Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

SzaboZE Creative Commons License 2002.08.22 0 0 683
Mennyibe volt az a drágán? Még az is lehet hogy egy sima wc pumpát használnak, nem? Vagy egy erős porszívót. :)

SzaboZE

Előzmény: fargo (676)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.22 0 0 682
közben rájöttem, hogy a legkézenfekvőbb dolog nem jutott eszembe eddig... létezik olyan szórófejes festék, amibe gyárilag belenyomják a kis szőrmeszálakat vagy mit, kifújod és olyan lesz mint a bársony :-)

fargo Creative Commons License 2002.08.22 0 0 681
Sajna nem, régen volt, elhagytam a címeket. A legjobb szaki a X. kerületben volt, valahol a Tétényi út meg a vasúti sín között, a kis utcákban...
Előzmény: Ordas Farkas (680)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.22 0 0 680
akkor esetleg más címet is tudnál adni?
Előzmény: fargo (674)
Heavy_D Creative Commons License 2002.08.22 0 0 679
Stevie köszi az infót.
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.22 0 0 678
hátha valakit érdekel:

Az autoplastic-a.hu nem vállal ilyen munkát, holott a honlap szerint a fő profiljuk a műanyagjavítás, szerintem ebben a színezés is benne lehetne, na mindegy....

a www.autokarpitos.hu kb 20-25 ezerért csinálná meg + a kiszerelési díj.

a flockolo úriember még nem jelzett vissza

stevie wonder Creative Commons License 2002.08.22 0 0 677
Ja, en is ugyanezt tapasztaltam. De volt olyan melo, amit nem vallaltak el, mondvan, hogy azt nem tudjak megjavitani. Peldaul amikor a horpadas egy hajtasvonal menten, vagy egy karosszeriaelem elen van. Az sem az o kompetenciajuk mar, ha megserul a fenyezes a horpadas miatt.
Előzmény: fargo (676)
fargo Creative Commons License 2002.08.22 0 0 676
Ooops, ez hasznos info, elentem izibe.

Egy nagyon randa horpadást tüntettek el nyomtalanul néhai Volvom csomagtérfedelérôl: könyékkel csaptam le s kissé erôsre sikeredett :-/

Kicsit drágán dolgoznak és úgy vigyáznak a technológiára, hogy zárt ajtók mögött foglalkoznak a kocsival. Ezért eleinte nem nagyon akartam odaadni nekik a gépet, de aztán megnyugodtam: azt a fajta Volvot nem lopják. Biztosan valami pofonegyszerű dolog lehet, mert nem akarnak róla egy szót sem ejteni, arra hivatkozással, hogy ôk a technológiát súlyos milliókért vették valahol Ámerikában. Gondolom bepalizták ôket valami hótt eccerű dologgal, oszt félnek hogy valaki lenyúlja tôlük...

Előzmény: stevie wonder (675)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.22 0 0 675
Poli-Car Kft.
1214 Rákóczi F út. 279.
T.: 1420-7432
Előzmény: stevie wonder (673)
fargo Creative Commons License 2002.08.22 0 0 674
A flokkolás:
Miután többé-kevésbé alaposan zsírtalanítják a kezelendô felületet, arra vékony rétegben spéci ragasztót visznek fel. Majd a munkadarabot beteszik egy kalickába, ahol nagyon erôs elektrosztatikus teret gerjesztenek. Ezután beleszórnak apró kis szôrszálakat, amelyek az elektrosztatikus mezônek köszönhetôen mind egy irányba állnak be, a végük meg beleragad a ragasztóba. A szôrszálak színét, hosszúságát, sűrűségét lehet változtatni.

A dologgal csak óvatosan:
Ha nem rendesen kezelik a felületet, a szôrök óhatatlanul hullanak, a ragasztó meg alkalomadtán elkezdhet hártyásan leválni, fôleg ha a kocsi sokat áll a napon. Mivel egyszer hosszasan próbálkoztam valaminek a gyártását kifejleszteni, végiglátogattam egy csomó flokkolót a fôvárosban, rajtuk bukott meg a projekt, nem tudtak megfelelô minôséget nyújtani. Meglehet azóta (4-5-6 év) fejlôdtek valamit...

stevie wonder Creative Commons License 2002.08.22 0 0 673
Igen, Csepelen, a Rakoczi ut vegen (254?) vannak, a nevuk PoliCar Kft, vagy valami hasonlo :-)
Előzmény: Heavy_D (672)
Heavy_D Creative Commons License 2002.08.21 0 0 672
Valamikor régebben olvastam egy cégről akik apróbb sérüléseket fényezés nélküli vámukos technológiával javítanak.
Ismeri őket valaki?
köszi
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.21 0 0 671
En autohifiben hasznalatos ajtopanelt akartam vele flokkoltatni, es anno az arajanlata nem volt tul rossz. Szerintem latogasd meg a muhelyben, akkor osszeall a kep.
Előzmény: Ordas Farkas (670)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 670
ja, a design tényleg nem a csúcs....

viszont semmi árat nem írt, hogy mennyibe is kerülnek ezek kb... vagy csak én nem találtam

Előzmény: stevie wonder (669)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.21 0 0 669
Na, eddig tartott, amig en is megtalaltam a flockolo.hu-t, hogy ajanlhassam. (Ritka szar webdesign, mellesleg. Raadasul innen pontosan ki sem derul, mirol szol a flokkolas.)

