Keresés

Részletes keresés

PETIKA Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2587
Ja, igazad van. Én olvas figyelmetlenül.
Hiába, a közmondás igaz: "Több szem többet pislog ." :)
Előzmény: Phoere (2551)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2586
Ahogyan én is az elején említettem. Rálépsz a csatornára, fn gombbal kiválasztod, melyik szelektív zajzárat akarod használni, azt is beállítod, s utána világítás gombbal mentesz.

Viszont az 1-8 sorrendet nem lehet elállítani, max a csatornákhoz tartozó zajzárakat, de a szkennelés miatt azt sem érdemes.

Ha valódi memóriát akarsz, ott az általad említett 2-es pont.

Előzmény: Rókabilly (2582)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2585
És meg lehetne tudni, hogy kik azok az elsődleges illetve másodlagos felhasználók ?
Előzmény: flektogon (2580)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2584
Aki a lépcsőház tetejéről beszélt azt én is hallottam a XIII. kerületben de a környékünkön a darusok vitték a pálmát így én nem szálltam be.
Előzmény: biker78 (2578)
lelcache Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2583
Naaaa! Jaaaj mááán…! Neeee! Nem sokáig voltam csúcstartó! :-( Gratulálok mudmanéknek. Ők helyezkedtek jobban.
De sebaj! Ahogy iM is nagyon helyesen megjegyezte, a részvét és az élmény volt a lényeg! Tényleg szenzációs volt. A vasárnap 19 órás szeánszokon még nem volt soha ilyen jó buli. Mondjuk valószínűleg ezt azért érzem így, mert olyankor, ha sokan vagyunk az éterben, általában kiszorulok a társalgásból, mert azért nem ideális helyen forgalmazok. De itt központi helyen voltam, és nagyon élveztem! :-))))
Amikor megvettem a PMR-t és olvastam, hogy 3-5 km a hatótávolság, akkor azért bíztam benne, hogy egy 8-10 km azért átbeszélhető, de ezt soha nem gondoltam volna.
Előzmény: iM (2570)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2582
Bocsánat! A 2. mondat állítmánya: programozni, hangolni.
Szerintem:

1. bekapcsolás után lehet lépkedni az 1-8 csatornák között;
2. ha elő akarod hívni az általad beállított csatornákat, nyomogatnod kell a fn gombot addig, amig a a jobb alsó sarokban meg nem jelenik egy szám. Ezután ezt a számot (ami 1-től 9-ig tart) "lépteted" és megjelennek az ÁLTALAD beállított csatornák.

Úgy gondolom és úgy tapasztaltam, hogy az 1. módszer és a 2. módszer szerint megjeleníthető csatornák nem azonosak.
Kérdésem: hogyan lehet az 1. pontban megjelölt csatornákat állítani, programozni, hangolni.

Remélem érthető volt, amit irni akartam.

Rbilly

kivi000 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2581
A Tubest vállalom! ;)
Előzmény: flektogon (2580)
flektogon Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2580
A minap jártam HG4I-nél, aki ismét megerősítette, hogy a PMR felhasználók csak harmadrendű prioritást élveznek a frekvencián. Azt is elmondta, hogy a HIF a PMR-ekkel csak abban az esetben foglalkozik, ha az első-, ill. másodrendű felhasználókat zavarja egy szabálytalan készülék. (ha nem zavarja, akkor kutyát sem érdekel...)

Rekord: meg lehetne próbálni, egyszerre sok magaslatról, mindenki bevállalhatna egyet-egyet, azonos időpontban, hogy nagyobb legyen a sikerszázalék.

Előzmény: Fürgeláb (2554)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2579
Az 1-8 csatornák programozásával nincs gond, egyszerűen kiválasztod a szelektív zajzárat és a világítás gombbal mented. De vigyázat, az elállított csatornánál a szkennelés csak az adott zajzárra lesz érvényes.

A memóriaprogramozás nem túl felhasználóbarát, ott miután kiválasztottad, melyik számra akarod menteni, kiválasztod a frekvenciát, majd mented a világítás gombbal. Minderre én is a leírásból jöttem rá.

Előzmény: Rókabilly (2576)
biker78 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2578
Dj Szegecs! Valoszinüleg én voltam, csak nem hallotalak mert olyan sokan voltak egyszerre.
Előzmény: DJ Szegecs (2575)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2577
Bocs, de rögtön a 2. mondatot nem tudom értelmezni. Pont az állítmány hiányzik. Egyébként a kézikönyvet ajánlom, miután szégyenszemre megnéztem, máris világosabb lett néhány dolog :)
Előzmény: Rókabilly (2576)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2576
Akinek szintén ALAN 456R-e van, attól kérdezem:
Hogyan lehet a bekapcsolás után megjelenő 1-8-ig tartó csatornákat? Természetesen a 9 tárolóhelyet tudom programozni, de miután kikapcsolom a rádiót és újra be akkor megint csak az "eredeti" csatornák jönnek be. Annak ellenére, hogy most nem tudom ezeket a csatornákat hangolni, a 4/12-t valami véletlen folytán sikerült beállítanom.
Gratulálok a csúcstartóknak!
Rbilly
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2575
Ma 17:40-kor innen a fórumról volt az, aki Kőbányáról rádiózott a 4/12-n?
Valami panelház tetején volt elmondása szerint.
(Ő nem hallott engem, hanem egy 3.féllel beszélt.)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2574
mudman!

Az eset spontán volta még szebbé teszi az eseményt. A lényeg az, hogy a fórum történetében tudtommal először történt meg, hogy mindkét oldalon gyári! felszereléssel

70 km feletti

távolságot sikerült átbeszélni. Ha valaki másképp tudja, jelezze!

Természetesen ez semmit sem von le azok érdemeiből, akiknek 60...50...40...30...20...10...1...0,1 km távot sikerült (akár tegnap, akár máskor), nem erről szól a dolog. Sokkal inkább arról, hogy jól ereztük, jól érezzük magunkat.

Ti meglepődtetek, nem hittetek a fületeknek. Lelcache azt hiszem tudta hová megyek, én is, hogy hová készül, eszünkbe nem jutott előtte, hogy rekord döntéseket tervezgessünk. Golfman is véletlenül csöppent bele, kipróbálhatta az új szerzeményét, örült neki. Félúton közöttünk Silvius hangjából sugárzott, mennyire tetszik neki a dolog, ráadásul "páholyból" volt részese az eseményeknek. Árpi profiként vett részt a szeánszon, azt hiszem neki sem volt ellenére. Remélem nem hagytam ki senkit a felsorolásból! Mi túrázni indultunk a társaimmal, nem én választottam a helyet, de nagyon kapóra jött, nekem is vadiúj a rádióm. Száz szónak is egy a vége: jól éreztük magunkat, remélem sok ilyen élményben lesz még részünk, beleértve az izomlázat is.

im

Előzmény: mudman (2572)
golfman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2573
Szia im!

Én is csodálkoztam, hogy ilyen tisztán és jól értettelek, és rajtad kívül csak Silvius volt korábban elérhető számomra ami szerintem is a hegyek árnyékolása miatt volt így.
Örülök, hogy nem kell módosítanom az eredeti gyári antennámon, ahogyan ezt a fórumon ajánlották.
A többi koordinátát ahonnan még sikerült veled kapcsolatot létesíteni megküldöm levélben.
Ha az alföldön leszek akkor talán sokkal nagyobb távolságot is megvalósíthatunk mindenféle készülék buherálás nélkül.

golfman

Előzmény: iM (2571)
mudman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2572
iM

Nem, nekünk teljesen szabványos kis Cobránk van.
Sajnos mi is inkább Silvius-szal beszélgettünk, de Téged is többször hallottunk még később is. Hát igen, legközelebb majd jobban figyelünk.
(Most csak véletlenül csöppentünk bele ebbe a szeánszba...)
Mudman

Előzmény: iM (2570)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2571
Szia Golfman!

Nem ismerem a rádiódat, csak amit itt a fórumon olvastam róla. Vételi oldalról a tegnapiak alapján csak jót tudok mondani róla. A 60km feletti távolság ellenére nagyon tisztán, jól érthetően fogtalak. Ráadásul szerencsés helyzetben is voltál, a pilisi pmr-ezőktől árnyékban lehettél, rád nem nyomtak annyian, sokkal folyamatosabban lehetet veled beszélni. Az első beszélgetés után is többször hallottalak még, ahogy haladtatok Visegrád felé. Nagy élmény volt!

im

Előzmény: golfman (2565)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2570
Szia Mudman!

Ez bizony 70,7 km! Sajnálom, hogy nem forszíroztam jobban a dolgot. Sajnos én tévedésben voltam, félre értve a barlang nevét azt hittem, hogy a Mackó barlangnál vagytok (csodálkoztam is rajta, hisz azt régen levadásztátok). Mivel az hasoló távolságban van, mint ahogy Lelcache a Kevélyen volt, vele erőltettem a kapcsolatot, ráadásul őt már hangról megismerem, így könnyebb volt a kommunikáció. Arra emlékszem, hogy többszöri Neked címzett mondandómra egyszer komplett választ adtál, amit jó minőségben fogtam is. Erre mondta Neked Silvius, hogy ezzel meg is van köztünk a bizonyított kapcsolat.

Végülis a lényeg az, ha nem is "laboratóriumi körülmények között", de megvan a 70 km-es kapcsolat. Remélem nem turbózott a készüléketek!

Üdv

im

Előzmény: mudman (2567)
mudman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2569
PetyaMűvek

Azok mi voltunk, de nem Budaörsről. Van egy Kő-hegy Pomáz felett is.
N47°40,425 E19°01,041

Előzmény: PetyaMűvek (2566)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2568
Szia PetyaMűvek!

Igen, közel lakunk egymáshoz, csak én a vasút XIII. kerületi oldalán vagyok, a sorompótól párszáz méterre. Sajnos egy masszív vasbeton épületben, a lakás a Kika felé néz, igazán csak abba az irányba tudok forgalmazni. Ki kell mennem a lépcsőházba, de mégjobb a tároló (ott szoktam tanyázni rádiózáskor), onnan vehető Újpalota, Zugló, Cinkota, stb.

Mudman volt tegnap a Kő hegyen, az Szentendre fölött van, nagyon jó rádiós adottságokkal rendelkező hely (és egy geoláda lakhelye is :-) GCKORT)

im

Előzmény: PetyaMűvek (2566)
mudman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2567
Im
Mi nem messze a Macska barlangtól, egy kicsit magasabb ponton hallottunk. A Mátra említésére kaptuk fel a fejünket, de egy ideig azt hittük rosszul hallottuk.
Különben mikor elkezdtük forgatni a pmr-eket sokkal jobb lett a vétel. Az a baj, hogy nem nagyon éreztük át ennek a történelmi jelentőségét, mert még kikerülhettünk volna egy erdőt, mehettünk volna magasabbra stb. :o)Mi csak kirándultunk.
Ma megnéztem a trackünket és a rádiózás miatti egyhelyben topogásunktól kialakult gombóc közepe a N47°38,633 E18°56,903.

Üdv.:Mudman

Előzmény: iM (2558)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2566
Lassan megalakíthatjuk a Zuglói PMR446 Rádiósok Egyesületét ! :-)) Már annyian vagyunk, hogy lassan saját csatorna dukálna ! :-)))))

Szia iM!

Most olvastam kicsit vissza a fórumban.. említettél itt Kacsóh Pongrácot meg Rákosrendező sorompót.. Huhh... Akkor gyanítom, hogy szomszédok vagyunk ! Ugye a Tesco feliratos felhőkarcoló ahol éldegélek nincs túl messze Tőletek !? :-)

Tegnap Sylvius emlegetett valami antennát amit este fog megkaparintani. Mennyire publikus a dolog ? Nekem is fáj a szívem valami hasonlóra.

Tegnap amúgy, ha nem is döntöttem világcsúcsot, de 1-2-es érthetőség mellett sikerült valakivel beszélgetnem Göd magasságából az autóúton repesztve Vác felé. Az illető a Köhegyen (? ) volt
ha jól sejtem ez valahol Budaörsön (?) van .. Azért ez is volt egy jó huszonegynéhány kilométer.

Előzmény: zuard518 (2503)
golfman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2565
Gratulálok!

Nem akarom az egy hete beszerzett rádiómat dicsérni, de nekem idáig semmi problémám nem volt a Mega PMR-X1-el, nagyon megéri az árát. (Gudi az 5.5-ről ne habozz..)

Előzmény: lelcache (2564)
lelcache Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2564
Kukkants bele a 2546-os hozzászólásba! :-p
Előzmény: golfman (2563)
golfman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2563
Szia IM!

Ha jól mértem akkor a kb. 62 km-es távolsággal én tudtam veled az egyik leghosszabb távolságot átbeszélni a N47 46,463 E19 01,356 helyről nem messze a GCMOHA-tól.
Amint működik az email küldöm a többi kapcsolatok koordinátáit.

Volt aki nálam messzebb volt vasárnap?

golfman

Előzmény: iM (2555)
lelcache Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2562
Akkor olvasd végig még egyszer figyelmesebben! :-))) Rokabilly és Árpi között említelek! :c)
Előzmény: PETIKA (2550)
iM Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2561
Én elég sűrűn (2-3 hetente)előfordulok Békés megyében, 110-120km-re a Kékestől. Magasra ott nem tudok mászni, de remélhetőleg az ellenoldal elég magas. Már csak egy szerencsés időpont kell a próbához.

Egy ilyen viszonylatnak az is előnye, hogy ott nemnagyon foglaltak a csatornák, síidényen kívül gondolom a Kékesen sem.

Előzmény: silvius (2559)
dragunov Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2560
Amit hallottál a kettesen az éppenséggel lehet legális is (sajnos), mert ha jól tudom, a PMR-nek kijelölt sávon csak másodlagos vagy harmadlagos felhasználó a PMR. Javítsatok ki, ha mégsem így van.

dragunov

Előzmény: Fürgeláb (2554)
silvius Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2559
A rekordkisérlet szerintem egy Kékes-dél alföldi pont lehetne. Simán lehet fogni szlovák rádióadókat a dél alföldön a Tátrából, illetve a Kő-hegyen FMDX-eltem a nyáron és nagyon sok szerb kis adót logoltam, bosnyákot is. Egyszóval valaki lemegy, valaki meg felmegy és megvan az újabb rekord. Egyébként tök igaza van Magpetnek, hogy nem a rekordért rádiózunk, de azért jó volt benne résztvenni. Felemelő érzés volt, és hazafelé még két őzzel is beszélgettem.
Előzmény: flektogon (2557)
iM Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2558
Szia Mudman!

Hol voltál Te pontosan, mikor hacsak pár mondatot is, de beszéltünk. Én jól hallottalak, lehet, hogy te engem nem :-( Ha a Macska barlangnál (a logból ez látszik), akkor az 71 km!

im

Előzmény: mudman (2553)
flektogon Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2557
Mudman: a Kő-hegy nagyon jó hely PMR szempontból, tavaly Árpád-vezírrel már teszteltük. A PMR buherátoroknak inkább a rádióamatőr topicon lenne a helyük, és persze még véletlenül sem a 4/12-n.
Lelcache: pár foszlányt én is hallottam belőled, csak nagyon rossz helyen voltunk, nem igazán lehetett érteni, hogy merre vagytok.
Előzmény: mudman (2553)
magpet Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2556
Sajnálom, hogy kimaradtam ebből a hatalmas össznépi 4/12-ből... Nálunk egész nap családi hepaj tombolt, még ezt megelőzően beszélgettem Silviusszal (Szilasliget-Kerepes) egy szolid távon, amit még mérni se érdemes, az alább olvasható beszélgetések adatait látva. :) De mi nem a rekordért beszéltünk, hanem a rádiózás öröméért, igaz Silvius? :)
Természetesen gratula a sok*10km-et átkiabáló PMR-társaknak! Sajnos én a 19h-s szeánszon sem tudtam részt venni, 19:30 körül, mikor a vendégsereg elvonult, és én a családi kimoderálás veszélye nélkül kihaladhattam a terasztra a rádióval, már csak fehérzaj volt a 4/12-n. Majd legközelebb!
Gyúrjatok az április 1-i tréfanapra, nagyon közeleg! :)
iM Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2555
Mit tudok én már mondani azután, hogy a többiek szinte mindent leírtak. Végre kiolvadtam, ettem, nagyon fáradt vagyok. Komolyra fordítva a szót:

Lelcache-sel már a Kopasz hegy oldaláról sikerült kapcsolatot teremteni, ekkor még Ő sem volt fenn a Kevélyen. Jó jel, ha így indul a dolog. A rádió akkor kezdett el élni igazán, mikor a hegy legmagasabb pontjára (708m, N47 51.563 E19 50.344, ha jól mértem) értem. Először Golfman jelentkezet be, úton volt GCMOHA-tól Visegrád felé (a koordinátákat még várom tőle), Ő később is hallatott magáról. Utána Silvius jelentkezett be, GCGYER-től, ez is szép távolság, 52,5 km. Bejelentkezet Árpi is, hihetelen jó minőségű volt a forgalmazás. Egyébként Silvius is nagyon tisztán szólt. Vártam Lelcache bejelentkezését a Kevélyről, lassan fel is ért. Közben tudomást szereztem róla, hogy Mudman is jó helyen van, össze is jött vele a kapcsolat. Már majdnem indultunk lefelé, mikor Lelcache bejelentkezett, ez lett tudtommal a legnagyobb átbeszélt távolság. Mind Lelcache-t, mind Mudman-t jó minőségben fogtam, az volt csak a baj, hogy néha közben ránk-ránk nyomtak. Ilyenkor néha még az is nehézséget jelent, hogy tudjam, éppen kivel beszélek. Ha sikerülne tiszta étert kifogni, jó minőségben nagyobb távolságok áthidalhatók lennének.

A Kopasz (Világos) hegy nagyon jó adottságokkal rendelkezik, úgy látom a Kevélyek is. El tudom képzelni, hogy egy Kevély-Kékestető kapcsolattal csúcsot lehetne dönteni, remélem lesz aki megpróbálja. Bár ha jól tudom, most is csúcsot döntöttünk, jó volt részt venni benne.

Nagy segítséget jelentett, hogy szükség esetén Silvius relézett, köszönet érte. Tényleg nagyon jó helyen van a Gyertyános. Egy Kevély-Kékestető kísérletnél is nagy szolgálatot tehet, ha valaki innen besegít.

Egy kép arról, honnan is forgalmaztam (bocs, de nem nagyon tudok linkelni):

http://www.geocaching.hu/logimages/674_20040125_210248.jpg

Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2554
A belvárosban a kettes csatorna teljesen használhatatlan. Folyamatos zúgás van rajta, mintha valaki messziről egy jóval erősebb adóval folyamatosan adna, de szöveg nem hallatszik.
Most ez lehet, vagy valami nagyteljesítményű adó vágja tönkre. De ha az utóbbi, az sem lehet legális, mert ez a frekvencia a PMR-é.
mudman Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2553
Sziasztok!
Valóban vidám volt a mai nagy geo-pmr szeánsz. Mi néha hallottuk im elhaló hangját is és a többiekkel is jót beszélgettünk.
DE!
Mikor a Kő-hegy környékén jártunk, valaki (sajnos már nem emlékszünk a nevére, bocs) valszeg valami buherált cuccal annyira uralta a 4/12-t, hogy szinte semmi mást nem hallottunk tőle. (Éppen talán Petikával társalgott.)
Nem hiszem, hogy így kéne lefedni az egész megyét egy eredetileg (szabályosan) fél Wattal működő kis géppel...
Ha kicsit gonosz lennék, én is építenék egy másfél kW-os adót a pmr-re, aztán csak én szólnék a 4/12-n. :o)
Csak szabályosan...
Üdv: Mudman
silvius Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2552
Valóban nagyon sikeres beszélgetés volt. Én először a kerepesi víztornyos dombra másztam fel délelőtt, itt Golfmannal és Rókabillyvel sikerült beszélnem, előbbi Piliszentlászlón, utóbbi pedig Szentendrén volt.

Ebéd közben hallottam Szilasligeten Lelcachet, felbátorodva felszaladtam a Gyertyános mogyoródi lankáira, itt kezdődött meg az őrület. Árpi (csak rádiós :-))X.ker, Petyaművek Zugló, Mudmanék, Lelcache, Golfman a Pilisből és gyönyörűen tisztán IM a Mátrából.

Ha Bp. környéki, valóban jó DX helyet kerestek bízvást ajánlom számotokra a mogyoródi pontot (GCGYER és környéke), én nagyon élveztem.

Aztán már a buszon ülve elkaptam még Mudman adását a Kő-hegytől, ő már nem nagyon vételezett engem...sajnos.

Előzmény: Phoere (2551)
Phoere Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2551
Szerintem a felsorolásban ott vagy Rókabilly után .
Előzmény: PETIKA (2550)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2550
Engem kihagytál :(
Egyébként, ha a ládától beszéltél velem, akkor majdnem 26 Km volt közünk.
Előzmény: lelcache (2548)
dragunov Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2549
Úgy tudom ez a legjobb eredmény idáig.
Gratula.

dragunov

Előzmény: lelcache (2548)
lelcache Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2548
Valami hatalmas, fergeteges, gigantikus, fenomenális PMR találkozó volt ma, majdnem spontán. Nagyon sokan voltunk terepen, és nagyon jókat beszélgettünk. Elöször Öreg Tommal sikerült egy elég gyenge kapcsolat, aki a Dera-pataknál (GCDERA) volt. Én akkor éppen a Fenyő ládánál (GCFENY) voltam, ez 8,51 km. Aztán Mudman-nel és a vonós3assal beszéltünk a mackó barlangtól. Aztán jött a fergeteges nagy buli. A következő emberekkel sikerült a kapcsolat: Silvius, Dragunov, Rókabilly, Petika, Árpi, Mátyásföldi Béla, Piszeorr, (bocs, ha valakit kihsgytam) és nem utolsó sorban iM, aki a mátrában volt a Kopasz-hegyen (GCKOP) Én akkor a Nagy-Kevályen (GCNAKE) voltam. A nagy folgalom ellenére tökéletes kapcsolatot sikerült létesíteni. 69,2 km!!! Mindketten sima, turbózatlan PMR-rel játszottunk! Mi most a hivatalos rekord? Megdőlt?
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2547
Ma végre jókat beszélgettem, megállapítottam, hogy az ALAN 456R jól működik. Reggel beszéltem Silvyusszal, délután meg a Nagykevély megmászójával.
Akinek szintén ALAN-ja van, attól kérdezem:
Hogyan lehet a bekapcsolás után megjelenő 1-8-ig tartó csatornákat? Természetesen a 9 tárolóhelyet tudom programozni, de miután kikapcsolom és újra be akkor megint csak az "eredeti" csatornák jönnek be. Annak ellenére, hogy most nem tudom ezeket a csatornákat hangolni, a 4/12-t valami véletlen folytán sikerült beállítanom.
Összejött végül a Kékesről az ÖK? (összeköttetés)

Rbilly

TamiBT Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2546
- kivel beszeltem egy 20 percel ezelott, ha jol emlekszem, akkor XVIII. keruleti emberke volt (5 emelet.), en az M1-en haaldtam bia. fele.
lelcache Creative Commons License 2004.01.25 0 0 2545
Petika:
Úgy kell érteni, hogy ha valamiért a 4/12 nem megy akkor nyargalj át a 8/08-ra. Megjegyzem, hogy itt még az életben nem beszéltem senkivel!

iM!
Tényleg jó kis beszlkgetés volt! Mostanában valahogy mindíg megtaláljuk egymást az éterben. Én hallottam még Mudmanékat, pontosabban barbárkát többször is egy-egy szó erejéig, de beszélnem igazán nem sikerült velük. Valszeg a nagy zsúfoltság miatt!

