Keresés

Részletes keresés

filippaa Creative Commons License 2001.11.13 0 0 70
Köszönöm szépen trilla!

Matávos vagyok, úgyhogy biztos, hogy mindent fizettek.

Szia,
Kata

Előzmény: Törölt nick (69)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.13 0 0 69
Nu, valasz jott :)
december 30.án menjen el betegállományba. a munkaviszonya ettől még megszűnik, de a biztosítottsága nem. ugyanúgy kapni fog mindent, mintha munkaviszonyban állna, és van 3 éve rá, hogy eldöntse mit akar. ha úgy tűnik, hogy hamarabb mondanának fel neki, akkor várja azt meg mindenképp, mert akkor ha határozott időre szól a szerződése, a határozott idő végéig ki kell fizetniük a kieső jövedelmét.
*****
ugyanez nekem cimezve konyhanyelven :)))
kicsit egyszerűbben: ha nincs gáz: dec 31-án irány betegácsi, munkaviszony megszűnik, de jár minden.
ha folyosói pletyka: felmondás jövő héten: megkapja a bérét dec. 31-ig, és a kirugást követő 2 napon belül megy betegállományba. akkor is folyamatos minden.

Az en kerdesem mar csak annyi, hogy tuti fizettek e utannad minden jarulekot?

trilla

Előzmény: filippaa (67)
Törölt nick Creative Commons License 2001.11.13 0 0 68
Szia Filippa
Izzitottam anyukamat hogy kerdezzen ra a helyi TB ugyintezonel, hogy mi lenne a jo neked. Ha van valasz, jelentkezem

trilla

Előzmény: filippaa (67)
filippaa Creative Commons License 2001.11.13 0 0 67
A segítségeteket szeretném kérni, mert teljesen analfabéta vagyok a TGYÁS/GYED-témában, viszont tegnap x helyen megkérdezve x választ kaptam a kérdésemre és bevallom eléggé fel lettem zaklatva.

A helyzet a következő:
2001. december 31-ig van határozott idejű munkaszerződésem. A szülés várható időpontja: 2002. május 6. Bár még nem szóltam a főnökömnek a terhességemről (szándékomban áll, de egy genetikai vizsgálat előtt vagyok), jó esély van rá, hogy nem hosszabbítják meg a munkaszerződésemet (a cég nagy erőkkel építgeti le a létszámot).
A munkaviszonyom folyamatos az elmúlt 14 évben.

Tegnap egy kedves SzCsM-es ügyintéző többek között azt mondta, hogy menjek munkanélküli segélyre és majd méltányossági alapon kapok, de csak GYES-t. :(
Sajna a GYES-ből nem fogunk tudni megélni, úgyhogy nagyon nem mindegy nekem, hogy ez valóban így van-e.

Kérdésem, hogy jogosult vagyok-e a GYED-re, ill., hogy táppénzre menjek-e passzív jogon, v. munkanélküli segélyre.
Jó lenne, ha nem csúsznék le egyik juttatásról sem, ha nem muszáj.

Sziasztok,
Kata

Kkukka Creative Commons License 2001.11.12 0 0 66
Köszi! Ez jó hír. A többit meg majd megkérdezem mostmár a céges jogászunktól.
Előzmény: moncaberta (65)
moncaberta Creative Commons License 2001.11.12 0 0 65
Kkukka,
megkérdeztem a bérszámfejtőnket: kiveheted az egészet mielőtt TGYÁS-ra mész. Semmi időarányosság, vagy ilyesmi.
M
Előzmény: Kkukka (64)
Kkukka Creative Commons License 2001.10.12 0 0 64
Mégegyszer megkérdezem, hátha valaki tud segíteni, csak elkerülte a figyelmeteket. Ha áprilisban szülök, akkor addig mennyi szabadságot vehetek ki? Az egész évit, vagy csak az 1/3-t, a többi meg megmarad GYED utánra? Köszi!
simine Creative Commons License 2001.10.05 0 0 63
Tuszek!

Tehát érdemes minél később ( a szülés napjától) a TGYÁS-t igényelni?

