Keresés

Részletes keresés

hoho80 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 3964

Sziasztok

 

Most kötötték be a UPC directet  Direct+ csomag, 2 beltéri. Az egyik beltérinek merevlemezes felvevőset adtek philips dsr811. A szerelő azt mondta ügyfél csalogatonak kellett neki egy ilyet is hoznia. Kedvezményesen 1 hónapig nálam van utánna megkérdezik majd telefonon hogy kell e ha nem adnak rendes beltérit.

 

A problémám a dsr8111-es beltérivel lenne. Nem mindig reagál a távirányítóra elemet már cseréltem benne (újak)  8-10-er nyomogatmi kell a távirányítón a gombokat hogy reagáljon. Néha meg elsőre beveszi. Tv-re beállítottam a távirányítót tv-el rendben működik.  Elég kellemetlen hogy ha átakarom váltani a csatornát vagy bármit csinálni és nyomogatni kell a távirányítót elég sokszor.

Valaki tapasztalt már ilyet ilyen a beltéri vagy valami hibás lehet?

Degeczi Creative Commons License 2011.02.19 0 0 3963

azt inkább ne!

jó eséllyel ugyanaz a gagyi, mint amit a DX is forgalmaz, és rengeteg panasz van rá ottani fórumokon: hamis a "Sim 2.01" fölirat, mert az valójában ősrégi Sim 1, a cucc megbízhatatlan, zajos a ventillátora, stb.

 

a régi kis 500-asnál még nem voltak ilyen gondok a klónokkal

Előzmény: *upc*** (3962)
*upc*** Creative Commons License 2011.02.19 0 0 3962

ahhhaa elöjött technika  :D

 

"Erre viszont azt mondta, hogy túl sok csatlakozás lenne a tányértól a beltériig (3db), nagyon gyenge lenne a vétel. 

Ha ez így van, és később a többi szobába is szeretnénk tv-t, akkor mi lesz? Csak kell csatlakoztatni valahol. Vagy mindenhonnan közvetlenül a tányérhoz kell húzni?""

 

veszel ilyen fejet aminek 4 kivezetése van thort tudod nézni vele 4 vevön kábelek meg 4 szobákban

ára

KB 5000FT 

 

http://www.direktdigital.eu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage&product_id=207&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=hu

 

 

"Jobb lenne a minőség a DVR-es boxxal? Nagyon sokalltam a havidíját a HD-s csomag+PVR kombónak, a gyenge HD-s csatornaválasztékot tekintve."

 

minöség nem azon függ milyen box hanem hogy adjak fel jelet mühodra

meg nagy tányér

DVR nem ajánlom egy hulladék azok vevök amit upc ad

hiszek dreambox 800 clonokban vegyél inkább olyant

saját HDs és HDMI-s

http://yaoxincn.com/pro.asp?id=259

itt

http://www.aliexpress.com/product-gs/307832718-tunner-dreambox-800-hd-DM800-s-wholesalers.html

42000FT

 

upc dsr 8111 68000FT ! áfsz be láttam

szerintem nem ér annyit


 

Előzmény: daveeeee (3959)
ficere50 Creative Commons License 2011.02.19 0 0 3961

Mi mindig oda kötünk, ahol elő van készítve a kábelezés.Amennyiben a nálad behúzott kábelek minősége megfelel (az árnyékolási tényező, csillapítás és a hossza nem durva) akkor a csatlakozási veszteségek elhanyagolhatók.Persze szakszerű anyagokkal és technológiával!A szaki meg nem volt elég rugalmas és "innovatív"?!Nálunk (Ausztria) mindig a vevőnek van igaza!

Ne hagyd Magad!

A minőségről: a SCART-RGB(?) sajnos azt tudja amit látsz.Na meg az LCD-d még fel is nagyítja azt!A földfelszíni meg alapban tudja a nagyobb felbontást (mpeg-4),mint a UPC némelyik "gagyi" transzpondere.

Próbálj egy HDMI-s boxot szerezni,mert ha nem is HD az adás, de jobban szolgálja az LCD-det.(HD-Ready)?

Előzmény: daveeeee (3959)
pajaci Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3960

A minőség az ilyen, nincs mit tenni vele, nekem a 72cm-es hagyományos tévén tökéletesen megfelel.