Holnap reggel indulok az 1-es ládához (GCeger) és a környékre, Nagy Kevély, Mackó barlag, Fenyő. Majd nyomkorászok! Figyeljetek.

Előzmény: PETIKA (2538)
lotht Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2544
Nyomkodtam párszor, meg beszéltem is, de süket fülekre találtam...
Előzmény: PETIKA (2543)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2543
Hello,
próbálj meg adni valamit!
Én hiába nyomkodok :(
Előzmény: lotht (2539)
iM Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2542
Pontosítok: 13h körül történt a beszélgetés.
Előzmény: iM (2541)
iM Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2541
11 körül jó kis dumaparti volt a zsúfolt éterben Lelcache (Újpalota), Piszeorr (XIV. ker), valaki akinek nem értettem a nevét és köztem (GCKL2 utolsó pontja). Valahol talán még Mudmanék is felbukkantak, bár velük aztán nem sikerült kapcsolatot teremteni.
iM Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2540
Kérem, hogy az Alan tulajdonosok ne csak hívójelet adjanak. Az Alan hívójel sajnos nem jön át a Motorolára (legalábbis az enyémre nem).
Előzmény: silvius (2537)
lotht Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2539
Bekapcsoltam...
Előzmény: PETIKA (2538)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2538
Egy kicsit visszalapoztam a topikban és ott találtam egy kérdésre adott válszban:
"A 8/08 a "félhivatalos" hívócsatorna."
Ezt hogy kell érteni?

Egyébként, ha ma este bekapcsolom a 4/12-t Pestlőrincen van esélyem találni Geocachinges társalgópartnert?

Előzmény: kivi000 (1785)
silvius Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2537
Figyelünk rád IM!

Szilasligeti adások megkezdése csak délután 13-14 óra fele várható. Remélem sok új rádióssal is sikerül majd beszélnem. Legyetek bekapcsolva, figyeljétek a hívójelet 4/12-őn.

Előzmény: iM (2536)
iM Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2536
25-én vasárnap a Mátrába megyünk túrázni, ládázni.

9-10 óra körül az Apci tengerszem (GCApci) környékén leszek (ez kevésbé érdekes rádiós szempontból), de 12-13 környékén a Kopasz (Világos) hegyen (GCKPSZ) leszünk. Ez több mint 700m magas és nagyon jó helyen található (Mátra délnyugati része, takarás mentesen). Próbálkozni fogok 4/12-n.

ÖregTm Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2535
CTCSS
Előzmény: Fürgeláb (2534)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2534
4/12 alatt mit értetek? A 12 CTCSS vagy DCS?
Előzmény: silvius (2532)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2533
Bocsi, a tegnapi tévedésemért, elvileg minden pénteken zsugaparti, de a mostanit kihagytam volna, de nem hagyták :-(
(Vesztettem, kétszeresen is, azzal hogy kihagytam a tegnapi QSO szeánszot, bár fél egykor kisértést éreztem, hogy próbálkozzak!)

ÖregTom

Előzmény: lelcache (2529)
silvius Creative Commons License 2004.01.24 0 0 2532
Ládászok és rádiósok! Visszatértem. Igaz egy kajla herpeszvírus lerohasztotta a fél pofá,at, de ez rádión nem terjed. Láda és munkahely közelbe nem megyek, viszontag hazavonszolom magam a hétvégére (2004.01.24-25.) Szilasligetre, ahol a 4/12-őn természetesen fülelni fogok. Innen beszéltem már a Törley ládánál tartózkodó MikiCache-sel is.

Nagy élmény, hogy elszaporodtak Zuglóban a rádiót vásárolt ládászok. Mindig örömmel beszélgetek veletek ládás élményekről, bízom benne, hogy az újjak is megkedvelik ezt az éteri részét is a geoládászatnak és akkor túra közben, meg itthon is egyre többekkel akadhatok össze.

Hétvégére rádiósoknak javasolnám a GCPEEP, GCBOLN, GCMARG, GCGYER helyeket, itt mindenképpen meghallom majd a hívójeleket küldöző rádiós ládászt. Remélem sikerül sok szép QSO-t összehoznunk. Netközelben nem leszek vasárnap estig. Marconi fényesíitse az antennáitokat!

Előzmény: iM (2530)
lotht Creative Commons License 2004.01.23 0 0 2531
Lekéstelek. 10 körül kapcsolódott be a rádióm...
...hiába.
Előzmény: PETIKA (2528)
iM Creative Commons License 2004.01.23 0 0 2530
Nagy élet volt. Lelcache-sel egy órán át beszélgettünk, Piszeorr be-be kapcsolódott, de közben vacsorázott. A végén megjelent Silvius, rácsodálkozva az idegen hangokra a "kesser csatornán", aztán sajnos lemerült.

ÖregTom nagyon hiányoltunk.

Az Alan hívóhangja nem jelenik meg a Motorolán, az én hívóhangomat viszont veszi az Alan.

lelcache Creative Commons License 2004.01.23 0 0 2529
:-( Ezek szerint ez városban már túl nagy táv!

Sajnos Öreg Tom más programot talált magának és megfeledkezett rólunk. :-( Ejnye-bejnye! :c))) Remélem, legalább elnyerted a gatyájukat is! :-)
Ellenben iM ma is résen volt, és a tegnapihoz hasonlóan ma is jót beszélgettünk. Az éterben volt még Piszeorr is, akit most este sokkal jobban hallottam, mint tegnap. 10 óra felé előkerült a rég nem hallott Silvius is, aki eddig igazoltan volt távol! :-))) Gratulálunk a jól sikerült államvizsgájához!!!

Előzmény: PETIKA (2528)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.23 0 0 2528
Én is próbáltam 21-től 21:30-ig, de nem jött össze :(
Előzmény: lelcache (2527)
lelcache Creative Commons License 2004.01.23 0 0 2527
Öreg Tom! Én már nyomkorászom! Elkéstél, vagy nem sikerül?
lelcache Creative Commons License 2004.01.23 0 0 2526
Most néztem meg pontosabban. Nem is vagy a hátunk mögött! Elvileg rád látok. Akkor csak a magasságoddal lehet a probléma, mert és pont a sok-sok emeletes ház közül a legutolsóban lakom, és köztünk van még vagy 20 db 10 emeletes betonépítmény.

OFF
Mikor is fogják felturbózni a fórum masináit? Kezd nagyon idegesíteni!
ON

Előzmény: Piszeorr (2522)
lelcache Creative Commons License 2004.01.23 0 0 2525
Én Újpalotáról (XV. ker, Pólus center mellől), fogok nyomkorászni. GC viszonyítási pontot nem tudok mondani, mert a legközelebbi is 5 km-re van tőlünk.

Ha velünk nem jönne össze a kapcsolat, legalább lotht-tal jót fogtok beszélgetni. :c)

Piszeorr:
Az lehet a gond, hogy éppen a hátunk mögött vagy, és nem is túl magasan. Azért akadozott nagyon!

Előzmény: PETIKA (2523)
lotht Creative Commons License 2004.01.23 0 0 2524
Lehet, hogy bepróbálkozom én is Lőrincről...
Előzmény: PETIKA (2523)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.23 0 0 2523
Ha jól értem ma (pénteken) 21-22 óra között próbálkoztok. Én is beszállnék, ha sikerül a konyhaablakból a dolog. Egyszer már beszéltem onnan ÖregTommal. Te honnan próbálod? Én a GCERDO ládától kb. 700 méterre lakom, onnan.
Előzmény: lelcache (2516)
Piszeorr Creative Commons License 2004.01.23 0 0 2522
Nah..

Szóval Telepes utca környékén próbálkoztam.. olyan 2. emelet magasságból..az magasabb jóval mint a Hősök tere szint..
iM-et jól hallottam a végén már Lelcache-t is..
Na majd legközelebb jobb lesz :-)

dragunov Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2521
Szívesen :)
Előzmény: zuard518 (2520)
zuard518 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2520
Pár perce "tettem le" dragunovval, egy élmény volt mint első beszélgetés. Köszi:

Zuárd

-dcimre- Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2519
A Motorola T5522 töltője valób an nem tartozik a leginteligensebb töltők közé, de nyugodtan töltheted egyenként a rádiókat, csak ügyelj a 14 óra betartására és így sok örömed lesz benne.
dragunov Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2518
Ismerem a Motorolák titkos beszédét: halk érthetetlen brekegés-kuruttyolás féle. Engem a szövegben található "torz hangszínezet" tévesztett meg.
Előzmény: J.Zoli (2502)
lelcache Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2517
MEGVAN! Majd átcsöngetek a szomszédba, akinek az ablaka feléd néz, hogy sürgős PMR-ezni valóm akadt. Biztos nagyon fog örülni este tízkor, főként, hogy nem is ismerem! :-)))
Előzmény: lelcache (2516)
lelcache Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2516
Igen! Mondjuk kezdjük a próbálkozást 9-kor. Ha nem megy, akkor itt a fórumon még mindig megbeszélhetjük, és kitalálhatunk valamit 10-ig. (Bár nem igen tudom, hogy mit :-)))
Előzmény: ÖregTm (2515)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2515
Ok! 21-22 óra között?
Előzmény: lelcache (2513)
iM Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2514
Csak most jutottam géphez, mert a rádiózás után még egy hosszú telefont is le kellett bonyolítanom.

Jó kis beszélgetést folytattunk. Lelcache tisztán bejött, csak akkor lett rosszabb, mikor más helyet keresett, hogy ÖregTommal is tudjon beszélni. ÖregTomot néha jól, néha rosszul hallottam, sokszor egymásra nyomhattak Lelcahhe-sel, mert olyankor csak iszonyú recsegést-ropogást hallottam. Piszeorral csak nagyon keveset tudtam beszélni, nem volt rossz a kapcsolat, de valamiért mégsem jött össze.

Az egészben az az érdekes, hogy kimentem a tárolóba, annak az ablakából van kilátás Lelcache és ÖregTom felé. A másik készüléket benn hagytam a lakásban, a párom hallgatta. A lakásban lévő készülék egyszer sem fogott benneteket, engem végig hallott. A vasbeton teljesen leárnyékolta, tehát spontán vételre nem sok esélyem van. A lakásból majd Óbuda felé kell kísérletet tennem.

Off

A Snake ládákat Lelcache-nek ajánlottam 100. megtalálásnak (meg egyébként is).

On

lelcache Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2513
A Snake ládákról velem beszélgetett iM! A holnapot javaslom, mertma még van egy kis dolgom este, és a kedvesem is kitér a hitéből, ha egész nap itt gubbasztok az ablaknál, és rádiózom!
Előzmény: ÖregTm (2512)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2512
OK. próbáljuk ki! Ma, holnap?
Előzmény: lelcache (2510)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2511
H..e vagyok, he,he, PiszeOrr 456R-t vett (én pedig kevertem iM Motorola-jával), tehát vele sikerült beszélni iM-nek! (Remélem rábeszélte egy két húzós Snake ládára! ;-) )
Előzmény: ÖregTm (2508)
lelcache Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2510
ÖregTom! Lehet, hogy valamelyik éjszaka, mondjuk úgy 9-10 felé kéne megpróbálnunk. Akkor már minden dilettáns elmegy lefeküdni. Szerintem akkor sikerülne!
Előzmény: ÖregTm (2508)
lelcache Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2509
Most fejeztük be a beszélgetést iM-mel. A Motorolája tökéletesen működik. Teljesen tisztán sikerült beszélgetnünk, vagy fél órát! (Ja, nekem Alan 456R-em van). Az éterben volt néha-néha Piszeorr is, de csak ritkán hallottuk, és akkor is csak kiengedett zajzárral, nagyon rosszul. Piszeorr, te merre vagy Zuglóban, és főleg milyen magasan?
ÖregTom-ot megint nem hallottam, pedig Ő is itt volt. Pedig az szép új Alan456-jával domboríthatna egyet! Valszeg, ha kisebb lesz a háttérforgalom a 4-en, akkor majd összejön a kapcsolat!
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2508
Sajnos csak iM-et hallottam/beszéltünk, pedig még a hidegbe is kimentem, hogy lelcache-st is halljam :-(

Most a végén beszélt valakivel, de a roger-je alapján Alan volt, pedig PiszeOrr-nak tippeltem volna.

ÖregTom

jahno Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2507
Sajna mégsem vagyok a környéken.
Előzmény: lelcache (2506)
lelcache Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2506
Én már nyomkodom, mint az őrült! Eddig semmi válasz.
iM Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2505
Hali!

Lenne egy láma kérdésem a szakemberekhez:

Tölthető-e a Motorola T5522 töltőjében 1 db akkumulátor vagy csak párosával tölthetők? A kezelésiben semmi utalást nem látok, a transzformátoron csak annyi adat van, hogy 9V a kimenő feszültsége, ez csatlakozik a töltőpadhoz. Nem szeretném, ha 1 db behelyezésekor túlfeszültséget kapna. Ez egy abszolút "buta" töltő, szerintem még timer sincs benne.

Van valakinek infója, mekkora kapacitású a gyári NiCd akkumulátor?

Kösz

im

iM Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2504
Ne csak hallgatózzál, hívójeleket is küldj!

Sajnos valamelyik cég biztonsági szolgálata is a 4-esen van a közelben most délután, de remélem nem fognak zavarni.

Előzmény: zuard518 (2503)
zuard518 Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2503
Hali

Zuárd vagyok, ma lettem boldog PMR tulajdonos. Elsősorban a GC miatt, de nyagyon tetszik minden ilyen kommunikáció :-) Nesokára indulok haza Zuglóba, halgatózók a 4/12-őn, hátha bejön valaki.

Zuárd

J.Zoli Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2502
Még valami:az analóg beszédtitkositót nem értenéd, ugyhogy ez a Motorola moduláció nem a beszédtitkositóról szól.Jót derülnél ha úgy keresnélek 4/12-n, de majd kipróbáljuk.Kvartyogás...
Előzmény: dragunov (2497)
J.Zoli Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2501
Létezik hasonló jelenség.Motorola t6222 VÉTELI oldalán tapasztaltam ezt, de CSAK AKKOR ha az ellenállomás különosen halkan beszélt hozzám.Függetlenül attól hogy milyen rádiót használt,próbáltuk ALANNal, és egy Motorola TA200-al is.Viszont a Motorolákat másik rádión hallgatva NINCS ilyen probléma (4 különbözö rádión hallgattam meg öket)

A jelenség leginkább a hangtechnikában mikrofonoknál használatos "gate"-re emlékeztet, ami lényegében egy hangfrekis "zajzár" aminek a küszöbértéke állitható.Valami ilyesmi volt hallható a Motorolán, a gyenge hangok alját vágta (és itt nem a freki aljára, hanem a jelszintre gondoltam).

Előzmény: dragunov (2497)
Phoere Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2500
Erre a cikkre emlékeztem.
Előzmény: dragunov (2497)
-dcimre- Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2499
Én is hallottam a Motorolákról ezt a hírt és lehet, hogy van benne valami, de az 5222- es párom tökéletesen kommunikál az Alan-nal, a Kenwood-dal is, semmi modulációs gond nincs. Igaz ebben a Motorola típusban nincs beszédtitkosító és még rezegni sem rezeg .-), ráadásul a CTCSS-t ki lehet kapcsolni.
Piszeorr Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2498
Akkor 18.00.. :-)
dragunov Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2497
Phoere:
Itt találtam az alábbi sorokat:
Motorola moduláció

A Motorola cég egyes régebbi és újabb típusú PMR-készülékeiben (TA200, TA288, T6222) egy speciális, más rádiókban nem fellelhető hangjel-feldolgozó eljárást alkalmaznak. Ez végeredményül azt okozza, hogy a Motorola PMR adó-vevők, úgymond, csak egymás között szeretnek beszélgetni. Ha azokat más gyártók készülékeivel együtt használjuk, akkor (kölcsönösen) halknak, illetve torz hangszínezetűnek tűnnek a rádiók. A cég jövőbeli elképzeléseit nem ismervén, általában elmondható: csak óvatosan a Motorolával! Más típusokkal tervezett közös használat esetén előbb mindig következzék egy próba!

A Motorolák többségében van egy kapcsolható un. analóg beszédtitkosító, mely használatakor csak azokon a készülékeken érthető a forgalmazás, amelyeken szintén be van kapcsolva. Nem tudom, hogy a fenti idézetben erről van szó vagy sem, de én már beszéltem több Motorolással is.

dragunov

Előzmény: Phoere (2492)
iM Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2496
Én csak este beszéltem, így nem lehettem. Viszont 15h környékén én nem hallottam semmit. A 4/12-t és az 5/0-t figyeltem napközben. A 4 süket volt, az 5-ön darusok vannak.
Előzmény: jahno (2494)
iM Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2495
Én is olvastam már, meg az ellenkezőjét is. A környékbeli darusokat kitűnően hallom, pedig ahogy figyelgettem eddig, jellemzően nem Motorolákat használnak.
Előzmény: Phoere (2492)
jahno Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2494
Szerintem én is arrafelé járok, de ha tegnap 15h környékén pofáztatok, akkor Keleti pu/Gizella út/Róbert Károly ÖMV kút útvonalon hallottam a dolgot. Ha nem Ti voltatok, akkor is hallottam, csak így már nem olyan érdekes :-)
Előzmény: iM (2493)
iM Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2493
Ok, 18 körül kimegyek a lépcsőházba, annak az ablaka néz felétek. A 4-es csatorna szabad szokott lenni a környéken, tehát 4/12.
Előzmény: lelcache (2491)
Phoere Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2492
Nem tudom, mi igaz belőle, de olvastam, hogy a Motorola készülékek bizony hajlamosak az inkompatibiltásra, azaz csak saját fajtájukkal kommumikálnak.
lelcache Creative Commons License 2004.01.22 0 0 2491
iM!

Én XV. ker-ben vagyok nagyon magasan (9. em) és az ablakom kb. felétek néz. Innen remekül szoktam beszélni Silviusszal, aki az Erzsébet királynén van, sőt még ÖregTom-ot is hallom néha, pedig ő pont az ablakom irányával átellenes oldalon tartózkodik, és ez is durva vasbeton épület. Szerintem sikerülni fog Veled a kapcsolat. Holnap 18 felé megpróbálhatjuk! Remélem nem felejtem el!

Előzmény: iM (2490)
iM Creative Commons License 2004.01.21 0 0 2490
Félek, hogy mindkét esetben gyenge volt a jel. Felétek a távolság nagy, Piszeorr felé meg közöttünk állhatnak a Kacsóh P. út környéki magas házak (hacsak nem azokból ad, de még akkor is lehet ellentétes az irány). Ráadásul én vasbeton épületben vagyok, ha meg lemegyek az utcára, akkor túl alacsonyan. A tető meg csak egyes irányokba (Óbuda, Hármashatár-hegy) alkalmas a rádiózásra.
Előzmény: ÖregTm (2489)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.21 0 0 2489
CTCSS-nél hívóhang nélkül is nyitna a zajzár, ha elég erős az adás/vétel.
Az más kérdés, hogy a hívóhang általában jobban modulált, mint a beszéd, tehát hangosabb/erősebb-nek tűnik!
Előzmény: iM (2488)
iM Creative Commons License 2004.01.21 0 0 2488
Esetleg az a gond, hogy az Alan hívóhangját nem veszik a más márkájú készülékek? Az elején volt erről szó, végülis nem tudom, igen vagy nem. Tegnap is gondoltam erre, mikor ÖregTom csöngetett rám, csak aztán nem írtam róla.
Előzmény: Piszeorr (2485)
iM Creative Commons License 2004.01.21 0 0 2487
18:30 környékén többször jeleztem a 4/12-n, de ezek szerint nem hallottad. Benn az épületben nem észleltem a Te forgalmadat (biztos próbáltad, mikor beírtad a bejegyzést), de a próbához lementem az utcára, egészen a Rákosrendező sorompóig. Ez közel kell hogy legyen hozzád.
Előzmény: Piszeorr (2485)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.21 0 0 2486
Sziasztok!

Piszeorrhoz hasonlóan, holnap én is csatlakozok a PMR-esek táborához, 2 Alan 456R-el. Amilyen szerencsém lesz (a gps-hez hasonlóan) itt Kalocsán senkinek sem lesz PMR-e. Na mindegy, majd a tesómmal elbeszélgetünk :) Illetve rögtön vasárnap megyünk Pestre, ott remélem lesz adás! Jut eszembe: van még a vasárnap 19 órás duma? Lehet csatlakozok!
Csak az a kár, hogy nem jelzi ki ha talál valahol adást a CTCSS "alcsatorna"-számot. (ha jól emléxem). De ez aránylag olcsó volt, meg még ingyen ki is hozzák. Alig várom már :)

Piszeorr Creative Commons License 2004.01.21 0 0 2485
Bp XIII / XIV :-)

Valaki rám printyeghetne 4/12

ÖregTm Creative Commons License 2004.01.21 0 0 2484
Location?
Előzmény: Piszeorr (2483)
Piszeorr Creative Commons License 2004.01.21 0 0 2483
Sziasztok,

ma csatlakoztam a PMR-esekhez egy ALAN 456R-el.
:-)

Ati88 Creative Commons License 2004.01.20 0 0 2482
Hát igen, valami ilyesmi válaszra számítottam...
:-)
Előzmény: iM (2481)
iM Creative Commons License 2004.01.20 0 0 2481
Igen, mert csak ma vásároltam a rádiókat :-)
Előzmény: Ati88 (2480)
Ati88 Creative Commons License 2004.01.20 0 0 2480
Vasárnap jártam arra Domival, 2 rádióval, teljes csend volt. Túl korán voltam ott?
Előzmény: iM (2473)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.20 0 0 2479
:-(

Ha silvius a rádió mellé ül, akkor Őt hallanod kell! (Én hallom, ha beszél, pedig 10 km!)
(Remélem az ÁV-ja sikerült!)

Előzmény: iM (2478)
iM Creative Commons License 2004.01.20 0 0 2478
Nyomtam jópárszor, de úgy látszik nem jön össze, bár engem hallhattál akkor. Én semmit sem hallottam, az 1-esen jött be csak valami zaj. Pedig a lépcsőház ablak felétek néz, 4. emelet.

Előzmény: ÖregTm (2477)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.20 0 0 2477
Halkan hallani véltem, de csak egyszer kb 5 perce.
Előzmény: ÖregTm (2476)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.20 0 0 2476
Nyomj most Te, monitorozni fogok!
Előzmény: iM (2475)
iM Creative Commons License 2004.01.20 0 0 2475
Kimegyek a folyosói ablakhoz, ott talán igen.
Előzmény: ÖregTm (2474)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.20 0 0 2474
Nyomom a hívójelet, nem hallod? :-)
Előzmény: iM (2473)
iM Creative Commons License 2004.01.20 0 0 2473
Válaszolok magamnak: már nyélbe is ütöttem, megvannak a kicsikék. Motorola T5522 lett.

Beszélni még nem tudtam senkivel, de az építő munkások szóhasználatával már eléggé tisztában vagyok ilyen rövid idő ellenére is.

Ha valaki GCWWED-GCsoro környékén jár, myomjon a 4/12-n, általában itt tanyázok.

Előzmény: iM (2472)
iM Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2472
Wartburgos, dcimre!

