Keresés

Részletes keresés

Mutual Friend Creative Commons License 2018.10.21 -1 0 92160

Még mielőtt megest' megkapom hogy etetem a trollt nem értem hogy mit lehet annyit rugózni hogy egy 3 méteres klasszikus vízcsőre amire ráhegesztesz egy laposvasat és horganyba mártod az miért nem lehet szabványos földelőszonda.

Ennél sokkal ócskább anyagokat vesznek meg szakemberek és mondják rá hogy na az a jó és szabványos.

 

De ne legyen laposvasas hanem legyen 4 méter a szonda, érjen ki a fölfelé a vége, nagy Samuval elvered a végér laposra ás oda csavarod a ZS vezetéket. 

Mutual Friend Creative Commons License 2018.10.21 -1 0 92159

Na ebben egyetértünk.

 

Akkor kell hozzányúlni a gépészethez ha már a hardware készen van.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92145)
Mutual Friend Creative Commons License 2018.10.21 -1 0 92158

A legegyszerűbb és legidőtállóbb dolog a megtakarításra a szigetelés.

 

Kádárkockát magad is meg tudod csinálni, csak a színt tetesd fel magadnak.

 

Szerintem is s ok a 6 milla erre ...

Előzmény: Rundstricknadel (92149)
Pgabor79 Creative Commons License 2018.10.21 0 0 92157

Ha áramkimaradás van, azt észreveszem, nem hagyom deltában a kapcsolót. Sőt, még egy fázis kiesését is észre lehet venni, mert morog a motor.

 

Motorvédő kapcsoló és hőkioldó között mi a különbség?

 

Egy ilyen motorvédő kapcsolónál csak akkor kell kapcsolni ha valamilyen hiba esetén leoldott ugye? Tehát el lehet dobozolni? Nem ezzel kell ki-be kapcsolni a motort?!

 

 

 

Csillag-delta automatika nem olcsó dolog. Mint mondtam, csak évi pár alkalommal lenne használva a szalagfűrész, így ennyit nekem nem ér. Az ilyen házi szalagfűrészek szerintem 90%-ánál semmilyen elektronika nincs, csak egy kapcsoló. Ennél azért én többre vágyom :)

 

horex kapcsolása szimpatikus, ilyesmire gondoltam... Nekem annyi elég hogy túlterhelés esetén álljon le, megóvva ezzel a motort. Áramkimaradás esetén ha visszatér a feszültség, ne induljon el beavatkozás nélkül a gép. Legen vészleállító. Valamint legyen egy kismegszakító, hogy, ne az egész ház sötétüljön el, ha valami gáz van...

Erre kéne a lehető legegyszerűbb, de biztos megoldás, elfogadható (jó) minőségű alkatrészekkel.

 

Köszönöm mindenkinek aki tanáccsal lát el!!

 

Előzmény: horex (92153)
szakmókus Creative Commons License 2018.10.20 0 1 92156

" egy 6 méteres (vagy akár többször hosszabb) vízcsővel (pláne ha ez pl egy kút, minek az alsó vége folyamatosan a talajvízben van)."

 

Hát ez az hogy vízben van a szívószár. A talajhoz a köpenycsőnek van köze! A köpenycsövön fekszik általában egy rozsdás bilincsel  a szívószár,hogy bele ne essen,de van hogy hozzá sem ér.

És ha éppen a visszacsapó szelepet cserélem és kihúzom a szárat akkor mi van? Péntek, és hétfőn tudok venni hozzá megfelelőt addig nincs földelésem?

 

Megint hibás a gondolat meneted?  IGEN! 

 

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92140)
Rundstricknadel Creative Commons License 2018.10.20 0 0 92155

Has

Előzmény: trilla414 (92150)
sámli_ Creative Commons License 2018.10.20 0 0 92154

Ez valóban egyszerű, csak rossz megoldás.

Előzmény: horex (92153)
horex Creative Commons License 2018.10.20 0 1 92153

Szerinted a rajzomon nem marad kikapcsolva a mágneskapcsoló feszültség visszatéréskor?

