Keresés

Részletes keresés

- bandita - Creative Commons License 2009.03.10 0 0 736

Szevasztok,

 

Nagyon örülök, hogy a terepfutàs, mint önàllo topic létrejött, él és virul. Gyorsan àtfutottam a hozzàszolàsokat és jobbnàl jobb témàkat, ismerös neveket talàlam. Sok-sok mindenkit nem ismerek még, de remélem hamarosan összefutunk!

 

Bandi

csanya. Creative Commons License 2009.03.10 0 0 735
Szerintem a lényeg: víz ( majd mindenki csinálja a saját koktélját), sós és édes kaják, gyümölcs. Ezek legyenek minden etető ponton.
Előzmény: medvegyu (733)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 734
Úgy érzem ez egy nagyon önellátós túra lesz a részedről :-). ,,Diós-patak után'' helyett, Diós-patak depót tudok ígérni, illetve Havas-oldalnak tekintsük Fajzatpusztát :-).
Ezekre a helyekre tervezünk depót és kenyér alapú, meg egyéb ellátást is.
Meg ne ártson a sok kóla, néha egy kis sört is iktass be izomlazítónak :-).
Előzmény: J a a t (728)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 733
Köszi a tippeket!
Sós limonádé helyett az is jó, ha mondjuk a limonádé/tea mellett van egy kis só is kirakva és mindenki magának sóz?
Hogy ez milyen régi dolog, Gyimesben pl. kaszálási időszakban (napi tizensok órát kaszálnak olyankor) ki van téve a kocsmákban a só, és a sör mellé sót esznek a megfáradt kaszálók.

Pohárból mi sem akarunk adni eldobót, általában eldobó csomagolású dolgokat is kerüljük, amennyire lehet.

Szóval hozzattok poharat, vagy ihattok a közösből. Ellenőrzőpontokra viszünk ki pár poharat otthonról és amennyire a körülmények engedik, öblítjük, mondjuk vödörben.

Mennyiségi dolgokról is szívesen fogadok tippeket, mondjuk ellenőrzőpontonként hány kiló ezzel-azzal számoljunk, milyen gyakorisággal osszunk mit.
Előzmény: olipapa (729)
nedus1965 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 732

  Bocsi : az elérhetőség : nedus65@t-online.hu

                                         30-452-9085

nedus1965 Creative Commons License 2009.03.10 0 0 731

                 Sziasztok !

 Vasárnapra , a Népek Tavasza 42 futásra megyek . Utítársat keresek .

                                            Hali

Summer Comfort Creative Commons License 2009.03.10 0 0 730
Köszi az infót, sok sikert a szervezéshez, rendezéshez!! :)) Gondolkodunk rajta! ;) A G50 nekem nincs tervben.
Előzmény: hegy_kukac (695)
olipapa Creative Commons License 2009.03.10 0 0 729
na én elég szélsőségesen kajázok a hazai sporikhoz viszonyítva, inkább ezt le sem írom, nem mérvadó. Ami viszont jó ha van a pontokon: sima víz (hideg!), izo ital (amit legolcsóbban csipet sós limonádéból hozhattok ki, cola, citrom, narancs, alma cikkek, sós leves (lé és belefőtt tészta), banán, sós és édes keksz.
Ha ezek megtalálhatók a főbb pontokon, gond nem lehet. Nagyon szimpatikus az UTMB mindenki hozzon magának poharat újítás.
Előzmény: medvegyu (727)
J a a t Creative Commons License 2009.03.10 0 0 728

 

 a terv.....

 

  -Kékestető  kóla

 -Galyatető I -  kóla+ sajtos tejflös lángos 2-9 db

 -Galyatető II-  kóla+ sajtos tejfölös lángos 2-9 db

 -Ágasvári Th, vagy Óvár vendéglő- kóla és valami tartalmas esetleg babgulyás.....

 - Diós patak után- letelepített  kóla

 - Havas oldalába-  letelepített  kóla

 - Világos hegy oldalába pedig a lefoglalt sírhely......már ha eljutok odáig

 

 a rendezők feladata: ráejteni a bélyegzőket a itinerre, és három marék földet a hullámra dobni......

 

 M115.....kb. ennyi :-)

Előzmény: medvegyu (727)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 727
A 12 km/h órát megnézem a leghosszabb távon, talán ha Kilián bácsi eljön :-), vagy még akkor se.
De bizonyítsátok be, hogy tévedtem!

Amúgy nem a tempóból indulok ki feltétlenül futóellátás kapcsán, hanem abból, hogy itt sokan sokkal jobban tudják nálam, hogy egy ilyen túrán mit esznek a futók (vagy pl. konkrétan ők maguk :-)).
Gulyás, zsíros kenyér, meg amit a gyaloglók-belefutók szoktak enni, az elvileg jobban a látókörömben van, de aki nem eszik egy ilyen túrán ezekből, azoknak is szertnénk valamit adni.