Kösz az infokat. Remélem a héten nyélbe tudom ütni a dolgot.

im

PETIKA Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2471
Én is próbálkoztam, de síri csand és hullaszag :(
Előzmény: ÖregTm (2457)
jahno Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2470
Nekünk a Cobra 702-es az nagyon bejött, 23ezer/pár, de AAA-s elemek kellenek bele, így ha megveszel pluszban töltőt/elemet/akármit, akkor ott vagy a +15ezer összegnél. Aztán ha már egyszer veszünk valamit, akkor az normális legyen, így 50ezer/pár összegért a Cobra 900-as lett a nyerő, mert alapban aksi van benne, és asztali töltő, a töltő tudja közvetlen a rádióban is tölteni a zsugát, meg úgy is, ha kiveszed. Aksi helyére szintén belemegy az AAA-s elem, fogásra is kényelmesebbnek tűnik, mint a 702-es, masszív kivitel, cseppmentes, gumidugóval záródó headset csatlakozó, ilyesmi.

De lentebb visszaolvasva ott vannak Alanról is a tapasztalatok, meg az akciós Metro-s cuccokról. Nekünk magpet mondta erről a Cobráról, hogy jó márka, így elhittük, ezt vettük, pont :-)

Előzmény: m4Smile (2466)
-dcimre- Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2469
Összegyűjtöttem néhány PMR rádiózással kapcsolatos linket, ha van még valami érdekes írjátok meg legyetek szívesek.
A cím:
hg1dci.fw.hu

jahno Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2468
Voltam a www.conrad.hu cégnél, vannak PMR.ek, meg CB-k. Alapban nem túl bíztató a minőség, meg az ár sem, de érdemes megszakérteni. Alan 421-et láttam, arról olvastam itt a topikon, de van 1 csatornás PMR is asszem 13 rugóért, az szvsz nevetséges :-)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2467
Olvass vissza kicsit, és választ találsz a kérdésedre.
Előzmény: m4Smile (2466)
m4Smile Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2466
Na hy!!

Emberek segítsetek nekem az a kérdésem hogy szeretnék egy pmr rádiót és nem tudom hogy milyet vegyek. Hol? És mennyiért? Melyik a legjobb az ár érték arányban??

Előre is köszi: Smile :)

ÖregTm Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2465
:-)
W
I
?
Előzmény: flektogon (2464)
flektogon Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2464
Nem felejtettem el, későn értem haza. Marad a jövő hét...
Előzmény: ÖregTm (2457)
Macok Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2463
biztam benne hogy átkapcsolható mint a TT3000, de ezek szerint sajna nem. Hogy nekem soha nem jön be amit kinézek...
Előzmény: noybi (2462)
noybi Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2462
SAW szűrő!!! Még ha a szintézert át is hangolod, csak egy nagy sistergést fogsz vele venni -> nem pálya.
Előzmény: Macok (2461)
Macok Creative Commons License 2004.01.19 0 0 2461
Úgy látom most én válaszolok magamnak. FRS. :-( Nem lehet szoftveresen áthangolni mint a Twintalkert?
Előzmény: Macok (2460)
Macok Creative Commons License 2004.01.18 0 0 2460
Motorola T5420-ról van valakinek valami tapasztalata? (nézelődök, keresgélek, előbb utóbb csak sikerül venni valami elfogadhatót)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.18 0 0 2459
:-(
Előzmény: atompyka (2458)
atompyka Creative Commons License 2004.01.18 0 0 2458
Részemről elfelejtettem, bocs!
Akkor jutott eszembe, mikor megláttam a nicked a geokess topicban.
:-(
Előzmény: ÖregTm (2457)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.18 0 0 2457
Ma elmaradt a traccsparti?
Néma a rádió! (vagy elromlott?)
Phoere Creative Commons License 2004.01.18 0 0 2456
Jó napot!

Sajna a tegnapi próbálkozás nem volt sikeresnek mondható. Ugyan hallani véltem valamit, ami talán válasz lehetett, de a szöveg érthetetlen volt. Ellenben a vadászok is a 4-est használták a környéken (nem tudom melyik CTCSS-t.

Egy itt lehangzott kérdésre: a TwinTalker 3000 tudja a CTCSS-t.

lelcache Creative Commons License 2004.01.18 0 0 2455
Sikerült ma 15 óra tájban rövid kapcsolatot teremtenem Mátyásföldi Bélával a Budai várból, aki éppen ÖregTom-mal folytatott eszmecserét. ÖregTom-ot sajna nem hallottam, pedig kíváncsi lettem volna, hogy muzsikál az új Alan-ja. Mivel az eső zuhogott a nyakunkba, hamar befejeztem a beszélgetést, ami teljesen tiszta, zajmentes volt.

Pheore-vel összejött a kapcsolat valakinek?

olahtamas Creative Commons License 2004.01.18 0 0 2454
Akkor ezekszerint lehet, hogy hallott valaki csak én nem hallottam senkit mert a vevőrész "leült".
Ahogy elnéztem van ott fent egy jópár adó.
Előzmény: DJ Szegecs (2453)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2453
Lehet, hogy ott a sok adótorony zavarja a PMR-t?
Ha a közelben nagy teljesítményű adó dolgozik, az képes "leültetni" a közelben lévő vevőket attól függetlenül, hogy azok nem pont ugyanarra a frekire vannak hangolva.
Előzmény: olahtamas (2452)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2452
Én is próbálkoztam a HHH- tetejéről 9-10óra között és csak távoli recsegések voltak.
(nyitott zajzárral)
Lehet, hogy ott a sok adótorony zavarja a PMR-t?
Előzmény: Rókabilly (2449)
atompyka Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2451
'Stét!

Silvius:
Megvan!
:-)

Előzmény: silvius (2148)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2450
Azért hallottál beszélgetést, mert a 4-es csatornát többen használták ott, ahol Te voltál, csak éppen nem a 12-es szelektív zajzárral beállítva.
A zajzárat ezen a készüléken nem lehet kinyitni állandóra, csak olyan rádión, ahol nem automatikus, hanem kézi (potméteres) beállítású a zajzár.
Előzmény: Rókabilly (2449)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2449
Ma délelőtt próbálkoztam adni venni.Alan 456R-el, a 4/12-n. Hívtam többször is, de senkit nem hallottam. Aztán amikor a "zajzárat" kinyitottam, akkor aztán több beszélgetést is hallottam. Ez miért van?
A "zajzárat"(MON) állandóra nem lehet kinyitni? Mert nekem nem sikerült.

Rbilly

Moha bá Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2448
Kösz! Nem gondoltam volna. Persze, ha jobban belegondolok ...
Előzmény: DJ Szegecs (2447)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2447
Típusonként változó, de 50 Ohmnál mindenképpen nagyobb.(200-300 Ohm)
Előzmény: Moha bá (2446)
Moha bá Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2446
Szabad tudni, hogy akkor mennyi az impedanciája? Nem mintha túrni akarnám.
Előzmény: DJ Szegecs (2445)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2445
Antenna cserénél ne feledjétek, hogy a beépített antennának nem 50 Ohm az impedanciája, tehát a házilag rátett cuccokkal nem lesz illesztett a lezárás. Ennek okát korábban HG4L ki is fejtette itt a fórumon.
dragunov Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2444
Bocs, hogy beleszólok, de volt szerencsém hallani a különbséget a Metrós és az Alan között amikor ÖregTommal kipróbáltuk. Az előbbi élvezhetetlenül sistergett, az Alan meg hangosabban és zajmentesen szólt, pedig nem vot köztünk nagy táv, kb. 2 Km. Nem biztos, hogy egy egyszerű antennacserével feljavítható (az Alannak is ilyen tekercsantennája van, szerintem egy sima rugó, csak hosszabb). Egyébként is olcsó húsnak híg a leve, lehet, hogy te is előbb utóbb elajádékoztad volna, mint ÖregTom. :(

dragunov

Előzmény: Macok (2441)
Macok Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2443
Ahogy mondod. A Metronál mindig az fogyott el éppen, amiért odamegyek.
Előzmény: ÖregTm (2442)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2442
A MEGA PMR-X1 tudja, az már nem volt? (12,5 eFt)
Előzmény: Macok (2441)
Macok Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2441
A Metroban elég nagy volt a választék, de egyik sem tudta a CTCSS-t. Amit kinéztem az elvileg tudja de most nem kapható, és meglepő módon a jelenleg kaphatóknál olcsóbb is lenne. Persze a választékban volt olyan, ami sok felesleges dolgot is tudott, pl memo, 2 csati figyelés a scan-nen felül (8 csatornából minek?:-)), stopper meg hasonlók. A lényeg az, hogy most potyára mentem.
A 456 tényleg jónak látszik, de hát pont duplája az ára mint a Twintalker vagy ez a Metros.
Előzmény: ÖregTm (2440)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2440
A twintalker-hez nincs ismeretem. (A CTCSS-t tudja? - ez a legfontosabb)
Az antennája egy kicsit elnagyolt, a cserét úgy értettem, hogy feljavítani, mert egy egyszerű mag nélküli tekercs van a gumiban (kihúzható!)
Még egy hiba eszembe jutott, táplálása 4 db AAA, ami csak tölthető akkukkal javítható.
A 456R most MM-ban 18990, de netről 15-ért kapható (gari kérdés!)
Előzmény: Macok (2439)
Macok Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2439
Köszi az infót. Mit értesz azon hogy antennacsere? Ha van mire cserélni, biztosan meg tudom csinálni, végülis jó néhány rádió megfordult már a kezeim között, csak PMR ügyileg nincs még túl sok gyakorlati tapasztalatom. Azért a 456R árban jócskán veri a MEGA-t ha jól tudom. Pillanatnyilag még a Twintalker amin gondolkozom, de leírás alapján az áron kívül nem látok más különbséget a kettő között.
Előzmény: ÖregTm (2438)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.17 0 0 2438
Bocsi, tegnap nem olvastam a fórumot.

A MEGA PMR-X1 egy AEG klón, párban árulják és tud CTCSS-t, szép kivitelű és antennacsere után biztos jó, de az ugye nem egy egyszerű lépés. A minőségi különbség elsősorban is ebben különbözik. Elajándékoztam és vettem egy 456R-t (megmaradt a két 451-em, mert meg vagyok velük elégedve - szintén Alan).

Előzmény: Macok (2432)
-dcimre- Creative Commons License 2004.01.16 0 0 2435
iM

Motorolás tapasztalatok:

Kb. 1 hónapja van egy T5522-es párom és meg vagyok elégedve velük.

Ár: drága
Ergonómia: nagyon kézbe illő, robosztus ház, de asztalra nem állítható a kerek alja miatt.
Tudás: scan(ctcss dekódolással!!!!)VOX,roger beep, a ctcss kikapcsolható,10 féle csengetés, érzékeny vevő, jó esély arra, hogy valóban kijön a 0,5W teljesítmény, inteligens kijelző világítás, NiCd battery, 3db AA lehetőség, asztali töltő. A modulációja másik rádiókon is tökéletes, mem kásás!
Hátárny: a NiCd aksikat csak ebben a dupla töltőben lehet tölteni, ja és nem lehet levenni az antennáját...:-)

Van mellette Alan 421-em :-) és profi Kenwood-om és Alinco-m, de még így is azt mondom, igen kellemes, sok jó tulajdonsággal rendelkező készülék.

Csak ajánlani tudom!

Wartburgos Creative Commons License 2004.01.16 0 0 2434
Sziasztok!
Én is bele-bele olvasok a fórumba, de ezt máshol is igy kezdtem.

iM Javaslom olvas bele a www..radiovilag.hu/pmr1.htm -be.
Én is mind érdeklődő onna csippentek fel információt.

Motorolát emlittik, keresd meg

Előzmény: iM (2430)
dragunov Creative Commons License 2004.01.16 0 0 2433
Nem lesz túl jó véleménye róla.
Előzmény: Macok (2432)
Macok Creative Commons License 2004.01.16 0 0 2432
Most látom hogy neked már van egy, csak a kereső nem találta :-). Mi a véleményed róla?
Előzmény: ÖregTm (2401)
Macok Creative Commons License 2004.01.16 0 0 2431
Sziasztok itt is. Valakinek van valami tapasztalata a Metroban kapható Mega PMR-X1 típusú készülékről? Megéri ezt venni? A Twintalker 3000 (remélem jól emlékszem a típusra :-)) kicsit drágább, de lényegében nem sok különbséget olvasok közöttük.
iM Creative Commons License 2004.01.16 0 0 2430
Sziasztok!

Ha minden igaz, sok más kesserhez hasonlóan hamarosan én is be fogok ruházni egy pár PMR készülékre.

Elsődleges felhasználási terület túrázás, geocaching lesz. Ár, tudás, ergonómia, AA elem/akku, stb miatt a Motorola T5512/5522 készülék a jelöltem.

Amennyiben van valakinek tapasztalata a jelzett készülékekkel (pozitív-negatív), kérem ossza meg velem.

A topicot kezdetek óta olvasom, de ezekről a készülékekről nagyon kevés információ található itt.

Köszönöm

im

Phoere Creative Commons License 2004.01.16 0 0 2429
Minden érdeklődőnek!

Holnap a magpet áétal csigazabálónak titulált ország egyik autótípusának klubtalálkozója lesz a Mátrában. Ennek alkalmából megpróbálunk a sástói toronyból átkiabálni mindenhova, ahol hallják.
Ha jók az információim, ehhez magpet egy Yaesu-t is biztosít a mátrai végre. De lesz ott normál PMR is néhány.
Jelenlegi kilátások alapján úgy délután 3 órától lesz lehetőség erre a kísérletre. Ha úgy tűnik, hogy az időpont módosul, magpet-en keresztül megpróbállak értesíteni benneteket (bár ezt ő még nem tudja. :)) )

Szóval előre a holnapi PMR-találkozóra!

Kaktusz1 Creative Commons License 2004.01.16 0 0 2428
Sziasztok!

Kicsit meglepodtem a 4db 1.24V-os akksi hasznalatan. Kivancsi lennek a gep kepcsolasi rajzara. Lehet, hogy itt nem direktben vannak az elemek az RF vegfokra kapcsolva?

Előzmény: PetyaMűvek (2420)
atompyka Creative Commons License 2004.01.15 0 0 2427
Köszi!
Előzmény: Fürgeláb (2425)
flektogon Creative Commons License 2004.01.15 0 0 2426
-Kuka :)
Sajnos az okát azt nem tudom, amikor én vettem, nem volt élő ember, aki hivatalosan szervizelte volna. Fusiban persze meg lehet próbálni. Nekem is rossz volt az egyik, próbálgatással választhattam a garanciálisan visszavitt cuccból egy jót. Szerencsére azóta rendben van.
Előzmény: Murcielago (2423)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.15 0 0 2425
http://www.dnd.hu/
VIII. Elnök u. 1.
Előzmény: atompyka (2424)
atompyka Creative Commons License 2004.01.15 0 0 2424
Sziasztok!

Mondjatok nekem plíz Kőbánya-közeli ALAN szervízt vagy egyéb hozzáértő emberkét!

Köszi előre is!
ATom

Murcielago Creative Commons License 2004.01.15 0 0 2423
SEGÍTSETEK PLÍZ!
Az egyik készülékem folyamatosan zajos, mintha állandóan ki lenne kapcsolva a zajzár. A bekapcsolás után rögtön elkezdi, és természetesen az összes csatornán. Ha beállítom CTCSS-re (pl 4/12 :-)), akkor csendben van, de a kijelzőn mutatja, hogy folyamatosan vesz vmi jelet.
Mi lehet az oka?

Kösz
Murcielago

PS. Ja, és Cobra MT700-as

ÖregTm Creative Commons License 2004.01.15 0 0 2422
Tegnap MédiaMértMár-nál jártam 456R miatt (emelt áron dögivel van) és láttam az azóta elajándékozott Meteor-os MEGA PMR-X1-em "klónját"! Kézbe véve is az, AEG rádió, nyilván azonos belső alaplappal, mert minden billentyű ugyanott volt, de nem tudta a CTCSS-t!
Az ára többszöröse volt a Meteor-osnak!
ÖregTom
noybi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 2421
A Stabo Fly Talk (néhol Apollo Fly Talk ill. PMR200 névre is hallgat) is tudja a scan közben a CTCSS-t dekódolni. Érthetetlen, hogy miért hagyják ki máshol, nagyon hasznos funkció, ha csak úgy keres valakit az ember.
Előzmény: -dcimre- (2417)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.15 0 0 2420
A Conrad Pocket Comm One , Pocket Comm Double tudja a ctcss dekódolást ( dcs-t nem .. )
Amúgy TsuengShing gyártmányúak eredetileg :-)
Fapados, bugyutácska menü, kicsit "sorjás" műa. ház, 4db AAAA akku/elem, de óccsó
Előzmény: -dcimre- (2417)
TUZI Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2419
KÖSZI az embernek sose a legegyszerűbb megoldás jut először eszébe.
Előzmény: Z-M-an (2414)
Phoere Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2418
Kikkwl nem találkozik itt az ember. :))

A kapacitásra figyelj oda, az olcsóbbnak ez lehet a hátránya.

Előzmény: TUZI (2413)
-dcimre- Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2417
ÖregTM

Kapuvár környékén, Csornán, Jánossomorján, Babóton többen is rádióznak, úgyhogy próbáld meg a 8-ason hívni őket.Esténként ott vannak többen is.
Kérdés:
Melyik rádiók tudják scan közben dtektálni a ctcss kódot?(a Motorolákon kívül)

Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2416
Jól hangzik a szelektív zajzár, és így már érthető is.

Szintén a tegnapi nap nagy felfedezéseim közé tartozik, hogy ha valaki CTCSS-t vagy DCS-t állított be, és azon forgalmaz, akkor a szkennerem ugyan megáll, és a főcsatornán hallom, amit mond, ugyanakkor én nem tudok hozzászólni. Tehát a szkenner nem tudja megállapítani a CTCSS-t vagy DCS-t.

Előzmény: Törölt nick (2410)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2415
Hivatalosan senki sem árulhat Rino-t.. ezt eddig is tudtam. De azért "nemhivatalos" beszerzési forrása még lehet :-) Erre vonatkozott a kérdéske..
Előzmény: atompyka (2409)
Z-M-an Creative Commons License 2004.01.14 0 0 2414
Hahó Tuzi!

Nézz körül Magpetnél, ő árul ilyeneket. A klubkártyát meg nehogy otthon hagyd! :)

Előzmény: TUZI (2413)
TUZI Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2413
Sziasztok
Párnapja olvasgatlak titeket pontosabban azóta hogy vettem hirtelen felindulásból egy pár Twin Talker 3000-res. Mondjuk, lehet hogy előtte, kellet volna és akkor mást veszek? Ebgondolat. Persze amire én akarom használni arra szerintem tökéletesen, megfelel. Rögtön egy kérdés, ki tud legolcsóbban és főleg hol AAA-s aksikat?
Előzmény: Törölt nick (2410)
jahno Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2412
Ezért beszélt rá könnyen az eladó a Cobra 900-ra. Irtó sokban volt, de kiszolgál egy darabig, az bizti. A 702-es bevált, így más márkákat nem akartunk nézegetni. 23ezer/pár egy normálisabb Cobra, de ehhez is 15 rugó a plusz aksi, meg töltők. Erre 50ezer/pár áron a 900-as mellett döntöttünk, asztali töltővel, meg aksival. Egyelőre még csak súg itt nekem pár napja, beszélni hiába beszélek bele :-) Majd szombaton Budapest-Kapuvár-Budapest útvonalon csak összefutok valakivel.
Előzmény: Törölt nick (2410)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2411
Természetesen aksikra gondoltam.
Előzmény: Törölt nick (2410)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2410
Már kezdtem megörülni, hogy lesz pmr-em, még ha ilyen "óccsó" is. De utána elkezdtem számolni, hogy a 8 AAA elem ára + 1 töltő (egy már van) ára éppen kiteszi magának a készüléknek az árát :((
Így a megörülésből megőrülés lett :)

Fürgeláb: "szelektív zajzár"

Előzmény: ÖregTm (2401)
atompyka Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2409
'Stét!

Látom, válaszoltál magadnak.
:-)
Amúgy passz. Hivatalosan. :-)

ATom

Előzmény: PetyaMűvek (2396)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2408
Tudom, hogy nem megfelelő elnevezés az alcsatorna, ezért is raktam idézőjelbe, de ez legalább magyar szó. Van egyébként valami helyes magyar megfelelője?

Nem is tudom, honnan vettem, hogy így kéne működnie. Talán a logika beszélt belőlem; nekem az lenne fontos, hogy más adását ne zavarjam, tehát más ne hallja könnyedén, mit forgalmazunk, nem pedig az, hogy más ne zavarja az én adásom.

Előzmény: TamiBT (2407)
TamiBT Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2407
- Ennek igy kell mukodni, ez ilyen, aki maskepp velte a mukodest az teves leirast olvasott vagy rosszul gondolta, hogy hogyan is kellene neki mukodni.
- Ezert is teves elnevezes az 'alcsatorna' - ezt honnan vetted? :)
Előzmény: Fürgeláb (2406)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2406
Érdekes, egyben kellemetlen, logikámmal ellenkező dolgot vettem észre az Alan456R-nél, gondolom ez mindegyik készüléknél így van.

Ha valaki "alcsatornán" ad, és én nem vagyok alcsatornán (de a főcsatorna ugyanaz), hallom az adását.

Ha én alcsatornán vagyok, és más egy másik alcsatornán (a főcsatorna ugyanaz) ad, akkor nem hallom.

Összefoglalva az alcsatorna nem arra jó, hogy más ne hallja az adásom, csak akkor ha egyazon alcsatornán vagyunk, hanem arra, hogy én ne halljam másokat, akik nem az én alcsatornámon vannak.

ÖregTm Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2405
A vicces, hogy a tectalk drágább, pedig kevesebbet tud, mint a mega, amelyik szintén akciós és ténylegesen sok elírnivaló nincs is a leírásban (két A4-es oldal), persze ettől még lehetne igényesebb a kivitele. :-) (A 451-est is ott vettem, a leírása is meg van még!)
Előzmény: missparker (2404)
missparker Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2404
Csak Alant, Midlandot fordítok, azt is csak Alan 421-től :) Most akciózzák a Tectalk Jokert, rákérdeztem volna, hogy hogy működik.
Előzmény: ÖregTm (2403)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2403
Nem, MEGA PMR-X1-et!
Te fordítottad? (Hibás! :-)) )
ÖregTom
Előzmény: missparker (2402)
missparker Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2402
Alant vettél?
Előzmény: ÖregTm (2401)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2401
Nem volt senki, aki vállalkozott volna egy Metro-s PMR-re, hát vettem egyet(pár).
Valóban tudja a CTCSS-t is.
Érzéketlenebb (vétel=zajzár viszony), mint a 451, ez az első tapasztalat. Keményebb, pattogósabb a zajzár (talán magasabb a hangszín?) ill. a felette megjelenő fehérzaj.
De a rádió párban 9.990,- Ft nettó, tehát egy db 5.000,- Ft alatt van!
Még egy hiba, 4 db AAA elem/akku táplálja.
További próbákhoz várom a bejelentkezéseiteket!
(Ill. holnap Bp-Kapuvár-Bp útvonalon velem lesz 4/12-n! Oda 7:30-kor indulok, vissza kb. 14:00, ha vki lenne rádióközelben :-)) )
ÖregTom
TamiBT Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2400
- igazadvan korrekt, koszi: 6.25 a raszter :) jora gondoltam de mast irok.
- mivel 625 a kiindulo freki es nem nulla ezert 6.25 az igazi :)), amugy 12.5-re vannak egymastol a csatornak, csakhat nem 000-rol indulva hanem 625-rol :)
Meg1x koszi!
Előzmény: -dcimre- (2398)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2399
Nem is csoda, hoyg nem árulják ! :-)
Szegény rádió FRS szabványú ( a pmr446 amerikai megfelelője, jó 20MHz-el feljebb szól )
Kicsiny hazánkban nem használhatóak.
Hivatalosan.
-dcimre- Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2398
TamiBT-t pontosítanám, mert szerintem nem 12.25KHz akart írni, hanem 6.25-öt.
Ugyanis a legtöbb UHF vagy VHF készülék tudja az
5, 10, 12.25, 25, 50, 100 KHz lépésközt, de kevés típus (főleg csak az Icom és Kenwood) tudja a 6.25-öt.