Tudtommal igen. Erre a SOTE I-es noi klinikan fel is hivtak annak idejen a figyelmunket.

simine

Előzmény: tuszek (61)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.04 0 0 62
tuszek!

1. AMit trilla irt, az így nem igaz, ha gondolod idézem a törvény szövegét is, de az macerás.

2. A szabadságot vegye ki még ebben az évben!
Kötelesek kiadni. VAgy ki kell fizetni! A jövő évit pedig vegye ki a szülés előtt.

3. Terhesség és szülési szabadság ideje alatt NEM rúghatnak ki!!!

Piglet

tuszek Creative Commons License 2001.10.04 0 0 61
Piglet!

1. Férfiember lévén a jövendőmbelim kapcsán érdeklődöm.
2. Aggaszt amit Trilla írt. Létezhet, hogy 1 év táppénz után speciális szabályok vannak? Pontosítom a korábbiakat: több mint 10 év folyamatos munkaviszony után 2001.március 10-től táppénz. Várható szülés időpont 2002 május 31. Ez több mint 1 év. Az utolsó rendes fizetés nettó 110 E Ft volt, azt megelőző évi átlag is kb ennyi. Az általad leírtak szerint a táppénz és a Tgyás összege azonos, majd jön a GYED ami elvileg kevesebb. Tehát érdemes minél később ( a szülés napjától) a TGYÁS-t igényelni?
3. Mi a helyzet a szabadsággal? Idén csak 2 napot vett ki a 23-ból, mi lesz a többi 21 sorsa? Nyilván jövőre sem vesz ki egy napot sem, mi lesz a jövő évivel?
4. Felmondhat-e a cég, ha az orvos megállapította a terhességet?

Előzmény: Törölt nick (53)
Kkukka Creative Commons License 2001.10.04 0 0 60
Sziasztok,
Nekem a szabadságokkal kapcsolatban van kérdésem. Hogyha én jövo áprilisban szülök, akkor jövo év elején kivehetem az egész évi szabadságomat, vagy csak az arányosan ráeso részt, tehát mondjuk az egyharmadát. Gondolom sokatoknak van ebben tapasztalata, és tudtok segíteni.
Köszi
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 59
Elméletileg, de ez egy baráti társaság is.
Mondjuk eszembe nem jutna visszamenni, mert miattam lepett ki a lyany az előző munkahelyeről.

De ez nem gond am! Szoval nehogy elkezdjetek veszekedni velem, meg viccesen se, hogy menjek csak vissza.... Nem akarok :)

jo lesz nekem ami most alakul ... :)

Ducika Creative Commons License 2001.10.02 0 0 58
Trilla!
Ugyan nem vagyok járatos ebben a témában, de valami rémlik...
Vissza kell venniük, csak az időtartam kétséges. Ha jól emlékszem 1 hónap. ???

Ducika

Előzmény: Törölt nick (57)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.02 0 0 57
Hogy tudnek visszamenni?
A fonok feleseget vettek fel a helyemre helyettesiteni....

na tippeljetek, mennyi eselyem lenne....

Előzmény: simine (56)
simine Creative Commons License 2001.10.02 0 0 56
Trilla!

:((
Ezek szerint a regi helyedre mar nem tudsz visszamenni?
Nem lehet konnyu magabiztosan kiallni, hogy " en akarom ezt az allast"
Mindenesetre sok sikert.
simine

Előzmény: Törölt nick (54)
mzsperx Creative Commons License 2001.10.01 0 0 55
:-((((((((
Előzmény: Törölt nick (54)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 54
Tuszék....
a helyzet velem hasonlo. Februarol voltam veszelyeztetett, megszuletett Nandi, Tgyas-on voltam. Meghalt Nandi, ujra betegacsiban vagyok.

Na a TB-bol azt mondtak, ideje lenne villamgyorsan elmennem dolgozni, mert ha nem, es terhes leszek es megszuletik a pocok, akkor, mivel atlepem az egy eves hatart, tappenzen, csak valami megallapitott Tgyasom lesz.

Szoval most lelkiallpot ellenere allast vadaszok. Jo poen.

