Keresés

Részletes keresés

szabotamas2 Creative Commons License 2011.03.02 0 0 3156

Szerintem nem drágább az ottani élet, mint a magyarországi...sőt...van ami olcsóbb. Csak a megfelelő helyen kell megvenni. Ha a normál átlag dolgokat nézzük, akkor nem mondanám egyáltalán drágának. Pl ha egy normál étteremben vacsorázol, akkor kb pont annyit fizetsz, mint itthon. Nem is érdemes a hotelben vacsorát rendelni, azt a pénzt inkább egyétel el a város különböző éttermeiben. Két főnek leves, valami hús+köret, 2 sör, 2 üccsi, olyan 4-5 ezer ft. Ha szerencséd van akkor kapsz ingyen desszertet :) Ha nincs, akkor kérj sült banánk! Nekem nagyon bejött a boltokban kapható dobozos tészta (talán pop mie, vagy valami hasonló, rengeteg féle van), nagyon olcsó, talán 100-200 ft körül van. Csak fel kell önteni forró vízzel és kész, van hozzá fűszer meg minden, még villa is :) Egy gyors olcsó ebédnek tökéletes volt :)

 

Tamás

Előzmény: Maya_0117 (3155)
Maya_0117 Creative Commons License 2011.03.01 0 0 3155

Sziasztok!

 

Szeretnék érdeklődni a felől, hogy mi mennyibe kerül Balin. (tudom, hogy ha valaki bevállalja Balit, akkor nem ezt kellene nézni, de azért mégis) A nászútnkon szeretnénk elmenni Balira(az összespórolt pénzünkből), és kíváncsi lennék, hogy kb mennyiért lehet elmenni vacsizni, vagy a boltok milyen drágák, meg ilyesmik... mégis csak viszonyítási alapként.

 

Köszi!

rugyutours Creative Commons License 2011.02.27 0 0 3154

A konektorhoz kell át alakitó, de nekünk a szállodában adtak. Szerintem nem telefonfüggő a telefonálás, inkább az itthoni szolgáltatodon mulik a dolog. Érdeklöd meg a telefon társaságodtól van-e valami dolgod még itthon vagy automatikus a dolog. Én vittem egy kártya független telefont és ott vettem egy helyi SIM kártyát (XL a társaság neve) és 100000 rupiáért (KB.2500Ft) elég sokat tudtam haza telefonálni. A majmok tényleg elég pofátlanok. Az egyik útitársunk szemüvegét ellopták, de némi kézpénzért egy helyi vissza szerezte neki. (igaz kicsit át alakitota a majom) Szúnyoggal nem sokkal találkoztunk, de azért  vigyél szúnyog riasztot. Biztos nagyon jól fogjátok magatok érezni és fázni sem fogtok mint itthon. Nagyon kiváncsi leszek, hogy milyen élményekkel lesztek gazdagabbak a búvárkodáskor, mert az nekem kimaradt.

Előzmény: regcusbaba (3152)
zsizsikke Creative Commons License 2011.02.27 0 0 3153

Köszi.

Nem lehet könnyű váltani (most nem a magánéleti részére gondoltam, mert nyilván az sem, de a két kultúra között sem).

Előzmény: kakas11 (3148)
regcusbaba Creative Commons License 2011.02.26 0 0 3152

Remélem nekünk is jó időnk lesz. Ha nem gond lenne még pár kérdésem. Mien a konnektor?Kell hozzá átalakító vagy olyan mint itthon? Gondolom vittél mobilt. Rá tudott állni az ottani hálózatra? Nekem Nokia 6300 van szerinted lesz vele gond? Mi a helyzet a majmokkal a városokban tényleg olyan pimasszak. Félek tőlük mert nincs semmien oltásom és nem is lesz. Szúnyogok menyire vannak a parton és a sziget közepén. KB ennyi ami még válaszra vár,a többi meg úgyis kialakul,de már nagyon várom. Novemberben cipruson voltunk az is élmény volt de ez szerintem 100 szór jobb lesz.

Előzmény: rugyutours (3151)
rugyutours Creative Commons License 2011.02.25 0 0 3151

Szia!

 

A vulkán nyugodt volt. Az idő meleg és párás.32-34 C°-okat mértem a tengerparton Nusa Duánál. A tenger 30-31 C°-os volt. Az első héten esténként  és éjszaka szinte mindig eset, de csak rövid ideig és a hőmérséglet is alig csökkent egy kicsit. Utána két hétig egy csepp se esett a tengerparton. Persze a hegyekben néha volt futó dézsa öntés.

 

Vágjátok a centit és ha még valami érdekel kérdez és ha tudok válaszolok.

Előzmény: regcusbaba (3150)
regcusbaba Creative Commons License 2011.02.25 0 0 3150

Szia. Mi most megyünk 11.én. Először Toulamben,utána Pemuteran,végül Udon. Szeretnék delfineket simogatni,de a templomok és látnivalók is érdekelnek. Az első két helyen meg búvárkodni fogunk. Mien idő volt amíg kint voltál? Eső? A vulkán nyugton volt? Köszi.