-dcimre-

Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2397
http://www.garmin.com/products/rino120/
$267.84 U.S.D.

A magyar lapon csak 110-eset találtam, s azt írja, nincs kereskedelmi forgalomban, bár szerintem régen frissítették az oldalt, a terméklistában meg sem találtam:
http://www.garmin.hu/termekek/termekek.php?ID=275

Előzmény: PetyaMűvek (2396)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2396
Hol lehet egy ilye Rino-t beszerezni ? És mennyiért ?
Előzmény: atompyka (2387)
TamiBT Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2395
- adas oldalon semmit nem befolyasol, vetel oldalon is csak annyiban jelentkezik, hogy ha gyenge a jel, akkor a ctcss dekoder nem valoszinu hogykorrektul fogja visszakodolni a leadott ctcss kodot, es a zajzar instabil lesz, rosszabb esetben ki sem nyit. Ez nem azt jelenti, hogy a radio erzeketlenebb, csak nem tudja dekodolni renmdesen a ctcss kodolast, erdemesebb ilyenkor pl. nyitott zajzarral probalkozni.
Előzmény: olahtamas (2394)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2394
Az adás vagy a vétel oldalon gyengít jobban a ctcss ?
Előzmény: dragunov (2393)
dragunov Creative Commons License 2004.01.13 0 0 2393
Igen. /00-ás csatornán sem fog a rádió nagyobb teljesítménnyel adni, de az áthidalható távolság nagyobb lesz. Ez bizonyított, és komoly elméleti (és gyakorlati) szakembertől is ezt hallottam.
Előzmény: jahno (2386)
atompyka Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2392
"...mindenkinek egyertelmu miert eppen igy osztottak ki..."
Hogyne, teljesen. Csak az nem, miről beszélsz.
De sebaj, ezt is köszönettel továbbítom, ui. nem nekem kellett az infó.
:-)
Előzmény: TamiBT (2391)
TamiBT Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2391
- tovabba ha olyan radiod van amit tudsz hangolni de 70cm-en nem tud 12.5Khz lepest, de 5Khz-eset tud akkor a kovetkezo a hasznalando csatorna/freki:

PMR csatorna/freki: 12.5Khz
1 - 446.00625
2 - 446.01875
3 - 446.03125
4 - 446.04375
5 - 446.05625
6 - 446.06875
7 - 446.08125
8 - 446.09375

PMR csatorna/freki: 5Khz
1 - 446.005
2 - 446.020
3 - 446.030
4 - 446.045
5 - 446.055
6 - 446.070
7 - 446.080
8 - 446.095

-ezekutan gondolom mindenkinek egyertelmu miert eppen igy osztottak ki a (12.5Khz raszteres) frekvenciakat :)

Előzmény: TamiBT (2388)
kivi000 Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2390
Mhz :)
Előzmény: TamiBT (2388)
atompyka Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2389
Thx!
Előzmény: TamiBT (2388)
TamiBT Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2388
PMR csatorna/freki:
1 - 446.00625
2 - 446.01875
3 - 446.03125
4 - 446.04375
5 - 446.05625
6 - 446.06875
7 - 446.08125
8 - 446.09375
Előzmény: atompyka (2387)
atompyka Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2387
'Stét!

PETIKA:
ÖregTommal beszélgettünk vagy 3 percet (utána leléptem, mert hideg volt), Ő meg ugyanakkor (tán)Silviussal.

Más:
a.)
Lehet Garmin Rino 120 és PMR között kapcsolatot létrehozni? Tegnap reggel próbálkoztunk, de nem jött össze, Magpet meg ki volt kapcsolva.

b.)
Mi a PMR freki-kiosztása/csatorna?

Thx!
ATom

Előzmény: PETIKA (2385)
jahno Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2386
Az alcsatorna ezexerint valamiben is számít? Táv, izé, etc?
Előzmény: dragunov (2378)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2385
Vasárnap 19:00-től 19:30-ig én is próbálkoztam, de sehol sámli :(
Egy-két trillázás bejött ugyan, de semmi beszéd. Pedig egyik PMR a 4/12-n, másik a 4/00-n figyelt.
Előzmény: ÖregTm (2382)
noybi Creative Commons License 2004.01.12 0 0 2384
Köszi az infót J.Zoli, nagyon régen volt már erről az intercom-dologról szó, engem nem érint, de egy nagy motoros kollégám vásárláson töri a fejét.
Előzmény: J.Zoli (2343)
dragunov Creative Commons License 2004.01.11 0 0 2383
4/00-án beszélgetünk.
Előzmény: magpet (2381)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.11 0 0 2382
magpet
rekedtre ordítozom 29 perce, de nem válaszolsz, ez a nagy köd nem segít a DX-ben

ÖregTom

Előzmény: magpet (2381)
magpet Creative Commons License 2004.01.11 0 0 2381
Izgatottan várom a 19:00-t itt a távoli Kerepesen, hegyezem a rádiót!
Előzmény: PETIKA (2380)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.11 0 0 2380
Nagy a csönd ma itt a fórumon :(
Remélem este 19:00 után az éter hullámain annál pezsgőbb élet lesz! (Meg remélem, hogy időben hazaérek :)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.11 0 0 2379
Nekem csak monitorozva volt viszonylag elfogadható a vétel.
Az érdekessége még a kapcsolatnak, hogy semmi előre megbeszélt hely-időpont hanem csak úgy kirándulás közben megreccsent a zsebemben a pmr és akkor vettem elő. Ráadásul semmi külső antenna.
Úgy tűnik viszont, hogy adó oldalon jobb volt az ALAN mint vételin mert nekem nem szólt tisztán, de azért érthető volt.
Lehet, hogy a fullra töltött akksik miatt még jó erősen bírt adni ?

Előzmény: dragunov (2378)
dragunov Creative Commons License 2004.01.11 0 0 2378
Olahtamas-Oricache: nagyon szép táv, főleg, ha a /12-n beszéltetek.
Előzmény: olahtamas (2377)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2377
51.8 km nem is olyan rossz.
Előzmény: Oricache (2375)
Oricache Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2376
Bocs, a lényeg lemaradt; a QRB: 51.8km.
Előzmény: Oricache (2375)
Oricache Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2375
Így van, Tamást kristálytisztán (59-el) hallottuk a Bence hegy tetejéről, 242m, 47,24848; 18,624730 koordinátákról (GCBENC sikeres megtalálása után). Szerintünk ez a csúcs nagyon klassz rádiós pont.
Előzmény: olahtamas (2372)
Ati88 Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2374
Lesz valaki holnap a Balaton környékén (északi-part, Veszprém) rádió közelben?
olahtamas Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2373
Holnap a terveim szerint 9:30 körül János hegy Erzsébet kilátó környékén fogom idegesíteni a Papagájt de a 4-esen is ott leszek.
olahtamas Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2372
Oriza csapattal ma beszélgettem az én helyzetem
636 m magasan a pilisszántó feletti szerpentinnél N47 40.976 E18 52.399 valaki még zümmögött a háttérben de azt nem bírtam kivenni.

PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2371
Lusta voltam utánna nézni... :-)
Csak arra emlékeztem, hogy ~100 bps
Köszi a pontosítást !
Előzmény: TamiBT (2370)
TamiBT Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2370
- nem akartam ennyire belemenni, de ha mar belementel akkor pontositok, ne maradjon teves info a koztudatban: DCS-nel 134.4 bps a jelsebesseg. :)
- en is csak tippeltem miert velte magpet jobbnak/tisztabbnak az adast DCS-vel
Előzmény: PetyaMűvek (2369)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2369
Nem szabadna semmi különbségnek lenni a ctcss és a dcs között..
A ctcss folyamatos 100-200 hz közeli hangfrekis jel a beszéd alatt. A dcs egy 70-80 bit/sec adat jel a beszéd ( ptt megnyomásának a kezdetén ) Nagyon leeygszerűsítve olyan mint a taxisok adásának az elején a cirp csak ez nem hallható.
A lényeges különbség a kettő között: a dcs több kódlehetőséget ( alcsatornát :-))))))
tud mint a ctcss. Viszont zajos, gyenge stb rádióvétel esetén jobb a ctcss mert ha az adás legeleje lemarad a vételi oldalon ( zaj miatt vagy mert a vevő éppen elemkimélő üzemben van ) akkor is az első beérkező adásfoszlánynál kinyit a zajzár. Ha a dcs adásod legeleje nem jut át a vevőig akkor az adásod süket fülekre talál..
Előzmény: TamiBT (2364)
Phoere Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2368
Én nem voltam tegnap, így engem nem hallhattál.
Előzmény: dragunov (2362)
dragunov Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2367
Köszi. Lesz Próba?
Előzmény: DJ Szegecs (2365)
dragunov Creative Commons License 2004.01.10 0 0 2366
Az többször bizonyságot nyert tény, hogy a CTCSS kódolás nélküli /00-ás forgalmazások tisztábbak, nagyobb távot lehet átbeszélni így. Talán a 300 Hz alatti jel ( /12 esetén 100Hz) előállításához szükséges energiával kevesebb jut az adónak - nem tudom.
Én a DCS kódolású adást nem hallottam sokkal rosszabbnak, mint a /00-ást.
Előzmény: TamiBT (2364)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2365
Nem nálad van a hiba. Alul vannak méretezve az index szerverei... Nyáron is szívtunk ezzel.
Előzmény: dragunov (2363)
TamiBT Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2364
-CTCSS-nel folyamatos 300Hz alatti jelet nyomat vegig az adas folyaman
- DCS-nel meg digitalisan kodolt adatot kuld, minden digitalis kod ugyanabban a csatornaban tovabbitodik interferencia nelkul.
--lehet, hogy a digitalisat tisztabbnak veled fene tudja..
Előzmény: dragunov (2359)
dragunov Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2363
Bp, szintén Mátyásföld.

OFF: Nektek is lomha az Index néhány napja, vagy csak nálam dugult el a vezeték?

Előzmény: Rókabilly (2361)
dragunov Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2362
Hát igen. Mátyásföldi Béla és Tibor barátja is szinte Veled egy időben hívtak, így szimultán próbáltam beszélni mindenkivel. Tibor Nagytarcsáról, akivel Neked is sikerült a kapcsolat. Egyszer, mintha Phoere-t hallottam volna, csak nem volt időm válaszolni - bocs. És aztán jött a nagy Pesti gyerekzsivaj... Kinyitott zajzárnál eléggé zavaró.
Mindenesetre tanulságos volt a beszélgetés, főleg a DCS tekintetében.
Remélem nem lesz szövődménye az elszenvedett mínuszoknak. :)
Előzmény: magpet (2356)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2361
A DCS talán egy kicsit tisztább volt. Te honnan beszéltél?
Rbilly
Előzmény: dragunov (2359)
magpet Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2360
Perszepersze, csak én az elvesztés fájdalmas pillanatára lettem volna kíváncsi. :)
Merre vagy, honnan nem hallottál?
Előzmény: TamiBT (2358)
dragunov Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2359
Üdv!
Hallottál valami különbséget a DCS ill. a CTCSS üzemmódok között?
Előzmény: Rókabilly (2357)
TamiBT Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2358
- tekerd at egy masik csatira ott tuti nemlesz in range.., amugy sajna nemhalottalak benneteket, az egyik radio nekem is Yaesu.. :)
Előzmény: magpet (2353)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2357
Szentendréről, a Pest felé eső oldal.

Rbilly

Előzmény: magpet (2356)
magpet Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2356
Honnan rádióztál? Meglehet, hogy Dragunov az ő környékén dúló hatalmas aktivitás miatt nem hallott Téged. Én is többször kiestem nála a pixisből. :)
Előzmény: Rókabilly (2354)
magpet Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2355
CTSCC = CTCSS
fáradok, bots. :)
Előzmény: magpet (2353)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2354
Csak Dragunovot hallottam, Magpet hangja nem jutott el. Szerintem 4/12-n állt, legalább is a kijelző ezt mutatta. Még a DCS-re is átmentem, amikor ott beszéltetek.

Rbilly

Előzmény: magpet (2352)
magpet Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2353
Ma este Dragunovval kipróbáltunk ezt-azt, mindkét oldalon Yaesu VX-146, Dragunovnál külső antenna+meleg szoba, nálam kézi rádió+hideg terasz. :)
Először merészen átcsavartunk CTSCC 12-ről DCS 012-re. Mindkettőnknek úgy tűnt, hogy DCS-t használva tisztább a vétel. Hozzáértőktől kérdezem: tényleg lehet egy ilyen kedvező vonása a DCS-nek, vagy csak pillanatnyi légköri szerencse volt? Ez utóbbit azért nem hiszem, mert hossza csevegésünk alatt többször kapcsolgattunk ide-ode, és egyértelműen jobbnak tűnt a DCS.
Mikor ezen túlestünk, jött az ARTS. Mindketten izgatottan tekertünk át, mert ha már a cucc tudja, legalább egyszer illik kipróbálni! Nagyon jól működött: gyakorlatilag DCS-t használva zajlik a forgalmazás, és ha az adás/vétel megszűnik (a felek abbahagyják a társalgást), akkor onnantól 55 sec-enként a rádiók "keresik egymást". Ha a "kérdésre" pozitív válasz érkezik (vagyis egyáltalán érkezik válasz), akkor az LCD-n folyvást látható az IN RANGE felirat. Ezen kis keresgélő "párbeszédek" alkalmávala rádiók egy pittyenéssel nyugtázzák gazdájuk felé, hogy a próbálkozás sikeres volt, a túloldal még mindig elérhető. Amit nem sikerült kipróbálni, az az, hogy mi történik, ha a rádiók nem találják egymást. Azért kíváncsiak lettünk volna, így alaposan megbeszélve a kísérletet bevonultam a hajlék leguldogottabb zugába, ahonan nem láthat ki a rádió. Békésen kivártam az 55 sec-et, jött a a pitty, és maradt az IN RANGE! Erről a helyről is elég szépen sikerült beszélnünk, de azért jobb volt a vétel, ha visszavonultam a teraszra. Végtagjaim kicsit elfagytak, de igen jót rádióztunk! :)
magpet Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2352
Engem is hallottál, vagy csak Dragunovot? Ő azért közelebb van a város közepéhez, és még valami csúnya külső antennája is van. Az fura, hogy nem tudtál visszaszólni. Biztos nem /00-n állt a rádiód?
Előzmény: Rókabilly (2351)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2351
Igen, de már vége.

Rbilly

Előzmény: Phoere (2348)
Phoere Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2350
Tami, Te nem jössz a Mátrába? És majd onnan küldünk átkokat magpetnek a csigazabáló-megjegyzéséért. :))
Előzmény: TamiBT (2349)
TamiBT Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2349
- biarol hallgatva suket az egesz sav, 'nagy' antennaval...
Előzmény: Phoere (2348)
Phoere Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2348
4/12-ön hallgatod őket?
Előzmény: Rókabilly (2347)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2347
Most beszélget Dragunov és Magpet, én hiába hívom őket nem szólnak vissza.

Rbilly

jahno Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2346
Csepel környékén kivel lehetne hol rápróbálni ezzel az izével? Csak rövidtáv, meg panelban, mert erkélyre ki nem megyek :-)
dragunov Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2345
A kép melletti leírásban ez szerepel: Cikkszám: 60116, 38 csatorna (446 MHz) .
Kicsit helytelenül közölve, de valószínűleg a CTCSS-re gondolhattak.
Előzmény: J.Zoli (2344)
J.Zoli Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2344
Jó lenne az ár párra nézve.Felfedeznivaló viszont hogy van-e benne CTCSS és hogy milyen elem/aksival megy.
Előzmény: ÖregTm (2337)
J.Zoli Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2343
noybi

intercom : 1589-es üzenet

alan456 leirás: 1581.

Előzmény: noybi (2335)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2342
Az utsó próba jó, ott jól lehet látni!!! :-)
Előzmény: ÖregTm (2341)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2341
Előzmény: ÖregTm (2340)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2340
Na mindegy! Ebben van valahol valamelyik oldalon! :-P
Előzmény: ÖregTm (2339)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2339
Akkor az egész oldal:
Teljes oldal, ahol a PMR is van
Előzmény: ÖregTm (2338)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2338
Itt a képe: (remélem)
Előzmény: ÖregTm (2337)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2337
Ma sem jutottam ki a Metro-ba, így még mindeddig nem láttam, csak a prospektusban, ott nem írják a CTCSS-t, de 38 csatornát (sic!) és a hozzá tartozó képen 1 csatorna 0-ás alcsatorna a kijelzőn, párban bttó 12487,50 HUF!
Ezért kérdeztem látta már vki közelről, mert az ára szerint gagyi, dehát???

ÖregTom

Előzmény: magpet (2331)
jahno Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2336
Haverral beléptem a klubba. Egy pár Cobra MT-900. Lehet nyomkodni, meg villog rajt valami piros izé :-)
noybi Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2335
Jaja, nekem CB100-am volt. Első kézirádióm :-) Alul lógott ki egy hajlított fémlemez, amibe kicsit ferdén lehetett betekerni az ellensúlyt. 100pF-dal a földre volt kötve. Régi szép idők...

Más: tudja valaki pontosan hogy hogyan műküdik a 456-on az intercom illetve a headset? Nekem nem ilyen készülékem van, de egyik kollegám venne ilyet motorra. És persze szeretne beszélgetni a hátul ülővel. Ha van valakinek tapasztalata vagy kapcsirajza a headsetekhez, legyen olyan kedves és ossza meg velem. Köszi

Előzmény: PetyaMűvek (2334)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2334
Igen, ez így van! A yenki leírásban egy alátétszerű valamivel csatlakozik az ellensúly a bnc vagy sma csati földjéhez. Illetve volt olyan kép ahol nemes egyszerűséggel a panelra forrasztották.
A pmr-eknél az antennacsatis megoldás nem működik, a beleforrasztástól meg többet a szívükhöz kapnak. :-)
Egy elenpélda az ajánlatotra:
BRG 1000 -es kézi cb-hez 2 antennapálcát adtak. A 2. antennát a rádió házába vágott menetbe lehetett belecsavarni ALUL :-)
Próbálgattuk annakidején. Kb 1 S fokot ugrott a jelszint. Az mennyi is 3dB vagy 9 ?
Előzmény: biker78 (2333)
biker78 Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2333
Ha már mindenféleképpen ellensúlyt akarsz tenni a rádióra, akkor az a antennához a lehető legközelebbi földponton legyen /"dipol hatás"/. A fémvázas rádioknál /általában nem PMR-nél/ persze könnyebb a helyzet.
Előzmény: PetyaMűvek (2330)
magpet Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2332
[ ] - ez itt a space, ami az előző hozzászólásomból kimaradt. :)
magpet Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2331
Én nemláttam, de érdekelne. Egy kedves barátom szeretne olcsón bePMReződni. A napokban már talált egy teszkósat (13e körül /pár), de az nem tudott CTCSS-t, így arról lebeszéltem. Ez a metrós verzió mennyiért mérődik?
Előzmény: ÖregTm (2328)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2330
Igazad van, baromságot írtam !
Tényleg lekapcsolja a belső hangszórót ! :-)
Akkor gyorsan keressünk egy másik kivezetett földpontot ! Nézzük csak..
Mit szóltok az intercom csatihoz ?
Irányhatása szerintem nem lesz mert a dipólus a betáplálási pontjára pontosabban a két "ágára" merőlegesen sugároz ( 8-as alakban.. ) ez pedig nem más mint egy függőleges dipólus.
Persze minez csak elméleti síkon, hiszen avval, hogy kézbe veszed a rádiót ( és a dipól alsó ágát ) jól eltorzul a szimmetria.
Előzmény: biker78 (2318)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2329
Igazad van, baromságot írtam !
Tényleg lekapcsolja a belső hangszórót ! :-)
Akkor gyorsan keressünk egy másik kivezetett földpontot ! Nézzük csak..
Mit szóltok az intercom csatihoz ?
Irányhatása szerintem nem lesz mert a dipólus a betáplálási pontjára pontosabban a két "ágára" merőlegesen sugároz ( 8-as alakban.. ) ez pedig nem más mint egy függőleges dipólus.
Persze minez csak elméleti síkon, hiszen avval, hogy kézbe veszed a rádiót ( és a dipól alsó ágát ) jól eltorzul a szimmetria.
Előzmény: biker78 (2318)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2328
Valaki látta már a Metro ajánlatában a Mega PMR-X1-et? (leírás hibás, de látszik, hogy csat/ctcss a kijelzés)
ÖregTom
Phoere Creative Commons License 2004.01.09 0 0 2327
Na most az egyszer elnézem a megjegyzésedet. :)))

A hír egyébként igaz. Feltehetőleg a sástói torony lesz erre alkalmas. Mindenképpen próbálkozunk, de egyelőre nem tudok időpontot mondani, valamikor kora délutáni (2-3 óra) időpontot tudok megsaccolni így előre.

De lehet, hogy lesznek, akik felmennek a Kékesre is. Ez ott derül ki.

Előzmény: magpet (2326)
magpet Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2326
Phoere: Kopi barátunk jelezte, hogy 17-én ismét összegyűlnek a csigazabáló francia autók (bots :) valahol a Mártában, és vinné minden mozdítható PMR-emet. Ez természetesen OK, de ha már annyian ott lesztek egy kupac rádióval, esetleg megpróbálhatnátok "hazaszólni" azoknak, akiknél marad rádió. Egy finom rekordkísérlet?
magpet Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2325
Szia Rókabilly! Rég hallottam felőled! Venture működik?
Előzmény: Rókabilly (2324)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2324
Azt hiszem, mert nem láttam ott már több ilyen papírdobozt. Más tipusok még voltak, de456R már nem volt.

Rbilly

Előzmény: ÖregTm (2322)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2323
Akkor majd a felétek néző ablakból is próbálkozok :)
Szerintem van rá esély, hogy összejön, dél-keletre vagyok tőled, bár van köztünk egy kisebb domborzat, de talán ha te elég magasan vagy, akkor összejön. Persze ehhez az is kell, hogy időben hazaérjek, mert vasárnap dolgozok. Mindenesetre, amint hazaérek bekapcsolok!
Előzmény: Flex (2319)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2322
És tutti az volt az uccsó? :-(
Előzmény: Rókabilly (2321)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2321
Én meg megvettem ma a másikat!