De nyitva marad!

Ha ő deltában hagyja fesz.kimaradáskor az ő baja. Ennyi erővel mindenféle mozgásérzékelő is kellene a fűrészlap köré hogy ne vágja el a kezét

Egyszerű megoldást akart a motorvédelemre és egy vészkapcsolóra

Előzmény: sámli_ (92148)
trilla414 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 92152

Részleteznéd, kérlek? Én úgy gondoltam, 50ezerből megvan egy nagy ablak, 400-ból megvan mind... 10ezer/m2 homlokzatra meg szerinted durván kevés? Mert ennek feléből megvan a rendszer, nem? 5000-ért meg csak felszórják... A födém filléres. Lábazattal nem számoltam, de 30m2 az is megvan 10e/m2ből, nem? 

Ez 2m alatt van. Melyik ár drágább ennél szerinted 2-2.5x?

Előzmény: kiggyo (92151)
kiggyo Creative Commons License 2018.10.20 -1 2 92151

Egy Kádár kocka szigetelése kb:

 

120m2 homlokzat, 30m2 lábazat, 90m2 födém. 

Plusz 3-4 nagy ablak, pár kicsi és egy bejárati ajtó.

 

Az általad írt 1.5 MFt nem futotta ki amikor csináltam, 2008-ban.

 

Most ez 4-5 milka simán megvan.

És sajna padlót is kellene szigetelni, az meg nagy meló....

 

Födémen viszont kis pénzből sokat lehet nyerni, azt érdemes megfontolni.

Előzmény: trilla414 (92150)
trilla414 Creative Commons License 2018.10.20 0 1 92150

A 6mFt az árajánlat, vagy a hasadra csaptál?

Úgy érzésre ennek a negyedéből ki kellene ennek jönnie, nem? Vagy még úgy is sok?

 

Előzmény: Rundstricknadel (92149)
Rundstricknadel Creative Commons License 2018.10.20 -1 0 92149

Figyu Elek

Békebeli kádárkocka családi házban lakunk. Betontálca + salak födém. Békebeli ablakok. A termosztát 21 fokra van programozva, csak reggel 22. Évi 130 ezer forintot fizetünk gázra. Szerinted mikor fogok szigetelésre + ablak stb. 6 millió forintot fizetni?

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92142)
sámli_ Creative Commons License 2018.10.20 0 1 92148

Akkor ezt bolondbiztosra csak több mágneskapcsolóval, vagy csillag-delta indító egységgel tudod megoldani. A jelenlegi kapcsoló nem jó, mert hálózat kimaradás után a gép automatikusan deltában újra indul.

Előzmény: Pgabor79 (92147)
Pgabor79 Creative Commons License 2018.10.20 0 0 92147

Szeretném megtartani a csillag/delta kapcsolót, mert csak 3x16A áll rendelkezésre.

Előzmény: sámli_ (92132)
C20NE Creative Commons License 2018.10.20 0 0 92146

Elek Te gondolatot is olvasol? Az idézett mondatomból, hogyan jutottál el a végkövetkeztetésig? Tényleg érdekelne!

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92140)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.20 -2 1 92145

"Legyen évi 120K a villany es mondjuk 300K a gáz. Ezt kell kiváltanod."

 

Ebben az esetben villámgyors marhajó hőszigetelés kell mindenekelőtt és nem napelem :)

és amikor a gáz már 100eFt körül van, na azután lehet nekiállni a napelem befektetés/megtérülés számításoknak.

Sajnos még ma is akadnak olyan nagyeszű emberek, akik a jó hőszigetelést hőszivattyúval és/vagy napelemmel próbálják kiváltani/helyettesíteni :)

Előzmény: Mutual Friend (92121)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.20 -1 0 92144

"Napelemeket szeretnék a házamra tetetni, ehhez melyik belső fűtési forma lenne a legolcsóbb, legmegbízhatóbb, leghatékonyabb? Köszi :)"

 

Ere a látszólag egyszerű kérdésre kb száz sorban kellene válaszolni és annak minden mondatára lenne egy újabb kérdésed.