Előzmény: tuszek (52)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.01 0 0 53
tuszek:

Ha a megelőző két évben volt munkából származó jövedelmed, akkor az képezi a TGYÁS alapját is. TEhát ugyanúgy a nettó 110ezernek kapod meg kb. a 70%-át Ez a szülési szabadság időtartamára, azaz 24 hétre jár. A szülési szabadságot leghamarabb a szülés kiírt időpontját megelőző 4 héttel elhet elkezdeni, legkésőbb pedig a szülés napjával. Utána GYED-et kapsz, amiugyanúgy 70%, de ennek van egy maximált felső határa méghozzá 2002. január 1-tő bruttó 83ezer, ami nettóban kb. 60ezer körül van.

Piglet

tuszek Creative Commons License 2001.10.01 0 0 52
Mi a helyzet, ha a szülés előtti 1 évben táppénzen van az ember? Mondjuk a fizetés nettó 110 ezer Ft volt, a táppénz talán ennek a 70%-a, tehát kb. 77 E Ft. Akkor utána ennek a 77 E Ft-nak a 70%-át kapja? Meddig?
simine Creative Commons License 2001.10.01 0 0 51
Sziasztok!

Tenyleg ha mar itt tartunk. Hogyan kell majd nekem a Gyas, Gyed utan adoznom? Vagyis adobevallast kitoltenem? Nekem is csak szo nelkul utalnak. (De legalabb utalnak.)

simine

gondorhaj Creative Commons License 2001.09.30 0 0 50
Kedves Trilla!
Szerintem jol teszed. Nem tudsz akkorat rugni belejuk, hogy nekik is ugyanugy fajjon, csak meg jobban felduhitene a kozonyuk. Nekik csak egy rohadt akta vagy. Elnezest, hogy igy ismeretlenul beleszolok.
gondorhaj
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.30 0 0 49
CANCEL
fizetek
leszarom
pardon
mzsperx Creative Commons License 2001.09.30 0 0 48
egyetértek, nem látok hibát. csak meg ne szivassanak még jobban...
Törölt nick Creative Commons License 2001.09.30 0 0 47
Sziasztok!

Azert egyvalamibe bele lehet, es bele is fogok kotni.. sot, asszem idemasolom (holnap) a fellebbezest, hogy tudjatok mirol van szo.

A tenyallas ugyanis az, hogy ok utalgatnak ezt-azt, le sem irom mennyit, de szamoljatok korulbelul, hogy februar eleje ota nem sikerult utalniuk.
Augusztusban 3szor, szeptemberben mar 4szer utaltak, ketszer ugyanazt sosem.
Az utalas mellett bar szerepeltethetnek, sehol nem irjak, milyen jogcimen utaltak, gyakorlatilag csak beesik egy osszeg, es csak azt tudod, hogy kitol.

Namost, amibe bele lehet kotni, hogy szerintuk az utalas augusztus 30-an tortent. Visszakovetelnek 31000 forintot, de sajnos ennyit ok nem utaltak. Mivel nincs megjegyzes egyetlen osszeg mellett sem, nem kotelezhetnek, hogy visszafizessem, amit esetleg meg sem kaptam.
Amennyiben igazoljak, hogy az augusztus havi Tgyas osszege xxxxxx forint, es ebbol kel visszafizetnem 31000-et, es az xxxxx osszeg utalasa valoban megtortent, ugy orommel fizetek es bucsuzzunk el egymastol.

De engem hatarozottan idegesit, hogy csaj jonnek a penzek, nem tudom mi, nem tudom, adozott-e vagy sem, nem tudom jovore mennyi adot kell miatta fizetnem, foggalmam nincs az idei evi jovedelmeimrol, es nem hajlandoak listat kuldeni.

Hat csokolom, en fellebbezek. A visszautalando osszeget meg jol lekotom, es ha lesz hatarozat, visszautalom.

Van ebben logikai bukfenc? Szoljatok meg ma, mert holnap adom fel a fellebbezest...