Rbilly

Előzmény: Flex (2289)
flektogon Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2320
Off:
Maradjunk inkább a PMR-eknél...
On:
Előzmény: magpet (2312)
Flex Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2319
Budapest, IX. ker :)
Előzmény: PETIKA (2299)
biker78 Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2318
Azért azt nem szabad elfelejteni, hogy az antennának igy irányhatása lesz,hacsak nem párhuzamos a gumiantennával /lefelé/. A másik az hogy ha a jack dugót bedugod,akkor meg nem szól a külsö hangszóró. Akkor én inkább a félhullámu antenna hive vagyok, ahhoz legalább nem kell ellensúly igaz, nehezebb 50 ohm-ra illeszteni.
Előzmény: PetyaMűvek (2317)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2317
Ujjé ! Az amerikaiak feltalálták az ellensúlyt ! :-)

Amúgy van benne valami ! Csak kár túlbonyolítani..
Próbáljátok ki :
Vesztek 17cm müa. szigetelt vezetéket, olyan 0.8 -1mm legyen a réz átmérője. Igazándiból nem lényeges a méret, de a fent említett már elég vastag, hogy ne lifegjen a szélben :-) és nem túl sprőd, jól hajlítható.
Az egyik végét odaforrasztjátok egy 3.5-ös mono jack dugó földjéhez, majd az elkészült művet jól beledugjátok a rádió külső hangszóró aljzatába majd lehajtjátok a drótot a készülék hátlapján..
Így gyakorlatilag kapott egy negyedhullámú tagot az antenna vagyis egy icipicit lefaragtunk a rövid gumiantenna -12dB-es "nyereségéből"

Érezhetően jobb lesz, bár az említett cikkben szereplő 1600%-os javulást tessék kétkedve fogadni ! :-)))

Előzmény: -dcimre- (2309)
Phoere Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2316
Nem tudom, ezt ki ismeri. Ez egy kis ahsznos oldal a TwuinTalker 3000-esről, amiben például leírják, hogyan lehet átkapcsolni 8 csatornás üzemmódról 12, 14, 15 és 20 csatornásra.

TwinTalker 3000

adavid Creative Commons License 2004.01.08 0 0 2315
nem tudom. valami gagyi, talán hama. nem yaesu arra emlékeznék. alcsatornát nem lehet kicsikarni belőle csak csavarhúzóval :)

@david

Előzmény: magpet (2314)
magpet Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2314
Milyen típus?
Egyébként a Yaesu-k tudják azt (ha nem felejtem el, igyekszem ebben az állapotban tartani), hogy befelé kikapcsolja a CTCSS-t, de kifelé rajta marad az adáson. Így én hallok mindenkit, bárhol legyen is a 4-esen belül, akár 4/00-n is, de engem csak a 4/12 és a 4/00-ra hangolt rádiók hallanak. Ez egy majdnem tökéletes megoldás, ha az ember bele tud nyugodni abba, hogy hallja a 4/23 darukezelőit, valamint a 4/09 biztonsági őreit. :)
Előzmény: adavid (2313)
adavid Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2313
kösz magpet.

biztos csak 8 csati van rajta. Akkor PMR CTCSS nélkül. Ok. Akkor ha válaszolni akarok akkor megkérek valakit akinek vannak alcsatornái, és hall engem, hogy szoljon mint a szám helyettem az alcsatornán:)

Előzmény: magpet (2311)
magpet Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2312
nagyondurvánOFF:
Eddig azt hittem, hogy a szüzesség kérdése hetero vonalon is értelmezhető. Aztán meg mit kell hallanom... :))
ON
Előzmény: flektogon (2307)
magpet Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2311
Milyenféle rádió? 8 csatorna, vagy 8 programhely?
Ha 8 csatorna, akkor elég jóeséllyel PMR, mert emlékeim szerint az FRS (a PMR USA-verziója, kicsit más freki) kicsit több csatornát (12?) használ.
Ha mégis PMR a Te rádiód, és nincsenek rajta alcsatornák (CTCSS), akkor a 4-esre állítva Te mindenkit hallasz, aki a 4/00-n, vagy bármelyik 4/xx alcsatornánbeszél. Visszaszólni viszont csak azoknak tudsz, akik szintén a CTCSS nélküli 4/00-n vannak.
Előzmény: adavid (2310)
adavid Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2310
Hali.

Van egy kézirádióm, 8 csatorna van rajta de alcsatornák nincsenek rajta. Szerintem nem PMR.
Ez az a 8 fö csatorna ami a pmreken van, de csak et tudja.

Ha én ráállok a 4 es csatornára (4/12 geovadász freki érdekelne) ki hall engem? (4 es fő vagy 4-12es is?

Ha veszek 4-esen hallom e a 4-12t?

@david

-dcimre- Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2309
Sziasztok!

Találtam egy érdekes szerkezetet, amivel szabályosan és mégis jó hatásfokkal lehet érzékenységet és "teljesítményt" növelni.
http://www.universal-radio.com/catalog/hamantht/2714.html

Érdemes lenne kipróbálni!!!

-dcimre-

biker78 Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2308
Dehogy volt szüz, a gyárban már biztos elvették a szüzességét egy proba erejéig.
Előzmény: Fürgeláb (2305)
flektogon Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2307
Off:
Homoerotikus fórum? Nem ennek indítottad...:)
On:
Előzmény: magpet (2306)
magpet Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2306
Hozzászólásodat a környezetéből kiragadva akár azt is feltételezhetnénk, hogy elnézted a topicot...:))
Előzmény: Fürgeláb (2305)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2305
Tényleg bemegy, csak még szűz volt, és nem akartam erőltetni.
Előzmény: magpet (2300)
pulbrich Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2304
Mindig az az oldal szol, amelyik kezed (füled) felé az ellenállomás esik. --péter
Előzmény: PETIKA (2303)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2303
Szerintem biztos azért, mert a kimenet mono, és ezért a 3 érintkezőből csak kettőre ad jelt. Nekem a TV fejhallgatókimenete ugyanígy tesz. De hát miért is lenne stereo egy PMR?
:)
Előzmény: mihula (2301)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2302
Nekem sima Alan 456-om van és csak a bal oldal szól ha az spk jelzésű lukat használom
Előzmény: Fürgeláb (2297)
mihula Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2301
Fürgelab

Mennie kell. Nekem Müxik, de csak az egyik oldal.

Előzmény: Fürgeláb (2297)
magpet Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2300
Nem tudom, az Alan mit tud, de a szép régi MT220-as Cobra simán eszi a kis jackes fülest. Biztos jó helyre dugtad a micsodádat? :)
Előzmény: Fürgeláb (2297)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2299
Az O.K., hogy a negyedik emeleten, de melyik városban? :)
Esetleg, ha Budapesten, akkor melyik kerületben?
Én is próbálkozok majd a GCERDŐ közeléből az első emeletről.
Előzmény: Flex (2289)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2298
Helló Petika !

:-))
Hát, nem volt akkora kínálat mint mostanában, de volt nekünk remek Maros-B , Maros-D, Veszprém nevekre hallgató rádiócskánk !
Na, jó lehet, hogy egy kicsivel fiatalabbak mint 147 év de minden régi motoros ismeri őket :-))

Ajánlom figyelmedbe Dj Szegecs barátunk honlapját:)

http://garazs.de/radio/marosb.html

Előzmény: PETIKA (2296)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2297
Alan 456R fülhallgató kimenetébe próbáltam betugni egy sima kis jackes fejhallgatót, de nem jártam sikerrel. Csak a saját füllhalgató-mikrofonja megy bele?
PETIKA Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2296
147 éve melyik volt a legmenőbb rádió?
:))
Előzmény: PetyaMűvek (2294)
missparker Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2295
Köszönöm előre is :) Ha kérdés van, akkor majd itt teszem fel, mert én nem vagyok se hivatásos fordító, se rádiós szakértő, csak megnyertem a nagyszerű feladatot, de már kezd tetszeni.
Előzmény: PetyaMűvek (2294)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.07 0 0 2294
Szia "Missparker" !

Ha valamiben tudok segíteni fordítászatilag, keress meg bátran ! Én ugyan csak műszaki dokumentációkat fordítgatok, viszont rádiókkal 150éve foglalkozom :-)

Előzmény: missparker (2288)
atompyka Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2293
'Stét!

OFF
Miért, kéne?
:-)

Előzmény: dragunov (2276)
jahno Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2292
Tapasztalat remélem lesz, most fizettük ki :-)
Előzmény: Fürgeláb (2249)
Flex Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2291
Szólj be és megmondják egyből :)
El is felejtettem mondani, hogy kipróbáltam azonnal a Media Marktban, az 1-es csatornán nyomták a biztonsági őrök, így könnyű a tolvajoknak, hallják ha felfigyeltek rájuk.
Előzmény: Fürgeláb (2290)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2290
Nem tudjátok milyen építkezésen rádióznak egész nap az 1-es csatornán? Az I-V-XIII és IV. kerületben egyaránt lehet hallani.
Flex Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2289
Megvettem az Alan 456R-t a Media Marktban. Már szinte egyikben sem lehetett kapni, de végül az Árkádban találtak kettőt, sőt meglepetésre 15990 Ft-os áron. Rögtön meg is vettem az egyiket. A dobozon 21990 szerepelt, úgy tűnik nem vitte a "drága" készüléket a nép és egyre lejjebb nyomták az árát. Még csak próbálgatom, a legfelső, 4. emeleten lakunk, reménykedem hogy hallok majd valamit a vasárnapi akciókból.
missparker Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2288
Igen, az újakat már én követem el, legutóbb a Midland G5 került ki a kezeim közül. Remélem nem lesz szörnyű :)

A régi Alanok újrafordítása meglehetősen bonyolult, inkább az angolból fordítom újra, mint a jelenlegi magyarból csinálok magyart.

Előzmény: Moha bá (2287)
Moha bá Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2287
Fürgeláb:

Attól még, hogy a leírásban NiCd elem van, attól még lehet úgye NiMH-t használni? (456R-hez)

Lehet. Sőt!
A magyar Alan leírás helyett ajánlom az eredeti angolt. A régi fordítás rettenetes. Készül az új, de még nincs, ha jól tudom.

Előzmény: Fürgeláb (2282)
noybi Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2286
J.Zoli: 29 rugó volt az ICOM IC-F310 Nem tűnt túl rossz árnak. Ha minden igaz, még megvan. Ki venne uis CB-t ennyiért??? :-) El kellene mennem már végre megcsinálni azt a fránya vizsgát...

27MHz-es geofreki dolog: nekem is van pár darab CB-m, egyet beizzíthatok, ha komoly az érdeklődés. Bár itt Pesten csak az ablakba kilógatott autóantenna jön számításba, ami azért nem a legjobb.

Előzmény: J.Zoli (2264)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2285
"várakozási idős mizéria " Index monnyon le !
Most már kezd használható lenni.
Egyszerű a képlet: Hajnali 1 és 6 között kell használni :)))
Előzmény: lelcache (2284)
lelcache Creative Commons License 2004.01.06 0 0 2284
Sajna CB-m nekem sincs, és egyenlőre nem is tervezek erre beruházni, mivel az új Garmin C60-ra vagyok rákattanva. Tehát ebből a CB-s mókából sajna ki fogok maradni.
Remélem azért megmarad a PMR-es traccsparti is.

Fürgeláb:
A kérdésem az lenne, mi a kulturált módja, hogy kapcsolatot teremtsek az adóvevővel másokkal, pl van mindenkinek egy kitalált hívóneve?
Igazából csak nyomkodod a call gombot 4/12-őn és fülelsz, hogy válaszol-e valaki. Különben az itteni fórumon megszokott nick-kel lehet azonosítani az emberkéket.

Utolsó kérdésem:
Kit kell meglincselni ahhoz, hogy ez a várakozási idős mizéria megszűnjön, vagy legalább az 5 perc várakozás 1-re csökkenjen?

TamiBT Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2283
- Lehet de akkor a gyari toltot (asztali tartot), nem kotheted ra! Csakis kulon NiMH toltoben.
Előzmény: Fürgeláb (2282)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2282
Attól még, hogy a leírásban NiCd elem van, attól még lehet úgye NiMH-t használni? (456R-hez)
flektogon Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2281
Cirby: kár hogy nem szólt bele Vándor, az szép lett volna távolságban, valószinű, hogy működött volna.
Phoere: A Yaesu nagyon sokféle rádiót gyárt. Amire az van írva hogy PMR, az szabványos. Persze más Yaesu termékek is képesek lehetnek a PMR frekvencián forgalmazni, de az már egy másik történet.
Silvius: a CB az már sajnos nem PMR. Kell hozzá valamilyen engedély? Én sajnos csak PMR-rel rendelkezem.
Előzmény: silvius (2279)
dragunov Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2280
A levél párját én is megkaptam, és igencsak meglepődtem, hogy hallottak téged kőbányán is, mivel csak kiengedett zajzárral vételeztelek a távolból. Később már nem is tudtunk beszélni.
Előzmény: Cirby (2267)
silvius Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2279
CB-rádió, 11 métres sáv//Geoládász freki kialakítása téma

Sziasztok, akkor antenna becsatlakozik, már nálam is Bulldog, tedd ugyanezt. ÖregTom most jelezte PMR-en, hogy rajta van az ügyön és szerintem lesz még olyan közöttünk, akinél adott lehetőség erre.

Kezdjük próbaként a közép 4-esen USB-vel. Aztán ott azonközben kipróbálhatunk egyéb üzemmódokat is (FM pld.), de én USB párti lennék mindenképpen. Tegnap figyeltem a frekit, tiszta volt. Én hallok sok rendszeres kommunikációt 11 méteren, pld H13 USB, H15 USB, M27USB, H12 USB (intenational DX calling frequency: 27.555 MHz USB)

Legközelebb kedd (jan. 06)este tudok a rádióm közelébe keveredni. Ráhangolok a frekire. Ha működik, és nem zavarunk senkit, lehetne ez az általános behívó Geoládász CB frekvencia, ez van a Stalker IX-en is, Presidenteken is.

Előzmény: Törölt nick (2270)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2277
Jelentem, az utolsó két Alan 456R-t elhoztam a Pólus Média Marktból.

A kérdésem az lenne, mi a kulturált módja, hogy kapcsolatot teremtsek az adóvevővel másokkal, pl van mindenkinek egy kitalált hívóneve?

dragunov Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2276
OFF:Sajnos nem rémlik a dolog. Látom nem kíméled a gépet :)
Előzmény: atompyka (2252)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2275
Én is csak olvastam, de a 100 Hz meg majdnem csak brummogás. :-)
Előzmény: Phoere (2274)
Phoere Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2274
Ja, és ha eltolás lenne, akkor a /00 hogyan hallhat minden /1 és /38 között?
Előzmény: ÖregTm (2272)
Phoere Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2273
Hát éntőlem hihetetlenül messze áll ez a terület, de nézz itt vissza Moha bá hozzászólásaiban.

A CTCSS legpontosabb meghatározásnak ő a "szelektív zajzár"-at tartotta.

Előzmény: ÖregTm (2272)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2272
Nem okvetetlenkedni akarokm de az nem a DCS? A CTCSS-es 12 "alcsatorna" nem 100 Hz frekvencia eltolást jelent?
:~p
Előzmény: Phoere (2271)
Phoere Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2271
Csak jöjjön Moha bá, kapsz az alcsatornáért. :)))

Azzal azért nem boldogultál, mert az nem egy eltérő frekvencia (azaz hiába állítgatsz akár ezredenként), hanem egy adott kódra nyitó zajzár. Ha az adó küldi a kódot, akkor a Tied nyitja és hallod. Ha nem vagy más kódot, akkor nem hallod.

Előzmény: Törölt nick (2270)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2269
Bocs a linket lenyelte az Index, ha nem lesz itt,
akkor ezt lécci:
http://www.delboyenterprises.dsl.pipex.com/446_2003/pmr446_4_element_yagi.htm
Előzmény: ÖregTm (2268)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2268
Most forgalmaztam Tiborral (remélhetően Pudding nick lesz itt hamarosan) Budáról a Margit mellől. Én Cinkotán 190 m-en vagyok, a TV és számítógép mellől és simán zajzár felett jött, igaz az én rádióm 451, így 4/00, de Ő is átjött a 456-al.
Az alábbi galvanikus kapcsolat nélküli ötletet kaptam tőle, holnap kezdem építeni, próbáljátok ki minél többen!
ÖregTom
Cirby Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2267
A rádióm egy Alan 456R, mindenféle módosítás nélkül.
Remélem, nem haragszik meg Vándor, amiért idézem a levelét:
Üdv Mester!
Hallottam mai forgalmazásodat Dragunovval. Én Kőbányán (Budapest) csücsültem egy Cobra PMR-rel és tisztán érthetően hallottalak mindkettőtöket. Ezek szerint a Kékes és Kőbánya 5 kilométernél közelebb van egymáshoz:)
További jó ládavadászatot, valamint minden féle jókat:)
Vándor
Előzmény: Moha bá (2097)
J.Zoli Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2266
Jaja.Antenna méret.Meg gondolom vevőérzékenység picit finomabb, ütésállóság, kivitelezés ilyesmi.De szabályos PMR.
Előzmény: Phoere (2265)
Phoere Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2265
Arra gondoltam. És az semmi másban nem tér el a többi PMR-től, csupán az antenna méretében?
Előzmény: J.Zoli (2264)
J.Zoli Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2264
noybi

Jó vásár lett volna az a "cb".Mennyi volt?

Phoere

Elözöekben magpet a Yaesu VX akármennyi kipróbálásáról irt, szerintem ez lehetett nála szilveszterkor is.Az PMR.

Előzmény: noybi (2263)
noybi Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2263
Én úgy értem, hogy Phoere nem a Yaesu-féle PMR-ekre, hanem 70cm körüli rádiókra gondolt, amik így-vagy úgy alkalmassá tehetők PMR sávi forgalmazásra. Tegyük hozzá, hogy (elvileg) csak rádióengedéllyel rendelkező személy üzemeltethet ilyen rádiót. (Más kérdés, hogy pár hete egy bizományiban majdnem vettem egy 144MHz-es "CB" rádiót. Az eladó aszonta: ez CB.) Megintcsak elvileg az engedéllyel rendelkezők sem forgalmazhatnak PMR sávon. A rádióamatőrök azért nem, mert a PMR nem rádióamatőr sáv, a profik (szekuritate stb.)azért nem, mert ők fixen kiosztott frekiket használhatnak előre programozott rádiókkal. A milliomos csemeték hálistennek hamar meg fogják unni, hogy mi ott ugatunk a 8 csatin, és a kilencediket fogják használni. Miért ne?
Előzmény: Phoere (2258)
Flex Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2262
Írtátok, hogy a 456-os Alan 18e a MediaMarktban. Mennyire nyomott ez az ár? Sokszor ugyanis a MediaMarkt-ban a nagyker ár alatt is lehet találni termékeket, érdemes nagykerbe rohangálni a 456-osért? Néhány darab kellene csak.
Phoere Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2261
És csak ennyi a különbség, az antenna hossza? Adásteljesítményük ugyanakkora (500 mW)?

(Tényleg nem ismerem őket, nem "bántani" akarom ezeket jobb a rádiókat.)

Viszont a Geoszilveszteri rádiózás azt bebizonyította, hogy az 500 mW teljesítmény kis PMR-ek esetében sem kevés. A szolnoki végen lehetett volna bármilyen jó rádió, ha ezek adása nem megy el odáig. Nemcsak venni lehetett velük az adást, hanem adni is.

Előzmény: J.Zoli (2260)
J.Zoli Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2260
Phoere

Megtehetik a bújócskát, mert ezek PMR rádiók. VX 146 és 246-os típus,Yaesu gyártmány.Hosszabb antenna, negyedes.Jobb adás-vétel,mint a "kisantennás ócsó" PMR ragyijo.

Előzmény: Phoere (2258)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2259
Szia Zoli !

Mindenkitől bocs ha OFF a cb-s dolog !
Az eredeti hozzászólásomból kimaradt, hogy ez a 27megás balhé azért nem egészen saját ötlet, az egyik vasárnapi pmr traccspartin hangzott el, több kollégánk szájából.
Ilyesformán nem is a régi cb-s nyüzsit szeretnénk visszasírni, hanem lehetőséget adnánk magunknak a nagyobb távolságú és üzembiztosabb beszélgetésre valamint a geoládázás alatt/után dx beszélgetésre a bontható antennáknak köszönhetően.
Az FM a kézihordozhatóság miatt lenne jó..
Röviden :-) ennyi.
ON

Előzmény: J.Zoli (2257)
Phoere Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2258
De ugyebár pont ezeknek a szabványoknak nem felel meg (legalábbis nekem úgy tűnik).

Mivel ezek nem olcsó eszközök, így jelenleg csak komoly felhasználóknak van ilyenük valószínűleg, akik nem használják felelőtlenül. De ha egyszer a milliomos csemeték ilyennel fognak bujócskázni a villanegyedben, régen rossz lesz nekünk.

Előzmény: J.Zoli (2257)
J.Zoli Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2257
Szia Peti!

OFF (mert CB)
Pont egy éve hogy úgy 6-7 év pihentetés után ismét felraktam a tetőre a Spectrum 1600-as antennát hogy befüleljek a CB sávba.Mivel szinte senki nem volt a régiek közül, s a nagy esti zsongás megszünt,le is vettem úgy 1 hónap után.
/érdekes hogy most szilveszterkor akadtam össze élőben egy régi CBs ismerőssel,lehet hogy beizzitom ismét a rádiót/
ON

Phoere

>És mi a helyzet, amikor Yaesu-féle rádiót használnak PMR sávon?

Logikusan gondolkodva:
Ha nem PMR:jobb adás-vétel(más rovására)
Ha erről nem szól senkinek és ugy használja ritkán:senkinek fel sem tünik.
Ha elmondja: megszólják (jogosan)
Ha nem mondja el, és ritkán beszél:él mindenki vigan.

>Ezekre nem vonatkozik a szabvány? Ezt kezdettől fogva nem értem.

Szerintem inkább a sávra vonatkozik a szabvány, gyárthat a Yaesu is PMR-t ha a müszaki része megfelel a szabványnak. Mint a VX sorozat.Fix ant, fél watt, 8 csati stb...

hullahó

Előzmény: PetyaMűvek (2254)
Phoere Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2256
És mi a helyzet, amikor Yaesu-féle rádiót használnak PMR sávon?

Ezekre nem vonatkozik a szabvány? Ezt kezdettől fogva nem értem.

Előzmény: Moha bá (2253)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2255
Én a tesztelésben tudok csak résztvenni a gyári cuccossal, +ha elkészül a cb rádiód, szívesen bemutatom a Garázs weblapon.
Előzmény: PetyaMűvek (2254)
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2254
Sziasztok ! BUÉK !

Még tavaly feltettem egy bátortalan kérdést
a 27MHz-es rádiózásról illetve a USB / FM
adásmódokról. Sajnos mindenki elsiklott felette
vagy senkit sem izgat a dolog.
Én már teljesen felhergeltem magamat :-) és miután nem akarózik kiadni 20-30 eHUF -ot
egy fm-es kézirádióért, ezért kialáltam, hogy gyártok egyet ( 1-2 csatornás, kvarcos, FM , 2-4W )
Valakit érdekel ez a "project" ?

Moha bá Creative Commons License 2004.01.05 0 0 2253
Az Alan 456R-en tényleg le lehet cserélni az antennát nagyobbra, ezzel egy kicsit megturbózva.

Ha ennek a mondatnak kérdőjel akart a végén lenni, akkor a válasz igen, de:
1. a garancia érvénytelenítésével (harapófogó, forrasztópáka),
2. a PMR szabvány megsértésével.

Előzmény: Fürgeláb (2251)
atompyka Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2252
'Stét!

Petika:
Utána még beszélgettünk ÖregTommal, Dragunovval, Flektogonnal de ami a lényeg, Magpettel (GPS szerint 24.8 km).
:-)

Dragunov:
klikk...
Jobbról a 2.

Üdv!
Atom

Előzmény: PETIKA (2248)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2251
Tényleg, a 700-as van párban.

Az Alan 456R-en tényleg le lehet cserélni az antennát nagyobbra, ezzel egy kicsit megturbózva.

Előzmény: PETIKA (2250)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2250
Nekem az említett leírásból úgy tűnik nem olcsóbb, viszont a DCS-t nem ismeri. (A 27500 Ft szerintem egy db-nak az ára, az ALAN 456R pedig 18000 Ft a MediaMarkt-ban.) A szépség pedig mint tudjuk relatív kategória :)
Előzmény: Fürgeláb (2249)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2249
Cobra 900-ast találtam a neten:
http://www.internetmarket.hu/category943.php?kazon=014&csazon=Ad%F3-vev%F5k

Ez sem tűnik rosszabb, és mégiscsak olcsóbban kijön, mint az Alan 456R, tán még szebb is, és többet is tud első ránézésre. Viszont automatikus csatornakeresést nem írnak, csak két csatorna figyelését.