A műhold a gyenge láncszem, illetve a pénz, amit jobb minőségért kellene fizetni.

Ahány készüléked lesz, annyi vezetéket kell behúzni közvetlenül, másként tényleg gyenge lehet a jel, ami főleg rossz időjárási viszonyok esetén okoz gondot.

A régi koaxokat ki kell húzni, és a helyére mehetnek az újak.

Előzmény: daveeeee (3959)
daveeeee Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3959

Sziasztok,

 

ma szerelték be nálam a műholdas rendszert. Direct+ csomag, minden extra nélkül.

 

Kicsit csalódás a képminőség a földfelszíni digitálishoz képest, a nem HD csatornák esetén is. 

Ez miből adódhat? Ilyen a sugárzott műsorok minősége, vagy a beltéri a gyenge láncszem?

 

 

Jobb lenne a minőség a DVR-es boxxal? Nagyon sokalltam a havidíját a HD-s csomag+PVR kombónak, a gyenge HD-s csatornaválasztékot tekintve.

 

Dsr4101 a beltéri, Scarton csaltakozik, a tv Samu LCD.

 

Kábeltv itt nincs, az nem opció :)

 

Következő kérdés: a ház építésnél minden szobába behúztunk egy koaxot, amik egy központi helyen találkoznak+védőcső a padlásra. Azt szerettem volna ha ott köti be a mester a kábelt, persze csak a nappalira. Erre viszont azt mondta, hogy túl sok csatlakozás lenne a tányértól a beltériig (3db), nagyon gyenge lenne a vétel. 

Ha ez így van, és később a többi szobába is szeretnénk tv-t, akkor mi lesz? Csak kell csatlakoztatni valahol. Vagy mindenhonnan közvetlenül a tányérhoz kell húzni?

 

Most megint felhúztam magam. Ez lenne a 21. század technikája?? 

Digitális minőség, persze...

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3958

UPC Direct listaárak

 

Ha augusztusban hosszabbítottál, akkor (5200-3500)+(1500-1000)+(3075-2000)×7hónap=22.925Ft kb. Persze én egész hónapokkal számoltam, ők napra pontosan fognak, és ebbe nem számoltam hozzá az az első két havi kedvezményt, amit már az akciós havidíjból (3500)kaptál, azt is hozzá kell. A UPC ilyen alapján számol kötbért, tehát a biztosított kedvezmények összegét kéri vissza.

Előzmény: Amilo88 (3951)
Amilo88 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3957

Persze, megírom mire jutottak. Kíváncsi vagyok hány nap múlva hívnak..

Előzmény: pajaci (3956)
pajaci Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3956

Ezeknek a telefonoskisasszonyoknak (uraknak) általában sejtésük van csak a dolgokról, az adott napi hangulatuktól is sokminden függ.

Ha lerendezted, megírhatnád nekünk okulás képpen.

Előzmény: Amilo88 (3955)
Amilo88 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3955

Felhívtam újra, most másik ügyfeles volt. Lejelentettem, hogy megszűntetem. Majd felhívnak, akkor megmondják mennyi az annyi. De akkor még visszaléphetek. Ő legalább ennyit segített a másik még erre is azt mondta, h hát szerinte nem lehet visszalépni..

Előzmény: pajaci (3954)
pajaci Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3954

Nekem gyanús, hogy az utóbbi verzió, de miért nem írsz egy hivatalos tértivevényes levelet nekik?

Arra kénytelenek lesznek válaszolni.

Előzmény: Amilo88 (3953)
Amilo88 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3953

De nem tudom mi a hasznuk, mert ugyan annyit fizetek most is, mint amennyiért most meghírdetik. Vagy a komplett havidíjjat fizessem ki nekik, tehát 6500*4, mivel megnéztem, 6. hónapig van hűségem.

Előzmény: pajaci (3952)
pajaci Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3952

A hátralévő 6 hónapra is fizetned kell az elmaradó hasznukat.

A hűségnyilatkozat erről szól mindenhol.

Ezért van például feltöltős telefonom.

Előzmény: Amilo88 (3951)
Amilo88 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3951

Köszi!