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.30 0 0 46
Simine:

Nem, sajnos még ebbe sem.
Ami felháborító és dühítő, és egyátalán. De sajnos ez van.
Az egyetlen, amit az ember tehet, hogy felhívja őket néhány keresetlen szóval. Vagy esetleg megkeres egy újságot, és elmeséli a sztorit.

Piglet

simine Creative Commons License 2001.09.30 0 0 45
"Annyi történt, hoyg aki utalta, az nem vette a fáradtságot, hogy meg is nézze a papírt, csak utalt, az egész hónapot, mint ahogyan mindenki másnak.:-(((( "

Na de ebbe akkor mar bele. Nem?
Sajnos az ember tehetetlen es tehetetlen duheben csak duhongeni tud:(
Amikor valaki elcsesz valamit es aztan vegul Teged, Engem , Barkit ugy allit be mint egy bunozot.....Es oruljunk neki, ha siman visszafizethetjuk es nem buntetnek meg.....Hat nagy magus az a TB annyit meg kell adni. Volt mar dolgom nekem is veluk.

simine

Törölt nick Creative Commons License 2001.09.29 0 0 44
Simine:

"Hat sajna nem vagyok jogasz, de azt hiszem a Trilla eseteben ebbe bele lehetne kotni. Eleve nem is vette fel, hanem onkent es dalolva utaltak Neki, pedig O szolt. "

Sajnos ez nem így van. Ebbe nem lehet belekötni. Amikor az ember kitölti az űrlapokat, amiben az ellátás folyósítását kéri, akkor kitölti hogy milyen módon fizessék ki. Trilla ezt kérte, azaz az ellátást felvette. Beadott igénylés nélkül nem utalnak. Annyi történt, hoyg aki utalta, az nem vette a fáradtságot, hogy meg is nézze a papírt, csak utalt, az egész hónapot, mint ahogyan mindenki másnak.:-((((

Piglet

simine Creative Commons License 2001.09.29 0 0 43
Sziasztok!

Csak mert nem szeretem a TB-t nem tudok leszallni a temarol.
Az SZCSM honlapjarol:
- Mi a teendő a jogalap nélkül felvett ellátással?
- Az, aki az ellátást jogalap nélkül vette fel, köteles azt visszafizetni, ha erre a felvételtől számított 30 napon belül írásban kötelezték. A 30 nap elteltével a jogalap nélkül felvett ellátást attól lehet visszakövetelni, akinek a felvétel felróható, de csak abban az esetben, ha a felvételtől, - vagy folyamatos ellátás esetén - megszűnésétől kevesebb, mint három év telt el.
- Mikor róható fel valakinek az ellátás felvétele?
- Akkor, ha az érintett tudta, hogy az ellátás nem illeti meg, de ennek ellenére ő azt felvette, illetve akkor is, ha nem tudta, de a körülményekből eredően ezt tudnia kellett volna.

Hat sajna nem vagyok jogasz, de azt hiszem a Trilla eseteben ebbe bele lehetne kotni. Eleve nem is vette fel, hanem onkent es dalolva utaltak Neki, pedig O szolt.

Es mi van azzal aki jogalap nelkul fizet, majd pofatlanul visszakovetel? Errol miert nem irnak?

simine

Kriza Creative Commons License 2001.09.28 0 0 42
Elfelejtettem! Bugi néni, nekem azt mondták, hogy jár a teljes szabi a tgyás idejére, plusz mikortól kezded a gyed-et, annak az első évére. Nem naptárira, hanem ha pl. okt.3.-án kezded, akkor a köv év okt. 3.-ig.
Régen láttunk Benneteket, a múltkor meg épp láttam elmenni a kocsitokat, mire mi kiértünk a játszóra.:(((
Kriza
Kriza Creative Commons License 2001.09.28 0 0 41
Hello,
Piglet: azért még reménykedek, hogy csak a leányzó tájékozatlansága miatt nem derült ki, hogy nem veszik el a szabim, nem sok kedvem lenne két gyerekkel ügyet intézni drága minisztériumunkban, ismerem az ügyintézés gyorsaságát, elvégre én is ott dolgoztam. :))) De az ötlet jó, köszi!
Kriza

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!