szükség esetén Silvius relézett, köszönet érte. Tényleg nagyon jó helyen van a Gyertyános. Egy Kevély-Kékestető kísérletnél is nagy szolgálatot tehet, ha valaki innen besegít.

Egy kép arról, honnan is forgalmaztam (bocs, de nem nagyon tudok linkelni):

http://www.geocaching.hu/logimages/674_20040125_210248.jpg

Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2554
A belvárosban a kettes csatorna teljesen használhatatlan. Folyamatos zúgás van rajta, mintha valaki messziről egy jóval erősebb adóval folyamatosan adna, de szöveg nem hallatszik.
Most ez lehet, vagy valami nagyteljesítményű adó vágja tönkre. De ha az utóbbi, az sem lehet legális, mert ez a frekvencia a PMR-é.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!