1996-ban Manbo mestert csak főző kolbásszal és nyers gulyással tudták kínálni a pontokon, bár a többi induló szempontjából talán bátran mondhatom, hogy elfogadható volt az elllátás, de szeretnénk 2009-ben ezt a súlyos hiányosságot is pótolni, amennyire lehetőségeink engedik.

Szóval ehhez gyűjtök minden ötletet, személyes kívánságot, vagy akár felajánlást.

Depózni is szeretnénk természetesen, ezzel kapcsolatban az merült fel bennem, hogy aki saját magának szervez depót, az egyúttal több embernek is ki tudja juttatni egy-egy pontra a javakat, ebben is segíthet a közösségi eseményben.
A közös depózásokkal kapcsolatban is várunk felajánlásokat, itt a fórumban is szerveződhetne ilyen.

A fejlámpás javaslatod nagyon jó, legyen a lámpa kötelező felszerelés.

Előzmény: J a a t (726)
J a a t Creative Commons License 2009.03.10 0 0 726

 

 milyen átlagtól beszélhetünk futóellátásról 6 km/h, 8-10 km/h, 12 km/h

 

 -szerintem ezen a terepen 6km/h órához is karcolni kell keményen.

 

 -a másik fontos tényező az időjárás......

 

 -M115 a Hideg-kút Th-ig elég sűrűn érint lakott települést,Th-at, szerintem aki akarja ezen a szakaszon megoldja magának az egyéni frissítést.

 

javaslat:

- Szervezői depózás biztosítása Fajzatpusztánál, és túl is tárgyaltuk a témát:-)

 

1 jótanács fejlámpát,és hullazsákot nem depózunk.... 

 

Jaat

 

Előzmény: medvegyu (708)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.10 0 0 725
Nekem is súlyos emésztési gondjaim vannak, mióta a sztugyenkánál jártam, pedig csak elolvastam a feliratot és gondolkodtam rajta, hogy igyak-e belőle.
Ha iszok belőle, akkor most a forrásra fognám, viszont így a háziorvos azt mondta, hogy megkaptam a vírust.
Előzmény: csanya. (723)
csanya. Creative Commons License 2009.03.10 0 0 724
Mi ( Mrs. Fridman, Mrs.Csanya, Athosz, Fridman, Csanya ) egy kocsival megyünk. 26.-án reggel indulunk. A Garda tónál megállunk nézelődni. kajálni és ott is alszunk. Aztán irány Chamonix vagy Argentiere. Szállásunk még nincs.31.-én reggel indulunk haza.
Előzmény: sseek (719)
csanya. Creative Commons License 2009.03.10 0 0 723
Ez nem fog visszatartani attól, hogy legközelebb is igyak előle. Abban a magasságban, azon a területen szerintem simán iható az a víz.
Előzmény: imaro (718)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 722
Ő igen, de én elsősorban a bontók érdekeit képviselem :-).
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (720)
imaro Creative Commons License 2009.03.09 0 0 721

JB**

 

Minden kívánságod teljesül!

 

Az ellenőrző lapot elsőre lineárisan képzeltem el, mint ahogy a futóbolond edzőtáborban Future mester jegyezte le az útvonaladatokat.

Ezt két okból vetettem el: elsőként azért, mert kb. 30-40 centis lapot kellett volna készíteni, ami nem igazán jól kezelhető, másodsorban fontos a vizuális jelzés arról, hogy hol - merre kell fordulni.

Future mester ugyanis csak azt jegyezte fel, hogy mikor milyen jelzéseken kell haladni, a fordulókra ügyet sem vetett. Ezért az első napi hosszú futás is lineárisra sikeredett, ami autós mentőakcióval végződött.

 

Köszönjük az elismerő szavakat.

 

Imaro

 

 

Előzmény: JB** (699)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.09 0 0 720
Azé' naplementéig csak odaér 75 km-hez... :)
Előzmény: medvegyu (717)
sseek Creative Commons License 2009.03.09 0 0 719

Tudod éppen azt szerettem volna megtudni, hogy van-e valami közös hely ahol a többiek szállást foglaltak, van-e valami közös időpont amikor kimennek.

 

Úgy gondoltam, hogy ha léteznek a fent említettek, akkor - erősítendő a csapatszellemet (persze a többi résztvevő beleegyezésével) - én is ott foglalok szállást és/vagy akkorra időzítem az utazást.

 

Aki már többször volt ott, nyilván jobban tudja, hogy mikor érdemes kimenni, hol érdemes megszállni, mint egy elsőbálozó.

 

Konkrétumok tehát nincsenek, csak félszeg érdeklődés, tippek, ötletek gyűjtése.