Van valakinek erről a típusról némi tapasztalata?

Előzmény: jahno (2246)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2248
Ma 19 órakor a Ferihegyi repülőtérről (egy háztetőről :) a GCREGI közeléből sikerült beszélnem a 4/00-n Atompykával, aki a GCTORL láda közelében tartózkodott. A távolság kb. 17 km. Egy alkalommal még valakit hallottam beleszólni, de azt sajnos nem értettem. Tényleg jók a GC kezdetű viszonyítási pontok! :)
Phoere Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2247
Megerősítem, valóban így volt.
Szerintem nem csúnyább a TwinTalker, mint a többi, ha ez szempont. :)))

Viszont tavaly év végén a PhotoHallban volt a Twintalker a legolcsóbb.

A 4 db AAA igaz, ez vsz. kevesebb alkalmazási időt jelent, mint a 3 db AA.
Azért valószínűleg, mert az enyémben 750 mAh AAA-k vannak, a fiam távirányítós autójához pedig 600 mAh-s AA-s akkukat adtak. Ha azokat tenném egy Alanba, valószínűleg nyerne a TwinTalker. :)))
Ha számít a pénz (bár azt mondják, a pénz a legkevesebb :)) ), és nem akarsz egész nap folyamatosan rádiózni, akkor jó vétel a TwinTalker. Ha viszont kiadhatsz 18k pénzt egy darab rádióért, akkor az Alan 456-ot válaszd.

Vannak még noname PMR-ek MediaMarkt és társaiban, de nekem nem voltak túl bizalomgerjesztők.

(Természetesen csak az első bekezdés szólt magpetnek.)

Előzmény: magpet (2242)
jahno Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2246
Mediamarkt, ElectroWorld. Múltkor éppen volt nálam összeg, hogy belépjek a klubba, de Electroworldben csak valami kisebb volt, engem meg ráizgattatok a Cobra 702-esre, és akkor az alá nem fogom adni. Ez a Dagály/Elnök ucca jó tipp, én meg arrafelé megyek.
Előzmény: Fürgeláb (2245)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2245
Pesten a Dagály és az Elnök utcán kívül van még üzlet, ahol PMR rádiókat árulnak?
Ati88 Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2244
Hát, tényleg nem egy szépségkirálynő, de nem is ezért szeretjük...
:-))
Előzmény: Fürgeláb (2241)
magpet Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2243
A 456R egy jó darab, a "profik" közül is sokan használják. Viszont vélhetőleg nem 17kHUF/pár.
Előzmény: Fürgeláb (2241)
magpet Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2242
Az apróbb méret ára többnyire az AAA. Egyébként ha jól emlékszem, Phoere-nek TwinTalker-e van, és a Geoszilveszter alkalmával ő is ugyanolyan hatásfokkal tudott csevegni a távoli (Szolnok) Dravgunovval, mint bárki más a helyszínen, akinek drágább rádiója van. Vélhetőleg tehát nagy különbség nincs a rádiórész érzékenysége és adás-teljesítménye vonatkozásában.
Azért ez a Pécel-Szolnok összeköttetés nem biztos, hogy mindig összejön, mert az ellenoldalon (Dragunov) egy lambda/4-es antenna ténykedett, ami adás- és vétel-oldalon is tud pár dB bonust. :)
Előzmény: Ati88 (2240)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.04 0 0 2241
Most leginkább a 456R tetszik az alcsatornák miatt, a TwinTalker3000 így fotón elég csúnyácskának tűnik.
Előzmény: Ati88 (2240)
Ati88 Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2240
Topcom TwinTalker3000 párban 17.000, tudja a CTCSS-t. Hátránya a AAA típusú tápellátás (4 db).
Előzmény: Fürgeláb (2239)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2239
sziasztok,
régóta erősen gondolkodom egy PMR rádió beszerzésén. Nem szeretnék sokat kiadni, tudnátok segíteni, hogy mégis melyikre lenne érdemes beruházni.

Itt néztem:
http://www.dnd.hu/fomenu/radioterm/pmr/pmr.htm

A 441-es párban van, de gondolom az tudja a legkevesebbet is. Érdemes 451-est vagy 456R-t venni? Konkrét használati célom nincs, csak szórakozásból vásárolnék, meg ki tudja, egyszer jól jön majd.

Itt találtam egy összehasonlító táblázatot is, de abban Alan nincs:
http://www.pmr446.hu/kesz_osszehas.htm

Moha bá Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2238
Sajnos nem találsz mindenre megfelelő szakembert. Ennél eggyel jobb, amikor a forgalmazó/szervizelő cégnél fordítja le valaki, aki talán kevesebbet tud angolul, mint egy hivatásos fordító, de legalább nem fordít komplett baromságot, mert a szakkifejezésekkel, a készülék működésével tisztában van.

Szegény missparker is mesélte, hogy úgy csapták a kezébe a leírást, hogy még egy készüléket sem adtak hozzá, hogy legalább megtudja, mi az a Monitor, mit csinál a VOX, és egyáltalán mit képzeljen el, amikor nyomogatja a gombokat. Még egy másik típusú készüléket sem, ami lett volna raktáron. Nagyon szépen lefordította, de természetesen beleesett olyan csapdákba, amikbe a PMR ismerete nélkül kötelező.

Én már sokféle leírást fordítottam, és volt olyan is, amivel rettentesen megszenvedtem, pedig értettem a cucchoz, és a boltunkba kimenve ki is próbálgathattam, mit csinál a kütyü. Igaz, az éppen nem egy elektronikai készülék felhasználói leírása, hanem vadászíjak szervizkönyve volt. Méghozzá a legbonyolultabbaké. :-))

Előzmény: magpet (2237)
magpet Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2237
Mi az a Potato Moving Replicator? Lesz ilyen topic? Tökkircsi lenne! :)
Leírások: nem tudom, az Alan-t ki követte el, de régi szép hagyomány, hogy a műszaki cikkek leírásait olyan emberkék fordítják, akik bizonyára átcsúsztak egy derék középfokon (vagy akár felsőn!) a Rigó utcában, így a szóról szóra fordítás nem okoz nekik gondot. Csak épp a dolog értelme vész el.
Előzmény: Moha bá (2236)
Moha bá Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2236
Az az Alan leírás egy vicc. Nekem megvan, és dühöngtem már rajta eleget. A múltkor missparker topiktársunk Alan 443-as fordítását lektoráltam, és azt írta, hogy annak segítségével a 456-os leírását is átalakítja normálisra. Szerintem várjátok ki az újat! A kolléganő nagyon jól csinálja a dolgát!

Az viszont több, mint vicc, hogy egy HIF komolyságú szervezet ekkora marhaságot ír egy ismert rövidítés kifejtésére. Persze, a HIF-től láttunk már csodás dolgokat. Az sem lepne meg igazán, ha Potato Moving Replicator-nak fordították volna.

Előzmény: DJ Szegecs (2235)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2235
A Trendex Holding által kiadott ALAN 456 használati utasítása szerint: "(PMR=Professionelle Mobile Radio)"
Ezt nem tudom melyik nyelvből fordították, de azért vicces. Az már nem annyira, hogy a MHz-t Mhz-nek írják ugyanezen az oldalon..
Előzmény: ÖregTm (2234)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2234
Nem voltam itthon, így csak most tudom ideírni az ominózust:

Egy link, egy másik, a HIF természetesen Personal-ként definiálja, az Ericssonnál Privat, de amiről beszéltem a 221/1999. (XII.29.) Korm. r.
A Frekvenciasávok Nemzeti Felosztási Táblázatának megállapításáról szerint, annak Rövídítések értelmezése szerint Professional :-)

ÖregTom

Előzmény: Moha bá (2232)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2233
Eddigi rekordom volt a Pestlőrinc - Kerepes távolság áthidalása PMR-ileg!
OFF
A vírusokról: én Internetezésre az esetek 97.8%-ában (levelezésre is!) Linuxot használok, így a Windowst nem fenyegeti akkora vírusveszély. Ha a Windowst használom, akkor tűzfal és víruskergető is üzemel! Ennek ellenére tegnapelőtt találtam egy vírust, ki is írtottam izibe :)
ON
Előzmény: magpet (2212)
Moha bá Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2232
Én a magyar szabályzatban nem olvastam az angol "professional" kifejezést, de a polgárira emlékszem. Abba belefér minden, sajnos, ha nincs további kitétel.

Vagy arra gondolsz, hogy a PMR rövidítés "P" betűjét ferdítették ügyesen Professional-ra? Nem mondom, az szép kis baleset lenne!

Előzmény: ÖregTm (2230)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2231
Valamelyik hivatalosnak tűnő :) (angol nyelvű) PMR-es oldalon Personal-nak volt írva, bár én is találkoztam a Professional-al is.
Előzmény: ÖregTm (2230)
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2230
Már a múltkor egy kérdésre válaszolva engem is meglepett, hogy a magyar frekvenciákat szabályozó jogszabály értelmezési részében a PMR- Professional-ként definiálja. Lehet, hogy ezt értik félre a különböző szolgálatok. :-)
ÖregTom
Előzmény: Moha bá (2226)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2229
Tetszik az ötlet! :)
Én is Április 1-ét javaslom! Előtte majd pontosítsuk a részleteket!
Előzmény: magpet (2209)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2228
Ez teccik az yóó !
Nem is kell más hozzá mint 2 pmr felprogramozva a 2 áruház csatornájára és 2 rövidke kábel :))
Előzmény: Moha bá (2227)
Moha bá Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2227
Jut eszembe, a biztonsági őrség PMR-jeinek leváltását úgy is elérhetnénk, ha valamikor az adott áruház mellé telepítenénk egy papagájt. Ha mástól nem, a "visszhangtól" egy idő után baromi idegesek lennének.
Esetleg két hasonló üzlet biztonsági őreit összeköthetnénk vele. Mennyit anyáznának egymásra, mire rájönnének, hogy ugyanannak a cégnek a különböző emberei, csak valahogy éteri rövidzárlat áldozatai lettek. :-))
Az is lehet, hogy kiküldenek valakit a 6-os kasszához, és mindkét áruházban elindul egy őr. Az egyik helyen ártatlanul hurcolnának meg egy vevőt, és a pénztáros is hüledezve mondaná, hogy ott ugyan meg nem szólalt a lopásgátló. :-)
Moha bá Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2226
Egyébként ha jól körbeárnyékolnák az áruházat és bent megtiltanák idegeneknek a pmr használatot arról mi a véleményetek ?

Az, hogy ne árnyékolják le az áruházat, mert akkor a mobilok sem működnek majd, és akkor senki sem fog abba az áruházba menni vásárolni, utána pedig kirúgják azt, aki leányékoltatta az áruházat. Egy átlag nyárspolgár 1-1.5 órát tölt el ott, és a zöme nem hajnali 2-kor. Elvárják tehát, hogy működjön a telefonjuk.

Persze, néha jó is lehet. Én legutóbb felhívtam a TESCO-ból a barátnőmet, hogy be kellett ugranom, kell e neki valami. Az egészből egy teljes órányi sétálás BT headset-tel, egy teli kosár és egy nagyon ideges Moha lett. Bárcsak ne működött volna!

A darusok esetén is ócsójánosság a PMR használat, de biztonsági őröknél én a céget megbüntetném érte. Egy vicc. Egy nagyon durván buta vicc. Ha lehet, akkor mostantól a rendőrök is nyilvános csatornán forgalmazzanak! Adásszünetben pedig az általuk használt kódjelöléseket és azok értelmezését olvassa egy narrátor, ha szabad kérni.

Igazából nem tudom, hogy miként van a definíciója a PMR-nek, de nem lenne rossz, ha az üzleti célú felhasználást kizárná. A polgári célú sajnos ezt még tartalmazhatja. Mivel összesen 8 vacak csatornánk van, nem túl tisztességes ebből elvenni profitot generáló tevékenység költségcsökkentése céljából. Gondoljatok bele, hogy amennyiben egy nagyobb komplexumban 4 nagyobb bolt őrsége és takarítószemélyzete is PMR-t használ, ott mind a 8 csatornát teleszemetelik nekünk!

Előzmény: olahtamas (2225)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2225
Budaörsi szeánsz: Hasonló az eset mint az ajtónyitogatósdi. Bármelyik ilyen jellegű felhasználás megviccelésében benne vagyok én is a jó ízlés határáig :))
Ha lehet akkor a darusoknak ne mondjuk be, hogy "lejjebb még még".

Egyébként ha jól körbeárnyékolnák az áruházat és bent megtiltanák idegeneknek a pmr használatot arról mi a véleményetek ?

Előzmény: Moha bá (2215)
lelcache Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2224
Ez a móka nekem is tetszik! Havonta egyszer (mondjuk minden hónap 1-én) különböző bevásárlóközpontokba mehetnénk. Akkor talán meggyorsíthatnánk az őrök komolyabb rádióhoz jutásának folyamatát.
Moha bá Creative Commons License 2004.01.03 0 0 2223
Vagy valaki percenként egyszer bemondja a szokásos gépszöveget: "A beszélgetés rögzítése megkezdődött". :-)

Már csak azért is érdemes lenne rögzíteni, hogy amennyiben esetleg anyázásig fajulna a dolog, legyen bizonyítékunk, hogy ők kezdték, és indokolatlanul agresszívek voltak. ;-)

Előzmény: magpet (2220)
kivi000 Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2222
Nem kell kicsapni a webre elég ha nekem elkülditek! :-))
Előzmény: magpet (2220)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2221
"Akciós ajánlataink: Egyes gomb. ... Számlázással kapcsolatos információk: kettes gomb...."
Előzmény: magpet (2220)
magpet Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2220
Vigyázzunk, mert a PMR sáv magában legális, de rögzíteni talán nem annyira, főleg utána kicsapni a webre egy kövér mp3-at. :) Bár ha belegondolok, manapság mindenhol rögzítik a beszélgetéseket. Lehet, hogy elegendő, ha a viccműsor elején bemondjuk, hogy "Kedves rádiózó embertársaink! Önök akaratukon kívül az Index PMR-topicjának humorista különítményét hívták. A beszélgetést rögzítjük!" :)
Előzmény: kivi000 (2218)
magpet Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2219
Örülök, hogy az új év hajnalán máris ennyien vagyunk aktívak, ha tréfáról van szó! :) A részleteket majd kitaláljuk, szerintem egy zsúfolt budaörsi hétvége lehetne igazán mulattató.
Én holnap 12-14h körül anyukáméknál ebédelek családostól, megpróbálok elszökni pár percre, és felhágok a belvárosi (Veres Pálné u.) ház tetjére, kiabálok kicsit 4/12-n. Aki teheti, legyen bekapcsolva!
kivi000 Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2218
Vmi loggert vigyetek, hogy később is élvezhessük a mókát! ;)
Előzmény: magpet (2212)
J.Zoli Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2217
Régebben voltunk fent a GCKHGY melletti hegyen, hááát igencsak lesz lehetöség a tréfára.Sok mindenkit hallottunk, többek között a MediaMarkt öreit it. "Mert hülye azért nem vagyok..." ...hát szerintem azok lesznek, ha összejön a buli. Rám számithattok. Ja, és BUÉK.
Előzmény: magpet (2209)
flektogon Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2216
Nyilván elmegyünk, és próbára tesszük az idegeiket. Jól fog jönni majd az interjún, amikor felvételért folyamodunk a szekuritátorok soraiba...
Előzmény: magpet (2209)
Moha bá Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2215
magpet:

Vírus: tudom ajánlani a vírusirtók használatát. Nálunk bevált. Kb. 150 PC, 50 szerver, de nem emlékszem, hogy vírus miatt bajunk lett volna az utóbbi néhány évben. Nem árt, ha magától és sűrűn frissül, és akkor nem kell izgulni.

Yaesu ár: nem is olyan vészes, mint gondoltam. Nemrégiben nézegettem egy Kenwood-ot, ami még használtan is 100 fölött van. Persze, az sok minden mást is tud, azért olyan vonzó. Tudja az ARTS-ot is, és még sok PMR-en kívüli sávot. Például rádiót is hallgathatok rajta, ha éppen olyanom van. Gondolom, az ilyen sávoknál a belepofázás lehetősége le van tiltva, de az is hasznos, hogyha sokfélét hallgathat az ember.

A Kenwood-ok milyen minőségűek? Szeretjük őket?

Budaörsi szeánsz: nagyon is benne vagyok. Szerintem eleve gáz, ha egy komolynak mondott cég (pl. aki egy nagyáruház biztonságára felügyel) ilyen olcsójános módszerrel blamálja magát (hiszen a raboló is hallhatja az őrök kommunikációját), érdemes lenne beleverni egy picit az orrukat. Azt, persze, ne vállaljuk be, ha közben kirabolják a boltot, így a pontos időpontot majd privátban beszéljük meg, jó? ;-)

Előzmény: magpet (2212)
kivi000 Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2214
Uhh, jó hogy mondod! Gyorsan meg is csináltam a szokásos évnyitó emil backupot...
Előzmény: magpet (2212)
Phoere Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2213
Részvétem (mármint a géped miatt).
Előzmény: magpet (2212)
magpet Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2212
Az iment sikerult beszelnem Petika-val: o a XVIII. ker-ben (Alan 456R), a gcerdo korul, en itthon, a gcpeep korul (Yaesu VX-146). Szamitasom szerint 18km korul volt a tav, de kozottunk azert akadtak dombok. A zajzarat az egyszeruseg kedveert kinyitottam, de igy nagyon szepen el tudtunk csevegni. Milyen jo, hogy az orszag tele van ilyen remek, gc-vel kezdodo nevu viszonyitasi pontokkal!
OFF: ujevi poenkent osszedolt a gepem, megette a virus. Most irom tucatszam a cd-ket, a meg mentheto adatokkal. Pl. a teljes levelezesem elparolgott. Vigyazzatok, okoljatok az en rettento peldambol!
olahtamas Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2211
Ma tesztből bekapcsolva hagytam a 4/12-n a XIII. ker. ben a 6. emeleten. Csak hallgatóztam és amikor aktivitás volt akkor válaszoltam a hívásokra.
15-19óráig Sikerült 2 emberrel is értelmesen beszélnem.
15 után nem sokkal Kis Hárshegy (9.4km) Griga Ládázás után
18:45 körül ha jól értettem Margit a Moszkva tér környékéről

Amíg írtam még P. Robi is bejött

Phoere Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2210
Az ötlet tetszik. :)))

Igazán április 1-jén lenne aktuális, akkor még szavuk sem lehetne, legfeljebb dühönghetnének, hogy ennyi PMR-es bolondult meg. :)))

Előzmény: magpet (2209)
magpet Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2209
Errol jut eszembe: mikor megyunk el testuletileg pl. a budaorsi centerek koze egy kis pmr-rendbontasra? Apr. 1.?
Nem akarnek semmi rosszat, csak kicsit viccelni, no meg felhivni a biztonsagi szolgalatok figyelmet, hogy a pmr sav nem az ovek, ne lepodjenek meg, ha civileket hallanak.
Letelepednenk valahol kozepen, scan, es sorra koszontenenk az Auchan takaritoit, a MediaMarkt szekuritatorait, es aki csak felbukkan. Volna kedvetek?
Előzmény: flektogon (2207)
magpet Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2208
Hogyne szabadna: 49.9k net. Nem keves, de talan jo a cucc. Most pl. nem is tudom, hanysokadik oraja megy a kis gyari 7.2V/700mAh-s aksijaval, de olyan 25 korul biztos, es ebben benne van nehany "suru" idoszak (geoszilveszter, ejfeli extreme-caching, stb.), amikor nem volt az a kimondott radiocsend. Szoval a cucc meg tesztuzemben, de asszem tetszik... :)
Előzmény: Moha bá (2206)
flektogon Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2207
Milyen jó is lesz vérben forgó szemekkel ordibálni a hipermarket két végéből, hogy "mostan viszi az elkövető a műszaki cikket, figyejjé!" Amint elhelyezkedtél a munkakörben, szólj, és jövök! :)
Előzmény: magpet (2205)
Moha bá Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2206
Tehát csak úgy használd az ARTS-t, hogy ne ATRS vele másoknak! :-)

Azt hittem, sokkal sűrűbben ad, mint 55 mp. Ha így van, akkor valóban álmos és unott biztonsági ôröknek való, mert még egy fürge turista is úgy ki tud szaladni 55 mp alatt a "range"-bôl, hogy vissza sem talál, ha az ARTS elkezd sipákolni. Így viszont valóban vékony a fogyasztása.

Szabad megkérdezni, hogy mennyiért lehet egy ilyen VX-146-hoz hozzájutni?

Előzmény: magpet (2205)
magpet Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2205
Javareszt igazat szoltal! Az ARTS valoban ez. Egesz pontosan az arts-re allitott cucc 55sec-enkent "nez korul", hogy lat-e masik radiot. Az ARTS nem egy harmadik szelektiv zajzar, hanem a DCS-t hasznalja, es a magadott DCS-en keresgel. Termeszetesen eszembe sem jutott, hogy ez az ARTS-jatek valtsa fel a jol bevalt 4/12-t, sokkal inkabb kozelit a valosaghoz Moha azon feltevese, hogy probalgatnam a szep uj radiomat. De azt nagyon. :)
Egyebkent tippem szerint az ARTS annyit zabalhat, mintha 55sec-enkent egy rovidet (csak egy pill. PTT-nyomas) adnal, majd vennel. Ez a semminel tobb, de nem hiszem, hogy drasztikusan csokkentene az aksi uzemidejet.
Ja, es ha sokat gyakorolunk ARTS-t, akkor jobb esellyel vesznek fel minket biztonsagi ornek valami jo kis szekuritate-ceghez, mint gyakorlattal rendelkezot. Ez se mindegy! :)
Előzmény: Moha bá (2203)
lelcache Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2204
Sziasztok!
Csak most tértem magamhoz. Szilveszter hajnalban 0:30-kor én is füleltem és nyomkodtam a PMR összes gombjait, de mivel nem otthon tartózkodtam e jeles esemény időpontjában, egy árva mukkot sem hallottam az egészből! Budaligeten (a GCSZUR közelében) voltam nem túl magasan, ám ott senkivel sem sikerült összeakadnom.
Ezen fórumon is szeretnék mindenkinek BUÉK-ot kívánni. :-)
Moha bá Creative Commons License 2004.01.02 0 0 2203
Az ARTS rövidítés nekem is idegenül hangzik, de szerintem ez az, amikor az ilyet tudó készülékek figyelik, hogy a másik (vagy az ugyanerre beállítottak) nem csusszannak-e ki a hatókörből. Ez nagyon hasznos mondjuk biztonsági őröknél, hogy amennyiben túl messzire vagy árnyékba megy az egyik, jeleznek a készülékek, hogy nem fogják tudni elérni egymást.

Ellenben úgy sejtem, hogy ez valamilyen jel folyamatos (de legalábbis sűrű időszakos) adásával jár együtt, méghozzá a teljes 500 mW-on, így feltételezem, hogy ez egy biztonságos, de akkuzabáló feature, ezért nem bóklászóknak és geoládistáknak való.

A DCS-t pedig annyira kevesünk készüléke ismeri, hogy eleve megtizedelnénk az elérhető sorstársak számát. Szerintem magpet csak szeretné jó alaposan kipróbálni a szép, új rádiója szép, új finomságait. :-)

Előzmény: Phoere (2202)
Phoere Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2202
Én sem tudom, mi az az ARTS. De annyi "félelmem" már most van, hogy ezzel a funkcióval igazából továbbcsökken a kapcsolatba kerülők száma.