 Viszont szerintem én nézem rosszúl. Mikor meghosszabbítottuk, akkor 2 hónapig volt csak akciós a havi díj, utána már ugyan úgy mint most 3500+1000+2000-et fizetek. Igaz, a HBO pakkban nekem van HBO, HBO2 és HBO Comedy. De gondolom nem a két hónapot kell csak kifizetnem, amikor ingyen volt.

Jól gondolom, ugye?

Mondjuk örülnék neki, mert akkor durván 16-17e ft lenne.

Előzmény: Törölt nick (3950)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3950

2010 augusztusától (hűség újraindulásáról) számítva az akciós havidíjak (Direct+, DVR, HBO Pak) és a listaárak közötti különbözetet szorozva az eltelt hónapok számával kell kifizetned.

Előzmény: Amilo88 (3949)
Amilo88 Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3949

Sziasztok!

 

Remélem tudtok segíteni.. Ügyfélszolgálat nem akar. A helyzet az, hogy költözés elött állok. De az új lakásnál nem engedik a parabolát feltenni. Le szeretném mondani az előfizetésem, de még van hűségidő augusztusig. Hogy mennyit kellene fizetnem, azt nem hajlandóak elárulni, csak akkor ha tényleg felmondom.  Eleve a költöztetés 14000Ft. Már ez is elég sok. De úgy vagyok vele ezek után, ha maximum 20e kell fizetnem a felbontásért, akkor inkább felmondom. 

 

Tehát a kérdésem az az lenne, hogy szerintetek mennyit kellene fizetnem ha felmondom?

2010 augusztusában hosszabbítottunk egy évre, 

Direct +, DVR és HBO pakk van az előfizetésben.

Köszönöm előre is a válaszokat!

gyanta ati Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3948

Köszönöm az értékes válaszokat!

A Scartos javaslathoz hozzátenném, hogy próbáltam párhuzamosan HDMI-vel, de szemmel láthatóan rosszabb volt a kép minősége.

Természetesen tudom, hogy a HDMI kimenettel van gáz, a szervíz szerint valószínűleg még csak az 1.2-t tudja, ami azért sávszélességben kevesebb, mint a fele az 1.3-nak. Állítólag Philipsék már dolgoznak a megoldáson...

Mindenesetre érdekes, hogy a kisebb sávszélességet igénylő normál adások mindegyikén ugyanúgy jelentkezik a képeltűnés, mint a HD adásoknál.

Köszönöm, megnyugodtam, hogy nem jártam volna jobban a T-Sat-tal sem.

Várom, hátha bővítik a MindigTV-t...

 

bartoki Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3947

Azért az a HDMI kimenet nem túl használható... Vagy 4:3 arányban teszi ki a hagyományos adásokat, vagy teljesen lapítva 16:9-re. A legtöbb TV egy csomó köztes megoldást is támogat ha a SCART-on kapja a jelet.

 

Villogásos probléma nálam is volt: Sony 40W4000 TV-vel ha a set-top box bekapcsolt állapotában dugom rá a HDMI kábelt akkor villog a kép (folyamatosan). OK, ez nem teljesen ugyanaz a probléma, mert set-top box kikapcs-bekapcs után megjavult. Mindenesetre valami cinkes azzal a HDMI kimenettel...

Előzmény: gyanta ati (3945)
pajaci Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3946

3934-es hozzászólást olvasd el.

 

Nekem is volt téhomom, de lecseréltem.

Előzmény: gyanta ati (3945)
gyanta ati Creative Commons License 2011.02.18 0 0 3945

Sziasztok!

 

Új vagyok ezen a topikon. Tanácsotokat szeretném kérni. Egyrészt a UPC képminőségét illetően szorulok segítségre. Tegnap tettem fel egy DVB-T kültérit, és fájdalmas a különbség a UPC hátrányára még nem HD adások esetén is. A fehér nem igazán fehér, mosottak a kontúrok. Igaz, a jót könnyű megszokni, mert ugyanilen minőségi ugrást tapasztaltam akkor is, mikor a kábeltévémet cseréltem le UPC-re.

Városi legenda, hogy a T-Sat-nak jobb a képminősége?

