Keresés

Részletes keresés

Moha bá Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2596
Üdv! Vasárnap délután Érden hallottam egy párbeszédet 4/12-n, egyszer bele is tudtam kotyogni, és mintha valaki mondta volna utána, hogy "itt van Moha bá is", de nem tudtam meg, hogy kik voltak és honnan. Én Érd közepén, nagyjából a körforgalomnál voltam. Idevalósiak, akikkel ök-ztam? Valószínű, mert egyébként nem ismernék Moha bá nevét.
J.Zoli Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2595
Piszeorr
Nézz el ide:
http://www.geocities.com/euro446/exp.html
Előzmény: Piszeorr (2594)
Piszeorr Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2594
Milyen külső antennát lehetne illeszteni a PMR-hez a készülék megbontása nélkül, mondjuk oricache módszerével?

Segítsen valaki, köszi.

iM Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2593
Szia PetyaMűvek!

Rádiós törzshelyemről, a tárolóból, én is tökéletesen látom a házatokat. 1km lehet a távolság. Alkalomadtán kipróbálhatnánk, hogy a lakásból tudok-e beszélni veled, hisz az az ellenkező irányba néz, át kellene bezsélnünk a vasbetont.

im

Előzmény: PetyaMűvek (2590)
zuard518 Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2592
Hali

Az előbb kissé félresikeredett a link Bocs.

Tehát az oldal

Zuárd

zuard518 Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2591
PetyaMűvek Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2590
Köszi az infót !

Sajnos nagyon gyorsan "elmúltatok" nem tudtam levenni az összes infót. Meg hát a kocsi is kissé zajos.. :-)
Hát... Ha Pomáznál voltatok, akkor nem kell elájulni a távolságtól, mert én Göd magasságában voltam, gyakorlatilag a csak a Dunnya volt köztünk.. 5-10km ? Nincs most nálam gps nem tudom pontosan megnézni. Sebaj, így is jólesett a beszélgetés :-))

iM: :-)) Oda látok az ablakomból Hozzátok !
Ez sem lesz DX :-))))))))))

Előzmény: mudman (2569)
HG4I Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2589
Kedves Tamas!

ezen a címen, a Frekvenciasávok Nemzeti Felosztási Táblázata nemzeti lábjegyzetiben megtudhatod:
http://www.hif.hu/menu2/m2_6/fnft/fnft-doc/fnft2002_05_mell.doc

A H69, H95, és H97
az irányadók.

Előzmény: olahtamas (2585)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2588
olvas = olvastam
:-)
Előzmény: PETIKA (2587)
PETIKA Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2587
Ja, igazad van. Én olvas figyelmetlenül.
Hiába, a közmondás igaz: "Több szem többet pislog ." :)
Előzmény: Phoere (2551)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.27 0 0 2586
Ahogyan én is az elején említettem. Rálépsz a csatornára, fn gombbal kiválasztod, melyik szelektív zajzárat akarod használni, azt is beállítod, s utána világítás gombbal mentesz.

Viszont az 1-8 sorrendet nem lehet elállítani, max a csatornákhoz tartozó zajzárakat, de a szkennelés miatt azt sem érdemes.

Ha valódi memóriát akarsz, ott az általad említett 2-es pont.

Előzmény: Rókabilly (2582)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2585
És meg lehetne tudni, hogy kik azok az elsődleges illetve másodlagos felhasználók ?
Előzmény: flektogon (2580)
olahtamas Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2584
Aki a lépcsőház tetejéről beszélt azt én is hallottam a XIII. kerületben de a környékünkön a darusok vitték a pálmát így én nem szálltam be.
Előzmény: biker78 (2578)
lelcache Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2583
Naaaa! Jaaaj mááán…! Neeee! Nem sokáig voltam csúcstartó! :-( Gratulálok mudmanéknek. Ők helyezkedtek jobban.
De sebaj! Ahogy iM is nagyon helyesen megjegyezte, a részvét és az élmény volt a lényeg! Tényleg szenzációs volt. A vasárnap 19 órás szeánszokon még nem volt soha ilyen jó buli. Mondjuk valószínűleg ezt azért érzem így, mert olyankor, ha sokan vagyunk az éterben, általában kiszorulok a társalgásból, mert azért nem ideális helyen forgalmazok. De itt központi helyen voltam, és nagyon élveztem! :-))))
Amikor megvettem a PMR-t és olvastam, hogy 3-5 km a hatótávolság, akkor azért bíztam benne, hogy egy 8-10 km azért átbeszélhető, de ezt soha nem gondoltam volna.
Előzmény: iM (2570)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2582
Bocsánat! A 2. mondat állítmánya: programozni, hangolni.
Szerintem:

1. bekapcsolás után lehet lépkedni az 1-8 csatornák között;
2. ha elő akarod hívni az általad beállított csatornákat, nyomogatnod kell a fn gombot addig, amig a a jobb alsó sarokban meg nem jelenik egy szám. Ezután ezt a számot (ami 1-től 9-ig tart) "lépteted" és megjelennek az ÁLTALAD beállított csatornák.