Már a "legolcsóbb" kifejezés is homályos:

- van akinél a beruházási összeg legyen a lehető legolcsóbb és mindegy, hogy mennyi a havi költség (elektromos kazán)

- van, akinél  a havi költség legyen alacsony, a beruházás lehet magasabb is (hőszivattyú)

- van, akinél a beruházás se legyen túl magas de a havi költség se legyen sok (fűtő klíma)

...és van, akinek a beruházás is olcsó legyen, a havi üzemeltetés is olcsó legyen és teljesen zajtalanul is működjön, na őket szokás elküldeni a francba :)

Előzmény: Edina1108 (92110)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.20 -3 0 92143

"Tehát ha egy vízcsőnek gyártott selejtes csövet leversz szondának"

 

Ötödször is leírom, mert senki nem tud olvasni: az első feltételem az volt, hogy létesítek egy TELJESEN SZABVÁNYOS szondát.  Miért jössz a selejtes vízcsövekkel, ha selejtes vízcsövekből NEM LESZ SZABVÁNYOS a talajszondám?

Előzmény: horex (92092)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.20 -2 0 92142

"Ezzel meg lehetne akadályozni, hogy penészedjen a fal"

 

Régesrég meg van akadályozva, hogy párásodjon/penészedjen a fal. Úgy hívják, hogy hőszigetelés meg szellőztetés. Egy jól hőszigetelt fal soha nem fog penészedni, aki viszont egy hőszigeteletlen falat drága pénzért melegít (pláne villannyal), az annyira hülye, hogy állatkertben kéne mutogatni.

Előzmény: Törölt nick (92090)
kiggyo Creative Commons License 2018.10.20 -4 2 92141

Nem tudom feltűnt-e hogy 1 napja nem szóltál hozzá a topichoz és máris a topic témájának megfelelő, villanyszereléssel kapcsolatos kérdések, segítő válaszok hangzottak el.

 

Majd megint jössz a nagypofával ugyanazt a szart fűrészelni, ott ahol abbahagytad. Senkinek sem hiányzott a téma újra, és te sem.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (92139)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.20 -2 0 92140

"Nem összegányolt családiháznál olyan földelőszondát használnak amit a szaküzletben földelő szondaként árulnak."

 

Az el kell ismerned, hogy egy "hivatalos" 3 méteres földelő szondánál SOKKAL jobb földelési értéket lehet elérni egy 6 méteres (vagy akár többször hosszabb) vízcsővel (pláne ha ez pl egy kút, minek az alsó vége folyamatosan a talajvízben van).

Tehát szerinted aki egész biztosan brutálisan jó ellenállású földelést csinál a házhoz, ő az, aki gányol,

aki meg lever egy hivatalosan erre gyártott rövidke vasat és leszarja, hogy hány ohm lett az eredője, ő a jófiú :)

Előzmény: C20NE (92085)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2018.10.20 -2 0 92139

"Azokat a hozzászólásokat miért nem olvasod ahol választ is kapsz? Ötfelezős leírta, hogy ha nem csatlakozik közműhálózathoz akkor lehet a vízzel teli csöved földelő szonda."

 

Természetesen olvastam. A probléma itt nem Ötfelezőssel van, az eredeti kérdésemet ő szerintem kb egy másodperc alatt megértette és azóta ő is csak nevet a sok gondolkodásból (és szabványismeretből) felmentett, de azért nagyképű stílusú "szakmai érvelésen".

Előzmény: C20NE (92083)
horex Creative Commons License 2018.10.20 0 0 92138

Vészgomb a lábkapcsoló a rajzon. Mágneskapcsoló és motorvédőhöz meg sok variáció lehet

Miért váltana ki egy már meglévő Y/D kapcsolót, hogy bonyolitsa,

 

A jópár kommentböl csak kijön valami legjobb. Mondanám hogy alapkapcsolást rajzoltam

Ezt komoly szaGember akár félvezetőkböl, optókkal is megoldaná :)

Előzmény: szakmókus (92136)
szakmókus Creative Commons License 2018.10.20 0 2 92137


Az a baj hogy MEE elméleti kérdésként tette fel ama felettébb szakmaiatlan kérdését,amit gyakorlattá tehet.
Hiába állítja a többség hogy így nem létesítheti,van egy kisebbség, (és saját maga) aki megerősíti abban a hitben
 hogy lehet mivel a szabványszövegben nincs konkrétan leírva. Ha mégis, akkor a szabvány csak ajánlás.....