Már eleve kiesnek azok, akiknek nincs CTCSS, így nem tudják fogni a /12-öt. Most még azok közül is kiesnek sokan, akiknek van CTCSS a PMR-jükben, de ARTS nincs.

Egy kísérletet valószínűleg megér a dolog, de igazából akkor, ha két rádió van nálad egyszerre és az egyik továbbra is a jó öreg CTCSS /12-ön marad.

Előzmény: magpet (2199)
flektogon Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2201
Ennyi emberrel még talán soha nem társalogtam egy napon a 4/12-n. Dragunovval 68,5 km-t beszéltünk át, az innenső oldalon szinte mindenki tisztán vette az adást, még egyszerűbb rádiókkal is. Én a bunker tetején voltam Orizával. Az adást Mudman is tökéletesen hallotta talajszintről, egy Cobra MT700-assal, hogy másokat ne is említsek. Dragunov egy eredeti gyári antennával ellátott Yaesu VX146-ost használt.
2004 első akcióját MagPet már eléggé körülírta, jó helyen voltunk, sikerült sokakkal beszélni, és még a "geofényt" is látni vélték páran. Érdekesen nézett ki a báli cipőm, miután levittünk egy aksit a saras hegyoldalon.

Előzmény: Phoere (2178)
kivi000 Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2200
Mi is ez az ARTS?
Előzmény: magpet (2199)
magpet Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2199
JézuJúzerek, és mindenki, akinek a rádiója tud ARTS-t!
Használtátok már ezt a funkciót? Nekem elméletben nagyon tetszik, talán érdemes is lenne megállapodni egy 4/DCS012-ben némi ARTS-sel, hogy lássuk, ha épp valaki hatósugáron belül van. Az ARTS hátránya, hogy ilyenkor ugye nem halljuk a jó öreg 4/CTCSS12-t. A dolog azét jutott eszembe, mert magam is sokszor jövök-megyek úgy, hogy be van kapcsolva a rádió 4/12-n, de nem nyomogatom, csak várom a bejövő hívást. És hiába teszik ezt tucatnyian tőlem párszáz méterre, soha nem fog kiderülni, hogy beszélhettünk volna.
Szakemberek véleményét is várom, nagyon izgatottan!
Egyébként most indulok Zuglóból Kerepesre, egyelőre még a 4/CTCSS12-n, kiabáljatok rám! :)
magpet Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2198
Tegnap este - helyesebben ma, a nap legelején, 0:30-kor Bp. keleti vége körül azért volt forgalom! Tőlünk, Kerepesről haladtunk fel mudmannal, barbárkával és flektogonnal a Kerepesi Peepshow láda mellé a dombra, mindenféle rádiókkal, hogy a megbeszélt hatalmas zsivalyt létrehozzuk a 4/12-n. Ez elég jól sikerült is, tisztán beszélgettünk ÖregTommal, Mátyásföldi Bélával, Norbival Csömörről, PRobival a Várból, Silviussal, ill. szerencsére a dolog vége felé néhány jópofa őrült is beleszólt, akiknek bizonyára a Jézuska hozta a PMR-t, így az örömük még kimerült abban, hogy artikulátlanul üvöltöztek a rádióba, értelmes próbálkozásainkra (Sziasztok, kik vagytok?) cseppet sem reagáltak, csak az általunk sugárzott mondatok utolsó szavait üvöltötték vissza nagyon okosan. De az ilyen barmokat megszoktuk, a nyilvános frekvencia ezt tudja.
Viszont akikkel értelmes beszélgetést bonyolítottunk, azok közül néhányan látták (vagy látni vélték) a fénycsóvát, amit az extreme-caching jeles képviselői az égboltra varázsoltak egy 1kW-os reflektorral. Mivel a Sárkány (mudmanék autója) a terepviszonyokat csak mérsékelten kedvelte (vizes, agyagos csúszos gusztustalanság lépten-nyomon), az utolsó 150m-t tökön-paszulyon át, gyalog tettük meg a csúcs irányába, így jutottak fel a hegyre az aksik, valamint a lámpás. Nekem még a túlsúlyomat is elég ilyenkor felcipelni, nem hogy még apró-pici aksikat is a LandRoverből. :) De a lényeg, hogy nagyon jó buli volt éjjel madzagokat blankolgatni a hegytetőn, és fényelni a nagy 2004-es éjszakát!
SZép 2004-et kívánok a topic minden lakójának!
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2197
Most indulok egy Vác felé, bekapcsolva leszek 4/00-án (sajnos :-( ), túl magasra nem megyek :-)
ÖregTom
Moha bá Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2196
Én reggel 8-kor kapcsoltam ki a rádiót, de addig még egy kósza beep sem jött. Egész éjjel csönd.
Előzmény: Törölt nick (2194)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2195
A korán kelés mindíg relatív. Én most még le sem feküdtem, máskor meg ennél sokkal korábban is felkelek.
Előzmény: Törölt nick (2194)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2194
Na, mindjárt indulok hazafelé a melóból, a koránkelőket (van egyáltalán ilyen itt?? :)) ) megpróbálom befogni.
lotht Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2193
Én is nyomkodtam a 4/12-őt párszor a Nyugat téren, de nem hallottam senkit. Persze akkora durrogásban a saját hangomat sem... :))))
2004! Szökőév!
ÖregTm Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2192
Pedig nagy volt a forgalom: silvius, Noybi, Probi, flektogon, mátyásföldi Béla csak akiket én is hallottam.

ÖregTom

Előzmény: PETIKA (2191)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2191
0:30-kor próbálkoztam, de sehol sámli :(
Így ezúton B.Ú.É.K. mindenkinek!
Moha bá Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2190
Mi az a 39 másodperc? BÚÉK Neked is!
Előzmény: Oricache (2189)
Oricache Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2189
Bírom a 39 másodpercet!
Fogadalom: jövőre (idén) kevesebbet ismételek 1 percen belül.
BUÉK mindenkinek!!!!!
Oriza.
Előzmény: Phoere (2180)
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.01 0 0 2188
BUÉK mindenkinek!
Ati88 Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2187
Az. Folyamatosan hallgatózom a 4/12-n, de semmi.
Előzmény: Moha bá (2186)
Moha bá Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2186
Punnyadt egy bagázs, mi? :-))
Előzmény: Törölt nick (2185)
Törölt nick Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2185
Tegnap este valakivel összeakadtam az Europark környékén , csak a nevére nem emléxem már :))

Ma Pécel környékén veszettül hallóztam, de sehol senki :(

Moha bá Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2184
Remélem, az idei is sikeres lesz még. Itt ülök a bekapcsolt 4/12 mellett, de még a szokásos "ajtónyitás a 3. emeleten" sem jön. :-((

Ök-ban gazdag új évet mindenkinek!!!

Előzmény: lotht (2183)
lotht Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2183
Silvius kereste nagyon Grigát a 4/12-n a Geoszilveszteren.


Eredményes és boldog 2004-et mindannyiunknak!
Előzmény: Ati88 (2181)
Moha bá Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2182
Nemsokára nekiindulok a (fő)városnak, 4/12-n fogok fülelni, hátha elkapok még valamit. Kellemes mulatás, és holnaptól szép jövőt mindenkinek!
Előzmény: Ati88 (2181)
Ati88 Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2181
Déálután hallgattam egy kicsit, valószínűleg a Bajtemetés környékéről adást. Valaki Griga bácsit emlegette, meg sok pontról illetve koordinátákról beszélt. Ebből gondolom, hogy a mai Esemény adásait sikerült elcsípnem. Beszélnem nem sikerült senkivel, sajnos. Mindezt Nadapról. a Bence-hegy tetejéről sikerült elcsípnem.

Boldog új évet mindenkinek.

Phoere Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2180
:)))
Ennyire egyszerre hogy lehet beírni ide. :))
Előzmény: Oricache (2179)
Oricache Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2179
Ma a Bajtemetésről Szolnokra (68 km, Phoere helyszini mérése szerint) remek összeköttetéseket létesítettünk Dragunnovval. Készültünk antennával, miegyébbel, de kézből, nem is a legmagasabb pontról 5 minőségben vettük egymást. (Innen: Flektogon, Magpet, Silvius, Phoere Oriza, ...stb.) Köszi Dragunnov, a 23 emelet megmászásáért!
Előzmény: flektogon (2170)
Phoere Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2178
Ma a Geoszilveszter keretében sikerült kapcsolatot összehozni dragunovval, aki Szolnokról rádiózott. A távolság kb. 69 km volt.
Ebben igazából az a legszebb, hogy ezen az oldalon egyszerű mezei PMR-ek is voltak (Alan, Cobra, Twintalker stb.), melyek adása is vehető volt dragunov számára. (Visszafelé ez kevésbé "csoda", ismerve dragunov technikai felkészültségét :)) ).
schlumberger Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2177
Kedves PMR-es barátaim!
Az újévre minden jót, jó terjedést és sok csilingelő hangú dx-et kívánok nektek
Schlumberger
Moha bá Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2176
Ezt külön kösz! Megnézem, hátha a célországomnál véletlenül senki földje a 446 MHz. Akkor gondolkodás nélkül vinni fogom.
Előzmény: PetyaMűvek (2175)
PetyaMűvek Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2175
Halihó !

Lévén, hogy europai szabvány. Máshol nem nagyon használják...
A yenkik az FRS -t preferálják ( 462.xxx MHz )
Koreában is FRS-nek hívják, de 448Megán megy.
Norvégia / Svédország KDR-t használ 444MHz-n és így tovább..

Szerintem eu-n kívül nem nagyon használhatod legálisan..

Ha valakitv érdekel, egy kis info a különböző országok licencefree frekijeiről:

http://www.geocities.com/rf-man/handheld.html

Előzmény: Moha bá (2173)
PETIKA Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2174
0:30-kor megpróbálok kapcsolatba lépni veled (és természetesen másokkal is!) Bp. XVIII. kerületből, a GCERDO ládától kb. 500 méterre levő 4 emeletes ház felső szintjéről.
Addig is mindenkinek:
B.Ú.É.K.!

u.i.: Maradjatok józanok addig! :)

Előzmény: flektogon (2170)
Moha bá Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2173
http://www.licencefree.com/

Hát igen. Ez gyanúsan csak európai országokról ír. Pedig milyen jó lett volna egy másik kontinensen! :-(

Előzmény: PetyaMűvek (2168)
Moha bá Creative Commons License 2003.12.31 0 0 2172
PetyaMűvek:

Ritka fantáziaszegény egy manusz vagy ! :-))

Ma valószínűleg ilyen napom van. Nemrég ugyanezt megkaptam BadGe-től is az AeroMap topikon, mert lefitymálom a legújabb 3D térkép ötleteit, miközben lenne egy halom fontosabb feladat is. Fődhözragatt, kőagyú barom vagyok, na.

Szerintem pld gyermekszobában remekül lehet használni , mert hogy valószínűleg nekik készült.

Ezt a gyerek dolgot hagyjuk, jó? Ha jól hallom a kollégáktól, mostantól nehéz lesz üres csatornát találni, mert kiváló karácsonyi ajándék lett a tescogazdaságos, CTCSS nélküli gyagyi PMR, és egy halom óvodás üvöltözik az éterben. Reméljük, pár hét után megunják majd az új játékot!

Aligha fognak meglett felnött fickók ilyennel rohangászni.

Na tessék! És még én vagyok fantáziaszegény?! :-P
Szerinted mi lesz a következő plázadivat? És ne feledd, ott a 300mW bőségesen elég!

Úgy 200 hozzászólással ezelőtt kerestél táblázatot a pmr446 szabványt elfogadó országokról.
Ha még aktuális akkor:

Köszönöm szépen, valóban kerestem, és nem kaptam még senkitől.

Előzmény: PetyaMűvek (2168)
ÖregTm Creative Commons License 2003.12.30 0 0 2171
Ésa - hukk - kkorr, már - hukk - ki lesz józan, hogyyy - hukk - hallajaja???? :-))
Előzmény: flektogon (2170)
flektogon Creative Commons License 2003.12.30 0 0 2170
Holnap déltől kb. 4-ig figyelünk a Bajtemetésről a 4/12-n. Minden egész órakor felmegyek a legmagasabb pontra, és beordítok az éterbe.
2004 első próbálkozása 00:30-kor lesz a GCPEEP-nél. Újévet majd akkor kívánok...
flektogon Creative Commons License 2003.12.30 0 0 2169
A PMR-ekhez külső antenna gyárilag nem csatlakoztatható. Ha távolsági rekordokra szeretnéd használni, akkor nem érdemes szétszedni, mivel megbontás után arra már nem alkalmas. A tuningolt készülék a gyengébb adásokat is "lenyomja", ami szintén aggályos. A Yaesu rádiókba egyébként bele van ragasztva az antenna, ki lehet tekerni belőle némi rombolással, ha nem érdekel a garancia.
Előzmény: PetyaMűvek (2151)
PetyaMűvek Creative Commons License 2003.12.30 0 0 2168
Ritka fantáziaszegény egy manusz vagy ! :-))
Szerintem pld gyermekszobában remekül lehet használni , mert hogy valószínűleg nekik készült. Aligha fognak meglett felnött fickók ilyennel rohangászni. Gondolom a hatótávolsága is pont ehhez mért.. ( ja és 300mW -os mindössze )

Úgy 200 hozzászólással ezelőtt kerestél táblázatot a pmr446 szabványt elfogadó országokról.
Ha még aktuális akkor:

http://www.licencefree.com/

Előzmény: Moha bá (2167)
Moha bá Creative Commons License 2003.12.30 0 0 2167
Szerintem rendelj kettőt! Az a menő, ha mindkét kezeden van, és tudsz Magaddal beszélgetni. Hátha azt hiszik a járókelők, hogy valami szuper, új mobil.

Azért sem árt, ha van kettő, mert - ha jól olvastam - nem vízhatlan, ami egy ilyen méretű órától - már amennyiben valóban használni akarja az ember - minimum elvárható lenne. Persze, ez nem könnyű PMR-rel kombinálva, viszont ha állandóan félteni kell, akkor nem fogod használni. Akkor meg minek?

Előzmény: PetyaMűvek (2166)
PetyaMűvek Creative Commons License 2003.12.30 0 0 2166
Halihó !

Ezt már láttátok ?

http://www.thiecom.de/lpd/pmr446watch.htm

Nem semmi ! Én már meg is rendeltem egy példányt ! :-))

dragunov Creative Commons License 2003.12.30 0 0 2165
Mi már nem leszünk itthon, sajnos már nem hallhatlak, de biztos lesznek mások. Múlt héten jártuk be ezt a vonalat, több helyről is jó eséllyel lehet PMR-ezni, főleg az EREP-től.
Mint azt a 2134-ben már említettem: BUÉK!

dragunov

Előzmény: silvius (2163)
PetyaMűvek Creative Commons License 2003.12.30 0 0 2164
Köszönöm a részletes Yaesu "élménybeszámolót"
Még egy olyan kérdés merült bennem fel, hogy
a programozása miképpen törénik ? Avval a 3 egész gombbal ?
Előzmény: magpet (2158)
silvius Creative Commons License 2003.12.30 0 0 2163
silvius holnap rádióval a Budai-hegyekben, a Pálvölgyi-barlang környékén 10-11 óra fele a 4/12-őn és az 5/20-on is próbálkozik. Füleljetek, ha van kedvetek! Jó lenne beszélni veletek. Ládaútvonal terv: Pálvölgy-Tricolor-Kilátó-Erdei repülőtér.
Előzmény: dragunov (2162)
dragunov Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2162
Gratulálok a készülékhez, jó választás, biztosan nem fogsz csalódni benne. Ha majd egyszer lesz időd, szívesen meghallgatnám, hogy mekkora a különbség az új és a régi rádióid között.
Ha szerencsém lesz, 31.-én talán feljutok Szegecs kollégával a Szolnoki 24 emeletes tetejére, bár idáig sajnos negatív előrejelzést kaptam.

dragunov

Előzmény: magpet (2150)
Moha bá Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2161
A sok talányos árhasonlítgatás után meg szabad végre tudni, hogy mennyiért is vetted?

Ugye, jól látom, hogy nem vízhatlan, "csak" ütésálló?

Előzmény: magpet (2158)
atompyka Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2160
Vörös Ördög?
Nem Fehér Villám (azaz Weisser Izé)?
:-)
Előzmény: magpet (2158)
magpet Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2159
Ez komolyan örvendetes! Előző hozzászólásomból kifelejtettem, hogy tisztelet a kivételnek!
Én csak eddigi plázaélményeimből indultam ki, no meg azon kedves úr élményéből, aki karácsony előtt betért hozzám egy GARMIN eMap GPS-szel, hogy segítsek neki beállítani. Kiderült, hogy a MediaMarktban szemrebbenés nélkül azzal adták el neki a készüléket, hogy egyész Európa benne van utcaszinten, útvonalat tervez, és hangnavigál. Na most ebből az igaz, hogy van benne egy közepesen pontatlan, vázlatos Európa-alaptérkép. Az úr kicsit bosszankodott. :)
Előzmény: PETIKA (2155)
magpet Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2158
Valóban drága, és még cipelni is nehezebb, de valahogy mégis tetszik. A két Yaesu-ról itt találsz infót, bár ezeket már biztosan tudtad. Ami a nagy varázslat a két említett Yaesu, valamint a "kicsik" közötti különbségeket illetően, az a lambda/4-es antenna, valamint a kicsit brutálisabb ház. Az antenna HG4I elmondása szerint adás- és vételi oldalon is legalább 3dB bonust tud, ami azért nem elhanyagolható.
A két Yaesu közötti különbségekről csak 1.0-s élményeim vannak, majd jönnek pontosítások szakemberektől és hosszab ideje gyakorló júzerektől. Szóval:
-a 146-os kicsit olcsóbb, nagyobb, de van neki LCD-je, ahol írja a csatornát, valamint a CTCSS-t/DCS-t.
-a 246-osnak van egy DTMF billentyűzete, amivel a hívás egy konkrét készülék felé is célozható (a bonyolult rövidítésre nem emlékszem :), valamint belepattintható egy chip, ami által egy titkosító algoritmus is elérhetővé válik.

Felhasználási terület függvénye, hogy kinek mi tetszik jobban. Én szeretem, ha az LCD-re pillantava látom a csatornát, egy biztonsági szolgálatnak nyilván az a fontos, hogy ne halgathssa akárki az adást. A 146-os annyival nem nagyobb, hogy pusztán ez elriasszon, így én őt választottam. A rádió-részük elméletileg ugyanaz, rekorddöntögetésre fej fej mellett alkalmasak! :)

Az antenna hivatalosan (gyárilag) egyiken sem buherálható, a PMR szabvány része a lebonthatatlan antenna (ha jól tudom). Biztosan megvalóstíható valami leszerelős, BNC-felcsinálós dolog, de egyrészt én nem akarnám elbukni a garanciát, másrészt ha a PMR-ezést kicsit sportnak fogom fel, akkor a dopping nem szép dolog. :)

Hogy megéri-e? Ha az ember elég bolond, akkor biztosan! :) Buta közhely, de a Trabant is elvisz mindenhova, mégis sokan vesznek mindenféle drága autókat. Ezzel nem akarnám "letrabantozni" az összes többi PMR-t, HG4I-vel is épp arról beszélgettünk, hogy azoknak se rossz a rádió-része, és amire azok készültek (kirándulás, családi buli, stb.), arra kiválóan meg is felelnek. A Yaesu-féle cuccok fokozottab igénybevételre (ipari felhasználás), ill. a magunkfajta készülékbolondoknak készültek, asszem. Ezzel együtt természetesen boldoganhasználoma két Cobra MT700-ast is, vélhetőleg nem fogom minden családi kiránduláson a Yaesu-t cipelni.
Ugyanúgy, mint ahogy kirándulni a Range Roverrel megyek, a Plazába meg a Bentley-vel.* :)

*Még mielőtt bárki azt hinné, hogy ez az utolsó mondat valós elemeket is tartalmaz, sietek leszögezni, hogy nem. Aki látta már a Vörös Ördögömet, az tudja, miről beszélek. :)

Előzmény: PetyaMűvek (2151)
atompyka Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2157
'Stét!

Silvius:
:-)
Jó, majd visszatérek, ha lesz nálam egy kölcsöngyerek, aki szeret túrni némi ajándék fejében. De gonosz leszek, és megvárom a havat.
:-)

ATom

Előzmény: silvius (2148)
magpet Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2156
Kedves Moha! Ez rossz poén volt, ugyanis képzejjed el, hogy nagyon jól ismerem a Gramini GPRS-eket, különös tekintettel a Trex sorozatra, valamint a GPRS 5 Deluxe készülékre! Arról a kis számítógép-féléről (iPqAueq) már nem is beszélve, amiben a hátuljában is van GPRS, és benne meg kanyartervezős beszélő térkép a Naprendszer összes nagyobb bolygójáról. A vevőknek is ezt szoktam mondani, és eddig nem volt reklamáció! (A Mars magasságában mindegyiknek elfogy a mobiljából a térerő...)
Előzmény: Moha bá (2152)
PETIKA Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2155
Kicsit OFF

"Probaljatok venni egy porszivonal nemesebb eszkozt pl. a MediaMarktban"
Az én ALAN456R-em is onnan származik, (Europark) az eladó remekül eligazított a sokféle készülék között és pl. tudta mi az a CTCSS. De ez itt nem a reklám helye :)

ON

Amennyiben hazaérek a munkából 1-én 0:30-ra megpróbálok én is bekapcsolódni a csevegésbe. Bp XVIII. kerületből nem messze a "Lőrinci Kiserdő" ládától.

Előzmény: magpet (2150)
olahtamas Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2154
Nem engedélyköteles ez a 27megás sáv ?
Van erről valami konkrét jogszabály ?
Előzmény: PetyaMűvek (2149)
trcgabi Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2153
Üdvözlet mindenkinek!
1.Utólag is boldog karácsonyt minden topiclakónak,valamint b.u.ék 2004-re!
2.Új Fejér megyei rekord született 27.-én!43km!!!Szarvaspusztai magaslat(egykori szovjet radarállás)-székesfehérvári tízemeletes.
3.Esténként befigyelünk mi is a közép4 usb-n a 11m-en.Pestiekkel többször sikerült már beszélnem megfelelő körülmények közt.
Üdvözlettel,TRC013-Gábor
Moha bá Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2152
magpet:

A vasarlast kovetoen az jutott eszembe, hogy milyen jo dolog is az, ha az "elado" tudja, mit ad el, es meg kerdesekre is tud valaszolni!

És mi az eredmény? Megszaggattad ruháidat, és bezártátok a boltot? :-)) Vagy elmész egy Garmin tanfolyamra? Bocs, csak gonoszkodom, de annyira magas volt a labda, hogy még ugranom is kellett hozzá.