Másik, nagyobb problémám: Új tévém, egy LG 42LE5300. Nagyon jó kis készülék, 2010/11 EISA-díjas. Csakhogy,állítólag nem kompatibilis a Philips DVR beltérivel. Más beltéri szóba sem jöhet, egyiknek sem lévén HDMI kimenete. (2011-ben!) A tünet: Időközönként egy pillanatra elsötétül a képernyő. Az időköz jelenthet pár másodpercet, de volt már arra is példa, hogy több órán keresztül sem jelentkezett a képkimaradás. Beszéltem már a garanciális szervíz mérnökével, az UPC szervízvezetővel, az Ügyfélszolgálattal is.

A konklúzió az volt, hogy többször is előfordult már hasonló eset, sokkal súlyosabb formában is. Volt olyan, hogy teljes hangkimaradás jelentkezett, volt folyamatosan sötét képernyő is. A hangot még egyszerű volt orvosolni a beltéri hangkimenetéről. Egy közös nevező adódott az esetekben: csak a legkorszerűbb, nemrég forgalomba hozott készülékekkel szenvedett a beltéri. A UPC fel is ajánlotta a szerződés retorziók nélküli megszüntetését kompatiblitási problémák miatt. El is fogadnám, ha tudnám, mit várhatok a T-Sat-tól. Volt már valakinek tapasztalata mindkettővel? Esetleg kompatibilitási problémája a beltérivel? Mit javasoltok?

Kösz

chagaal Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3944

"a fejhallgató csatlakozót a hátuljára telepítették - nooormális? :-o"

... nem az, de ez engem perpill nem érint, mert ebben a tetőtérben minden függőleges beépítve:-)

ennél (ez esetben) jobban bosszant, hogy a fejhallgató kimenet akkora fos egy 140ezres tévében, hogy a harmadik dugás után amortizálódik... holnap jönnek panelt cserélni...  de azért halkan megjegyezném, hogy valszeg azért tették hátulra-oldalra, mert maga a kis_jack dugó hosszabb bemenetű, mint az edgeLED panel teljes szélessége... 

 

 

Előzmény: Degeczi (3918)
pajaci Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3943

Unatkozik, ezért mindig ír valamit. (feleslegeset)

Előzmény: ficere50 (3942)
ficere50 Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3942

UPC! A Laci, gondolom okkal T-Home adäst akar!Minek kevered össze?

Előzmény: *upc*** (3940)
*upc*** Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3941

na mind1 elrontotam

http://www.lyngsat-maps.com/

itt megtalálhato mindegyik keletöl nyugatig

Előzmény: *upc*** (3940)
*upc*** Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3940

Amos 3 at 4.0°W

amos H polar

 

V polar amos

Digi TV on Thor 6 & Intelsat 10-02 at 0.8°W

 

 

UPC Direct on Thor 5/6 at 0.8°W

 

Eurobird 9A at 9.0°E Helló HD

 

pirosat és homoksárga látok elég 60-80CM

 

sötétkékhez már nagyobb kell

120CM-3M


DXesek használnak 2-3M lavorokat külömbözö müholdakhoz amit nem kelehet megfogni europábakis méretü lavoral

PL Nilesat 102 at 7.0°W

látszik 60cm lavor araboknál végig tunézia tol egyiptomig

 

Astra 2D at 28.2°E

H polar abszolult nem sugároz M.o ra hanem anglia határai

V polar legalább 90- 120CM lavor kell vételhez

 

 

Előzmény: laci1976 (3924)
the.big.cat Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3939

Ó, dehogynem, volt T-Home előfizetésem :) Azt bekapcsolni a cselendzs volt.

Előzmény: pajaci (3938)
pajaci Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3938

Azt nem ismerem, de akkor nem is tudhatod milyen az igazi fapados.

Előzmény: the.big.cat (3937)
the.big.cat Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3937

Samsung

Előzmény: pajaci (3936)
pajaci Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3936

Milyen beltérid van?

HUMAX?

Előzmény: the.big.cat (3935)
the.big.cat Creative Commons License 2011.02.17 0 0 3935

A fapados beltérin nem tudom az összes csatorna sorrendjét változtatni, csak egy részükét, ez így van, vagy valamit rosszul csinálok?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!