Szoval Ordancs, nem fogja atfesteni a muszerfalad, hanem ilyen vekony, barsonyszeru, anyagaban szines felulettel latja el. A rallye autokban szokas igy megcsinalni a muszerfalat, mert ez garantaltan nem tukrozodik a szelvedon.

Előzmény: Ordas Farkas (668)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 668
köszi a címet, megnéztem. itt mondjuk színezés, újra festés nem volt, de azért írtam a szakinak. majd meglátjuk
Mogorva Creative Commons License 2002.08.21 0 0 667
http://www.flockolo.hu/
Előzmény: Ordas Farkas (666)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 666
bocsásd meg tudatlanságom, de mi az a flokkolás?

nem színezni szeretném bizonyos részeit, hanem újra fújni az egészet, mert piszkos, foltos, matt, csúnya, de legalább is nem az igazi már.

olyat aki lefújná tudok, de ők vagy beltéri műanyaggal vagy vassal foglalkoznak, és éppen ezért nem nagyon tudják, hogy milyen típusu festék kellene. De ha elmondod mi az a flokkolás, rögtön jobban megértem, mi is a helyzet...

Előzmény: stevie wonder (665)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.21 0 0 665
Attol fugg, optikai disz akar-e lenni, vagy inkabb felujitas. Az utobbihoz en inkabb a flokkolast javasolnam.
Előzmény: Ordas Farkas (664)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 664
semmi ötlet?
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.21 0 0 663
Annyit nem terveztem, de 4-5-öt igen.
Előzmény: fargo (662)
fargo Creative Commons License 2002.08.21 0 0 662
Akkor még van 14-15 éve nálad?
Előzmény: Hantaboj (661)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.21 0 0 661
Ne riogass, az enyém csak 3,5 éves!
Előzmény: fargo (659)
fargo Creative Commons License 2002.08.21 0 0 660
úgy értem ez:

Előzmény: fargo (659)
fargo Creative Commons License 2002.08.21 0 0 659
Ez csak 18 éves volt, sajna túl szépre sikerült, hamarosan ellopták...
8-(
Előzmény: Hantaboj (658)
Hantaboj Creative Commons License 2002.08.21 0 0 658
Egy 20 éves kocsitól nem rossz.
Amúgy a Prevent belső tisztító nem végzett rossz munkát eltekintve az lcd-től. Nem úgy a keréktárcsa tisztító! Halottnak a csók. Marad a jól bevált brigéciol. Össze-vissza vágta a kezem a dísztárcsa súrolás közben (hyperdol). Ha nem lenne benne a Ford embléma, akkor már rég kidobtam volna. Ami késik, nem múlik.
Előzmény: szutsg (654)
Ordas Farkas Creative Commons License 2002.08.21 0 0 657
mintha egyszer valaki már kérdezte volna, de nem találom most. Létezik olyan hely ahol le tudják fújni a műszerfalat? illetve helyet én is tudok, csak nem tudom ( és ők sem, mert nem ezzel foglakoznak), melyik/milyen az a festék, amelyik nem repedezik meg napsütés hatására...

esetleg jártas valaki ebben a témában?

szutsg Creative Commons License 2002.08.21 0 0 656
haverék garázsában csináltam. nem volt meleg a fém, nem sütötte a nap előtte fél óráig. ügyeltem rá, és mégis...
Előzmény: stevie wonder (655)
stevie wonder Creative Commons License 2002.08.21 0 0 655
Veletlenul nem tuzo napon csinaltad? Akkor szokott befoltosodni. Meg kell ismetelni a muveletet huvosben, arneyekban.
Előzmény: szutsg (654)
szutsg Creative Commons License 2002.08.21 0 0 654
Na, jó megjártam. A Prevent (idáig stimmel) autópolírozóval ismét lekentem a kocsit egy haverral, csakhogy a korábbi tapasztalatokkal ellentétben most nemhogy fényes alig akart lenni, hanem egyszerüen foltos lett. Nem tudom, hogy a festék lehet elfáradva ennyire, vagy gyengébb minőségű szert sikerült kifognom? Kb 4-5 éve pucerálom a kocsikámat, de most először lett ennyire szar. Na persze ehhez is éles szemmel kell nézni, de nem olyan lett, mint korábban.
Amúgy egy 81-es Skodáról van szó, eredeti festékkel, születése óta összesen fél évet állt garázsban, szóval még így is örülhetek, hogy ilyen lett.
(A képek a 2000-es kence-fice akció után készültek, vélemények e-mail-en jöhetnek)


Előzmény: Hantaboj (650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!