Előzmény: magpet (2150)
PetyaMűvek Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2151
Húha ! Gyűlnek a boldog Yaesu tulajdonosok ! :-)
Az érdekelne, hogy mi a különbség a 146-os és a 246 -os között. Nem kifejezetten a műszaki paraméterekre vagyok kiváncsi, hanem gondolom kézbefogtátok, tekergettétek stb. inkább a szubjektív okok érdekelnének. Hátha meglepem magamat én is :-))
külső antenna csatlakoztatását hogy lehet megoldani ? ( csatlakozót kell beleépíteni vagy csak az antenna van trükkösen rögzítve lecsavarás ellen ? )
Valamint egy gonoszkodó kérdés :
megéri ? Elég drága.. az árából 4db Alan-t is vehet az ember, ha egyet megáztat cash-elés közben, még mindig marad 3 :-))
Valaki győzzön már meg, mert nagyon tetszenek csak az áruk láttán fogom a fejemet ! :-))))
magpet Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2150
Mint topicindito, szegyenletes modon el voltam tunve mindenfele tennivaloim es atmeneti nettelensegem okan, de probalok visszaterni! :) Szilveszterkor flektogonekkal tervezunk egy kis csevelyt: 0:30-kor masznank fel a Kerepesi Peepshow ladahoz nehany radioval, legyetek bekapcsolva!
Egyebkent nem birtam tovabb idegekkel, es ma elcsabultam: ellatogattam HG4I-hez, es beszereztem egy Yaesu VX-146-ost. Tapasztalataim meg nincsenek, az aksi formazas alatt, erre igyekszem kinosan ugyelni. A vasarlast kovetoen az jutott eszembe, hogy milyen jo dolog is az, ha az "elado" tudja, mit ad el, es meg kerdesekre is tud valaszolni! Probaljatok venni egy porszivonal nemesebb eszkozt pl. a MediaMarktban...:)
PetyaMűvek Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2149
Sziasztok !

Izgatja a fantáziámat amiről tegnap beszélgettetek, történetesen a 27megás
rádiózás. Mindössze annyi az észrevételem
hogy célszerű lenne fm-ben dolgozni, így
kézirádióval is be lehetne "szállni" a
beszélgetésekbe illetve lehetne hurcolászni
magunkkal kirándulásra. 27megán engedélyezett
a külső antenna is, így aztán rengeteg kisérletezésre adna módot mind a kocsiantennák
terén mint kirándulásnál ( egy kis antennahangolóval kihangolt 10méter madzag 4wattal elég szépen szól ! )

silvius Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2148
GPS-ről és ládáról hallottál valakit beszélni ??? Fantasztikus figurák vannak! Nekem eddig ez csak PMR-ről sikerült, de megpróbálom a Gekommal is :-))) (Atompyka! Ne add fel a GCBOLN-t!!! Ott van az!)
Előzmény: atompyka (2138)
lelcache Creative Commons License 2003.12.29 0 0 2147
Nekem van egy kis gondom ezzel a vasárnapi csevegéssel. Amíg viszonylag kevesen vagyunk, addig remekül tudok beszélgetni néhány emberrel, de amint megindul az élet, gyakorlatilag megszűnök létezni. Néha hallom recsegősen Silviust, Öreg Tomot, dragunovot de nagyon rosszul, és többnyire ők sem hallanak engem, vagy csak a válaszukat nem hallom én. Amikor sokan vagyunk, akkor teljesen elszigetelődöm. :-((((( Mit csináljak? Másszak magasabbra? Már így is a kilencediken vagyok!

Ebből azért ne azt szűrjétek le, hogy vasárnaponként 19-kor egyedül szeretnék lenni az éterben! :-)))

olahtamas Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2146
12:15 körül beszélgettem egy jót a papagájjal szintén a mammut átjárójából (nekem kb 5mp hosszan sikerült max beszélnem magammal)
Meg kell még szokni ezt az üzemmódot is.
Rendesen ki kell várni a válaszidőket.
Ha jól értettem akkor én is Árpit hallottam később az 5/20-on 15:30 tájékában a GCKL1-geoládától.

Előzmény: silvius (2133)
Moha bá Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2145
Ajjaj! Akkor lehet, hogy Győrött leszek.
Előzmény: ÖregTm (2144)
ÖregTm Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2144
Tervek szerint köv. vasárnap 19:00!
Előzmény: Moha bá (2141)
flektogon Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2143
Ma este helyszínt változtattam, és nem otthonról, hanem Fótról, a Fáy présház közeléből rádióztam. Szinte mindenkit hallottam, elnézést, hogy hamar leléptem, nem akartam vendéglátóimat sokáig magukra hagyni.
Déltájt Magpet társaságában Pécelen jártam, ahonnan Probival sikerült kiváló minőségben beszélni. A GCKORT-nál lévő Kő-hegyi turistaháznál volt, 33,4 km-re tőlünk.
Előzmény: silvius (2139)
Moha bá Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2142
Nem tudja valaki, hogy hol fellelhető egy minden országot tartalmazó táblázat arról, hogy hol használható PMR rádió? Európán kívüli terület érdekelne. Kösz előre is!
Moha bá Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2141
Én sajnos családi összejövetelen voltam éteri beszélgetés helyett. Mikor lesz a következő?
Előzmény: PETIKA (2140)
PETIKA Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2140
Szia Öreg Tom!
Örülök, hogy sikerült áthidalni a Pestlőrinc - Cinkota távolságot! Remélem legközelebb másokkal is sikerül beszélnem. Nagyon jó ötletnek tartom ezt a vasárnap esti csevelyt! Minden jót kívánok a résztvevőknek (és a többieknek is)!
Előzmény: ÖregTm (2137)
silvius Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2139
Nagyon jó kis beszélgetés volt 3/4 órán keresztül Öreg Tom, Petyaművek, Phoere, Lelcache, Flektogon (Fót), Zsorzs és Petika között, bár ez utóbbit kevesen hallották a XVIII. kerületből. Úgy látszik sikerült hagyományt teremtenünk. Természetesen jövő vasárnap ugyanitt veletek.

Más. Az 5/20-on kiválóan működik az átjátszó a Rózsa-dombon 199m magasságban. Szerencsére sikerült beszélgetnem az átjátszótorony szülőatyjával, nevezetesen Bélával is. Először az Ostrom utcából (házak közül) Árpival csináltam egy zajos QSO-t, ő Kőbányán rádiózik nagy magasságban, majd a Péterffy Sándor utcai kórház takarásában beszéltem a konstruktőrrel, aki a Moszkva téren volt, ugyanezt a beszélgetést Zuglóból is megismételhettük. Meg is köszöntem neki ezt a nagyon jópofa dolgot, remélem nemsokára sikerülmagasabbra raknia az átjátszót és akkor ezen keresztül még jobban kommunikálhatunk át nagyobb távolságokat.

Előzmény: ÖregTm (2137)
atompyka Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2138
Most hallottam valakit GPSről és ládáról beszélni, de nagyon recsegősen.
Előzmény: ÖregTm (2137)
ÖregTm Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2137
Pedig mostanáig ment, XVIII., X., XIV., XVI., XIII. kerületek között, sőt XIV. és Fót között is volt kapcsolat!
Előzmény: atompyka (2136)
atompyka Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2136
Sziasztok!

Sehol egy hang...
:-(

Előzmény: ÖregTm (2118)
ÖregTm Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2135
Mai teljesítmény 25,9 km és 29,5 km. Mindkettő zsorzs-al először Somlyóvár és Sasfészek között, majd Gerecsei Peskő és Klastrom-puszta között, hibátlan vétel, mindkettőt vette Krisz is, aki a kocsiban várakozott!
ÖregTom
dragunov Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2134
Sajnos az esti beszélgetésen nem tudok részt venni, de azért 11 és éjfél között hazafelé beleszólok az éterbe, hátha ébren lesz még valaki. Hétfőn vidékre utazunk, és remélhetőleg január 3.-ig nem kerülök számítógép közelbe :) ezért itt ragadnám meg az alkalmat, hogy Mindenkinek nagyon boldog és sikerekben gazdag új évet kívánjak!

dragunov

silvius Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2133
Erre most meg összejön a papagály, igaz nagyon rossz minőségben adja vissza a hangomat, mert én a negyediken lakom Zuglóban, az átjátszó irányába meg van egy-két magasabb ház, így Árpit, aki szintén az 5/20-on próbálkozott tisztábban hallottam nem az átjátszóról és ő is engem csakúgy vica versa.
Előzmény: silvius (2132)
silvius Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2132
Nekem még nem sikerült soha elérnem az átjátszót, de Petyát már igen :-), épp az imént beszélgettem vele. Ő is jön este a szokásossá váló vasárnap este 19.00 órás 4/12 partyra. Én lehet kések egy órácskát azért remélem addig nem fogytok ki az akksiból, meg a szóból. Most megpróbálom az átjátszót megint.
Előzmény: PetyaMűvek (2131)
PetyaMűvek Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2131
Jókora recsegéssel és hálózati brumm (?? ) mellett de még itt Zuglóban is elérhető a papagály az 5/20 -on ! Gratula a teremtőjének !
dragunov Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2130
A KL1-nél én is jobban hallottam Tamást, mint Téged, de akkor ez lehetett az oka, mármint hogy lejjebb voltál, mint Ő. Na meg a sok gyerek és az az egy-két bunkó eléggé zavaró volt.
Előzmény: lelcache (2128)
olahtamas Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2129
"vagy 100 m-re voltunk egymástól" hogy ez a technika milyen csodákra képes :))
Tisztán vettelek csak a társaság zaja nyomta el a büfében a hangodat pedig fülhallgató is volt a fülemben.
Előzmény: lelcache (2128)
lelcache Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2128
dragunov:
Megnéztem a távokat. Amikor Te a GCKL1-nél voltál akkor a táv 5 km volt. Az erdei reptérnél már nagyobb távot beszéltünk át. Ekkor 6,38 km-re voltunk egymástól. Ez azért nem 73 km, de legalább teljesen tisztán tudtunk beszélgetni.

olahtamás:
Valószínűleg azért halottuk egymást olyan pocsékul reggel, mert én valahol alattad voltam a hegyen takarásban, és nagyon sokan csevegtek a 4-es csatornán. Egy rahedli kölyök, valami morcos darus, meg volt valami női traccsparti is. De a Normafánál, amikor vagy 100 m-re voltunk egymástól, azért tisztán hallottál, nem? :-))))

olahtamas Creative Commons License 2003.12.28 0 0 2127
Most mentem el a Mammut-ba és reptében nyomkodtam párat az 5/20-on. Az átjárótól szépen tisztán visszaismételte a hívójelet. Lennt a Moszkva téren már kicsit gyengébben és a Margit hídnál már csak foszlányokban.
Előzmény: olahtamas (2111)
PETIKA Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2126
Most dolgozom a repülőtéren, nincs nálam a PMR. Indulás előtt 19:00 körül próbálkoztam a 4/12-n.
Előzmény: atompyka (2123)
atompyka Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2125
Valaki volt a 4-en, de csak annyi jött le, hogy ffihang.
?
Előzmény: PETIKA (2121)
atompyka Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2124
Jut eszembe, fém szúnyogháló van az ablakomon, ez leárnyékolja a PMR-t?
Előzmény: atompyka (2123)
atompyka Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2123
Újhegy/Óhegy határa. Elvileg a Gellért-hegy magassága, de sok a 10 emeletes a közelben.
Mondjuk a XVIII. felé jobb a rálátás, mint Cinkota felé.
On-air-line vagy?
Előzmény: PETIKA (2121)
PETIKA Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2122
A 4/00-n és a 4/12-n is próbálkozzak holnap 19-kor?
Előzmény: ÖregTm (2118)
PETIKA Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2121
Atompyka honnan próbálkozol?
Én Bp XVIII kerületből, de még nem sikerült összeakadnom senkivel :(
Előzmény: atompyka (2117)
dragunov Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2120
Ámen. :)
Előzmény: flektogon (2113)
atompyka Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2119
Megpróbálom nem elfelejteni. Nem is az időpontot, hanem hogy nálam legyen a rádió.
Nem állandó tartozéka az autónak (még), csak akkor szoktam vinni, ha többen megyünk túr(áz)ni.
De ugye, ami késik, nem ... ér oda időben.
:-)
Előzmény: ÖregTm (2118)
ÖregTm Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2118
Igen a ../00!
Vasárnap este 7-kor fogunk azon próbálkozni, és lesz biztos olyan aki tutti jól hallasz, ha van időd...
Előzmény: atompyka (2117)
atompyka Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2117
Én sem, csend van a 4-en.
:-(
Tán majd a melóhelyről, az közelebb van Cinkotához.

Van olyan csatorna az alcsatornásokon, ami passzol a 8 csatornásokkal?

Előzmény: ÖregTm (2116)
ÖregTm Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2116
Sajnos nem hallak! :-((
Előzmény: atompyka (2115)
atompyka Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2115
'Stét!

ÖregTM:
Szilvásgombóc!
:-)

flektogon Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2114
Hódmezővásárhely sajnos nem jelentkezett be, egész nap figyeltem a 4/12-t. A Pilisben csak két reccsenést hallottam, pedig voltunk magaslaton is.
Előzmény: silvius (2106)
flektogon Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2113
Azért ne hagyjuk figyelmen kivül azt a technikát sem, amivel ez a távolság átbeszélhetővé vált. A jó terjedés csak hab a tortán.
Előzmény: dragunov (2105)
ÖregTm Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2112
Én is nagyon jól hallottalak, de ugye a 4/00. Pedig mondtad, hogy a hideg miatt nem is kilátóban, hanem annak aljából beszélsz! )ÖregTom, Cinkota)
Előzmény: olahtamas (2111)
olahtamas Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2111
Sajnos erről a hozzászólásról lemaradtam. Most jöttem vissza a János hegyről.
Beszélgettünk Lelcache -el és Dragunovval is.
Dragunov adása nekem jobban érthető volt a nagyobb távolság ellenére (ámbár kicsit halkabb) mint Lelcache -é.
A párás-ködös hideg idő miatt lehetett, hogy nagyon gyenge volt a vétel. Majdnem a teljes akkumulátorkészletemet lemerítettem 5-6 óra alatt.
Előzmény: biker78 (2110)
biker78 Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2110
SZIASZTOK !
Csak most néztem vissza a fórumba, látom volt néhány kérdés az átjátszoval kapcsolatban. Az átjátstzó ismétel, a mondott szöveget megismétli /max. 16 másodperc/ most tápról megy, tehát napközben is megy. Most még csak a 2.ker.-ből megy de a tervek szerint majd felkerül egy magassabb helyre, jo kisérletezést mindenkinek.
lelcache Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2109
Holnap délelőtt (ja, az már ma van), szóval 27-én mi is a János-hegy környékén fogunk mozgolódni! Kiváncsi vagyok, kit sikerül majd elérni. Olahtamással biztos tudunk beszélgetni.
olahtamas Creative Commons License 2003.12.27 0 0 2108
Én kb 10 órakor leszek Jánoshegyen az Erzsébet kilátóban majd nyomkodok 4/12-n és hallgatok 4/00 -n.
Előzmény: flektogon (2104)
dragunov Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2107
Drukkolni fogok Nektek! :)
Előzmény: silvius (2106)
silvius Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2106
Mint az ma bebizonyosodott Szilasligeten a régi FMDX QTH-m tökéletes PMR-es szempontból is a rádiózásra. Nagyon örülök, hogy mAgpettel beszélhettem, ui közöttünk két igen termetes dombocska van, igaz ő is kint rohangászott a kertben, azért nekem is fel kellett mennem szüleim házának felső teraszára. Itt hallottam meg MikiCache-t a Törley ládától, tökéletesen jót beszélgettünk, ez 23,9 km volt, de alapantennákkal. Lehet nekem eddig ez a legjobb teljesítményem. Nemsokára megpróbálok egy 7 elemes Yagit is, csak sikerüljön beszerezni.

Dragunov antennarendszerének segítségével lent a kertben sétálva is nagyon kellemesen el tudtam beszélni, de amikor már Sashalmon rokonlátogatott, akkor ő már nem hallott engem, bár én őt tökéletesen vételeztem.

A négyesen PMR-ező szilasi "gyerekekkel" nagyon összebarátkoztam, majd átszoktattam őket a hatos csatira, hogy legalább ők ne zavarjanak minket!

Holnap Hódmezővásárhelyen leszek, hátha meghallom Flektogont a hegyekből és akkor miénk lesz az abszolút rekord. :-)

Előzmény: flektogon (2104)
dragunov Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2105
Köszi. Neked is Magpetnek is, de nem igazán a mi érdemünk, vagy a tehnikáé. Ez az eredmény (ha eredménynek nevezhető) elsősorban a megfelelő terjedésnek köszönhető, ami a mai napon nagyon jó volt, még Rétság fölöttről is beszéltem egy illetővel. A legtöbbször ugyanezekkel a paraméterekkel még negyedennyi távot sem sikerül áthidalni.

dragunov

Előzmény: Z-M-an (2099)
flektogon Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2104
Reggel 8-kor indulok a Pilisbe, egy nagyobb társulattal. Magasabb helyeken belehallgatunk majd a 4/12-be. (Budai-hegység - Kékes, kézből: ez valóban rekord lenne.)
Előzmény: dragunov (2103)
dragunov Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2103
Például holnap délelőt is lehet módosítás nélkül rádiózni - a Budai hegyekbe megyek fel gyermekemmel (hú, mennyi e betű) és terepre nem viszem magammal a tetőcuccot. Remélem tudok majd beszélni Olahtamassal és másokkat is. Talán összejön egy új magyar rekord is :).

dragunov

Előzmény: flektogon (2102)
flektogon Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2102
Dragunov nem említette, de annak idején már megpróbáltuk egyszer: csak foszlányokban sikerült. Nem volt még kész a jobbik antennája, és nem volt még meg a VX 246-osom sem. Sajnos az ő lakhelye valóban nem alkalmas kézből rádiózásra.
Lehet viszont módosítás nélkül rádiózni 2004 Január 1.-én, 00:30-kor, a 4/12-n, ahogy MagPet is említette. Távolsági rekordok aligha fognak születni, de nyugati irányba szabad a rálátás, lehet próbálkozni. (bár elképzelhető némi beszédkódolás a pezsgő miatt...)
Előzmény: Z-M-an (2099)
magpet Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2100
Gratulálok a rekordereknek! :)
Szilveszter éjjelén, 0:30 körül a tervek szerint felhágnánk flektogonnal és mudmannal a Kerepesi Peepshow nevű kis magaslatra, és onnan próbálnánk kiabálni 4/12-n. Aki 150km-es körtezben lakik, az tartsa bekapcsolva a rádiót, hátha új rekord születik! :)
Z-M-an Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2099
Dragunov, Cirby!
Gratulálok, szép távolság! :))
Előzmény: dragunov (2090)
Phoere Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2098
Igen, sikerült beszélnem dragunovval. A távolság kb. 7,2 km volt, ami azért szép, mert én az első emeleti erkélyen voltam csak és annál csak magasabb épületek vannak körben. :)))
Előzmény: dragunov (2085)
Moha bá Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2097
Kár, hogy nem szaladtál fel a tetôre, hogy hivatalos lehessen a csúcs! Egy külsô antenna nemcsak az elhelyezése, hanem egyéb okok miatt (pl. nincs interferencia az elektronikával) is jobb lehet.
Mindegy, valóban a rádiózás öröme a lényeg, csak hát az a 70 km-es álomhatár ... ;-)
Előzmény: dragunov (2096)
dragunov Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2096
Üdv Moha bá!

Én a szobából rádióztam VX-146-tal telj. módosítás nélkül (ahogy a boltban vettem, úgy szól), de bevallom, külső antennával kiegészítve. Ahol lakom, ott másképp nincs esélyem. Egyébként ezért nem is írtam, hogy ez az új csúcs, de a tetőn állva közel ugyanez lett volna az eredmény. Tehát hiteles vagy nem hiteles, a rádiózás öröme teljes volt. :))

dragunov

Előzmény: Moha bá (2095)
Moha bá Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2095
dragunov, Cirby:

Gratula! Ha jól számolom, ez a 73.66 új magyar csúcs (eddig 68.1-rôl tudtam). Remélem, mindketten szabályos PMR-rel voltatok, így hitelesíthetô a rekord!

Előzmény: dragunov (2090)
dragunov Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2094
Húú! Bocsi! Szégyen, de nemrég keltem fel, kb. 11-kor és még nem vettem fel a fordulatot. :))
Akkor holnap.

d.

Előzmény: olahtamas (2091)
olahtamas Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2093
Viszont most Csillaghegyen elcsíptem az adásodat 4/00 -val.
Előzmény: dragunov (2090)
dragunov Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2092
Bd-vel is sikerült beszélnem, Ő a karácsonyi ládához ment éppen logolni. Közvetlenül utánna Nagyiccéről volt valaki, a nevét sajnos nem értettem.

dragunov

olahtamas Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2091
Mondom HOLNAP Jánosnap alkalmából. Vagy lekéstem volna és nem 27.-én van idén a János nap? :))

Előzmény: dragunov (2090)
dragunov Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2090
Az előbb megpróbáltam elérni Olahtamast a János-hegyen, de már sajnos nem sikerült. Viszont a távolból meghallottam Cirby hangját. Kiderült, hogy a Kékestetői toronyban van. 4/00-án folytattuk a beszélgetést. Nos, ez 73,66 Km volt. Nem semmi, nagyon örülök neki, főleg, hogy Cirbyvel Orfű óta nem beszéltem. :)

dragunov

ui: a "pmr-gyermekek" már ébren vannak, Pest közelében nehéz a rádiózás.

olahtamas Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2089
Holnap délelőtt Jánosnap alkalmából meglátogatom János nevű hegy barátomat aki még mindíg nem akar eljönni hozzám :)) kb 10-11 körül nyomogatok a 4/12 -n a kilátóból. Majd az 5/20-at is nyomkodom habár állítólag csak sötétben működik az átjátszó.
Előzmény: silvius (2087)
lelcache Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2088
Sziasztok!
Néhány napja nem olvastam fórumot, és az este 7-es csevelyről lemaradtam. Sebaj, majd a következőbe bekapcsolódom. 23-án voltunk fenn Pesthidegkúton a kálvária dombon (370 m). Nyomkodtam a gombot rendesen és egy „Jó reggelt geoládászok…” kis műsort is rögtönöztem, de sajnos nem válaszolt senki, aminek a korai időpont lehetett az oka (8:40). Kicsit megkésve, de szeretnék mindenkinek Békés Boldog Karácsonyt és Sikeres Új Évet Kívánni!
silvius Creative Commons License 2003.12.26 0 0 2087
Na most én itten szólogatok az 5/20-on, de semmi nem történik. Nem ismétli meg a "felvett" szöveget, vagy ehhez hasonló. Én igaz nem vagyok (voltam soha) amatőr, így nem értem igazán az átjátszók lélektanát.
Előzmény: olahtamas (2086)
olahtamas Creative Commons License 2003.12.25 0 0 2086
A rádióamatőr topic ban volt róla szó most néztem utána.
Persze ettől még lehet poén.
Előzmény: silvius (2084)
dragunov Creative Commons License 2003.12.25 0 0 2085
Ez Pesten sincs másképp: ma este 7-kor Phoere-vel beszélgettem XI. ker.-ből, de a gyakori gyerekzsivajtól nem mindíg értettem jól. Volt még valaki, aki a nevemet is említette, de nem sikerült kiderítenem, hogy ki volt az.
Az imént itthonról beszéltem J.Zolival és Silviussal immár zavartalanul - szerencsére a pmr-gyermekek javarésze ilyenkor már szunyál.

Ha van valami hír a néhány napja feltett kérdésemmel kapcsolatban, légyszi jelezd. Előre is köszönöm.

dragunov

Előzmény: DJ Szegecs (2081)
silvius Creative Commons License 2003.12.25 0 0 2084
Sziasztok,

Holnap 270 méteren Szilasligeten leszek 15 óra körül megpróbállak titeket elérni. Remélem hallotok majd!

Mi ez az átjátszó dolog? Működik ez egy egszerű Alannal is? Hogyan kell használni? Vagy ez csak egy poén?

Előzmény: Phoere (2083)
Phoere Creative Commons License 2003.12.25 0 0 2083
Akkor ment a levél erre.

Ha nem jön közbe semmi, 7-kor jelen leszek.

Előzmény: silvius (2077)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!