Innentől már csak elhatározás kérdése hogy alkalmazza-e a gyakorlatban,(ha már meggyőzte magát és elfogytak
az ész érvek ellene) ill terjeszti az igét, ill talál követőkre!

Az általam vázolt esetleges történet csak egyik ok (részben szakmai) hogy miért NE! Miért félrevezető A létesítése, és mi lehet a következménye.Sajnos akik elméleteket gyártanak nem gondolnak a későbbi
  következményekre.


Ha a következő kérdése az lesz hogy a zöld/sárga vezetéket helyettesítheti-e fekete szigeteléssel ellátott vezetékkel ha a végeket megjelőli z/s szigetelő szalaggal,mert elfogyott a z/s,és a bóót 150km-re van, csak
 hétfőn nyit ki, és most péntek este van.

Nagyából ugyan ez lesz,a többség (hivatkozva a szabványra) mondja hogy ne tegye,a kisebbség pedig meggyőzi
ill elméleteket gyárt a megvalósíthatóságot nem tilthassa meg semmi,így kiválthatja.
Ha elfogynának a többségi érvek,már csak az általam vázolt történetek maradnak hogy milyen következmények 
lehetnek az ötletelésnek.

Persze szerinte a többség birkaként kódorog a szabványok által behatárolt karámokban, a szabványszöveget béééégetve.

Őt bezzeg ne korlátozza már egy szabvány a szabad gondolkodásban.

 

Tulajdonképp vissza kellene kérdezni: Ha már kiástad az a nyomorult árkot a szondádnak, miért nem
fektetsz mellé egy vízvezeték csövet? Mert A bót 150km,hétfőnnyitéspéntekvan?
Miért jó az neked ha a PEN-t kisebb keresztmetszettel viheted mint az előírt?
Miért fusztrál egyeseket hogy nem választhat szét bárhol bármiből PE-N-át, vagy nem kötheti össze ismét?

Előzmény: ötfelezős (92101)
szakmókus Creative Commons License 2018.10.20 0 1 92136

A vészgomb(ok) is lemaradt. :-)

 

Én motorvédőt tennék fel a kismegszakító és a hőkioldó helyett, GV2ME...-t és nem a klónját.

A kézi kapcsoló feltételezem három állású,ha azt kiváltja sokkal bonyolultabb lesz a kapcsolás.

 

 

Előzmény: horex (92130)
horex Creative Commons License 2018.10.20 0 0 92135

Igaz! Sokkal nagyobb áramú kismegszakító kell

Előzmény: sámli_ (92134)
sámli_ Creative Commons License 2018.10.20 0 0 92134

Tartok tőle, hogy a C 10-et is le fogja rúgni. Egy 3kW-os motorral szerelt fűrészgép jelentős méretű kerekekkel van szerelve amik lendkerékként viselkednek. Ráadásul elég nagy a terhelése az ékszíjnak is.

Előzmény: horex (92133)
horex Creative Commons License 2018.10.20 0 0 92133

Lehetne C is, de a B-s sem fog leoldani indulási áramnál, viszont hamarabb reagál túlterhelés vagy zárlat esetén

Előzmény: sámli_ (92131)
sámli_ Creative Commons License 2018.10.20 0 0 92132

A csillag-delta indítást meg akarod tartani?

Előzmény: Pgabor79 (92118)
sámli_ Creative Commons License 2018.10.20 0 1 92131

Megtanulhatnátok végre, hogy motoros fogyasztónál (különösen ha indításkor terhelés is van rajta) C jelű kismegszakítót rakunk.

Előzmény: horex (92129)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!