 

Viszont rátukmálni sem akarom magam senkire, tehát ha úgy alakul, megoldom a dolgot egyedül. (Bár határozottan jobban érezném magam, ha a hazai résztvevők összetartanának.)

Előzmény: csanya. (704)
imaro Creative Commons License 2009.03.09 0 0 718

Odor-vár alatti forrás

 

Hát, most konkrétan – egy nagyon jó futó – aki ivott abból a forrásból, azóta gyomorpanaszokkal küzd.

 

A gulyásra gyanakodott, de arra az étekre ilyen jellegű visszajelzés edig nem érkezett.

 

Mint máshonnan tudjuk, a forrás vize biztosan iható a vagdalthús-féle

törkölyös kezeléssel:

http://www.csbt.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=60:racsodalkoztunk-a-buekki-kilatasokra&catid=1:latest-news&Itemid=50

 

Lehet, hogy mégse véletlen az a felirat?

 

A forrásokat – azok kezelőinek – be kell vizsgáltatni. Ez sok pénzbe kerül. Amit nem vizsgáltatnak be rendszeresen, arra automatikusan kiírják: nem ivóvíz.

 

Imaro

 

Előzmény: csanya. (705)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 717
Én inkább attól félek, hogy bormelegítő kell a shiraz mellé :-).
Előzmény: báró Maki von Streifenschwanz (712)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 716
Tőled is becslést várok :-)!
Előzmény: Fat (714)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 715
A próféta szóljon belőled :-). Te mennyit becsülnél futó ellátásnak?
Most ez alatt azokra a futókra gondolok, akik nem frissítenek zsíros kenyérrel, gulyással egy ilyen túrán, hanem spéci dolgokat esznek helyette.
Előzmény: berzso (713)
Fat Creative Commons License 2009.03.09 0 0 714
10?!?! Erre ne tegyel nagy osszeget.
Előzmény: medvegyu (708)
berzso Creative Commons License 2009.03.09 0 0 713
Max. tíz ember? Nem túl óvatos ez a becslés?
Előzmény: medvegyu (708)
báró Maki von Streifenschwanz Creative Commons License 2009.03.09 0 0 712
Ebben az esetben az ő palackjához egy jó vödör jégkockára is szükség lesz, hogy pincehideg maradjon, mire odaér. :)
Előzmény: medvegyu (711)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 711
Ugye mindenkinek hozol egy palackkal :-) ?
Az évjárat miatt 75 km-nél kell inni, Hiedgkúti-th-nál :-).
Előzmény: csanya. (710)
csanya. Creative Commons License 2009.03.09 0 0 710
Szerintem Carlos tervezi, hogy felteszi a terepfutas.lap.hu-ra ajánlásként.

Jó majd gondolkodom hol szeretném megkapni a 75-ös Penfolds Grange Shiraz-om a Mátra 115-ön.-)
Előzmény: medvegyu (708)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 709
Mátrabércen Disznós-kő előtt nem sokkal lesz majd egy ilyen lefetyelőhely, ott megkóstolható a Mátra íze :-).
Előzmény: olipapa (707)
medvegyu Creative Commons License 2009.03.09 0 0 708
Carlos, Olipapa, Csanya, meg mindenki, iszonyú jó, hogy összeszedtetek egy csomó ilyen terepfutással kapcsolatos dolgot!
Érdemes lenne valahol megőrizni, meg évről-évre tovább reszelgetni az ilyen ötleteket, mert itt eltűnik a posztok között idővel.

Amiben pedig szívesen venném a segítségét mindenkinek, az a Mátra 115 futó ellátásához való ötletgyűjtés, tervezés.
Mit, hol, mennyit kell adni egy ilyen túrán (ill. konkrétan ezen a túrán, ellenőrzőpontok itt) futóknak.
Azt gondolom, hogy max. tíz ember fog kifejezetten futóellátásra igényt tartani ezen a túrán (nem kizárt, hogy mindenki olvas közülük :-)), ehhez szeretnék mennyiségeket tervezni.

Előre is kösz mindenkinek!


Előzmény: csanya. (663)
olipapa Creative Commons License 2009.03.09 0 0 707
Az utóbbi hozzászólásokból az a sztori jutott eszembe, mikor tavaly Lavaredoban az olasz trail bajnokságon két óra futás után jöttem rá (mikor már vattát köptem és elvileg már 3 frissítő is volt a leírás szerint) hogy a szervezők a vízvételi helyeken a hegyoldalakon lecsorgó pici erecskéket, vízfolyásokat értették, tehát hiába vártam a kiépített kutakat, vagy forrásokat. Aztán persze én is nekiestem lefetyelni a vizet ami a sziklákon csorgott le. Fínom volt a hegy.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!