Úgy gondolom és úgy tapasztaltam, hogy az 1. módszer és a 2. módszer szerint megjeleníthető csatornák nem azonosak.
Kérdésem: hogyan lehet az 1. pontban megjelölt csatornákat állítani, programozni, hangolni.

Remélem érthető volt, amit irni akartam.

Rbilly

kivi000 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2581
A Tubest vállalom! ;)
Előzmény: flektogon (2580)
flektogon Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2580
A minap jártam HG4I-nél, aki ismét megerősítette, hogy a PMR felhasználók csak harmadrendű prioritást élveznek a frekvencián. Azt is elmondta, hogy a HIF a PMR-ekkel csak abban az esetben foglalkozik, ha az első-, ill. másodrendű felhasználókat zavarja egy szabálytalan készülék. (ha nem zavarja, akkor kutyát sem érdekel...)

Rekord: meg lehetne próbálni, egyszerre sok magaslatról, mindenki bevállalhatna egyet-egyet, azonos időpontban, hogy nagyobb legyen a sikerszázalék.

Előzmény: Fürgeláb (2554)
Fürgeláb Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2579
Az 1-8 csatornák programozásával nincs gond, egyszerűen kiválasztod a szelektív zajzárat és a világítás gombbal mented. De vigyázat, az elállított csatornánál a szkennelés csak az adott zajzárra lesz érvényes.

A memóriaprogramozás nem túl felhasználóbarát, ott miután kiválasztottad, melyik számra akarod menteni, kiválasztod a frekvenciát, majd mented a világítás gombbal. Minderre én is a leírásból jöttem rá.

Előzmény: Rókabilly (2576)
biker78 Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2578
Dj Szegecs! Valoszinüleg én voltam, csak nem hallotalak mert olyan sokan voltak egyszerre.
Előzmény: DJ Szegecs (2575)
Törölt nick Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2577
Bocs, de rögtön a 2. mondatot nem tudom értelmezni. Pont az állítmány hiányzik. Egyébként a kézikönyvet ajánlom, miután szégyenszemre megnéztem, máris világosabb lett néhány dolog :)
Előzmény: Rókabilly (2576)
Rókabilly Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2576
Akinek szintén ALAN 456R-e van, attól kérdezem:
Hogyan lehet a bekapcsolás után megjelenő 1-8-ig tartó csatornákat? Természetesen a 9 tárolóhelyet tudom programozni, de miután kikapcsolom a rádiót és újra be akkor megint csak az "eredeti" csatornák jönnek be. Annak ellenére, hogy most nem tudom ezeket a csatornákat hangolni, a 4/12-t valami véletlen folytán sikerült beállítanom.
Gratulálok a csúcstartóknak!
Rbilly
DJ Szegecs Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2575
Ma 17:40-kor innen a fórumról volt az, aki Kőbányáról rádiózott a 4/12-n?
Valami panelház tetején volt elmondása szerint.
(Ő nem hallott engem, hanem egy 3.féllel beszélt.)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2574
mudman!

Az eset spontán volta még szebbé teszi az eseményt. A lényeg az, hogy a fórum történetében tudtommal először történt meg, hogy mindkét oldalon gyári! felszereléssel

70 km feletti

távolságot sikerült átbeszélni. Ha valaki másképp tudja, jelezze!

Természetesen ez semmit sem von le azok érdemeiből, akiknek 60...50...40...30...20...10...1...0,1 km távot sikerült (akár tegnap, akár máskor), nem erről szól a dolog. Sokkal inkább arról, hogy jól ereztük, jól érezzük magunkat.

Ti meglepődtetek, nem hittetek a fületeknek. Lelcache azt hiszem tudta hová megyek, én is, hogy hová készül, eszünkbe nem jutott előtte, hogy rekord döntéseket tervezgessünk. Golfman is véletlenül csöppent bele, kipróbálhatta az új szerzeményét, örült neki. Félúton közöttünk Silvius hangjából sugárzott, mennyire tetszik neki a dolog, ráadásul "páholyból" volt részese az eseményeknek. Árpi profiként vett részt a szeánszon, azt hiszem neki sem volt ellenére. Remélem nem hagytam ki senkit a felsorolásból! Mi túrázni indultunk a társaimmal, nem én választottam a helyet, de nagyon kapóra jött, nekem is vadiúj a rádióm. Száz szónak is egy a vége: jól éreztük magunkat, remélem sok ilyen élményben lesz még részünk, beleértve az izomlázat is.

im

Előzmény: mudman (2572)
golfman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2573
Szia im!