Előzmény: rugyutours (3149)
rugyutours Creative Commons License 2011.02.24 0 0 3149

Sziasztok!

 

Tegnap jöttünk haza Baliról három hét ott lét után. Ha nem szeretitek a kitaposott ösvényeket, ha kevés idő alatt akarjátok meg ismerni Bali szépségeit

akkor ajánlom, hogy vegyétek fel a kapcsolatot Kakas 11-el. Ö nem csak jó turákat szervez (akár egyéni izlésetek szerint is), de a minden napi

problémátok megoldásában is szivesen segít. Ha hazai ízekre vágytok (az egyébként nagyon finom helyi kaják után), akkor keressétek fel "Ricsi Papát".

A kajáról jut eszembe ne hagyátok ki a Kakas féle eredeti "Balinéz vacsorát". Aki különlegességre vágyik és nem rémül meg a bizar dolgoktól annak ajánlom

a Batur tónál lévő Aga falu temetőjének a meglátogatását. Utána fantasztikus élmény volt a tó szembe lévő oldalán a vulkán tövében egy melegvízű forrásra

épített (39C°-ot mértem) fürdőben a lubickolás és a gyönyörű panoráma.

 

Mindenkinek nagyon jó tervezgetést és nagyon szép napokat kivánok Balin!!!!!!

kakas11 Creative Commons License 2011.02.24 0 0 3148

A lényeg az, hogy végleg elköltözött Baliról és Swédországban él a 2 gyerekkel .

Előzmény: zsizsikke (3147)
zsizsikke Creative Commons License 2011.02.23 0 0 3147

Ez engem is érdekelne, ami publikus, azt megírhatnád.

Annyira, de annyira úgy tűnt - persze a kívülálló szemével -, hogy ő ott jól érzi magát, és ez a világa, hogy ami tudható a változásról, azt írd meg, kérlek.

Mi pont akkor voltunk ott, amikor terhes volt, másodjára, ha jól emlékszem. (2006-ban)

Előzmény: kakas11 (3137)
kakas11 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 3146

Baby Guling !

 

" Forgatott malac ! "

 

 

 

Ujra müködik a HONLAPOM ....

 

szabotamas2 Creative Commons License 2011.02.23 0 0 3145

Húúú annyira de annyira hiányoznak az ottani kaják, hogy azt el se tudom mondani! :) Sok helyen ettem már, de ez lepipált mindent. Mikor hazajöttünk és élménybeszámolót tartottunk, akkor az ottani étel egy külön fejezet volt :) És tudjátok mi az érdekes? Hogy egy "roggyunk össze" bódéban sokkal finomabbat ettünk, mint pl Jimbaran tengerpartján a homokba kipakolt asztaloknál...

 

A levesek nagyon jók. Hal leves:

 

Jimbaran. Hangulatos, de ízetlen:

 

Kakas vitt el egy nagyon jó helyre Ubudban, ahol "forgatott" malacot ettünk :) Ez nagyon finom volt!

 

keri29 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 3144

 

Ezek lemaradtak az előbb :-)

keri29 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 3143

Nekem is van ám olyanom ...:-)

keri29 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 3142

Jó rendben , így is jó nekem :-)  De ezt a képet muszály volt ??? ... :-)  Fini falatok :-)

Valójában azért kellene kinti magyar segítség , mert : van egy ismerősöm akit érdekelne Bali . És neki kellene némi segítség .

Előzmény: kakas11 (3141)
kakas11 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 3141

A honlapon átmenetileg nem érhető el , mert fizetőssé tették csak nem szóltak előre.

Most intézem, hogy ujra elinduljon.

Üdv Gyuri .

 

kakas11 Creative Commons License 2011.02.22 0 0 3140

Például én ....:-)

De itt van még a Zita is ... :-)

 

 

 

Előzmény: keri29 (3139)
keri29 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 3139

Valamit benéztem a múltkor ! Most megtaláltam én is a facebook-on , de előbb akkor kérdezd Te . Igazából csak annyit szeretnék tőle , h megy e még vissza Balira , ha nem van e más magyar akivel fel lehet venni a kapcsolatot . Köszi mégegyszer .

keri29 Creative Commons License 2011.02.21 0 0 3138

Köszönöm Neked ! Igazán rendi vagy ! Kerestem ott is de nem találtam !

Előzmény: kakas11 (3137)
kakas11 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3137

Meg kérdezem tőle, mit mondhatok el, én a facebookon szoktam beszélni vele.

Előzmény: keri29 (3136)
keri29 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3136

Köszi Neked is COOP

Előzmény: COOP (3135)
COOP Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3135

Én 2005 óta leveleztem vele, egy ideje (elég régóta nem válaszol).

Én sem tudom mi lehet vele?

Ő ott (bali) ment férjhez, elköltözött? Úgy tudom az anyukája is kiköltözött hozzájuk vagy csak akart?

keri29 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3134

Szia kakas11 !

Köszönöm a gyors választ !

Ez komoly???Esetleg tudsz többet róla ? Ez ideglenes , h eljött Baliról vagy végleges ?

 

Előzmény: kakas11 (3133)
kakas11 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 3133

Ö Swéd országban él jelenleg.

Üdv Kakas !

Előzmény: keri29 (3132)
keri29 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 3132

Lenne egy kérdésem azokhoz , akik a közel múltban jártak Balin ,h  találkoztak e Lovas Barbarával ? Ő kb 10 éve él Balin és egy helyi utazási irodánál tevékenykedett , mint idegenvezető .Neki köszönhetünk sok és érdekes információt a balinézekről ,valamint ő kalauzolt bennünket . Szeretném vele felvenni a kapcsolatot . Azokon az elérhetőségein amiket tudtam , sajnos nem érem el .

Köszönöm , Üdv : keri

keri29 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 3131

Sziasztok !

Az Ízek imák szerelmek mivel nem utikalauz , Balit be nem mutatja , de a hangulátát egészen jól visszaadja .  a film a vallásról és AZ emberről szól , h megtalálja önmagát és a hitét . Én így értelmeztem . És a vallás Balin mindennél fontodsabb .

Szerencsés embernek tartom magam , mert megadatott nekem az , h ebbe  a fantasztikus kis világba betekinthessek . :-)

A szigetre utazók egy misztikus világba csöppenek :

AZ IDŐ LELASSUL, A FESZÜLTSÉG MEGSZŰNIK, S A HELYIEK DERŰS, MOSOLYGÓS LÉNYE HAMAR ÁTRAGAD RÁNK. AZ ÉRZÉKEKET BIZSERGETŐ SZÍNPOMPÁS KÖRNYEZET, A HELYIEK KÁPRÁZATOS TÁNCA, A KÉZMŰVES REMEKEK, A SZIGETET BEHÁLÓZÓ SZENTHELYEK, ÍNYCSIKLANDÓ KULINÁRIS KÜLÖNLEGESSÉGEK MIND FELEJTHETETLEN ÉLMÉNYT GARANTÁLNAK !!!

Röviden , tömören nekem ennyit jelentett Bali . Ezt meg kell élni ! Ha van lehetőségetek , utazzatok Balira :-) Volt azóta már más egzotikum is az életünkben , de nekünk Bali a szivünk csücske !

Előzmény: tirtikka (3127)
regcusbaba Creative Commons License 2011.02.19 0 0 3130

Szia.Nem tudom mikor akarsz menni,de mi Márc 25.-én jövünk vissza. Három helyre is megyünk Balin. Ha megjöttünk beszámolok neked pár képet is rakok fel,hogy könnyebb legyen döntened.

Előzmény: tirtikka (3127)
zitatol Creative Commons License 2011.02.19 0 0 3129

a filmben az volt a legszimpatikusabb,

hogy a tropusokon elo kulfoldi szemevel mutatta Balit,

es nem "bali-utifilm" reklam volt.

 

ez a hangulat ugye , nem a tengerparton van, hanem Ubud es annak a kornyeken,

igy az utazasi irodak szinte szoba sem johetnek szamodra.

 

udv

Zita

 

Előzmény: tirtikka (3127)
zitatol Creative Commons License 2011.02.19 0 0 3128

hello,

 

a csapbol folyo viz, nem ivoviz, de nem fertozo viz, ha azzal mosol fogot es lecsuszik egy-ket korty semmi bajod sem lesz.

ha azzal mosod meg a gyumolcsot, szinten semmi bajod nem lesz.(de alt.pucolos gyumik a jellemzoek)

ugyanez Egyiptomban fertozo es veszelyes.

itt nem.

 

de nem szoktuk inni.

 

ha a szobadban levo vizforraloval csapvizet forralsz fel, s azzal csinalod a kavet,teat teljesen ok!!!!

(a helyiek isszak a forralt, s majd lehutott vizet, ok sem isznak szimpla csapvizet)

(de szerintem nem jo izu...:-)))

(kavet , teat szinten uveges vizbol csinalok, de csak az iz miatt)

 

en ha fozok, csapvizzel teszem.

(hosszutavu forralas utan elvesz a furcsasag...)

 

az ivovizet mindig aquanak hivjak! (vagy air putihnak, jo lesz ha aquanak hivod:-)))

a water az meg ami a csapbol jon,

az aqua az amit rendelsz es iszol(mert vagy ertik, vagy nem ertik a mineral watert, maradj az aquanal)

 

a buborekos viz nem jellemzo,

de dobozos(ahogy a kola)

es soda waternek hivjak.

(vagy van, vagy nincs)

 

az ONGO oldalan infocsomagban mindez fent van!

 

udv

Zita

zitakozari@yahoo.com

 

 

 

 

Előzmény: regcusbaba (3125)
tirtikka Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3127

Sziasztok!

Pár napja láttam a Julia Roberts-es filmet, és teljesen beleszerettem Baliba. Ti akik jártatok kint, szerintetek mennyire hozta a film Bali hangulatát? Kimegyek, hogy fogadnak az emberek, milyen a város hangulata? Nagyon kíváncsi vagyok és tervezgetem a kimenetelt. Milyen évszakban érdemes kimenni?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!