Én is csodálkoztam, hogy ilyen tisztán és jól értettelek, és rajtad kívül csak Silvius volt korábban elérhető számomra ami szerintem is a hegyek árnyékolása miatt volt így.
Örülök, hogy nem kell módosítanom az eredeti gyári antennámon, ahogyan ezt a fórumon ajánlották.
A többi koordinátát ahonnan még sikerült veled kapcsolatot létesíteni megküldöm levélben.
Ha az alföldön leszek akkor talán sokkal nagyobb távolságot is megvalósíthatunk mindenféle készülék buherálás nélkül.

golfman

Előzmény: iM (2571)
mudman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2572
iM

Nem, nekünk teljesen szabványos kis Cobránk van.
Sajnos mi is inkább Silvius-szal beszélgettünk, de Téged is többször hallottunk még később is. Hát igen, legközelebb majd jobban figyelünk.
(Most csak véletlenül csöppentünk bele ebbe a szeánszba...)
Mudman

Előzmény: iM (2570)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2571
Szia Golfman!

Nem ismerem a rádiódat, csak amit itt a fórumon olvastam róla. Vételi oldalról a tegnapiak alapján csak jót tudok mondani róla. A 60km feletti távolság ellenére nagyon tisztán, jól érthetően fogtalak. Ráadásul szerencsés helyzetben is voltál, a pilisi pmr-ezőktől árnyékban lehettél, rád nem nyomtak annyian, sokkal folyamatosabban lehetet veled beszélni. Az első beszélgetés után is többször hallottalak még, ahogy haladtatok Visegrád felé. Nagy élmény volt!

im

Előzmény: golfman (2565)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2570
Szia Mudman!

Ez bizony 70,7 km! Sajnálom, hogy nem forszíroztam jobban a dolgot. Sajnos én tévedésben voltam, félre értve a barlang nevét azt hittem, hogy a Mackó barlangnál vagytok (csodálkoztam is rajta, hisz azt régen levadásztátok). Mivel az hasoló távolságban van, mint ahogy Lelcache a Kevélyen volt, vele erőltettem a kapcsolatot, ráadásul őt már hangról megismerem, így könnyebb volt a kommunikáció. Arra emlékszem, hogy többszöri Neked címzett mondandómra egyszer komplett választ adtál, amit jó minőségben fogtam is. Erre mondta Neked Silvius, hogy ezzel meg is van köztünk a bizonyított kapcsolat.

Végülis a lényeg az, ha nem is "laboratóriumi körülmények között", de megvan a 70 km-es kapcsolat. Remélem nem turbózott a készüléketek!

Üdv

im

Előzmény: mudman (2567)
mudman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2569
PetyaMűvek

Azok mi voltunk, de nem Budaörsről. Van egy Kő-hegy Pomáz felett is.
N47°40,425 E19°01,041

Előzmény: PetyaMűvek (2566)
iM Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2568
Szia PetyaMűvek!

Igen, közel lakunk egymáshoz, csak én a vasút XIII. kerületi oldalán vagyok, a sorompótól párszáz méterre. Sajnos egy masszív vasbeton épületben, a lakás a Kika felé néz, igazán csak abba az irányba tudok forgalmazni. Ki kell mennem a lépcsőházba, de mégjobb a tároló (ott szoktam tanyázni rádiózáskor), onnan vehető Újpalota, Zugló, Cinkota, stb.

Mudman volt tegnap a Kő hegyen, az Szentendre fölött van, nagyon jó rádiós adottságokkal rendelkező hely (és egy geoláda lakhelye is :-) GCKORT)

im

Előzmény: PetyaMűvek (2566)
mudman Creative Commons License 2004.01.26 0 0 2567
Im
Mi nem messze a Macska barlangtól, egy kicsit magasabb ponton hallottunk. A Mátra említésére kaptuk fel a fejünket, de egy ideig azt hittük rosszul hallottuk.
Különben mikor elkezdtük forgatni a pmr-eket sokkal jobb lett a vétel. Az a baj, hogy nem nagyon éreztük át ennek a történelmi jelentőségét, mert még kikerülhettünk volna egy erdőt, mehettünk volna magasabbra stb. :o)Mi csak kirándultunk.
Ma megnéztem a trackünket és a rádiózás miatti egyhelyben topogásunktól kialakult gombóc közepe a N47°38,633 E18°56,903.

Üdv.:Mudman

Előzmény: iM (2558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!